Allerhande nieuws. Gevaar voor doode dieren in de opene lucht te laten liggen. Er be staan vliegen die geen smakelijker aas kennen dan allerhande doode lichamen maar wanneer de lichamen in staat van bedorvenheid verkeeren en dat, na ervan geproefd te hebben, dezelfde vliegen over gaan tot steken van menschen of dieren, dan heeft bijna altijd de daaruitspruitende wonde klein en doorgaans in den be ginne onaangemerkt hoogst gevaarlijke zelfs doodelijke gevolgen zij veroorzaakt koolachtige aandoeningen welke in korte stonden geheel het bloed besmetten en daarom maar al te dikwijls ongeneesbaar blijven. Aanzie het dus als eene misdadige on voorzichtigheid, of liever als eene onvoor zichtige misdaad, doode dieren, hoe klein ook, in opene lucht te laten verrotten en, zoo gij er ergens dergelijken vindt han gen of liggen, verhaast u dezelve onder eene genoegzame hoeveelheid aarde te dekken met alle mogelijke oplettend heid om door de rondzwervende vlie gen niet zelve eerst aangeraakt te worden Welke scheikundige meststoffen gebruiken voor loof of rapen- Rapen of loof bevatten, evenals alle andere planten, een veertiental verschil lende elementen, waaronder de bijzon derste die door den landbouwer moeten terug gegeven worden, zijn Stikstof fosfoorzuu, potasch, en kalk. Die elementen worden aan den grond verschaft door stalmest, beir en schei kundige mestoffen. Stalmest wordt niet veel gebezigd voor loof, daar den landbouwer eenen goeden voorraad moet voor handen hebben tegen d e herfstzaaingen. Overigens rapen eischen snelwerkende mesten, daar die plant slechts eenen kor ten groeitijd heeft. Beir is onder dit opzicht uitmuntend. Daar hij echter weinig of geen fosfoorzuur bevat is het steeds aan te raden er eene zekere hoeveelheid fosfaten bij te voegen. Onder de scheikundige meststoffen hebben wij te kiezen tusschen hoofdstof fen en gemengde meststoffen. Om tal van redenen geven wij de voorkeur aan de eerste. Daarom ook spreken wij enkel van de hoofdstoffen. Onder de stikstofhoudende hebben wij te kiezen tusschen sodanitraat en zwavel zuren ammoniak. Sodanitraat behelst i5 */o nitrische stikstof, werkt snel, maar houdt niet lang aan. Overigens, tengevolge van stortre gens kan een deel der nitrische stikstof door den grond zijgen en aldus verloren gaan. In zwavelzuren ammoniak is 20 1/2 ammoniakale stikstof. Die werkt wat tra ger maar regelmatiger en langduriger, zoodat de groei langer onderhouden wordt. Hier is hoegenaamd geen verlies te vreezen. Aangezien van eenen anderen kant de eenheid ammoniakale stikstof thans beterkoop is dan de nitrische zou den wij niet aarzelen de landbouwers aan te raden voor loof zwavelzuren ammoniak te gebruiken. Niet te min om de meeste kansen van wellukken te hebben zou men evengoed eene gemengde stikstofbe mesting kunnen toepassen en b. v. per hectare 75 kgr. sodanitraat en kgr. zwavelzuren ammoniak geven. Het fosfoorzuur zal men voordeeligst teruggeven, voor rapen wel te verstaan onder den vorm van superfosfaat, b. v. 3oo kgr. per hectare. Wat de potaschmesten aangaat, hier hebben wij te kiezen tusschen chloorpo- tasch zwavelzure potasch en kainiet. Chloorpotasch bevat gemiddeld 5o 0/o zuivere potasch. Zwavelzure potasch ins gelijks, terwijl kainiet maar 12 5 po tasch inhoudt, 't Is waar de prijs van kai niet is in evenredigheid minder terwijl chloorpotasch en zwavelzure potasch 20 tot 21 fr. kosten, staat de kainiet maar aan 5 fr. Daaruit volgt dat de eenheid potasch in alle drie die meststoffen onge veer aan denzelfden prijs staat. Nochtans zouden wij chloorpotasch of zwavelzure potasch gebruiken voor rapen omdat de verdichte potaschzouten ge woonlijk den besten uitslag geven. Dusvolgens durven wij de landbouwer de volgende formule aanbevelen per hec tare 75 kgr. sodanitraat 75 kgr. zwavelzuren ammoniak 3oo kgr. superfosfaat 150 kgr. chloorpotasch of zwavelzure potascb. Stad Aalst.-Werkbeurs Worden gevraagd 1 bakkersgast, 1 beenhouwersgast, 1 kleermaker, (halve gast), 1 koetsier, (dringen); Goede wevers. Vragen werk. 1 bediende, 1 behangersgast, 2 maga zijniers, 2 schrijnwerkers, 1 bobijnder omjtc huis te werken. PROGRAMMA VAN 'T CONCERT, welk zal gegeven worden op het kiosk ter Groote Markt, alhier, op Donderdag a3 Augusti 1906, om 8 ure" 's avonds, door de Koninklijke Harmonie, onder het bestuur van Mr R. Lbnssens. 1. Flottez Bannières, Marche, R. Lenssens. 2. Le Barbier de Seville, ouverture, Rossini. 3. Hansel Gretel, fant. sur l'op. arr. par Maeck, Kumperdinck. 4. Un jour d'été en Norwège, fantaisie pastorale, Willmers. 5. Morceau caractéristique, L. Montagne. MAGAZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerharde -MEUBILEERING Karei- VAM Dl PUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutstr .at, 29, (nevens 't Bureel van De Denderbode.) Matige prijzen.Spoedige bediening AELST. 'Creemboter. Markt van Woensdag 22 Oogst 1906 145 kilogrammen ter markt prijs fr. 3,20 tot 0,00 per kil. AALST.Ter Koopwarenslatie werd heden Woensdag, bij 't lossen eener zware kist, een groote teen van een werk man gepletterd. Het drama van Ukkel.Dijnsdag rond den middag haddeD de soldaten der genie hunne nieuwe en laatste gaan derij afgewerkt op de diepte van 33 me ters. Zij waren dus 25 centimeters van het gronislijk. Zij doorboorden het metsel werk en na eene holte in den ingestorten put te hebben gemaakt, kropen zij er door. Zij hebben volstrekt niets gevonden dan grond en brokstukken van allen aard, zelfs aarde die van de oppervlakte kwam gevallen. De officieren hebben zich op hunne beurt neergelaten en hebben bestatigd dat de put tot aan den bodem in elkaar was gezakt. Ten gevolgen dien nieuwen tegenslag is er besloten van alle vzrdere opzoekin gen af te zien, en de werkzaamheden zijn dus door de genie soldaten gestaakt. Een i8jarige jongen van Schepdael was te Dilbeek een bezoek komen bren gen aan zijne zuster, dienstmeid bij de echtgenootcn De Wever. Hij had eenen revolver bij zich, en toonde die aan al wie hij van verre of van nabij kende. En zoo wilde hij ook aan zijne zuster de be handeling van het wap<n doen kennen. Dan het wapen terug in den zak willende steken, deed hij dit zoo onhandig dat een schot afging en een dochterke van de meesters zijner zuster, in het hoofd trof. Het kind viel dood neer. Men begrijpt de ontroering, die dit treurig voorval teweeg bracht. Een werkman vond te Leuven in het naar huis gaan een kind op den spoor weg liggen. Zich bukkende, zag hij dat het kind dood was, en, tot overmaat van schrik, herkende hij zijn eigen kindDe kleine was vermoedelijk door eenen trein verrast, toen hij zijn vader te gemoet wilde komen. Zaterdag heeft men te Meirelbeke dood in zijn bed gevonden Pol. Cause, 42 jaar, steenbakker, weduwnaar met ver scheidene kinderen. Cause was donder dag namiddag van Sint-Pieiers-Woluwe, bij Brussel, waar hij werkzaam was, naar Meirelbeke teruggekeerd. Hij was ge kwetst en had zich te bed gelegd. Steen bakkers der gemeente, uit den omtrek van Brussel teruggekeerd, hebben ver klaard dat er te St-Pieters-Woluwe een verwoed gevecht heeft plaats gehad tus schen twee ploegen steenbakkers, de eene van Meirelbeke en de andere van Den derleeuw, tijdens hetwelk Pol. Cause zou gekwetst zijn. Het parket van Gent is vergezeld van twee wetsgeneesheeren, Zondag namiddag, alhier afgestapt om de lijkschouwing te doen. Het schijnt dat men de stoutmoedige dieven, die op een bal van den Kursaal te Oostende eene dame voor een kwaart millioen juweelen ontroofden, geklist heeft. De diefstal had plaats in den nacht van 5 of 6 Augusti. Baronnes von Hornbrei- ter bemerkende dat eenige peerlen uit haar halssnoer gelost waren, had dit kost baar voorwerp, dat 23o,ooo fr. weerd was in een teschje gestoken dit teschje werd haar ontroofd. De bestolene had eene som uitgeloofd van 3o,ooo fr. aan hem, die tot de aan houding van den dader aanleiding geven zou. Op 11 dezer kreeg de Gentsche policie, commissaris Taets van den onderzoeks rechter van Brugge bevel, in zijne stad over te gaan tot de aanhouding van twee koffiehuisbedienden, die naar Brugge werden overgebracht, waar ze onder aan houdingsmandaat werden opgesloten. Intusschentijd zette M. Taels zijn onderzoek alhier voort, en slaagde er in, de indentiteit te ontdekken van den kerel, die zich plichtig maakte aan den diefstal, en die de beide koffiehuisbedienden tot meeplichtigen had. Deze laatsten, na een onderzoek van verscheidene dagen, deden bekentenissen, en een hunner, de genaamde Ketels, wonende Molenstraat, erkende het kost baar halssnoer in bewaring ontvangen te hebben. Vrijdag namiddag deden onderzoeks rechter van Brugge, een van Gent en M. Taets verscheidene huiszoekingen waren vruchtbaar, aangezien ze tot het vinden van het halssnoer, op eene gansch andere plaats dan door Ketels aangeduid, aanlei ding gaven. De tweede aangehouden koffiehuisbe- diende is zekere Van de Weghe, wonende Koeistraat, te Gent. De kerel bij wien M.Taets huiszoeking had gedaan, zekere Labosse, was ge vlucht met zijne minnares. Beiden zijn te L- ik aangehouden in een hotel nabij de Guilleminstatie. Labosse, een Franschman, heeft be kentenissen gedaan. Hij was koffiehuis- bediende in den Kursaal toen de diefstal gepleegd werd. Eenige juweelen zijn te Gent en te Brussel verkocht. Het parket heeft zich naar Winkel- Sint-Kruis begeven, waar, op het gehucht Rostijne, verscheidene menschen ziek zijn geworden na het eten van het vleesch eener koei, die bij eenen boer was geslacht. Eenige personen zouden zelfs in stervensgevaar verkeeren. ONU'EER. In 't Zuiden van West-Vlaanderen woedde Vrijdag namiddag een geweldig onweer. Te Halewijn vielen cr gedurende een kwart uurs groote hagelsteenen. Op sommige plaatsen stond het water 20 centimeters hoog. Rond Meenen was het onweder vree- selijk. Eenige straten der stad stonden op korten tijd onder water. In de Meersch- straat moesten de inwoners naar boven vluchteD. Het water bereikte eene hoogte van zeventig centimeters. De tabak is in geheel de streek ver nield. De bladeren werden stuk geslagen en van den stam gerukt. Op verscheidene plaatsen werd door den bliksem brand gesticht. Te Lauwe is de herberg In de Wan deling, bewoond door de wed. Egger- mont, door den bliksem getroffen en in brand geraakt. De herberg is geheel ver nield. Eene groote hoeveelheid vlas is opge brand. Te Wevelgem sloeg de bliksem in de herberg De Maan. Brai.d ontstond. De geburen waren machteloos het vuur uit te dooven. De herberg is geheel ver nield. Een huis van het gehucht Wezelhoek is ook door den bliksem getroffen en in brand geraakt. Slechts de verkoolde mu ren blijven over. Te Aarzeele werd Vrijdag namiddag in eene weide eene koe doodgebliksemd van de weduwe De Backer. Te Thielt is de bliksem gevallen in het fabriek van mad. Waelkens. Hij heeft brand gesticht aan de kartons van vier getouwen, en het goed ervan beschadidg. Alles is verzekerd. Te Oost-Roozebeke. Vrijdag namid dag is een schrikkelijk onweder losge- borsten. Rond 5 uren is de bliksem in het wachthuis gevallen van den ijzeren - wegbebiende Kamiel Van Houte, staande op omtrent 600 meters van de statie van Oost-Roozebeke in de richting van Ingel- munster. Een meisje van Van Houtte. dat bui ten was, werd door den bliksem ten gronde geslagen. Zij bekwam eene wonde aan het hoofd en werd gedeeltelijk lam geslagen. Vrouw Van Houtte, die binnen was* werd insgelijks ten gronde geslingerd. Een gebuurmeisje, dat bezig was met speldewerken, bekwam brandwonden. In huis is om zoo te zeggen alles tot stukken geslagen vensters, meubelen, huisraad, alles is vernield. Een begin van brand ontstond, dat ge- lukkiglijk kon uitgedoofd worden. Om trent de helft van het huis is afgebrand. De donder is gevallen in den Vijveis- hoek, op twee boomen, welke in stukken geslagen werden. In het gemeentehuis is hij op het tele foontoestel gevallen, maar heeft geene schade aangericht. Te Pittem heeft de bliksem eenen booin nedorgeslagen op het hof van de weduwe Keirsbilck. Vrouw Huysentruyt, te Kortrijk, die met haren man in onmin leefde, was Maandag namiddag in eene herberg met zekeren Beernaert, bijgenaamd den Dotter. Zij waren samen in de keuken. De man, die verwittigd was, kwam ook in huis en zag zijne vrouw in gezelschap van Beernaert. Eerst deed hij eenen uitval tegen zijne vrouw. Toen gaf hij Beernaert eene oor veeg. De laatste sprong nu op om Huy sentruyt vast te grijpen en twee mannen vielen vechtend tegen de kelderdeur. Deze sprong op en beide mannen rol den den trap af. Huysentruyt bleef op den slag dood. Beernaert kwam met eeni ge schrammen er van af. Het parket, dat een onderzoek instelde, heeft Beernaert voorloopig vrij gelaten. Diefstallen van caoutchouc op de Congoboot. Reeds bij verschil len van caoutchouc bestatigd, die tijdens de reis moesten gepleegd zijn, doch waar het gestolene verbleef kon men niet gissen. Maandag bij de aankomst van de stoomboot Léopoldvillb te Antwerpen, heeft men echter de stapelplaats gevon den. We mogen gelooven dat het zaakje is verklikt geweest, want zoohaast de bcot aanlag, hebben tolbeambten en policie de bemanning overvallen, tot groote ontsteltenis van deze laatste. En niet zonder reden, want overal, in hunne bedden, matrassen, hunne zee- manszakken, koffers, enz., werd caout chouc gevonden. Alles werd aangeslagen en naar het bureel der opsporingsbrigade gevoerd, die zich met de zaak bezighoudt en een ernstig onderzoek heeft begonnen. De aangeslagen caoutchouc heeft eene waarde van eenige duizenden franks. Maandag nacht is eenen diefstal ge pleegd te Ruppelmonde, die niet weinig de gemeente ia opschudding heeft ge bracht. Stelen wordt er, ongelukkig, nog al gedaan, maar een woning heel en al kaal plunderen, al de kleedingstukken, al het beddengoed, kortom, al wat niet te beet of te zwaar is, dat is meer zeldzaam. En toch dezen nacht is zulks gebeurd bij Mad. V., herberg a De Pluim, Broek straat. Daar de bewoners afwezig waren kon den de dieven heel gemakkelijk hun werk verrichten. Heel gemakkelijk zeggen we, nu, ja, toch, nochtans schijnt de zaak totaal verrassend. Iets kenmerkends sulferstekskens zijn bij tientallen gevonden heel het huis door en ook op den zolder, die gebruikt wordt tot bergplaats van kemp en vlas. Tweedéns geld is niet medegenomen, hoewel de bewaarkas daarvan open was gebroken. Waarlijk verbazend Men heeft gemeld dat een paarden koopman van Mortsel, M. Peeters eene klacht had ingediend tegen zijnen knecht die voor hem 6 paarden had verkocht, maar met de opbrengst van den verkoop, 3ooo fr. vi rdwenen was. M. Peeters was nu te weten gekomen dat de knecht groot verteer had gemaakt te Dendermonde en daarna in de richting der Hollandsche grens was afgezakt. Hij verwittigde de maréchaussée der grensgemeenten en heeft nu een bericht ontvangen, dat de ontrouwe bediende is aangehouden te Roosendael en opgesloten te Breda. Na volvoering der pleegvormen zal men hem uitleveren. Eene vrouw te Mechelen goot pe- trool iu een petroolvuur, zonder eerst de brandende wieken uit te dooven. Eene geweldige ontploffing volgde. De vrouw stond op een oogwenk in laaie vlam. Haar zoon kon gelukkiglijk de vlammen uitdooven. Het slachtoffer heeft aan handen en aan het aangezicht erge brandwonden be komen. Men meldt uit Vliermaal (Tonge ren), dat er bij menschengeheugen niet zoo veel pruimen zijn geweest als dit jaar. De inwoners hebben geen handen genoeg om ze te plukken en gedurende verschei dene dagen heeft men een bijzonderen trein noodig gehad om ze te vervoeren. Dat is eene goede kans voor de bewoners, want, ondanks den overvloedigen oogst blijven zij betrekkelijk duur, van i5 tot 19 frank de 100 kilos. In de rue de la Casquette te Luik, had eene vrouw een brandend petroolcomfoor geplaatst op een klein meubel, welk zoo onvast stond, dat het door een gering stootje omviel. Vlammende petrool stroomde over den planken vloer en deed de kleeren der vrouw en hare twee kinderen van 5 en 2 jaar ontvlammen. Hulp daagde spoedig op. De genees- heeren deden de kinderen, die doodelijk gewond zijn, naar het gasthuis brengen. De toestand der moeder is minder erg, zoodat deze thuis verzorgd kan wordeu. De öojarige Antoon Rousseau, wo nende in de wijk Berlaimont, te Bergen is onder eenen steen verpletterd, aan de onderaardsche werken eener koolmijn te Flénu. De steen weegt 2,5oo kilos. Het duurde een half uur, vooraleer men het vermor zeld lijk van onder den steen kon halen. Men herinnert zich de zonderlinge verdwijning van eenen brievendrager, Collard genaamd, dien men eerst veron gelukt of vermoord waande, omdat met hem eene som geld verdwenen was. La ter, toen men zijnen kepi en zijnen ledi gen brievenzak vond, begon men aan diefstal en zelfmoord te denken. Ten slotte ontdekte het gerecht dat hij te Saïda, in Algerïé diende in het vreemde lingenlegioen. Na veel geschrijf en ge- vrijf heeft men eindelijk zijne uitlevering bekomen en Collard is maandag namid dag te Bergen teruggekeerd tusschen een paar gendarmen, die hem aan de grenzen, van deFransche gendarmen hadden over genomen. Te Chièvres is een i8jarig meisje, dat tijdens het onweer te midden van het veld was, door den bliksem gedood. Holland. Brand te Veendam. Uit Veendam 6eint men aan de a Nieuwe Rotterd. Cou rant Er woedt hier een vreeselijke brand meer dan twaalf huizen en boerderijen staan in vlam de ambachtsschool en de catholieke kerk loopen gevaar. Later werd nader gemeld De brand is in eene nieuwe boerenbe- huizicg aan het Westerdiep door een zoontje van den eigenaar Veenhuizen aangestoken in pakken stroo. Het vuur sloeg door den hevigen wind over naar het Oosterdiep, waar zeven gebouwen totaal opbrandden, waaronder nog een groote boerderij, de villa van den kassier H. Douwes, de doopsgezinde kerk met toren. Tal van gebouwen leden groote schade door vuur en water. Meer dan 20 brandspuiten waren op het terrein. Men schat de schade op ongeveer hon derdduizend, gulden. De nieuwe ambachtsschool is behou den gebleven. Frankrijk. Onlangs is te Marseille brand ontstaan in de oude kerk der Karthuizers, gelegen in een der volkrijkste wijken. Het heele gebouw werd door het vuur vernield. 's Morgens nog was er de mis gedaan. De kerk was rond half een gesloten en rond half twee bemerkte de koster het vuur. De pompiers waren spoedig ter plaats maar niets hielp en 't duurde niet lang of de kerk stortte in. Talrijke kunstwerken zijn meê ver brand. De kerk was in i632 gebouwd door Karthuizers. Er waren zeer schoone schilderijen en een preèkstoel, die alleen eene waarde had van 5o,ooo fr. Men vreest dat er kwaadwilligheid ach ter steekt. Eene wonderlijke redding hebben een paar Fransche luchtreizigers verleden week in het Kanaal gehad. De kapitein van de sleepboot Champion uit Ca lais, met een Noordsch schip met ijs ach ter zich, zag op ongeveer twintig mijlen uit de Fransche kust een ballon drijven in de richting van de Noordzee. Hij liet het schip schieten en zetten den luchtbal na, ziende in welk gevaar de inzittenden verkeerden. Van uit den ballon zag men de sleepboot, daalde en wierp een anker uit, dat men aan boord wist te grijpen. Daarna had met de uiterste omzichtigheid de verdere daling en het aan boord hij- schen plaats, omdat één vonk uit den schoorsten de vreeselijkste gevolgen had kunnen hebben. Alles liep echter goed af de sleepboot pikte den Noor weer op en allen kwamen behouden te Calais aan. Engeland. In het Roomsche armhuis van St-Pieter te Londen, is overleden James Mc Nally, op den leeftijd van 109 jaar. Hij moet de oudste onderdaan van koning Edouard zijn geweest. Mc Nally was op i5 Februari 1797 in King's County (Ierland) geboren en heeft in zijne lang leven vijf souvereinen, 22 eerste-ministers en 35 regeeringen gezien. Op zijn 109" verjaar dag lag hij in bed kalm zijn pijp te rooken. Amerika. Aarbevingen in Chili. De berichten zeggen dat bijna geen enkel gebouw van Valparaiso ongedeerd is gebleven. Op verschillige plaatsen van de stad is brand uitgebroken. Men vreest dat er vele slachtoffer zullen zijn. Vele wijken der stad zouden den geheelen nacht door gebrand hebbeD. Onder de puinen zouden honderden lijken liggen van inwoners. Men is begonnen aan het herstellen der telegraafkabels naar Valparaiso. In alle gsval zijn de erge tijdingen nog niet bevestigd geworden. Ook te Mendoza zijn aardschokken ge voeld. Te Los Andes zijn vele huizen inge stort. De aardbeving heeft grootelijks gehin derd aan de telegrafische gemeenschap met de zuidelijke havens van Amerika, derwijze dat de depechen overgemaakt worden over Lissabon. In New-York zijn een aantal depechen aangekomen, die alle, deze minder, gene meer, de uitgestrektheid der ramp bespre ken. Het gerucht loopt ook dat de aardbe ving vele schade heeft aangericht op de kusten van den Stillen Oceaan. Telegrammen uit Mendoza zeggen dat een deel der streken van Chili, Los Andes en Santo Rosa de Los Andes door de aardbeving vernield zijn geworden. De aardschokken zijn gevoeld van het Noorden naar het Zuiden en van het Oosten naar het Westen. De trillingen waren betrekkelijk traag, doch zeer duidelijk Elke beweging duurde van 18 tot 40 seconden. De aardbeving ving aan te 7 ure 22 minuten, uur van den 75,l#n meridiaan, duurden verschillige uren achtereenvol gens en eindigden rond middernacht. De hevigste schok werd gevoeld te 8 ure 42 minuten, en 21 sekonden. Talrijke huizen zijn te Los Andes inge stort. Latar wordt nog uit New-York ge seind, dat er honderden lijken van inwo ners in de verschillende wijken van Val paraiso onder de puinen liggen. Valparaiso is eene stad van 140.000 inwoners, waaronder vele Amerikanen en nog meer Engelschen. Jaarlijks wordt de haven van Valpa raiso bezocht door meer dan 25oo schepen. In de nabijheid der stad zijn twee zeet bezochte badplaatsen, Vina de Mar en Salto, waar vele rijke Amerikaanscbe gezinnen heengaan. Men verwacht dus met angst bepaalde tijdingen over de ramp. De toestand te Valparaiso. Vele huizen zijn ingestort. Bijna allen zijn min of meer beschadigd door de aardbeving of door het vuur. Alle zaken liggen stil en de bankhuizen zijn geslo ten. De gasleidingen en de elektrieke dra den zijn afgesneden. De paniek is alge meen. Wat nog vluchten kan trekt uit de stad. De aardschokken duren nog voort doch zoo erg niet als in het begin. De schepen en de haven van Valparaiso hebben niet geleden. Het zal onmogelijk zijn de spoorweglijn van Santiago naar Buenos- Ayres te herleggen. 1 De handelswijk der stad is bijna geheel vernield. Vele personen werden gedood door de instorting terwijl talrijke anderen onder de puinen bedolven werden. Men schat het getal gedoode personen op 11,000.

De Denderbode | 1906 | | pagina 2