JUBELFEEST Kermis en Jaarmarkt Stad Aalst.-Werkbeurs AELST. Allerhande nieuws. Frankrijk. J. M.J. F. C. C. G. Z. J.-C. A. Kerk der Arme Claren, Aalst der 5o8 Verjaring der Stichting van het Klooster der Arme Claren te Aalst ORDE DER PLECHTIGHEDEN Zondag 2 September, om 5 uren plech» tig Lof met sermoen. Maandag 3 September, om 8 uren Solemnele Jubel-Mis, door den Zeer Eerw. Heer Kanunnik Roelandts, Pastoor- Deken van Aalst. Om 4 uren, plechtig Lof en Te Deum met sermoen. De sermoenen zullen gepredikt worden door den Eerw. Pater Nicolaus, Recollet uit het Klooster van Lokeren. Gemeente Wanzele. Zondag en Maandag 9 en 10 September 1 9 0 6. Volksspelen en uitgang der oud ver maarde Reus en Reuzin met trommel en fluit. Dijnsdag 3* Kermisdag, Nieuwe Jaar markt, om 8 uren 's voormiddags. De volgende premiën zullen toegekend worden A. Aan den vreemden koopman die het grootste getal Koeibeesten of Runders ten minste 5 in gttal zal ter merkt ge bracht hebben, 5 frank. B. Aan den verst afgelegen koopman die ten minste 5 Koeibeesten of Runders zal ter markt gebracht hebben. 5 frank. C. Aan den vreemden koopman met het grootste getal viggenen of drijvers ten minste 6 in getal, 5 frank. D. Aan den verst afgelegen koopman met ten minste 6 viggenen of drijvers 5 frank. Men make het ruchtbaar. MAGAZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerhande MEUBILEERING Karel VAI DE PUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, 29, (nevens t Bureel van De Denderbode.) Matige prijzen.Spoedige bediening Worden gevraagd 1 bakkersgast, 1 beenhouwersgast, 1 kleermaker, (halve gast), 1 koetsier, (dringend): Goede wevers. Vragen werk. 1 bediende, 1 behangersgast, 2 maga zijniers, 2 schrijnwerkers, 1 bobijnder om te huis te werken. Creemboter. Markt van Woensdag 29 Oogst 1906 71 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 3,20 tot 0,00 per kil. AALST. Zaterdag 11. werd uit den Dender, Tragel, het lijk opgetrokken van zekeren Karei De Wolf, twijnder ter fabriek van den Tragel, oud 34 jaren, wonende Borluutstraat, 10. De verslagene welke lijdend was aan vallende ziekten, zal ongetwijfeld in 't water gesukkeld zijn. Hij laat een weduwe en 3 minderjarige kinders Da. ERWETEGEM. Zondag nacht is door een koopwarentrein verrast ge worden zekere Adolf D'Hondt oud 21 jaar. Hij was de beide beenen afgereden en had bovendien nog twee vreeselijke wonden aan 't hoofd en aan de zijde be komen. Hij leefde nog toen men hem vond, doch er is geen hoop op herstel. Een herbergier van Zele, had ruzie met zijne vrouw gehad en was te Brussel troost komen zoeken bij zijnen schoon- broêr, die daar woont. Vrijdag morgend vroeg, terwijl heel het huisgezin nog sliep, is hij opgestaan en heeft het venster zijner kamer, op de tweede verdieping, geopend en is er door gesprongen. Hij werd stervend op de binnenplaats van het nevenstaande huis gevonden en naar het gasthuis gebracht. Een stout bestaan. Een voer man te Brussel had aangenomen eene locomotief van 33,000 kilos te vervoeren van een werkhuis langs het kanaal van Willebroek naar de statie van Schaar beek. Het machien werd op eenen wagen geplaatst welke 8000 kilos weegt. Er was dus 41,000 kilos te vervoeren. Aan den wagen werden veertien zware pa&rden gespannen. En nu vooruitDe paarden gleden uit op de straatsteenen, maar eindelijk ging de wagen aan het rollen. Nabij eene spoorwegbarreel, schoten de wielen eensklaps in den grond. Bij middel van tien zware keldervijzen werd de wagen omhoog gelicht en na na een uur werkens, kon men de reis voortzetten. Eene nteuwe moeilijkheid rees op aan de spoorwegbrug, waar eene nog al ster ke helling is. De ingenieurs van he t electriciteitsge- sticht van Brussel druk en hunne vrees lan den voerman, zeggend dat de grond der brug aangevoerd was en dat de beschermbuizen der electrieke draden slechts 80 centimeters diep lagen. Wees onbevreesd, antwoordde de voerman. Mijne peerden zullen erover c vliegen en de wielen zullen den tijd niet hebben in den grond te zinken. De paarden werden zoo geplaatst dat al de strengen spanden cn nu de helling op- Het vuur spatte ond: r de hoeven der paarden, de wagen kraakte, maar toch geraakte men op een klein draafje boven de helling. Het afrijden langs de andere zijde was ook geen klein bier. Niettegenstaande de remmen van den wagen gesloten waren, rolde de wagen nog 3oo meters ver, toen hij reeds op platten grond was. Vijf-en-veertig werklieden, onder het bestuur van den bouwmeester Amoré, door het parket aangesteld, zijn bezig met de ontruimingswerken rond den inge- storten put te Ukkel. De werken zijn zeer vertraagd door den regen. De onder zoeksrechter Havaux heeft eenen brief ontvangen van een persoon die wenscht meè te helpen aan de ontruimingswerken. 't Is de genaamde De Mesmacker, die, in 1902 den putmaker Francklemont, te Evere, redde. Die vraag kon niet inge willigd worden, daar ingenieurs en ge zworen bouwmeesters met het werk gelast zijn. De zusters van Leuven, die een nieuw klooster op de De Frélaan doen bouwen, hebben 1000 fr. gegeven om aan de families der ongelukkige slacht offers uitgedeeld te worden. M. Bottiau, schepene van onderwijs te St-Joost-ten-Noode, wilde Donderdag iedereen beletten een rijtuig te naderen, in 't welk eene dame langs de Kruidtuin laan te Brussel, naar eene kliniek werd gebracht. Een dokter, M. Cartuyvels, die, zijne gazet lezende, over het gaanpad kwam, werd door M. Bottiau belet voort te gaan. Daar de dokter geen nota nam van dit bevel, sleurde de schepene diens gazet uit de hand en bracht hem eenen stomp op de borst toe. M. Cartuyvels beant woordde die vriendelijkheid met een schup. M. Bottiau wilde nu den dokter vast grijpen deze rukte zich los, niet zonder zijnen parapluie in handen van den schepene te laten, die dezen verbrijzelde. M. Bottiau kreeg het ook met eene dame te doen, die hij aan een koffiehuis op eenen stoel deed vallen. De policie heeft tegen dien zonderlin gen magistraat proces verbaal gemaakt. (Patriot.) De Voldersstraat, te Brussel, is het tooneel geweest van een dier dramas, welke in het beschaafde vrije leven thuis hooren en waarvoor men in onze verachterde domperszeden zelfs geen naam heeft. Sinds twee jaren woont een aojarige jongen, Victor Appelmans, met eene strijkster, Amelie Beümier, in eene kamer der eerste verdieping van het huis n. 57 der gezegde straat. De twee geliefden maakten veel ruzie, vochten veel en zelfs heeft de jon gen haar verleden jaar, tijdens dergelijk tooneel, eenen messteek in de hand toe gebracht. Nu, Vrijdag avond, bij de thuiskomst van Victor begon het spel opnieuw. En Amelie nam een mes en stak dit met zoo veel geweld in zijne borst, dat hij bloe dend neerstortte, zonder zelfs een kreet te uiten. Amelie schrikte en liet eenen dokter roepen. Toen deze kwam was alle hulp nutteloos. De jongen was reeds dood. Toen heeft de moordenares zich zeiven gaan aanklagen bij de policie, aan welke zij haar spijt over het gebeurde uitdrukte, Moordpoging te Mariakerke-bij- Gent. Zondag avond, rond midder nacht, zat Jules Van de Kerchove, bak kersgast bij MDe Weirt, aan de brug een glas bier te drinken op eene bank voor de herberg van Bernard Dossche, koopman in vee, op Mariakerke-Zande- ken. Eenige jonge gasten vermaakten zich met elkaar te plagen. Opeens riep er een Slaat hem dood Van de Kerchove, vreezende van de brokkelingen te krijgen ging in de her berg en zette zich achter de eerste tafel naast het portaal. De jonge kerels kwamen na eenige oogenblikkenookin de herberg en stelden zich luidruchtig aan. Daarop zei Van de Kerchove Die koewachters zouden verdienen buitengezet te worden. Daarop ging een der jonge gasten tot aan den toog cn vroeg aan den baas, spotlachend Maar ik ben toch geen koewachter, he De baas poogde hem stillekens buiten te krijgen maar de jongeling was niet gewillig, daarmede keken de talrijke be zoekers naar het klein tooneel dat daar voorviel. Opeens kreeg Van de Kerchove, die altijd achter de tafel zat, omringd van andere personen, eenen baksteen op het hoofd. De man sprong op en liep naar de keuken. Daar lag spoedig een groote bloedplas. Iemand deed zijn best om de bloedstorting te stelpen, terwijl een andere per velo om den geneesheer Beerens te Gent reed. Deze snelde ter plaats en stelde vast dat de schedel gebroken is. De top van den. steen heeft om zoo te zeggen een gat in den schedel geslagen. Na Van de Kerchove verzorgd te hebben heeft de geneesheer hem dadelijk naar het hospitaal van Gent doen overbrengen waar men de schedelboring zal doen. De toestand van Van de Kerckhove was Maandag namiddag zoo voldoende mogelijk. De steen, waarmede geslagen werd,was onder de tafel gevallen en er waren twee stukken van afgebroken. Er kleefde nog bloed en haren aan. Men wist in het begin niet wie den steen geworpen had, doch een persoon heeft ten slotte verklaard dat het Oscar Colombien geweest is, oud 20 jaar, van Mariakerke. Deze is Maandag namiddag door den veldwachter De Mol gevankelijk naar Gent overgebracht. Colombien heeft verleden jaar gelot. Van de Kerchove is gehuwd en vader van 4 kleine kinderen hij is 3o jaar oud. Het volk maakte de bemerking dat het tegenwoordig altijd kerels zijn van rond de twintig, iets min of iets meer, die slaan, steken en schieten om dood. Daar is veel waarheid in. Drama op de Leie te St-Martens- Laethem. Zondag middag had René Aerssens, 14 jaar oud, met de drie zoon tjes Hanssens, die jonger zijn dan hij, een bootje losgemaakt, en de kinderen deden een roeitochtje op de Leie. In eene kromming der rivier werd hun bootje aangevaren door een autobootje komende van Gent. Het roeibootje sloeg om en de vier kinderen vielen in het water. De drie Hanssens konden zichzelven redden maar René Aerssens was minder gelukkig. Na vele pogingen zonk de knaap in de diepte en verdronk. De auto boot wilde zijnen weg voortzetten, maar de kunstschilder De Saedeleer belette zulks. Intusschen was men den heer Secre taris Van den Abeele, gaan verwittigen die ter plaats kwam. De eigenaar van den autoboot moest ter plaats blijven en dan mocht zijn bootje zijnen weg voortzetten naar Deinze. Het was twee uren, toen men het lijk van den ongelukkigen Aerssens opvischte, Hij was de oudste van verscheidene kin deren. Men heeft zijne moeder met alle mogelijke omzichtigheid op de hoogte gebracht van het schrikkelijk ongeluk dat haar heeft getroffen. Drama te Paricke. Donderdag heeft het parket van Oudenaarde den ge- naamden Remi Godyn doen aanhouden. Naar er verteld wordt, wilde Godyn betrekkingen aanknoopen met het meisje, met wie Victor De Staercke kennis had. Het meisje wilde echter van Godyn niet weten.De twee jongelingen zouden elkaar Zondag ontmoet en getwist hebben. Toen zou Godyn uitgeroepen hebben Als zij mij niet wil, zal De Staercke haar ook niet hebben, a Over een paar dagen hadden onbe kende dieven bij de wed. Steyaert, wo nende in de Molenstraat, te Contich, voor omtrent 2000 fr. kleergoed gestolen. Den volgenden dag, gisteren zagen met sers die in den omtrek van Edegem eene villa aan t bouwen waren, drie kerels die in-en-uit een veld gingen en telkens met pakken geladen terug kwamen, om die op eenen kruiwagen te laden. De commissaris Ballegeer werd verwit tigd en deze herkende weldra in een der kerels eenen persoon die reeds dikwijls met het gerecht heeft moeten afrekenen, zekere Euler. De policiecommissaris hield eerst een der kerels aan en, na hem aan de burgers te hebben overgegeven achter volgde hij Euler die hem verschillende malen met eenen revolver dreigde. Euler viel eensklaps en werd gepakt. Intusschen had de andere aangehoudene zich zooda- danig tegen de burgers verzet, dat hij zich uit hunne handen had weten te ruk ken, en een revolver te voorschijn halen de dreigde hij eenieder, die zich op zijnen weg vertoonde, omver te schieten. Hij gelukte erin te ontsnappen. Deze kerel is enkel gekend onder den bijnaam de Zwarte De pakken die de kerels van uit het veld haalden, bevatten het ontvreemde kleergoed der weduwe Steyaert, hetwelk aan de eigenaarster is terugbezorgd. Euler was nauwelijks uit de gevange nis ontslagen, waar hij eene straf van 8 jaar had uitgedaan, eveneens voor dief stal, en oefende nu het postje uit van boodschapper aan de statie. Hij is natuur lijk terug in de Beggijnenstraat opgeslo ten. Het onderzoek werd geleid door den onderzoeksrechter M. Caroly. De overste-briefdrager der statie te Kortrijk, werd in de vormingstatie door eenen trein verrast en de twee beenen af gereden. Hij werd in het gasthuis seffens van de H. Sacramenten bediend en eeni ge oogenblikkan nadien was hij dood. Talrijke diefstallen, sedert eenigen tijd te Leuven en omtrek gepleegd,deden het bestaan van eene goed ingerichte bende vermoeden. En ten gevolge van een nieuwen diefstal, kwam men tot de overtuiging, dat het inderdaad zoo was. Men vond een troep van jonge deug nieten, 15 tot 19 jaar oud, die «werkten» onder de leiding van eenen overste,welke er eene ware school op na hield, waar hij theoretische en practische lessen in het stelen gaf. Automobielongeval. Zondag nacht is te Sijsseele de automobiel, toe- hoorende aan M. Van der Haegen, van Gent, gebotst op de hondenkar van den mosselverkooper Billieux, van Malde- ghem, die in zijne kar zat te slapen. De automobiel reed rechts. De honden liepen in verkeerde richting wat de bot sing voor gevolg had. Billieux klaagt over inwendige pijn. Ook de honden zijn erg gekwetst. De automobiel heeft veel geleden,maar de inzittenden niet. Men denkt eindelijk te Antwerpen den bedrieger in handen te hebben, die bij middel van valsche rekeningen voor levering op schepen, aan geld wist te komen. Bij M. Tonnelier kwam er weer eene rekening binnen van 23o fr., voor levering van conserven op de st. Eskside het briefje wag geteekend door den kapi tein. In het bureel dacht men weer met eene valsche rekening te doen te hebben. Men verzocht den man terug te komen, en inmiddels werd de policie verwittigd. Toen de jongen zekere K, D. terugkwam werd hij gevat, maar het bleek weldra dat hij slechts een tusschenpersoon was en hij door zekeien D., bijgenramd John den Black,gelast was de valsche rekening, want het was er eene, te ontvangen. Een paar uren nadien werd D., nog aange houden in de Hoogstraat. Bij onderzoek is reeds gebleken dot deze zich aan me nigvuldige ontvreemdingen, op dezelfde wijze gepleegd, heeft schuldig gamaakt. Op den Nieupoortschen steenweg werd een pachter van Alveringhem, L. V die met groensel naar de markt te Oostende gereden kwam, tusschen Mid- delkerke en Mariakerke aangereden door eene automobiel. Boer, peerd en rijtuig vlogen allen in de gracht en de automo bilist zette zijnen weg voort zonder om zien. Vrijdag namiddag vermaakten ver scheidene jongens zich met blootvoets in eene diepe beek te St-Michiels bij Brugge te loopen. Een hunner, Arthur Raes, oud 14 jaar, viel eensklaps voorover en werd met den stroom meegesleept. Slechts een half uur later kon men hem uithalen. De ongelukkige had opgehouden te leven. Het lijk is naar de ouderlijke woning overgebracht. Dubbele moordpoging. Te Mcenen, aan hel uiteinde van het grond, gebied der stad en op eenige stappen van de Fransche grens, had in het huis Het Duivenhok, herberg en kruidenierswin- een drama plaats, dat heel de streek in opschudding bracht. De zaak wordt gedreven door de echte lingen Coussement; de man, 3o jaar oud, houdt zich daarenboven bezig met levens verzekeringen de vrouw is 26 jaar en eene uitmuntende moeder voor hare drie nog zeer jonge kinderen. Beide echtge- nooten worden zeer geacht en .winnen goed hun brood. Daar kwam Woensdag avond rond 9 ure een genaamde Pierre Nicolas binnen. Deze man kwam vroeger, toen hij Fran sche douanier was, als kalant veel bij de echtgenooten Coussement. Hij was ver trokken toen hij secretaris is geworden van M. Marlet, luitenant der douanen te Roubaix. Het binnenkomen op zulk laat uur ver wonderde de echtgenooten dus niet, te meer daar hij het hof maakte aan een meisje uit de buurt. Hij nam plaats, vroeg eene verver- sching en de herbergier scheen op te merken, dat hij er min of meer verlegen uit zag, en zelfs een voorwendsel scheen te zoeken om lang te blijven. Toen het 11 ure was, zat Nicolas nog. De vrouw was reeds naar de keuken gegaan, waar zij op eenen stoel was inge slapen. De man verzocht op bescheiden manier, den kalant om heen te gaan maar deze hoorde niet. Zeg eens vroeg hij eensklaps, men heeft mij verteld dat de bliksem op uw huis is gevallen Inderdaad, was het antwoord en er is zelfs schae aangericht. Een muur is gebersten. Mag ik dat eens zien vroeg hij. Coussement ging met hem buiten om de aangerichtte schade te toonen en tevens de vensterblinden te sluiten, zeg gende Nu is het tijd om ter rust te gaan. Ik heb slaap 1 Maar Nicolaas praatte voort, tot hij eensklaps, na een voorwerp uit den zak te hebben gehaald, den herbergier met eeD geweldigen slag op het hoofd, suize bollend deed neervallen. Coussement kon echter weer opstaan en poogde te vluchten, toen Nicolas hem met een nieuwen slag ten tweeden male deed neerstorten om hem vervolgens, met steeds klimmende woede, nog verschei dene slagen toe te brengen. Op het hulpgeroep van den man was nu ook vrouw Coussement buiten geko men, doch zij werd op hare beurt aange vallen en niet lang duurde het of ook zij rolde ten gronde. Coussement was, ondanks de talrijke wonden, die Nicolas hem had toege bracht, recht gesprongen om zijne vrouw te verdedigen. Hij kon haar binnen trek ken, voortdurend den moordenaar toe roepend Maar Pierre, waarom doet gij dat nü De douanier drukte opnieuw de deur open, viel eene tweede maal de vrouw aan en overlaadde haar met slagen, terwijl de man uitgeput, hulp zocht bij eenen ge- buur, Daels genaamd, die een honderdtal meters verder woont. Deze kwam met zijnen zoon, en weldra gevolgd door zijne vrouw, in de herberg, waar de moordenaar niet meer te zien WU, Vrouw Coussement lag ten gronde. Zij had zich dood geveinsd en daaro- had Nicolas de vlucht genomen. j Men begrijpt de aanleiding tot die dub bele moordpoging niet, omdat de pHct tige altijd in de beste betrekkingen metc? echtgenooten Coussement had geleefd. I 1 Diefstal of geestesverwarring kunne alleen vermoed worden. Duivenprijskamp. In de dc venmaatschappij P. N. B. (Protectric Nationale Beige), de sterkste duiven maatschappij van België, werden Vrijdj de duiven ingekorfd voor den prijskanj uit Etampes. Vijf duizend jonge duiven zijn inp schreven. De liefhebbers, deelmakend van ci P. N. B. bezitten 77,000 duiven. doen. zonder genade, de oneerlijke lid hebbers vervolgen alsook de duivenschü ters. Eene premie van 3o frank won door de maatschappij betaald aan elke policieman, die eene vervolging inspa» wegens stelen of schieten van duiven,l, de dader gestraft wordt. Men sprak reeds over eenen aansj die te Feignies, bij Bergen,was gepletf Ziehier nadere bijzonderheden overt feit Valentine Taverne was 's morgensc hare woning, te Quévy, vertrokken, 0: naar Feignies te gaan.Zij was reeds sedr tien minuten op de baan, die doork bosch loopt, toen zij aangesproken»! door een kerel, die voorstelde haai vergezellen. Het meisje vervolgde haren weg.'. kerel haalde haar in en bracht haart geweldigen vuistslag toe, zoodat de oc; lukkige ten gronde stortte. De aanval wilde haar vervolgens mishandelen, do het meisje verdedigde zich wanhopi terwijl zij om hulp riep. De bandiet! dreigde haar met den dood indien bleef roepen. Daar het meisje Tave voortging met om hulp te roepen, t de kerel een lang mes uit de scheed: stak het tot driemaal toe in het lichs van de ongelukkige. De laatste maal bi het wapen tusschen de ribben steken. De aangevallene had nog de kracht! wapen uit de wonde te trekken, kon nog eenige meters voortsleepen, dochj weldra den geest. Het lijk is naar de ouderlijke won: overgebracht. De moordenaar wordt is rig opgezocht. Later. De moordenaar van meisje Taverne is te Malplaquet aai; houden. Hij werd erkend door knapt die hem zagen vluchten na de vreeselii misdaad. Hij weigert uitlegginget geven. De mijnwerker Dufour, 55 ;i oud, te Elouges, leefde in slechte a standhouding met zijne vrouw Jozc Morelle. Zaterdag avond ontstond eene hevige vechtpartij tusschen mas vrouw. Dufour heeft haar piekslagen: gebracht tot zij dood was... Dan heef. de vlucht genomen en is in den koo: gesprongen der Ouest de Mons, 5ooc ters diep. De hoeveelste zou het zijn te viers De bond der patroons woln schers had besloten het lock-out ei roepen zoo de stakers der wassches van Lamboray en Duvivier Maandag: werk niet hervat hadden En daar da gistsren voorstaakten moesten er varna 2500 tor 3ooo man naar huis gezoti worden. St-TRUIDEN. Naar de burgsche gazetten mededeelden, hete de liberale manifesteerders op Zori 11 Augustus te St-Truiden nog es gaan toonen wat ze in 't lijf hadden. Een volledig samenraapsel voyoucratie of janhagel en gepeupK zoo noemt de Gazette van St-Trüiï de liberale manifesteerders; vielen t vrije burgers aan, huilden en tierden t razenden aan de woningen van geestei ken en van catholieke hoofden van I b> la calotte en van 't Ongedierte dj papen 1 ja, de priesters en den god dienst zelf werden aangerand. Eenige blauwe manifesteerders, verf zeld van blauwe wijven, dreven op R schilllige plaatsen schandelijk den spc met de H. Maagd, met den H. Jozef,® den H. Rozenkrans en met de processie Nu dit is heel natuurlijk, want hebben het reeds meer dan eens door4 aanhaling van hunne eigene verklaring bewezen de liberalen zijn de vijand en vervolgers van onzen H. Godsdier* Het vat geeft dus uit wat het in heeft. De grrroote betooging ter eeien Frankrijk die te Fleurus moest pto hebben, tot herdenking van de drie m geleverde veldslagen, en waarmee deft rijzer bladen zoo zeer wegliepen, is «a kolossale grap geweest, niet dan e® herbergkermis. Een metsergast, die Na poleon moest voorstellen, omringd^ vijf of zes grappenmakers in eensoorj van karnavalgeneraals verkleed, heb» aan den historischen molen zoo wat gri massen gemaakt, terwijl twee klephoo® drie trombonnes en eene trommel de Mtf- seillaise en de Brabanconne martelden. De personen, die het serieus hadden op genomen zelfs van Brussel en Parijs, naar die patriottieke betooging waren komen zien, zijn woedend henen gegaan| Uit Lourdes aan Gaulois Tijden eene processie plaatste bisschop Turinz de monstrans op het hoofd van eenei zieke, toen deze eensklaps eene bewegio] deed,waarbij een der stralen van de mon strans den bisschop in het gelaat trot a de ader aan den slaap doorsneed. Mg werd aanstonds verzorgd. Eenige dage rust zullen hem volkomen herstellen.

De Denderbode | 1906 | | pagina 2