w GROOTE TOMBOLA Rechterlijke kronijk. TURNKRING W Sadsschietbaan. Zondagrust. Priesterlijke benoemingen Kaarskensproceasie Stad Aalst.-Werkbeurs SP AELST. Allerhande nieuws. C. Bonner-Van den Broeck, VOOR DEN HOEST BORSTSIROOP DE PRATERE Ken paatooi* nan *t kar- vvetiën. Een hoogst betreurens waardig feit heeft zich voorgedaan te Valeyrac, eene parochie van 't canton van Lesparre in Medoc (Frankrijk) De Pastoor der parochie, de eerw. heer Jeantet.in de onmogelijkheid zijnde zijne belastingen te betalen, aangezien hij dit jaar noch jaarwedde, noch pen sioen, noch eenige andere bezoldiging heeft getrokken, daar de Gemeenteraad zelfs de bijlage heeft afgeschaft welke hem, vóór de scheiding, door de ge meente werd toegekendkreeg bevel zich van die belastingen te kwijten in natuur, 't is te zeggen er voor te kar- weiën. Men heeft dus gedurende drie dagen dien Priester bezig gezien met, langs heen de banen, steenen te klieven, onder toezicht van den cantonnier. Daar ge durende dat zonderling triduum een ouderling schielijk overleden was, heeft men de hulp van eenen naburigen Pas toor moeten inroepen om hem kerkelijk te kunnen begraven. Landgenooten Als de liberalen en socialisten, geholpen door de groene volksfoppers hier te lande zullen meester zijn, zult ge ongetwijfeld de Pastoors uwer parochiën zien karweiën... Maar 't zal niet waar zijn want ge zult door uwe stemmen de driekleurige carte- listen wel weten van 't bewind verwij derd te houden. ONZE LIBERALEN EN SOCIA LISTEN zijn maar "t accoord in schijn.. Zij willen beide het algemeen stem recht, maar ze willen het niet op de zelfde wijze noch voor de kamerskie- zingen, noch voor de provinciale en gemeentekiezingen ;j Zij willen beide de hervorming van ons militair stelsel, maar de eenen zijn overtuigde voorstaanders van den alge- meenen dienstplicht, terwijl anderen, en deze zijn 't grootste getal, de gewapende natie aanprijzen, in afwachting van de verwezenlijking van 't roode ideaal, na melijk, de afschaffing van alle bestendig leger Zij willen beide den schooldwang maar terwijl de eenen verklaren dat hij vereenigbaar is met het godsdienstig en vrij onderwijs, bekennen anderen, die meer rechtzinnig zijn, onbewimpeld dat de schooldwang geen ander doel heeft dan den ondergang van dit onderwijs en het alleen bestaan van het officieel on derwijs Ziedaar hoe de blauwen en rooden zich onderlinge verstaan... Maar die zonderlinge verstandhouding zal niet langer meer duren, want de roode beginnen gewaar te worden dat de blauwen hen in de doekjes willen doen lijk kestekinderen. Kr hangt onweêr in de politieke lucht, het zal stormen in November, zegt Het Recht, indien het ministerie en de cath. meerderheid er niet in toestem men het programma ten uitvoer te bren gen der groene volks fopperij. Wat eindelooze verwaandheid Het programma uitvoeren van eene kliek die ter Volkskamer vertegenwoor digd is dooreen geheelen man en dan nog door 'nen uil van Chipka Meer dan eens reeds stelde Groene Pie de vraag Is Het Land van Aelst eene slechte gazet De E. H. Bogaert, Onderpastoor te Aalst-Mijlbeek heeft die vraag in de kolommen van Het Land van Aelst afdoende beantwoord. Men oordeele 't Land van Aelst, zegt gij, noe- men wij eene slechte gazet. Ja, doch uiet alleen omdat zy schrijft tegen de rijken, en alzoo moedwillig den klas- sens try d aanvuurt, en zoo het werk- volk zoekt te vleieD (zonder iets voor te doen, maar het weet te paaien met valsche beloften) maar vooral omdat zij gedurig den spot drijft met de gees- lelijke overheid, hetgeen strijdt tegen het vierde gebod van God. En daarom zal elke priester uwe gazet bestrijden, zooals hij, uit plicht, alle slechte ga- zetten moet tegenwerken Groene Pie had met dees afdoende antwoord zijn buikske vol en de groot spreker stond paf GOED GELUKT. Het Recht stelt vast dat de t christene democraten op Zondag'14 dezer, eene goed ge lukte vergadering hebben gehouden, waarin het bestuur werd volledigd. Men zegt gewoonlijk dat eene verga dering goed gelukt is als er veel volk was. Welnu, op de vergadering van Deerlijk moet ontzaglijk veel volk ge weest zijn, want Het Recht zegt Ten slotte werd eene omhaling ge daan ten voordeele der algemeene kas van den arrondissementsbond, die... een Crank opbracht, en die bij de eerstko mende vergadering van den arrondisse mentsbond aan den schatbewaarder zal overhandigd worden. Ongetwij feld zal die overhandiging met groote plechtigheid geschieden. Die frank, immers, is het bewijs dat de ver gadering waarvan hooger sprake niet ii deerlijk 1 uitgebrand maar opperbest getukt is. In alle geval ze zullen er niet lang dik van staan DE GASVERLICHTING OP DEN BUITEN. Donderdag 11. 25 dezer werd alhier ten Stadhuize eene belangrijke vergadering gehouden der Burgemeesters van de omliggende Ge meenten ten einde eenen gemeenschappe- lijken dienst van openbare gasverlichting in te richten. De vergadering werd voorgezeten door M. Gheeraerdts, Burgemeester van Aalst omringd van het Scheper.collegie en vereerd door de tegenwoordigheid der hecren Baron de Kerchove, Senateur, Baron L. de Bethune, Volksvertegen woordiger, Schelstraete, C. De Vis, De Hert, Moyersoen, Provincieraadsleden de heeren Burgemeesters en Secretarissen van Lede, Erembodegem, Erpe, Oorde- gem, Hofstade, Moorsel, Wieze, Herder- sem, Haeltert, Nieuwerkerken, Dender leeuw, enz. De heer De Brouwer, Bestuurder der Société intercommunale welke on langs de nieuwe concessionzer stad heeft verkregen, legde zijn plan uit om ook op de buitengemeenten van het omliggende gasleidingen te brengen en er gas voor verlichting en beweegkracht te bezorgen. Na die belangvolle mededeeling die met groote aandacht aanhoord werd, werden door de aanwezigen tal van vragen gesteld tot den heer De Brouwer die ze met welwillendheid oploste. Eindelijk besloten talrijke aanwezige Burgemeesters zonder uitstel die belang rijke zaak aan hunne Gemeenteraden te onderwerpen en na twee uren bespreking ging de vergadering in de beste stemming uiteen, na dat de heer Burgemeester Gheeraerdts in welgepaste bewoording had doen bemerken dat, door de gaslei ding op den buiten, een nieuw tijdvak van vooruitgang voor or.ze zoo belangrijke naburige Gemeenten beginnen moet. NIET VERKROPPEN. Neen, neen, Pilatus Daens kan het niet ver kroppen dat de Brabantsche kiezers hem een zoo duchtig streelingske, op dat ge deelte van zijn mensch waar de rug van naam veranderd, hebben toegediend dat hij m.ït vitesse den Bouchoutberg afrol deEn ze moeten revolutie maken om hem terug in de Volkskamer te brengen, ja. ja, revolutie... Hij moet er zetelen «f al zijne vijzen geraken nog los. En d? oorzaak van dit streelingske zijn DEN DWANf-, DE LEUGENS, DE VERDRUKKING DER GEWETENS. In al de kerkeD, jammert hij lijk een anderen Jeremias, der buitenge- meenten heeft men gepredikt dat het eene doodzonde was te kiezen voor de candidaten der christene democra- ten, en dat zulke kiezers eeuwig zullen b branden in de vlammen der hel. t Wij aarzelen niet te zeggen Pilatus, ge liegt, en ge weet dat ge liegt.... Noem of wijs ons eens een enkel, een enkel priester, een enkel kloosterling aan die het van op den predikstoel afriep, of het in eene kiesvergadering zegde. Maar wat is 't de groene volksfopperij, of liever, de groene socialisterij leeft van niets anders dan van liegen, bedriegen en lasteren I... Achteruit ellendige groene Volksfop pers I Wat zijn Socialisten-Leiders Welkenraadt geven ze wat Meenen ze Hun Doel is op Ruien en Zeveren, Voorde werklieden door Vreemde Cuer- ne in slaap te Wichelen en op Zande te brengen, om Meer en Meir hunnen Winkel te doen draaien, en alzoo zonder Werken met hun Rooborst en Ruis broek op Zedelgem te Comen, ofschoon zij donderen op Vorst, Heer en Munte, zij Hoevenen toch Hal tot Burcht, Hove of Staden te geraken. Zij willen de Gits zijn der armen, maar hoe Deerlijk die ook zien, ze komen ze nooit Ter hulpen daar hun hert van Slecne en Keigem is, eu zij hun porte-monnaie Bergen in Houthem en wenschen ze dus liever Halle naar Sotlegem te Stekene om zelf in hun Leefdael Weelde te Proven, Zij Deinze vol Schriek voor Capéllen Kerxken of Cluisen, en blijven Uitkerke, vloeken op Gothem en Godveerdegei die zij ver Grammene. Zij leven geerne voor Roozebeke, Bierbeek, Zomergem Bloemendael en eersten Meighem ei: bewonen daarom Steenhuize Wijnhuize. 't Gebeurt dat ze soms nog Godewaards- velde Oude God willen terug vinden en zoo al Beveren, Bellem doen aan de Cling e der Deurne van Hemelgetn, maar Sint Pieler doet Sint Mtchiel komen en zijn lans Slijpe en daar ze niet willen bekennen voortgekomen te zijn van Lau we Waarmaarde of Schoonaerde jaagt hij ze naar Zioijnaerde, daar legt men ze te Putte niet onder Zerkegem of Suite Kruis maar onder Zwijndrekzoo eindigen zij op Aertrijhe hun Kortrijh Hondegem bevolen voor z. t. b. Wacken. Peer den Timmerman, Wyneghem. N.-B. De woorden in cursief gedrukt, duiden namen aan van steden of dorpen vaa Belgié. ten voordeele der Onderlinge Landbouwvereenigingen van den Landbouwbond van Oost-Vlaanderen. LokaalGouden Leeuwplaats 12, Gent. Trekking van Vrijdag 19 October 1906 N' 12,690 wint eene obligatie der Stad Gent. STAD AALST. Openbare Verga dering van den Gemeenteraad in de jewone Zittingzaal ten Stadhuize, op Dijnsdag 3o October eeistkomende, om 5 uren 's namiddags, DAGORDE 1. Gemeentebegrooting voor 1907 Gemeentekas. Drie maandelijksch na zicht, 3* kwartaal 1906 3. Gemeentegoederen Vu koop van grond aan de Boudewijrkaai 4. Kerkhof. Grondafstand. 5. Academie van schoone kunsten Be grooting 1907. Kerkfabriek Verschillige adviezen. 7. Lager Onderwijs Lijsten van leer lingen rechthebbende tot kosteloos heid. Aanneming van eene 4* klas in de school der Driesleutelstraat. Moord te Lebbeke. Remi De Clercq is door de jury plichtig verklaard en tot 20 jaar dwangarbeid veroordeeld. AALST. Kring DE EEN DRACHT DAVIDSFONDS. Maandag aanst. 29 October, om 5 1/2 uren 's namiddags, Prachtig Avondfeest ter StedelijkeFeestzaal (Landbouwcomice) Keizerlijke Plaats. Uitvoering van verscheidene muziek stukken, gezangen en voordracht door den Eerw. Heer Hugo Verriest. Onderwerp JONG VLAANDEREN. a STEUN GEEFT MOED. Wij vernemen dat onze wak kere Turners hun Jaarlijksch Winterfeest zulli n geven op Zondag 23 December aanst., ten lokale van den Catholieken Werkmanskring. Van dit feest, dat belooft puik te zijn, zullen wij later het programma mede- deelen. Wij kunnen echter reeds melden, dat de touneel-afdeeling het schoon blijspel van Van Peene TAMBOER JANS- SENS, zal opvoeren. De obligatie mag afgehaald worden in het lokaal, Gouden Leeuwplaats, 12, Gent, alle Vrijdagen van 10 tot 12 ure. Men kan ze ook bekomen door het opstu ren van het winnend nummer. De derde trekking voor eene obligatie der stad Gent, heeft plaats Vrijdag 16 November, om 10 ure 's morgens, ten lokale, voor eenieder toegankelijk. Men kan loten bekomen door het op zenden van postbons of postzegels, aan het adres Landbouwersbond van Oost-Vlaanderen, Gouden Leeuwplaat, 12, Gent, of ten Bureele van Den Dendbrbode, - te Aalst. V BERICHT. Het bestuur heeft de eer ter kennis te brengen van het publiek dat de stads- schietbaan open is den Zondag en Maan dag van 2 tot 3 ure 45 m. namiddag, te beginnen van 28 October 1906. De schutters zullen zich gediagen aan het reglement van inwendige orde ten lokale aangeplakt. De Schrijver, De Voorzitter, A. SCHOONJANS. A. MEGANCK. Van 's middags tot middernacht eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 28 October 1906, M. Callebaut, Boter markt. Donderdag i November (Allerheiligen), M. Bonner, Bisschopstraat. Zijne Hoogw. heeft benoemd Onderpastoor te Maldegem, den E. H. Van Droogenbro'eck, onderpastoor te Hansbeke te Hansbeke, den E. H. Martens, onderpastoor te Louise-Marie te Louise-Marie, den E. H. De Vos, onderpastoor te Appels te Appels, den E. H. Last, oud-leeraar te Aalst. STAD AALST. Maatschappij De Bok kenrijders. Het feest der 40* verjaring eerst bepaald op 29 October verdaagd tot MAANDAG ia NOVEMBER 1906. "Vermaarde te Scherpenbeuvel. Aanstaanden Zondag, 4 November zal aldaar de wijdvermaarde kaarskenspro- cessie baren jaarlijkschen omgar.g doen. De vespers worden gezongen om 2 1/2 ure, waarna uitgang der processie. De missen zullen geschieden om 5, 6, 7, 8, 9 en 10 uren. Bijzondere treinan zijn ingericht ten dienste der duizende Bedevaarders die jaarlijksch dezen dag, den geliefkoosden Secherpenheuvel der Moeder Gods ko men bezoeken. Worden gevraagd Goede Schrijnwerkers, Kleermakers, halve gasten en leerjongens, goede Wevers. Vragen werk. 1 Huisknecht met goed gedrag, 1 goede Koetsier, Daglooners en Fabriekwerkers. tDoocl van Vader De Beucker. Vader De Beuc- ker de vermaarde natuurkundige, de genialen redenaar, de kloeke Vlaam6che Christen is te Antwerpen in den gezegen- den ouderdom van 80 jaren godvruchtig in den Heer ontslapen. Meer dan eens hoorden wij hier te Aalst zijn helder en overtuigend woord H. R. I. V. MAGAZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerhande .-MEUBILEERING Karei. VAM DE PUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, 29, (nevens 't Bureel van De Denderbode.) Matige prijzen.Spoedige bediening Creemboter. Markt van Zaterdag 27 October 1906 i33 kilogrammen ter markt, Prijs fr. 3,20 tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den a65 klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen 2120 kilogr. Snij- en Naailessen voor Damen Jufvrouwen volgens de laatste nieuwe leerwijze gegeven door Madame Weduwe gediplomeerde Snijster, Aalst, 27, Brusselsche straat, 27, Aalst. Patronen op maat, Busten, Modegravuren, enz. LAM) VAM KIEM. Onze Koninklijke Maatschappij gaf Zon dag 11. hare eerste Tooneelvertooning van 1906-07. Het programma bestond uit DE VROUW VAN EGMONT, een geschiedkundig gewrocht vol caracteris- tische tooneelen. Men mag voorzeker op de eerste rij der rollen dezen van Alba, Lacorkis, Egmont en Hoorn plaatsen en met de andere bijrollen liep het zeer moeilijk stuk, goed van stapel. Het laatste bedrijf is bezonder wel ge lukt. Tooneelversiering, costumen waren overeerlik, zouden de mannen van den Tak zeggen. De comedie HUWELIJKSPECULA TIE kon beter ingestudeerd worden,doch, wij hebben veel gemeendcr opvoeringen te zien gekregen in onzen Schouwburg er is echter weergegeven, zoo veel het stuk als weerde bevatte. Ergo, alie spe lers hebben hun best gedaan, de zaal was ganscli bezet, hetgeen, een wonder mag genoemd worden, daar er drie feesten te gelijk plaats hadden dien avond, daarbij geen propaganda en met nieuwe regle menten gewerkt die nogthans de beste uitslagen hebben opgeleverd. De omhaling gedaan ten voordeele van de slachtoffers der werkstaking te Ver- viers, gaf de som van fr. 35,27. ^et be drag werd gestuurd per postwissel aan het hoofdbestuur van onderstand, te Gent. Wij vernemen dat de tweede vertoo ning op 16 December 1906 en de derde op 3 Februari 1907 zullen plaats geven. (Medegedeeld). AALST.Zondagschool - Prijsdee- ling. Verleden maandag heeft de prijsdeeling plaats gehad der leerlingen onzer Zondagscholen. Om 9 u. werdt er eene plechtige Mis opgedragen, waaron der onze eerw. heer Deken eene schoone aanspraak deed. In gepaste woorden dankte Hij de talrijke Meesters en Mees teressen voor hunnen iever en opoffering; Hij herdacht in roerende woorden Jufvr. Celine Van den Bossche, die, gedurende 5o jaren, al hare krachten toegewijd heeft aan het zoo edel werk der Zondagscho len. Daarna had de prijsdeeling plaats, voorgezeten door den Eerw. heer Deken omringd van gansch de Geestelijkheid, alsook van den heer Baron de Bethune, den heer Schepene De Herdt en Mr Lsi rens. Meer dan 1800 leerlingen ontvingen een schoonen prijs. Moge de Zondagschool meer en meer bloeien tot tijdelijk en eeuwig welzijn onzer kinderen. De algemeene snljle»- ■en die eertijds in de Kostschool der Dames van Maria gegeven werden aan Juffers welke geene leerlingen waren van gezegde Kostschool, zullen voortaan ge geven worden, Vrijheidstraat, 3g, te Aalst, den Dijnsdag van iedere week tegen ia fr. de 3 maanden. Afzonderlijke lessen op aanvraag tegen fr. i,5o. Gabrielle Teurrekens, gediplomeerde snijster Denderwindeke.— Dubbele moord. Het parket van Audenaarde stapte woensdag morgend te Denderwiudeke, nabij Ninove af, om er een onderzoek te openen betrekkelijk een dubbelen moord welke den avond te voren werd gepleegd, rond middernacht, voor het koffiehuis ge houden door Ravets. Tijdens een gevecht werd zekere Faut in volle borst gestoken met eenen dolk. Vuurschoten werden gelost en een an der slachtoffer, Frans Denau werd doo- delijk getroffen. De plichtige zou geboortig zijn van Oetingen. Cherscamp. Diefstal. Ten nadeele van zekeren Verhofstadt, alhier, was eene som van io5o frank gestolen. Het onderzoek heeft bewezen dat de plichtige zekere G... was die volledige bekentenissen moet gedaan hebben. Bij zijne vrouw werd nog eene som van 800 fr. teruggevonden. Een policieagent sprak aan de Sint- Nicolaaskerk te Brussel, eenen blinde aan, die daar reeds sedert jaren zit met zijne vrouw, om aalmoezen te ontvangen en vroeg hem, hoelang hij reeds blind was. Van mijn kinderjaren, was het antwoord, waarop <le agent hem en zijne vrouw verzocht, mede naar het policie- bureel te gaan. Beiden volgden tot aan den hoek der straat, waar de blinde eensklaps, tusschen een gewoel van rij tuigen en trams doorslibberende, op den loop ging. De agent wilde hem nazetten, maar de vrouw klampte zich aan hem vast, en, toen hij zich had kunnen los maken, was de blinde reeds verre weg. Toen moest hij zich troosten met de vrouw alleen meê te nemen, en in den policiepost proces-verbaal op te maken. Wat men In Aalst ge looft. Wij mogen gansche kolonnen getuigschriften lezen, van plaatsen op 5o en 100 kilometers verwijderd zijnde, maar zulks zal voor ons nooit de zelfde waarde hebben dan een artikel van eenige regelen voortkomende van eenen inwoner van Aalst want het zijn de plaatselijke bewij zen, die men in Aalst voor waarheid aan neemt, en zulks geven wij er altijd. Leest hetgeen ons M. G. Palsterman. 4 Lange Zoutstraat, zoo rechtzinnig zegt Sedert meer dan vijftien jaren had ik vreeselijke nierpijnen 's nachts was ik dikwijls ge noodzaakt op te staan, zoo leed ik, ik rustte nooit, ik kon mij bijna niet meer bewegen en alle werk was mij lastig en pijnlijk niettegenstaande menige mid delen en zorgen bleef mijn toestand den zelfden, het verdroot mij, me zoo te zien, ik wilde mij zelf verzorgen maar ditmaal met de Foster Pillen voor de Nieren verkocht bij M. De Valkeneer, apotheker. Ik mag U zeer rechtzinnig bekennen dat ik mij, na de pillen gedurende eenige dagen genomen te hebben, reeds veel beter gevoelde en weinigen tijd later is mijn toestand zoo van dag tot dag verbe terd dat ik heden niet meer de minste pijn gevoel. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof U het kenbaar te maker.. Die stekende pijn in den rug, eenen dolksteek gelijkende, komt door de nieren en is een teeken van vergevorderde nier ziekte. Urinezuur heeft zich in de nieren zeiven gekristalliseerd en de scherpe pun tige kanten dezer kristallen snijden en scheuren de teere weefsels der nieren en dit veroorzaakt verschrikkelijke pijn. De bestanddeelen waaruit de Foster Pillen vooi de Nieren» samengesteld zijn,lossen spoedig het gekristalliseerde urinezuur op en helpen de nieren om het vergift uit het lichaam af te voeren door het water. Verzekert U dat men U de Foster Pillen voor de Nieren »geve van dezelfde soort als die welke M. Palsterman gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken be komen tegen 3 fr. 5o de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post met het bedrag der som te zenden aan het Alge meen Depot voor België Engelsche Apotheek, Ch. Delacre, 50, Coudenberg- straat, Brussel. Wacht U voor namaaksels eisch het handteeken James Foster op elke doos. D. A. 14. Behalve het ongeluk in de Noord statie te Brussel, heeft de mist nog eene andere botsing veroorzaakt namelijk in de Zuidstatie. Wagons werden omgeworpen en ver brijzeld. De sporen waren versperd en de dienst deerlijk belemmerd. Hier is geluk kig slechts stoffelijke schade. De gekwetsten der Noordstatie, die in den trein van Gent zaten, maken het goed. Voor geen enkel zijn erge gevolgen te vreezen. GISTEREN, Zaterdag, was het de 40 verjaardag van de opening, te Brussel, 54, Nieuwstraat, der magazijnen Cohn- Donnay, de populairste der hoofdstad wegens de ongehoorde goedkoopte waar mede zij duizende verschillende artikelen verkoopen. Bij deze gelegenheid heeft M. Leon- hard TIETZ de sympatkieke opvolger der firma er prijs op gesteld zijn kalanten te onthalen op eene wijze die wel geschikt is te behagen aan zijne Vrouwelijke klien- teël de muzieken lekkernijen. Terwijl de onder-muziekoverste van het Regiment Grenadiers met meesterhand een korps van 3o uitstekende muzikenter. aanvoerde, maakten de dames zich meester van de premiën. bestaande uit schoone bonbondoozen gevuld met heer lijke Zwitsersche melkchocolade. Ter herinnering van dit feest werd een zeer lief kalender-programma, geparfu meerd met violette ambrée, aan de be vallige kalanten aangeboden van alle zijden toegestroomd om den verjaardag te vieren van hun geliefkoosd magazijn. 45*47+- Te Sint-JaDS-Molenbeek is eene stelling omgevallen bij het ophalen van een zwaren steen en vier werklieden wer den gekwetst, waaronder een doodelijk. Een rechterlijk onderzoek wordt gedaan. Theod. Van Ryseghem, van Eeckc, die bij de gendarmerie verklaard had dat zijn broeder zich opgehangen had, is na het onderzoek van het parket aangehou den en naar Gent gebracht waar hij in den namiddag een zeer lang verhoor voor den onderzoeksrechter onderging. Theo.luul, de vader en de koewachter verklaren dat zij een geweerschot hebben hooren afgaan bijgevolg moet er zelf moord bestaan, zeggen zij. De gebroeders Van Ryseghem hadden nog nooit twist gehad. In een huis der Bogaardstraat, te Leuven, was een hond onder eene bank gevlucht. De bewoners wilden hem bui ten jagen, doch het beest sprong nu op de huisgenooten toe en beet den vader, zijnen zoon, zijne dochter, zijn kleinzoon alsook een artillerist, die in huis was. De hond werd opgesloten en in een onderzoek heeft men kunnen vaststellen dat hij ra zend is. Het drama van Ten Brielen. Uit het onderzoek is thans gebleken dat de 7ojarige vrouw Braem, die aangehou den werd, onder verdenking, haren ge trouwden zoon dood geschoten te hebben onschuldig i3. De plichtige moet zijne eigene vrouw zijn, Marie Descamps. Deze had in tden loop van het onder zoek bekend dat zij eene blikken doos, geld inhoudende, verborgen had, maar hoeveel die doos'inhield, noch waar zij te vinden was, wilde zij niet zeggen. Daar het parket meende, er meer dan geld in te zullen vinden, werd de kleine hoeve meermaals doorzocht. En dit was verleden Dinsdag weer het geval. En noch in de hoeve, noch in den hof of in binnenplaats iets ontdekkende, be sloot men in de aangrenzende weide te zoeken. Een blauwe steen in het gras trok de aandacht der magistraten. Men beval den steen weg te nemen en te graven en men vond inderdaad de doos, die rond de 700 fr. inhield. Niets was er, wat de plichtigheid der jonge vrouw kon bewijzen. En toch schijnt het parket hiervan overtuigd, want men meldt de aanstaande vrijlating der oude moeder. IS DE wereldberoemd. Hij alleen geneest zonder gevaar, ter wijl andere onbekende pillen, tabletten of andere siroopen, schadelijk zijn voor het hart, maag, nieren, en de longvezeltjes verbranden. De siroop De Pratere bevat geene schadelijke stoffen, stopt niet op, en mag zelfs door de kinderen genomen worden, want hij geneest ook de kink hoest in 10 dagen. Prijs 2 franken de groote flesch. Te bekomen te Oostende, bij den uitvinder Od. De Pratere die overal verzendt tegen een postbon van fr. 2,50 (5o centiemen meer voor port), alsook te Aalst, bij deapothekers De Valc- keneer en Callebaut. ONGELUK IN EENE PAS TORIJ. Twee meisjes verstikt. De twee gezusters, Victorina en Gabriella Deckmyn, van Roeselare, waren op be zoek bij den zeer eerw. h. pastoor van Isegem, hunnen oom. Dinsdag morgend, om 6 ure, was de eerw. h. pastoor verwonderd, dat zijne nichtjes nog niet opgestaan waren. Hij ging kloppen aan de deur harer kamer maar kreeg geen antwoord. Nog meer verwonderd deed hij de deur open en deed het electriek licht branden. Ter- zelfdertijd beving hem eene stiklucht. Hij zag dat eene zijner nichten, Gabri ella nog te bed lag de andere, Victorina, zat op eenen stoel. De Eerw. heer pastoor, zag nader toe en liep zijne huisgenooten. Zij stelden vast dat de twee juffers dood waren, ze waren reeds koud. Dokter Vande Walle, die inderhaast geroepen werd kon niets anders dan den dood vaststellen. De oudste, Victorina telde 28 jaren de jongste Gabriella 18 jaren. Ze zijn de dochters van den heer Deck myn, handelaar in kruidenierswaren, van Roeselare, die vader is van 16 kinderen g dochters cn7 zonen. Madame Deckmyn is ook onlangs over leden. De verstikking is veroorzaakt door den rook van een vuur, dat geheel den nacht brandt. De rook is in de kamer gedrongen door eene spleet in de schouw. Men had deze spleet niet bemerkt daar zij verborgin was achter het behang papier. Het volgende ongelooflijk feit wordt uit Ressaix, bij Charleroi gemeld Eene ontaarde moeder ging, vier dagen na de dood van haren echtgenoot, bij een kerel wonen. Die helleveeg had een kindje van negen maanden oud en dat wichtje was het ellendig koppel waar schijnlijk in den weg. Om het kind te doen verdwijnen sloot men het naakt in den kelder op en liet het daar van honger en kou sterven. De gendarmerie heeft het parket verwittigd. Kigolo is de beste en de fijnste der oude genevers. De echte Vlaamsche Elixir stokerij Bekaert, is de beste der gezondheids likeur. (1) Te Celles heeft deze week een hevig onweer gewoed. Zware donder slagen werden gehoord,terwijl de bliksem He lucht doorkloof en de regen geweldig neerplasle. To Casteau is eene vrouw in dra matische omstandigheden levend ver brand, alweer uit oorzaak van de gewone onvoorzichtigheid door te dicht bij het vuur te komen en zoo hare kleeren vlam te doen vatten. Te Eugies is een 6jarig kind dood gepletterd onder een omvallend ijzeren traliehekken. Ten gevolge van den lock-out, welke te Verviers en omstreken heerscht, begint te Eecloo het werk in de wolnij verheid ook schaarsch te worden. Vooral de handwevers van sommige fabricanten beginnen er de noodlottige gevolgen van te ondervinden. Indien de omstandig heden geene andere wending nemen, dan is aldaar ook werkstilstand te ver wachten. De Handelsrechtbank van Verviers, heeft de failliet van het socialistenlokaal het Maison du Peuple, uitgesproken. l)e 52jarige Defaut, van Aarlen, kwam Zondag avond dronken thuis. Hij begon met zijne meubelen in stukken te slaan. Zijne twee zonen, die zulks wilden beletten, werden door den man hevig met eenen stok op het hoofd geslagen. De jongste, i5 jaas oud, verkeert in stervens gevaar. De dronkaard greep daarop zijne vrouw bij de keel en trachtte haar te ver wurgen. Daar niet in gelukkend, sloeg hij de ongelukkige verscheidene malen met een stok op het hoofd, totdat de vrouw bewusteloos ten gronde bleel lig gen. De slagen op het hoofd waren zoo erg, dat de vrouw wellicht aan de gevol gen ervan zal bezwijken. Geburen waren ter hulp gesneld. Defaut ging op de vlucht. Hij sprong in eenen vijver en verdronk. Te Frasnes-bij-Dinant ontstond tijdens de prijsdeeling van eenen kegel- wcdstiijd, twist onder de deelnemers. Een der twisters heeft met een zwaar voorwerp eenen voerman den schedel stuk geslagen en zoo zijnen dood veroorzaakt. Het parket doet een onderzoek. De plichtige is gekend.

De Denderbode | 1906 | | pagina 2