Catholieke 7 ereeniging Arrondissement Aalst. De laatstewaarschuwing. Ditjes en datjes. Zitting van den Gemeenteraad Benedictus Kalender Vlaamsche Kermis AELST. 50-jarig jubile. Groote Tombola Priesterlijke benoemingen Stad Aalst.-Werkbeurs Allerhande nieuws. OVER TE NEMEN Café-Hotel-Restaurant aan de groote statie te Gent. VAN HET Bureel van Kienwerking. De Gemeentebesturen hebben de Kie zerslijsten 1907-1008 voorloopig gesloten. De lijsten van al de gemeenten van het Arrondissement van Aalst, liggen ter in zage ten bureele der Vereeniging, Groote Markt, 24, Aalst. De catholieken van ons Arrondissement die óp de kiezerslijsten niet zijn inge schreven of deze die er niet op voorkomen met het aantal stemmen waarop zij recht hebben, zijn evenals degene aan wien vermindering van stemmen of afschrab- bing van hun naam werd aangezegd, vriendelijk verzocht, voorzien van de noodige bewijsstukken, zich ten bureele der Vereeniging te wenden, hetwelk zich, zonder eenigen kost voor den kiezer, met het noodige zal gelasten. Dit bureel is open alle dagen van 9 tot 12 ure voor middag. OPGEPAST. De reklamen tegen de voorloopige Kiezerslijsten moeten voor 3i October aan de gemeentebesturen ge zonden worden. De personen geboren in 1843, die bijgevolg 63 jaar zijn, moeten vóór Nieuwjaar ten minste drie franks in de Lijfrentkas storten. Indien zij zulks niet doen, zullen zij nooit het pensioen van 65 frs kunnen bekomen. Wij sporen die personen aan zich zon der verderen uitstel te wenden, in de buitengemeenten tot de Lijfrentgilde hunner gemeente. Voor Aalst, tot het Secretariaat van Maatschappelijke Werken, ten lokale van den Catholieken Kring, 24, Groote Merkt. Wij verzoeken onze vrienden de namen der personen geboren in 1843 die zij zou den kennen, op te geven in gemeld Secre tariaat dat de noodige voetstappen zal doen om hun te doen inschrijven in de Lijfrentkas. Men vergete niet dat het na 1906 TE LAAT ZAL ZIJN. Wat men in ons land zoude zien voorvallen waren de liberalen, rooden en groene socialisten hier meester Voorlaatsten Donderdag had te Sainte- Bauzille-le-Putois, bij Montpellier, eene plechtige processie plaats bij gelegenheid van de tehuiskomst eener bedevaart. Toen de processie, die zich buiten de kom van het dorp had begeven, naar het dorp terugkeerde, werd zij op eene allerlaagste manier beleedigd. Aan de kruisen langs den weg, waar^ de stoet moest passeeren had men papieren gehecht met godslaste- rende opschriften. Zoodra de geloovigen deze lafheid gewaar werden, steeg uit duizenden als één kreet op Leve het Kruis I en werden de papieren van de beelden verwijderd. Maar de booswich ten overvielen toen den stoet en er ont stond eene verwoede vechtpartij, waarbij vele jonge meisjes en vrouwen werden gewond. In het dorp zelf hadden de beeldstormers de kruisen stuk geslagen en onteerd. Herinnert u het, Landgenooten, in tijd van Kiezing. HET ZIJN de geloovige christenen niet die zich laten bedriegen en verschal ken door dwaze bijgeloovigheden en superstities, maar wel de liberalen van alle soort die den godsdienst loochenen en de slachtoffeis zijn van alle wangeloof, van de dwaaste bedriegerijen. Het bewijs daarvan staat in de liberale gazetten te lezen, die het publiek aanzetten om bij kaartlegsters, slaapziensters en andere kwakzalvers te rade gaan en het is niet te loochenen dat de godsdiensthaters, de liberalen, de socialisten, de vrijmetselaars en consoorten de talrijkste klanten zijn van de zwarte kunstmakers, duivelbe zweerders. hekserijmaaksters en andere bedriegers die de lichtgeloovigheid hun ner aanhangers uitbuiten en hunne zakken ledigen... lios minder geloof hoe meer bijgeloof en superstitie. En inderdaad zoo is het wel. Hier te Aalst, is er ook eene waarzegster aan 't volksfoppen. En wie ziet men bij avond of ontijd in 't geniept in hare woning sluipen Menschen, sterke geesten die noch van God en zijn gebod willen hooren... Donderdag avond 11. kwamen er nog a liberalen bij die waar zegster te raden. Madame was niet thuis ze was naar Antwerpen om te opereeren. zondagruat. De bijzondere commissie der Zondagrust bij den hoogen arbeidsraad heeft Dijnsdag hare tweede zitting gehouden, Zij heeft de aanvragen onderzocht van verscheidene werkhuizen van machien- bouw en ijzergieterijen, die het nacht werk willen verlengen tot den Zondag morgend om 6 ure, om den Maandag morgend om hetzelfde uur te beginnen. Deze aanvrager, door dc werklieden ondersteund werden door de commissie toegestaan om de reden dat de werklieden om middernacht het werk stakende en geenc treins hebbende om naar huis te keeren, zouden verplicht zijn het overige van den nacht buiten of in de herbergen over te brengen. Dit is 't geval niet hier té Aalst. Dezelfde beslissing werd genomen voor eene reeks andere nijverheden, welke zich in dezelfde voorwaarden bevinden. Eene aanvraag van een fabriek, die vroeg om den Zondag te mogen werken gelijk op de weekdagen werd verworpen. Werd ook verworpen, de vraag van eene maalderij die vroeg een deel van haar personeel tc mogen gebruiken gedu rende eenige zondagen van het jaar. Voor de fotographie werden zekere vergunningen toegestaan voor een deel van het personeel te mogen gebruiken, namelijk degenen die de portretten trek ken. In hare aanstaande vergadering zal de commissie de aanvragen der haarkappers onderzoeken, De commissie zal Dinsdag aanstaande opnieuw vergaderen. Papieren hoeden. Nu is te Parijs eene nieuwe mode ontstaan deze der papieren vrouwenhoeden. Er is niet veel bekwaamheid voor noo dig, om zelf zulke hoeden te maken. Geene dame die in handwerk wat bedre ven is, die daar moeite mee heeft. Men gebruikt papier van dezelfde dikte en dezelfde soort als voor kappen van lam pen gebezigd wordt, en knipt er smalle reepen van. Deze reepen worden samen gevlochten tot strengen en genaaid op een model van ijzereraad, overtrokken met dunne stof. De garniering doet men dan al naar wensch op. Bij strooien hoeden, hebben deze pa pieren hoeden allerlei voordeelen aan. Zij zijn buitengewoon licht men voelt die nauwelijks op het hoofd, en zij kun nen, als het materiaal en de garniering handig worden samengevoegd, ook zeer schoon effect maken, door dat het papier in allerlei matten tinten verkrijgbaar is. De nieuwe mode bevredigt ook de be hoefte van verandering bij de damen, door dat de papieren hoeden zonder moeite en bijna zonder kosten, om zoo te zeggen «dagelijks» vernieuwd kunnen worden Roode broederlijkheid De socialistische dokwerker Cogh, die voor eenige jaren in de woelingen op het Dok, te Gent, blind geschoten werd, is sedertdien ondersteund geworden door den rooden dokwerkersbond, die in ga zetten en affichen zwoer er voor te zullen zorgen dat Gogh en zijn gezin nooit zou den te kort gehad hebben. Roode broederliefde heeeft echter geen langen duur. Zondag was 't vergadering voor de roode dokwerkers, op boete van een frank. Na eene redevoering van Anseele hebben ze met 200 en eenige stemmen legen 106 (ze zijn destijds nog met 1200 geweest) Cogh en nog een acht-of negen tal anderen gebannen. Zoo zijn de broeders er van af nog langer hunnen broeder te moeten onder houden 1 SCHOONE ZOMER. Als een gevolg van den warmen zomer brengen verschillige bladen nu en dan het nieuws dat hier een appelboom in de bloei staat, dat daar een seringaplant weer bloem draagt, enz. Nu meldt men dat in zekere hoven van den Ouden God de aardbeziestruiken weer vrucht dragen. Zij zijn wat kleiner dan die van de lente, zegt men, maar even lekker. En wilt ge nu 's morgends te Antwer pen over de groote markt wandelen tus schen de hovenierskramen, dan zult ge daar heele manden met roode radijskens of knollekens vinden, die ons zoo vrien delijk toelachen als ware de zomer op komst, in plaats van de herfst. Wacht maar als het zoo voortgaat krijgen wij nog versche asperges te eten. van 10 September 1006. Voorzitterschap van M. M.-L. Ghee- RAERDT8, Burgemeester. Afwezig MM. De Hert, De Gheest, De Wolf, Bauwens, De Glippele en Moyersoen. De heer Secretaris geeft lezing £van het verslag der vorige zitting dat wordt aangenomen. M. de Burgemeester maakt den Raad bekend, dat door het overlijden van het jongste kind van M. Moyersoen, de be spreking over de openbare verlichting geen plaats zal hebben, aangezien M. Moyersoen de verslaggever is. De be spreking wordt verschoven tot Dijnsdag 18 September, om 4 uren. Het eerste pont Muziekschool. Rekening voor 1905 en begrooting voor 1907 wordt aangenomen. Tweede punt Oprichting van een rij woonhuizen op Jden eigendom van de N. M. FUteries réunies aan de Breed estra at. M. Meert is van gevoelen dat de toe lating aan deN. M. «Filteries réunies» mag gegeven worden, doch dat zede voorwaarden tot bouwen door de Stad voorgeschreven stipt moet naleven, en de breedte noodig tot hot openen eener nieuwe straat kosteloos aan de Stad afstaan. M. De Blieck vindt dat men de toe lating voor het aanleggen eener nieuwe straat niet mag toestaan het is immers niet mogelijk toe te laten- dat eenieder naar zijn goeddunken straten opene. Ook die straat is van geen nut en leidt nergens heên.eene straat zonder uitgang. Men mag aan de Filteries alleen toestaan te bouwen gelijk aan iedereen en volgens de voorschriften van het reglement. Elkeen zou kunnen afkomen met vragen van toelating tot bouwen om nieuwe straten te openen. Als men dit toestaat aan den eene moet men het aan iedereen toestaan en dan zal het nimmer ophouden. En waarom dit ook aan die ryke Maatschappij toelaten? 't Is eene geldspeculatie M. Leyeau. Ja, waarom het aan die millioenryke Maatschappij toelaten Wint ze dan nog geen geld genoeg 't Is wéér eene geldklopperij voor die cijferkundige mannen M. de Burgimeester. Men zou het niet altijd toelaten maar die straat zou later doorgetrokken worden. M. De Blieck stelt voor de« Filte ries te laten bouwen op do bouwljgn der Breedestraat. M. Ach. Eeman verklaart zich ook weinig genegen om die straat te laten openen en stelt voor den kerkwegel aan de Breedestraat te verbreeden en aan de Filteries 1 toe te laten aldaar te bou wen. Het voorstel van M. Eeman wordt met eenparigheid aangenomen. Bureel van Weldadigheid. Ver koop aan de Stad van een perceel grond, gelegen te Aalst-Mijlbeek,Ouden Dender- mondschen Steenweg, noodig voor het stichten eener Stadsmeisjesschool. Aan genomen. De zitting wordt om 6 uren geheven. Openbare Zitting van den Gemeenteraad in de gewone zaal der vergaderingen op Dijnsdag 18 Sep tember eerstkomende, om 4 uren namid dag. Dagorde Openbare Verlichting, Con tract voor de Gasverlichting. PREMIE voor onze geabonneerden. Onze geachte geabonneerden welke de verzameling ingebonden van ons mengel werk Iwein van Aalst door Dr Is. Bauwens verlangen, kunnen ze verkrij gen tegen de som van fr. 1,20. Met de Post verzonden fr. i,3o. Er zijn slechts 160 exemplaren beschik baar. Wij hoeven den lof niet te maken van bet werk van den heer Bauwens, alleen willen wij doen opmerken dat het eene aangename lectuur zijn zal in de aanst. winterdagen. VrifRnrtrl der Pensioenkassen V tïi Dona van Aalst en omiig. gende. Dijnsdag aanstaande, 18 dezer, om 2 1/2 uren namiddag, zal ten lokale van den Kring L'Union Groote Markt, T/S de jaarlijksche algemeene Ver gadering gehouden worden. Gezien de belangrijke punten die op het dagorde voorkomen manen wij al de Afgevaardigden der aangeslotene Maat schappijen aan deze vergadering met hunne tegenwoordigheid te vereeren. Het Bestuur. KOMT te verschijnen en te verkrij gen ten Bureele van De Denderbode of Almanak van O. L. Vroow van Vrede, der abdij Affligem Prijs 3o cen tiemen. PAROCHIE SCHAARBEEK. Opening Morgen Zondag 16 September, om balf twaalf uren 's voormiddags met een PRACHTIG CONCERTdoor de Fanfaar. Maandag, opening om 4 u. Aantrekkelijkheden welke aan &l wie ze bezoekt, een aange naam vermaak verzekert, zijn er talrijk ingericht. Er is keus en voor alle goestings en voor alle borzen. Onmogelijk alles te beschrijven en 'tzal dus best zijn eens te gaan kijken. Naar Schaarbeek dus Naar de Vlaamsche Kermis ten lokale der Patronage Staatskpoorwegen Nieuwe trein. Wij vernemen van onze catholieke Volksvertegenwoordigers dat de heer Minister van Spoorwegen hun den vol genden brief heeft laten geworden Mijn waarde Collega, Ik heb het genoegen UEd. de vertrek uren te laten geworden van eenen nieu wen trein S. D. die, te beginnen van den 1 October aanstaande, zal rijden tusschen 'sGravenbrakel-Geeraardsbergen en Gent- Zuid (vertrekuur uit 's Gravenbrakel om 18 u. 32). Die trein zal zeer voordeelig zijn aan de werklieden die in het centrum gaan werken en waarin UEd. bijzonder belang stelt. Aanvaard, mijn waarde Collega, de uitdrukking mijner oprechte gevoelens. (Get.) Jules Liebaert. Brussel, den 6 September 1906, MAGAZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerhande -MEUBILEERING Karei. VAI\ï DE PUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, 29, (nevens 't Bureel van De Denderbode.) Matige prijzen.— Spoedige bediening 'Creemboter. Markt van Zaterdag i5 Septemb. 1906 145 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 3,ao tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 254 klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen 2o3o kilogr. Het Centrum,bet catholiek Hollandsche dagblad brengt ons de tijding dat de Weleerw. Pater G. Kallen, welke, hier te Aalst, zulke goede herinneringen heeft nagelaten als Bestierder der Jongelingen- vereenigingen, op 26®° dezer loopende maand September, het 5o-jarig Jubilé zijner intrede in de Sociëteit van Jesus hoopt te vieren. De Eerw. Jubilaris ver bleef te Aalst, gedurende 11 jaren. I)e Weleerw. Jubilaris verblijft nu te 's Gravenhage, als Kapelaan der Teresia- kerk, Laan 27. Onze beste heilwenschen. ten voordeele der Onderlinge Land- bouwvereenigingen van den Land- bouwersbond van Oost-Vlaanderen. PRACHTIGE&TALRIJKE PRIJZEN i* prijs Eene allerbeste Melkkoe, van 600 frank waarde, of 6 Belgische Staatsobligatifin van 100 frank ieder. 2* prijs Eene alleschoonste Dogkar, of 400 fr. in geld. 3e prijs Eene Ploeg, i5o fr. waarde. Honderde andere prijzen, die in voorwerpen bestaan, welke een groot nut voor landbouwers, burgers en werklieden aanbieden. Daarbij, van af den i5 September 1906, zal men op den i5tn van iedere maand eene obligatie der stad Gent, van eene naamwaarde van 100 frank uitloten, tusschen degenen die reeds loten gekocht hebben. De slottrekking zal plaats hebben in de maand Juni 1907. De prijzen zijn tentoongesteld «Land bouwershuis*, Gouden Leeuwplaats, 12, Gent. Prijs per Lot IO centiemen. Men kan loten bekomen door het op zenden van postbons of postzegels, aan het adres Landbouwersbond van Oost-Vlaanderen,Gouden Leeuwplaats, 12, Gent. Zijne Hoogw. heeft benoemd Surveillantte Audenaarde, den E. H. Loof, priester in het Seminarie te Deynze, den E. H. Van Laere, id. te Dendermonde, den heer Seysseüs, diaken in 't Seminarie. Leeraar te Sottegem, den E. H. Dela- forterie, priester in het Seminarie. Worden gevraagd 3o Breisters voor alle soorten van werk, op fabriek of te huis, 2 kleermakers, 1 goede koetsier, goede wevers. Vragen werk. 1 bobijnder, 1 magazijnier, 1 schrijn werker. PROGRAMMA VAN 'TCONCERT welk zal gegeven worden op het kiosk ter Groote Markt, alhier, op Donderdag 20 Septemb. 1906, om 8 lltuien 'savonds, door de Koninklijke Harmonie, onder het bestuur van Mr R. Lenssens. 1 En promenade, marche R. Lenssens. 2 Euterpe, ouverture V. D. Bogaerde. 3 Hérodiade, trans. s/Op. Massenet. 4 Guillaume Tell, potpouri Rossini, solistes MM. D'Hoir en Breynaert. 5 Polka pour deux grandes flutes Ruelle. solistes MM. A. Breynaert en Edg. Van den Bossche. Stud Aalst. De Hofbouw- maatschappij Vooruit door Studie en Samenwerking zal op 11, 12 en i3 No vember aanst. eene Tentoonstelling hou den van Chrysanthemen en Fruit, ten Stadhuize, Militiezaal. Zondags, van 11 1/2 uren 's voormid dags tot 6 uren 's avonds en de twee andere dagen van 9 uren 's voormiddags tot 5 uren 's avonds. Aalst-Mijlbeke. Op Zondag 21 Oc tober, zal er in de Jongenspatronage een LUISTERRIJK CONCERT gegeven worden. De tooneelkring Deugd baart Vreugd is reeds volop aan 't repeteeren der prachtige stukken. Later deelen wij 't volledig programma mede. Nog de Werkstaking' Marchant. De werkstaking is sedert maandag volkomen gefindigd. Al de stakers zijn aan 't werk, behalve een tiental haantjes-vooruit en handlangers der roode en groene socialisten. De roode en groene schrijvelaars ver wijlen ons dat De Denderbode tegen de werkliedén was. En waarom dat Omdat wij schreven i° dat we niet konden aannemen dat de wevers van M. Marchant, op raad der rooden, weigerden op stuk te werken, wanneer overal zelfs tot in de linnenwe verij van den Gentschen rooden Voor uit het stukwerk was ingevoerd. En wij voegden erbij dat de roode Vooruit te Gent het laagste tarief betaalt 20 Omdat wij voorzegden dat, volgens het tarief aangeboden door M. Marchant, een vlijtige werkman 40 a 50 centiemen daags meer kon winnen dan vroeger zon der zich de pees af te werken. En daarom waren wij tegen de werklieden en voor de Meesters, Maar de eindelijke uitslag beeft ons ge lijk gegeven. De waarheid is dat we geene partij ver kiezen en noch voor, noch tegen de meesters of werklieden zijn. Alleen zoè- ken wij de waarheid in hun beide belang. Wij berhalen bet Hadden de rooden en groenen er hunne snater, de eenen uit winkelpolitiek en de anderen uit poli tieke berekening, niet tusschen gestoken geen acht dagen had de werkstaking ge duurd. Maar wat pyramidaal is, 't is van na dat men tot werkstaking heeft aangehitst en er honderden frs. heeft doen voor stor ten om ze in gang te houden, te durven beweren dat men alleenlijk de verzoening betracht heeft En men zou willen dat de werkgevers de roode winkelpolitiekerij, in de werk stakingen, als een korps «ouden aan schouwen met 't welk men dient te onder handelen 't Ware bij den duivel te biecht gaan Handen afdan zal het beter gaan. Voor 't overige bekreunen wij ons bit ter weinig met wat deze of gene over onze houding heeft gezegd Wij vernemen later dat de werking der rooden en groenen zich nog laat gevoe len aan de werklieden die bij M. Mar chant zouden willen gaan werken, wordt nog verzekerd dat ze met stukwerk hun droog brood niet kunnen winnen. En dit is onwaar, wie werken wil kan 2,80 en 3 fr. daags verdienen. Alle liefhebbers drinken de fijne oude genever Rigolo. De echte Vlaamsche Elixir stokerij Bekaert is de fijnste en aangenaamste, NICKELMUNT. Aan het publiek wordt in herinnering gebracht, dat de oude volgens het type van den Belgischen Leeuw geslagen nickelstuk- ken, seder 1* der loopende maand Sep tember, hebben opgehouden onder parti culieren wettigen koers te hebben. Tot 3o November aanstaande mogen gemelde stukken tegen doorboorde nickel- stukken worden omgewisseld aan de kas sen van de Nationale Bank te Brussel, en dezer agentschappen in de provinciën, alsmede aan de kassen van de ontvangers der belastingen in de steden en gemeen ten waar geen agentschap der Nationale Bank bestaat. In strijd met de door verscheidene dag bladen afgekondigde berichten, is er, om trent de om te wisselen sommen, geen minimum voorgaschreven. Daarenboven, zal er voortgegaan wor den, tot op voormelden datum van 3o November, met het in betaling ontvangen der ontmunte nickelstukken, aan al de openbare kassen (Spoorwegen, Posterijen en Telegrafen, kantoren der belastingen, enz.) (Moniteur.) Aalst. Begin van brand. Dijns dag voormiddag, om 10 en half uren, werd de alarmklok geluid. Brand was ontstaan te Aalst-Mijlbeek, Beekstraat, in de schuur van Petrus Van Vaeren- bergh, dienende tot schrijnwerkerij van zijn schoonzoon Jan Coppens. Ons vrij willig Porapierskorps was dapper ter plaats, doch zijne tusschen komst was nimmer noodig daar de tante van Van Vaerenbergh, niet zonder gevaar, het vuur had uitgedoofd. De schade is gering en door verzeke ring gedekt. Werd te Kortrijk ver haald. Een inwoner van Kortrijk zegt hier rechtzinnig en volgaarne de wijze dat hij eindelijk verlicht en vervol gens genezen werd van eene aandoening, die zijne wanhoop uitmaakte, degene, die aan aderspattige zweren, eczema, speen, dauwworm, enz., lijden zouden wel handelen er voordeel uit te trekken. M. Holvoet-De Bceuf, 28, Houtmarkt, te Kortrijk, zegt ons Sedert vier jaren leed ik van uitwendig speen, mijne pijnen waren zoo hevig, dat ik niet gezeten kon blijven en zeer dikwijls was ik van den slaap beroofd, ik had menige middelen zonder uitslag beproefd, was zelfs dik wijls geopereerd geweest, maar de kwaal keerde altijd terug, ik wist niet wat doen en was wanhopig, toen ik 't gebruik deed der Foster's Zalf verkocht te Aalst bij M. De Valkeneer, apotheker, waarvan men zooveel goed zeide. Ik wil hier zeer rechtzinnig bekennen dat mijne vreugde groot was toen ik van af de eerste toepas singen eene groote verlichting kon besta- tigen en reeds van den vijfden dag was ik teenemaal genezen. Ik denk dus mijne dankbaarheid voor zulk een kostbaar middel te moeten betuigen met het degene aan te bevelen, die lijden zooals ik leed, overtuigd zijnde hen eenen dienst te be wijzen. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof U het kenhaar te maken. De jeukingen, eczema, bet speen, als ook al de huidaandoeningen in 't alge meen zijn eene aanhoudende kwelling de prikkeling is er des te meer onver draaglijk van daar alle rust onmogelijk is; het leven is een ware last en de gezond heid wordt ondermijnd. De Foster's Zalf verlicht altijd en verzacht reeds van de eerste toepassing, gelijk welke huidaan doening, zooals eczema, bloedend of droog speen, pijpzweren, aderspattige zweren, vochtige korsten, impetigo, melk- korst, puistjes, dauwworm, jeukingen, winterhanden en voeten, barsten, enz. Voor al de gewone gevallen is eene doos altijd voldoende om niet alleenlijk eene onmiddellijke verlichting, maar eene krachtige, blijvende genezing te geven zonder herval. De Foster's Zalf gelukt altijd, daar zelfs waar al de zorgen mis lukten. Verzekert U dat men U de «Foster's Zalf. geve van dezelfde soort als die wel ke M. Holvoet gehad heeft. Men kan ze jn alle apotheken bekomen tegen 3,50 de doos of 19 fr. de 6 doozen of vracht vrij per post als men de vraag stuurt aan het Algemeen Depot voor België En- gelscbe Apotheek, Ch. Delacre, 5o Cou- denbergstraat Brussel. D. A. 8. HOFSTADE. Reeds sedert lang bestaat er oneenigheid tusschen de Kin deren Kuys over eene erfeniskwestie en meer dan een proces was er de oorzaak van. Nu, Dijnsdag namiddag begaf Cies Kuys zich tusschen twee gebouwen om een deurtje te openen en een steen over den muur geworpen trof hem aan 't hoofd. Deerlijk verwond liep hij gansch bebloed bij den heer Burgemeester, doch onder weg verloor hij, door de geweldige bloed vloeiing, het bewustzijn. Men moest hem naar huis voeren. Geneeskundige verzor ging werd hem dadelijk toegediend. Zonder verwikkeling levert de wonde geen gevaar op. Men meldt uit de gemeente Lebbeke eene misdaad die, daar het juist kermis was, niet weinig opschudding maakte. Zekere Remi De Clercq, een 25-jarige kleermakersgast van Kortrijk, werkende bij M. Moens, in de Opwijcksche straat, had sedert eenigen tijd kennis met Eulalie Verrreir, 18 jaar. Het meisje had hem sedert korten tijd van kant gezet. Remi was hierover niet wel gezind en uitte ge durig doodsbedreigingen. Donderdag namiddag, rond 2 uren, heeft hij zijne wraak volbracht.Gewapend met de scherpste helft eener schaar, ging hij naar de woning der Vermeirs, die herberg houden op de Kleine Plaats. Het meisje was aan het schrijven in de gelag zaal en de andere familieleden aan het noenmaal in eene andere kamer. Wat er tusschen de twee oud-verliefden is voorgevallen weet men niet zeker, maar na een weinig tijds zag men het meisje op de straat komen geloopen en ineenzakken; een steek in den rug, die de long door boord heeft, eene andere in 't gezicht en een derde in de hand waren haar toege bracht. Toeschouwers snelden toe en verwittig den den E. H. Onderpastoor en dokter VanNieuwenhove die de gekwetste hunne beste zorgen wijdden als den geestelijke de H. Olie had toegediend gaf het slacht offer den geest. Intusschen was het volk in de herberg gedrongen en daar lag in den vloer op den rug uitgestrekt Remi De Clercq, zich zeiven steken toebren gende in de borst, met de andere helft der schaar. De heer Charles T... sloeg het tuig met een stoel uit de handen des moordenaars en, geholpen ^oor andere personen wilde men hem naar het ge meentegevang overbrengen. Ware hij niet beschermd door de po- licie, hij zou voorzeker een slecht uur beleefd hebben, want het volk wilde hem uit de handen halen om hem te lynchen niettemin heeft hij eenen slag op den mond gekregen, waardoor hij vier tanden verloren heeft. Donderdag avond Is hij naar de gevangenis van Dendermonde overgebracht. voor gezondheidsreden GROOTE SCHOONE Zeer goede en trouwe klienteel. Han- delcijfer bewezen dcor de boeken. Zich te bevragen M. VOET-PUT- MANS, Groot Gewat. Gent. N® 8. BROEDERMOORD. Het par ket van Oudenaarde heeft zich maandag naar Sinte - Maria - Hoorebeke begeven voor eene moordpoging, gepleegd Zondag avond, op den persoon van Jozef De Temmerman, door zijnen broeder Remi. De twee broeders leefden sedert eeni gen lijd in vijandschap, voor eene verdee ling van goederen. Zondag had de mu ziekmaatschappij van Maerke-Kerkhem, waarvan Jozef De Temmerman deel maakt, zich begeven naar het festival te Nederbrakel en hij was in het naar huis keeren bij zijnen broeder gegaan, die in het ouderlijk huis woont, dat hij in pacht heeft. Weldra ontstond eene hevige twist, die in eene worsteling overging, en de jongste broeder, het onderspit moetende delven, nam de vlucht, waarop Remi, de oudste, naar hem schoot met een revolver. De kogel trof hem achter het oor en het slachtoffer stortte bewusteloos neer. Op het gerucht kwam er hulp toe en men verzorgde den getroffene, die in doods gevaar verkeert. De dader, Remi De Temmerman, is dijnsdag naar Oudenaarde gebracht en in de gevangenis opgesloten. Twee Hollanders, die voor hun plezier te Brussel waren, zaten aan een koffiehuis der Anspachlaan, waar ook een Duitscher zat. Er werden eenige schimp scheuten gewisseld, er ontstond weldra ruzie en daarna eene vechtpartij, waar- tusschen de policie moest optreden. Het gevecht eindigde niet, zonder dat de poli- cieofficieren met gescheurde frak en ge blutste hoofddeksels de Hollanders vast grepen, om deze in den amigo te steken. Eene honderdjarige. Wij bel den schrijft de correspondent van Meche- len aan het Het Handelsblad*, woens dag namiddag aan het heerlijk gesticht der Drapstraat, waar de zusters van Bermhertigheid zich met zulke groote liefde toewijden aan het verzorgen van oude vrouwen. Ons bezoek richtte zich tot eene eenvoudige vrouw, die binnen eenige weken den honderdjarigen ouder dom zal bereikt hebben. Zulke zeldzame gebeurtenis verdient voorzeker door het Handelsblad gemeld te worden en wij hadden dan ook het genoegen, uit den mond der gelukkige eeuwelinge al de bijzonderheden te hooren, die haren hon derdjarigen leeftijd kenmerkten. Wij stonden dan ook niet weinig ver wonderd, voor ons eene vrouw te zien verschijnen in uitmuntende gezondheids toestand en in het bezit van eene bijzon dere helderheid van geest. Emilia Carlier, die sedert 16 jaar in het gesticht is getreden en door de brave zusters op eene bijzondere wijze wordt verzorgd, werd geboren te Heykruis op 11 November 1806. Zij was de tweede van zes kinderen en moest van hare kind- sche jaren ieverig werken om voor het

De Denderbode | 1906 | | pagina 2