Jaarlijksche Bedevaart Valsch nieuws. 0. L. V. VAN LOURDES Stad Aalst.-Werkbeurs AELST. Allerhande nieuws. WERKSTAKING IN FRANKRIJK Onder de Vlaamschc werklieden wel ke in Frankrijk in den oogst werken, is eene werkstaking uitgebroken. M. de volksvertegenwoordiger Maen- haut die te Londen aan het wederlandsch vredescongres deelnam, is onmiddelijk naar Parijs vertrokken. UIT VLAANDEREN en BRABANT naar SITTARD. Den Bedevaart zal plaats hebben op Dijnsdag, 11 en Woensdag 12 Sep tember 1906. Den 11 September gaan wij rechtstreeks naar Sittard om daar korts naar den middag aan te komen. Aan de statie zulle» wij plechtig afge haald worden om ons processiegewijs en al biddend te begeven naar de Baziliek van O. L. Vrouw van het H. Hert. Daarna noenmaal en vrije tijd tot 6 uren. Men zal de gelegenheid hebben een uitstapje in Duitschland te doen. Om 6 uren stipt wordt iedereen verzocht tegen woordig te zijn aan het Lof, Sermoen en Opdracht aan O. L. Vrouw van het H. Hart. Na het Lof zal er gelegenheid ge geven worden te biechten. Om 7 en half uren, Avondmaal. Daarna zal volgons het gebruik eene algemeene vergadering plaats hebben in het Hötel De Zwaan. Woensdag 12 September. Om 5 uren, solemneele Mis, ter inten tie der Bedevaarders. Onder de Mis, Alge meene Communie, daarna ontbijt en vrije tijd voor de devotie der Bedevaarders. Ten 6 en half uren, vergadering in de Baziliek en zegen met het Allerheiligste Sacrament. Daarna gaan wij naar de statie, waar wij om 6,55 uren zullen ver trekken naar Maastricht. WOENSDAG. 'Bedevaart naar het MirakuleuS Christusbeeld te Wijk'Maastricht. De inschrijvingen mogen genomen wor den bij de volgende personen welke ook verdere inlichtingen zullen verschaffen Mcjuffer Melanie De Backer, Dorp, Erembodegem Mijnheer G. Verhegge, koster, Erembodegem Eerw. Heer Luyckx, onderpastoor, Hamme Eerw. Heer Rommel, onderpastoor, Audenaar- de Eerw. Heer Faelens, onderpastoor, Sint Amandsberg; Eerw. Heer De Corte, onderpastoor, Kasteelboulevard, 495, GentEerw Heer Van den Steene, on derpastoor, Nederbrakel Eerw. Heer Andries, onderpastoor, Santbergen Eerw. Heer D'Hondt, pastoor, Smcer- hebbe-Vloersegem Eerw. Heer Vander Biest, pastoor, Wieze Eerw. Heer Van Landuyt, pastoor, Erembodegem, Eere- Voorzitter Eerw. Heer Temmerman, onderpastoor, Sinte Coleta, Gent, Be stuurder. Ge ziet van hier hoe iedereen hier stond te blinken. De hitte van dit valsch alarm heeft alle overheden doen zweeten om tc barsten 't Is eene poets van zet 1 slechten smaak, zooals ge ziet, maar die toch iedereen heeft doen lachen. De Patrie van Brugg 2 deelt gisteren namiddag eveneens de g boorte meê van ;n prins en onze coi.frater, de Pré- curseut, die ock het nieuws vernomen had, wist te vermelden dat de jonge prins ten 1 uur 't levenslicht zag. Wie zou er ook nop aan getwijfeld hebben, na het verzenden van een tele gram door de bestendige deputatie en de aanmelding van de geboorte van een prins door generaal Van Vinckeroy. Melden wij nog dat het gemeentebe stuur van Brugge de plakkaten, die de geboorte van den prins aankondigden, reeds naar den drukker had gezonden, maar ze nog bijtijds hadden kunnen in houden. TE OOSTENDE. Het huis van den burgemeester bevlagd. De correspondentuit Oostende van «Het Handelsblae, 0 schrijft Men wil maar tegen alle waarheid in, prinses Elisabeth een zoontje geven. Sinds er spraak is van de toekomstige geboorte van ten derde vorstelijk kindje, zijn al de officieels en niet officieele fumis- ten en grappenmakers er op uit, om <ie menschen in de war te brengen. Gisteren liep te Oostende het gerucht weer algemee: dat een prinsje was ge boren en zelfs de burgemeester had zijn huis bevlagd 111 Later kwam het uit dat de grappenmakers weer aan 't werk waren geweest. Het nieuws dc-r geboorte wordt bijna alle dagen aan de Oostendsche dagbladen getelefoneeid. En geen middel om te weten dooi wie en uit welk nummer er getelefoneerd weid. Het schijnt nochtans wat vroeg om perten rond te strooien, daar het in kraambed komtn van de geliefde prinses enkel rond den i5 Augusti verwacht wordt. Denkelijk wanneer het nieuws der geboorte waarheid zal heeten, zal er nie mand meer aan gelooven. ZONDAG 11. hebben wij, naar de be richten door u Het Handelsblad meè- gedeeld de geboorte aangekondigd van een prins, derde zoon van Z. H. prins Albrecht en prinses Elisabeth. Ziehier hoe de Bruggesche Overheden, onze Antwerpsche groote Confrater en nog anderen zijn beet genomen geweest. De bijzondere briefwisselaar van «Het Handellblad te Brugge, schrijft in date 27 Juli, als volgt De burgerlijke en krijgsoverheden van West-Vlaanderen zijn heden beetgenomen geweest door eene poets, die men van zeer slechten smaak gevonden heeft. Rond de middag werd zoogezeid door den luitenant-bevelhebber der brigade gendarmerie, te Brugge, de tijding gete lefoneerd van de gelukkige verlossing te Oostende van prinses Elisabeth. De nieuwgeborene was een prins... De provinciebevelhebber verwittigde aanstonds den brigade generaal Van Vinckeroy, die op zijne beurt de andere burgerlijke en militaire overheden te Brugge het nieuws aanmeldde. De bestendige afveerdiging van West- Vlaanderen, die juist zitting hield, zond aanstonds twee telegrammen van harte lijke gelukwensching naar den koning en prins Albert. Intusschen werden op bevel der stads- overheden de stadsgebouwen bevlagd en ging de zegeklok aan het luiden, overal het blijde nieuws verkondigende. Ook werd aan het gouvernementshotel en aan menige groote lokalen en bijzondere woningen de driekleur uitgehangen, In een oogenblik was de gelukkige mare gansch de stad door en in den om trek openbaar gemaakt lk nam inlichtingen bij overheden die mij meldden dat Oostende volop in feest was en M. de gouverneur vertrekkens gereed was voor de onderteekening den geboorteakt. En zoo komt het dat uw correspondent en Het Handelsblad gefopt werden, benevens de overheden en gansch de Brugsche bevolking. Want ziet, in den namiddag rond 3 ure kwam er een tele gram toe van generaal Jungbluth, aide de camp van prins Albert, die in naam van Z. K. H. de bestendige afvaardiging hartelijk bedankte voor hare gelukwen schen, maar er bijvoegende dat deze te vroegtijdig waren, aangezien de aange kondigde gebeurtenis nog niet was vol trokken... BELGISCHE BEDEVAART en naar het H. Hart van Montmartre te Parijs ingericht door de Alliance Catholique onder de geestelijke geleiding van den Z. E. H. BUELENS, Pastoor der Pa rochie van het H. Hart te Brussel, van 2r tot 29 Augustus rgoó. Prijs voor vertrek uit Bergen i® kl. 143 fr.; 2*kl. g3 fr.3® kl. 62 fr. Uit Charleroi ie kl. X44 fr.; 2® kl. g5 fr. 3® kl. 64 fr. Uit Brussel ie kl. 149 fr.; 2e kl. 97 fr. 3® kl. 65 fr. Uit Gent 1° kl. 151 fr.; 2® kl. 99 fr.; 3° kl. 66 fr. Inbegrepen de taks voor het gebruik van rijtuigen met doorgaande gangen van den Belgischen Staat. Op aanvraag der deelnemers zal men zich gelasten met de verblijfkosten, aan de volgende voorwaarden ie kl. 100 fr.; 2® klas 75 fr.; 3® kl. 60 fr. De aanvragen om inlichtingen en de inschrijvingen mogen gezonden worden aan M. Alfred Frangois, Bestuurder der Alliance Catholique, 45, Noord laan, te Brussel, of aan den Z. E. Heer Beulens, Notelaarstraat, 14, te Brussel, of aan M. C. Van de Putte-Goossens, uitgever van De Denderbode, Korte Zoutstraat, 3i, te Aalst. MAGAZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerhande MEUBILEERING Karei. "VAM DE PUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, 29, (nevens 't Bureel van De Denderbode.) Matige prijzen.Spoedige bediening Worden gevraagd 2 bakkersgasten, 5 jongens van X2 lot 16 jaar om leeren houtdraaiën, 1 kleer maker, (halve gast), 3 schrijnwerkers, goede wevers. Vragen werk. 1 houtzager, 2 magazijniers, 1 bedien de op de hoogte van handel, vraagt werk voor eenige uren per dag. Creemboter. Markt van Woensdag 1 Oogst 1906 73 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 2,80 tot 0,00 per kil. AALST. Wegens het heersschen der kroepziekte onder de kinderen zijn te Moorsel de scholen gesloten. Verschei dene overlijdens worden reeds gemeld. De kleine B. Vlassenrood 7 jaar wonende Dendermondschensteen weg, ging Zondag voormiddag een vogelnest rooven. Het kind viel van tak op tak met het hoofd voorover naar beneden van tien meters hoog. Het heeft eene ijselijke verwonding aan het hoofd bekomen en is drie ribben gebruiken. De toestand van het kind is zeer erg. AALST Onweder. Dijnsdag 11. namiddag is weer een onweder boven onze streek losgebroken doch het was zoo geweldig niet dan dit op vrijdag te voren. Het hemelvuui is op verschei dene plaatsen gevallen en sloeg onder ander een deel dakpannen weg van 't schoollokaal der St-Jorisstraat. Het re gende geweldig en 't water zuipelde wel dra door het plafond in de klas. Ook viel hij ter fabriek Torley St-Jobstraat doch van schade hoorden wij niet. PROGRAMMA VAN 'T CONCERT welk zal gegeven worden op het kiosk ter Groote Markt, alhier, op Donderdag 2 Augusti 1906, om 8 4/2 uren 's avonds, door de Koninklijke Harmonie, onder het bestuur van Mr R. Lenssens. i° Marche de Concert. 2° Maritana, ouverture, Wallace. 1 Mascarade, airs de ballot, P. Lacóme. a. Cortège. b. Arlequin Colombine. I c. La familie Polichinelle. d. Lts Mandolinistes. 4° Fantaisie sur l'opéra La Reine de Saba, arr. par Saupe. Gounod. 5° Cortège-ballet, L. Montagne. Eene vrouw van St-Lievenshoutem is verwezen tot 70 fr. boet om boter met cocolinc- vermengd, te koop gesteld te hebben. De boter 35 kilos werd aange slagen te Ledeberg en de kostgangers van het hospicie zijn er wel mede geweest Immers de kokoline is goed en gezond maar men mag ze niet vermengen met boter. Altijd de Wetteraarkens. Hoogdringende maatregelen worden ver- eischt. Wil men een nieuw bewijs hoe aanbelangenden het insekt vreezen Notarissen der streek hebben verzekerd dat het hooi van zekereScheldemeerschen, gelegen bij den modderpoel der Oude Schelde, dit jaar voor haar geld is, kocht geworden. Boeren, die vlas in die meerschtn te drogen hadden gelegd, hebben het laten liggen. Niet alleen de boeren, maar ook de eigenaars der Scheldemeerschen lijden dus aanzienlijke schade. Misdadige branden. Eene groote onrust heerscht sedert eerigc da gen onder de inwoners van Aygem. Drie branden zijn er deze week uitge broken en worden aan kwaadwilligheid toegeschreven. De hofstede van Bernard Bogaert is door het vuur vernield, met alles wat zij bevatte. Het vee kwam in de vlammen om. De boerderij van M. Van Cauter is door hel vuur aangetast. Alléén de woning bleef gespaard. Eindelijk is de prachtige hofstede van M. De Schuyter in brand geraakt. Slechts de verkoolde muren blijven er van over. Een streng onderzoek is ingesteld. Vrouw Van Cutsem uit de Planten- straat, te Brussel, die door den pompier D. en zekere vrouw P. werd beschuldigd de vrouw te zijn, die de kleine Jeanne Van Calck had meêgelokt, spant tegen de babbelaars een proces in en eischt 10,000 fr schadeloosstelling. M. Meule- mans, herbergier uit de Brabantstraat, heeft insgelijks tegen den pompier D.,die hem lasterlijk beschuldigde, eene klacht ingediend. Wij hebben gemeld dat er in die dui- venprijskampen groote bedriegerijen ge pleegd zijn geworden. Vijf bedriegers zijn reeds gekend. Een hunner had op bedrieglijke wijze met twee duiven 1.900 fr. gewonnen twee andere wonnen 2.000 fr. Acht hunner duiven zijn van de lijst ge schrapt van eenen grooten prijskamp. De bedriegers zullen wellicht vervolgd worden. Een dronkaard kwam te Brussel 's avonds thuis en wilde een venster der tweede verdieping sluiten. Hij viel voor over uit het venster. Gelukkiglijk viel hij op eenen ijzerdraad, waardoor de slag ge broken was. Toen de vrouw van het slachtoffer op den koer, kwam, meenend haren man dood te vinden, stond deze bezig met eene sigaret te rooken, om zijne ontroering te verdrijven. De man had slechts eenige schrammen aan het gelaat gekregen. Verleden jaar werd, ter gelegenheid van het nationale feest, eene bronzen kroon neergelegd op het gedenkteeken van Leopold I, in het park van Laken. Nu is door ongekende dieven dit kunst werk gestolen. Het is buitengewoon zwaar en heeft eene weerde van 1800 fr. Verleden week werd op de spoor baan het lijk gevonden van zekeren Alfons Mertens, een inwoner van Buggenhout, die door eenen trein in stukken was gere den. Het parket heeft nu de lijkschou wing bevolen, daar er, na zekere geruch ten, vermoeden is opgekomen dat de jongeling het slachtoffer is van eene mis daad. Tusschen 2 en 2 1/2 uren viel Maandag namiddag te Gent een hondje in het water. Maurits Bouché. 18 jaar, werkt bij M. De Clercq, die in de Molenaarstraat woont, maar een werkhuis heeft in de Beerstege. Bouché zag het hondje in het water vallen. Goed zwemmer zijnde, speelde hij zijne bovenkleederen uit, sprong in het water, zwom tot aan de overzijde, redde het hondje en zette het op de kaai. Dan zwom hij weer over in 't midden der rivier gekomen, sloeg hij zijr.e armen in de hoogte en zonk. Drie personen sprongen hem seffens ter hulp maar daar het water zoo vuil is, zagen ze hem niet dadelijk liggen. Ze vonden hem ten slotte en brachten hem op de Achterleie aan wal. De geneesheeren Naudts en Schoen- field wendden dadelijk alle mogelijke pogingen aan om Bouché te redden, doch vruchteloos. De jongeling was bezweken aan eenen bloedopdrang. De landbouwer Karei Christiaens, te Rollegem, ging vrijdag namiddag, toen het begon te donderen, eene zolderven ster sluiten. Nauwelijks was het venster toe, of de bliksem sloeg in de woning en stichtte brand. Het huis, met stroo gedikt, ge leek op korten tijd aan eenen vuurpoel. Men kon slechts eenige kleedingstuk- ken redden. De woning is geheel ver nield. Er was groot gevaar voor de stalling, die slechts op drie meters afstand van het huis staat. Het vee werd buiten gedre ven. De toegesnelde personen konden de stalling bevrijden. De schade wordt op twaalf duizend frank geschat. Hoe is 't mogelijk. Wij lezen in een blad van Gent Aan weerskanten op de trappen van het J usticiepaleis zaten Vrijdag twee stokoude echtgenoolen te... pronken, zij... 79 en hij... 84 jaar oud. Toen aan de vrouw gevraagd werd wat zij daar kwam doen, antwoordde zij barsch in de boerentaal Ik kom om te scheiden, merdjes 1 Een heer stelde nog een paar vragen en de vrouw riep, op den ouden man wijzend Ik wil dien ouden bok niet meer Hij heeft mij al lang genoeg gepaloeterd. Ik moet een jongeren vent hebben De oude sukkelaar sprak geen woord en scheen zijne beminnelijke wed:rhelft erg te vreezen. Het is ongelooflijk en toch waar 1 Eene jonge dienstmeid uit een gods huis van Alsemberg, werd over een paar dagen, des avonds, door vijf slechte kerels met geweld meegesleept in een naburig bosch, waar zij op de schandigste en wreedaardigste wijze mishandeld werd. Zij werd later bewusteloos door voor bijgangers gevonden. Het meisje is, ondanks alle zorgen, toch gestorven. Het schijnt dat de plichtigen gekend zijn. Uit Bilbao wordt geseind De Belgische stoomboot Maggi Schultz, van Antwerpen vertrokken naar Grange mouth, is gezonken op omtrent 80 mijlen van de kust. Al de opvarenden zijn gered en hier geland. De Maggi Schultz is een stalen schroef stoomboot, gebouwd in 1882 te Glasgow, op de werven van Blackwood-Gordon. Het schip meet 1246 ton brut, 942 ton onder de brug en 852 ton net. De gezonken stomboot hoort toe aan de Schultzsamship C° te Antwerpen, en heeft vroeger ook den naam gedragen van Persévérance. De afmetingen zijn 240 met. lang, 33,i breed en 16,7 diep. De machien ont wikkelde 146 paardenkracht. BELLEM. Inhuldiging. 't Is op kleine gemeenten dat de inhul diging van eenen pastoor, zooniet het plechtigst, dan toch het hartelijkst is. En Bellem heeft Zondag den eerwaar den heer J. Roegiers ingehaald, op eene wijze welke den nieuwen pastoor zal be wezen hebben dat iedereen hem welge meend en hartelijk welkom wenschte. Eenige ruiters, prachtig uitgedoscht, en eene talrijke groep wielrijders,die allen om ter schoonst hunne velos versierd hadden, haalden den nieuwen Herder af tot aan Hansbeke-dorp. Te Hansbeke hadden vele inwoners ook de driekleur uithehangen. Maar te Bellem, op gansch den door tocht, schoot geen huisje over dat niet versierd was. Zelfs de brugdraaier had de borstwering der brug met groen opge smukt. Van verre reeds bemerkte men op de twee molens aan de brug, in groote Ut ters, het woord «Welkom. Alle huizen waren met groen, wimpels of gekleurd papier behangen. Op hofhekkens, hagen, tot zelfs op eene lange reeks koornstruiken had men tip vlagjes gestoken. Op een verhoog, nabij de brug, nam de eerwaarde heer Pastoor plaats, verge zeld van den zeer eerw. heer Deken van Nevele, andere Priesters en de Over heden. De stoet trok in goede orde voorbij. Hij bestond uit twee deelen; in het eerste deel bemerkten wij, buiten de goed opge vatte verbeeldingen van ridders, edel- knapen, enz., vijf schoone praalwagens deze der Duivenmaatschappij, der Bor- duurschool, van den Zwemmersbond, der Ambachten en deze van Hof- en Land bouw. De muziekmaatschappij Eendracht, van Aalter, zorgde voor het muziekaal gedeelte, en kweet zich zeer eervol van hare; taak. Het tweede gedeelte van den stoet was godsdienstig. Vele groote gemeenten zou den er een lesje mogen aan nemen, want zelden waren prachtiger, kostelijker ge waden te zien, dan deze welke de meisjes droegen, die de koninginnen van den rozenkrans verbeeldden. De laatste praalwagen, verbeeldend de vijftien mysterifin van den H. Rozen krans, overtrof alles wat men op eene buitengemeente zou mogen verwachten. De inrichters halen er eere van. Pro ficiat I 't Schijnt dat de dichters en jaar schriftmakers hun werk hebben gehad, want bijna geen huis was er dat niet met een passend dicht of jaarschrift prijkte. Het gewelf der kerk was lief behangen met lange vanen. En volk I Bellem heeft wellicht zelden zulke talrijke menigte te laven gehad. Immers de zon blakkerde fel en 't stof maakte de kelen droog. Zoo de wenschen welke men den nieu wen Pastoor toegestuurd heeft op het honderdste deel verwezenlijkt worden, mag hij overtuigd zijn nog lange jaren zijn priesterlijk ambt gewetensvol en ieve- rig in het lieve dorpje te zullen vervullen, tot heil en welzijn van iedereen. Zondag avond, had M. Adler, koop man in diamant, wonende Nationalestraat Antwerpen, alvorens zijne wandeling te doen een brieventesch in de stoof wegge borgen, opdat ze zeker niet zou gestolen wordi n: want ze bevatte ook voor 400 fr. diamanten. Deze voorzorg baatte echter weinig, want toen M. Adler met zijne vrouw weer thuis kwam zag hij dat dieven in zijne woning waren gedrongen en de schuilplaats der diamanten hadden ge vonden, want deze waren verdwenen, Een kind dat tc Leuven eenige stuk ken van eene stilstaande automobiel aan raakte, werd vastgegrepen door chauffeur, welke uit eenen winkel kwam geloopen en den knaap geweldig heen en weer schudde. Toen op het geschreeuw van den jongen eene samenscholing ont stond, werd de chauffeur nog woedender, Hij greep het kind vast, schudde hét op nieuw en sloeg het in het aangezicht. Nc sprongen de omstanders hem te lijf. Zij sloegen en schudden hem op zijne beuit, alsook zijn kameraad, die hem ter hulp kwam, en dien men zoo duchtig stampte en sloeg, dat men hem in een poliep bureel door een dokter moest doen ver zorgen. Dijnsdag middag was een voerma van Lier, in de Korte Gasthuisstraat te Antwerpen, bezig met bloemzakken op Ie laden die moesten worden uitgehaald bij eenen bakker in gemelde straat woonact- tig- Die zakken werden gelijk men dat b; bakkers gewoon is, neergelaten bij mi» del van eenen reep of windas om welk een lange touw loopt aan welks eindt een strop is in welke men den krop va den zak steekt. Nu moet de knoop van dien strop ge broken of los geraakt zijn en zoo kwa: een der zakken van 100 kilos zwaar hij de halver hoogte bereikt had, benedon. Hij viel eerst op eenen corn en toen op het hoofd van den man op de kar stond. Deze viel en gaf geen teeken meer. Men bracht hem binnen bij den ap> thekei Van de Vorst waar de arme ie ondanks de zorgen van dokter Comt en geestelijk bijgestaan door de eer# 1 onderpastoor der St-Augustinuskerk wi dra stierf. De verongelukte was een inwoner re Duffel, rond de 45 jaar oud en vader re zeven kinderen. De policieofficier Rousseau derden wijk doet het eerste onderzoek terwijl* lijk in het St-Elisabethgasthuis de lip schouwing en het onderzoek van het pr ket afwacht. Een roovershol. Drie jaargt leden ontsnapte uit Merxplas zekere H Daeninck. Te gelijk met zijne ontsnapping eene reeks diefstallen in gemeenten, is zuiden van Brugge ten slotte vond es in het bosch tc Vyve-Capelle de scbï- plaats der roovers en in deze schuilplis talrijke gestolen voorwerpen. De roovers echter vond men niet. Dt delijk herbegonnen de diefstallen, het Noorden van Brugge. De wacb- meester der gendarmerie van Blanke; berghe, Van den Berghe, was overtuir. dat men met de bende Daeninck te doe had. Nu deze week heeft hij op het gehudi Meiboom, 1 tusschen Zuyenkerke a Uytkerke, eene spelonk gevonden, 1 gelijk aan deze van Vyve-Capelle, wa* van wij de ontdekking reeds vroegt meldden maar ditmaal werden de voor naamste leden der bende met hunNj hoofdman aangehouden. Een dertig mandaten zijn nog afgeleverd tegen helers of personen, die de bende over te doene slagen inlichtten. De lijkplechtigheden der cchtgf noote Griset grepen vrijdag morgend, oi 8 ure, te Tubize, plaats. Uit elke wonioj was iemand aanwezig. Een uur later werd de kist van ds moordenaar aangebracht door vier tntf' nen. Niemand vergezelde de kist. In het huis had men beide kisten it eene afzonderlijke kamer geplaatst. De zeven kinderen welke op zul*8 vreeselijke wijze tot weezen werden ge maakt, speelden, als onbewust van wreeden slag, vóór hunne woning. Het schijnt dat eene verregaande ja- loerschheid den man er toe dreef zij08 ijselijke misdaad te plegen. Op het werkhuis werd Griset gedurig bespot door zijne werkgezellen die zegden dat zijne vrouw hem bedroog. Zekere Detournay, welke door zijne vrouw verlaten was, was een der ergst om Griset op te winden. Op den dag vóór de misdaad, waren Griset en Detournay bij eene waarzegs gegaan, om de waarheid (I) te vernemen De waarzegster, spoedig ondervindend met welke personen zij te doen had,d vestigde dat zij de ongelukkigste ecbtg nooten ter wereld waren I

De Denderbode | 1906 | | pagina 2