Schoonheid VOOR DEI* HOEST Werkt prijzen nieuwe Koopwaren STOOMIJZERGIETERIJ, HUISMEUBELEN 2 Handelshuizen J.OAY&FILS, S' Jozefstraat, Aalst, vragen leermeisjes en goede werksters voor vrouw- en manshemden. HOOG LOON. Samengesteld uit MM. Van den Ilove, onderzoeksrechter Dierckx, substituut van den heer procureur des konings Fleerackers, griffier en Vermeirsch, wets dokter, begaf zich Donderdag middag ter plaatse om een onderzoek in te stellen. Verschilligcgetuigen werden ondervraagd doch niemand kon natuurlijk de minste inlichting geven. Een expert zal aange duid worden om, zoo mogelijk, de oor zaak op te sporen. Ziehier de namen der slachtoffers Maria Van der Perre, 17 jaar oud, van Lommei. Maria Heylen, 18 jaar oud, van Lom- mei. Maria Swinnen, 18 jaar, van Baelen- 0p-den-Neeth. ZooAls wij hooger zegden zijn de kar- doezenmakerijen heel lichte gebouwen, alzoo gebouwd met het oog op mogelijke ontploffingen. Daaruit volgt dat de stoffe lijke schade betrekkelijk gering is, want de andere gebouwen hebben schier niets geleden. Te La Louvière had een apotheker 'een flesch vitriool in de hand. De flesch vitriool ontplofte en de apoteker kreeg het brandende vocht in het aangezicht en over het lijf. Huilend vluchtte hij eene herberg binnen, waar de geneeshecren hem verzorgden. De man was maar sedert twee weken getrouwd. Te Trazegnies werd eene bruiloft gevierd, maar eene bruiloft dat de deel nemers lang zullen onthouden. Het peerd van een der rijtuigen ging op den loop en brak de twee voorpooten des namid dags stierf de kok aan eene geraaktheid eene dame die meê aan Jafel zat kreeg een telegram, meldende dat haar man te Parijs was gestorven en de twee zusters insgelijks aan het feest deelnemende, vernamen de dood van hare moeder Een paradijs voor visschers. Aldus wordt genoemd de Westkust van Afrika, tusschen Kaap Blanco en Kaap Verdische eilanden. Bij één sleep werd diar meer dan eens vijf ton visch opge haald. M. Gruvel, een leeraar te Bor deaux, die belast is geweest den grond aldaar te onderzoeken, verklaart meerma len dergelijke vischvangst te hebben bij gewoond. Visschen 5 voet lang en wegende honderd pond werden buit gemaakt. Vijf en half ton visch werd eens in 25 minuten opgehaald. Naar zijne meening kon een stoomtrawler daar gemiddeld 40 ton visch per dag vangen. Met het oog daarop heeft de Fransche gouverneur op het Fransch gebied van West-Afrika aan zijne regeering voorgesteld een haven in te richten bij Kaap Blanco, ten einde de Fransche visschers aan te moedigen, aldaar hun bedrijf uit te oefenen. Men weet dat eenige Belgische vis schers reeds tot op de hoogte van Portugal gaan om aldaar hun geluk te beproeven. IS DE BOKSTSIROOP BE PRA.TERE wereldberoemd. Hij alleen geneest zonder gevaar, ter wijl andere onbekende pillen, tabletten of andere siroopen, schadelijk zijn voor het hart, maag, nieren, en de longvezeltjes verbranden. De siroop De Pratere bevat geene schadelijke stoffen, stopt niet op, en mag zelfs door de kinderen genomen worden, want hij geneest ook de kink hoest in 10 dagen. Prijs 2 franken de groote flesch. Te bekomen te Oostende, bij den uitvinder Od. De Pratere die overal verzendt tegen een postbon van fr. 2,50 (5o centiemen meer voor port), alsook te Aalst, bij deapothekers De Valc- ker.eer en Callebaut Holland. Eene gruweldaad.Men schrijft uit Gorinchem in dato 5 Sept. aan de Br. Ct. 1 Sedert eenigen tijd ongeveer een jaar misten de buren en de speelmak kertjes een kindje, een lief meisje, van vrouw Groene waad, een gescheiden, zeer ongunstig bekend staande vrouw, die een drietal onechte kinderen tot haar last heeft. Genoemde vrouw is eenige jaren geleden met een getrouwd man naar Amerika gevlucht, doch eenigen tijd later teruggezonden. Het vermiste kindje, dat in Amerika geboren was, leed volgens vrouw G. aan een of andere kwaal, en daar zij een zeer verdierlijkt vrouwspersoon is, kwam nie mand bij haar in huis. De buren, die iets kwaads vermoedden, gaven de policie kennis, doch deze nam het geval niet ernstig open er geschiedde niets. Dinsdag nacht echter, toen vrouw G., als gewoon lijk van huis was, hoorden de omwonen den op klagenden toon moeder roepen. Het geroep klonk zoo akelig en lijdend, dat de buren opstonden en poogden de deur te openen. De moeder had gelukkig verzuimd ze te sluiten en men ging naar boven. Het ontstelde de menschen, toen zij het kind in allerellendigsten toestand, gebonden en zeer vervuild in een kas vonden. De brigadier der rijksveldwacht B. werd gewaarschuwd en Donderdag morgend is door genoemden brigadier en de gezondheidscommissie een onderzoek ingesteld. Men vond het kleintje op eene plank gebonden, daar naast lag een prop, die de ontaarde moeder het kind in den mond duwde als zij heenging of als zij het arme schaap mishandelde. Het kind werd naar het gasthuis ge bracht. De toestand was zoo ellendig, dat men de kleine van de plank moest los- weeken, zoo zat ze door het vuil als het ware er aan vast gegroeid. Het haar van het kind was gegroeid tot op den rug en zat vol ongedierte, lompen bedekten het lichaamke slechts gedeeltelijk, dat vol wonden zit, door mishandeling, vervui ling en door het touw, waarmede het gebonden was, veroorzaakt. Het meisje smeekte zoodanig om eten, dat de leden der commissie in.tranen uitbarstten. Zij was niet in staat iemand een handje te geven, doch kon, hoewel zeer zwak, nog zeer goed spreken. Alle mogelijke zorgen worden nu aan het kind op de meest lief derijke wijze besteed, ten einde het leed van het arme schepseltje te verzachten. De moeder is onder policietoezicht tehuis, terwijl de rijksveldwachters elkan der aflossen, daar men vreest, dat het publiek, dat tot Vrijdag nacht één uur de Haverstraat vulde, haar wilde lynchen. Na de komst van den officier van justicie uit Dordrecht, die Vrijdag verwacht wierd, zal de vrouw wel nader kennis maken met het gerecht. Ook over de grootouders van het kindje, die in dezelfde straat wonen en die met hunne dochter ver keerden, is het publiek 6lecht te spreken. Op i October zou de vrouw wederom naar Amerika zijn vertrokken, zij had het geld daarvoor inAmerikaansch geld reeds in huis, en alsdan zou de kleine vermoe delijk uit haar lijden zijn geweest. Duitschlaud. Gebrek aan kolen. Deschaarschte aan steenkolen, welke zich in Duitschland doet gevoelen, wordt door de mijnbesturen toeggeschre- ven aan het gebrek aan geschoolde ar beidskrachten en aan het verminderen van de persoonlijke werkkracht. In de laatste zitting van het Rijnsch- Westfaalsche kolensyndicaat betoogde kommerzier.rat Krabier, dat, wanneer voldaan moest worden aan alle eischen van de markt, er 3oo.ooo arbeiders meer moesten aangesteld worden alleen in het Ruhr-bekken. En dit is onmogelijk wan neer men geschoolde werkkrachten wil hebben. Bovendien is de kolen voort brengst in de mijnen reeds zoo opgedre ven, dat een nog grootere voortbrengst gevaar zou opleveren en voor de men schen en voor het bedrijf. Reeds thans moeten veel ongevallen geweten worden aan de zucht, naar steeds grootere voort brengst. In Pruisen waren gedurende het eerste halfjaar van 1906, 463,712 menschen werkzaam in de steenkoolmijnen, tegeen 447,166 over hetzelfde tijdvak van 1905. De voortdurende stijging gedurende de laatste tien jaren bracht met zich mede dat er steeds meer ongeoefende arbeiders werden aangesteld. Van een doelmatige opleiding voor dit eigenaardig en gevaar lijk vak is geen sprake. En hieraan moet ook toegeschreven worden dat de per soonlijke werkkracht daalt. In 1888 werd per man 3oo ton geleverd in 1890 maar 277 ton, in igo5 niet meer dan 250 ton. In het laatste jaar is, dank zij betere maatregelen, de voortbrengst weer stij gende, en zal zij misschien komen tot 270 ton. In de bruinkolen-mijnen zijn thans meer dan 46.000 man werkzaam. De voortbrengst bedraagt bedraagt per man ongeveer 5oo ton. Engeland. De hitte.Londen en andere plaatsen in Engeland blijven zwoegen onder de hitte. Maandag morgend was het 790 in de schaduw te Londen en 101 in de zon om één uur waren die cijfers onderschei- delijk 87 en 129. In verscheidene fabrie ken in Bermondsey, Battersea en Lam beth werd den werklieden wegens den ondragelijken druk vier uren werk kwijt gescholden. Bij de post werden hulpbe stellers in dienst genomen, die anders alleen omstreeks Kerstmis inspringen. In Oost-Londen zijn drie personen dood gebleven een gepensioneerd militair van 3o jaar een kind van 3 jaar en eene vrouw van 78 jaar. De omnibuspaarden hadden het zwaar te verantwoorden; trouwens hun meesters ook. Een menigte flauw gereden paarden moest men in zijstraten in de schaduw laten bijkomen over de honderd koet siers moesten worden vervangen door ex-collega's, die de invoering der motor bussen werkloos heeft gemaakt. Van zes kostbare paarden, welke van de tentoon stelling te Dublin in Cheltengam terug kwamen, werden er vijf dood gevonden en een zesde stervende bij opening van de box, waarin zij vervoerd waren. De melkboeren en melkleveranciers vreezen, dat zij hun prijzen deze week sterk zullen moeten verhoogen als het weer niet verandert. De koeien weigeren voldoende te eten, waardoor de melkop- brengst vermindert. En volgens den bestuurder der Express Dairy Company gebruiken in Londen zes millioen men schen tweemaal per dag, gemiddeld elk voor een halven stuiver melk. Te Brixton is reeds dertig cent voor een pint melk betaald. Intusschen, er schijnt gegronde koop, dat het weder dezer dagen zal omslaan. Dijnsdag woei er een noordewind over 't westen en noorden van Engeland en naar de meening van het meteorologisch instituut zou deze ook de oostelijke en zuid-oostelijke streken bereiken, de tem peratuur doen dalen en minder vast weder veroorzaken. Er wordt dan ook later uit Engeland gemeld, dat het weer frisscher is gewor den. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 9 Vrouwelijk idem i5 H U WELIJKEN F. Verbeiren, drukkersgast, met T. De Nys, tw. H. Picqueur, vellenbewerk. met R. Wamback, dienstm. OVERLIJDENS. P. Van den Borre, m. Van der Poor ten, wever, 56 j.. Korte Nieuwstr. P. De Bruyn, landb. 78)., Papenrodedries. M. Rimbaut, vr. Ringoir, z. b, 47 j., Nieuwbeekstr. L. De Zadeleer, m. Van den Hove, z. b. 74 J*-> St- Jorisstr.— M. De Schryver, w° Gysbrecht, z. b. 75 j., Withuisstr. 7 kinderen onder de 7 jaren. 00,00 00,00 00,00 00,00 i5,5o 6,5o 9.54 2,61 90.00 0,0c 00,00 Zaterdag 8 Sept. 1906. Tarwe fr. 00,00 a Masteluin 00,00 a Rogge 00,00 a Garst 00,00 a Haver per 100 kil. 15,00 a Aardappelen de 100 kil. 5,00 a Boter per 3 kil. 8,64 a Eiers de 25 2,43 a Viggenen,per koppel 70,00 a Vlas. de 3 kil. o,oo a Ajuin de 100 kil, volgk.w, 00,00 a Hopmerkten. 8 Sept. Ter markt 25 balen primé fr. 95 tot 120 42 ordin. 90 xo5 In handel fr. 100. Poperinge. fr. 95 92 1/2, volgens tijd var. levering. GENT. 7 Sept. Tarwe, per 100 kilos, fr. 20,00 a 21,00 Rogge 15,00 a 00,00 Haver 21,00 a 00,00 Garst 18,00 a 00,00 Boter per kilo, 2,97 a 3,i5 Eiers per 26, 2,52 a 0,00 ANTWERPEN, 6 Sept. Ziehier de prijzen der granen op de markt in het Bolleken gehouden Tarwe per 100 kil. fr. 16,75 a 17,00 Rogge i5,a5 a i5,75 Wintergarst 17,25 a 00,00 Zomergerst 00,00 a oo,oo Haver ao,oo a 20,5o Boonen 00,00 a 00,00 Bitterpeën 16,75 a 17,00 De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit fr. i,6oa 1,75. De aardappels per zak 6,00 a 7,00 fr. De eieren betaalde men per 25 stuks fr. 2.75 a 3,oo. VEEMARKTEN. Gent, 7 Sept. Getal te koop gestelde hoornbeesten 558 Melkkoeien 21 Vette koeien 82 Groote ossen 2 Stieren 12 Jonge ossen 125 Magere beesten n5 Vaarzen 13o Schapen 8 Varkens 208 Lammeren o Loopers 5 Kalveren 115 Viggens 557 Stieren 1® kw. 0,92 2ekw. 0,80 3®kw. 0,75 Koeien o,85 0,76 o,66 Vaarzen 0,95 o,85 0,74 Ossen 0,98 o,85 0,72 Varkens 1,20 1,10 0,00 Kalveren i,35 1,00 0,00 CUREGHEM-ANDERL. 6 Sept. Veemarkt. Te koop gesteld 618 ossen. i85 stieren, 1044 koeien, totaal 1847 stuks. Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,72 a 0,96, Stieren 0,62 a 0,84 Koeien en Veerzen 0,60 a 0,81. Kalverenmerkt Ter merkt gebracht en te koop gesteld 63o. Prijs pei kilogr: fr- 0,95 1,08 a 1,15. BRUSSEL 7 Sept Kalverenm. Getal te koop gesteld 25x, per kilogr. op voet fr. o,go a i,i5. Huidenmarkt Ossen 1,10 a 1,20, stieren o,95ai,oo, Koeien en Veerzen 1,15 a 1,25, Kalveren 1,80 a 1,90. Bij likwidatie. Kuchenmeister en Grosser, i Knopga- tenmachien Singer, I Toenaaimachien (Surjeteuse) stelsel Julien Köhler, een Naaimachien WiLLoxen Gibbs. c. Een Gasmotor, (3 paarden stoom kracht) met Canalisatie, Transmissiën, Schijven, Riemen en verdere toebehoor- ten, 1 kleinen Dynamo. d. 1 Bascuul met ijzeren gewichten, Balance in koper met gewichten en eene ijzeren Balance, Breiwerkalem, Grooten Toog, verscheidene ledige Bakken, kar tonnen Spoelen, Werktafels en een deel oud Ijzer. De verkooping zal geschieden tegen dadelijke betaling en op de gewone voorwaarden. N. B. De Machienen zullen den eersten dag, Maandag 24 September, om 10 uren voormiddag, verkocht worden. Veiling bij onteigening. van eene OPENBARE VERKOOPING Brei- Jacquard en andere Machienen, Bobijnmolens, Gasmotorenz. te Aalst, Statiestraat, IS. De Deurwaarder Josef DE VOS, te Aalst, zal ten aanzoeke van MM. J. Eeman en R. Moykrsobn, Advokaten te Aalst, in hunne hoedanigheid van veref fenaars der handelszaken van M. Eduard De Raevb, nijveraar te Aalst, aangesteld bij beslissing van dezes schuldeischers. bekrachtigd bij vonnis der Handelsrecht bank van Aalst, in date x September 1906 en ingevolge de toelating verleend door den heer Rechter-Commissaris bij het concordaat van 7 September daarop vol gende, ten huize van genoemde M. De Raeve, Statiestraat, N° 18, te Aalst, op Maandag 24 September 1906, en des noods den volgenden dag, telkens om 9 uren voormiddag, overgaan tot de openbare verkooping van nieuwe Koop waren, Brei- en andere Machienen, enz. bestaande voornamelijk in a. Nieuwe Koopwaren Ongeveer 60 kilos Breiwol (Sayette) '/»mm en 120 kilos Breikatoen van onder scheidene hoedanigheden en kleuren4BTS, 80 kilos gemerceriseerd Katoen, 1100 kilos wollen en katoenen Spoelen, 80 ki los onderscheidene Slaapmutsen, 14 kilos Koffijborzen, 3o kilos Lijvekens, 25 do- z'jn wollen Kousen, 40 kilos Knoppen, 65 kilos wollen Vareuzen, 286 meters Flanelle voor Hemden, i55o meters Cou- til, 110 meters Oxford, 66 dozijn Mans- en Kinderhemden in flanelle en coutil, i5 dozijn Plastrons, 85 kilos onderschei dene soorten van Boorden, 3 doozen wit Lacetlint op bobijnen, 100 kilos Tissus peluché, 47 kilos Croisé, 3o meters zwar ten Satijn (Satin frangais), ongeveer i5o kilos u déchets enz. enz. b. Machienen 2 Rondstoelen (.mé tiers circulaires) met stoomkracht, stelsel Terrot, 3 Jacquard machienen (Umleg) stelsel Stoll, i linksmachien (métier A mailles retournées) stelsel Stoll, i Va- reusemachien, 3 Beenmachienen, 3 Voet- machienen stelsel Dubied, 3 Bobijnmo lens met en zonder stoomkracht, stelsel HUIS en TUIN, te Aalst, (Brusselschen Steenweg. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal in gevolge de wet van 15 Oogst 1854 op Dijnsdag 18 September 1906, om 2 uren namiddag, te Aalst, ter Zit tingzaal van het Vredegerecht, overgaan tot de openbare verkooping der nabe- schreven onroerende goederen, krachtens vonnis uitgesproken door de Burgerlijke Rechtbank van Dendermonde van a5 Augusti 1906 Eerste koop. Een Eigendom, zijnde eene Stoomijzergieterij met al de vaste en werkende getuigen en alle andere voor werpen onroerend bij destinatie, afhan gende van de gezegde Stoomijzergieterij, gestaan en gelegen te Aalst, ter plaats ge naamd Tafelrond, aan den Brussel schen Steenweg, bekend bij kadaster wijk G, nummer 2Y, met eene grootte van 2 aren, 40 centiaren, palende van de eene zijde en langs achter Juffrouw weduwe Lodewijk De Naeyer, van de andere zijde het huis onder koop twee en langs voren de Straat. Tweede koop. Een Huis met Aan- hoorigheden, gestaan en gelegen te Aalst, aan den P.russelschen Steenweg, nevens voorgaande goed, gekadastreerd wijk G, nummer 2X, groot 2 aren, 3o centiaren, genummerd 29, palende van de eene zijde het goed onder koop een, langs de andere zijde den heer Jan Podevyn, langs achter J uffrouw weduwe De Naeyer voornoemd en langs voren de Straat. Derde koop. Een perceel Tuin, ge legen te Aalst, nabij de voormelde goe deren, plaatselijk genaamd Denderland, wijk G, nummer xicbis, van het plan kadastraal, groot aldaar 17 aren, 60 cen tiaren. palende aan den IJzerenweg en aan den Scheeptrekweg van den Dender. De kooper zal van de voorschreven goederen onmiddelijk het gebruik beko - men. N. B. De koopprijzen moeten ge reed gekweten worden. Nadere inlichtingen en inzage der stuk ken zijn bij genoemden Notaris EEMAN te bekomen. Door sterfgeval. VENDITIE VAN en Herberggerief, TE AALST, NIEUWSTRAAT. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal, op Woensdag 19 September 1906, te beginnen om 8 uren voormiddag, ten huize bewoond door den heer Rene Dit Wakgbnber, te Aalst, Nieuw straat, in het openbaar verkoopen, alle de meubelaire voorwerpen ten voormelde hnize te bevinden en bestaande voornamelijk in Conlissetafel en andere Tafels, Stoelen, Bnffet, Étagère, Commodekas, twee Kleer- kassen, badstoelen, Lavabo, Nachttafels, wol- sen Matrassen en andere. Hoofdpeluwen, Kns- lens, Sargiën, Ji cht, Stoven, hangende Hor- logie, Spiegels, Printen, Beelden onder Bokaal en andere, Lessenaar, Bier-en Win- keltoog, Loketten, Verzijpen, Bier- Wijn-en Likenrglazen, Tonnen, Knipen, Banken, ijzer- blekken- koper- en aarden Keukenge- rief, Naaimachien, Flesschenrek, ijdele Fles- schcn, eenige flesschen gevuld met Oranje en Kriekenbitter, Likenrweger, Kranen, Balan ce, ijzeren Prang en Schietbollen, Duivencon- etateur, 16 Duiven en meer andere voorwer- ZITDAGEN Instel Vrijdag 14 t Vrijdag 28 j 1306- Ten 4 uren namiddag ter herberg Het Hof van Weenen bij de heer Adolpnus De Gendt, te Aalst, Boterstraat. pen. Gewone conditiën en tijd v borgstelling. 1 betaling mits OPENBARE VERKOOPING van te Aalst, Korte Zoutstraai. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in het 1 openbaar verkoopen. STAD AALST. Eerste Koop. Een schoon en groot ban- delshuis gestaan en gelegen ten voorhoofde in de Korte Zoutstraat, geteekend n° 28, gekadaitreerd wijk A, nummer 1843, met eene grootte van 1 aar 70 centiaren palende van de eene zijde aan den heer Doctor La- compte, van de andere zijde aan het volgen- 1 de hnis, en van achter aan den Kindertuin, i Bewoond door de heer Edmond Meert en i zoster. Voorschreven huis hebbende schoone win kelplaats, groot magazijn, koer en verdere gebouwen en is door zijne goede ligging aller best geschikt voor het uitoefenen van alle bedrijven. Tweede Koop. Een handelshuis gestaan en gelegen nevens voorgaande ten voorhoofde in de Korte Zoutsjraat, geteekend n° 26, en gekadastreerd wijk A, nemmer 1842a met eene grootte van 60 centiaren, palende van de eene zijde aan voorgaande huis en van de andere en van achter aan den kindertuin. Bewoond door den heer Louis Van Brante- ghem. Voorschrevens buizen mogen bezichtigd worden, alle Maandagen van 9 tot 11 nren voormiddag. OPENBARE VERKOOPING van ZAAILANDEN en een perceel HOI'LOCHTIi* Cï gelegen te Erembodegem, Welle, (Pawel, Iddergem en (Rooborst. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoo pen GEMEENTE EREMBODEGEM. F,erste koop. Een perceel Land, gelegen wijk Kienbroeck, hekend bij kadaster sectie A, nr218, groot 18 aren 50 centiaren, palende ten ooste koop 2 en de heer Alfons Callebaut, ten zuide Juffrouw Wed* Berckmans Couck, ten wcate de kinderen Caudron te Moorsel, den heer Felix Goevaerts, Juffrouw Wed' De Coninck en andere en ten noorde den heer August Lievens. In gebruik bij den heer Th. De Pelsmaecker te Erembodegem. Tweede koop. Een perceel Land, gele gen alsvoren, bekend by kadaster sectie A, nr2182, groot 16 aren, palende ten oosto het Armbureel van Erembodegem, ton zuide voormeld Armbureel en den neer Alfons Cal lebaut, ten weate koop 1 en ten noorde den heer August Lievens. In gebruik by voor noemden heer De Pelsmaecker. Derde koop. Een perceel Land en deel- ken Bosch, igelegen wijk de Luyt, bekeud bij kadaster sectie A, n™ 2070, 2071, 2072 en 2073, met eene grootte van 21 aren 20 cen tiaren, palende ten oosto het Bareel vun Wel dadigheid van Erembodegem, ten zuide den heer Pieter De Bolle-Nelis, ten weste den heer Aimé Van de Meerssche-Van Iloefs en ten noorde den heer Valery De Vylder, te Aalst. In gebrnik bij den heer Petrus Ver- leysen-De Bisschop, te Erembodegem. GEMEENTE WELLE. Vierde koop. Een perceelken Land, ge legen wyk Caerdeveldeken of Laerdevelae- ken, bekend bij kadaster sectie A, n™ 333a en 333b, groot 6 aren 40 centiaren, palende ten ooBte den heer Emerie-Jan Langelet, ten zui de den heer Jozef De Volder-De Bolle, ten weste den heer Jean-BM Heyman en ten noor de de kinderen Van Audenhove. In gebruik bij Jnffr. Wed' Beeckman en Van der Donck. Vyfde koop. Een perceel Hof, gelegen alsvoren, bekend bij kadaster sectie A, nr 331l, groot laar 50 centiaren, palende ten ooste de kinderen Van Andenhove, ten zuide den heer Jozef De-Vnlder-De bolle, ten weste den heer Jan-Bu Heyman en ten noorde de hoeren gebroeders De Wachtelaer. In gebruik bij Juffrouwen Beeckman en Van der Donck, voornoemd. GEMEENTE PAMEL. Zeede koop. Een perceel hoplochting gelegen wyk Bonsdaelbosch, bekend by ka daster sectie B, n. 320, met eene grootte van 40 aren 40 centiaren palende ten ooste de straat (Liedekerke-Cotnem) ten zuide de kinderen Evenepoel, ten weste den heer Antoon De Mesmaecker, en ten noorde den heer Frans Ghijssels. In gebruik by den heer Jeau De Saegher te Liedekerke. GEMEENTE IDDERGEM. Zevende koop. Een perceel land gele gen wyk Specht bekend bij kadaster eenige sectie deel van n. 907h, groot volgens me ting 40 aren 50 centiaren palende ten ooste den heer Eduard Van Varenbergh te Erem bodegem, ten zuide koop 6, ten weste de heeren Jan-Baptist Michiels en Sonck en ten noorde de beek. In gebruik by den heer Felix Baeyen8 te Iddergem. Achtste koop. Een perceel land, gelegen alsvoren bekend bij kadaster eenige sectie deel van n. 907h, groot volgens meting 22 aren 50 centiarenpalende ten ooste den heer Eduard Van Varenbergh, ten zuide den heer baron de Pelichy-de Meulenaere, ton weste de heeren Sonck en De Leemans en ten noorde voorgaanden koop.In gehrnik bij den heer Felix Baeyens, voornoemd. GEMEENTE ROOBORST. Negende en laatste koop. Een perceel Land, gelegen op bet Bekeveld, bekend by kadaster sectie A, deel van nr 320, groot 16 aren 35 centiaren, palende ten ooste den heer Frans Bnysse, ton znide den heer Jozeph Van der Uauwert, ten weste Dame Wed* Menie- man-De Smet en ten noorde de Herpelstraat. In gebrnik bij den heer Frans Temmerman, te Rooborst. ZITDAGEN Instel Zaterdag 1 September ]QAr Verblijf n 15 n 1 Telkens om 3 ureB van den namiddag, ter herberg genaamd Au bon Com, r gehouden door Juffrouw Huylebroeck, te Aalst, Statie plein. Kantoor van den Notaris DE SADE- LEER, te Erembodegem. VENDITIE VAN TE EREMBODEGEM. Op Dijnsdag 11 September 1906, om een ure namiddag. Zie plakbrieven. Weegluizen RULINE, vernielend watergèdeponcerd. Bevlekt niet. Eene afwassching is vol doende. Te verkrijgen ter apotheek Callebaut, Botermarkt, Aalst. KIPPEN Ti doei LEGGER ONOPHOUDEND fa gedurende de guurste winterkouden 2.SOO EYEREN per jaar voor 10 kippen Onbeduidend» ullfave BESCHRJV1BG Schraan J.-P VAN AKEN Noordttrast ta ANTWERPEN (Uelpe) en volkomenc verdwijning van alle vel- aandoeningen zooals zwarte puntjes, roodvonk, dauwworm, sproten, kun nen slechts verkregen worden door het dageiijkscb gebruik der vermaarde LELIË1VMELKZEEP van (Bergmann en C° (Radebeul, echte fabriekmerk «Stokpaard jes» er stuk '/5 centiemen. Te verkrijgen bij prosper Guillot, coiffeerder, Lange Zout straat, Hoek van de Sluierstraat, te Aalst. Snij- en Naailessen voor Da mes en Jufvrouwen, volgens de laatste nieuwe leerwijze, gegeven door Madame W® C. Bonner-Van Den Brokck, gedi plomeerde Snijster, Brusselschestraat, 27, te Aalst. Patronen op maat, Busten, Mo degravuren, enz. Een Ilandelsklerk wordt ge- vraagt voor Aalst, bij voorkeur van 18 tot a5 jaar oud, kennende Vlaamsch en Fransch. Zich schriftelijk te wenden ten Bureele van De Dbnderbodb onder n* 129. Meu vraagt goede werksters, alsook eene goede teekenaarster voor la- cetwerk, zich te wenden bij Mr Orro vom Hagen, Statiestraat, 28, van 2 tot 4 uren 's namiddags. Xe koop ter gewezene houtzagerij van Van Severen schooncn ouden kas sei tegen 4,00 fr. de honderd, zeer goed voor stallen en koeren te leggen. Zich te bevragen alle dagen op de plaats. Tn l-AAn ÏO a 1^ karren KUUF* Mest. Zich te bevra gen bij den kuischer der statie Aalst (Oost). OPENBARE VERKOOPING van eene HOFSTED E, te Erembodegem, Keppestraat. De Notaris DE SADELEER, te Erem bodegem, zal ten verzoeke van de kinde ren Jan-Baptist Giets, met gewin van palmslag en gelagen, openbaar verkoo pen Gemeente Erembodegem. Eene Hofstede, aam de Keppestraat, groot 5 aren 8 centiaren. Verdeeld in twee loten Lot I. Het Woonhuis, met 2 aren 3a centiaren grond ten westen. Lot II. Een deel van het Huis met Schuur, op 2 aren 77 centiaren grond ten oosten. LAATSTE ZITDAG Zaterdag i5 September 1906, om een ure namiddag, ter herberg van Benolt Van Vaerenbergh, te Erembode gem, Leuvestraat. Xe buren 't Oud Zaagsken, Bui tengoed, Zoutstraatpoort, laatst bewoond door den heer Van Pottelbergh de la Potterie. Xe huren Zwarten Hoek, aan de brug, Huis en Magazijn, laatst bewoond door M. Roelandt. Huis te huren Nieuwslraat, vier honderd franks, laatst bewoond door M. Sedeyn. Zich tc bevragen Nicuwstraat, 34. Xe huren. Een nieuw opge bouwd Huis, nr 102, met grooten Hof, Dendermondschen steenweg zich te be vragen bij den Heer J. Goethals, 14, Dirk-.'f artenstraat, Aalst. Xe koop eene goede bank met jachtwiel voor tabak en snuif te snijden alsook ecue pers voor roltabak, zich te wenden te Aalst, Groote Merkt, 19. Xe huren. Schoon en gerieflijk Huis, dienstig voor alle bedrijven, ge staan in de Nieuwstraat, tc Aalst. Zich te bevragen bij Mr Evariste De Bruyn. Xe huren te Hofsta<le. Graan- Water- en Vuurmolen met Plet- tersleenen voor Zaadkoeken, zich te be vragen te Aalst, Molenstraat, 48. Xe huren of te koo(i met alle gemak van betaling, een stevig ge bouwd Huis, hebbende verscheidene be neden- en bovenplaatsen, pomp- en re genwater, gestaan te Aalst, Kapt lit straat; zich te bevragen Café L'Univbrs, bij den heer Panneman, Esplanade, te Aalst.

De Denderbode | 1906 | | pagina 3