J.IMY&FILS, S' Jozefstraat, Aalst, Uitslag der Prijskampen 0. L. V. VAN LOURDES AELST. Allerhande nieu ws. Italië. ZÉEY1SCHHAJV DEI H. Arys-De Paepe. vragen leermeisjes en goede werksters voor vrouw- en maushemdeu. HOOG LOON. Stedelijke Muziekschool van Aalst. Bestuurder Mr Gustaaf PAPE. van 1906. Maximum 60 Punten. Klas van Notenleer voor Juffrouwen. Leerares MejL. Van Dinter. 3® Afdeeling. ie melding met onderscheiding Mej. Van don Steen Philomena, 57 punten. le melding Mej. Nullens Alina, 54 p.; Rajon Madeleine, 53 p.; De Lattre Valeria, 53 p.; Parent Cecilia, 53 p.; Van Landuyt Bertha, 52 p.;Van Sinay Antoinetta, 52 p.; Van Vaerenbergh Leonia, 5i p.; D'Haese Gabriëlla, 51 p.; Haezaert Alicia, 51 p.; Anné Adeline, 50 p.; Van Hauwe Maria, 50 p. 2° melding Mej. Parent Irene, 48 p.; Du Caju Paula, 48 p.; Hofman Yvonne, 42 p.; De Smet Maria, 41 p. 3' melding Mej. Klaes Tilla, 33 p.; Van Stjvendael Julia, 32 p. 2s Afdeeling. 1* prys met onderscheidingMej. Jacobs Maria, 56 p. 1* prijs Mej. De Geyter Esther, 52 p. 2< prys met de grootste onderscheiding Mej. Buys Mariette, 49p.; Van Belle Ma ria, 49 p. 2® prys met groote onderscheiding Mej. Bonner Maria, 48 p.; Du Caju Laura, 48 p. 2* prys met onderscheiding Mej. De Saedeleer Alida, 47 p.Schollaert Maria, 46 p. 2e prijs D'Haese Alicia, 45 p.; Clot- man Laura, 45 p.; Van Ginderdeuren Flo- rentia, 40 p.; Boone Helena, 40 p.; De Vos Clara, 40 p. le accessitMej. Van Damme Helena, 36 p., Lentz Fiorina, 33 p. 4e Afdeeling. 1" prys met onderscheiding Mej.Eemans Emma, 56 p. i® prys Mej. Minnaert Cecilia, 55 p.; Haven Elvire, 52 p.; Verleysen Renata, 50 p. 2e prys Van Hoorebeke Maria, 42 p.; Van Hoorebeke Madeleine, 42 p. 1* accessit Pruvost Bertha, 33 p. Klas van Notenleer voor Volwassenen. Leeraar M* Philemon Loockx. 3® Afdeeling. 2® melding MM. Van der Schueren Gustaaf, 44 p.; Spitaels Petrus, 42 p. 3e melding MM. Claessens Alfred, 39 p.; De Pauw Frans, 30 p. 2® Afdeeling. 1® pry's MM.Palsterman Constant, 51 p.; Guns Arsène, 50 p. 2® prijs MM. De Deken Achiel, 44 p.; Matthieu Jan, 42 p.; Van Mossevelde Gus taaf, 42 p. 2® accessitM. Van Lierde Jozef, 25 p. 1® Afdeeling. 2° pry's met onderscheiding M. Cornand Alfons, 46 p. 1® accessitM. De Clippel Edmond, 35 p. Klas van Notenleer voor Jongelingen. Leeraar Mr de Bestuurder, 3® Afdeeling. 1® melding met de grootste onderscheiding en gelukwenschen der Jury MM. Bac- caert Edward, 60 p.D'Haens Maurice, 60 p. 1° melding met de grootste onderschei ding M. Boone Jozef, 59 p. 1® melding met onderscheiding MM. De Neve August, 06 p.; Liebaut Prosper,56 p. 1® melding MM. Van Ginderdeuren Va- lery, 51 p.; D'Haese Jozef, 50 p. 2® melding MM. Renneboog Paul, 42 p.; Troch Alfred, 42 p.; De Greve, Jan, 40 p.; Spitaels August, 40 p. 3® melding MM. Van der Poorten Ro brecht, 39 p.; Van Vaerenbergh Maurits, 34 p.; De Brul Romaan, 32 p. 2e Afdeeling. 1® prys met groote onderscheiding M. De Mette Modeste, 58 p. 1® prijs M. Van der Meirsch Bernard, 51 p. 2® prys met de grootste onderscheiding M. Amant Karei, 49 p. 1® accessit MM. Marcel Jan, 39 p.; Van Lierde Petrus, 38 p.,De Schaepdryver Philemon, 37 p.; De Schaepdryver Lode- wyk, 33 p. 2" accessitMM. Van Landuyt F., 20 l/t p. Gehot Fernand, 26 p.; Singelyn Gas ton. 25 p.; De Schaepdryver Emiel, 24 p. 1® Afdeeling. 2® prys met onderscheiding MM. Eibers Eugeen, 45 */a p.; Guldemont Theophiel, 45 p. 2® prijs MM. De Schaepdryver Henri, 48 p., Eemans Florimond, 40 p. 1® accessitMM. De Schaepdryver Frans, 35 p.; De Smet Adh. 32 l/t p. 2® accessit MM. De Vuyst. Julien, 28 V2 P- Boterberg Omer, 27 P- Eemans Gaston, 27 J/» p. Klas van Viool. Leeraar Mr Qhysbrccht. 3® Afdeeling. 2® melding met onderscheiding MM. Podevyn Jan, 48 p.; Beeckman Leo, 45 p. 3® melding M. Eibers Eugeen, 34 p. Leeraar M' Drabbel J. 3" Afdeeling. 1® melding met de grootste onderschei ding MejJacobs Maria, 59 p. 2® melding M. De Schaepdryver Frans, 45 p. 2® Afdeeling. 1® melding M. De Fenfe Oscar, 54 p. 1® Afdeeling. 1® prijs met de grootste onderscheiding en gelukwenschen dcr Jury MM. Van dar Meirsch Alfons, 60 p. Grégoire Ro bert, 60 p. Klas van kleine Basviool. Leeraar Mr Backaert Pr. 2® Afdeeling. 2® melding met onderscheiding Mej. Haven Elvira, 46 p. ie Afdeeliig. 1® prijs M. Corael Fritz, 50 p. Klas van Piano. 3" Afdeeling. Leeraar Mr Loockx. 1® melding MM. Van Lierde Jozef, 53p.; De Deken Omer, 61 p. 2® melding De Schaepdryver Jozef, 45 p. 3® melding MM. Clotman Frans, 36 p.; Singelyn Gaston, 31 p. Leerares Mevr. Laurent. 1® melding Mej. Mertens Maria, 50 p. 3® melding Mej.Schepens Angèle, 35p. 2® Afdeeling. Leeraar Mr Loockx. 1® melding M. De Vos Achiel, 54 p. 2® melding met onderscheiding by her haling) Eemans Gaston, 46 p. 3' melding M. Van Opdenbosch Julius, 35 p. Leerares Mej. Van den Bogaerde. 1® melding MejLentz Fiorina, 50 p. 2® melding met onderscheidingMej .Van Herreweghe Palmyre, 46 p. 2® melding Mej.Van Hoorebeke Marie, 45 p. 3e melding Mej. Van Hoorebeke Made leine, 36 p. Leeraros Mevr. Laurent. 1® melding met groote onderscheiding Mej.Pape Lauretta, 58 p. 1® melding: Mej. D'Haens Aline, 54 p. 2® melding met onderscheiding Mej. Bonner Maria, 46 p. 2® melding Mej. Buys Mariette, 44 p. Van Ginderdeuren Florentina, 44 p. 1® Afdeeling. Leeraar Mr Loockx. 1® prijs MM. Van Sinay Rafael, 52 p.; Pletinckx Rudolf, 50 p. 2® prijs met onderscheiding M. Gheys Hector, 47 p. 2® prijs MM. Eemans Flor, 43 p. De Schaepdryver Hendrik, 43 p. 1® accessitM. De Vuyst Julius, 38 p. Leerares Mej. Van den Bogaerde. 1® prijs Mej. Aerck Clotilde, 50 p. 1® accessitMej. Van Opdenbosch Jeanne, 38 p.; Levis Julienne, 35 p. Leerares Mevr. Laurent. le prijs Mej. Minnaert Cecile, 55 p. 2® prijs Mej. Boone Helène, 40 p. Van Ginderdeuren Maria, 40 p, Klas van Volmaking, Leeraar Mr Loockx. Zilveren Eermetaal met de grootste onderscheiding en gelukwenschen der Jury: M. Scheerlinckx Paul, 60 p. Leerares MejVan den Bogaerde. Zilveren Eermetaal met onderscheiding Mej. Pletinckx Louisa, 56 p. Zilveren Eeremetaal Mej. Tolleneer Stephania, 54 p. Eemans Emma, 50 p. Leerares Mevr. Laurant. Zilveren Eermetaal met onderscheiding Mej. Verleysen Renata, 56 p. Blaasspeeltuigen KOPEREN SPEELTUIGEN. Leeraar Mr de Bestuurder 3® Afdeeling. Bugel. 1® melding M. Amant Karei, 52 p. 2® melding met groote onderscheiding M. Palsterman Constant, 48 p. 2® Afdeeling. Bugel. le melding M. Guns Arsène, 50 p. Hoorn. 1® melding met de grootste onderschei ding en de gelukwenschen der Jury M. Boterbergh Omer, 60 p. 1® Afdeeling. Bazuin. 1® prys M. De Clippel Edmond, 52 p. Klas van Volmaking. Bugel. Zilveren Eeremetaal met onderscheiding: M. Eibers Eugeen, 56 p. Bazuin. Zilveren Eeremetaal M. Guldemont Theophile, 64 p. HOUTEN BLAASSPEELTUIGEN. Klarinet. Leeraar Mr D 'Hoir Pr. 3® Afdeeling. 1® melding M. Matthieu Jan, 50 p. 2' melding met onderscheiding M. Van Neck Jozef, 46 p. 3" melding M. Verleysen Arsène, 35 p. 2® Afdeeling. 1® melding M. De Vos Frans, 52 p. 2® melding M. De Deken Achiel, 46 p. 3® melding M. Verleysen Robrecht,32 p. Leeraar M. Lenssens. 2® Afdeeling. 1® melding M. Verleysen Jozef, 52 p. Fluit. Leeraar Mr Lenssens. 1® Afdeeling. 1® prys M.Van den Bossche Edgar, 52 p. Klas van volmaking. Zilveren eeremetaal M. Cornand Alfred, 54 p. Saxophone-Alto. Leeraar M. Lenssens. Gouden Eeremetaal met groote onder scheiding M. Van den Bergh Jozef, 58 p. Baspijp (Basson). Leeraar Mr Lenssens. Zilveren Eermetaal M. Bomon Victor, 50 punten. BELGISCHE BEDEVAART naar en naar het H. Hart van Montmartre te Parijs ingericht door de Alliance Catholique onder de geestelijke geleiding van den Z. E. H. BUELENS, Pastoor der Pa rochie van het H. Hart te Brussel, van 2i tot 29 Augustus 1906. Prijs voor vertrek uit Bergen 1® kl. 143 fr.; 2* kl. g3 fr.; 3® kl. 62 fr. Uit Charleroi 1® kl. 144 fr.; 2° kl. g5 fr. 3® kl. 64 fr. Uit Brussel 1® kl. 149 fr.; 2® kl. 97 fr. 3® kl. 65 fr. Uit Gent 1® kl. 151 fr.; 2® kl. 99 fr.; 3® kl. 66 fr. Inbegrepen de taks voor het gebruik van rijtuigen met doorgaande gangen van den Belgischen Staat. Op aanvraag der deelnemers zal men zich gelasten met de verblijfkosten, aan de volgende voorwaarden i* kl. 100 fr.; 2® klas 75 fr.; 3® kl. 60 fr. De aanvragen om inlichtingen en de inschrijvingen mogen gezonden worden aan M. Alfred Frantjois, Bestuurder der Alliance Catholique, 45, Noord- laan, te Brussel, of aan den Z. E. Heer Beulens, Notelaarstraat, 14, te Brussel, of aan M. C. Van de Putte-Goossens, uitgever van De Denderbode, Korte Zoutstraat, 3i, te Aalst. MAGAZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerhande MEUBILEERING li VRKl. VAW DE PUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, 29, (nevens 't Bureel van De Denderbode.) Matige prijzen.Spoedige bediening Creemboter. Markt van Woensdag 4 Oogst 1906 74 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 2,80 tot 0,00 per kil, Het zwart is verdwe- nen, doch de plant blijft ziek. Men schat de opbrengst op den 1/2 van een gewonen oogst. Men kwoteert Aalst -1906 fr. ii5. De laatste berichten uit Engeland mel den dat de plant lijdt ten gevolge van 't zwart waarvan zij is aangedaan geweest. Aalst. De Jaarlijksche Bede vaart naar het Heiligdom van den H. Jo seph te Leuven zal plaats hebben den 20en dezer maand Augustus Voor nadere inlichtingen en inschrij vingen wende men zich Vrijheidstraat, 37 of ten Bureele van Den Denderbode. n AALST. Hospitaal Ste-Elisa- beth. Maandag 11. heeft de aanstelling plaats gehad van den E. H.C. Borreman, Professor van Syntaxis aan 't Klein Semi narie te St-Nicolaas, als Pastoor van het Hospitaal St-Elisabeth. Al de inwoners der aanpalende straten hebben de natio nale driekleur aan hunne woningen ge- heeschen. Aan de voornaamste poort, Gasthuisstraat, waren masten met drie kleurige vlaggen geplant. De E. H. Bor reman is Aalstenaar, zoon van den heer C. Borreman-Maliy. AALST. Dijnsdag is de kleine Wellekens, oud 11 jaren, zoon Gustaaf, leurder met mosselen, een bad nemende, omtrent de bleekerij De Meyst in den Dender verdronken. BURST. Dijnsdag morgend is de hofstede en geneverstokerij van den heer Dooreman de prooi der vlammen geworden. De heer Dooreman en zijne dame waren afwezig. ERPE. Een tweewoonst in den Oonegem, is Dijnsdag door 't vuur ver slonden geworden. Het vee is kunnen gereed worden. Nader inlichtingen ont breken. AALST. Een begin van brand is Maandag morgend om 7 1/2 uren ont staan ter woning van Philemon Keppens, Hertsstraat, nabij het Hospitaal. Slechts eenige meubels en kleederen zijn verbrand geworden. Dank zij de spoedige hulp der toegesnelde geburen werd het vuur spoe dig uitgedoofd ERONDEGEM. Op Zondag 12 Augusti is het volop kermis en feest op onze Gemeente. Dank aan de mildadigheid der leden van 't Genootschap der H. Familie, is er een prachtige groep aangekocht, Jesus, Maria en Jozef voorstellende. Dit kostbaar beeld der H. Familie wordt Zondog plechtig gewijd en inge huldigd. Een luisterrijke stoet wordt in gericht en een welsprekend volkspredi kant, een Eerw. Pater Redemptorist, zal een treffend sermoen prediken. De plech tigheid begint om half drij. Voorwaar een uitstapje naar Eronde- gem op Zondag 12 Augusti kan niet anders dan aantrekkelijk zijn. De ondernemer Delsaux was met zijn zoon en een metser aan het reinigen van eenen vijf en twintig meters diepen steenput der Horenstraat te Etterbeek De metser werd onpasselijk en de beide Del- seaux brachten hem met veel moeite naar boven. Vader Delseaux stond met den in zwijm gevallen metser op vasten grond en de zoon moest nog maar ééne sport meer opklimmen als hij achterover in den put stuikte. Onder de toegesnelde personen bevond zich de genaamde Maréchal, die zich eene koord onder de oksels bond en moedig naar beneden daalde om den jongen Delseaux op te halen, die beweeg - loos in den modder lag. Maréchal nam hem op de schouders en toen hij nog een paar sporten moest doen werd hij bevangen en moest den armen jongen weer in de diepte laten vallen. Andere personen hebben hem opge haald, maar hij was al dood van den eersten val. Vader Delseaux, de metser en de moe dige Maréchal liggen ziek te bed en ver scheidene andere personen zijn ziek van ontroering. Diefstallen van koopwaren werden sedert eenigen tijd gepleegd in eene caoutchoucfabriek van Elsene. Men ver dacht den bestuurder, een Franschman, 25 jaar. Een der deelgenooten vernam te Oostende dat zekere V..., koopwaren van het huis had gekocht en vond daarvan geen spoor op de boeken. Uit het onder zoek is gebleken dat onlangs eene leve ring van pneus werd gedaan voor eene waarde van 3ooo fr., wanneer de bestuur der, die in de fabriek woont, alleen aan wezig was. Eene klacht werd neergelegd en Zaterdag werd de bestuurder aange houden. Men weet dat hel parket, na de misdaad der Zwaluwstraat, 20,000 fr. uitloofde voor het vinden van den moor denaar. En weet men hoeveel beschuldi gingen er inkwamen? Bij de vijfhonderd. Dit geeft een denkbeeld van de onder zoeken, ondervragingen, confrontaties, enz., die het parket en de policie hebben moeten doen. En de slotsom dan nog.... nul, behalve dat men hier wat haat, daar wat vijandschap onder familieleden of vrienden heeft gezaaid. Het stelsel der premie heeft er vast niet bij gewonnen. Vrijdag namiddag, rond 2 ure pleegde eene vrouw, de cchtgenoote N..., wonende Ossekopgang te Gent, in de Een Manstraat eene moordpoging op haren man Louis N... Beiden twisten aanhoudend. Verleden week had Louis N., zijne vrouw aan de deur gezet en zij zwoer zich te wreken. Vernemend dat hij Zondag namiddag in eene herberg der Een Manstraat was. trok zij er heen en braclït hem verscheidene messteken in den hals toe. De woedende vrouw wilde nog steken, doch werd ontwapend en aangehouden. De getroffenen is niet doo- delijk gewond. Bij de echtelingen V., wonende Tolstraat te Antwerpen, gaat het niet meer, gelijk het zou moeten gaan, huise lijke twist staat er aan de orde van den dag. Zondag was de man dronken thuis gekomen en weer geraakte men aan 't twisten. De man dreigde, met zijn ge weer van de b. rgerwacht te zullen schie ten en begon het meteen ook te laden. De vrouw greep den loop vast, het schot ging af en zij werd aan de hand gewond, waarna ze den trap afsnelde en seffens eenen agent ontmoette, die op het hooren van het schot was toegeloopen. V. werd aangehouden cn naar het policiebureel geleid. De vrouw werd door Dr Guns verzorgd, waarna ze huiswaarts, bij hare twee kinderen keerde. Zij vraagt dat geene vervolgingen tegen haren man zou den ingespannen worden. Mev. De Jong, woonachtig Waai- straat te Antwerpen, kreeg verleden Zaterdag van een onbekend persoon, schijnei.de 35 jaar oud te zijn, het bericht dat er eene erfenis voor haar was aange komen op het gerechtshof en dat de zaak in handen is van advocaat De Curte, waar ze oogenblikkelijk naar toe moest gaan.Doch vooraf moest ze eene som van 4 fr. betalen. De vrouw betaalde en ging toen hooren wat er van de zaak was. Spoedig vernam ze dat zij het slachtoffer was van een gemeenen bedrieger. Zij was reeds de achtste, die voor dezelfde zaak bij advokaat De Curte kwam. Zaterdag 4 dezer, rond 6 ure 's avonds, was de scholier Bouwen, van Grobbendonck. zoo onvoorzichtig, langs de achterzijde der leuning van brug 26 aldaar te gaan en viel in hel midden der vaart. M. de notaris De Vries, die juist voorbij ging, niets dan zijn moed raad plegende, sprong gansch gekleed in het water en kon al zwemmende den dren keling bereiken en hem op het drooge brengen. 's Anderdaags, om 10 1/2 ure, vaarde langs daar het schip Mississipi, geladen, in de richting van Antwerpen op het achterschip speelden drie kinderen, waar- tusschen een meisje van 2 jaren juist als het schip door de brug was, viel het kind in het water en de kleine boot ging er over heen. Zoohaast Denis Van Beylen, kuiper, dit bemerkte, sprong hij eveneens gekleed in de vaart en kon de kleine aan den op en neer loopenden schipper en schippersvrouw overgeven. Eere dus aan de moedige redders, want zonder hen waren beiden verdronken. Zondag avond, rond 9 ure, ontstond er twist nabij de vaart, te Turnhout, tus- schen Karei G. en Petrus E. De eerste, in gramschap ontstoken, vatte een brood mes doch zijne zuster het ergste vrj zende, weerhield hem en belette ha alzoo zijnen tegenstrever te treffen, t tusschenkomst deed de gramschap G. nog vermeerderen. Hij bracht met zijn mes eenen ge» digen steek toe aan zijne zuster, die gekwetst werd. Zij bekwam eene gro: wonde aan het hoofd, waaruit zij bloed verloor. De moeder schijnt door dit voorval 1 erg getroffen te zijn, dat zij ook ziek bed ligt. De policie doet een onderzo ter plaats, doch heeft het slachtoffer m niet kunnen ondervragen. Een gevaarlijke oud veroordeelde Seraing, die reeds roemen mag op zestigtal veroordeelingen Jos. Rosenbat heeft zijne 48jarige gewezen bijzit ve moord. Na jaren lang samen te hebben woond had Marie Lonhaye in eenen vigen twist hem met eene schup opt hoofd geslagen. Daarover wilde Rosenbaum zich wj ken. En, Maandag haar ontmoeteni terwijl zij eene koei naar de weide bra; snelde zij op haar toe en loste niet der dan acht revolverschoten, die Ik; allen troffen. Zij werd naar het gasthuis van L. gebracht, waar zij twee uren later slis De gendarmerie heeft den moorder vruchteloos opgezocht. Men denkt; hij zich gezelfmoord heeft. De tentoonstelling van tabak Zaterdag te Brussel geopend in den R», tervleugel van het Veriaringspark, M. de Smet de Nayer. De minister c door het uitvoerend comiteit ontvanpi In zijn antwoord getuige deze van ne verkleefdheid aan de tabaknijveib waarna de tentoonstelling werd bezet Om een denkbeeld te geven vac belangrijkheid der tentoonstelling, den wij, dat zij eene oppervlakte bes: van 4600 vierkante meters en bij de deelnemers telt, terwijl de collectie der tabak in de Luikertentoonsteï slechts 600 vierkente meters met 4S: toonstellers bevatte. In een herberggevecht te L: bracht zekere Wettcamper een geweldi vuistslag toe op het hoofd van zijn strever, Ruffert genaamd. Deze, welk; den grond was gerold, sprong reet! stak zijnen dolk in de borst van camper, die stervend werd opgenomt De brand te Milaan. Uit Mü is aan de Éclair gemeld, dat 't be tigd wordt, dat de brand op de tente - stelling toch aan kwaadwilligheid 0 worden toegeschreven. Bij den brand zijn kuntschatten t onschatbare waarde de prooi der v' men geworden, onder andere de heet!; borduurwerken uit de kathedraal aldz Ook zijn de autografen van Verdi de oorspronkelijke partituren van F: chielli, een in Italië zeer gewaarte componist, te loor gegaan. Er kwa ook persoonlijke ongelukken voor. gendarm werd ernstig gekwetst doors groote neervallende kristalplaat en beu dien werden zeven andere personen 2 of minder ernstig gewond. Men dacht eerst, dat het ontstaan! den brand aan kortsluiting was ta schrijven, maar uit het feit, dat de ba op twee plaatsen tegelijk uitbrak, ml men te moeten opmaken, dat er verc delijk kwaadwilligheid in het spel wi Leopoldstraat, 14, i\alft Prijzen voor 9, 10 en 11 Oogst ij» TARBOT de Ve kil. fr. TARBOTTIWS V2 kilo HEILBOT fr. Oranje /.alm den V* kilo fr. ijl Versclie Zalm den '/e kil. fr. 3,« Kabeljauw, fr. o,p Griet fr. o,5o 0,70, 1,00, 2,00,3,# Tongen (koppel) fr. 1,00, 2,00,3.» Steur M# Roodbaarden (rougets) fr. i,5oa,* Pladijs 't stuk fr. o,i5 o,5o 0,70 1,5o a,* Nieuwe Landolium fr. o.m Rog fr. 0,75, 2,5o tot 3,oo en 4,01 Makreelen 'tstuk fr. o,^ Kreeften fr. 2,00, 4,00 en 6/t Garnalen in doos fr. 1,® Garnalen versch fr. Oi® Hollandsch Haring Maatjes Beste nieuwen Haring fr- li» Melkers Haring nieuwen 0|* Tongen, groote, midden, en klein soort.

De Denderbode | 1906 | | pagina 2