Al wie een abonne ment neemt op DE DENDERBODE voor het jaar 1907, ontvangt het blad van heden af tot Nieuwjaar gratis. EEN EN ANDER. Overlijden.— Stad Aalst.-Werkbeurs AELST. Allerhande nieuws. Holland. Frankrijk. Duitschlaud. Eugeland. Automobiel-dienst. Aalgt-Geeraanlsbergen. Zondag aan staande, 2 December, zal er eene proefreis ge daan worden met de Overheden van den automobiel- dienst. Men zal uit Aalst, Groote Merkt, ver- trekkenom 10 uren' voormiddag, en uit Geeraardsbergen terugkeeren om 2 uren 's namiddags. Des anderendaags, Maandag zal de zelfde reis KOSTELOOS voor het pu bliek gedaan worden. Niet overleden. De dag bladen kondigden zaterdag morgend het overlijden aan van M. Bernaeyge van Nederbrakel, liberale senateur voor Aalat- Audenaarde. Reeds kondigden die zelfde dagbladen in hunne avond uitgave aan dat de libe rale senateur, ondanks zijnen hoogen ouderdom, in volle gezondheid verkeerde. Nu des ta beter voor hem. De twee candidaten-brouwers, de logieman, heer schap Guisset zullen dus nog wat hoeven te wachten. KIEZING VAN KORTRIJK. De verkiezing van gezel De Bunne is nog niet goedgekeurd. In tegenwoordigheid van de bedriegerijen die gedurig worden aangeklaagd heeft de Volkskamer een tweede onderzoek bevolen door eene nieuwe Commissie bestaande uit vijf libe ralen en socialisten en twee catholieken. Natuurlijk zal de meerderheid van die rood-blauwe commissie beslissen dat alles regelmatig is geschied en gezel De Bunne als gekozen moet uitgeroepen worden, doch dit zal niet beletten dat de Volkska mer beslisse dat, om tot de volle waarheid te geraken, een parlementair enkwest in 't onderhavig geval als noodzakelijk voor komt. Bet goud in België. Men weet dat er geklaagd wordt ovar de groote schaarschheid van het goud in België het is bijna onmogelijk zich nog goud stukken in ons land aan te schaffen. Naar het nu schijnt is het goud in Bel- gié in het geheel niet schaarsch, maar de Nationale Bank hoopt het op in hare kel ders, in het vooruitzicht eener mogelijke opzegging der Muntconventie. In dat ge val zouden de landen, die daarvan deel maken, elk hunne zilveren vijffrankstuk ken uit de andere landen moeten doen weerkeeren en de helft daarvan zou in goud moeten terug betaald worden. liet inkas der Nationale Bank in munt zou reeds voor de zeven achtsten uit goud be staan, en daaraan is die schaarschheid te wijten. 4 Overvoeding. Er zijn men- schen die zich zeiven ziek of zwak maken door overvoeding. Zij meenen dat zij er des te gezonder zullen om worden naar mate zij meer eten. Zij dragen zorg voor hun persoontje, zeggen zij. Denkt niet dat met te eten en nog te eten, en met te rusten en nog te rusten, gij daarom kloeker zult worden. Vetter zult ge wellicht worden, ja, maar van dat slap, ongezond vet. Zich zeiven zwak en ziekelijk maken, gaat allergemakkelijkst, maar wederom volkomen gezond worden, is uiterst moeilijk. Zorg voor uwe gezondheid. Zoek geene kwalen, ze komen vroeg genoeg zonder dat men ze zoekt bederf u ook niet door overdreven belachelijke voorzorgen zulks kan alleen dienen om uw lichaam zwak ker en minder bestand tegen ziekten te maken. volksvertegenwoordiger van Oudenaarde is aldaar christelijk over eden. Zijn plaats vervanger is de heer P. Dhauwer, genees heer te Ronsse, een rad co-socialist. MAGAZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerhande MEUBILEERING Karel vain de putte, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, 29, (nevens 't Bureel van De Denderbode.) Matige prijzen.Spoedige bediening Worden gevraagd 3o goede Breisters 1 Kleermaker, vollegasten 1 leerjongen; 1 Vuursme- der en een leerjongen. Vragen werk. 2 Bedienden 1 Huisknecht 1 Paar denknecht Daglooners en Fabriek werkers. Creemboter. Markt van Woensdag 28 Novem. 1906. 70 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 3,ao tot 0,00 per kil. AALST. Sl Jo: efs-Collegie Op Zondag i3 Januari 1907, PRACH TIG AVONDFEEST gegeven door de Catholieke Jonge Wacht van Kortrijk. AALST. Pupillenschool des legers. Belangrijke vergrootings- en herstellingswerken gaar. uitgevoerd wor den aan de Pupillenschool. De keukens zullen heropgebouwd, de mess der onder officieren vergroot en nieuwe zalen bijge voegd worden een machienenzaal zal ingericht worden enz. Het achattend bestek beloopt tot fr. 97,202, De aanbesteding zal plaats heb ben voor den bevelhebber van den genie te Dendermonde op 11 December aanst. Borg fr. 9.800, somme te gelden fr. 4000. Prijs van het cohier van lasten fr. 2.00 plans fr. 5 00. Aanbevolen brief den 8 December. AALST. POGING TOT DIEFSTAL. Sedert eenigen tijd be- statigde men ter brouwerij Van der Schuereo, nabij de Zeebergsche brug, dat er zakken geerst of mout en houi 11e- kolen gestolen werden. Nu zondagnacht moest een rooftocht plaats grijpen maar het moet zijn verklikt geworden of M. Van der Schueren moet het door de eene of de andere omstandigheid zijn ter wete gekomen, want waarom anders zou er met den heer Policiecommissaris zijn afgesproken dat men zich dien nacht in hinderlaag zou leggen De heer Policie commissaris Bauwens, de Adjunct Gits en de agenten De Wael, Van den Steen, De Bruyn en Buyl in burgerkleederen verscholen zich ter brouwerij. Nauwelijks was een wagen met bier geladen naar Brussel vertrokken of de straatlanteern werd uitgedraaid. (Die uitdraaier schijnt gekend te zijn.) Twee bootjes kwamen aangevaren en de roovers slopen binnen langs 't poortje uitgevende op den Den der. Eerst gingen ze vergezeld var. den waker eens goed hunnen dorst lesschen en dan aan 't werk om de zakken die ge reed stonden of die men vulde naar de booten te dragen. Er waren 16 zakken gereedgemaakt. Als ze dus goed aan 't werk waren, kwamen de po'iciebe ambten en agenten uit hunnen schuil hoek, en grepen de dieven bij den kraag. Over wat gebeurde bij die aanhouding zijn er eene gansche wagenvracht on nauwkeurigheden verteld en daarom zwij gen wij er liefst over. Twee der dieven waren gewapend den eene met een revol ver, den andere met een dolkmes. De roo vers werden opgesloten en 't Parket ver wittigd, 't welk maandag namiddag een enkwest opende en hun vervoer naar 't gevang van Dendermonde bevool. Gansch den dag bevond zich eene tal rijke menigte meest vrouwen met hun kind op den arm, leden van den luien- hoek, straatloopera, bengels voor't stad huis, voor 't lokaal van 't stedelijk ge vang, op 't statiepleir. uit nieuwsgierig heid om de dieven eens te zien. Zij waren teleurgesteld want ze zijn om 7 uren 's avonds in gesloten rijtuigen naar de statie gevoerd geworden. De policie doet verdere opzoekingen. De daders zijn Leopold Meert, de waker, Moorselbaan, 't Kint Jan,bijgenaamd deu Otter, wonen de te Erembodegem, nabij de grensschei- scheiding met onze stad, weg naar de Kapel ter Muren Hendrik Moeyens, Ajuinstraat Edmond De Cuyper, bijge naamd den Bitteren, Geeraardsbtrg- schestraat, oudwerkman bij M. Van der Schueren Pieter Van Helsuwé, Korte S4 Jansstraat; ze werden nooit veroordeeld voor diefstal of anderszins en zijn allen vader van een talrijk huisgezin en dus erfdeelen voor 't Bureel van Weldadig heid. AALST. Het gerucht liep hier ook dat't Farket van Dendermonde te Nieu- werkerken kwam waar een meisje zou vermoord zijn. Naar wij vernemen is er eenvoudig kwestie van meisjes die op den openbaren weg werden aangerand met het doel haar van 't weekloon te berooven. AALST. Welkstaking. Ter marmerhouwerij Anglo Belge is eene werkstaking ontstaan en ziehier de oor zaak. De marmerhouwers-polijsters aange sloten bij «Hand aan hand» socialistische vereeniging, hebben besloten dat ze nog alleen den stiel zullen aanlceren aan hunne naastbestaanden of familieleden, 't Bestuur van den Anglo-Belge heeft twee leerjongens aangenomen en om die reden is de werkstaking ontstaan. Naar men ons ten stelligste verzekert, heeft Hand aan Hand besloten dat de werkstakers en hunne gezinnen ten roode lokale mogen gaan eten enz. en zoo lang de werkstaking duren zal. Die werksta king schijnt ons onrechtvcerdig volgens Groene Pie zal ze heel rechtveerdig zijn. want de werkgevers moeten dansen lijk de werklieden schuifelen, 't Is de ver keerde wereld. AALST. Zondag nacht, rond half twaalf is er een gevecht ontstaan tusschen Duitschers, alhier werkzaam en de bedienden van den grooten Paardjes- molen, gestaan Hopmerkt, nabij het Post- hotel. Verscheidene vechters bekwamen lichte verwondingen. Op 't zelfde nachtelijk uur ontstond er ook een gevecht op den Molendries in 't welk 't mes word getrokken. Zekere Troch, van de Moorselbaan bekwam twee messteken in den linker schouderjen het hoofd. De dader is zekere Van der Meerssche van de Zoutstraatpoort. De geneesheer Hertecant diende de noodige zorgen aan Troch toe. Erembodegem. Het gerucht loopt hier in onze Stad dat twee landloopers in de kerk van Erembodegem werden ge vonden en aangehouden. Naar aanleiding der talrijke dief stallen die te Ninove en in den omtrek gepleegd worden zijn reeds verscheidene aanhoudingen gedaan. Vier personen, die eene kar met gestolen zink voerden, werden nu weer gevat. Twaalf bandieten zijn nu reeds in handen of gekend. Een handelsreiziger te Ternath, uit Brussel thuis komende, vond zijne woning gesloten. Meenende dat zijne vrouw in de buurt was om boodschappen te doen, ging hij op zoek en ontmoette zijn i3jarig zoontje, welke hem zegde dat moeder hem des morgends van 9 uren buiten had gezonden om te spelen. De deur werd dan opengebroken en men vond de vrouw in den kelder aan eene kram verhangen. Dieven waren in de statie van Schaarbeek gekomen om uit de magazij nen en werkplaatsen koperen coussinets, kleppen er. ander materieel te stelen, dat zij dan over een schutsel gaven aan oenen medeplichtige, die hen daar afwachtte. Maar een nachtwaker had hem in gekregen en de policie verwittigd. Zoo gebeurde het dat een van de bende ter plaatse kon aangehouden worden Een andere vluchtte onder eenen voortrijden den trein door, op gevaar af, van in stuk ken te worden gereden. Een derde werd in zijne woning aangehouden, zekere Vandermeulen, die beweerde Dumoulin te haeten. De gestolen gereadschappen, die men bij hen vond, waren meer dan 1000 fr. weerd. Op dit oogenblik heeft het parket reeds veertig feiten ten lasta van den ge wezen policieofficier van Brussel ontdekt. Ziehier een der feiten, dat van zijne verregaande stoutmoedigheid getuigt In de maand Augusti kwam in een huis der Marnixlaan, te Brussel waarvan de eigenaar op teis was, een persoon, die zich inspecteur van den gasdienst noemde, om te vragen of de werklieden reeds ge komen waren om den gazometer na te zien. De huisbewaarster, vrouw van een pelicieagent, was alleen thuis. De bezoe ker verlangde dat zij met hem naar den kelder zou gaan, om hem den gazometer aan te wijzen. Maar dat was genoeg om de vrouw den schrik op het lijf te jagen en zij begon om hulp te roepen. Daarop greep de valsche inspecteur haar bij de keel, wierp haar op den grond en vluchtte de deur uit, doch niet zonder in het portaal cenige kleedingstukken van den kapstok mee te nemen. De vrouw maakte het feit aan een paar witlrijdende agenten bekend, doch die zochten hem vruchteloos op. De vrouw heeft echter den dief stellig herkend in het portret van De Ryckere. Een bloedig tooneel had plaats te Sint-Pieters-Jette. Een kolenkoopman kwam dronken thuis. Zijne vrouw, die hem aanmerkingen maakte, werd ont haald op eene barbaarsche vracht slagen. Een schoenmaker die daar passeerde snelde de vrouw ter hulp en nu werd deze op zijne beurt zoo gruwelijk gesla gen, dat de schoenmaker, op lijfsbehoud bedacht, zijn mes trok en den dronkaard verscheidene steken toebracht, die zijn leven in gevaar stellen. Op den weg naar Montaleux, bij Kortrijk, kwamen drie kerels in de her berg der echtgenooten Meulebroeck, ge legen op dc Fransche grens. De vrouw, die hen als gevaarlijke kwaaddoeners kende, weigerde hen te bedienen en dat was voor de deugenieten eone aanleiding om heel de herberg over hoop te zetten en alles omver te smijten, eer zij henengingen. De herbergier, vreezen de dat zij zou den terugkeeren, legde in de keuken een geweer en eenen revolver onder zijn be reik, om op verdediging voorbereid te zijn. De drie bandieten keerden inderdaad terug. Twee hunner sloegen nu de ruiten in stukken, terwijl de derde binnen kwam, den baas uitdagende hem aan 't lijf te komen. Meulebroeck nam dus zijnen revolver, richtte dien op den indringer en wilde schieten, doch het wapen ketste tweemaal. De 21 jarige dochter, haren vader in gevaar ziende, ging een anderen revolver halen. Toen zij terugkwam, zag zij dat de indringer haren vader aanviel e:n mis handelde zij schoot en trof den bandiet in de hand. De getroffene, Coudijzer geheeten, liet een schreeuw hooren en ging op den loop, terwijl de anderen voortgingen met de ruiten stuk te slaan. MeuLbroeck dreigde hen neer te schie ten, zoo zij niet ophielden, en daar zij van die waarschuwing geen rekening hiel den, klonk weldra een schot, dat een hunner aan den elleboog trof. Ongelukkiglijk trof een gedeelte der lading ook eene vrouw in het been. De d.:rde bandiet, die nog altijd met ruitenbreken voortging, werd ten slotte door een laatste schot getroffen. De twee laatste gekwetsten zijn naar het gasthuis van Waltrelos gedragen. De toestand van een hunner is gevaarlijk, zelfs doodelijk. Vier personen van Saventhem waren Zondag nacht ten uur in eene herberg waar op dat oogenblik een vijfde binnen kwam, zekere Van Krieken, lccrlooiers- gast. De vier anderen wilden hem dwingen, zoo veel bier te drinken als zij, doch hij weigerde en daarop ontstond er ruzie, die Van Krieken zoo woedend maakte, dat hij, hen met den dood bedreigende, het huis verliet. Wetende dat de vier drinkebrorrs langs zijne woning moesten passeeren om naar huis te gaan, ging hij aan een venster op den loer staan, gewapend met een ge weer. Toen zij tegen 2 ure voorbij kwamen, loste bij een schot en een van de vier, Piet Deschauwer, viel, door eenen kogel in den rug getroffen. Deschauwer werd een naburig huis binnengedragen, waar bij korts nadien den geest gaf. De moordenaar werd aangehouden op zijn bed, waar hij zoo gerust sliep alsof er niets gebeurd ware. De vermoorde was 38jaar oud en vader van 7 kinderen. Onze lezers zullen zich er nog wel iets van herinneren, Den 26 juni werd het I2jarig meisje Jos. Heyndrickx, dat haren vader het middagmaal droeg, door eeren tot nu toe onbekend gebleven schelm in een veld onteerd en vermoord. Zekere Max Belle is thans aangehou den, onder verdenking deze ijselijke mis daad gepleegd te hebben. Het is een zeer gevaarlijke kerel, wonen Je te Couillet. Maar het kan nog al wat duren, eer de zaak haar beslag krijgt, want de ver dachte, loochent hardnekkig, doch zijne aanklaagster Mad. Belle, beschuldigt hem vlakaf, den moord gepleegd te hebben. Loochenen was bijna niet meer moge lijk. De genadeslag werd aan den ver dachte toegebracht door zijne vrouw en zijn I4jarig zoontje. Belle had beweerd den dag der misdaad eene naaimachien te zijn gaan betalen naar Charleroi cn ook et n bezoek te hebben afgelegd bij eenen advokaat. De advokaat, die zich achter het beroepsgeheim verschool, wilde geene uitleggingen geven. De moord werd op 26 juni (Dinsdag) gepleegd. Vrouw Belle zegde dat de naaimachien betaald was den 25 Juni, zooals op het kwijtschrift vermeld staat. Het I4jarig zoontje bevestigde de ver klaringen zijner moeder. De machien, zegde het, is den Maandag ria den veer- tiendaagschen betaaldag betaald. De be taaldag was den Zaterdag 23 Juni. De Maandag daaropvolgende was dus de 25®. De verdachte, door zulke verpletterende verklaringen in 't nauw gebracht, borst in tranen uit. Vrouw Belle heeft over het gedrag van haren man de ergste getuigenissen afge legd. Het was eene echte beest zegde zij, die reeds verscheidene zedenaansla- gen pleegde. Langer loochenen is voor den man onmogelijk. In verschillige koolmijnen van de streek van Charleroi wordt gestaakt. Te Marchiennes staken 1060 man te Gosse- lies 700 te Courcelles 700. De socialis tische vakvereenigingen eischen dat alle werklieden, die meer winnen dan 6 fr 80 per dag, hst overschietende in de kas der vereeniging storten. Het gevolg is dat die werklieden nu geene overuren meer willen werken. De mijnbesturen, de on gelukken willende vermijden, hebben besloten, eiken keer als de mannen, die het op- neerlaten moeten besturen, niet op hunnen post zijn, heel de mijn stil te leggen. De gemeenteraad van Charleroi heeft ondanks de grondige en heftige pro- testatie der catholieke raadsleden, gestemd dat de schoolsoep zal uitgedeeld worden aan de kinderen die de officieele scholen bijwonen. De kinderen, die naar dé vrije scholen gaan, zullen van dit voordeel uitgesloten worden. De socialisten heb ben eensgezind met de liberalen dien maatregel gestemd. De vergiftigingen te Vaals. Het onderzoek over dc talrijke vergiftigingen, die onlangs te Vaals zijn voorgekomen, is nu afgeloopen. Het is gebleken dat zij veroorzaakt waren door worsten, gemaakt met bedorven vleesch en dat meer dan honderd personen ziek zijn geworden, na er van gegeten te hebben. Verscheidene personen zijri aan dc gevolgen overleden en op 't oogenblik aijn er nog vele wier gezondheid wankelend is. Brand aan boord van een Fransch schoolschip. Aan boord van de Aloésiras, schoolschip der mecaniciens van torpilleurs en dat vijf honderd man nen aan boord had, is naar uit Toulon gemeld word', een erge brand uitbraken. Later wordt uit Marseille, bericht dat de Algésiras geheel vernield is, dat er talrijke personen gekwetst werden en dat er drie ontbreken. De brand zou veroorzaakt zijn door eene ontploffing van buskruit. Al de in de haven van Toulon gemeerde schepen werken mede aan de redding en om den brand te bestrijden. De Algésirar staat volop in brand. Al de overheden zijn ter plaats. De hulp wordt verleend door het volk, door de landelijke troepen, de mannen van het'reserve eskader en van de divisie van admiraal Touchard. Al de manschappen zijn kunnen gered worden, ter uitzondering van de drie voormelde van wie men geen spoor ont dekt heeft. Er zijn twee ontploffingen geweest eene in de kamer waar het poeder be waard werd. De ontploffing veroorzaakte deze van het fulminaatkatoen. De boedelbeschrijvingen. Het staken der inventarissen in de Loire infé rieure was het werk van den prefect. Deze is door M. Clemenctau aanstonds ver vangen door M. Huart, tot hiertoe ambte naar in de Marne en aan dezen nieuwen prefect heeft de minister aanstonds bevel gegeven de boedelbeschrijvingen zonder genade voort te zetten. Weer komen van alle kanten berichten over ingestampte kerkdeuren, verzet van de bevolking, aanhoudingen, enz. Tt Gazilhac was de boedelbeschtijving eene eerste maal mislukt. Een tweede maal kwamen de inbrekers terug met meer troepen. Toen moesten zij een gat in den muur breken om binnen te geraken. Het volk heeft ze daarna tot aan de grens der gemeente gevolgd en ze gedurig uit- gefloten. Te Pomérols zijn zes personen kwetst, en eenige andere zijn aangehou- den. Te Croix, Nord, werden de ambtena ren, toen zij de kerk binnendrongen langs de opengebroken deuren, onthaald op eenen regen van stoelen, banken enj, Een paar gendarmen vielen gekwetst ten gronde. De bevelhebber van het 43® riep toen, dat hij de geloovigen één minuut gaf om de kerk te verlaten. Toen niet gehoorzaamden gaf hij 5o soldaten bevel binnen te dringen en de aanwezigen buiten te leiden. Twee priesters klampten zich vast aan het altaar. Men sleurde z; weg. Een van hen zakte ineen, meende dat hij gekwetst was en toen steeg de woede des volks ten top. Men vocht buiten dat de stukken er af vlogen. Ein delijk kwam er kalmte en kon de inven taris gebeuren. Te Wasquehal ging het even erg tos Een priester werd aangehouden. Te Ausillon hielden de catholieken het uit >cgen vier regimenten. Verscheidene personen werden gekwetst. In Finistêre, Vendée, Deux-Sèvres, la Manche en Doubs zijn de inventarissen ten einde. Maandag namiddag heeft eene dame vier revolverschoten gelost opM. Merlon, ex-minister van financiën, op den hod van de rue de Hannovre en den Boule vard des Italiens te Parijs. M. Merlou passeerde daar in gezel schap van eene dame, toen eene ander: dame, Dallemagne genaamd, g Adday, tooneelkunstenares, wonende t! Wirofiay, vier schoten op hem loste. Merlou kreeg een kogel in het linkerhand en werd in eene npotheek gebracht, wui men de wonde vermaakte en daarna voerde men hem naar huis. De wondeii niet erg. Mad. Dallemagne is aangejo:- den door eenen agent en naar het politie commissariaat gebracht. Zij maakte i tijds deel van het gezelschap van htl Odéon, en verwijt aan den ex-minista van financiën dat hij haar verlaten heek, toen zij zich met een ziek kind volstra: zonder middelen van bestaan bevond. Men weet dat eenige maanden geleden Mad. Dallemagne in het Paleis Bourbon ook schandaal maakte tegen M. Merlou, te dien tijde minister. Zij is het ook dk het boek deed schrijven, rond zelfde tijd stip uitgegeven onder den titel1 Se Excellence M. Merlou. Waar gaat dat naartoe D: naar het schijnt, te groote iever vn Franschen onder-secretaris van oorlog Chéron, heeft drie redacteurs van l'In- transigeant aanleiding gegeven, oe eene grap uit te halen, welke eenigszioi als eene tegenstelling tot het gebeurd: van Köpenick kan worden beschouwd. Zij zijn in burgerskleeding, 's nachts i: eene kazerne doorgedrongen en hebbe er inspectie gehouden. En daarbij is alls gedaan, wat zij verlangden, zonder dit zij gezegd hebben wie zij waren, zonds een papier of wat ook te vertoonen. Mee nam ze voor minister Chéron en twee dere ambtenaren, maar toen zij den ma: in kwestie M. den minister noemder, zegde deze Ik ben den minister niet e men vroeg niet verder. Dit is dus nqg sterker dan in Duilschland, waar Voigt ten minste een uniform moest aantrek ken. Familiedrama. De hoofdonderwij zer van het koninklijk gymnasium via Bartenstein, Max Schrceiier, had seder! lang kennis met de 2ojarige dochter vat eenen koopman dier plaats Juschkus ge naamd. Iedereen was overtuigd dat er spoedig een huwelijk zou volgen. Mej. Juschkus was zelf daarvan overtuigd dat en verlangend hare moeder met dit nieuws op haren verjaardag te mogen verrassen, deed zij haren broeder in dien zin aan M. Schrceder schrijven. Tegen alle verwach ting antwoordde de onderwijzer, nog aai geen huwelijk te kunnen denken, omdar hij nog te jong was. Het jonge meisj: deelde dit aan haren broeder mee, dis besloot dit affront bloedig te wreken. Toen Schrceder 's avonds wandelde in gezelschap van eenige collegas trad de jonge Juschkus op hem toe en verzocht hem alleen te spreken. De collegas van Schroeder gingen heen en kort daarna, niet verre van de statie van Bartenstein, schoot de jonge Juschkus den onderwijl" dood en bracht daarna zichzelven een: doodelijke wonde in de borst toe, waaraan hij in den loop van den nacht overleden is. De twee lijken zijn aangeslagen voor het rechterlijk onderzoek. Eene vergiftiging. De Engelsche bladen maken gewag van een geheimzin nig geval van vergiftiging. Iemand Gumnock in het Schotsche graafschap Ayrshire, een oud man met veel geld, kreeg over de post een gebak, met een

De Denderbode | 1906 | | pagina 2