AELST. Zondagrust. TURNKRING Allerhande nieuws. VOOR DEN HOEST Marktprijzen. BURGERWACHT GOEDEREN onlangs in mijne gebuurte dat aan een sterfhuis waar eene besmettelijke ziekte had geheerscht, de meubels openbaar werden verkocht zonder ontsmet te zijn. M. de Burgemeester. Wij zullen daar in eene volgende zitting over spre ken. VII. Lager Onderwijs. Lijsten van leerlingen rechthebbende tot kosteloos heid. Aanneming van eene 4* klas in de school der Drie Sleutelsstraat. Aange nomen. M. Leveau. Een kind is, in eene school,door zijn meester, zoodanig gesla gen dat het,te dien gevolge, eene operatie heeft moeten onderstaan. Na genezing ging dit kind, dat Gustaafken heet zoo als ik, terug naar de school, en kreeg weérom van dien meester slagen op het hoofd en de wonde, nauwelijks geheeld, opende zich terug, Het kind beklaagde sich daarover thuis en een brief werd aan den bestuurder gezonden.Deze kwam ten huize van dit kind en beloofde aan de ouders het feit te onderzoeken en tot hier toe is daar geen gevolg aan gegeven ge weest. Ge ziet dus dat de kinderen natuur lijk in die school mishandeld worden. Ik vraag dit feit ernstig te onderzoeken en zal in geheime zitting den onderwijzer noemen. M. Moyersobn. Ge zegt, M. Leveau, dat de kinderen in die school natuurlijk mishandeld worden. Weet gij wat gij zagt Natuurlijk mishandelen in den zin dat gij bedoelt, beteekent aanhoudend mishandelen. Eene stem. Natuurlijk dat kan ook wat anders beteekenen.... M. De Bueck. M. Leveau wil dat niet zeggen. M. Moyersobn. 't Is spijtig dat zulke zaken in openbare zitting worden bespro ken. Nu doet M. Leveau al de onderwij zers van zulke feiten verdenken, wanneer er juist maar een enkel moet verdacht worden. M. De Burgemeester. Wij zullen de zaak onderzoeken. M. Leveau.Ik zou willen weten hoe ver het staat met de School aan den Dob belen Arend, die moet gebouwd worden naar dat plan waarop ik poutrels van a3 c» voor balken heb aanzien. Ik word daarom in alle klerikale gazetten uitge scholden als een ezelik houdt staan, ik ben geen ezel en ben wel op de hoogte van mijn vak en kan genoeg balken uit pou trels onderscheiden immers uwen plan maker heeft zich misteekend. Ik ben geen dommerik, hadden die poutrels goed op het plan aangewezen geweest dan had ik ze bemerkt. De heer Burgemeester weet zeer wel dat ik eene bekwame bouwkun dige ben. Ik heb er verstand van... Ten andere g'hebt het plan veranderd g'bebt er naderhand poutrels op aangewezen, dat is onbetwistbaar, Podomme M. De Burgemeester. Het plan is in geenen deele veranderd, 't Is naar Gent gezonden gaat er eens naar zien, 't Is belachelijk 1 M. Eeman. 't Is weêral eens voor de galerie. M. Leveau. Gij weet niets andera dan dit voor de galerie ik ben geen dommerik weet gij. M. Eeman. Uw veratand zit in den kelder der Vijf Ezels... Poutrels aanzien voor balken, zoo dik dat ze nergens te vinden zijn, gij moet waarlijk op d'hoogte van uw vak zijn. M. Leveau. Gij en hebt geen ver stand als van st.... en chemiek. (Woe dend) Het plan is toch veranderd Ik heb er verstand vanIk een domme rik 171 M. De Coninck. Doet slimmeke Leveau zwijgen. Hij komt hier om lawaai te maken en ons te beletten nuttig werk te verrichten. M. De Bliek. Hij die nooit iets zegt durft ook eens spreken... M. De Somer. Wat gij, M. Leveau daar komt te zeggen van dit plan raakt mij persoonlijk ik heb dat plan ge zien. Nu, ik mag u verzekeren dat alles zeer nauwkeurig was afgeschetst en men zich onmogelijk kon bedriegen. Hebt gij balken voor poutrels gezien dat is mijne schuld niet. M. Leveau. Leg eens uit en be wijst eens M. Burnt. M. De Somer zit hier niet om u dat uit te leggen of te wijzen dat is nocthans ook niet noodig daar gij het plan kent sn zegt er verstand van te hebben, is 't eene belachelijke vraag. M. Moyersobn. Vraagt, volgens ar tikel 4 van 't reglement van inwendig orde, op de interpellatie van M. Leveau niet te antwoorden, en onmeedoogend al de punten of vragen op de dagorde niet voorkomend, die men zou opwerpen van de hand te wijzen. Zoo als het nu ge beurt kan men geen nuttig werk verrich ten. M. De Bueck. Zeker er zou meer hoffelijkheid onderons moeten heerschen, waarom krijgen wij ook ons deel niet in 't bestuur. Verders ik treed de woorden van M. Moyersoen bij, maar onder 't voorzitterschap van zoo een Burge meester is dat onmogelijk partijdigheid drijft bij hem boven, ik zal verder over dit voorzitterschap zwijgen. M. De Burgemeester. Gij doet wel goed te zwijgen. Nu zwijg ik ook... M. D'IIert. Waarom, als gij uw deel in 't bestuur hebben wilt, komt gij naar de sectiën niet M. De Blieck. Wat naar de sek- tiën 1... die zijn niet ernstig... Onderbro ken door een lid der Rechterzijde roept hij den onderbreker toe Sukkelaar I M. Db Burgemeester. Hij is toch zoo hoffelijk I VIII. Bureel van Weldadigheid. Verkoop van grond te Haeltert. M. De Bueck. Wordt dien grond openbaar verkocht M. db Bbthunb. Neen. De Blieck. Dat mogen wij niet jedoogen, alles zou moeten in 't open jaar door een Notaris verkocht worden. M. de Bethune. Dit is grond van vierde of vijfde klas en 't Bureel van Wel dadigheid bekomt een schoonen prijs. M. Moyersoen. Stel voor die zaak naar de sectiën te verzenden. Aangeno men. IX. Wegenis. Opening van wegen gevraagd door de Filature Filteries Téunies, wordt naar de sectie verzonden. X. Contract met M. Van de Putte, voor 't drukken der Kiezerslijsten. M. de Secretaris geeft lezing van het contract waarin wordt bepaald dat de Kiezerslijsten der Stad tegen 1750 fr. voor 625o namen, en 7 fr. voor ieder blad van a5 namen boven dit getal zullen betaald worden de andere lijsten aan den zelf den prijs. Het contract zou voor tien ja ren aangegaan worden. M. de Burgemeester.Heeft iemand daar iets tegen op te merken. M. Db Bueck. Heeft het Gemeen tebestuur geen andere aanbiedingen ont vangen M. de Burgemeester. Ja: van de heeren Boeykens. M. De Blieck. Deze zouden de lijs ten drukken aan ia5o frs. per 6a5o namen en 5 franks per blad van a5 namen mear, de andere lijsten aan dezelfde conditiën. Als ge aan M. Van de Putte een cadeau tje wilt doen doet het uit uwe eigene beurs de catholieken zijn rijk genoeg. Eene stem. De pantoffels eu de bal ken liggen op de maag. M. De Blieck. Zegt dat het nu het oogenblik is om te spreken over de open bare aanbesteding der drukwerken en dit alleen is spaarzaam en rechtvaardig hij geeft lezing van een dagorde de openbare aanbesteding voorstellende dat hij onder werpt aan de goedkeuring van den Raad. M. de Burgemeester. Wij kunnen hoegenaamd de dagorde van M. De Blieck niet aannemen ik vraag dus aan den Raad deze dagorde niet te stemmen, maar integendeel het contract met MVan de Putte. M. De Blieck. Hoe is het mogelijk zoo het geld uit onze zakken te werpen, er is een drukker die u het werk wil leve ren aan 5oo fr. min; misschien in aanbe steding kan men nog besparingen doen, echter is er een catholieke drukker, wiens naam ik niet noemen mag, die het werk aan 0,20 fr. per naam wil aanvoerden. Hier is die brief. (Hij toont hem). M. Eeman. Allemaal comedie Hij mag hem niet noemen l... Comedie i M. de Burgemeester. Er is in de stad maar een drukker die ons de ver zekering geven kan dat het werk op tijd kan vervaardigd zijn. M. Van de Putte heeft zich daartoe een speciaal materieel aangeschaft, dat hem reeds verscheidene duizend frank heeft gekost. En jaarlijks moet er door den aangroei des kiezerskorps nieuw ma teriaal aangekocht worden, en 't is hoogst tijd er voor te zorgen. Overigens de cli chés worden van jaar tot jaar behouden, anders komt men niet klaar. Te Brussel heeft het Stadsbestuur eene volledige drukkerij met gasmotor moeten inrichten om verzekerd te zijn de kiezers lijsten op bepaalden tijd klaar te krijgen. Jaarlijks kost het aan Brussel 22 duizend frank. Vergelijkt de bevolking van Brus sel met de onze en ge zult bestatigen dat wij min betalen. Het Schepencollegie wil gewaarborgd zijn dat de lijsten op tijd zullen klaar zijn. In al de steden van den rang van Aalst en van meerdere bevolking worden de kiezerslijsten nimmer aanbe steed. Te S* Joost-ten-Noode.... M. De Blieck. Ik heb inlichtingen over Brussel en S' Joost-ten-Noode, 't is zoo... M. Boeykens wil ook eene waar borg storten. M. De Burgbmbester. Dat is niet voldoende die gestorte geldelijke waar borg is niet voldoende wij willen verze kerd zijn dat de kiezerslijsten op tijd zul len gedrukt zijn. Ik stel dus voor het contract met M. Van de Putte goed te keuren. M. Bauwbns bevestigt het gezegde des heeren Burgemeester aangaande de nood zakelijkheid van 't behoud der clichés. M. De Bueck. Lijk de Burgemees ter het beveelt zullen de sukkelaars stem men. M. de Buthune die de spaarzaam heid heeft aanbevolen zal er niet voor stemmen, ik zie het op zijn wezen. En M. Meert M. de Bethune. Zeker zal ik er voor stemmen en dat met beide handen... M. Burny vraagt de verzending naar eene nadere zitting daar hij niet volko men is ingelicht. Wordt er gestemd dan zal hij zich onthouden. Eindelijk wordt 't contract aangenomen met 12 stemmen tegen 5 en eene onthou ding. Drij der liberale contróleurs verlaten brieschend de zaal. Die pantoffels I.. die balken liggen toch zoo loodzwaar op de maag. Zich willen wreken en zich niet kunnen wreken op dien schelmschen Dender- bode 1... Is dat verkroppelijk 't Is schande I riep Leveau... c'eat une vol, zei Moentje... O mijne wraak En ons comedie mislukt 1 jammerde Pantof fel... MM. Van der Schueren en Verhuist waren wat achter gebleven in de zaal en M. De Blieck riep hun van in't portaal toe Muilentrekkers, gaat ge niet meé! De libeiale controleurs waren dus ter geheime zitting afwezig, in de welke slim merik Leveau den onderwijzer zou noemen die Gustaafken natuurlijk mishandeld heeft. M. Leveau als hij waarheid sprak,mis kende zijne opperste plicht. f Overlijden. ^°dr^r Sint-Jozefscollegie, na eene langdurige ziekelijkheid, godvruchtig overleden den Eerw. Pater Huibrecht Corthals, Be stierder der Vlaamsche Congi egatie voor Juffers en van de Congregatie der Jonge lingen van den Bond der Ou lleerlingen van de E.E. Broeders der Christelijke Scholen. De Eerw. Overledene was geboren te Herenthout op 2a October i83g. H. R. I. V. Priesterlijke benoemingen Zijne Hoogw. heeft benoemd Onderpastoor in de Bijloke te Gent, den E. H. De Bock, onderpastoor te Lembeke. Creemboter. Markt van Zaterdag 3 November 1906. i3o kilogrammen ter markt. Prijs fr. 3,3o tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 280 klonten boter ter markt gebracht wegende te «amen 2240 kilogr. SINT-JORISKRING. (Oud-leerlin- gen der Broeders). Programma der PRACHTIGE VERTOONING van 19 November, om 5 uren. 1. Brancomir, beroemd treurspel in 4 bedrijven. a. Hij is zenuwachtig I kluchtspel in eén bedrijf. 3, Symphonic onder leiding van den hoer Gustaaf Pape. Prijzen der Plaatsen Voorbehoudene genummerde fr. a,5o fr. 2 Tweede Rang Raug fr. o,5o. Kaarten te verkrijgen bij de heeren Karbl Corael, Keizerlijke Plaata 22 In het Hof van Weenen, bij Adolf De Gbndt, Boterstraat, alsook bij de leden. Eerste Rang fr. 1 Derde Van 's middags tot middernacht eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 4 November 1906, M. Ghysselinckx, Mo lenstraat. Stad Aalst.-Werkbeurs Worden gevraagd Goede Schrijnwerkers, Kleermakers, halve gasten en leerjongens, goede Wevers. Vragen werk. 1 Huisknecht met goed gedrag, 1 goede Koetsier, Daglooners en Fabriekwerkers. MAGAZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerhande -MEUBILEERING— Karei. VAT* DE PUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, 29, (nevens 't Bureel van De Denderbode.) Matige prijzen.— Spoedige bediening Buurt spoorwe gen. Buurtlijn van Herzele naar Ninove. Onze achtbare Volksvertegenwoordigers, MM. Woeste, De Sadeleer en Baron Leo de Bethune, ontvingen, dato 29 October, 't volgende schrijven van den heer Jul. Liebaert, Minister van Spoorwegen. Mijn Waarde Collegas, Ik heb het genoegen U te laten weten dat bet in aanmerkinguemen gevraagd door de Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen tot de inrichting der Buurtlijn van Ninove naar Sottegem haar toegesiaan is geworden. STAD AALST. Maatschappij Db Bok kenrijders. Het feest der 40* verjaring eerst bepaald op 29 October is verdaagd tot MAANDAG ia NOVEMBER 1906. yMf Nationnle Militie. V« Een ministerieel Besluit bepaalt dat de loting voor de lichting van **5^ 1907 in al de Provinciën zal moe- ten plaats hebben van a tot 7 Fe bruari 1907. STEUN GEEFT MOED. Wij vernemen dat onze wak kere Turners hun Jaarlijksch Winterfeest zullen geven op Zondag 23 December aanst., ten lokale van den Catholieken Werkmanskring. Van dit feest, dat belooft puik te zijn, sullen wij later het programma mede deelen. Wij kunnen echter reeds melden, dat de tooneel-afdeeling het schoon blijspel van Van Pebnb TAMBOER JANS SEN S, zal opvoeren. Snif- en Naailessen VOOR DaMEM JurVROUWEN volgens de laatste nieuwe leerwijze gegeven door Madame Weduwe C. Bonner-Van den Broeck, gediplomeerde Snijster, Aalst, 27, Brusaelsche straat, 27, Aalst. Patronen op maat, Busten, Modegravuren, enz. PI/HVOQ Einde van het Sei- zoen> Verkoop van eene groote keus nieuwe Pianos, welke een huur gedaan hebben, met eene bui tengewone vermindering van prijs. Tien jaren waarborg. Huis B. Van Hyfte, Gent, Nederkouter, 32, (tegenover de Bagattenstraat). Altijd Aalsf. 't is hetgeen er de waarde van uitmaakt, de bewijzen die wij wekelijks in deze kolommen druk ken komen altijd uit Aalst, want wij stel len vertrouwen in hetgeen ons een buur man zegt en al die plaatselijke bewijzen geven, zonder twijfel, reden tot overwe ging aan de menschen van hier. M* M. Walgraef, 8, Petrus Coecke- straat, te Aalst, zegt ons sedert zes jaren leed ik van vreeselijke nierpij non, zij be letten mij 's nachts te slapen en iederen morgend stond ik vermoeider op dan daags te voren ik had overvloedige zwee tingen, ik was soms zoo ziek, dat het mij zeer lastig was het kleinste werk te doen, niettegenstaande vele middelen volhard den mijne pijnen altijd 't was een mar- telingscbap ook toen men mij de a Fos ter Pillen voor de Nieren verkocht bij M. De Valckeneer, apotheker, aanried, aarzelde ik niet ze te gebruiken. De uitslag was zeer gelukkig want na vier dagen was ik verlicht en den twaalf den dag was ik gansch genezen. Ik ver klaar het bovenstaande waar en veroor loof U het kenbaar te maken. Indien ge niet wilt teleurgesteld wor den, verzeker U dan dat het wel de Fos ter Pillen voor de Nieren zijn, die men U geeft mijd U vooral voor namaak sels met min of meer gelijkend voorkomen en naam, want ge zoudt den gewenschten uitslag niet verkrijgen. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen fr. 3,5o de doos of 19 fr. de 6 doozen of vracht vrij per post met het bedrag der som te zenden aan het Algemeen Depot voor België Engelsche Apotheek, Cm. Dela cre, 5o, Coudenbergstraat, Brussel. Wacht U voor namaaksels eisch het handteeken James Foster op elke doos. D. A. i5. - De algemeene anijlen- sen die eertijds in de Kostschool der Dames van Maria gegeven werden aan Juffers welke geene leerlingen waren van gezegde Kostschool, zullen voortaan ge geven worden, Vrijheidstraat, 3g, te Aalst, den Dljnsdag van iedere week tegen 12 fr. de 3 maanden. Afzonderlijke lessen op aanvraag tegen fr. i,5o. Gabrielle Teurrekens, gediplomeerde snijster. - In de statie der Allée Verte, te Brussel, had Maandag avond een brutale diefstal plaats. M. Franckx, ontvanger van vervoerkosten had in zijn bureel de ontvangsten van den dag nagezien en deze op zijnen lessenaar naast het bureel- raamke gelegd. Eensklaps deed eene vuist de glasraam in stukken vliegen, een arm kwam door de opening en een oogen blik daarna was een handvol bankbrief- kens van den lessenaar verdwenen. De dief vluchtte in de richting van Sint-Jans- Molenbeek, achtervolgd door personen, wier aandacht door het hulpgeroep van M. Franckx was gaande gemaakt. Eene som van 4000 fr. was gestolen. Men vond in den gang van het bureel nog 120 fr. en een zakdoek, welke de dief om zijne hand had gewikkeld om de ruit in testooten. Het signalement, voor zooveel men dit heeft kunnen opnemer, is rond gestuurd, Maandag nam de vrouw van Adolf Pannecoucke, wever, wonende wijk Pote- gem, te Waregem.een korfje met appelen af dat aan eenen haak aan de zoldering hing. Zij deed hierbij toevallig een ge weer vallen dat nevens het korfje hing. Een schot ging af en de vrouw kreeg de lading in den linkerarm. Men vreest dat de arm zal moeten afgezet worden. Dokter Van Ackere heeft de vrouw ver zorgd hij vond het geraadzaam haar te doen berechten. Dokter Lauwers van Kortrijk is ontboden om te zien of de arm kan behouden worden of niet. Het was om aan een harer vijf kinderen met welke zij te huis was eenen appel te geven dat de vrouw het korfje afnam. Vrouw Pannecoucke is naar het ge sticht van dokter Lauwers te Kortrijk gebracht. Een ware schrik heerscht over heel de provincie Limburg, zegt een blad van Brussel, door de talrijke benden Pruisi sche landloopers, die hier de dorpen ver ontrusten. Over eenigen tijd werd het kasteel van dokter Duysters, te Zelck-Halen, door vier bandieten overvallen. Zij vielen Mevr. Duysters te lijve, maar haar zoon verjoeg hen met zijn jachtgeweer. Onder het vluchten wierpen zij nog al de ruiten in stukken. Twee hunner wer den later gevat, op het oogenblik dat zij eenen priester in 't watir wilden werpen. Verleden week stool men te Schoon- aarde, bij Mevr. Van Oostveld, 4000 fr. en eene menigte zilverweik, en in den zelfden nacht bij de weduwe Van Roey, te Molenstede, 3ooo frank. Te Kermpt en te Heerlen, Hollandsch Limburg, pleegden zij allerlei misdaden, onder ander den dubbelen moord, waar over wij in vorige nummers melding maakten. De bevolking, zoo op Belgisch als op Hollandsch grondgebied, vraagt strenge maatregels tegen deze gevaarlyke bandie ten. Vraagt overal de fijne genever Rigolo. Vraagt overal de echte ▼laamsche Elixir, stokerij Bekaert, 't is de beste en gezondste. —DE BENDE VAN HAZEP.ROEK. - De Belg Achiel Deroo, die eene laatste maal gekonfronteerd werd met den be- rucliten bandietenhoofdman Abel Pollet, heeft niet kunnen loochenen dat hij deel genomen heeft aan de diefstallen van Lcstrem, Poperinghe en Oostvleteren. Na die konfontati vond de onder zoeksrechter van Bethune dat hetBelgisch gerecht meer bevoegd was om de misdrij ven te onderzoeken, die Deroo ten laste gelegd worden. De Belgische regeering is verwittigd dat er zonder vertoeven zal overgegaan worden tot het vervullen der pleegvor men, voor de uitlevering van Deroo. De daders der moordpoging te Bail- leul, op den landbouwer Vercruysse en dezes vrouw, hebben de volgende beken tenissen afgelegd De slag was reeds van over lang be raamd. Guyard, gewoonlijk Lapar ge naamd, had zijne verkenners uitgezonden, Een dezer was een verkooper van beeld jes. De daders hebben onder eenen koorn- hoop, nabij het huis van Vercruysse geslapen en hadden zich dan op den zoldei verstoken. Vercruysse werd door de roovers de handea op den rug gebonden en rene prop in den mond geduwd. Van hem en zijne vrouw werd geëischt de plaats aan te duiden waar het geld verborgen was. Vercruysse weigerde te antwoorden. Pollet loste twee revolverschoten op den landbouwer. Het slachtoffer werd door de moordenaars voor dood achtergelaten. Vervolgens bedreigden zij de vrouw, die de plaats aanduidde waar het geld lag. IS DE BORSTSIROOP DE PRATERE wereldberoemd. Hij alleen geneest zonder gevanr, ter wijl andere onbekende pillen, tabletten of andere siroopen, schadelijk zijn voor het hart, maag, nieren, en de longvezeltjes verbranden. De siroop De Pratere bevat geene schadelijke stoffen, stopt niet op, en mag zelfs door de kinderen genomen worden, want hij geneest ook de kink hoest in 10 dagen. Prijs 2 franken de groote flesch. Te bekomen te Oostende, bij den uitvinder Od. De Pratere die overal verzendt tegen ren poslbon van fr. 2,50 (5o centiemen meer voor port), alsook te Aalst, bij deapothekers De Valc keneer en Callebaut Zondag morgend kwamen zes per sonen van Rijsel per automobiel naar Krombeke, waar zij een villa bezitten, om te jagen. Drie personen waren aan gesteld om het wild op te iagen. Eer. der jagers schoot naar een fesant, die opvloog bij de plaats waar de wildopjager Devloo stond. Ongelukkig miste het schot zijn doel en trof Devloo in 't voorhoofd de arme man viel dood ten gronde. De jager is als waanzinnig van droefheid, hoepelkliever, was gehuwd en vader van iz kinderen. De jagers zijn 's middags opnieuw naar Rijsel vertrokken. Dit ODgeluk heelt in de streek eene groote ontroering verwekt. Zaterdag vierde men eene bruiloft te Wanze (Hoei) er. er zouden kanonne- kens worden afgeschoten. De inrichter der feesten M. Jadot, zijn vriend Saint Georges en twee zijner werklieden wacht ten met de kauonnekens den stoet af, die uit de kerk moest komen toen eensklaps eene geweldige ontploffing losberstte, die heel de buurt deed ontstellen. Een der schiettuigen was gesprongen en had tevens eenen zak poeier in brand gesto ken. Toen de rookwolk was opgetrokken vond men M. Saint Georges en de twee werklieden met brandwonden overdekt en met verscheurde kleeren ten gronde liggen. M. Jadot was in eenen beerput gesprongen, waar hij moedig uit werd gehaald. Hij was heel zwart gebrand en sijn hoofdhaar, baard en wenkbrauwen zijn verdwenen. Van geene enkele der slachtoffers is de toestand gevaarlijk. Er doet zich op dit oogenblik een zonderling verschijnsel voor in de Bori- nagestreek. Er is namelijk een ernstig gebrek aan werklieden, zoo wel voor het mijnwezen als voor de metaalnijverheid. Amerika. Spoorwegramp in Amerika. Zie hier nog eenige bijzonderheden over deze verschrikkelijke spoorwegramp Men denkt nu te weten dat de ramp veroorzaakt werd door het feit dat de brug niet geheel en al toegedraaid was. Van een man wordt verteld, dat hij beklemd zat in het portel venster. Men trachtte het raam stuk te slaan, maar voor men er mede gereed was, was de vloed zoo hoog gerezen, dat de man verdronk. Een man vertelt, dat hij het glas van het raam verbrak, zoodra de wagen in het water viel. Zijn adem inhoudende, wist hij uit het raam te klauteren. Doch hij werd door'een drenkeling stevig bij de hand gegrepen. Al slaande en stam pende kon hij zich losmaken en spoedig was hij aan de oppervlakte. Hij zwom toen naar de brug en werd bijna verplet terd door den derden wagon, die nu viel. Hij sloeg er nog eenige ruiten van in, en daardoor ontsnapten weer eenige reizi gers. Een man, die zich wist te redden, trachtte ook zijn zoontje te vinden, dat hij in den wagon had achtergelaten. Doch het lukte hem niet. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. geboorten Mannelijk geslacht 7 .5 Vrouwelijk idem 8 OVERLIJDENS. P. Van den Borre, wr Van Caeken- bergh, landb. 79 j. Schoolstr. H. Corthals, priester-jesuit, 57 j. Brussel- schestr. M. Van der Spiegel, vr. Gysens, z. b. 26 j. Moorsclbaan. 5 kinderen onder de 7 jaren. Zaterdag 3 Nov. 1906. Tarwe fr. 00,00 a 00,00 Masteluin 00,00 a 00,00 Rogge 00,00 a 00,00 Garst 00,00 a 00,00 Haver per too kil. 00,00 a 00,00 Aardappelen de 100 kil. 5,00 a 5,5o Boter per 3 kil. 8,8a a 9,7a Eiers de a5 3,42 a 3,75 Viggenen.per koppel 70,00 a 80.00 Vlas. de 3 kil. 0,00 a 0,0c Ajuin de 100 kil.volgk.w, 00,00 a 00,00 Hopmerkten. 12 balen primé verkocht fr. 80,00 A 85,00 9 gewone pluk fr. 70,00 A 76,00 Vlug verkocht. Poperinge. fr. 85,oo. HOI*. Antwerpen a Nov. Men kwoteert Aalst igo5 beschikbaar oude oogst 5o fr.Aalst 1906 85,00. Dec. Jan. 85,00 fr. GENT, 2 Nov. Tarwe, per 100 kilos, fr. 20,00 a 21,00 Rogge 15,00 a 00,00 Haver a 1,00 a 00,00 Garst 18,00 a 00,00 Boter per kilo, 3,24 a 0,00 Eiers per 26, 3,00 a 3,60 VEEMARKTEN. Gsnt, 2 Nov. Getal te koop gestelde hoornbeesten 497 Melkkoeien 96 Vette koeien 75 Groote ossen o j Stieren 10 Jonge ossen 85- j Magere beesten 278 Vaarzen i3 Schapen 41 Varkens 207 Lammeren 14 j Loopers 24 Kalveren 74 Viggens 667 Stieren i* kw. 0,82 aekw. 0,73 3*kw. o,65 Koeien 0,80 0,75 0,68 Vaarzen 0,90 o,83 0,75 Ossen 0,92 0,80 0,75 Varkens 1,22 1,08 0,00 Kalveren i,3o 1,00 0,00 CUREGHEM-ANDERL.3I Oct. Veemarkt. Te koop gesteld r 35g ossen, 90 stieren, 686 koeien, totaal 1135 stuks. Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,72 a 0,96, Stieren 0,64 a 0,89 Koeien en Veerzen 0,62 a 0,82. Rlaiiwvprwpr ^en vraaff* DiaUWYEinei. eeIj bekwamen Blauwverwer van Katoen en Linnenstuk ken. Adres vragen Annoncenbureel De Vrieze, Gent. KiPEEfê TC DOE» LEHBËM ONOPHOUDEND iltë /«durend, de guurste wlaterkouödo 2.BOO per jaar voor 10 kippen Onbeduidend, uitgave BESCHRJVIK6 Schr aan J.-P. VAN AKElf KYWifiPE* (Dö:8jJ HUIS Leo van den Hende-Notelteirs, 5, Mieuwstraat, Aalst. Te bekomen per stuk of half stuk, roode en witte Bordeaux Wijnen, mits te betalen gedurende 52 weken, eene somme van 2 fr. of meer, volgens kwaliteit per half stuk gerekend. Voor verdere in lichtingen, zich te bevragen aan het bo vengemelde huis. Voor buiten de stad, 10 centiemen meer voor onkosten. PROVINCIE OOST-VLAANDEREN. STAD AUUHT. Zittijd van den (Burgerlijken (Revisieraad. De Voorzitter van den burgerlijken Re visieraad bericht de inwoners der Stad Aalst dat de Raad zal zitting houden op Dinsdagen i3 en 20 November, 4, 11 en 18 December 1906, telkens van 5 tot 7 uren 's namiddags, ten Stadhuize te Aalst, Militiezaal. Aalst, den i5 October 1906. De Voorzittbr, O. Van der Haegen. OPENBARE VERPACHTING der toebehoorende aau het Armbureel en de Kerkfabriek van Impe, eu gelegen te Impe, Hofstade, Lede, Vlierzele en Wanzele. De Notaris EEMAN, te Erpo, zal Maan dag 19 November 1906, namens het Armbu reel en de Kerkfabriek van Impe, openbaar- lyk verpachten 1* Om 9 uren stipt van den morgend ter horborg Het Commercikhuis, bij Juttr. W* 8. De Smet, te Impe, nabij het Dorp, de goede ren van het Armbureel, gelegen te Impe, LlofaUde eu Lede. 2° Om 2 uren nanoen, ter herberg 't Hor van Vrede, by M. Theophiul 8metryns, te Impe, Dorp,de goederen van de Kerkfabriek, gelegeu te linpe, Vlierzele en Wanzele.

De Denderbode | 1906 | | pagina 2