EEN EN ANDER. Rechterlijke kronijk. Ministerie van Spoorwegen, Posterijen en Telegrafen. O. L. Vr. van AfHigem Grot van 0. L. Vr- van Lourdes Zondagrust. Allerhande nieuws. Frankrijk. Duitschland. ZEEVISCHHAN DEL 11. Arys-De Paepe. gJVoor de openbare gezondheid. Er wordt gemeld dat men zich voortaan, te Brussel, niet meer zal tevreden stellen met de scheikundige ontleding der stalen melk, bij de melkverkoopsters aange slagen, maar dat men ook deze stalen aan een nauwkeurig bacteriologisch on derzoek zal onderwerpen. LONDEN. De jaarlijksche stati stiek over Londen is verschenen. De bevolking der wereldstad bedroeg op 3i December laatstleden 7,ix3,56o inwoners. In de haven kwamen verleden jaar 54,569 schepen aan. Het getal reizigers in Londen is waar lijk verbazingwekkend. Per spoorweg werden 298,630,870 personen vervoerd. Per tram 433,731,880. Per omnibus, 288.965.214. De post te Londen heeft 46,216 per sonen in dienst, waaronder 7,557 vrou wen. Ziehier het getal brieven, postkaarten enz. welke in Londen besteld werden in 1905 727,200,000 brieven 166.600,000 post kaarten 163,200,000 boeken en om zendbrieven 17,391,000 kleine pakjes 6,472,637 aanbevolen brieven 291,2x5 aanbevolen pakjes 916,744 expresbrie ven 28,364,000 telegrammen. Het getal openbare telefoonkantoren in Londen beloopt tot 3.135. Aan schouwburgen enz. is er ook geen gebrek. Men treft er 346 schouwburgen en music-halls aan, met 320,0x7 zit plaatsen. De policie heeft 60,899 personen naar... 't Rolleken gebracht, die te veel om hoog hadden gekeken. In de hospitalen werden 2.i3t.835 per sonen verzorgd. Een nieuw middel. Vooruit heeft een nieuw middel uitgedacht om geld te kloppen. De roode bazen hebben een ouden tramcar aangekocht. Wie nu eens Gent rond wil rijden, moet zich niet meer tot de huurhouders wenden, maar wel tot den rooden al-opslokker. Vooruit meldt dat de prijs a fr. per persoon is voor eenen heelen dag en 1,25 fr. per halven dag en dat men moet met veertig personen zijn om per tramcar te rijden. Dat is tachtig frank per dag voor een enkel rijtuig. Men ziet dat onze roodjes er 't handje van hebben om geld te kloppen. Wildstroopersdrama te Maria-Lierde. Den 3o Januari laatstleden, rond 11 uren, kwamen twee gendarmen der bri gade van Steenhuize-Wijnhuiae, de ge- naamden Van Damme en Transaux, van dienst op Sinte-Maria-Lierde, nabij het Sint-Jansbosch, waar zij twee kerels aan het jagen zagen. Die twee gasten trokken zich terug in het bosch, waar de gendarmen hen ach tervolgden. Toen deze op punt waren het bosch in te gaan, stieten zij op eenen der wildstroopers, Marcelin Craeye, van Sint-Martens-Lierde, die hun zegde dat hij niet gejaagd had. Zij namen hem niettegenstaande in hun midden en gingen met hem 't bosch in, naar den kant die zijn broeder Henri gegaan was. Wanneer zij dezen inhaalden, zegde Marcelin tot hem Elk zijnen man I Henri loste twee schoten op de gen darmen. Van Damme werd gewond aan den linker schouder en ar» Transaux kreeg een der ladingen gedeeltelijk in 't gelaat. Dan volgde een gevecht lijf om lijf, hetwelk wel een kwart uurs duurde, en in hetwelk Henri Craeye op het hoofd een kolfslag kreeg van gendarm Van Damme, die hem den schedel brak. Zijne dood was oogenblikkelijk. Niettegenstaande hunne ernstige ver wondingen, konden de gendarmen toch Marcelin Craeye gevangen nemen en wegleiden. Hij werd in 't gevang van Oudenaarde opgesloten. Zaterdag verscheen Marcelin Craeye onder de betichting van opstand, weder stand met gewelddaden jegens de gen darmen Van Damme en Transaux, van vrijwillige slagen aan de gendarmen in de uitoefening hunner bediening, met bloedstorting en onbekwaamheid tot wer ken. De Craeye is verwezen tot 2 jaar ge vang en 5oo fr. boet 2000 fr. schade vergoeding aan Van Damme, zoon en 100 fr. aan Transaux. De rechtbank beveelt zijne onmiddel- 'ijke aanhouding. AANWERVING. Einde September eerstkomende, heb ben een Vlaamsch en een Fransch ver gelijkend examen plaats voor de aanwer ving van ordeklbrken bij het Beheer van Posterijen. Wie de voorwaarden van toelating tot dat examen verlangt te kennen, leze de berichten die in de spoorwegstatiën en in de post- en telegraafkantoren aangeplakt zijn. Aanvragen voor eene bediening moeten uiterlijk op 25 Augustus 1906 bij he Departement inkomen. OUDE ABDIJ VAN AFFLIGEM. KMechtige Begankenis ter eere van beginnende met O. L. Vr. Hemelvaart. x5 Oogst 1906. Goddelijke dibnstxn in de Abdijkerk. Dinsdag, 14 Oogst, opening der Plech tigheden. Kwartier voor 3 ure, Solem- neele Vespers en Lof. Woensdag, i5 Oogsï, O. L. Vrouw Hemelvaartde Goddelijke Diensten zullen geschieden als volgtOm half vijf, half zes, half zeven, half acht, half negen ure, gelezene Mis aan het Altaar van O. L. Vrouw. Om half tien ure, plech tige Hoogmis 's namiddags, kwartier voor 3 ure plechtige Vespers, Lof en Sermoen. De volgende dagen, gedurende de Be gankenis zal aan het Altaar van O. L. Vrouw van 5 tot 7 ure gedurig Mis gele zen worden. Om 8 ure plechtige Hoogmis; te kwartier voor 3 ure, plechtige Vespers en Lof. Zondag in 't Octaaf van O. L. Vrouw Hemelvaart, 19 Oogst. Plechtige Ohmegang met het miracu leus Beeld van O. L. Vrouw van Vrede. In den morgen, de Missen gelijk op i5 Oogst om half tien pontificale Hoog mis door Z. H. Mgr. J. F. Van der Stappen, Bisschop van Jaffa in den na middag, om 2 ure pontificale Vespers daarna Processie met het miraculeus Beeld van O. L. Vrouw van Affligem en het Allerheiligste. Woensdag, 22 Oogst, laatsten dag van 't Octaaf, zal tot sluiting der plechtighe den onder het Lof te kwartier voor 3 ure het Te Deum gezongen worden. N. B. Gedurende geheel het octaaf zal het miraculeus Beeld van O. L. Vrouw van Affligem in het midden der kerk uit gesteld worden. O. L. Vrouw van Vrede, bid voor ons 1 M I J L B E E K Woensdag x5 Augustus, O. L. Vrouw Hemelvaart, zal de Sociteit De Ware Broeders haren gewonen Bedevaart doen naar de Grot, om 5 ure namiddag. Sermoen door den Eerw. Pater Lemoine. Lofzang en Vereering der Reliquie van O. L. Vrouw. Van 's middags tot middernacht eenige dienstdoende Apotheker, op Woensdag i5 Oogst, (O. L. V. Hemelvaart), M. Van Caelenbergh, Leopoldstraat. Aalst. De Jaarlijksche Bede vaart naar het Heiligdom van den H. Jo seph te Leuven zal plaats hebben den 20en dezer maand Augustus. Voor nadere inlichtingen en inschrij vingen wende men zich Vrijheidstraat, 37 of ten Bureele van Den Denderbode.i AALST. Het onweder van gister maandag avond heeft hier in de onmidde- lijke nabijheid onzer stad geen schade veroorzaakt. De bliksems doorkloven de lucht in alle richtingen en vreeselijke donderslagen werden gehoord bij po zen regende het uiterst geweldig. HOFSTADE. Heden dynsdag toen werklieden in den vroegen morgend zich langs den Tragel naar hun werk begaven, bemerkte zij het lijk van een persoon wiens hoofd boven den water spiegel zichtbaar was. Men bestatigde weldra dat het deze was van den genaam- den Edward Clinckaert, slachter te Hof- stade. De ongelukkige was uitgereden per velo om een rund te gaan koopen en bij zijn terugkeer naar huis, zal hij, naar men veronderstelt, door 't onweder van gister avond zijn verrast geworden en door den weerlicht in de Dendervaart geslingerd. Nadere inlichtingen ontbre ken. WETTEREN. De Wette- RAARKENS GENEESMIDDEL. Dr Beving, van Brussel, heeft het volgende middel tegen de beten der Welteraarkens bekend gemaakt Men vermenge een koffielepel creoline (aan 1 fr. den kilo) met twee soeplepels vaseline. Die zalf is weinig kostelijk en geneest. Men kan ook 't gebeten deel met een doek doppen. Men neme alsdan gekookt koud geworden water, met een leeksken creoline op één glas. Men raadt de bewoners der door Wet- teraarkens geteisterde streek aan, dit een voudig en goedkoop middel te gebruiken. De genaamde E. De Neef wilde te Wichelen, ter wijk Bohemen op eenen geladen wagen springen. Hij deed eenen misstap en viel. Een zijner beenen werd verpletterd. Dokter Sa voir verzorgt hem. Zaterdag avond is te Oultre, Her- linckhove, eene hoeve, gekend onder den naam van De Kruipin, door eenen hevi- gen brand vernield in minder dan vijf minuten waren al de gebouwen, allen met strooi gedekt, door de vlammen aange grepen. Vervolgens sloeg de brand over naar het huis van eenen schaapherder, die poogde zijn spaarpenningen te red den die in den stal verborgen waren hij werd door eene instorting verrast en schoot er het leven bij in. Hij had juist daags te voren zijn ouderdomspensioen getrokken. Men heeft van den armen man, die meer dan 70 jaar oud was, niets dar het verkoold lijk gevonden. De stof felijke schade, die verscheidene duizende franks bedraagt, is slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. Een vreeselijk ongeluk, waarbij wellicht vier dooden znllen te betreuren zijn, is vrijdag morgend te Ukkel ge beurd. Drie metsers werkten in de Avenue Defré aan eenen waterput van 36 meters diep voor het nieuwe klooster dat aldaar opgericht wordt. Zij waren aan het werk op eene diepte van i5 meters de meester aardewerker was vrijdag morgend ook afgedaald, om te zien hoever de werken stonden. Eensklaps had eene instorting plaats en eene plettermachien voor mortel te maken, gleed in den put. Men hoorde de drie metsers om hulp roepen en dan niets meer. Dadelijk kwam van alle kanten hulp toegesneld eerst werklieden, dan de pompiers van Ukkel en ook eene afdee- ling gidsen met verscheidene officieren en een officier van de genie. Men begon onmiddellijk de opzoekin- Sen, terwijl men gaanderijen graafde om te pogen de bedolvenen te bereiken. Rond 9 ure 3o kon men met een der metsers spreken hij wist niets van zijne andere makkers. Hij was beschermd door de moortelmachien. Men werkt koortsachtig sedert 4 dagen aar. de bevrijding der bedolvenen men weet niet of men nog een levend zal be reiken. Allen zijn gehuwd en huisvaders. Maandag waren zij nog niet gevonden. Vrijdag avond, rond 6 1/2 ure, kroop het 8jarig kind, Henri Braive, uit de Fraikinstraat, op de voettrede van eenen tram, welke in de Brabantstraat reed. Aan de Keulenschestraat sprong het kind van de voettrede, daar het vreesde door den trambediende berispt te worden; het rolde echter onder de wielen en werd beide voetjes vreeselijk vermorzeld. Het slachtoffer ligt in het hospitaal van St-Joost-ten-Noode. Eene stoutmoedige bandietenstreek wordt gemeld uit Ukkel. Eene dame en haar zoon, die per rijtuig naar huis keerden, werden Woensdag avond eensklaps omringd door vijf wiel rijders een kerel hield het paard in, terwijl twee anderen in het rijtuig klom men. De dame bracht een hunner eenen slag toe op 't hoofd met een bos sleutels, zoodat de getroffene uit het rijtuig viel. Intusschen had de zoon den anderen kwaaddoener met eenen vuistslag den zelfden weg ingezonden I Hij zweepte het paard en reed te midden van de vijf wiel rijders heen. Gaan vliegen. Een Brusselaar, nabij de Beurs wonend, verhuurde eenige dagen geleden, eene kamer aan eenen Engelschman, die zegde paardenkoop man te zijn. De huurder boezemde spoedig een groot vertrouwen in aan den eigenaar, bij zooverre dat deze aan den onbekende, eene som leende van 1800 fr. Daar de eigenaar sedert een paar dagen den vreemdeling niet had gezien, deed hij de deur der kamer openbreken. De Engelschman was met koffers en al vertrokken. Natuurlijk is er bij de po litie klacht ingediend. Maar wat denken van de lichtgeloo- vigheid van sommige personen Ware een brave werkman een vijffrankstuk ko men vragen aan den eigenaar, om het op '4 einde der week terug te geven, hij zou het wellicht geweigerd zijn geworden. Maar een onbekende vreemdeling krijgt onmiddelijk 1800 frank. Het getal der zotten is oneindig, zegt het spreekwoord. Het schijnt dat men te Gent in een der voornaamste openbare besturen een bedrog ontdekt heeft, waaraan een been houwer zich op zeer slimme wijze zich heeft plichtig gemaakt. Bij de levering van het vleesch wist hij den keurstempel, die de keurders op net goede vleesch slaan, behendig uit te snijden en dien te schuiven onder de dunne buitenhuid van ander vleesch, van mindere kwaliteit, zoodat de stempel nog goed, maar eenigs- zins flauwer zichtbaar was. De gevolgen zijn vervallen verklaring van zijne aan besteding en rechterlijke vervolging. I11 den nacht van 9 tot 10 Augustus, rond 1 ure werd de landbouwer Tanghe wonende op het gehucht Stacegem te Harelbeke, wakker door het geblaf van zijnen hond en het loeien van koeien. Hij stond op en tot zijne groote ver wondering bemerkte hij twee koeien aan zijne hofpoort. Hij stak deze op zijnen boomgaard. In den namiddag vernam hij dat deze dieren toebehoorden aan den landbouwer Bogaert, wonende langs de vaart van Kortrijk, die de beesten kwam terug halen. Zij waren des nachts uit de weide ge broken en iets wat er veel besproken wordt is dat de koeien om te komen waar zij gevonden waren eene hooge steile brug (genaamd de Luipaardbrug) moesten overtrekken om over de vaart te geraken. De genaamde X... wonende Brou werstraat te Leuven, komt nog al dikwijls laat Daar huis. Dat was Woensdag weer het geval. Zijne vrouw maakte opmerkin gen. X... wierp haar de petroollamp naar het hoofd. De lamp viel en brak, de petrool ontplofte en de kleeren der vrouw vatten vuur. Op de kreten der vrouw, liepen de geburen toe, die het vuur bluschten toch heeft de vrouw erge brandwonden bekomen. Zij is naar het hospitaal overgebracht. De man is aange houden. Opstand tegen de politie. Twee dronken leurders van S' Nikolaas, maakten het in eene herberg der Schelde- straat, te Antwerpen, zoo bont, dat de politieagent Cornelis hen tot de orde moest roeper.. De kerels gingen op den loop, eenen boel scheldwoorden naar het hoofd van den agent weipende. Maar half dronken zijnde, viel er spoedig een van hen het onderste boven op de straat- steenen. De agent wilde hem helpen, maar de kerel sloeg en stampte hem waar hij hem raken kon. Een burger, die den agent wilde helpen, kreeg eenen stomp in volle aangezicht. Met andere hulp bracht men den woestaard naar het politiebu- reel der Vlaamscbe kaai. Doch onderweg gingen de poppen eerst voor goedaan 't dansen, want de leurders hadden eene heele bende vrienden rondom hen ge kregen en het-begon er voor de agenten maar erg benauwd uit te zien, toen juist de adjunkt Deleu met een paar agenten voorbijkwam.' Met getrokken sabel joeg men, zoo goed het kon, de dreigende menigte uit een, en een der voornaamste belhamels werd eveneens aangehouden. De menigte was echter zoo stout dat de politie den revolver heeft moeten too- nen, om hen op afstand te houden. De agent Janssens werd tijdens den opstand in de hand gebeten en de kleeren ver scheurd en de agent Cornelis heeft eene wonde aan het rechterbeen en de linker hand bekomen. Nog over de bende van Haze- broeck. Nieuwe confrontatifin hebben plaats gehad. Abel Pollet had in een zijner verhoo- ren verklaard, dat de misdaad te Saint- Venant door zekeren René Hendrickx, 45 jaar oud, van Clercken, was gepleegd. Hendrickx, een kloek gebouwde en zeer gevreesde kerel, werd in zijn slaap verrast, gebonden en aangehouden, eer hij eenigen tegenstand had kunnen bieden. Op het parket van Bethune werd Hen drickx geconfronteerd met Abel Pollet. Hendrickx hield krachtdadig zijne on schuld staande, maar werd niettemin naar de gevangenis teruggevoerd. Abel Pollet heeft nogmaals een lang verhoor ondergaan. De kapitein der bende heeft nogmaals nieuwe bekente nissen gedaan, doch hij komt er slechts langzaam mee voor den dag en schijnt het onderzoek in het lange te willen trek ken, om den tijd te bereiken wanneer de fransche Kamers de afschaffing der dood straf zullen gestemd hebben. Het is in alle geval zeker dat het onderzoek nog verscheidene maanden zal duren. Wij vonden in de bladen thans eenige bijzonderheden over de aanhou ding van de valschmunters, die men te Oostende ontdekt heeft. De brievendrager Denecker werd in de Witte Nonnenstraat door eene herber gierster verzocht, een vijffrankstuk te onderzoeken, dat zij in betaling ontvan- bad voor een glas bier. Denecker besta tigde dat het stuk veel te licht was. Den persoon, die er mede betaald had, ziende gaan, volgde hij hem en zag hem uit den tabak winkel Lauwers komen. Hij vernam er dat de kerel er eene sigaar gekocht en met een valsch vijffrankstuk betaald had. Hij zette de achtervolging voort. De kerel herhaalde nog hetzelfde spelletje in de herberg Cesar en in de apotheek Schmitz. Denecker zag toen ook een po litieagent en deed den man, bij wien zich nu eene vrouw gevoegd had, aanhouden, In het politiebureel loochenden zij eerst. Men onderzocht den man en vond in zijn bezit 400 franks in wisselgeld en een valsch stuk. In het keurslijf van de vrouw vond men voor 240 frank valsche vijffrankstukken. De man, van N. die uit Brussel gekomen was met eene maat schappij accordeonisten, waai van hij schatbewaarder is, beweerde dan dat hij de stukken gekregen had van den ge- naamden André H., eveneens van Brus sel. De politie begaf zich naar de woning van dezen laatste en ontdekte cok hier eenige valsche stukken. De aangehouden vrouw is de genaamde Leopoldine T. minnares van Van N. Van N. beschuldigde insgelijks een ge- naamden C.. die de coupons uitdeelt aan boord van pleziervaartuigen. Deze werd ook aangehouden omdat men hem reeds gezien had in gezelschap van H. doch in zijne woning werd niets gevonden. Tot hiertoe heett de politie bestatigd dat er voor meer dan 600 fr. valsche stuk ken uitgegeven zijn en nog altijd komen er bedrogen personen stukken inbrengen. Naar het schijnt zouden de valsche stukken vervaardigd zijn te Roubaix. Te Blankenberghe zijn ook talrijke valsche vijffrankstukken ontdekt. Men veronderstelt dus dat te Oostende aange houden personen nog andere medeplich tigen hebben en dat waarschijnlijk eene gansche bende het land afloopt I Nog geen nieuws van 't gestolen juweelenteschje van de vreemde dame te Oostende, die het zich in de balzaal liet afhandig maken. Het lederen teschje, waarin de 200,000 fr. juweelen geborgen zaten, was ook met edelsteenen bezet, 't Had eene waarde van 5ooo fr. Buiten het halssnoer van 200,000 fr., bevatte het teschje ook twee ringen, elk 5ooo fr. waard, een bankbriefken van 1000 fr. en een abonnementskaart van den Kursaal. Het slachtoffer looft eene belooning uit van 3o,ooofr. aan hem, die de waardes zal terug bezorgen. Men is te Vesqueville bezig me- eene nieuwe kerk te bouwen. De onder nemer J. Soliné, van Bertrix, stond don derdag op eene stelling van den toren. Hij is, tengevolge van eenen misstap, van twintig meters hoog gevallen en op den slag gedood. Hij laat verscheiden! kinderen na. De vrouw van den ongelukkige ij eenige dagen geleden schielijk gestorven. Terwijl de soldaten van het 23 jagen zich in de Alpen, nabij St-Martin Vésu- bie gereed maakten om hun eten te ko ken in de open lucht droeg zekere Napo- leoni, een Corsikaan, zware steenen aa: om eene kookplaats op te richten. Ee: dier steenen was al te zwaar en de sol. daat moest hem laten vallen. Maar de steen rolde naar beneden en trof daar op den weg den sergeant-majoor Scassau, die ernstig gekwetst werd. Toen de onvrijwillige oorzaak van tï ongeluk vernam wat er gebeurd wu werd hij zoo wanhopig dat hij zichzelve dooden wilde. Men had groote moeit: zulks te beletten. De genaamd Moses Grely, schoei- maker tc Courtnezon, ging gisteren mor gen bij de echtgenooten Marquis ee:; zaag ter leen vragen. Daar ze hem gr- weigord werd, ging hij onder bedreigin gen heen. 's Avonds ging de zoon Marquis wair halen aan eene pomp voor het huis v-: Grely. Deze, die aan de deur stond, lis weer doodsbedreigingen hooren. Marqni kwam dit aan zijne moeder zeggen;; deze ging aanstonds naar de pomp. 2 vroeg aan Grely, die nog op dezeifi plaats stond, wat haar zoon hem gedau had, om hem met de dood te bedreigt Zonder antwoorden hief Grely, de hui op om Mad- Marpuis te slaan, maar har- zoon, die haar gevolgd was, sprong voc zijne moeder om haar te verdedigen. 0] 't oogenblik viel de jongeling door eens messteek getroffen, doodelijk gekwrt ten gronde. Toen bracht Grely ook eens steek toe aan Mad, Marquis. Intussche snelden de geburen toe, maar Hes Marquis was dood toen men hem opnac De moordenaar heeft zich gevanga gegeven. Le Lyon heeft de zomerhitte ee slachtoffer gemaakt op ongewone wijs Daar is een man, men kan bijna zegge door de hitte bevrozen. De koetsier k een ijswagen kreeg het zoo met de wam: te kwaad, dat hij even tot opfrisschingi: den wagen kroop. De overgang was 3 sterk. In den wagen beving hem koude. De man viel flauw en werd ea tijd later gevonden met bevrozen beenes, Hij is naar het ziekenhuis gebracht. Eti weinig hoop, dat hij het leven er tj haalt. M. Piene Sirvens, 64 jaar 'osl eigenaar te St Louis, bij Nimes, hoori Zondag nacht dat iemand hem riep. Hi stond op en opende het venster. Nauw lijks zag hij naar buiten of een gewea- schot trof hem in volle gelaat. De m Sirvens hoorde het schot, sprong op e vond zijnen vader heelemaal bebloti Door buren geholpen ging hij den moe;- denaar zoeken, maar vruchteloos, hij n verdwenen. Het parket is ter plaats geweest. wonden van Sirvens zijn erg. De moot. denaar moet met het huis zeer go« bekend zijn, daar hij op de binnenptó heeft kunnen komen en onder het venst: gaan staan, zonder dat de waakhonds geblaft hebben. Wandelende barometer. Sedat eenige weken bestaat er in Duitschlui eenen dienst van weeraanwijzing, opat- telijk ingericht voor de menschen vu den buiten. Maar aangezien de meest den tijd niet hebben om tot aan het poS- bureel te loopen om het telegram te raao- plegen, heeft men er wat anders op gt- vonden. De spoorwegmaatschappij van d: Lahn, Rijnpruissen, heeft op de locomc- tieven harer treinen, die dienst doen ia de vallei, gemakkelijk te herkennen te kens geplaatst, die het op handen zijne: weer aanduiden. De signalen zijn wif' schermen die op het veld werken zien d: signalen en kunnen zich dus daar naz regelen. Leopoldstraat, 14, Aalst Prijzen voor 16, 17 en 18 Oogst 1906- TARBOT de &1. fr- 3|<* TARBOTTIM8 '/t kilo 1,» HEILBOT fr. Oranje Zalm den kilo fr. 3,50 Versche Zalm den kil. fr. 3,oo Kabelfauw, fr. °>7° Griet fr. o,5o 0,70, i,oo, 2,00, 3,00 Tongen (koppel) fr. x,oo, 2,00, 3,00 Steur fr. 2,00 Roodbaarden (rougets) fr. x,5o 2,00 Pladijs 't stuk fr. o,i5 o,5o 0,70 i,5o 2,00 niieuwe Lnndolium fr. 0,80 Rog fr. 0,75, 2,5o tot 3,oo en 4>00 Makreelen 't stuk fr- °>7° Kreeften fr. 2,00, 4,00 en 6,00 Garnalen in doos fr- x>®® Garnalen versch fr- Hollandsch Haring °',s Maatjes Beste nieuwen IIB.Ï..S Melkers Haring nieuwen Tongen, groote, midden, en klein soort.

De Denderbode | 1906 | | pagina 2