Schoonheid J.DAY&FILS, S' Jozefstraat, Aalst, Maison de vins ord"J' cherche agents vragen leermeisjes en goede werksters voor vrouw- en manshemden. HOOG LOON Merklprijzen perceelen LAND HUISMEUBELEN vX: £35 3 j Mr-»* Behuisde Hofstede Schoon Woonhuis geburen bet vuur uitdoofden. Doch het meisje bad reeds zulke erge brandwonden op heel het lichaam bekomen, dat het naar het Stuivenberggasthuis moest wor den overgebracht en men maar weinig hoop overhoudt, het te redden. De brand in de kamer was door de buren spoedig uitgedoofd. Alle liefhebber» drinken de fijne oude genever Rigolo. De echte Vlaamsche Elixir stokerij Bekaert is de fijnste en aangenaamste, De gemeente Tubbeke (Tubise) in het arrondissement Nijvel, is het tooneel geweest van een gruwelijk drama, waar van heel de omtrek spreekt en nog lang spreken zal. De bestuurder der beroepschool, M. Camus, werd des avonds te 9 uren met dolksteken vermoord in de statie, op het oogenblik dat hij naar Brussel, zijne ver blijfplaats, wilde terugkeeren. De aanval was zoo plotseling, dat nie mand hem kon voorkomen en dut de ge troffene, toen de statiebedienden toesnel den, hem reeds in eenen grooten bloed plas zagen liggen, stuiptrekkend en met den dood worstelend. De aanvaller, een fabriekwerker. Jozef Griset genaamd, wonende te 's Graven- brakel, kon vluchten, zonder dat men er, in 't eerste oogenblik van ontroering aan dacht, hem gevangen te nemen. Dit was oorzaak dat Griset zijne razer nij want de man moet razend geweest zijn verder kon uitwerken. Hij liep dus naar huis, waar zijne vrouw zat te midden van hare zeven kinderen, waarvan het oudste 15 jaar is, en, gelijk een wild dier op de vrouw aanvallende, stak hij haar den bebloeden dolk in het hart. De kinderen, dit gruwelijk tooneel ziende, vluchtten luid schreeuwend het huis uit. Dit maakte de aandacht der geburen gaande. Dezen snelden toe en poogden vrouw Griset bij te staan doch de dood had reeds haar werk verricht Nu ging men op zoek naar den moor denaar en men vond hem op den zolder, dood. verhangen aan eenen balk. Oorzaak der misdaad. Griset had zich, naar men zegt, in 't hoofd gestoken dat zijne vrouw hem bedroog en meermaals had hij hierover bittere verwijtingen tot haar gericht. Hij bewaakte en achtervolgde haar bij eiken stap en het was alsof de vruchte loosheid van zijne vervolging hem nog jaloescher maakte, tot zinneloosheid toe. Hij moest dus een voorwerp van wraak zoeken. Niets wettigde zijnen aanval te gen M. Camus, die eenvoudig drie maal der week in de Nijverheidschool zijn les kwam geven en dan telkens per spoor trein naar Brussel (Vorst) terugkeerde. Heeft Griset zich door eene gelijkenis laten bedriegen 't Schijnt wel, want Camus heeft stervend verklaard dat hij den moordenaar niet kende. Ook was 't gedrag van Griset's echtge- noote, eene knappe 35jarigc vrouw, on berispelijk en gaf niet in 't minst aanlei ding tot eenig vermoeden. Het schijnt echter dat hij zekeren X., een handelaar der gemeente verdacht, want hij had hem reeds in zijn huis willen gaan spreken. Gelukkig voor hem, was hij niet 't huis. Men zegde aan Griset dat X. des avonds zou 't huiskomen. En om hem aan de statie af te wachten, moest Griset zich daar henen hebben begeven. En zoo moet het gekomen zijn dat hij M. Camus voor X. aanzag en hem tot zijn slachtoffer maakte. Daar de moordenaar zich zeiven heeft recht gedaan, zal het parket geen onder zoek doen. Liefdadige menschen hebben voorloo- pig de kinderen aangetrokken, in afwach ting dat er door het bestuur een maatre gel te hunnen opzichte worde genomen. Het lot van M. Camus heeft onder het onderwijzend korps een droevigen in druk gemaakt, daar hij als schoolbe stuurder en als professor van het Athe neum te Vilvoorde, algemeen geacht was. Nadere bijzonderheden. De geneesh. eren zijn van gevoelen dat de toestand van M. Camus minder ge vaarlijk is dan men eerst heeft gevreesd en dat alle hoop op herstel niet vervlogen is. Camus werd zoo onverwacht getroffen door den moordenaar, dat hij dezen niet eens heeft gezien. Griset en zijn huisge zin zijn hem totaal onbekend. Ook was het gedrag van vrouw Griset onberispelijk en gaf hoegenaamd geen aanleiding tot jaloezie. Maandag 23 dezer, is te Belcele- duizend-Appels brand ontstaan. De ge naamde Domien R. zwingelde vlas voor zijnen broeder Jozef, welke koopman in vlas is te Waasmunster-duizend-Appels. 's Morgens had Domien eenige kleine twistwoorden gehad met de vrouw van zijnen broeder. Daarop bedronk hij zich, smeet het vlas zijns broeders van de schelf, zette het in eenen hoop en stak het in brand. Dan vluchtte hij naar het Walenland, doch is 's anderendaags terug gekeerd. De policie is ter plaats geweest en heeft proces-verbaal opgesteld. Domien R. heeft volledige bekentenissen gedaan. Onder de kostbaarheden, gestolen in het kasteel van Wondelghem, telt roen Eene wit marmeren penduul Em pire, met koperen ornementen, waarde tooo fr.; 3oo medaliën hebbende 5000 fr. waarde 6 vorken 12 groote couverts 15 dessertcouverts 23 koffielepels, veel ander zilverwerk,bankbriefkens,Engelsch en Hollandsch geld, het alles voor eene waarde van 10,000 fr. Uit Middelkerke. Twee meiden verdronken. Maandag morgend rond 5 en half uren is alhier een smartelijk on geluk voorgevallen. Twee meiden waren een bad gaan ne men door de mist misleid waagden zij zich te ver en werden door den vloed me- degesleept. Eene andere meid die op het strand stond, hen niet meer ziende, riep om hulp. De geneesheeren van het ge sticht kwamen onmiddelijk toegeloopen en waren meer dan 2 uren werkzaam om de 2 meiden te redden doch vruchte loos Het ongeluk moet aan de onvoorzich tigheid der slachtoffers geweten worden de dienstboden mogen, immers, van af 6 uren des morgends, onder toezicht van den reddingsdienst, zich baden aan 3o centiemen. De beide dienstmeiden warm in dienst in de Villa Riposo bewoond door den heer Cocquéau, nijveraar te Aalst. De twee slachtoffers zijn de genaamde Elvire Buyl, 23 jaren oud, geboren te Aalst en Deschuiter, 19 jaren oud, van Eecloo. Beiden waren reeds verscheidene jaren in dienst bij de familie Cocquéau. Er is spraak het nemen van baden voor 6 uren, gansch te verbieden. In eene naburige gemeente van Brugge had eene begrafenis plaats. Een persoon,die met den overledene in slechte overeenkomst had geleefd, wilde zich nu op den doode wreken, door de lijkdragers dronken te maken en hen tot allerlei ongepastheden aan te zetten. Het ging zoo verre dat de pastoor de dronkaards, die de lijkkist te midden van den steen weg hadden gezet, uit de herberg moest halen. Heel de bevolking sprak er schan de over en het parket van Brugge zal den aanleider van het schandaal vervolgen. De aanwezigheid in onze prachtige badstad te Oostende van eene talrijke menigte fortuin bezitters, heeft ook de zakkenrollers den weg naar de kunst doen nemen. Het is vooral in de nabijheid der statie, op den dijk en het koersplein, dat de hee- ren langevingeraars a werken. b En 't zien er geene arme drommels uit, die de geldbeugels of brieventesschen van eigenaars doen veranderen. Woensdag avond stond M. Aston, van Birmingham, het ondergaan der zon te aanschouwen. Hij bevond zich aan de borstwering van den dijk. Twee prachtig uitgedoschte heeren, Engelsch sprekend, kwamèn met hem een praatje voeren. M. Aston werd, na het vertrek der vriendelijke Engelschen gewaar dat zijne brieventesch met vijf duizend frank verdwenen was. Op het koersplein worden dagelijks geldbeugels, brieventesschen en juweelen geknipt. Wat eenigzins verminderd schijnt, zijn de hotelratten n, 't is te zeggen, perso nen, die er een specialiteit van maken de kamers der reizigers te plunderen. In een hotel van den dijk. is toch het koffer van een Amerikaanschen reiziger opengebroken. Eene groote som geld en juweelen zijn verdwenen. Het parket van Tongeren heeft zich naar de kleine-gemeente Hex (5u8 inwoners) begeven, waar een hoefsmid, zekere Henri Bergoens, eenen 7ojarigen ouderling met eenen dolksteek heeft ge dood. Hij had zijn slachtofier het wapen in het oog gestoken. De moordenaar is in de gevangenis van Tongeren opgesloten. De 26 jarige werkman Mass te Meenen vervolgde sedert eenigen tijd het 18 jarige meisje Van Hee. met liefdesver klaringen en geschenken maar zij wilde van hem niet welen. Maes werd jaloersch en meer dan eens dreigde hij haar te zullen vermoorden, als zij met hem niet wilde verkeeren. Maandag avond moet weer zoo een too neel tusschen hen plaats gehad hebben, en Dinsdag namiddag rond 1 uur, ging Maes in plaats van 2ich naar zijn werk te begeven, 't meisje afwachten. Toen zij verscheen sprak hij haar aan en daar zij hem weer afwees haalde hij een scherp geslepen mts te voorschijn waarmede hij haar letterlijk doorploegde. Toen het meisje eenige steken beko men had viel het achterover in een plas bloed en was weldra een lijk. De moordenaar was als razend en hij nam dc vlucht zich voortdurend vreest- selijke sneden met zijn mes toebrengend, totdat hij zelf viel en weldra dood bloed de uit verscheidene wonden in de armen het aangezicht en de keel. De policie is er weldra bijgekomen en men heeft dc twee lijken weggebracht. Twee gendarmen van Blanken- berghe, die Maandag morgend door een boschke van Zuyenkerke trokken, zagen eensklaps eenen manspersoon te voor schijn komen. De geheimzinnige poogde te vluchten, maar hij werd onmiddellijk aangehouden. De man bekende dat hij reeds sedert eenige weken in het boschke leefde, in eenen put, dat hij zich aan het zicht der menschen hap weten te onttrek ken, door den zelfden met boombladeren op te vullen. Des nachts kwam hij eruit om te stelen. Deze gevaarlijke kerel, oud 3i jaar en afkomstig van Ocdelem, bij Brugge, is gevankelijk naar Brugge gebracht en opgesloten. Hij wordt onder andere verdacht, ver leden week des nachts te hebben willen inbreken in de kerk van St-Pieters (Brug ge) de pastorij en de zusterschool der zelfde wijk. De misdaad te Tremeloo was het gevolg van eenen twist aan liet kaartspel, tusschen Pieter Verhaert en Edm. Vander Auwermeulen, in eene herberg van het dorp. Eenige uren na den twist, rond mid dernacht, ging P. Verhaert naar huis, maar hij was pas buiten toen de verbrui kers in de herberg een vreeselijke kreet hoorden.Toen zij buiten kwamen gesneld zagen zij iemand de vlucht nemen in de duisternis, terwijl Verhaert, door twee verschrikkelijke messteken in den buik getroffen, ten gronde lag. Na ondervraging der personen, die in de herberg zaten, is Van der Auwer meulen door de gendarmerie in hechtenis genomen. Verhaert is aan zijne wonden bezwe ken, vijftien uren na het plegen der mis daad. Een 22-jarige wever van Wervicq, vond den dood in dramatische omstan digheden Aan de Fransche grens werkte hij aar> het vlasbereiden op den oever der Leie. De groote warmte deed hem lust krijgen in een bad en hij zwom inderdaad een pai.r malen de rivier over. Doch eensklaps kreeg hij de kramp. Hij voelde zich zinken en verdronk onder de oogen zijns vaders, die hem ter hulp was ge sprongen, doch niet bij machte was, hem aan den wal te brengen. Te Wegnez had een i2jarig meisje, in de school, de tong in hare drinkbus gestoken, maar zij kon ze er niet meer uitkrijgen, ondanks alle moeite die door haar zelf en door de onderwijzeres werd aangewend. Een dokter poogde, door eene opening in de bus te boren en er lucht in te brengen, het kind te verlossen, doch de tong was reeds te veel gezwollen. Ten slotte heeft mm, met oneindig veel voorzichtigheid, den hals der bus moeten doorzagen. Het is riet allen te Sampont, waar, zooals werd gemeld, eene vrouw in d n stal werd doodgebliksemd, dat het onweer vreeselijk woedde heel de grens heeft er van te lijden gehad. Een zware stortregen vernielde veld en oogst. Op het gehucht Greith sloeg de bliksem twee schoolknapen neer en bracht hen zware brandwonden toe. Eer. hunner zal er van sterven. Nabij Gannehauge zijn twee boeren, een vader en zijn zoon. die onder eenen boom beschutting zochten voor den regen, doodgebliksemd. De beetenoogst heeft veel geleden en verscheidene hooimijten zijn door brand vernield. VOOR DEi\ HOEST IS DE BORSTSIROOP DE PRATERE wereldberoemd. Hij alleen geneest zonder gevaar, ter wijl andere onbekende pillen, tabletten of andere siroopen, schadelijk zijn voor het hart, maag, nieren, en de longvezeltjes verbranden. De siroop De Pratere bevat geene schadelijke stoffen, stopt niet op, en mag zelfs door de kinderen genomen worden, want hij geneest ook de kink hoest in 10 dagen. Prijs 2 franken de groote flesch. Te bekomen te Oostende, bij den uitvinder Od. De Pratere die overal verzendt tegen een postbon van fr. 2,50 (5o centiemen meer voor port), alsook te Aalst, bij deapothekers De Valc- keneer en Callebaut BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 9 Vrouwelijk idem 11 HUWELIJKEN. F. Verbeecken, steenk. met S. Meule- man, tw. OVERLIJDENS. C. Sterck. vr. D'Haese, z. b. 5i j., Gentsche steenw. M. Verdoodt, vr. Moens, z. b. 32 j., won. te Wieze.J. Van Malderen, winkel.. 55 j., Brusselstr. P. De Poorter, m. Tillon, landb. 7a j., Moorselb. J. Coppens, wr Schelle- kens, z. b. 72 j., Oud. Denderm. st.w L. Kiekens, 12 j., St. Jobstr. 6 kinderen onder de 7 jaren. Het buis van Kantwerken OTTO VOM HAGEN, 28/3o, Static straat, Aalst, vraagt Eene eerste werkster Werksters voor lacetwerk- applicatie. (Werkhuis). Eene goede dienstmeid of werkvrouw. Bureel open van 1 tot 4 uren 's na middags. trés connue en Belgique oü elle travaille Jepuis un siècle y ayant caves importantes ainsi qu'en France, Angleterre et Allemagne pour visiter clientèle bourgeoise et hótels. Pas de connaissances spéciales nécessai res,Facilités aux personnes ayant rela tions de se créer revenus supplèmentai- res. Ecrire sous les initiates K. S. U. 557 a Rudolf Mosse, Dusseldorf. Gevraagd voor Aalst, ge huwde personen, werkzaam en ernstig, hebbende thans gesloten huis, om daarin zonder veranderingen, een Depot te ves tigen, met alleenverkoop voor een gansch gebied, van Waschmachienen, Wringers, Mangels, enz. Beperkte plaats noodig. Zeer voordeelige conditiën. VERKOOP OP COMPTANT. Om echter onze gekende kwaliteiten machienen in ieders bereik te stellen, hebben wij een bijzonderen dienst inge richt van verkoop met groot gemak van betaling, schrijven naar J. XV. VAN PLATEN, Limu Gerardstraat, 21, Antwerpen. en volkomene verdwijning van alle vel- aandoeningen zooals zwarte puntjes, roodvonk, dauwworm, sproten, kun nen slechts verkregen worden door het dagelijksch gebruik der vermaarde LELIËA MELKZEE!» van (Bergmann en C° (Radebeul echte fabriekmerk «Stokpaardje»» per stuk '/5 centiemen. Te verkrijgen bij Prosper Guillot, coiffeerder, Lange Zout. straat, Hoek van de Sluierstraat, te Aalst, Zaterdag 28 Juli 1906. Tarwe fr. 00,00 a 00,00 Masteluin 00,00 a 00,00 Rogge 00,00 a 10,00 Garst 00,00 a 00,00 Haver per 100 kil. 00,00 a 00,00 Aardappelen de 100 kil. 6,00 a 7,5c Boter per 3 kil. 8,28 a 8,73 Eiers de 25 2,07 a 2,16 Viggenen,per koppel 70,00 a 85.00 Vlas. de 3 kil. 0,00 a 0,0c Ajuin de 100 kil.volgk.w, 00,00 a 00,00 POPERINGHE, (Hopmarkt). Gewas 1905 de 5o kilogr. fr. 80. Markt kalm. GENT, 27 Juli Tarwe, per 100 kilos, fr. 20,00 a 21,00 Rogge 15,00 a 00,00 Haver 21,00 a 00,00 Garst 18,00 a 00,00 Boter per kilo, 2,52 a 0,00 Eiers per 26, 2,43 a 0,00 ANTWERPEN, 27 Juli Ziehier de prijzen der granen op de markt in het Bolleken gehouden Tarwe per ioo kil. fr. 16,75 a 17,00 Rogge i5,25 a i5,75 Wintergarst 17,25 a 00,00 Zomergerst 00,00 a 00,00 Haver 20,00 a 20,5o Boonen 00,00 a 00,00 Bitterpefin 16,75 a 17,00 De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit fr. i,5oa 1,60. De aardappels per zak 9,00 a 10,00 fr. De eieren betaalde men per 25 stuks fr. 2.5o a o,oo VEEMARKTEN. Gent, 27 Juli. Getal te koop gestelde hoornbeesten 404 Melkkoeien Groote ossen Jonge ossen 10 Vette koeien 74 3 j Stieren 28 42 j Magere beesten l56 Vaarzen 48 Schapen 2 Varkens 108 Lammeren 0 Loopers 4 Kalveren 110 Viggens 751 Stieren i° kw. 0,88 2ekw. 0,76 3ekw. 0,70 Koeien o,85 0,75 o,65 Vaarzen 0,92 0.85 o,73 Ossen 0,95 o,8i 0,78 Varkens 1,22 I>15 0,00 Kalveren 1.25 1,00 0,00 CUREGHEM-ANDERL. 26 Juli. Veemarkt. Te koop gesteld 572 ossen. 238 stieren, 949 koeien, totaal 1759 stuks. Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,72 a 0,96, Stieren 0,62 a 0,84 Koeien en Veerzen 0,62 a o,83. Kalverenmerkt Ter merkt gebracht en te koop gesteld 966. Prijs per kilogr: fr. 0,90 0,98 a 1,10. BRUSSEL 27 Juli Kalverenm. Getal te koop gesteld 240, per kilogr. op voet fr. 0,90 a i,i5. Huidenmarkt Ossen 1,00 a 1,10, stieren 0,90 a o,g5, Koeien en Veerzen l,o5 a 1,10, Kalveren 1,70 a 1,80. OPENBARE VERKOOPING van twee PERCEELEN LAND en een perceel Meersch te Meire en Welle. De Notaris EEMAN te Erpe en zijn ambtge noot Meester DE GHEEST, Notaris te Aalst, zul- wien het behoort, met gewin van en gelagen, in het openbaar verkoopen, ■oTgende goederen, te weten Eerste koop. Een perceel Land. gelegen te Meire op het Saeyersveld, bekend bij kadaster A, nummer 1119a, groot aldaar 31 aren 90 centiaren, palende ten ooste Jufvr. W° Livinus De Troyer, ten zuide met hall' Kauterbaan aan den heer De Craecker, ten weste aan den heer Daten en ten noorde aan d'erven Callebaut. Gebruikt zonder termijn door den heer Camille De Coninck, te Meire. Tweede koop. Eene partij Land, gelegen te Meire op het Broekveld, gekadastreerd wijk C, nummer 451, met eene grootte van 36 aren 10 cen tiaren, palende ten ooste aan d'heer Amand Michicls, ten zuide aan Julvr. Victoria Michiels, ten weste over den voetweg aan den heer Van den Brulle en ten noorde aan de erven Stockman. Gebruikt zonder termijn door de heeren De Wilde en Lievens, beide te Meire. Derde koop. De oosthelft van een perceel Meersch, gelegen te Welle inde Wellemeerschen, gekadastreerd wijk A, nummer 110b, met eene grootte van 15 aren 10 centiaren voor het geheel, palende deze oosthelit op zich zeiven, ten ooste aan den heer 'T Kint, ten zuide aan d'erven Van de Velde, ten weste aan den heer van den Hende en ten noorde aan d'heer Modeste Van Nieuwen- hove. Onverpacht. Boomprijs fr. 25o. ZITDAGEN: Instel Dijnsdag 17 c Vwblijt Dijnsdag i'i ,"h telkens om 3 uren van den avond ter herberg den Kl.okke.neol, bij Juffrouw Esther Verlaeckt, te Aalst, Molendries. palmslag er OPENBARE VERKOOPING van twee TE EREMBODEGPiM. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wieu het behoort, in het openbaar verkoopen, de navolgende twee perceelen Land te weten: Eerste koop. Een perc.-el Land. gelegen te Erembodegein, op Iloogenvoshollen, be kemlbij kadastor wijk A, ''eel vun nummer 914, groot 12 aren 45centiaren, palend) ten ooste M. De Vis. ten zuide Jufvr. Weduwe De Bolster, ten westo de baan ou fen noorde de Weduwe Van Brackel. Gebruikt zonder termyn door M. Joseph Catnu. to Hekels>em. Tweedo kóóp. Een perceel Land, gelegen te Erombodegem, op Letterveld, gekadas treerd wijk A, deel van nummer 2587, groot 9 aren 15 centiaren, palendo ten ooste M. Jan Van Hoef, ten zuide de Baan, ten weste Petrus Brys en ten noorde Datne Burny- Antheunis. Gebruikt zonder termijn door M. Augusta Vinck tn Erounbodcgom. ENKELE ZITDAG Maandag 20 Augusti 1906. 03 ur:u van den avond ter herberg '1 Klein Kabtkkl bij M. SeraOen Kiekens, Brusselschen fc'teenweg, te Aalst. Bij uitscheiding van bedrijf. VEN DI TI E VAN Landbouwersalem, Koeien, Varkens, Kiekens, alsmede van Veldvruchten XE AALST MIJLÜEEK, Ouden Dendermondschensteenweg, Papenrode. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal op Duxsdag 31 Juli 1906, te beginnen om 8 uren 's morgens, ter hotstede van den heer Berxardus Claessens, te Aalst-Mijlbeek, nabij den Ouden Dendermondschensteenweg, op Papenrode, in he* openbaar verkoopen HUISMEUBELEN alstafels, stoelen, zetel stoof, groote kleerkas, ijzeren, koperen en aarden keukengeriet, petroolvuur, waschmachien, emmers en andere voorwerpen. LANDBOUWERSALEM als: raapmolen, wan molen, grooten en kleinen bascule met gewichten, ressortkarre voor honden, kruiwagens, groote en kleine ladder, dorschvleugels, schuppen, rieken, braken, gaffels, seisen, eggen, houweel, bijl, pik ken, landdraad, vleeschkuipen, vleeschblok, drank- kuipen en emmers varkensbak, waschvat. drank en bcirkuipen. drankemmers, melkvat, tobbens, teelen, melkkannen, manden, meelzakken en bak- moulie. Verders gezaagd berd, eiken balken, brandhout, oud ijzer, stroo, mest en laurierboom. BEESTEN drij schoone melkkoeien, twee varkens, 40 kiekens en haan en twee trekhonden met gareel. VRUCHTEN wassende In den hof (van voor schreven hofstede en op land aan de Peerdenstraat en op de Negen Dagwanden als 45 aren rogge, i5 aren tarwe, 25 oren haver, 45 aren aardappelen, 20 aren beeten. hop met staken en verschillige hoveniersgroenten Gewone conditiën en tijd van betaling mits borg stelling. N. B. De beesten zullen verkocht worden om to uren voormiddag. OPENBARE VERKOOriNü" van eon goed perceel ZAAILAND, gelegïn te VLIERZELE. De Notaris SCHELFHOUT te Oordegem, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en g ilagen, in het openbaar ver koopen EENIGE KOOP. Een goed perceel Zaailand, gelegen te Vlierzele, op 't Grootveld, bekend bij kadas ter sectie A. nummer 150, met eene grootte van 49 aren, palende ten ooste den heer Karei Libbrecht-Van Cromphaut,ten zuide juffrouw Marie-Catharina Lilom, ten weste t Bureel van Weldadigheid van Vlierzele, en ten noorde de heeren Philemon Van den Bergh en Alfons Schollaert. In gebruik bij den heer Frangois De Lands heer. ZITDAGEN telkens om 4 uren namiddag, ter herbirg ge naamd In de Stad Gent, gehouden door den heer Camiel Matthys, te Oordegem, naby het Dorp. OPENBARE VERKOOPING van Landen en Hooilanden te Wichelen, Audegem, Mespelaere, Lede en Erembodegem. De Notaris DE PAUW te Aalst, daar toe benoemd, zal met de pleegvormen der wet van den 12 Juni 1816, ten overstaan van den heer vrederechter des Kantons Aalst, opcnbaarlijk verkoopen Eerste koop. Eene partij Land te Wichelen, op de Colckte, bekend ten kadaster sectie A, n° 813, met eene groot te van 29 aren 40 centiaren. In ge bruik bij Benoit Van der Meerssche. Tweede koop. Eene partij Land te Wichelen, op de Colckte, bekend ten kadaster sectie A, n° 829, met eene groot te van i3 aren 70 centiaren. In pacht bij zelfden Benoit Van der Meerssche. Derde koop. Eene partij Land te Wichelen; op het Eeckhout, bekend ten kadaster sectie A, n° 521 met ceno groot te van 17 aren 20 centiarc-n. In pacht bij Joseph De Dyn. Vierde koop. Eene partij Land, ge legen te Audegem, Boonaf, bekend ten kadaster sectie C n° igibis met eene grootte van t6 aren 3o centiaren. In pacht bij Frans Jansegers. VrjFDE koop.Eene partij hooiland te Mespelaere op den Peerdenmeersch bekend ten kadaster eenige scctL num mers 396 en 388 met eene grootte van 2 hectaren 20 aren 5o centiaren. In pacht bij Frans Jansegers. Zesde koop. Eene partij hooiland te Mespelaere, aan de Vaart en Dender, bekend fen kadaster. Eenige sectie, num mers 5o5 en 5o6a met eene groolte van 3 hectaren 44 aren 5o centiaren. - In pacht bij Petrus Van Hove. Zevende koop. Eene partij hooi land te Lede op den Roen of Riebroeck bekend ten kadaster sectie C n° 980 met eene grootte van 2 hectaren 85 aren 80 centiaren. Onverpacht. Achtste koop. Eene partij Land te Lede, Vischhouwcn, bekend ten kadaster sectie C, nummer g83a met eene grootte van 67 aren 50 c ntiaren. In pacht bij Bernard De Mol, te Erpe. Negende koop. Eene partij land te Erembodegem,op Kwaadbunder, bekend ten kadaster sectie E nummer 1307, met eene grootte van 14 aren 5o centiaren. In pacht bij Ottoy. EENIGE ZITDAG Zaterdag 4 Augusti 1906. om 2 uren namiddag, ter zittingzaal van het vredegerecht te Aalst, ten stadhuize aan de Groote markt. Voor nadere inlichtingen zich te wen den ter studie van den notaris De Pauw keizerlijke plaats 63 alwaar er gestadig groote en kleine kapitalen te bekomen zijn, aan geringen intrest. Bij stadsverlating. OPENBARE VERKOOPING. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Een schoon Rentcniershuis, te Aalst, Dirk Martensslraat, Nr 20, sectie C, nr I047P8, groot 2 aren i5 centiaren. Onmiddelijk ingebruiktreding. Instel Donderdag q Verblijf Donderdag a3 (-)oSsl '9°6. om 3 uren namiddag, in het Hótel du Comte de Flandre. te Aalst. Statie plaats. OPENBARE VERKOOPING van eene schoone en welgelegene te Smetlede, nabij het Dorp. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelageD, in het openbaar verkoopen EENIGE KOOP: Eene schoone en welgelegene behuisde Hoistede, gestaan en gelegen te Smetlede, nabij het Dorp, bekend bij kadaster sectie A, nummers 1047, 1048 en 1049, aldaar groot 21 aren 30 centiaren, palende ten ooste Juffrouw Weduwe van den heer Frans Van Caeckcnberghe-CIinckaert en kinderen, ten zuide de baan en daarover het Bureel van Welda digheid van Smetlede, ten weste voormeld Bureel van Weldadigheid en ten noorde de kinderen De Paepe. Boomprijs Ir. 400. Laatst bewoond en gebruikt geweest door Juffr. Weduwe Osselaer. ZITDAGEN Instel Maandag 3o Juli Verblijf .3 Augusti '906 elkens om 4 ure van den namiddag ter herberg genaamd In Vlaanderen gehouden door den heer Theophile De Smet, te Smetlede, Dorp. Bij Iicitatie. OPENBARE VERKOOPING van een te Aalst, Meuleschettestraat. Dc Notaris SCHELFHOUT, te Oor degem, daartoe benoemd bij vannis der Rechtbank van eersten aanleg te Der,der- monde, zal ten overstaan van den heer Vrederechter des Kantons Aalst en met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, in het openbaar verkoopen EENIGE KOOP Een schoon en gerieflijk Woonhuis, gestaan en gelegen te Aalst, in de Meu leschettestraat, getcckend n° 50, gekend te.i kadaster sectie C, nummer 1118T2, aldaar groot 2 aren 10 centiaren, palende var. dc eene zijde aan den liter Cesar Maes, van de andere zijde aan den heer August De Kegel, van voren aan dc Meu- liscliettestraat cn van achter aan den heer Notcltiers. Bewoond door Mr Paul Colette. ENKELE ZITDAG: Zaterdag 4 Augusti 1906, Om 2 ure van den namiddag, ter Zit tingzaal van het Vredegerecht, te Aalst, Groote Markt. Openbare Verkooping. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal, openbaarlijk verkoopen Eene goede partij Zaailand, dienstig voor bouwgrond, tc Aalst, op het Veld- Aalst, Kerrebroeckstrsat, groot 36 aren 20 centiaren. ZITDAGEN Instel Maandag 3o ïuli Verblijf 6 Augusti 19061 Telkens om 4 uren namiddag, ter Esta- mineta In den Ouden Pompier, bij Mr Odilon Eemans, te Aalst, Leopoldstraat. OPENBARE VERKOOPING De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Eenen Graanwindmolen met al zijne staande en draaiende werken, medegaan- dc Woonhuis en Grond, groot 12 aren, gestaan en gelegen te Aalst, aan de Hol lestraat, bewoond en gebruikt geweest door Frans Buyst. Ingesteld frs. 7,000. ZITDAGEN Instel Dijnsdag 24 T Verblijf Dijnsdag 3| Jul' '9°6' Telkens om 4 uren namiddag, ter csta- minet van den heer Joseph Van der Vorst, te Aalst, aandeS1 Marteiiskerk. OPENBARE VERKOOPING. De Notaiis BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen i° Een Huis met zijne erve, Smids en Magazijn, te Aalst, aan de Hopmarkt, groot 3 aren 12 centiaren. Het Huis en Smids bewoond cn gebruikt geweest door den heer Podcvyn en het Magazijn gebruikt door den heer Druck. 2* En een Huis met zijr.c erve en over dekte Gaanderij, wezendc eene estaminet A la Bourse aux Houblons 1 en Maga zijnen, tc Aalst, aan de Hopmarkt, groot 4 aren 28 centiaren. Het Huis en erve in huur door den heer Camille Mallego en de Magazijnen gebruikt door den heer De Bruyn. Gebracht op frs. 16,700. LAATSTE ZITDAG Dijnsdag 7 Augusti 1906, om 3 uren namiddag, ter te verkoopen estaminet A la Bouise aux Houblons, bij den heer De Cock, te Aalst, Hop markt.

De Denderbode | 1906 | | pagina 3