Zondag 18 November 1906 5 centiemen per niiinuier 57"te Jaar 3897 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, BUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Algemeen stemrecht zonderlinge verdwijning Vergunningsrecht. Catholieke Rijdersbond. DE DENDERBODE rit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kenrng van den volgenden dag. - De prjjs ervan istweemaal ter week voor 'Ie Stad 6 frankmet den Post versonden 6 frank 's jaar», fr. 3-26 voor zes maanden fr. 1-76 voor drij maanden, vooropte betalen. De inschrijving en.digt met 31 December. De onkosten der kwittantien door de Post ont- /a 'gen lijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in hij O. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat. N' 31. mi in alle Postkantoren des Lands. OUIQUB MJUM. Per drukregel. Gewone 16 centiemenReklamen fr. 1-00Vonnissen op 3d* bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herbalen bekendmakingen by accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heereu Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dynsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën >iit vreemds landen zich te wenden ten bureele van dit blad. AALST. 17 NOVEMBER 1906. L'Echo d'Ostende een maconniek orgaan, ondervroeg verscheidene libe rale Volksvertegenwoordigers over hunne denkwijze in zake van algemeen stemrecht, en deelde hieromtrent 't vol gende meê «Zekere personen nemen, waarlijk, een al te groot stilzwijgen in acht, als de tamelijk revolutionnaire woorden belemmering der parlementaire werk zaamheden worden uitgesproken. Terstond verdwijnt de glimlach van verwelkoming, de aangezichten worden streng en de reporter wordt beschouwd als een halven anarchist. De groote mannen der politiek hou den over 't algemeen van geene duide lijke toestanden en eeno stellige beslis sing aangaande de belemmering der parlementaire werkzaamheden zal vele volksvertegenwoordigers hinderen. Ziehier, overigons, de meening van een liberalen oudrvolksvertegenwoordi- ger, die met prijsbare duidelijkheid de zaken met hunnen naam noemt en op logieke wijze aantoont van welken kant de weerstand komt of komen zal Indien ik doktrinair ware, ik zou mij het volgende afvragen Als ik het zuiver algemeen stemrecht op vijf-en- twintigjarigen ouderdom toesta, zal ik burgemeester of schepene blyven Het antwoord zou zijn ik twijfel er aan. Als liet zoo is moet ik, om aan mijne partij hare o\ erheersching te behouden, vijandig zijn aan het zuiver algemeen stemrecht op vijf-en-twintig jarigen ouderdom. Niemand mag zijne eigene partij haar de neerlaag leiden niemand mag toestemmen in de vermindering der troepen die hem toevertrouwd zijn niemand heeft het ooit gedaan niemand zal het doen. Ziedaar, zoo verklaart mij de oude liberale strijder, het vraagstuk opgelost door de groote hoofdmannen van het doktrinarism en de verrechtvaardiging van hun besluit. Doch daarna tracht de ondervraagde liberale "volksvertegenwoordiger de op merkingen van de doctrinairs te weêr- leggen en zegt verder. Waarom dan toont het gematigd deel van het liberalism zich zoo lauw, kortom zoo gematigd?Omdat het vreest, zooals ik daar straks zegde, eenige man daten van burgemeester en schepenen te verliezen en voor niets anders. Indien er morgen een accoord ge sloten werd tusschen geheel de oppositie en indien men aan de lieeren burge meestersder groote steden en aan eenige andere personen de schepenenzetels waarborgde welke zij bezitten of betrach ten, alle moeilijkheden zouden opgeheven zyn. Er is middel om daarover elkander te verstaan zei hel denkbeeld vooruit en dat elkeen erover nadenke. De jaren gaan zoo spoedig voorbij en het denkbeeld van opoffering is zoo a5* vervolg. Gij hebt haar liefO, Goddank en nogmaals herhaalde zij, als in zich- zelve en op fluisterenden toon Goddank en weenend van vreugde trok zij zich in een hoek van de kamer terug. Natuurlijk bleef ons thans over, met elkander te overleggen, wat de beste ma nier zou zijn om het meisje op te sporen: dit was na de feiten, die wij gehoord had den, nu voor ons eene zaak van dubbel gewicht geworden. Het was aan geen twijfel meer onderhevig dat zij door ha ren vader en broeder met geweld uit het huis was weggevoerd. Hen te ontdekken was dus hetzelfde als haar te vinden. Verwondert het u dan, dat van af het oogenblik waarop wij het huis van M Blaks verlieten, de gevangenneming van dat dievenpaar het hoofddoel van ons le ven werd XV. Een vertrouwelijk gesprek. Den volgenden morgend hadden M. Grijce en ik een ernstig onderhoud. Hhe en in welke richting souden wy onze na- zeldzaam, voegt de ondervraagde er treurig bij schikken wij onze zaken onder elkander, laat ons verbintenissen aangaan, om eens voorgoed met de reaktie gedaan te maken. Wie weet wat wij binnen tien jaar zullen zijn Dus, laat de burgemeesters op hunne plaats, de schepenen in hun cabinet en gij zult den anticlerikalen blok verwe zenlijken de belemmering van het Kamerwerk zal plaats hebben met eenen iever dien gij niet kunt vermoeden. De vreesachtigsten zullen de vurigsten zijn, want het is waarlijk de moeite waard van regeering te veranderen Er is weinig aan te twijfelen dat de liberale burgemeesters en schepenen de meening niet deelen dat het de moeite waard is van ministerie te veranderen. Die heeren houdon aan hunne zilveren jas en zeggen Hebben is hebben en krijgen eene kunst. En van een anticatholiek ministerie zou er wel wat anders kunnen te ver wachten zijn Ze zijn talrijk bij de socialisten die er op uit zijn op hunne beurt de zilveren burgemeesters- of schepenjas te kunnen aanspelen. Geen vertrouwen dus in hunne roode bondgenooten Men schrijft uit Brussel, aan den Bien Püblic, over deze belangrijke en veelbe sprokene kwestie Onder de vraagpunten die, in den loop van den aanstaanden zittijd, moeten besproken worden 011 waaraan in de wetgevende kringen veel belang wordt gehecht, is er eene waarover de meenin gen zeer verdeeld zijn, en waarvan de oplossing, ongetwijfeld, vele moeilijk heden zal opleveren. Dat vraagpunt is dat van het ver gunningsrecht. M. Karei Woeste heefl reeds, op dat punt, de aandacht der Catholieke Yereeniging van het Arron dissement Brussel gevestigd en hy heeft er insgelijks van gesproken in de onlangs gehoudene vergadering van den Bond der Catholieke Kringen. De achtbare Staatsminister heeft eenen oproep gedaan tot den goeden wil van allen en levendig aangedrongen op de noodzakelijkheid do verstandhouding te verwezenlijken door het stemmen eenor ovcreenkomstelijke wet. De regeering heelt zich beziggehou den met het opsporen der gewenschtc formnul en, volgens inlichtingen welke ik alle redens heb als juist te aanzien, zou het hoofd van het ministerie, in zijne groote lijnen, de grondslagen vastgesteld hebben van een ontwerp dat bij voorne mens zou zijn aan de Kamer voor tc giers genieten, was door de prijsbaarste reden ingegeven. Men hoople, met hun den verkoop van genever te verbieden, het verbruik van bieren andere gezonde dranken te bevorderen. Doch, deze ontslaging heefl voor bijzonderste uitwerksel gehad liet be drog, den verkoop in 't geheim te begun stigen. 't Is alzoo dat, namelijk in de Vlaamsche buitengemeenten, zekere weinig nauwziende herbergiers, op de uitkanten der dorpen bierhuizen hebben geopend, waar hot bedrog volop ge pleegd en waar vrouwen en mannen van zeer twijfelachtige zeden hunno samenkomsten houden. Het algemeen maken van het ver gunningsrecht, zooals de heer minister van geldwezen voornemens zou zijn het in te richten, zou voor gevolg hebben aan den Staat boogere inkomsten op te brengen dan deze welke hy thans uit het rechttrekt. Ook zou het achtbaar hoofd van het ministerie voornemenszijn die meerdere opbrengsten te verdeden onder de gemeenten door het aandeel dezer laatste in het hijzonder fonds, van i frank op 1,50 per inwoner te brengen Men schrijft den minister het voor nemen toe het vergunningsrecht alge meen te maken en, te dien einde, oen zeer gematigden taks te bepalen. De ontslaging welke, onder het tegenwoordig regiem, zekere herber- sporingen naar de beide Schoenmakers bewerkstelligen Ik zou er voor zijn de duitsche wijk nauwkeurig te doorzoeken, zegde mijn overste. Smidt en Rosenthal zullen ons helpen en ik geloof dat wij zullen slagen. Maar ik schudde het hoofd. Ik geloof niet, antwoordde ik, dat zij zich onder hun landgenooten zullen schuil houden. Gij moet bedenken dat zij niet alleen zijn, maar eene jonge vrouw moet meer dan gewoon uiterlijk bij zich hebben, wier tegenwoordigheid in een dicht bevolkte wijk zeker aanleiding tot praatjes zou geven, en juist dat moeten zij vermijden. Dat is zoo, de Duitschers zijn een praatziek volkje. Indien zij haar slecht durfden klee- den of mishandelen, zou het iets anders zijn. Maar gij zult begrijpen dat zij voor ben een eigendom van groote weerde is, dat zij ze in uitstekenden toestand zullen houden tot de dag komt, waarop zij er gebruik van kunnen maken. Want naar ik veronderstel zult gij het met mij eens zijn dat zij M. Blake zijne jonge vrouw hebben ontnomen met het doel bem geld af te persen. Om die of eene dergelijke reden. Hij is een man van invloed, misschien hopen zij, dat bij hen zal helpen uit bet land te vluchten. Maandag 11. herdacht de Catholieke Rijders- bond de 40J Verjaring zyncr stichting. Het plechtig Misoffer tot lafenis der zielen van de afgestorvene leden, werd niet alleen door de leden maar ook door de geloovigen talryk bijgewoond. Des avonds had ten lokale van den Catholieken Kring, Groote Merkt, het jaarlijks Avondmaal plaats,eene van die genoeglijke leesten waar vreugde, op rechte vriendschap en ware broederlijk heid heerschen. En 't luisterrijk Concert door eene uitgelezene schaar van kunst liefhebbers deed den heerschenden geest drift door de uitvoering van begeeste rende muziekstukken nog meer stijgen. Wat zeggen van het eigenlijke avond maal Moeten wi j herhalen dat de spijzen op de overheeriijkste wijze waren bereid en de dienst niet te wenschen overliet? En of men het zich heeft laten smaken De hospes is zijne goede faam vroegere jaren verworven getrouw gebleven. Na de verkiezing van Bestuurleden ter vervanging van overledenen, gaf de heer Achilles Eeman, Secretaris, in naam van het Bestuur, lezing van 't vol gende verslag, 't welk als een Manifest aan 't Aalstersche Kiezerskorps mag aanschouwd worden, op 't welk wij dan 1 ook de ernstigste aandacht inroepen Mijnheeren Heden zijn de Bokkenrijders nogmaals vergaderd om hunnen verjaardag te vieren Indien zij zich niet schuil houden in het duitsche kwartier, zullen zij het zeker ook niet doen in het italiaansche, fran- sche of iersche. Zij moeten zich zeer stil houden en geen aanleiding tot verdenking geven. Ik denk dat zij de rivier zijn op gegaan of overgesteken naar Jersey. Het zou niet kwaad zijn Smidt eens naar Ho boken te zenden. Nu vergeet gij, dat zij reeds zooveel op hun geweten hebben verdachte lie den zooals zij, zouden in eene landelijke streek niet hun verblijf kunnen houden zonder nog veel meer de aandacht te trek ken, dan in de drukst bezochte slaapstede in het midden der stad. Waar denkt gij dan, dat zij bij ver kiezing zouden heengaan Wel, mijne meening, antwoordde Grijce, na eenig beraad, is deze. Gij zegt en dit stem ik toe, dat zij zich van deze vrouw hebben meester gemaakt, met het doei om zich later tegenover M. Blake van haar te bedienen als een middel tot geldafpersing. Hij moet dus het middel punt zijn van al hunne gedachten en plannen. Wat volgt hieruit Wanneer eene dievenbende 't plan heeft gevormd eene bank te bestelen, wat wordt er dan eerst gedaan Zij huren, als dit kan, een huis naast het gebouw dat zij willen bin nendringen en werken lang aan den ge heimen gang, die toegang geeft tot'de Veertig jaren zijn reeds verloopen sedert den gedenk waard igen slag van 1866, na den welken eenige mannen van kloeken moed en krachtigen wii onze Maatschappij stichtten op de puinen van het geuzen bestuur dat onze Stad Aalst alsdan, sedert jaren, verdrukte. Veertig jaren lang verleden tijdstip voorwaar in hot leven eener Maatschap pij, en voor ons bijzonderlijk, tijdstip op het welk wij met volle genoegen en fierheid mogen terugblikken Bij de veertigste verjaring eener Maat schappij zooals de onze, zou het voor zeker wel gepast wezen, en vooral voor de jongere leden van onzen Bond, de leerzame gebeurtenissen van vroegere j ren te herinneren. Zulke herinnering zou voor allen een allergrootste nut op leveren, omdat ze van aard zou wezen de gemoederen van de ouderen te ver sterken, en deze van de later gekomenen, door de voorbeelden hunner voorgan gers, aan te moedigen on op te beuren. De tijd ontbreekt om deze taak, hoe aangonaaih ze ook voor mij zou wezen, "hier aan te vangen, en ik zal mij moe ten vergenoegen u in eenige woorden verslag te doen nopens den politieleen toestand van de laatste werkzaamheden onzer Maatschappij. Gedurende het jaar 1906 heeft de Catholieke Partij in België misschien den gewichtigste!) strijd geleverd welken zij ooit zal te leveren hebben. Sedert 1884 is de Catholieke Partij aan het bewind in ons Vaderland. Na menigvuldige en nuttelooze pogin gen, koesterde de liberale partij de hoop eindelinge toch aan de bovenhand te geraken. En zoo als wij het in ons ver slag van verleden jaar deden voorzien, was de liberale partij besloten, ten einde dit zoo lang betracht doel te hereiken, alle middelen, zelfs de laagste in té spannen, alle verbonden te sluiten, ja ze'fmet de partij van wanorde en revo lutie. En inderdaad, in bijna al de Arron dissementen waar er te kiezen was, za gen wij op dezelfde kartelonlijst ver tegenwoordigers deroude liberale partij, boneven candidaten der roode socialis ten, en ook der groene socialisten of volksfoppers. IJdele pogingen, Mijnheeren Nulle- looze monsterverbonden Het gezond verstand onzer Belgische bevolking liet zich niet verleiden, en de kiozing van 27 Mei laatstleden was een nieuwe triomf voor de Catholieke Partij Het Land bleef getrouw aan 't Catho- liek Ministerie Niettegenstaande eenige verliezen welke slechts de voorziene en onvermijdelijke gevolgen waren van de toepassing der wet op de Evenredige Vertegenwoordiging, blijft onze Catho lieke Partij Belgenland regecren mot eene meerderheid van twaalf stemmen. En, Mijnheeren, voor ons, Aalste- naars, is de uitslag der kiezing van 27 Mei bijzonder vertroostend geweest Gij zult u herinneren op welke wijze brandkelders en hunnen inhoud of zij sluiten vriendschap met den wachter die de kelders bewaakt, of den portier, die over de sleutels beschikt. In 't kort, zij sluipen om hunne prooi heen, voor zij die bespringen. Hetzelfde zullen die Schoenmakers ook doen, om hun plan vroeger of later ten uitvoer te brengen. Waar zij zich op het oogenblik ook mogen schuilhouden, op M. Blake en zijn huishouden zij het oog gericht, en als wij tijd hadden... Maar wij hebben gcenen tijd, viel ik hem omstuimig in de rede. Het is af schuwelijk te moeten denken, dat zulk eene vrouw in de macht van die ellende lingen zou kunnen ten gronden gaan. - Indien wij tijd hadden, ging Grijce voort, zou alles wat wij hebben te doen slechts zijn, te wachten, zij zouden even gemakkelijk in onze handen vallen als de havik in den strik van den vogelaar. Maar zooals gij terecht segt, wij hebben geenen tijd cu daarom zou ik willen voorstellen eens eene verkenning te doen in den om trek van het huis van M. Blake want ik zou mij sterk vergissen, als die kerels niet reeds de prooi beloerden, waarvan zij zich willen meester maken. Maar, hernam ik, ik zelf heb in den naasten omtrek gewoond, en op 't oogen blik weet ik alles wat er in de naburige buizen omgaat. Er is in de geheele Ave- over 4 jaron onze broeder (om te spreken gelijk zeeveraar Pie) de kans was gaan wagen naar Brussel, en hoe hij er toch in gelukte opnieuw in de Kamer der volksvertegenwoordigers te sluipen. Maar liet Brusselsch kiezerskorps had weldra kunnen bestatigen dat onze broeder slechts een volksfopper was, alleen bekommerd met zijn eigen be lang, en onbekwaam iets ernsiig voor liet algemeen welzijn voorden dag te brengen. En op 27 Mei bekwamen wij uil Brus sel de zoete mare dat den groenen schoenvager van liberalen en socialisten met klank was opgelaten Eere en dank aan het Catholieke Brahant En dat het, decs jaar, wel verdiend lot door den droeven groenen held onder gaan, aan zeeveraar Pie den voorsmaak geve van hetgene hem binnen twee jaar hier te wachten staat hij mag er van nu af van overtuigd wezen het Catho lieke Aalst zal zich met do definitieve zuivering gelasten In den loop van dit jaar, tengevolge van zekere beslissingen van het Beroeps hof van Gent, van dewelke wij spraken in ons vorig verslag, moest er gekozen worden voor een bijgevoegd lid van onzen Gemeenteraad in vervanging van een onzer zoo zeldzame Aalstersche controleurs, den Heer De Waele, die terug naar zijn dorp Schellebelle is ver trokken zonder aan onzen achtbaren Heer Burgemeester bekend te maken waar hij do 20,000 frs 'sjjars ten voor- deele der Stad moest vinden Onze tegenstrevers durfden den strijd niet wagen en onze vriend, Mr Louis Burny werd als Lid van den Gemeente raad uitgeroepen. Wijlen den achtbaren en alombcmindcn Mr Louis Burny- Antheunis, vader van den nieuwgeko- zen, is altijd een der kloekste en ver kleefdste strijders onzer Catholieke Zaak geweest. Mr Louis Burny zoon, is sedert lange jaren lid van onzen Hijdersbond. Ik ben do tolk van u allen, Mijnheeren, om ons achtbaar medelid hier de uit drukking onzer besle gelukwenscheu aan te bieden Mijnheeren, het jaar 1907 dat wij binnen een paar maanden gaan intreden, zal voor onze Catholieke Stad van eene bijzondere gewichtigheid wezen In de maand October aanstaande heb ben de Gemeentekiezingen plaats. In de kiezing van 1903. alhoewel zij slechts eene geringe minderheid van het kiezerskorps vertegenwoordigen, zijn 5 liberale candidaten door het Evenredig Stelsel in onsGemeentebestuur gekomen. Gij herinnert u nog do triomfkreten welke by onze tegenstrevers opgingen bij het aankondigen van dat nieuws, waarsan zij zich zelf niet hadden ver wacht Nu ging men eens zien De liberale controleurs liet is de naam dien zy zich in hunnen hoogmoed, zeiven nue geene plaats, waar zij zich twee da gen, nog minder twee weken zouden kunnen verbergen. En wat de zijstraten betreft, zou ik u tot op grooten afstand, bij elk huis den naam kunnen noemen van de bewoners. Maar als gij het beveelt, zal ik aan het werk gaan.... Doe dat inlusschen zullen Schmidt en Rosenthal de duitsche wijk doorzoe ken en zelfs naar Williamsburg!) en Ho boken gaan. Wij mogen in deze gewich tige zaak geene moeite ontzien. En gij vroeg ik. Ik zal het mijne doen, wanneer gij het uwe hebt gedaan. XVI. Het roode kruis. En welk -succes had ik op mijn werk Het beste ter wereld. En door welke mid delen verkreeg ik dat Door eene kleine en aardige ontdekking, die ik deed. Doch laat ik mij nader verklaren. Op zekeren dag kwam ik, afgemat van mijne nasporingen in den omtrek 't huis en wilde naar mijne kamer gaan eene voorkamer zooals gij u zult herinneren, op den hoek tegenover het huis van M. Blake. Ik was zoo in gedachten verdiept en misschien ook overspannen door mijn afmattenden arbeid van den laatsten tijd, dat ik een trap tc hoog ging en zonder er aan te denken, de deur van de kamer hebben gogeven Ze gingen dus alles grondig onderzoeken, alles verbeteren, alles veranderen Aalst ging in een luilekkerland herschapen worden Sedert drie jaren zetelen die liberale helden in den Gemeenteraad. En als men zich nu afvraagt welke practische maatregelen die alweters hebben voor gesteld en doen aannemen, wat vindt men Niets, ja minder dan niets Het programma der liberale minder heid kan in twee enkele punten samen gevat worden Van den eenen kant, stolselmatig afkeuren en met drogredens bestrijden, al wat de Catholieke Meerderheid voor stelt. Dat is immers gemakkelijk Onderzoek of kennis is er daarvoor niet noodig: de voorgestelde maatregel komt van de Catholieke Meerderheid?... hij moet dus slecht zyn en verworpen wor den En dat noemen die vreemdsoortige controleurs stadsbelangen verdedigen Van den anderen kant, met geschreeuw en lawijt en herberggetier hunne tegen strevers uitschelden, verwijten en be- dektelijk dezes deftigheid in twijfel trekken, dat alles om indruk te maken op ongeleerde meuschen die onbekwaam zijn over zekere ingewikkelde gemeen tezaken zelf te oordeelen. Ziedaar do manier van bespreking die onze zoo machtelooze als onbekwame tegenstrevers trachten in het Gemeente bestuur in te voeren Ook. Mynheeren, wij zijn er van overtuigd Onze deftige Aalstersche bevolking zal met October aanstaande aan de liberale kluchtspelers doen be grijpen, dat zij aan hunne ronkende kiesbeloften zijn te kort gebleven dat zij de maat hunner machteloosheid en onbekwaamheid genoegzaam hebben be wezen, en dat onze geboortestad niet wil dat die vreemdsoortige volksreddere met haar nog langer den spot drijven En nu, Mijnheeren, veroorloof ik my tot u allen eenen oproep te doen Tien maanden scheiden ons, wel is waar, nog van de kiezing maar geene dag noch tans mag verloren gaan Laat ons van heden af, in een gemeen gedacht van moed en zelfopoffering de hand aan liet werk slaan Dat niemand van ons, Bokkenrijders, zijnen plicht verzuime, en ik mag het u verzekeren, de gemeentekiezing van October 1907 zal voor lange jaren onze beminde geboortestad van het juk van vrijdenkers en gelukzoekers van alle kleur vrijwaren Het is, Mijnheeren, in die verzekerde hoop dat ik met altijd nieuwen geest drift uitroep Leve de Bokkenrijders Leve de Catholieke Partij Verscheidene redevoeringen werden uitgesproken door MM. Baron Leo de Bethune, Isidoor Bauwens, Polydoor De Paepo, Burgemeester Gheeraerdts en handelende over den politieken toe stand en welke allen werden toegejuicht. Zelfs een zeer beknopt verslag zou ons te verre leiden. wilde openen die juist boven de mijne was. Nog verwondert het mij hoe ik mij zoo kon vergissen, want de gangen gele ken niets op elkaar, daar de Bovenste kor ter was dan de onderste en er bovendien veel meer deuren op uitkwamen. Maar is het lichaam afgemat dan is ook de geest niet meer helder en zooals ik zeg, eerst toen ik de deur wilde openen en die ge sloten vond, kwam ik tot het besef dat ik mij vergiste. Met het onaangenaam schaamtegevoel dat ons altijd overvalt, als wij eene derge lijke grove vergissing begaan, klauterde ik weer haastig den trap af, toen ik op iets trapte, dat onder mijn gewicht in stukken brak. Nooit laat ik, zelfs geringe zaken passeeren, zonder cr nota van te nemen. Ik bleef dus staan om te zien wat ik beschadigd had nam het op, ging er meê onder eene eenvoudige gasvlam, die zeer laag was gedraaid en dc gang slechts flauwtjes verlicht, en bezag bet bet was een stuk rood krijt. Wat was er, in dit zoo eenvoudige ge val dat mij deed schrikken en dat mij plotseling een pfcar half vergeten voorval len in het geheugen terugriep, welke mij aanleiding gaven tot eene reeks van ge volgtrekkingen, die eindigde met de ont dekking en inhechtenisneming van die beruchte dieven. Ik zal bet u zeggen. (Wordt voortgezet.)

De Denderbode | 1906 | | pagina 1