Rechterlijke kronijk. Vlaamsche Kermis. Benedictus Kalender AELST. Allerhande nieuws. Frankrijk. BELGISCHE VOLKSBOND. Het congres van den Belgischen Volks bond zal dit jaar gehouden worden te Mechelen, op Zondag 23 en Maandag 24 September. De algemeene vergadering van den Zondag morgend zal besteed worden aan de bespreking der besluitselen van het nieuw verslag over de syndikaten, door den eer .v. pater Rutten, Predikheer, op gemaakt namens het algemeen sekreta- riaat der vakvereenigingen. In de algemeene vergadering van den Maandag zullen gemeenteraadsleden, onder welke M.M. Heyndrickx, van Ant werpen, Siffer van Gent en Teurlings, van Schaarbeek, een verslag voordragen over het vraagpunt, door de dacorde opgegeven als volgtWelke zou de beste kieswet zijn voor de gemeente r De bespreking over dat verslag zal tot geene stemmingen of wenschen aanleiding geven. Leerrijke statistiek. In het verslag over het dienstjaar 1905, door de Han delskamer van Antwerpen uitgegeven wordt de volgende vergelijking gemaakt Groot Brittanië, met zijne 43 miljoen inwoners, drijft tenen handel die 22 mil jards bedraagt. Duitschland, met zijne 3o miljoen in woners doet zaken voor i5 miljard. Frankrifk, met zijne 3o miljoen inwo ners, heeft een zakencijfer van 8 3/4 miljard. En België, met eene bevolking van 7 miljoen inwoners, heeft een bandels- cijfer van 7 miljards. Bijgevolg, als men het handelsbedrag van die vier natiën berekent per miljoen inwoners, komt men tot dezen uitslag Engeland doet voor 512 miljoen zaken per miljoen inwoners Duitschland a5o miljoen; Frankrijk 224 miljoen en België een miljard per miljoen inwoners. f duizend frank per inwoner. Een overlezer voor de recht bank.Een ouderling van Baelen stond trecht voor de rechtba k van Turnhout voor.... aftruggelarij er dit nog al in heel zonderlinge omstandigl eden. De echtge- nooten G... hadden een kerstekind dat gedurig schreeuwde i et had rust, noch dag noch nacht. Men g mg bij X. om het te doen «overlezen. De geheimzinnige macht der overlezing deed zich dade lijk gevoelen, want de kleine zweeg wel dra als een karpel en as gerust als een lam. De ouders moes'.en evenwel zorg dragen dit of dat vrouv/enmensch niet in huis te laten of ook geen brood te bakken bij die menschen. X. kreeg voor zijne hulp 5 fr. Daar al de aanbevelingen niet nauwkeurig waren nageleefd, zoo herbegon het kind te schreien. Men keerde terug tot X. met hetzelfde gevolg. De ouders betaalden weer 5 fr. Dit kwam aan de ooren der gendarmen, die proces-verbaal opmaak ten, omdat men dacht dat de overlezer betaling vroeg. Ter zitting werd nu bewezen dat dit het geval r.iet was, men had hem vrije lijk, uit dankbaarheid, geld gegeven. De overlezer zoowel als de ouders zegden aan de rechtbank dat zij nog overtuigd zijn van de kracht der overlezing. Niettemin weende het kind, dat de moe der op de armen droeg, luidop ter zitting, alsof het kind het tegendeel wilde bewij zen. De aftruggelarij niet bewezen zijnde, zoo werd de overlezer - vrijgesproken. STAD AALST. PATRONAGE H. JOZEF. Wij roepen de aandacht in onzer Geachte Lezers en bevelen hun aan de Ker mis opgericht ter Fatronage van St-Jozef, Meuleschette- straat. Alles zal er gezellig en aantrekkelijk wezen. De koer en de lokalen zullen keu rig versierd zijn en 's avonds prachtig verlicht. Allerlei deftige en schoone vermaken zal men er vinden. Leerzame en ver- zettelijke Lichtbeelden, Fonograaf, Telefoon, Massacre des Innocents, Tir, Paardjesmolen, Cirk, Molen van plezier. Prachtige Bazar, welgevulde Magazijnen van Bloemen, Fruit en Si garen, grappige Liedjeszangers, Abe- liekesleurder, koddige Waarzegger. In den Zoeten Inval en in de Drij Gapers lekkere Bieren opgediend door knappe gabons. In de Patisserie taart jes waarnaar men zal watertanden, bene vens een goed potjen troost. In de Fri- ture, wafels die in den mond zullen smelten lekkere smoutbollen en patates- frites. In den Bodega welooorzien buffet en fijne wijnen. En dit alles aan redelijke prijzen tegen juiste rekening. De Kermis zal beginnen, den Zaterdag 8 September, om 4 ure, met de opening van den prachtigen Paardjesmolen en van de Cafés. Dien avond is de ingang vrij tot 8 1/2 ure. Om 8 1/2 ure, PRACHTIG CONCERT door de Fanfaar Willen is Kunnen Ingangprijs 10 centiemen. De Kermis zal voortgezet worden, den Zondag 9, den Maandag 10, den Zondag 16 en den Maandag 17 September. Op die dagen is de ingangsprijs 10 centiemen. De Kermis wordt gegeven ten profijte van de sociale werken van St-Jozefspa- rochie, allen opgericht voor het zedelijk en stoffelijk welzijn van de kinderen en jonge lieden van den werkmansstand. Aangezien de noodwendigheden groot zijn, verhoopt men, dat' velen met een bezoek zullen vereeren zoo zal men de gelegenheid vinden zich eens deftig te verzetten en aan het goede mede te wer ken. KOMT te verschijnen en te verkrij gen ten Bureele van -• De Denderbode of Almanak van O. L. Vroow van Vrede, der abdij Affiigem Prijs 3o cen tiemen. STAD AALST. Zitting van «Jen Gemeen teraad op Maandag 10 September om 5 uren namiddag en desnoods indien dé punten van de dagorde niet afgehan deld zijn op Dijnsdag 11 September ook om 5 uren namiddag. DAGORDE l° Muziekschool. Rekening 1906. Be grooting 1908. 2 Oprichting van eene reeks woonhuizen op den eigendom der Filature et Filteries réunies aan de Breedestraat. 3 Openbare verlichting. Contract voor de gasverlichting, Creemboter. Markt van Woensdag 5 September 1906 78 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 3,20 tot 0,00 per kil. Stad Aalst. De Jlofbouw- maatschappij Vooruit door Studie en Samenwerking zal op 11, 12 en i3 No vember aanst. eene Tentoonstelling hou den van Chrysanthemen en Fruit, ten Stadhuizc, Militiezaal. Zondags, van 11 1/2 uren 's voormid dags tot 6 uren 's avonds en de twee andere dagen van 9 uren 's voormiddags tot 5 uren 's avonds. AALST. Maandag morgend rond half zes is er een begin van brand ont staan in het voddenmagazijn der W' Louis de Naeyer Geerardbcrgsche straat. Eenige geburen zijn toegesneld en heb ben het vuur uitgedoofd. VECHPARTIJ. Eene vechtpartij ontstond Zondag nacht tusschen de ge broeders Henri en Jules Daens, wonnen- de Brusselschen steenweg. Henri, 20 jaar oud bracht aan zijn broeder Jules 25 jaar oud een gevaarlijken messteek in den rug toe. Een uitstapje naar Moerzeke Broeck: om de verwoesting na te zien, is tegen woordig onder vele opzichten merkwaar dig en tevens bedroevend om te aan schouwen. Het landschap is heel veranderd. Als men van de herstelde doorbraken recht over Bornhem-Branst, den polder ingaat ziet men bijna niets dan verzande akkers en bosschen. Er zijn cr, waarop tot 1 m. 50 c. zand ligt. Als doorslaande bewijs Voor het afvoeren van een stuk land van 70 aren vroeg men niet minder dan 4000- fr. Daarenboven zijn er groote vijvers van wel 4 m. diepte gansch toegespoeld. Op die zandplaten groeien ontelbare planten van jonge wissen en wilgen, die van het zaad voortkomen. De uitgespoelde putten, achter de twee doorbraken zijn zeer diep. Daaruit zijn overgroote klompen turf gekomen, die overal verspreid liggen en waarvan or zijn, die wel 2000 kilos wegen. Ook treft men voorhistorische, bloctgespoelde hoo rnen aan, die ontzaglijk dik moeten ge weest zijn en onder den invloed van lucht en vochtigheid weldra tot stof zullen ver gaan, te meer daar de bezoekers gaarne eene gedenkenis van die reuzen der oud heid meenemen. De vruchtbare landen, die niet over zand zijn, liggen nog gansch onbewerkt. Overal hoort men niets anders dan bittere klachten. Iedereen vraagt zich angstig af, hoe men uit dien droevigen toestand zal geraken Zondag avond werden de volgende personen met een rijtuig naar de statie te Bellegem gevoerd M. Jonckheere, voorzitter bij de rechtbank van Kortrijk, zijn schoonzoon, M. Karei Leclef en dezes zoontje, de heer Verhelst, substi tuut van den procureur des Konings te Gent en Mad. Verhelst. Het paard is op hol gegaan. Het rijtuig kantelde om. Al de personen in het rij tuig werden gekwetst, uitgenomen het knaapje. M. Jonckheere had eene sche delbreukbekomen. Hij is Maandag mor gend overleden. M. Leclef, zoon van den senator Le clef, is den schouder gebroken. M. Ver helst is den rechterarm gebroken. Madame Verhelst heeft over geheel het lichaam kneuzingen bekomen. (Nadere bijzonderheden). Het paard was op Mad. Verhelst ge vallen zij is naar het schijnt een been gebroken. Het zoontje van M. Leclef is ook erg gewond. Enkel de meid van M. De Jonckheere is ongedeerd uit het ongeluk gekomen. Al de gekwetsten werden binnen ge dragen inde herberg De Kat gehou den door Emiel Plancquaert en verzorgd door geneesheeren van Kortrijk. M. en Mad. Verhelst zijn naar Kortrijk overgevoerd. M. Jonckheere was van zin binnen twee jaar als voorzitter der rechtbank af te treden Verleden jaar stierf zijne dochter Ma dame Leclef, haren man weduwenaar latende met 10 kinderen. Dat ongeluk heeft te Kortrijk groote ontroering verwekt. Te Vurste heeft er een feit plaats gehad dat veel personen heeft doen lachen en eenige andere personen in gramschap ontsteken. Een aantal personen, uit verschillende gemeenten, hadden een gedrukt briefje ontvangen, waarbij hun gemeld werd, dat, indien zij recht meenden te hebben op de erfenis van wijlen T. en A. C., zij hunne namen mochten komen opgeven bij M. K. De Schamphelaere tc Vurste, den Maandag 27 Oogst om 3 uren. Maandag kwamen een 35 tal personen van allen ouderdom bij M. De Schamphe laere aankloppen de man wist van niets gde aan die brave lieden dat zij beet genomen waren door iemand die hen op den loop wilde houden. Die kandidaten erfgenamen verstonden het evenwel zoo niet. Zij protesteerden, wilden niet weggaan en begonnen zich lastig te maken. De Schamphelaere bleef natuurlijk niet kalm en geraakten in een hevige woede legen die 35 gasten die hem kwamen embeteeren en niet wilden gaan. Het schelden, roeper, en tieren en de verwijtingen welke de Schamphelaere werdtn toegebracht hadden in korte oogenblikken een groot getal personen voor zijne woonst gelokt. Gelijk het gaat bij dergelijke gevallen, werd er fel gelachen door de omstanders. Men spreekt van een paar processen- verbaal. - De genaamde Adela Kesteleyn te Brussel had afgebroken met zekeren Frans Verhoeven. Deze ging Vrijdag vooimiddag, om 11 uren, kloppen aan de kamer die Adela bewoont in den Congresstraat. Toen het meisje opende, loste hij op haar zes revolverschoten. Mej. Kasteleyn werd doodelijk in het hoofd getroffen. De moordenaar is aangehouden. Adela Kasteleyn had vroeger betrek kingen gehad met Verhoeven, doch had met hem afgebroken omdat hij woest van karakter was. Twee jaren geleden, toen het meisje naar de Mis ging, kwam Verhoeven bij haar in de Vilain XIIII straat. Hij greep Adela bij de keel en trachtte haar met een scheermes de keel af te snijden. De kerel werd daarvoor tot twee jaren ge vang verwezen. Hij had het gevang verlaten over t enige maanden en was naar Luik gaan wonen. Hij begeerde weer kennis te maken met zijne oude vriendin en schreef naar eenen brief om eenige dagen te Luik te gaan overbrengen. Adela Kesteleyn antwoordde met eene weigering. Vrijdag morgend kwam Verhoeven naar Brussel, kocht eenen revolver en ging naar de Congresstraat. Hij wist dat Adela Kesteleyn in dienst was bij Madame Libier, die in de Con gresstraat nr 29, een appartement be woont op het derde verdiep. Verhoeven klom naar boven en belde. Het was Adela Kesteleyn die ging open doen. Zoohaast zy Verhoeven zag, vluchtte zij naar de keuken om hulp roepende. Verhoeven volgde haar. Zijn dreigend uiterlijk bewees wel dat hij iets slechts in den zin had. 1-Iet meisje viel op hare knieën en smeekte om genade, maar Verhoeven bleef doof voor hare smeekingen, trok zijnen revolver en loste zes schoten op Adela. Een der kogels drong in de rechter slaap, een in de linker wenkbrauw, een in de rechterwenkbrauw. De vierde door boorde den neus, de vijfde de wang en de zesde bleef steken in de rechterhand waarmede het arme slachtoffer haar hoofd wilde beschutten. Geheel dat tooneel was afgeloopen in minder tijd dan er noodig is om het te beschrijven. Madame Libier, de revolverschoten hoorende liep verschrikt naar het balkon en riep om hulp. Twee mestrapers Louis Thys en Vital Vervaet, liepen aanstonds de trappen op en grepen Verhoeven vast, die niet den minsten tcgenstan l bood. Hij werd naar het eerste policiebureel geleid. De toestand van het slachtoffer is zoo erg dat het niet naar het hospitaal kon overgebracht worden. Adela Kesteleyn was 23 jaar oud en geboortig van Veurne of omtrek. Ver hoeven is van Perlare bij Dendermonde en 3o jaar oud. Hij was hoveniersknecht. Hoe het mogelijk is dat, ten jare 1906, peisonen uit de hoofdstad Brussel, zich laten bedriegen op de volgende wijze gaat alle verstand te boven. De elektricien André Spithout moest voor zijnen patroon, M. Raikem, Ruisbroek- straat, naar de bank om 5,5o8 fr., te ont vangen. Buiten komend, werd hij door een pool aangesproken, met wien hij een praatje maakte. In het park kwam een derde persoon bij, die scheen den Pool te kennen. Hij verklaarde aan den pas toor der kerk van den Zavel eene som van twintigduizend frank te moeten dragen. De beide kerels boezemden den electri- cien spoedig zooveel vertrouwen in, dat hij voor hen eene boodschap ging doen, het geld van zijn meester in bewaring ge vend aan zijn zevenjarig zoontje (f) Spit hout had als waarborg, den briefomslag medegekregen, welke de zoogezegde twin tig duizend fr. inhield Toen hij terug kwam, waren beide bedriegers verdwe nen. Argaan krijgende opende Spithout den briefomslag en vond er een nummer in van Le Petit Journal. De drukbevolkte Meulesteedsche steenweg werd te Gent Zondag namiddag in opschudding gebracht door een schrik kelijk ongeluk. De kleine Jozef Haemer- linck, 5 jaar oud, die op zeker oogenblik, rond 1 1/2 uur over de straat wilde loopen, werd omvergeworpen door den automo biel van M. Albers wonende Steendam, die in volle snelheid kwam aangereden. Het kind werd met zulk groot geweld ten gronde geworpen dat de hersens uit het hoofd spatten. De automobilist stopte onmiddellijk, nam zijn slachtoffer op en droeg het ten huize van zijnen grootvader waar het sinds eenige dagen verbleef. De dood was oogenblikkelijk geweest. De droefheid der ouders was hartverscheu rend. Maandag middag is op de Lede- ganckkaai te Antwerpen, de hangar num mer 10 in brand geraakt. Op eene lengte van 180 meters waren hout, bloem en katoen gestapeld. Deze koopwaar was Vrijdag uit de stoomboot Corby Castle van de firma Steyman gelost. Uit het onderzoek is gebleken dat het vuur ontstaan is door zelfontbranding. Het vuur nam onmid dellijk eene groote uitbreiding. De bemanning van een in de nabijheid liggend schip, begon de eerste blusch- werken. De pompiers kwamen weldra met volledig bluschmateriaal ter plaats. De pompiers der statie snelden ook ter hulp. Er was echter niets aan te doen. De hangar N° 10 werd geheel vernield. Han gar n° 11 was ook in brand gekomen. In de nabijheid van den vuurpoel lag de stoomboot Sumatra, van de firma Best. Men bracht het schip naar den anderen oever der Schelde. De reddingsbooten waren reeds in brand gekomen. De pompiers konden in 't eerste niet werken, daar de wielen van de groote brandspuit op de Ledtganckkaai in den grond zonken. Werklieden dragen de nog niet bran dende planken weg, om het vuur voedsel te ontnemen. De kranen aan de hangars n,s 10 zijn geheel kapot. De hitte is zoo groot, dat de pompiers gedurig moeten besproeid worden. Om 12 uren had men nog niets ver dachts bemerkt. Nauwelijks waren de werklieden eene straat ver, of groote vlammen sloegen uit den hangar op. De boeken van den markeerder zijn in dei brand gebleven. Tusschen hargar 10 en 11 stond eene loods waar de elektrische verlichting voor de kaaien was ingericht. Deze lpods. is gespaard. De schade is overgroot. Het hout behoort toe aan MM. Dhae- nens en Lefevere. De bloem aan M Adriensstns. Het katoen aan de firma Union. Het zal verscheidene dagen duren vooraleer het vuur uitgedoofd is. Verleden Zaterdag is het 5jarig kind Emma Veekman. in hel ouderlijk huis Handelstraat, te Antwerpen deerlijk verbrand geworden en is dezen morgend tengevolge der bekomene wonden over leden. Het had de stekskens van de schouw weten te bemachtigen. Na een der fosfoorstekskens te hebben aangesto ken, stak het eene gazet in brand welke op de tafel lag en in een oogenblik ston den ook zijne kleerkens in brand. Zeer erg gewond is het naar het Stuivenberg- gasthuis gevoerd waar het als hooger gezegd, is overleden. De gebroeders N van Vrasene Waas, kwamen sedert eenigen tijd niet wel meer oveieen. Vrijdag ontstond er opnieuw twist wegens eene nietigheid en van kijven kwam het tot vechten. De messen werden getrokken en de twee broeders zochten elkaar te treffen en brachten elkaar steken toe. Welhaast zeeg een der broeders ten gronde, ge troffen in den buik. De ingewanden puil den uit eene vreeselijke wonde. Het slachtoffer bezweek eer een dokter ter plaats kon snellen. De broederinoorder is gevlucht. Het parket van Dendermonde is ter plaats ge weest. M. Louis Claeys, brouwer te Brug ge, was Vrijdag te Sijsseele met eenige vrienden op jacht. Hij heeft een geweerschot in het aan gezicht gekregen, door een zijner vrien den, M. Raymond de Sejournet, gelost. Dokter Schacht, die insgelijks jachtpartij deel nam, heeft het slachtoffer verzorgd. Er beslaat weinig hoop dat het slacht offer het gezicht zal behouden. Men vreesde Zaterdag te Turnhout een drama te zullen hebben Inderdaad zekere Willem C.. die reeds veroordeeld werd voor mishandelingen op zijne vrouw was van deze. laatste verlaten om dat zij hem vreesde. Gewapend met een revolver was C., nu zaterdagmorgend op zoek naar zijne vrouw om haar te dwingen, het gemeenschappelijk leven te hernemen of... haar te dooden zooals hij zegde. Gelukkig had hij haar nog niet gevon den rond -den middag. Toch had hij reeds eenige schoten gelost rond hare woning. De policie werd verwittigd van de zaak. M. Dewinne, inspecteur, en de agent Van Haeren, begaven zich ter plaatse C. dit vernemende, begaf zich in de vel den, achier de Beggijnendreef, steeds zijnen geladen revolver in de hand hou dende en bedreigingen uitende. M. De winne bleef in de Beggijnendreef, ter wijl de agent van Haeren over de ijzeren- baan klauterde en alzoo uil het eezicht verdween. Hij ontdeed zich in eene laag te van alle politiekenteekens, zoodat hij weldra, in broek en hemd, vooruitstapte I en langs den doorgang aan den ijzeren- weg aan de drie kuilen en verders aan den beemd uitkwam, waar C. zich bevond. Deze zag de man in het hemd en de broek wel aankomen doch had geen ver moeden dat het een politieagent was. De agent kwam alzoo ongewapend in de onmiddelijke nabijheid van den ge vaarlijken kerel en waande zich om hem niet te bekommeren. Doch eensklaps sprong hij op hem toe vatte de hand, waarin C. den revolver hield, en ontnam hem het wapen. Hij had hem reeds schadeloos gemaakt toen de inspecteur Dewinne aankwam om eene behulpzame hand te leenen en den kerel naar den amigo te brengen. De gemeenteoverheid heeft den moe digen Van Haeren dadelijk eene welver diende belooning geschonken. Eer.igen tijd geleden overleed schie lijk te Gontrode zekere Beeckaert, van Wetteren, die volgens inschrijvingen, gevonden in een zakboekje eenige actiën moest bezitten. Niettegenstaande alle op zoekingen waren deze onvindbaar. Een vrouwke is eenige dagen geleden bij de familie gekomen, zeggende dat zij, mits eene vergoeding van 5o frank, de plaats waar de actiën lagen, zou aangewezen hebben. Men vond de waarden inderdaad in eenen kafzak van het bed van den overledene. Te Caulile in de poeierfabriek had eene droogkamer van nitro-katoen eene ontploffing plaats, die vier of vijf uren ver gehoord werd. Gelukkig waren de werklieden reeds heengegaan. Het bosch rondom de drogerij gelegen, is gedeelte lijk verwoest zeer dikke boomen zijn doorgebroken. De schade wordt beraamd op i5,ooofr. Er is geene verzekering. De oorzaal; van de ontploffing is niet gekend. Het huisgezin Dupochel-Boucher, te Templeuve, leefde in bestendige ruzie. De tchtgenooten, 28 en 27 jaar oud, vochten nu en dan om haar en pluim en Donderdag nog had de man zijne vrouw haar slecht gedrag verweten. Hij had haar tevens met een kapmes eenen slag toegebracht en daags nadien was de vrouw naar hare moeder gevlucht. Des avonds kwam de man haar halen en bei den gingen pruetelend en twistend, terug naar huis. Thuis gekomen raakten zij weer aan ,t vechten en de man, die dit maal zijn zakmes te voorschijn had ge haald, bracht de vrouw zulken geweldi gen steek toe, dat zij bloedend in elkaar zakte. De man, verstomd over het ergt van zijne daad ving haar op in zijne ar men. Hij zette haar op oenen stoel en haalde zelf eenen doktor. Toen dezt kwam was de vrouw reeds dood. Dupon- chel sprong daarop op zijn rijwiel en nam de vlucht zijne drie kinderen aan hun lot overlatende. Een korporaal en drie soldaten, welke deelnemen aan de groote krijgs oefeningen, verlieten Vrijdag nacht de legerplaats te Wépion en gingen naar Namen. Rond 1 ure kwam het viertal aan de herberg l'Eldorado, gehouden door Gustaaf Valette. De soldaat Leon Gillari wilde niet binnen gaan, daar het reeds zoo laat was. De drie. anderen gingen binnen. Het warende korporaal Edward Bihain, 22 jaar oud, van Luik, en de hoornblazers Jozef Gerard en Eugeen Roba. In de herberg bevond zich Valette,zijne vrouw en drie personen. Een dezer ver gastte de soldaten. Hij betaalde met een stuk van vijf frank en kreeg drie franken terug buiten de nickelstukken. Hij gaf elk der soldaten één frank. Vooraleer te vertrekken gaf hij nog een rondeke. Dat kostte hem i,5o fr. Toen hij wilde betalen, zegden de soldaten dat hij reeds betaald had, hetgeen door Valette tegengesproken werd. Eene woordenwisseling ontstond en eindelijk wilden de soldaten Valette tt lijve gaan. Deze deinsde achteruit en haalde eenen revolver te voorschijn. De soldaten sprongen toe en op hetzelfde oogenblik weerklonken vuurschoten. De korporaal Bihain kreeg twee kogels in het hoofd. Gerard werd aan den arm ge kwetst. De korporaal is weldra in het hospitaa overleden. Zaterdag namiddag kwam eene vrouw uit den kruidenierswinkel Lecat, Artois- straat, 106, te Rijsel, gevolgd door eenen man die eenen revolver in de hand hield. De man loste op eenige sekonden tijd vier revolverschoten op de vrouw. Deze werd driemaal getroffen. De moordenaar schoot zich vervolgens twee kogels in het hoofd. De man stierf eenige oogenblikken nadien in de apotheek Valentin. Wazem- messtraat. De vrouw zal wellicht hare wonden niet overleven. De moordenaar is zekere Alamacez, spoorwegarbeider. Zijne vrouw, Jeanne Delosse, 32 jaar oud, is moeder van zes kinderen. Het huisgezin was eene hel. De man, een zedelooze kerel, had reeds verschei dene malen eenen aanslag willen plegen op zijn 14-jarig meisje. Zaterdag was zulks weer het geval. De vrouw verweet haren man zijn slecht gedrag. Deze nam zijnen revolver en wilde zijne vrouw vermoorden maar zij vluchtte de straat op, doch werd achter haald door het monster.

De Denderbode | 1906 | | pagina 2