L- J. !)AY&FILS, S' Jozefstraat, Aalst, Holland. Duitschland. Oostenrijk. ZEEVISCH HANDEL H. Arys-üe Paepe. vragen leermeisjes en goede werksters voor vrouw- en manshemden. HOOG LOON. perceelen LAND behuisde HOFSTEDE, LAND en MEERSCH, x is i m p e perceel ZAAILAND, Schoon Woonhuis Behuisde Hofstede Landen en Hooilanden Dakpannen fraat" Ruitengewone occasie. Campagne Te bekomen Detourni Detournay verhing zich des anderen - lags op zijnen zolder. Griset pleegde enzelf len avond zijne gruwelijke mis- lad I Aanslag op den spoortrein. iu misdadige aanslag heeft zondag icht op de Nord-Belge spoorlijn plaats shad, tusschen de staties Erquelines en a Buissière. De expres van Parijs, die ten een ure ote Charleroi moest aankomen, was na- ij La Buissière gekomen, toen de ma- himst eensklaps voelde, dat hij buiten e sporen reed. Hij stopte, stoomde terug, maar door je vlucht van den trein kon hij niet he etten dat de locomotief en een foirgon invielen en van de spoorwegdijk stortte. De machinist werd van zijne locomo tief geworpen, wat hem het leven redde. Hij werd met vier gebroken ribben en zware brandwonden opgenomen. De sto ker lag onder de omgekeerde machien, hij as gansch verpletterd. Men heeft tot ilf elf maandag morgend moeten wer- mom het lijk vrij te maken. Dank aan de koelbloedigheid van den machinist hebben de reizigers niets ge voeld dan een lichten schok en wisten in 't begin niets van het erge ongeluk, dat twee slachtoffers van den arbeid had ge maakt. De machinist Gigot en de stoker Cal- lord wonen beiden te Luik. Het parket van Charleroi en talrijke hooge ambtenaars van de spoorwegmaat schappij hebben ter plaats geweest. Het ongeluk is toe te schrijven aan misdaad. Een spoorwegrail was uitgebro ken.' Aangaande den aanslag, die Maan dag nabij Erquelines plaats had, wordt nog gemeld dat de misdaad moet gepleegd zijn door personen, die diefstal in 't zicht hadden. Het was de trein, met welken de finan ciers van de beurs terugkeeren, en dez« hebben dan gewoonlijk aanzienlijke weer den op zak. Zij hadden gehoopt dat de ontsporing talrijke gekwetsten zou maken en hun doel was, dezen te bestelen. Dit is de eenige oplossing, die als aan leiding der misdaad kan worden gegeven. Het parket hoopt de plegers te vinden, en het publiek hoopt het ook. Inderdaad, dergelijk gruwelstuk kan niet te streng worden gestraft. Het schijnt zeker dat de plichtigen met twee waren. Er loopt ook een gerucht als zouden de plegers het op groothertog Vladimir, van Rusland gemunt hebben, die naar zij meenden, zich in den trein bevond. Deze was echter met den vorigen trein voorbij gereisd. De menigte, die de plaats van het mis drijf bezoekt is overgroot. Te Jumel kwam een dronkaard aan den mijnput Chaumonceau om den waker te beleedigen. Hij wilde met dat spel, ondanks de herhaalde aanmaningen van den waker, niet staken, zoodat de belee- digde zijne koelbloedigheid verloor en een revolverschot loste. De kogel trof den dronkaard in de eekenis, zoo erg, dat er geen genezing te verhopen is. De moor denaar is aangehouden. De dames van O, te Zoelen, kregen verleden week een en dreigbrief waarin geischt werd dat zij 3ooo gulden zouden neerleggen op eene aangewezen plaats anders... enz. De politie werd verwittigd en legde zich in hinderlaag. Een man werd gezon den met eenen brief op het bepaald uur naar de aangewezen plaats. Daar kwam inderdaad een kerel per velo en nam den brief in ontvangst. Onmiddelijk voegde hij den brenger toe Keer u om, anders zi]t gij een man des doods. De man koos het hazenpad en de onbekende haastte zich weg per velo. Maar nu kwam de policie te voorschijn. Met den revol ver in de hand beval men hem stil te houden maar hij zelf loste zes schoten op de politie zonder evenwel iemand te treffen. Hij vervolgde zijnen weg tot aan een korenveld, waarin hij verdween, met achterlating van zijn rijwiel. Hierdoor nu heeft men hem spoedig erkend als een inwoner van Zoelen een gekende wildstrooper, en gevaarlijke kerel. Hij is aangehouden en heeft bekend den uit- j voerder te zijn maar beweert dat een ander den brief heeft geschreven. Te veel gezegd. De voorzitter der rechtbank tegen den man, die op allerlei wijze tracht te ontkomen aan een stellige verklaring de rechtbank heeft niets te maken met wat door u wordt ondersteld. Onderstellingen geven niets. Ik onderstelde, dat ik mijn horloge in mijn vestzak had gestoken, maar toen ik er strak op wilde zien, had ik het niet en 't bleek mij, dat ik het op den schoorsteen mantel naast de pendule had Iatên liggen. De rechtbank vraagt feiten, geen onder stellingen. De getuige zegde niets meer, en de zaken, waarbij als altijd een talrijk pu bliek tegenwoordig was, werden afge daan. Toen de voorzitter des namiddags na de drukke zitting thuis kwam, zegde zijne vrouw tot hem Ge schijnt wel erg verlegen geweest te zijn om uwe horloge, dat ge vier man - nen achter elkaar er om gestuurd hebt de een kort na den ander. Wal riep de voorzitter, en een droef vermoeden rees bij hem op. Ge hebt het toch niet meegegeven Natuurlijk, zegde zij. Ik heb aan dei; eeistc meegegeven, die kwam hij wist precies, waar het lag. Tableau Moordaanslag. Men meldt aan de N. R. Ct. Maandag morgend om elf uren is een moordaanslag te Zonnemaire gepleegd op de vrouw van den veldwachter van Dreischer, die Ie Zonnemaire vertoefde. Als de vermoedelijke dader wordt haar echtgenoot, met wie zij in onmin leefde, genoemd. Het parket en de rechler-commissaris van de rechtbank te Zicrikzec hebben zich per rijtuig naar Zonnemaire begeven. Later wordt gemeld dat het inderdaad de man is Jie zijne vrouw heeft doodge schoten, Het slachtoffer is namelijk kort daarna overieden. Zij was, de huiselijke twisten moede, naar hare ouders te Zon nemaire teruggekeerd. Haar man zocht haar daar op en 't was daar, terwijl zij achter de deur stond, dat hij haar van dichtbij eenen kogel in het lijf schoot, die het hart geraakt heeft. De gekwetste vrouw liep nog naar de woning van den veldwachter Van der Velde, waar zij ech ter spoedig den geest gaf. De dader heeft zich zelf bij den burge meester aangegeven. Verongelukt. Prins Eugeen Murat is Vrijdag namiddag bij een ongeluk met zijn automobiel, te Metterteich, omgeko men. Het ongeluk gebeurde te 5 ure namid dag. De prins was op den slag dood, de chauffeur bleef ongedeerd.'t Was de prins die de automobiel bestuurde. Prins Eugeen Murat was de zoon van prins Louis Napoleon Murat cn prinses Eudoxie Mikkallovna. Hij werd geboren op het kasteel van Brévannest, op 10 Januari 1875 en trouwde te Nice in 1899 met miss Violette Ney d'Elchingen. Hij was dus slechts 3i jaar oud. Het ongeluk schijnt heel en al aan zijne onvoorzichtigheid te wijten. Hij rolde in volle snelheid en wilde aan eenen draai van den weg te plotseling remmen. Uit Weenen wordt gemeld dat een hevige brand is uitgebroken in de Ru- meensche stad Roman, gelegen op de Moldan. Het vuur heeft giheel den nacht gewoed en men is er nog niet in geslaagd het te beperken. Eene geheele straat is de prooi der vlammen geworden. Verschilli- ge kinderen zijn in den vuurgloed omge komen. Leopoldstraat, 14, Aalst. Prijzen voor 2, 3 en 4 Oogst 1906. TARBOT de kil. fr. 2,00 XA.RBOXXIIVS '1°. kilo i,25 HEILBOT fr. 1,25 Oranje Zalm den 1/2 kilo fr. 3,5o "Versclie Zalm den k'l- fr- 3i00 Kabeljauw, fr. 0,70 Griet fr. o,5o 0,70, i.oo, 2,00, 3,00 Tongen (koppel) fr. 1,00, 2,00, 3,00 Steur fr. 2,00 Roodbaarden (rougets) fr. i,5o 2,00 Pladijs 't stuk fr. o,i5 o,5o 0,70 i,5o 2,00 Nieuwe Landoliuni fr. 0,80 Rog fr. 0,75, 2,5o tot 3,oo en 4,00 Makreelen 'tstuk fr. 0,70 Kreeften fr. 2,00, 4,00 en 6,00 Garnalen in doos fr. 1,00 Garnalen versch fr. 0,60 Hollandsch Haring o,i5 Maatjes Beste nieuwen Haring fr. 2,5o Melkers Haring nieuwen o,5o Tongen, groote, midden, en klein soort. OPENBARE VERKOOPING van twee TE EREMBODEGEM. I)e Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien het behoort, in het openbaar verkoopen, de navolgende twee perceelen Land te weten: Eerste koop. Een perceel Land, gelegen te Eremlodegem, op Hoogenvoshollen, be kend bij kadaster wijk A, deel van nummer 944, groot 12 aren 45 centiaren, palende ten ooste M. De Vis. ten zuide Jufvr. Weduwe De Bolster, ten weste de baan en ten noorde de Weduwe Van Brackel. Gebruikt zonder termijn door M. Joseph Camu, te Hekelgem. Tweede koop. Een perceel Land, gelegen te Erembodegem, op Letterveld, gekadas treerd wyk A, deel van nummer 2587, groot 9 aren 15 centiaren, palende ten ooste M. Jan Van Hoef, ten znidn do Baan, ten weste Petrus Brys en ten noorde Dame Burny- Antheunis. Gebruikt zonder termijn door M. Angnste Vinckte Erembodogem. ENKELE ZITDAG Maandag 20 Augdsti 1906. O11 .1- n van den avond ter herberg J 'r ivi kin Kabteei, bij M. Serafien Kiekens, BrusBelschen Steenweg, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van eene schoone te Aalst-Schaarbeke, Lindestraat. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal nameDS wien hot behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoo pen EENIGE KOOP. Eene schoone welbebouwde Hofstede beplant met Fruitboomen en verdere aanhoorighe- den, gestaan en gelegen te Aalst-Schaarbeke, op de Kleine Krokhage, aan de Lindestraat, bekend bij kadaster sectie C, n" 500d, 500e, 501b en 499c, te samen groot 37 aren 10 cen- tiaren, palende ten ooste de Kassei, ten zui de de erven Haleydt en Jufvrouw Coleta Haleydt en ten noorde den Los en daarover Mijnheer de Kerckhove de Denterghem. Boomprijs fr. 200. Bewoond en gebruikt door M. Philemon De Smedt. ZITDAGEN telkens om 4 uren namiddag, ter herberg ge naamd In het Pompierskorps, n gehouden door den heer Petrus Schockaert-De Clip- pklk, te Aalst-Schaarbeke, aan de Linde straat. OPENBARE VERKOOPING van twee perceelen De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openhaar ver koopen Eerste koop. Een perceel Land, gelegen te Irape, wijk Molenhoek, bekend bij kadaster sectie B, nummer 150a, aldaar groot 40 aren 30 centiaren, palende ten ooste Juf\ rouw Marie Schockaert, ten zuide den heer Petrus Luwaert-Wellekens, teD wests Jnfvrouw Ma rie Schockaert, voornoemd en ten noorde den weg naar Erondegem. Gebruikt door den heer Leo Cannoot. Tweede en laatste koop. Een per ceel Meersch, gelegen alsvoren, bekend bij Kadas ter sectie B, nummer 472, groot 47 aren 10 oentiaren, palende ten ooste de heeren Alfons Annorel en Petrus Pauwels-Annorel, ten rui de den hoer Camiel Van den Berghe, ten weste Jufvrouw Marie Roman en ten noorde den heer Camiel Matthys-Boterbergh. Bosmprijs frs. dertig. Gebruikt door den heer Desiré Van Lenven. ZITDAGEN Instel Donderdag 23 Augusti Verblijf Donderdag 6 September telkens om 4 uren van den namiddag, ter herberg genaamd «In den Velo Club, n ge houden door den heer Rkmy Janssens, te Impe. nabij het Dorp. OPENBARE VERKOOPING van een goed gelegen te VLIERZELE. De Notaris SCHELFHOUT te Oordegem, zal nameDS wien het b -hoort, met gewin van Ëalmslag en gelagen, in het openbaar ver- oopen EENIGE KOOP. Een goed perceel Zaailand, gelegen te Vlierzele, op 't Grootveld, bekend bij kadas ter sectie A. nummer 150, met eene grootte van 49 aren, palende ten ooste den heer Karei Libbrecbt-Van Cromphaut.ten zuide juffrouw Marie-Catharina Blom, ten weste t Bureel van Weldadigheid van Vlierzele, en ten noorde de heeren Philemon Van den Bergh en Alfons Schollaert. In gebrnik by den heer Franjois De Lands heer. ZITDAGEN „•"ft1, In ,f AngmH 1906, Verblyf, Maandag 20 telkens om 4 uren namiddag, ter herb; rg ge naamd In de Stad Gent, gehouden door den heer Camiel Matthys, te Oordegem, naby het Dorp. Bij licitatie. OPENBARE VERKOOPING van een te Aalst, Meuleschettestraat. De Notaris SCHELFHOUT, te Oor degem, daartoe benoemd bij vonnis der Rechtbank van eersten aanleg te Dender- monde, zal ten overstaan van den heer Vrederechter des Kantons Aalst en met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, in het openbaar verkoopen EENIGE KOOP Een schoon en gerieflijk Woonhuis, gestaan en gelegen te Aalst, in de Meu leschettestraat, geteckend n° 50, gekend ten kadaster sectie C, nummer iii8t8, aldaar groot 2 aren 10 centiaren, palende var. de eene zijde aan den heer Ccsar Maes, van de andere zijde aan den heer August De Kegel, van voren aan de Meu leschettestraat en van achter aan den heer Noteltiers. Bewoond door Mr Paul Colette. ENKELE ZITDAG: Zaterdag 4 Augusti 1906, Om 2 ure van den namiddag, ter Zit tingzaal van het Vredegerecht, te Aalst, Groote Markt. OPENBARE VERKOOPING van eene schoone en welgelegene te Smetlede, nabij het Dorp. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen EENIGE KOOP Eene schoone en welgelegene behuisde Hofstede, gestaan en gelegen te Smetlede, nabij het Dorp, bekend bij kadaster sectie A, nummers 1047, «0.18 en 1049, aldaar groot ai aren 30centiaren, palende ten ooste Juffrouw Weduwe van den heer Frans Van Caeckenberghe-Clinekaert en kinderen, ten zuide de baan en daarover het Bureel van Welda digheid van Smetlede, ten weste voormeld Bureel van Weldadigheid en ten noorde de kinderen De Paepe. Boomprijs ir. 400. Laatst bewoond en gebruikt geweest door Juffr. Weduwe Osselaer. ZITDAGEN Instel Maandag 3o Juli inoc Verblijf t3 Augusti elkens om 4 ure van den namiddag ter herberg genaamd In Vlaanderen gehouden door den heer Theophile De Smet, te Smetlede, Dorp. OPENBARE VERKOOPING van te Wichelen, Audegem, Mespelaere, Lede en Erembodegem. De Notaris DE PAUW te Aalst, daar toe benoemd, zal met de pleegvormen der wet van den 12 Juni 1816, ten overstaan van den heer vrederechter des Kantons Aalst, openbaarlijk verkoopen Eerste koop. Eene partij Land te Wichelen, op de Colckte, bekend ten kadaster sectie A, n° 813, met eene groot te van 29 aren 40 centiaren. In ge bruik bij Benoit Van der Meerssche. Tweede koop. Eene partij Land te Wichelen, op de Colckte, bekend ten kadaster sectie A, n° 829, met eene groot te van i3 aren 70 centiaren. In pacht bij zelfden Benoit Van der Meerssche. Derde koop. Eene partij Land te Wichelen; op het Eeckhout, bekend ten kadaster sectie A, n° 521 met eene groot te van 17 aren 20 centiaren. In pacht bij Joseph De Dyn. Vierde koop. Eene partij Land, ge legen te Audegem, Boonaf, bekend ten kadaster sectie C n° igibis met eene grootte van 16 aren 3o centiaren. In pacht bij Frans Jansegers. Vijfde koop.Eene partij hooiland te Mespelaere op den Peerdenmeersch bekend ten kadaster eenige sectie, num mers 396 en 388 met eene grootte van 2 hectaren 20 aren 5o centiaren. In pacht bij Frans Jansegers. Zesde koop. Eene partij hooiland te Mespelaere, aan de Vaart en Dender, bekend ten kadaster. Eenige sectie, num mers 5o5 en 5o6a met eene grootte van 3 hectaren 44 aren 5o centiaren. In pacht bij Petrus Van Hove. Zevende koop. Eene partij hooi land te Lede op den Roen of Riebroeck bekend ten kadaster sectie C n° 980 met eene grootte van 2 hectaren 85 aren 80 centiaren. Onverpacht. Achtste koop. Eene partij Land te Lede, Vischhouwen, bekend ten kadaster sectie C, nummer 983a met eene grootte van 67 aren 50 centiaren. In pacht bij Bernard De Mol, te Erpe. Negbnde koop. Eene partij land te Erembodegem,op Kwaadbunder, bekend ten kadaster sectie E nummer i3o7, met eene grootte van 14 aren 5o centiaren. In pacht bij Ottoy. EENIGE ZITDAG Zaterdag 4 Augusti 1906. om 2 uren namiddag, ter zittingzaal van het vredegerecht te Aalst, ten 6tadhuize aan de Groote markt. Voor nadere inlichtingen zich te wen den ter studie van den notaris De Pauw keizerlijke plaats 63 alwaar er gestadig groote en kleine kapitalen te bekomen zijn, aan geringen intrest. Openbare Verkooping. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal, openbaarlijk verkoopen Eene goede partij Zaailand, dienstig voor bouwgrond, te Aalst, op het Veld- Aalst, Kerrebroeckstrsat, groot 36 aren 20 centiaren. ZITDAGEN Instel Maandag 3o Juli Verblijf 6 Augusti9 Telkens om 4 uren namiddag, ter Esta minet# In den Ouden Pompier, bij Mr Odilon Eemans, te Aalst, Leopoldstraat. OPENBARE VERKOOPING. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen i° Een Huis met zijne erve, Smids en Magazijn, te Aalst, aan de Hopmarkt, groot 3 aren 12 centiaren. Het Huis en Smids bewoond en gebruikt geweest door den heer Podevyn en het Magazijn gebruikt door den heer Druck. 20 En een Huis met zijne erve en over dekte Gaanderij, wezende eene estaminet A la Bourse aux Houblons en Maga zijnen, te Aalst, aan de Hopmarkt, groot 4 aren 28 centiaren. Het Huis en erve in huur door den heer Camille Mallego en de Magazijnen gebruikt door den heer De Bruyn. Gebracht op frs. 16,700. LAATSTE ZITDAG Dijnsdag 7 Augusti 1906, om 3 uren namiddag, ter te verkoopen estaminet A la Bourse aux Houblons, bij den heer De Cock, te Aalst, Hop- markt. Bij stadsverlating. OPEN BARE VERKOOPING. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Een schoon Renteniershuis, te Aalst, Dirk Martensstraat, Nr 20, sectie C, nr 1047?*, groot 2 aren i5 centiaren. Onmiddelijk ingebruiktreding. Instel Donderdag 9 Q 6 Verblijf Donderdag 23 om 3 uren namiddag, in het Hótel du Comte de Flandre. te Aalst. Statie plaats. meters kepers, rijboomen, gebonten enz., te koop bij Van Pottelbergh. 16, De Gheeststraat, Aalst, of te Erembodegem, Terjoden. Xe koop. VITRIEN in goeden staat, met dubbel deur, gesculpteerde kornis en pilasters, arduinen gepoliste plinten, kunnende dienen voor woningen van 4 meters 5o centimeters facade. Zich te bevragen ten bureele van De Den- derbode. JONGELING 40 jaar oud, van goed gedrag, vraagt dienst als boerenpaarden knecht bij goeden catholieken meester. Adres te vragen ten bureele van De Denderbode.127 Men vraagt in Aalst een bureel- schrijver, hebbende reeds in een han delshuis eene plaats bediend en zijnde op d'hoogte der Vlaamsche en Fransche talen. Schrijven bureel van De Denderbode. N° 128. Werkzaam persoon goed gedrag, die alle dagen vrij is 's namid dags, wenscht voor zijn ledige uren eenig werk te vinden, als bij verdienste schrij ven Fr. Van de Velde, Beukendreef, 29, Aalst. Dienstmeid wordt gevraagd voor burgershuisgezin. Zich te bevragen ten Bureele van De Denderbode. N° 126, Xo koop. Een schoon en ge rieflijk Heerenhuis te Aalst, in de Dirk Martensstraat. Zich te bevragen bij den Notaris Limpbns, te Aalst. X© huren. Schoon en gerieflijk Huis, dienstig voor alle bedrijven, ge staan in de Nieuwstraat, te Aalst. Zich te bevragen bij Mr Evariste De Bruyn. d louer pour 3, 6 ou g années, une campagne, située Erpe, d 7 minutes de la gare Vijf Huizen, et de la halte du tram vicinal. Cette propriété comprend: maison d'ha- bitation toute neuve, au rez-de chaussée: salon, salie manger, bureau et cuisine. d. l'étage, cinq chambres a coucher, deux mansardes pour bonnes, magnifique jar- din d'un demi hectare avec verger en plein rapport, buanderie, écurie pour 2 chevaux, remise pour voitures et garage pour automobile. Conditions trés avanta- geuses. S'adrcsser h Mr Jules Vbrbrug- ghen, Brasseur, Erpe. Huis te huren terstond, Dirk Martensstraat, N° 12. Zich te wenden tot M. J. Gobthals, zelfde straat, Nr 14. Xe huren te HolsLade. Graan- Water- en Vuurmolen met Plet- tersleenen voor Zaadkoeken, zich te be vragen te Aalst, Molenstraat, 48. Xe huren of te koop met alle gemak van betaling, een stevig ge bouwd Huis, hebbende verscheidene be neden- en bovenplaatsen, pomp- en re genwater, gestaan te Aalst, Kapellestraat; zich te bevragen Café L'Univers, bij den heer Panneman, Esplanade, te Aalst. Steengruis. Men laat weten dat er mag gestort worden, allen afval en steengruis, nevens den eigendom van Mr Lejeune, Pontstraatpoort. Verzekerde goede rede. bij de erven 8 EPS, koopman in Bouwmaterialen, bij de Vaart, te Aalst. Carton bitumé (geteerde carton voor dakken) van verschillige soorten, tegen voordeelige prijzen.

De Denderbode | 1906 | | pagina 3