Zondag 4 November 1906 5 centiemen per nummer. 57sle Jaar 3893 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. Maar ds maan. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. VRIJDENKERIJ. De Siule Maria Kerk te Cliislehurst. Ditjes en datjes. DE DENDERBODE Pit blad verschijnt den "Woensdag en Zaterdag van iedere "week onder dagtee- kening van den volgenden dag. De prijs ervan istweemaal ter week voor de Stad 6 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont- /a-igen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat. Nr 31, en in alle Postkantoren des Lands. ClllQllE WIIM. Per drukregel. Gewone 15 centiemenReklamen fr. 1-00 Vonnissen op 3d* bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij acccord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. AALST, 3 NOVEMBER 1906. Pilatus Daens die, om don donder, toch niet verkroppen kan dat de Bra- bantsche kiezers, voor eeuwig en drij dagen, zijne pas hebben onderteekend, denkt dat hij, dank aan een revolution- nair opstootje, er in zal gelukken opnieuw in de Volkskamer te sluipen. De omverwerping van 'l catholiek Ministerie is wel mislukt in Mei 11. maar 't is slechts uitgesteld tot in No vember en dan roept Pilatus in Het Land van Aelst uit ZAL 'T ER STORMEN En u Het Recht van Leeuwke Plancquaert voegt er het zijne bij. 't Leenwke heeft 't middel gevonden 0111 't catholiek Ministerie in den grond te boren. Men zou, stelt 't Leeuwke voor, het algemeen stemrecht eischen cn indien de Ministers en de catholieke Meerderheid vermetel genoeg zouden zijn van het te weigeren, zou de oppo sitie, na gedurende eenige dagen, door lawijt en getier, alle ernstige beraad slaging te hebben onmogelijk gemaakt, in algemeene werkstaking gaan en alzoo het raderwerk van 's landsbestuur te stremmen. Eu verscheidene blauwe en roode organen juichen er aan toe. Bij nader onderzoek bestatigt men dat Leeuwke Plancquaert er de uitvinder niet van is en de eer ervan toekomt aan den razigen papenvreter Buvl. gepen- sioenneerde schoolpedanl, schepen van Elsene en volksvertegenwoordiger van Oostende-Vcurne-Diksmuide. Leeuwke Plancquaert aapte dus eenvoudig papenvreter Buyl na want daags na de kiezing van 31 Mei ver klaarde deze laatste te Oostende 't vol gende Hardnekkiger dan ooit moeten wij strijden om het wapen van het alge- meen stemrecht te veroveren. I11 het land, in de Kamer, overal hebben wij voor plicht de verwezenlijking van die rechtvaardige hervorming lebe- trachten. In de Kamer riep de spreker uit zullen wij, om het te bekomen, d alle middels aanwenden welke de wet 1 te onzer beschikking stelt, daarin begrepen de weigering de begrootin- gen te stemmen, daarin begrepen de ingerichte verhindering van het wet- n gevend werk, daarin begrepen de par- lementaire werkstaking. Het land wil het algemeen stemrecht en zal het kost wat kost, veroveren De Echo d'Ostende juichte luid ruchtig dit strijdplan toe en zondt er een zijner opstellers op uit om te vernemen of de cartelisten het onvoorwaardelijk bijtreden. Nu, hij begon met zich blauwe sche nen te loopen MM. Hymans, Mullen- dorff, Vandervelde, Demblon en meer andere cartelisten. Ze zonden hem wan delen, want niemand verklaarde er zich gunstig aan. Teleurgesteld door dit ongunstig ont haal, heeft de afgezant van deu Echo zich tot de Senateurs gewend, maar daar kreeg hij van 't zeilde laken een broekske. M. De Mot, Burgemeester van Brus sel, walste hem beleefd aan de deur. Na overal afgescheept te zijn is de zendeling van den Echo zijn nood gaan klagen bij den rooden Senateur Picard, de politieke zwanzer die zijn partijgenooten dan en dan eens een bard nootje te kraken geeft. En onze Oostendsche afgezant dio dacht bij M. Picard te lukken, werd duchtig voor den aap gehouden Ja, zegde hij, ik zou wel willen de trompet blazen,maar met mijne socia- listische collegas in den Senaat is niets aan te vangen. Lafontaine is te bedeesd. Eibers te voornaam, Grimard te hoogmoedig en te goed 't accoord met zijne liberale collegas en zells Lambiotte zou niet willen meedoen, want hij heeft eens, op verzoek van den Voorzitter, het woord prullen ingetrokken, toen hij mij onderhro- ken had om te zeggen dat ik niets dan prullen vertelde Na nog eenige zwanzerijen van den zeilden aard, zegde M. Picard .ten slotte Gij zoudt de regeering willen omver- werpenIs zij dan niet samengesteld uit goede jongens, uit beminnelijke en voorkomende ministers Doen onze meesters - foei, dat leelijk woord niet alles wat zij kunnen om ons te behagen en zijn zij. in we zenlijklieid, niet eerder onze dienst- boden Wat wilt gij doen De clerikalen vernietigen en ze vervangen door doctrinairs Voor de belangen der werkende u klas ben ik overtuigd dat een calI10- Iiek ministerie beter is dan een doc- trinair ministerie. 11 De clerikalen, daartoe gedwongen, hebben dertig werkmauswetten ge- 11 maakt de oenen zeggen dat het fac-a- dewetten zijn gedeeltelijk, ik neem het aan maar zij bevatten niettemin veel goeds en langzamerhand worden zij verbeterd en doeltreffend gemaakt. 11 Wat zouden wij hebben met het algemeen stemrecht? De Kamer zou verdeeld zijn in drie partijen van ge lijke macht welk een warboel zou daaruit voorspruiten Moeten wij zeggen dat do Oostendesche zendeling zijn buikske vol had, zijne matten oprolde en met den eersten snel trein naar T zeestrand trok. En zoo zijn papenvreter Buyl, Pila tus Daens en Leeuwke Plaucquaert met hunne parlementaire werkstaking, deerlijk van *t brugsken in 't waterkori gevallen Over eenige jaren, toen de ongeloovi- gen tegen God en zijn gebod uitvielen, zongen zij gewoonlijk het deuntje De godsdienst is goed voor vrouwen en kinderen, maar de mannen moeten zich van al die kwezelarijen ontlasten die kleingeestigheden zijn niet meer van onzen tijd een man moet vrij en onbe vreesd hel leven doortrekken en er van genieten zooveel liy kan Alhoewel die godloochenaars in dien tijd het geloof goed en zelfs nuttig acht ten voor vrouwen en kinderen, toch zou men hot aan hunne handelwijze niet gezegd hebben. Daar weten de mannon nog van te spreken die, in de droevige dagen van den schoolstrijd, krachtdadig hebben meegezongen Zij zullen haar niet hebben de schoone ziel van 't kind Die mannen weten wat al zotteen onberekenbare kosten bet libe rale gouvernement toen gedaan heeft om aan alle kinderen een onzijdig, d. w. z. ongodsdienstig onderwijs op te leggen, om van die reine zieltjes afschuwelijke godloochenaars le maken. Hetgeen zij vroeger onderduims be werkten, daar schamen zij zich niet meer om en in hunne oogenblikken van rechtzinnigheid, durven zij verklaren dat alle geloof ook uit de kinderharten hoeft geroofd om hun van jongs af den geest der vrijdenkerij in te pompen. Moesten die ongeluksvogels in hunne pogingen gelukken, gij zoudt alras de maatschappij in rep en roer zien staan, en berooid van allen teugel zou zij mei rassche schreden naar den afgrond dalen. Ziehier wat Victor Hugo, er over dacht die was op de hoogte der zaken en zijne getuigenis kan niet verdacht worden door onze hedendaagsche papen vreters De onwetendheid aangaande God is, om zoo te zeggen, de grootste der kwa len.... Wanneer Frankrijk zal kunnen lezen, laat dan dit verstand, dat gij ont wikkeld hebt, niel zonder leiding. De ontwetendheid is beter dan de slechte wetenschap. Zaait dus in de dorpen do leering van 't Evangelie Hetgeen den mensch goed maakt, sterk, wij.;, voor zichtig, welwillend, weerdig van de vrijheid, is van altijd de hoop voor zich te hebben op een beter leven, stralend door dc duisternissen van liet tegen woordig leven. Ik wil dus oprecht, ik zeg meer, ik verlang vurig het GODS DIENSTIG onderwys. Men heeft in Frankrijk dien raad met de voelen getreden. Het ontwikkelde verstand is zonder leiding gelaten en heden ziet men er de droevige gevolgen van. Hopen wij dal die grootste der kwa len, do ontwetendheid aangaande God, nooit ons geliefd België heheersche 1 Eenige verfraaiingen onlangs aan de Kerk gedaan. Dank aan den onvermoeibaren iever en de godvruchtigheid van den Pastoor deken, den Eerw. Pater BOONE, tl) zijn er eenige versieringen aan het schoone kerksken van S,e Marie te Cliislehurst gebracht. Zij zijn bezonder- lijk 111 verhouding met de kapel van het H. Hart. Onder dezen verdienen de kerkramen, door de Heeren Hardueau en G°, verveerdigd en da vensters ver sierende welke naar het outaar zijn toegekeerd, eene bezondere melding. Het kerkraam welk hel middenraam bezet, verbeeldt het Heilig Hartde vijf andere omringende vensters en naar dat van het midden gekeerd, zijn ver sierd met kerkramen, den II. Joannes Evangelist, den H. Hendrik, den H. Lodewijk, dc gelukzalige Margarelha- Maria en de H.Hêlena van 't heilig Kruis verbeeldende. Deze kerkramen, in dewelke de geele en witte kleuren op een veld van rooden robijn uitkomen, maken eeno zeer schit terend effect. Eene andere zeer belangwekkende verfraaiing, is het schoone gesmede traliewerk die de opening tussclien de beuk en de kapel afsluit. Iedere opening van het traliewerk is door staven in drij vakken verdeeld aan ieder van dezen is een medaillon in licht ijzer gehecht en onder en boven in de tusschenruimten treft men tal van gesmede bladeren aan. De standaards booggewijs geplaatst wordenopengespreid door rijkelijk ge beitelde centers in vorm van bladeren. Die opvolging van gesmede bladeren wier takken dooreenstrengelen vormen een zeer merkweerdig gewrocht. On- middelijk onder deze medaillons ver spreiden zich langs weerskanten een aantal horizontaal geplaatste koperen schilden waarop opschriften in orne- mcntalo letters in relief. Langs den kant der kapel leest men Discite a me, qui a mitis sum et humi- lis corde. en langs de kant der kerk Laas tibi Domine rex aster nee glories. De laatstepaneclon alsook de medail lons en het geincrusteerde gebladerte zijn met fijn goud belegd, het borduur sel van donker blauw zijde. Het werk is'gansch uitgevoerd ge weest door de Heeren Bainbridge Reg- nols en C° volgens de plans en onder de leiding van den bouwkundige W. J. Deslin. Plans en uitvoering hebben eencn be- langwekkenden kant De kleinigheden zoo natuurlijk weergegeven en zoo ein deloos uitcenloopend getuigen van de zorgen welke men er aan hesleed heeft (1) Du Eerw. Pater Boone is Aalstenaar. LIBERALE KIESHERVOR- MING. De liberale volksvertegen woordigers van Oost-en West-Vlaande- ren hebben te Gent eeno vergadering gehouden. Volgens een liberaal blad zi jn zij voor nemens aan de linkerzij der Kamer voor te stellen een ontwerp van kioshervor- ming te ondersteunen. Er is geen spraak van algemeen stem recht. Maar... de getuigen van al de partijen zouden recht hebben het opma ken der kiezerslijsten en al de werkin gen die de kiezing voorafgaan bij te wonen. Eindelijk zou het door die nieuwe kieswet, verboden zijn de ouderlingen en gebrekkelijken, die hunne kiesplicht gaan vervullen, nog in het kiesgangske bij te staan, hetgeen overeenkomt met die menschen van het stemrecht uit te sluiten. Zou het soms niet heter zijn in liberaal opzicht, natuurlijk te bepalen dat de kiezers die hulp noodig hebben hunne helpers uitsluitend moeten kiezen onder de liberale jonge wachten HUN EERBIED voor de gewe tensvrijheid. De Franscho vrijden kers die in Frankrijk aau 't bewind des lands zijn komen een nieuw middel uit te vindon om de catholieke Geeste lijkheid op eene tot hiertoe ongehoorde wijzeden duivel aan te doen Al de priesters die zouden durven weigeren kerkelijke vereenigingen te stichten en getrouw blijven aan 't Room- sche Catholiek Geloof, zullen van hun ne Fransche nationaliteit beroofd wor den en in hun vaderland behandeld worden als de ambtenaren van een vreemden vorst. Ziedaar hoe de Fransche logiegasten de gewetensvrijheid verstaan. Lange- nooten Wanneer de liberalen en socialisten hier zullen meester zijn, zult ge het hier ook zien gebeuren Onthoudt het MELK MET HONING is verster kend voor oud en jong. Een boterham met honing vervangt de levertraan. NICKELMUNT. Zooals wij aangekondigd hebben, zijn de niet door boorde nickelslukken van 5, 10 cn 20 centiemen niet meer gangbaar sedert 1 September, 't is te zeggen dat niemand meer ze nog moet aanveerden. Men mag ze nochtans nog altijd in betaling geven in de Nationale Bank en hare agencies, alsook inde statie post en telegraal'bureelen, evenals hij de ontvangers der belastingen, in do ge meenten, waar er geene agencie der Nationale BanK beslaat. Na den 30 No vember worden ze daar ook niet meer ontvangen. Op de trams te Brussel, le Antwer pen en te Gent worden die nickclstuk- ken ook nog tot in November aanveerd. Dat degenen die er nog hebben, er zich dus maar haastig van ontmaken, ten einde er later geene moeilijkheden meê te hebben. ISij (le BriiS(ieIwerker« i(» Muorsel. Do Brusselwerkers van Moorsel aangesloten hij de aldaar bestaande Fransehmansgilde, vergader den Zondag laatstleden, na de Hoogmis, in de herberg van Wed. Van de Steen. De vergadering werd vereerd met de tegenwoordigheid van den E. H. Soens, onderpastoor, den heer burgemeester en eenige bijzondere ingezetenen der ge meente Dc opkomst der leden was opperbest. De heer Duprez sprak eene korte redevoering uit, in dewelke hij de noodzakelijkheid van het vereenigings- leven aantoonde en met voorbeelden bewees hij de groote macht welke in de gilden en syndikaten gelegen ligt. Breedvoerig werd er dan door ver- schilligc leden gehandeld over eene vraag gedaan aan den heer Minister van Spoorwegen tot het bekomen van zeer noodzakelijke wijzigingen aan de uren van vertrek en terugkeer van de treinen waarvan de Brussel werkers van de streek zich moeien bedienen om naar en van hun werk te rijden. Die vraag door den heer Minister van de hand ge wezen zal opnieuw gedaan worden en desnoods zal eene deputatie der belang hebbende werklieden een onderhoud aan den heer Minister vragen. 't Was elf uren toen de vergadering in de hoste stemming uiteenging, nadat zich nog eenige nieuwe leden hadden aangegeven, en eenige mannen zich gelast hebben to ijveren voor de Tom bola ten voordeele van het Bescherm- comiteit. De beste weerdij. - Het is niet zonder vaderlandscho fierheid, dat wij eene beoordeeling vinden zoo als de vol gende, van den vermaarden Franschen economist M. Leroy-Beaulieu To midden van al dat rijzen en dalen der verschillende staatsweer- dijen, vraagt men ons somtijds welke - de weerdij is die meest vastheid aan- biedt, le gelijk met een groot gemak van verhandeling. Tot hiertoe is de weerdij die best aan de voorwaarden beantwoordt, de Belgische Rente 3 ten honderd. - De veranderingen dezer weerdij zijn, al sedert een zeker gelal jaren, - zelden Óen ten honderd van de eene Beurs tot de andere, en op weinig afstand, verschillen de koersen slechts eenige centiemen. Deonzijdigheid.de rijkdom en de politieke vastheid van Belgenland, hebben die weerdij, tot den dag van heden, in eenen gansch bevoorrechten toestand geplaatst.- Dat vloiend oordeel over den gelde- lijken toestand van België, is dooruen Economiste Francais meêgedeold in zijn nummer van 6 October laatst. LEOPOLDSORDE. De heeren Victor De Gheest, Notaris en Schepen onzer Stad van Aelst en A. Blancquaert, provinciaal Raadslid en Schepen der Gemeente Lede komen mol het Rid derkruis der Leopoldsorde vereerd te worden. Onze beste gelukwcnschen. '(3N3INA 3ZN0- Jefke Pan toffel, cal lessen van hoffelijkheid in onzen Gemeenteraad hij heet zijn catho liek* collegas sukkelaars tot groot ver maak der libi-rab n die van oudtijds altijd in bewondering hebben gestaan voor vreemde profeten die brood eten. Vroe ger kwam hier het lici.t gestraald langs over den Siczegemkauler, thans straalt l.et langs over den Lebbckenscho bosch kant nabij Dendtrmonde alwaar de alwe- ttrs b roemd zijn door hunnen eremen raus TOEN de lawijtmakers Leveau De Blieck gevolgd van M. Boterbergh, ai- zittingzaal verlieten, verkeerden M.M. Van der Schueren en Verhulst in twijfel of ze ook wel zouden opstaan en v-eg- gaan. N11 't was skebts op bevel van commandant Jefken dat ze zich verwij derden. Zouden deze twee heeren wel licht een oogenblik begrepen hebben dat het onmogelijk is aan ordentelijke en wel gemanierde lieden hunne vrienden in hunne onbetamelijke handelwijze le vol gen en hunr.e goedkeuring te verleenen aan mispla itsie rdevo *rinr;cti. M.Odilon bezonderlijk moet zich zeer vereerd ge voelen door 't gezelschap van ons Staaf- ken BALKEN in d'oogen van heer schap Gustaaf... Gustaafken voor de Da mes. Welk groot schelmstuk mogen wij toe bedicven hebben, toen wij destijds kond maakten dat de befaamde genialen Gustaaf Leveau, in het plan van vergroo- ling der school te Mijlbcek, poutrels ge nomen had voor houten balk n van zulke ongsmeeue dikte dat ze nergens zouden te vinden zijn. Nu, ir. zitting des Gemeer.teraads van Dijnsdag 11., kwam de genial-: bouwkun dige of werktuigkundige, gelijk hij zich zeiven betilteld heeft op deze zaak terug en kloeg aan dal De Denderbode hem poogt belachelijk te maken docr de bekendmaking dezer zaak... Maar aan wie de schuld wanneer men steeds in die ouoAaqjaA taal, die den nieuwen Pieter Coecke van aan de Vaart, kenschetst, de uitgelokte klakbendc tracht te behagen door het uitkramen van eene wagenvracht domheden... domheden, die onze politieke vrienden van den Gemeen teraad altijd meer om meer zullen onbe antwoord laten. Nu, z'hebben gelijk want men zou zijn poeier naar de musschen verschietm.En de taal en de toon waarop die domheden worden uitgekraamd Waarlijk men zou zeggen dat hij het Stadhuis voor het Schippershuis neemt alwaar hij in de taal cn op dien toon mag redekavelen met zijne snapszuipers... Overigens ondanks al het lawijt van heerschap Gustaaf, blijft het klaar en dui delijk bewezen dat de balken waarvan kwestie, alleen te vinden waren in de oogen van den beroemden maar misken den bouwmeester EEN MERKWEERDIG FEIT. Staafke Leveau heeft pi ter geweest, ja, peter geweest Woensdag 1.1. Een der beste klanten zijner snapskroeg was op zoek naar een dooppeter voor zijn kindje... En Staafke zei 'k zal ik dooppeter zijn... Gij, Staafke I... een plak daarop en dan pak ik er nog eentje op 1... Nu, Staafke trok kerkwaarts voor den doop en al de bewonderaars van onzen Snapsbaas gin gen eens kijken. En ailen kregen een fooitje... Wie z*-gt dat Staafken een dommerik is heeft het mis 1 ONZE ROODEN van binnen en buiten onze Stad Aalst deden op Aller heiligendag hunne gewoonlijke vairt naar ons kerkhof, 't Was lijk voorgaande jaren. Wij hebben ze in rangen geschaard gezien de vrblinde sukkelaars die zich door zekere leeperikken zoo fijnckes laten scheren tegen 3o en 35 frank ter week zonder de geblesseerden...'t Is waarlijk curieus om zien ook zekere roodjes naar 't Bureel van Denderbode grijnzend kijken,ze zouden ons huis willen omverre zien er zijn er die smoelen en gebaren maken... Zouden het dan dezen zijn die, toen zij ons 's avonds alleen ter straat ontmoetcn.ons als ware lafaards allerhande buleediginger. naar 't hoof! slingeren In alle geval dat zal ons niet beletten aan dc roode schijnheilige volksfoppeis en sullen-barbiers het masker af te rukl^n. Slntl Aelst. Openbare zitting van den Gemeenteraad, van 3o October 1906. Aanwezig: MM. Gheeraerdts Burge meester, de B :thune, de Hert en Meert Schepenen, Moyersoen, Eeman, Bau wen.*, Claus, De Somer, De Coninck, Burny, Vernaeve, Leveau, De Blieck, Van der Schueren, Boterbergh en Ver hulst. De zitting wordt om 5 3/4 geopend. I. Gemeentebegrooting voor 1907. M. de Bethune stelt voor ze te laten drukken zooals voorgaandelijk. Dit voorstel werd aangenomen. II. Gemeentekas. Drie maande- lijksch nazicht, 3e kwartaal 1906, wordt aanvaard. III. Gemeentegoederen. Verkoop van Grond op de Boudewijnkaai. M. Meert deelt den Raad meê dat M. De Smedt bij den door hem reeds ge- kochten grond nog een deel wenscht aan te koopen. Hij onderwerpt deze vraag aan de goedkeuring. M. Leveau. Zulke zaken zouden vlugger van de hand moeten gaan. Sedert twee maanden zijn de plans klaar en wacht men om het metselwerk aan te vangen en nu slechts wordt die vraag ons voor gelegd. M. Eeman. Wordt gij 't niet gewaar, hij spreekt voor de galerie M. Levkxk. 'k Spreek voor de gale rie ik zeg dat die vraag sedert maanden is gedaan. M. Meert. De vorige vraag is reeds lang uit de voeten, ik heb gezegd dat het een stukje grond is nevens het vorige dat M. De Smedt ook zou willen koopen. M Leveau. Dat hebt gij niet ge zegd. M. Eeman. Wat heb ik gezegd dat hij voor de galerie sprak doet hem bij dander in den kelder. M. Leveau. Hoor eens Jan-Cies.... M. Eeman. En wat zou ik tegen U moeten zeggen. M. Leveau (razend als een bezetene). Toe, toe, zeg maar, Pie-Cies I M. De Blieck vraagt aan den heer Burgerm ester of het niet mogelijk ware de raadsheeren, eenige dagen voor de zittingen te verwittigen. M. De Burgemeester. Gij wordt 3 dagen op voorhand verwittigd, dat is voldoende volgens de wet. IV. Kerkhof. Grondafstand. Wordt aangenomen. V. Academie van Schoone Kunsten. Begrooting 1907, aanvaard. VI. Kerkfabriek. Verschillige ad viezen, aangenomen. M. Leveau. Terwijl wij nu toch spreken van de Kerkfabrieken zou ik wil len vragen of het niet mogelijk «are een dienst in te richten om de kinderen te begraven. Kinderen sterven aan allerlei ziekten, ook gevaarlijke en besmettelijke. Onze wei zen kinderen moeten die dikwijls ten grave dragen en om de gezondheid dier kinderen niet nutteloos bloot te stel len, zou ik den Raad vragen aan het Be stuur der Kerkfabrieken voor te stellen, zich een kleine lijkwagen aan te schaffen. Ook wil ik doen opmerken dat geloof bare personen mij hebben bevestigd dat de persoon gelast met de begraving der kinderen (gedragen onder den arm) met die lijkjes in de herbergen soms lang ver toeft, cn zelfs ook soms die lijkjes aan de deur dier herbergen laat staan. M. de Burgemeester.Indien dit werkelijk zoo is, moeten wij er allen toe besluiten, deze droeve misbruiken te keer te gaan.De feiten zullen onderzocht wor den. M. De Blieck. Hier te Aalst wor den de lichters bloot door de straten naar de sterfhuizen vervoerd, 't ware wensche- lijk dat het hier zou gebeuren gelijk in andere steden dat men ze ten minste overdekke. Het valt ook voor dat men die lichters tegen de gevels der huizen laat rusten. Zou men daartegen geen maatregels kunnen nemen M. De Hert. Dit is een gebruik dat hier te Aalst sedert lang bestaat. Men kan onmogelijk den schrijnwerker dwin gen dit te doen het staat hem vrij zijn werk te vervoeren hoe hij wil. M. Van der Schueren. Over twee jaar heb ik aan den Raad voorgesteld liet overlijden door twee doctors te doen vast stellen en dit is eene zeer ernstige zaak. Het gebeurt dat mensohen van besmette lijke ziekten sterven. Zoo gebeurde hej

De Denderbode | 1906 | | pagina 1