Zondag 14 October i!N)6 5 ceiitiemeo per nmnim 37* Jaar 3887 Vrij ofiaihanNij volksgezind orgaan van de Stad on 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. Eene vleiende beoordeeling. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. zonderlinge verdwijning Door gesproken. Zondagrust. Ditjes en datjes. DENDERBODE rit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgenden dag. _t De prijs ervan ts tweemaal ter week voor de Stad 6 frank met den Post versomlen 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-76 voor drü maanden, voorop te betalen. - De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post om- ra lgen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N' 31 en in alle Postkantoren des Lands. AALST, i3 OCTOBER 1906. La Réforme sociale, een zeer ernstig Fransche tijdschrift onder 't bestuur van den bel'aamden economist Lo Play, bekommerde zich onlangs met de ont wikkeling der spaarzaamheid in ons land. Na bestatigd le hebben dat de Fran sche capitalen in massa naar 't buiten land vluchten en de spaarkas in moei lijkheden moet geraken door de talrijke gevraagde terugbetalingen, wijst het tijdschrift er op dat het sparen immer in België meer en meer vooruitgaat. Vervolgens bespreekt het orgaan het officieel verslag over de werkzaamheden der Belgische Spaar- en Lijfrentkas in 1904 en stipt aan dat het aantal spaar boekjes geklommen is van 1,053,697 in 1894 tot 2,205,052 in 1904. Het bedrag er op ingeschreven steeg van 440 miljoen tot 786 miljoen. Het aantal aangeslotenen groeide aan van 24,700 tot 709,000 Het sparen, bestatigt het tijdschrift, heelt zicli in België zoo zeer ontwikkeld dat op 100,000 in woners er 30,495 een spaarboekje bezitten. Wat opmerkenswaardig is, 't is dat het 't meest nijverheids- en landbouw- werklieden zyn die oen spaarboekje bezitten Het aantal spaarboekjes die de 500 franks niet overtreffen, vertegeuwoor- gigen meer dan 79 ten honderd van het totaal dezer boekjes, 't gene 't bewijs levert dat het de kleine burgerij en de arbeiders zijn die een appeltje sparen voor den ouden dag. La Réforme sociale eindigt haar schrijven met eene zeer vleiende getui genis over onze Belgische maatschappe lijke instellingen en welke wij vertaald meêdeelen Op het gebied der voorzienigheid 1) en der spaarzaamheid, evenals op dat der maatschappelijke bedrijvigheid en der melhodieke verbetering van 't lot der arbeiders neemt België tusschen de natiën plaats op den eersten rang. en wij mogen waarlijk met jaloerschheid 0 de wonderbare ontwikkeling gadc- slaan van dit wakkere volk, dat weet vooruit te schrijden op de baan des vooruitgangs, hoewel het doof blijft voor de stem des klassenhaats en der dwaze hersenschimmen. De vleiende beoordeeling is een duch tige kaakslag toegediend aan die klein geestige politiekers, die uit politieke berekeningen gedurig over de daken uitbazuinen dat de maatschappelijke wetten en maatregelen door ons Catho- liek Ministerie tot stand gebracht een voudig maar facadewettcn zijn CUIQUE HUIJM. Per drukregel. Gewone 16 centiemenReklamen fr. 1-00 Vonnissen op 3** bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herbalen bekendmakingen bü accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heereu Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemds landen zich te weuden ten bureele vaa dit blad. a,e vervolg. Zijne woorden maakten op mij een diepen indruk, en ontnamen mij alle hoop. Ik was, zegde hij, zijn eigen kind en steeds was het zijn wensch en streven ge weest om mij even rijk en onafhankelijk achter te laten als hij zelf was. Maar het scheen hem toe dat ik een voornemen wilde ten uitvoer brengen waartegen hij een zeer sterk vooroordeel had, want een huwelijk tusschen neef en nicht was in zijne oogen een onheilige en gevaarlijke daad, die tot de meest noodlottige gevol gen zou kunnen leiden. Indien ik bij mijn plan volhardde, zou hij zijne bezittingen aan anderen ver maken. Het familiegoed der Blake's zou met zijne toestemming nooit in het bezit komen van een ras van zinneloozen. Doch dit was nog niet genoeg. Niet aiieen dat hij mij de vrouw ontnam, die ik lief had, maar waarschijnlijk om mij ook voor de toekomst te binden, stond hij er op, dat ik voor zijnen dood een ander ander meisje zou trouwen. Iemand, die reeds door hare ver schijning u eer zal aandoen, en wier Aanstaande wetgevende zittijd. Het Journal de Bruxelles - wijdt aan den toekomenden wetgovenden zit tijd, 't volgende De heropening van den zittijd wordt druk besproken in de anti-catholieke drukpers. Volgens onze tegenstrevers zal die heropening woelig zijn. Eenigen kondigen zelfs aan dat hel achtbaar hoofd van liet ministerie in zijn kleine schoentjes zit en anderen gaan zoover den aanstaanden val der regeering te voorspellen. Het duurt reeds verscheidene jaren dat wij dat liedje hooren zingen. Als de grootsprekers der linkerzij gedurende eenige maanden hunne keel hebben laten rusten gevoelen zij, bij het naderen van November, eenen drilt om gerucht te maken, dien zij aan hunne vrienden der drukpers bekend maken. Alsdan waait in de rangen van onze tegenstrevers een wind van geestdrift en strijdlust die alles op zijnen doortocht schijnt te zullen vernieleu. Van October af zet men groote oogen, neemt men een wreed uitzicht aan en maakt men plan nen van omverwerping. Eens de Kamers bijeen, gaat de grootsprekerij erop los en vloeit zij over voor het aandachtig publiek. Het vernieuwd parlementaire sap stijgt loopt over, maak gerucht. Dat duurt drie of vier weken ten hoogste vijf gedurende welke al de krachten, binst de vakancie gespaard, worden I verspild. Dat doet weinig werk af, maar hot maakt tamelijk veel lawijd. I i) Daarna keert de kalmte terug en liet publiek, door al dien woordenpraal verzadigd, vindt zijne eerste onverschil ligheid terug... Er is niets veranderd in het Belgische rijk alleenlijk moeten eenige heesche kelen genezen worden. 't Is gelijk het jaar nadien begint men op een nieuwen kerf. Herlees de bladen van October, gij zult er, in juist gelijke bewoordingen, de vlammende artikels van heden terugvinden, met dezelfde bedreigingen van Blauwbaard woelige heropening, moorddadige ondervragingen, val van de regecringj». Zoo, zoo, onze liberale tegenstrevers gaan ons weêr eens, naar oude gewoonte, in den dieperik blazen. Naar oude gewoonte ja, want voor iedere kiezing zijn we gewis den berg af; voor iedere opening va 11 den wetgeven den zittijd gaan ze het ons eens draaien dat het niet van de poes zal zijn. Regee ring en meerderheid zullen op de vlucht gaan.... Als ze zich hiermee kunnen troosteu, 'tis ons ook al wel De Brusselsche Correspondent van 't Antwerpsche Handelsblad schrijft nagenoeg in den zelfden zin, als volgt Volgens de loopende geruchten zal het or bij de heropening woelig toegaan. De woelgeesten zijn ongeduldig de deugd boven allen blaam verheven is. zegde hij. Ik verlang niet dat zij rijk is of zelfs niet dat zij van een onzer oude fa- miliën afstamt. Als zij maar goed is en rein en geene bloedverwante van ons is, dan zal ik haar en u nog stervende ze genen. Deze gedachte vervulde zijne geheele ziel en ik zag spoedig in dat hij er niet van af te brengen zou zijn. Op al mijne tegenwerpingen antwoordde hij slechts Ik laat u geheel vrij in uwe keuze en geef u eene maand tijd. Indien gij dan uwe bruid niet voor mijn bed kunt bren gen. moet ik omzien naar eenen anderen erfgenaam, die zich niet tegen de laatste wenschen van een stervende zal ver zetten. Slechts één maand Ik liet alle schoonen van achtensweerdige families die ik 's avonds bij mijn vrienden ont moette, in gedachten langs mij voorbij gaan en gevoelde dat de moed mij ont zonk. Eene van haar tot vrouw te nemen, terwijl ik eene andere lief heb? Onmo gelijk. Vrouwen als deze verlangen iets in ruil voor de eer, die zij een man aandoen, door met hem te trouwen. Rijkdom Die hadden zij zelf. Een hoogen rang Die was ook de hare. Achting Ach, hoe zou ik dat kunnen Met weerzin keerde ik mij van allen af. Mijne nicht Evelijn gaf mij ook geeiie hulp. Zij was eene hooghartige vrouw, Buyl's hunkeren naar den weergalm van het soms in gebrul ontaarden ge rucht, links en men mag zich aan BoucAN verwachten, onder voorwendsel van hervatting der werkzaamheden. Wanneer de kwestie der geldigheid of ongeldigheid der kiezing van citoyen Debunne naar aanleiding van welke citoyen Vandervelde, geholpen door den terugkeerenden orkestmeester Fur- néinont, zijne legerscharen zal doen stormen uit de voeten zal geholpen zijn, zullen wij waarschijnlijk twee belangrijke interpellatie, strekkende om het algemeen stemrecht voor de provincie en de gemeente te vragen en eene over het wetsontwerp, rakende de koloniale bezittingen. Over de houding dié, naar aanleiding der eerste interpellatie, door de haantjes vooruit der oppositie zal aangenomen worden, blijft er geen twijfel meer over. Sinjeur Buyl heeft reeds urbi et orbi zijn voornemen te kennen gegeven, lawijd te maken, en M. Janson, die vroe ger trombon-solo was en die nu met moeite een fluitjevan 'nen cent bespeelt, heeft laten weten dat hij aan één zeel trekken zal met dezen parlementariër van zoo zeldzame onderscheiding. Hij beweert dat de oppositie ik zie de Hymans'en, de Huysmans'en, de Braun's al in dit karken ingespannen voor geen enkel middel van obstruc- tionism zal achteruit wijken om deze hervorming to bekomen. Vooruit duslessenaars, trompet tekens, wildebeestengebrul En ik wed twee glazen gersten tegen een cent dat de man der roode gilet, die socialistisch volksvertegenwoordiger van Antwerpen is, reeds van die doorslaande volzinnen aaneenlijm!, die Mirabau niet eens ken de Ja, mijnheeren, de peer is rijp Over de tweede zaak zou er een veel bewogen debat kunnen plaats grijpen. Te oordeelcn naar een Waalsch volks vertegenwoordiger, even onbekend als niet befaamd, die zich door het Journal de Liöge liet interviewen, zal daarvoor de hoogdringendheid worden geëischt. Do linkerzijden, die binnen kort vergaderen, zullen inderdaad beslissen dat eene interpellatie zich opdringt en zullen haar oischen op alle toonen. M. Vandervelde zal natuurlijk van de ge legenheid profiteeren om de leugentaal te herhalen van zijnen uitmuntenden vriend Morel, van Liverpoolde libera len zullen om ter best tusschen twee waterkens zwemmen en, na 8 rumoerige zittingen, zal men waarschijnlijk be slissen dat, aangezien deze peer ai even min rijp is alsdie vanTerwagne, men... de middensektie binnen kort zal bijeen roepen Ziedaar, als ik mij niet bedrieg, de débuts van den aanstaanden parlemen tairen zittijd, aldus geheeten omdat hij zoo weinig mogelijk parlementair zal zijn. en beminde zoowel mijnen rijkdom en goede vooruitzichten als mijzelven. Indien gij om uwe fortuin te be houden eene andere vrouw moet trouwen, doe het dan, zegde zij,doch niet met eene van mijn gelijken. Ik wil in mijne eigen omgeving geen meödingster hebben uwe vrouw moet eenvoudiger eri r.iet zoo veeleischend zijn als Evelijn Blake maar toch, denk ik aan de eer van uwen naam die ook de mijne is, zegde of dacht zij daar altijd bij. Intusschen vlogen de dagen voorbij. Mocht ik dit zelf misschien nu en dan eens vergeten, de ernstige en vragende blik mijns vaders, als ik 's avonds aan zijn bed kwam, was genoeg er mij weer aan te herinneren. Het was of een last mij steeds zwaarder op de schouders drukte, en ik te vergeefs trachtte dien af te werpen. Ik kon moeilijk zeggen hoe, of wan neer voor de eerste maal de gedachte aan Lultra bij mij opkwam. Eerst wilde ik mij met zekere minach ting daartegen verzetten doch steeds drong zich die gedachte weer aan mij op, en met zulke overweldigende argumenten dat ik er ten slotte eene uitkomst begon in te zien. Wel was zij een meisje, dat zonder naam, alleen op de wereld stond, maar zulk eene vrouw scheen men nu eenmaal van mij te verlangen, ik wist dat zij zeer na verwant was aan schelmen, zoo niet De ma^onnieke logie heeft besloteu dat in Frankrijk de kruisbeelden en alle zinnebeelden van godsdienstige!) aard, niet alleen uit de gerechtszalen maar ook uit de schoollokalen zullen verwijderd worden. De onder-prefekt van Montmedy komt aan al de meiers van zijn Arrondisse ment te bevelen dat het kruisbeeld enz. uit de schoollokalen zullen weggeno men worden. Dit maconniek bevel werd door M. de Benoist, meier van Thannes-les-Prés en oudkamerlid als *t volgt Beantwoord In mijne gemeente ken ik geene enkele familie die niet aan het ware ge loof gehecht is, die niet den catholieken godsdienst belijdt, waarvan het Kruis het zinnebeeld is. Allen eerbiedigen het Kruis en gelooven in den Gekruiste. De Republiek erkent, zegt ze, de vrijheid van geweten, zij beroept, zich erop in al hare wetten Het bevel kwretst al de inwoners van mijne gemeente in hetgeen hun nauwst ter harte ligt, het belijden van hun Ge loof. Wat mij betreft, ik moet uw bevel aanzien als eene echte verdrukking. Ge weet immers wel dat ik, als catlioliek, eerst en vooral aan mijn geweten moet gehoorzamen en dat ik geene daad raag plegen die mij door mijn geweten ver boden wordt. Uwdoel is dus mij te doen doorgaan voor een opstandeling en mij alzoo ge makkelijk te doen afstellen. Sedert lang ken ik deze lage manier van handelen van het gouvernement. Nooit heeft het nochtans een waren christene doen aarzelen of fegen zijn ge weten doen handelen. Van den anderen kant zal ik u doen opmerken dat de gemeenteraad van Thannes-les-Prés, met algemeene stem men, en gesteund op grondige redens, besloten tieeft zich te verzetten tegen het wegnemen der kruisbeelden Gij kent nu mijne zienswijze. Zoolang ik aan het hoofd der ge meente staan zal, verklaar ik 11, dat er geen enkel godsdienstig zinnebeeld uit de scholen weggehaald zal worden. Zulk eene taal mag men goed door spreken heeten. Landgenooten overweegt en prent u goed in den geest dat hier te lande ook liet kruisbeeld enz. enz. uit de gerechts zalen en scholen zouden verwijderd worden, moesten de driekleurige carte- listen hier meester zijn Van 's middags tot middernacht eonige dienstdoende Apotheker, op Zondag 14 October 1906, M. Meganck, Leopoldstr. MIDDEL TEGEN VERKOUDHEID. Het Engelsche tijdschrift Lancet, geeft een eenvoudig raiddel aan om ver koudheid binnen weinige uren te gene zen. De patient legt daartoe eenige stuk jes kamfer op eeno schaal, giet er kokend waterover, houdt het hoofd met een doek bedekt, hoven do uit de schaal opstijgende dampen en ademt die alzoo gedurende minstens 5 minuten door den neus in. De operatie herhale men vier 01 vijf maal per dag, waardoor men, naar do Lancet verzekert, binnen de 24 uren van zijne verkoudheid genezen is. Reeds voor jaren moet Raispail dit middel aangeraden hebben, en daar men er ongetwijfeld van zeggen kan dat, zoo het al geen baat geeft, het ook geen schade doet, kan men er allicht de proef van nemen. Wat waarlijk wonder in, 't is dat de socialisten altijd tegen de catholieke werkgevers en nooit bijna tegen de liberale werkgevers uitvallen, 't Zijn altijd de catholieke werkgevers die ze beschuldigen te lage loonen te be talen en nooit byna spreken ze van de liberale werkgevers die zeker nog lager loonen toestaan dan de catholieke werk gevers Men beweert dat hot uit politieke berekening is daar do rooden de bond- genooten zijn der blauwen Men moet het aannemen ondanks de roode chefs gedurig over de daken uil bazuinen dat zc, buiten alle politiek, al leenlijk de verbetering van het lot der werklieden betrachten. Maar er is wat anders waarom de roode chefs tegen de liberale werkge vers zeer zelden uitvallen. Bij de libe rale werkgevers waar er duimkruid groeit en men het op geregelde tijdstip pen mag gaan afsnijden, wordt alles in orde bevonden.... boosdoeners maar had zij niet alle ge meenschap met hen afgebroken, was zij hun niet ontvlucht, en had zij thans niet den voet gezet in eene omgeving, die zij nooit zouden durven naderen Ik begon mij met het denkbeeld ver- trouwd te maken. Als ik deze dankbare beschermelinge, die alleen, zonder vrien den op de wereld stond, tot mijne vrouw nam,zou ik nog zoo vrij zijn als ik slechts wenschen kon. Zij zou niels meer ver langen en ik behoefde niets meer te ge ven dan een tehuis en de gewone oplet tendheden, die men van eenen vriend en iemand van mijnen rang verwacht. Bovendien was zij niet onaardig en was hare schoonheid niet van de type, die mij steeds zou herinneren aan haar, die ik verloren had. Bij dit nederige meisje vond men niets van de gratie der trotsche patricische dame, wier min;te gebaar een bevel was. Neen. ik zou wel eene schoonc en tevens eene gehoorzame vrouw hebben, maar Go idank geen vrouw, die mij ook maar in de verte herinnerde aan Evelijn of een van hare hooggeplaatste vrien dinnen. Thans ging ik Luttra een bezoek bren gen. Sedert dien moigend, toen wij scheidden aan de deur van dat huisje in Vermont had ik haar niet ontmoet, cn nu ik haar weerzag stond ik verbaasd. Was dit mijne nederige bescherme linge, die ik gedacht had te ontmoeten Hebt ge geen zieltje dan Wanneer het godsdienstig ge dacht uit den geest van een volk gejaagd wordt, wordt de plaats van dit gedacht seffens ingenomen door eene soort van helsche bezitting waardoor vernuft en moed verkwijnen cn vergaan, zoo dat de geloofsverzaking gestraft wordt dooi de verdierlijking. Güizot. VOGELZAAD. De Gazette van Eecloo deelt het volgende treffend en pikant verhaaltje male Zij waren pas getrouwd en in hun wittebroodsweken. Zij was een snuggere jufvrouw, die echter niet veel van de keuken kende. In algebra, aardrijks-, opvoed- cn ontleedkunde was zij tame lijk goed te huis in kook- en naaikunst bitter weinig. Niettemin waren zij oen zeer gelukkig paar, met geen enkel wolkje aan hun blauwen huwelijkshc- mel. Toch, op zekeren middag, gebeurde er iets. Zij zou soep opscheppen bij 't mid dagmaal, en nu stond de pot al op het vuur, zonder dat er ryst was. Een dienstmeisje had zij niet en zij kon den pot niet alleen laten. Zy wist niet wat gedaan en wilde toch zoo graag haren man een voedend middageten opdienen. Daar piepte het vinkje in de vogel muit En 't vrouwtje kreeg een gedacht. Waarom zou ze 't niet eens pro boeren En in den pot gleed, uit een grauwen zak, een half pond vogelzaad. Twaalf ure kwam en zij aten. Zij I loerde angstig naar hem, die at en at, I als bemerkte hij niets. En ze was vriendelijker dan ooit voor hem. Na den noen vroeg hij om eene bood schap te zenden naar den dokter. Hij gevoelde zich niet wol. Krampen en maar steeds aandrang om te fluiten. Zij werd hovig ongerust. Hij floot maar het eene deuntje na het andere. Maar praat nu eens verstandig met mij, smeekte ze. Hij floot voort, en floot harderen schreef fluitend een briefken naar den dokter, die na een uurtje kwam. In dat uur had man lief zyn gefluit geen oogen- blik onderbroken. En toen de dokter er was, floot hij, knipoogend tegen den ge neesheer, zyn hooglied. - t Is duidelijk, zei de dokter mee warig tot het ongelukkig vrouwtje, uw man heeft de fluitziekte. Wat heelt hij geëten En toen kwam het hooge woord er uit u Vogelzaad. O, zei de dokter, dan fluit hy juist zoo lang tot dat het zaad geheel ver teerd is. 3 Maar ik dan, stotterde het vrouw tje, ik heb er toch ook van geëten, en ik fluit toch niet Dat wil ik wel gelooven hernam de esculaap gij zijt immers een wyve- die rijzige en slanke verschijning, met dien stralenkrans van gouden haren om dat zoo eigenaardig aantrekkelijk gelaat. Op het eerste gezicht gevoelde ik mij min of meer ontstemd. Men had mij mis leid ik had gemeend een klimopplantje te kweeken cn thans stond daar een palm boom. Mijn groet verloor hierdoor iets van de nederbuigendc vriendelijkheid, die ik er aan had willen geven. Zij scheen mijne verlegenheid te gevoelen en er kwam een glimlach om hare lippen. Die glimlach, bekoorlijk en vriendelijk, ver zoende mij wéér met den toestand. Ik zal niet beproeven u te verklaren hoe ik in een tijdverloop van tien dagen er in slaagde dit meisje te overreden mijne vrouw te worden. Niet door haar over mijnen lijkdom en rang te spreken er was iets, dat mij hiervan terug hield. Ik was vast besloten, en misschien is dit het eenige lichtpunt in mijne houding in dezen tijd, dit jonge meisje niet te koopen. Ik sprak nooit met haar over mijne vooruitzichten, maakte er zelfs nooit eene toespeling op, en toch won ik haar hart. Wij zijn daar te Froy in allen eenvoud en stilte getrouwd. Hoe hier nooit iets van bekend werd, begrijp ik niet. Dit is zeker dat ik destijds nooit moeite deed het geheim te houden, hoiwel ik moet erken nen dat ik na onze scheiding alle maat regels nam, die ik voor mijn goeden naam noodig achtte. ken De werkataliing Mnr- is door de onbezonnen be moeiing van den scheerder, eene zeer verzwakkende aderlating geweest, en nu zitten er nog 10 gaaien in de roode muit die de laatste krachten aan 't ver robberen zijn... Wanneer opent men eens de oogen vrifgezinde kie zer*. schrijft de roode Gentsche Voor uit zyn, hier te Aalst, stemmen ontno men of hunne namen van do lijst ge schrapt. 400 blauwe, roode en groene inwo ners zouden dus van hunne stemmen zijn beroofd of het kiesrecht ontnomen zyn op bedrieglyke wijze. 't Is te dom om wederlegd te worden. Maar laat ons wachten totdat do tyd tot reelameeren verstreken is en dan zullen wy de domme leugentaal van Vooruit doen uitschijuen Mijn eerste daad na de huwelijksvol trekking was, haar onmiddellijk naar New-York en hier in huis te brengen. In eene zeer vergeeflijke ontstemdheid had ik mij onthouden van mijn voorne men eenig bericht te geven en zoo over schreden wij den dorpel van dit huis, even als vreemdelingen, die ergens bin nentreden, waar zij niet verwacht werden, en gingen wij onmiddelijk naar de kamer mijns vaders. - Er kan van geen partijen en van geen huwelijksreis sprake zijn, had ik tot haar gezegd. Mijn vader is stervende en verlangt mijn bijzijn en zorgen, 't Moet wel droevig voor u zijn van het altaar naar een sterfbed te gaan, maar het is onvermijdelijk. En zij schikte zich hierin, en antwoordde mij slechts met een ern- stigen -n gevoelvollen glimlach, dien ik eerst na vele maanden van eenzaamheid en lijden heb begrepen. Vader, ik breng u mijne bruid, dit waren mijne eerste woorden, toen de deur achter ons gesloten was en wij het bed naderden, waarop de zieke lag, die blijkbaar niet lang meer had te leven. Nooit zal ik vergeten hoe hij zich zij'n bed oprichtte, noch hoe hij dat jonge gelaat, die teedere gestalte aanschouwde, welke hem vol ontroering naderde. (Wordt voortgezet.)

De Denderbode | 1906 | | pagina 1