Nationale betooging zonderlinge verdwijning AELST. Allerhande nieuws. OVER TE NEMEN Café-Hotel-Restaurant aan de groote statie te Gent. Voorzichtigheid spaart vele ongelukken- Onwetend zijn is onvoorzichtig zijn. Vele menschen weten niet dat sommige verfstoffen groote vergiften zijn. Wij wil len voor het oogenblik maar enkel van twee gewagen en aantoonen hoe onvoor- zichting sommige landbouwers er mede omgaan. Deze zijn de Menie of lood- oxyde (roode verf) en het loodwit of witteverf. Beide zijn loodverbindingen, zeer gevaarlijk,die de zoogenaamde lood- vergiftigingen veroorzaken. Vele landbou wers maken er een groot gebruik van, 't zij voor het verven van deuren, poorten, barreelen, piketpalen, wagens, karren, en andere tuigen en gereedschappen die in de min of meer onmiddelijke nabijheid der dieren komen. Daar er onder hen velen zijn die niet weten dat beide verven gevaarlijke vergiften zijn, houden zij hunne dieren van die versch geverfde tuigen niet af. En zoo komt het dat deze dieren de nog niet drooge verf kunnen aflikken. Zoo zag ik, kort geleden, werlieden eener hoeve bezig met de ijzeren piket palen eener weide rood (menie) te verven, terwijl nog dagelijks de koeien er kwamen grazen. Onbezonnen nalatendheid of onwetendheid die meer dan een reeds duur heeft moeten bekoopen. Wij willen hier enkel tot staving van dat gezegde twee voorbeelden, onder honderden, aan halen. M. Graftiau, bestuurder van het Staatslaboratorium, te Leuven, verhaalt ze nagenoeg als volgt Wij hebben de oorzaken op te zoeken gehad van onge vallen aan dieren overkomen in twee hoeven en aan vergiftiging toegeschre ven. Gelijk gewoonte, in dergelijke geval len, zijn wij ter plaatse zelf gegaan om met den veearts een nauwkeurig onder zoek te doer., dat in 't algemeen onze opzoekingen zeer vergemakkelijkt. In beide gevallen hebben wij al dade lijk de oorzaak gevonden die derhalve hier dezelfde was, namelijk vergiftiging door verven uit loodverbindingen samen gesteld. In de eerste hoeve hadden de dieren de loodwitverf gelikt die men versch op de barreelen der weide, waar de dieren verbleven, had toegepast in de tweede hadden de dieren hetzelfde gedaan met de menieverf waarmede men de ijzeren piket palen der weide-afsluiting onlangs had rood geverfd. Inderdaad, onze ontledingen bewezen de aanwezigheid van lood in de verf en in de ingewanden der getorvene dieren. Dergelijke ongevallen kunnen heel ge makkelijk vermeden worden zoo men de verf eerst goed laat opdrogen vooralleer de dieren er mede laten in aanraking te komen. Zulke ongevallen zijn vrij talrijk. Ze worden nog al eens toegeschreven aan eene kwade hand. Indien de beproefden eens wat aandachtiger nagingen hoe weinig hunne handelwijze strookt met hetgeen hun dagelijks wordt voorgehou den en aangewezen, dan zouden ze allicht spoedig tot de overtuiging komen dat de wetenschap voor hen ook tot iets kan dienen en dat eene kwade hand dikwijls niets anders is dan hun overstandig han delen. ter eere tier onderwijzer» ontslaggever» van 1819. De betooging ter eere van de onder wijzers-slachtoffers der ongelukswet van 1879, waarvan er nog meer dan 800 in leven zijn, zal den 24 September aanstaande te Mechelen plaats hebben. Het programma bevat een plechtig Te Dküm en het overhandigen, aan al de ontslagnemers die nog in leven zijn, van een exemplaar van bet werk De school strijd ln België. Het inrichtend comi- teit hoopt hun tevens ook eene pause lijke eeremedalie te kunnen overhan digen. De betooging zal eindigen met een banket, den helden van het leest aange boden. Indien het ^bedrag der inschrijvingen het toelaat, zal hot comiteit gelukkig zijn, zekere ontslaggevers ter hulp te kunnen komen, wier bijzondere toe stand de bezorgdheid der catholieken opwekt en die, door buitengewone omstandigheden, het voordeel niet ge noten hebben van de verscheiden maat regels, waarvan de regeering het wel doende initiatief heeft genomen. Wij wakkeren onze lezers aan,hunne inschrijving zoo spoedig mogelijk aan het comiteit te laten geworden. De inschrijvingsbulletijns, ondertee kend door de inschrijvers, moeten ge stuurd worden tot M. P. Yerhaegen (te Moerbeke bij-Brugge), die het bedrag ervan zal ontvangen of doen afhalen door den post. Prijsdeelingen. Op in Oogst werd de prijsdeeling van het Collegie van Geeraardsbergen opge luisterd door de tegenwoordigheid van onzen Senator Bon Eug. de Kerchove, en die van het Bisschoppelijk Collegie van Aalst, door onzen Volksvertegenwoordi ger M. B°" de Bethune. Op 2° Oogst had alhier de prijsdeeling plaats van het S* Jozefscollegie. De plech tigheid was opgeluisterd door de tegen woordigheid van Z. H. Mgr Roelens, Bisschop van Opper-Congo, van de H.H. Woeste, Staatsminister, Bon de Kerchove en Graaf d'Urael, Senators, Bon de Be thune, Volksvertegenwoordiger, enz. M. Roelens van Rupelmonde, neef van Z. H. Mgr Roelens, bekwam het eerme taal (t* prijs van uitmuntendheid gedu rende de 6 latijnsche klassen). Ditjes en Datjes. AnlHt. De groote wer ken der reïzipersstatie. De plans der verhooging van de banen tot 4 m. 97 cent. onzer reizigersstatie komen eindelijk neêrgelegd te worden do bepaaldelijke aanbesteding zal in Sep tember aanst. plaats hebben. De werken zullen 3 jaren duren en het kohier van lasten schat ze op 2,100,000 fr. Men weet hoeveel gevaren het inrij den en uitrijden onzer reizigersstatie op levert de verhooging der banen zal toelaten al de overwegen af te schaffen en ze te vervangen door boogbruggen de groote ijzerenbrug zal verdwijnen. Wat men er ook van zegge, 't zal geene verfraaiing zijn voor die wijk onzer h\ VAN LANGS OM SNELLER. De Freisinnige Zeitung meldt Bin nen kort zal tusschen Presbourg en Budapest een bliksemtrein rijden. De lokomotief, in den vorm eener torpedo gemaakt, heeft vier en twintig wielen en veertien honderd paardenkracht. Treinen van 400 ton zullen eene gemiddelde snel heid van i35 kilometers per uur be reiken, 't is te zeggen dat de afstand van Presbourg naar Budapest zal afgelegd worden in 1 uur 35 minuten, met stilstand te Neuhausel. De Ooster-express heeft 3 uren en 2 min. noodig om van Presbourg naar Budapest te rijden. - Wij meenen dat, als de bliksemtrein het eens in den kop krijgt uit de sporen te loopen, er van hem en de arme sterve lingen welke hij vervoert, niet veel goeds meer zal te maken zijn. "Voor de Koolmijners. Onze Catholieke Volksvertegenwoordi gers komen zooeven de volgende brieven te ontvangen Waarde Collega's, Ik heb het genoegen UEd. te laten weten dat ik besloten heb dat voortaan de trein dagelijks te Beauregard zal blij ven staan die eertijds op Zon- en Feest dagen aldaar stil stond, (trein 4342) ver trekkende van Pieton naar Manage om 4 u- 43- Door dien maatregel die zeer in t kort zal in voege gebracht worden, zullen de werklieden der streek van Geeraerdsber- gen die in de koolputten van Monceau- Fontaine en Martinet werken, in de mo gelijkheid zijn vroeger huiswaarts te kee- ren na den nachtdienst. Nu reizen de belanghebbenden in de weck met den trein 2184 tot Manage en nemen dan den trein i883 om in Geeraardsbergen slechts toe te komen om 8 u. 28. Als zij nu den trein 4342 er. den trein 1877 nemen zul len zij ter bestemming komen om 6 u. 5o. Aanvaard, Waarde Collega s, de uit drukking mijner oprechte gevoelens. (Get.) Jules LIEBAERT. ENE i3® vervolg. Zoo, zegde ik, vertel mij nu alles, ik word ongeduldig. Maar dat doe ik immers antwoord' de zij..., van middag, ten drie ure onge veer, wilde ik als gewoonlijk, naar boven gaan om mij te kleeden. Doch toen ik in den gang de zitkamer voorbijging, hoorde ik haar met mevr. Daniëls spreken alsof zij een oude vriendin van haar was, en mevrouw Daniels was zeer koel tegen haar alsof haar dit bezoek volstrekt met aangenaam was. Maar daar scheen de dame niet op te letten, doch bleef zoo zoet als honig praten en als gij haar uit de kamer had zien komen, zoudt ge waar- lijk gemeend hebben, dat zij de oude vrouw als eene zuster liefhad, maar dat het haar toch hoogst aangenaam zou zijn, als zij haar eens kwam bezoeken, dan konden zy nog eens vertrouwelijk met elkander praten. Intusschen scheen me vrouw Daniöls alles behalve in haren schik te zijn, en liet duidelijk blijken dat zij niet met het bezoek was ingenomen, hoe lief de dame zich ook voordeed. Tuist wilde zij haar antwoord geven, toen de voordeur geopend werd, en M. Blake met eene teach in de hand binnentrad, fin Anlnt. - Reiziger «statie. Ik heb het genoegen UEd. te laten weten dat ik de voorstellingen tot de uit voering der w erken voor de verhooging der statie Aalst-Noord en het maken eener nieuwe Brug over den Dender, kom goed te keuren. De aanbesteding dezer werken zal bin nen kort plaats hebben. Aanvaard, mijn Waarde Collega's, de uitdrukking mijner toegenegene gevoe lens. (Get.) Jules LIEBAERT. Brussel, den 3i Juli 1906. Statie Santbergen. Ik heb de eer UEd. te laten weten dat de verwezenlijking tot het verbeteren der statie van Santbergen ondergeschikt is tot de verkrijging der noodige gronden. Mijn bestuur heeft zich kunnen ver staan met de eigenaars en mijne bedien den zijn verzocht geweest zonder uitstel de acten van afstand in te dienen. Aanvaard, mijn Waarde Collega's, de uitdrukking mijner toegenegene gevoelens (Get.) Jules LIEBAERT. Brussel, 3i Juli 1906. ONTMUNTING VAN NIK- KELGELD. De nikkelstukken van 20 centiemen, van 10 centiemen en van 5 centiemen, volgens de type van den Bel gischen Leeuw, geslagen krachtens be sluiten van 27 December i860, 25 April 1861 en 9 Juni 1894, zullen van 1 Sep tember 1906 af, ophouden wettigen koers te hebben. Tot 3o November 1906, zullen die stukken aan de door den Minister van Financiën en Openbare Werken aange duide openbare kassen worden omgewis seld tegen doorboorde nikkelmunten. In uitvoering van dit besluit, heeft de Minister van Financiën en Openbare Werken tot het doen der omwisseling aangeduid dc kassen van de Nationale Bank te Brussel en dezer agenten in de provincie, alsmede de kassen van de ont vangers der belastingen in de steden en de gemeenten waar geen agentschap der Nationale Bank bestaat. Daarenboven zullen de ontmuntte nik kelstukken, tot 3o November 1906, aan al de openbare Staatskassen ontvangen worden ter kwijting van rechten of belas tingen of tot alle andere betaling. T GEIJKTE PINTEN. Volgens de Indépendance zou de heer minister van geldwezen vooinemens zijn het ge bruik weer in te voeren, bier te verkoopen in geijkte glazen van 25 of van 5o centi liters. Vroeger waren de bierglazen in de herbergen nederig van vorm. maar het merk van den ijker gaf de waarborg dat zij den vereischten irihoud hadden. Sedert de afschaffing van het ijken zijn de glazen veel verschoond maar tevens ook veel verminderd. Vele zijn zelfs zoo gemaakt dat de inhoud veel grooterschijnt dan hij wezenlijk is en, na een goeden slok is het uit met den bock. Geen twijfel dus of het weer invoeren der geijkte pinten zou de personen die gewoon zijn op staminee te gaan veel genoegen doen. DE WARMTE. Te Gent tee- kende de thermometer Dinsdag, in de zon, 38 1/2 centigraden. Te Brussel stelde men 3i centigraden vast in de schaduw. Het was de eerste maal van dit jaar dat de thermometer in de schaduw boven de 30 centigraden steeg. Den 21 Juli 1900 steeg de thermometer tot 33 8/10 graden. In 1901 rees het kwik viermaal boven de 3o. (Hoogste 32 8/10 op i3 Juli.) In igo3, hoogste punt 3o 6/10, op 2 September. In 1904 had men acht maal meer dan 3o graden. Op t5 Juli 33 7/10. In 1905, hoogste punt 3o 2/10 op 27 Juli. De grootste hitte te Brussel werd vast gesteld op 19 Juli 1881. Dan bereikte de thermometer 35 2/10. Te Parijs is het gewoonlijk een paar graden warmer dan in België. De Jaclil zal waarschijnlijk den 25 Oogst geopend worden in al de provinciën langs den linkeroever der Samber en der Maas. Waarblijkend schrikte hij, toen hij de twee dames zag, hoewel hij iets vriende lijks trachtte te zeggen, waarop zij echter hoegenaamd geen acht scheen te slaan, want nadat zij zoo iets had gepreveld van, dat zij niet had verwacht hem te ont moeten, wilde zij vertrekken. Hij hield haar echter terug en zij traden te samen de spreekkamer weer binnen, terwijl me vrouw Daniëls hen stond na te staren alsof zij gek was, hare hand met zijn parapluie en rcistesch uitgestrekt, zoo stijf, als een standbeeld uit het Centraal- Park. Zij bleef echter niet lang zoo staan maar liep als eene bezetene den gang door. Ik zat wezenlijk in angst, want hoewel ik mij achter den trap verborgen had, was ik toch bang dat zij mij zou zien en mij bij M. Blake zou te schande maken. Maar zij ging mij rakelings voor bij en zag niet op. Ik dacht, daar steekt een vreeselijk geheim achter en besloot daar te blijven staan tot M. Blake en de dame de kamer weer zouden verlaten hebben. Ik hoefde niet heel lang te wach ten. Binnen weinige minuten ging de deur open en traden zij beiden de kamer uit, hij vooraan, zij achter hem. Ik vond dit'vreemd, daar hij altijd zoo hoogst be leefd in zijne manieren is maar nog veel vreemder vond ik het, toen ik hem den voortrap zag opgaan en zij hem zoo snel mogelijk volgde, zij scheen zeer opgewon den te zijn. Zij gingen naar het vertrek, dat hij zyne studeerkamer noemt, en hoewel ik Naar het schijnt, zal er overvloedig veel wild zijn. WIE TER WERELD heeft dit ooit gezien wat er nu, volgens 't groot genie van Chipka, Dijnsdag te Meldert al over Affiigem, Hekelgem, en verderop is voorgevallen... Ja wie heeft dat ooit gezien vragen wij... Er zijn daar stukken ijs gevallen zoo groot als pijpstelen en 't ligt er al plat geslagen. Arme Boeren roept Pie.. Neen, arme losbol die alles maar neêrkribbelt wat er hèm door 't hoofd vliegt... Maar wat wil men toch 't Is waardig van den groenen held die na twee sigaren te hebben opgerookt er nog eene kon van weggeven, die ontdekte dat de Lange Zoutraat op de Groote Markt uitkomt om dat men daar zout pleecht te verkoopen, die bestatigde dat de bloemekens in de Denderweiden gra zen en de millionair Hope zoo zot ge worden is als een mispel En zoo een armzalige losbol, zulk be lachelijk kitkenhoofd zetelt ter Volkska mer, dank zij oneerlijke middelen Patiëntie binnen twee jaar, vliegt hij naar de maan De groote krijgsoefeningen zul len dit jaar plaats hebben in de provinciën Luik met de streek tusschen Hoei en Aywaille als middenpunt. De leiding is toevertrouwd aan gene raal Timmermans die zijn hoofdkwartier zal vestigen te Laroche. Prins Albert zal hem vergezellen. Det eerste legerkorps zal, denkt mem voor zending hebben, den vijand te belet ten te Hoei de Maas over te trekken. Het zal te dien einde, in dagmarchen over Tongeren en Luik op Hoei afzakken. Vermoedelijk zal het eindgevecht te Aywailles, worden geleverd. De vijand wordt verondersteld in Frank rijk te willen komen, door de Ardennen en dus de maasforten en de oostelijke Fransche grensforten vermijdend. Men herinnert zich dat het zeventien jaar geleden is dat aldaar manoeuvers werden gehouden. Zij werden toen bijge woond door prins Boudewijn. Oproeping van troepen. Over eenkomstig een ministerieel besluit zijn van de volgende korpsen de milicianen van 1902 onder de wapens geroepen tegen 9 Augusti ii® en i2e linie; ic, 2e en 3e jagers te voet grenadiers ie 2" en 4® batailjons carabiniers. Zij zullen den 7 September in onbe paald verlof worden gezonden. Van 27 Augusti tot 25 September zul len worden opgeroepen het 3e bataillon carabiniers, de 9® en ioc linieregimenten. Eerste koolmijnvergunning in Limburg. Bij koninklijk besluit van 1 Augusti is aan de Société de Recher ches et sexploitation Eelen-Assche, wier zetel te Etterbeek is gevestigd, thans in de rechten der Nouvelles société de Recherches et d'Exploitation, heb bende haren zetel le Brussel, getreden, vergunning verleend van het mijnveld, liggende onder eene uitgestrektheid van 2g5o hectaren der gemeente Assche, in de Kempen, op Glabbeek, Niel-bij-Asch, Mechelen-aan-Maas en Gent. Dit mijnveld zal den naam dragen mijnveld André Dumont onder Asch. 1 het Staatsbestuur in te roepen, en reeds in den namiddag van 2n Oogst, kwam de Heer Baron de Bethune, naar den Heer Burgemeester Goossens een troostend telegram brengen van den Heer de Smet de Naeyer, Minister van Financiën, belo vende ontlasting van grondlasten te ver- ieenen voor de boeren die hunne vruch ten gansch vernield hebben gezien. Ziehier het telegram van Minister de Smet 1 Brussel, 2 Oogst. Baron de Bethune, Volksvertegenwoordiger, Aalst. Burgemeester Meldert moet zelf inlich tingen inzamelen nopens belang der scha de en die inlichtingen neèrschrijven op gedrukte formuul 179, dat daarna moet overhandigd worden aan den ontvanger der belastingen Aalst, Extra muros. Deze is gelast de schatting der verliezen te doen. Ik verwittig hiervan den contróleur Aelst. De Smet de Naeyer. Die goede tijding is met algemeene vreugde vernomen geworden. MAGAZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerhande -MEUBILEERING— Karei. VAl* DE PUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, 29, (nevens t Bureel van De Denderbode.) Matige prijzen.Spoedige bediening "Vreeselijk onweder te Meldert. Men schrijft ons uit Meldert Een vreeselijk onweder heeft op 3on Juli, onze gemeente geteisterd. Eene hagelbui woedde over onze ge meente en veroorzaakte er schrikkelijke schade. Menige kleine landbouwer die de zoete hoop voedde zijne pachten met de opbrengst zijner thans nog al belovende hoppe te kunnen betalen, is in eenige minuten tijds gansch teleurgesteld. Voor de bul, stond zijne hop zoo belo vend na de verwoesting enkel bloote staken. Nijpend was 't aan 't hart een vader en moeder weenend hunnen hop- lochting te zien ronddwalen. Nauwelijks ingelicht over dit ongeluk, begaf onze Volksvertegenwoordiger M de Bethune zich naar Brussel bij den Heer Minister van Financiën, om voor de geteisterde boeren, de tussclienkomst van wist dat het mij mijne betrekking zou kunnen kosten, als ik gezien werd, kon ik toch niet nalaten hen te volgen en aan het sleutelgat te luisteren. En wat hebt gij gehoord vroeg ik, toen zij een oogenblik zweeg. Wel, het eerste wat ik hoorde was een kreet van vreugde van haar, en de woorden Hebt gij dat altijd voor uwe oogen Dan kunt gij ook niet zulk een afkeer van mij hebben als gij voorwendt. Ik weet niet wat zij bedoelde of wat hy deed, maar ik hoorde hem naar den wand loopen en tegelijkertijd een uitroep van haar, alsof zij beleedigd of droevig ge troffen was en hij sprak lang, zeer lang, doch zoo zacht dat ik er geen woord kon van opvangen, en zij snikte nu en dan, en ik begon bang te worden ik wilde juist wegloopen, toen ik haar hoogst op gewonden hoorde uitroepen: O, zeg niets meer, het is eene vreeselijke gedachte dat tot onze familie, de meest trotsche van het geheele land voortaan ook misdagers zouden behooren. Hoe is het mogelijk, Aolman hoe is het mogelijk Ja, ging het meisje voort, terwijl zij van opgewondenheid eene kleur had, zoo rood als de roode linten van hare muts, dat waren haar eigen woorden, het is eene vreeselijke gedachte dat tot onze familie, de meest trotsche van het land, voortaan ook misdadigers zouden behooren 1 En zij noemde hem bij zijnen voornaam, en vroeg hem hoe hij tot zoo iets komen kon. PRIJ8DEELWG in de Bisschoppelijke Middelbare School St. Martinus. Woensdag was het ons gegeven eens te meer te bestatigen de steeds aangroeien- den bijval onzer Catholieke Middelbare School. Volk, volk, oude leerlingen ge plaatst op ijzerenweg of elders, de zaal proppens vol De prijsdeeling was voor. gezeten door den Zeer Eerwaarden Heer Deken, den Zeer Eerw. Kannunik Thi- baut, vele Eerwaarde Heeren Pastoors, Directors en Priesters van 't omliggende. Ook onze Achtbare Schepen en Volks vertegenwoordiger de Bethune, het Pro vinciaal Raadslid Moyersoen, de Colonel De Vis, de heer Leirens, wilden het feest door hunne tegenwoordigheid vereeren. Allen waren 't eens om hunne bewon dering uit te drukken over de behendig heid en kennis welke wierdt aangelegd, in het uitvoeren van het drama, Guzman Totifa, en de beide kooren. Deze die zich met zulke moeilijke uit voeringen hebben bezig gehouden, weten wat geduld en wat kennissen van doen zijn, om met kinderen en jongelingen tot eenen genoeglijken uitslag te komen. Hier echter was de uitslag wonderens- waardig Ook de tranen rolden uit de oogen bij zoovele aandoenlijke gevoelens, zoo kunstmatig, zoo meesterlijk uitge drukt, door Vader Guzman, zijne Zonen, enz. Zachtjes ook en weelderig, vloog in de ooren de eenvoudige melody, dat schoon gebed van 't kind tot Maria I Maar wat willen wij meer schrijven? Wie en heeft er niet geweest Of wien $n heeft niet hooren van spieken Leve St- Martinusgesticht 1 OPENBARE ZITTING van den GEMEENTERAAD welke zal plaats hebben ten Stadhuize in de gewone zaal der vergaderingen op Maandag 6 Augusti aanstaande om 5 ure namiddag. DAGORDE: Gemeenteraadslid. In ambtstelling van M. Burny. 2. Gemeenterekening over 1905. 3. Gemeentekas. Driemaandelijksch na zicht na het 2de kwartaal. 4. Burgerlijke Godshuizen, a) Verkoop van grond aan deZoutstraatpoort. b) Aflos van eene grondrente. 5. Academie van Schoone Kunsten. Begrooting tgo7. Kerkfabrieken. Begrooting 1907. Afrekening met den aftredenden Schatbe waarder der Kerkfabriek van St-Marten. 7. Oprichting van eene reeks Woon huizen op den eigendom der Filature et Filtcries Réunies, aan de Breedestraat. 3. Herstelling van den voorgevel van een gebouw aan de Groote Markt. 9. Stadsschietbaan. Reglement van in wendige orde. 10. Lager Onderwijs. Aanduiding van eene plaats voor de oprichting eener Gemeentemeisjesschool. Priesterlijke benoemingen. Zijne Hoogw. heeft benoemd Titulaire» kanunnik, theologaal en lid van den Bissclioppelijken Raad, denZ. E. H. De Baets, Ph. et S. T. D., Voor zitter van het Groot Seminarie Eerekanunnik van S. Baafs de ZZ. EE. HH. Maere, S. T. D.f leeraar in de Catholieke Hoogeschool te Leuven; Stan- daert, S. T- L., leeraar in het Groot Seminarie van Gent; Van Cauwenberghe, bestuurder der Zusters Apostolinnen Serraris, Visitator der kloosters en alge- meenen opziener van het materiëel der Bisschoppelijke Collegies. Bestuurder der Toevlucht van Maria, den E. H. Van Herreweghe, bestuurder van de Muide (H. Theresia) bestuurder van de Muide (H. Theresia), den E. H. Behiels, onderpastoor van het H. Hert, te St-Amandsberg. En wat zegde M. Blake vroeg ik. O, ik wachtte niet langer. Ik ver langde niets meer te hooren Indien men over zulke dingen ging spreken, vond ik het beter niet meer aan het sleutelgat te luisteren. Ik ging dadelijk naar boven. En hebt gij later nog aan iemand verteld, wat gij gehoord hebt Aan niemand hoe kunt gij zoo iets van mij denken, daar ik u beloofde dat... Het is onnoodig ons onderhoud verder meê te deelen. Gravin de Mirac was, volgens door mij verkregen inlichtingen, eene groote be wonderaarster van oude kunstvoorwer pen, Ik herinnerde mij dit, en nam het besluit, om van deze hare zwakheid ge bruik te maken, om toegang tot haar te verkrijgen, daar zij de eenige was die het geheim van M. Blake kende. Van een mijner vrienden leende ik eene kostbare antiquiteit, vervoegde mij den volgenden dag aan haar hotel, zegde de knappe ne gerin, die mij te woord stond, dat ik drin gend verzocht mevrouw te spreken, en wachtte in zekere spanning het ant woord af. Ik was te vroeg gekomen mevrouw was ziek en kon niemand spreken. Ik overhandigde het meisje het mandje, dat ik bij mij had, droeg haar op het meê te nemen en hare meesteres te laten zien wat er in was, ik zegde er bij dat het een zeer zeldzaam artikel was, zooals haar Stad Aalst.-Werkbeurs Worden gevraagd 2 bakkersgasten, 5 jongens van 12 tot 16 jaar om leeren houtdraaiën, 1 kleer maker, (halve gast), 3 schrijnwerkers, goede wevers. Vragen werk. 1 houtzager, 2 magazijniers, i bedien de op de hoogte van handel, vraagt werk voor eenige uren per dag. Creemboter. Markt van Zaterdag 4 Oogst 1906 124 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 2,80 tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 265 klonten boter ter markt gebracht, wegende le samen 2110 kilogr. wellicht nooit meer een zou worden aan geboden. Het meisje nam het mandje aan, doch met een twijfelachtig hoofdschudden dat alles behalve bemoedigend voor mij was. Haar ongeloof moet echter spoedig gewe ken zijn, want bijna terstond kwam zij zonder het mandje terug en zegde dat meviouw mij wilde spreken. Mijn eerste gedachte toen ik in tegen woordigheid der dame kwam, was dat het meisje zich moest vergist hebben, want ik zag de gravin geheel in gedachten heen en weer loopen, terwijl zij oenen pas ge schreven brief trachtte te drogen, door dezen met de hand heen en weer te zwaaien de vergulde schotel, die ik had meegebracht, lag achteloos op tafel. Maar toen zij mij in eerbiedige houding op den dorpel zag staan, legde zij den brief in een boek er. nam den schotel in de hand. Terwijl zij dit deed sloeg ik haar nauw lettend gaê en schrikte bijna van de ver andering, die ik bij haar opmerkte sedert dien avond van het bal. En dat kwam niet alleen omdat zij thans in eene soort huisjapon was gekleed, die een groot contrast vormde met de fijn zijden en fluweelen kleeren waarin ik haar tot heden had gezien en bewonderd, maar ook omdat zij in een zielstoestand verkeerde, die haar den fijnen blos, die haar zoo schoon maakte, van de wangen dreef. Doch de verandering, die ik bij naar Aalst. De Jaarlijksche Bede vaart naar het Heiligdom van den H. Jo seph te Leuven zal plaats hebben den 20en dezer maand Augustus. Voor nadere inlichtingen en inschrij vingen wende men zich Vrijheidstraat, 37 of ten Bureele van Den Denderbode.» De Plechtige Prijsuitdeeling aan de leerlingen van Sint Joris' Gesticht, be stuurd door de Broeders der christelijke Scholen, zal plaats hebben op Woensdag 8 Oogst aanst., om 9 uren ten lokale van den Werkmanskring. (Ingang langs de Zonnestraat.) Een begin van brand is donderdag namiddag ontstaan ten lokale der Stads- jongensschool n° 1, Vrijheidstraat, 't welk dadelijk werd uitgedoofd. Diefstal met inbraak. In ons nummer van Zondag laatst, spraken wij van den diefstal van hout, gepleegd bij de houthandelaars Van der Schueren en Singelyn, alhier, en als een der daders hebben wij aangewezen zekeren Van den Steen, bijgenaamd den zeeper. Men verzoekt ons te melden dat door gezegde persoon geenszins bedoeld wordt Leon Van den Steen, kuiper, wonende Brabantstraat, rechtover de brouwerij Van der Schueren. voor gezondheidsreden GROOTE SCHOONE Zeer goede en trouwe klienteel. Han- delcijfer bewezen dcor de boeken. Zich te bevragen M. VOET-PUT- MANS, Groot Gewat. Gent. N° 8. Zekeren Joseph Baevegems, een straatlooper, oud 15 jaren, ging woensdag een velo huren, tegen 10 cents per uur, bij Oscar Lievens, Nieuwstraat, alhier. opmerkte, bepaalde zich niet alleen daar toe, Het licht, dat in hare oogen geschit terd had, scheen uitgedoofd. Zij was dezelfde vrouw, die ik in al haren glans, vol kracht en zelfvertrouwen tegenover den zwaarmoedigen M. Blake had zien staan, maar de kracht en het zelfvertrouwen schenen verdwenen en daarmee ook alle gloed. Zij heeft geen hoop meer, dacht ik, en dacht mijn moeite reeds dubbel be loond. Gij hebt iets zeer schoons meege bracht, zegde zij, met die onloochenbare liefde voor de kunst, die zij ongetwijfeld bezat. Van waar komt het, en welke aan bevelingen hebt gij, om te bewijzen dat het op volkomen eerlijke wijze in uw be zit is gekomen. Geene, antwoordde ik, terwijl ik met een geruststellenden glimlach de eer ste vraag onbeantwoord liet, behalve dat de geheele policie van New-York gerust mag weten dat ik hier geweest ben om het te verkoopen. Zij haalde trotsch de schouders op, en liet zachtjes de hand over den rand van den schotel gaan. Ik heb niets meer van dien aard noodig, zegde zij toen min of meer onver schillig bovendien, en nu zette zij het eenigszins lastig neer, ben ik van morgen in geen stemming om iets te koopen. Toen weer. Wat vraagt er voor Ik noemde een fabelachtigen prijs. (Wordt voortgezet.)

De Denderbode | 1906 | | pagina 2