Zondag 2 Deeeinber I9<>0 5 centiemen per nummer 37'* Jaar 3901 De neringdoende Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Burgerij. zonderlinge verdwijning Z wij nenk week Ditjes en dafjes. DE DENDERBODE. Pit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kemng van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frankmet den PobI venonden 6 frank 's jaars, fr. 3-26 voor aes maanden fr. 1-76 voor dry maanden, voorop;te betalen. De raschryvieg eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont eigen zyn ten laste van den schuldenaar. Men schryft in by O. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N' 31, en in alle Postkantoren des Lands. OLIOIJK HliUM Per drukregel. Gewone 15 centiemenReklamen fr. 1-00Vonnissen op 3d* bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen by accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heereu Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele vm» dit blad. AALST, x DECEMBER xgo6. De nationale Commissie der neêring- doende Burgerij vergaderde Dijnsdag 20 November 11. onder Voorzitterschap van M. Cooreman. Het onderzoek der wenschen door hare tweede afdeeling bijgetreden betrekke lijk de samenwerkende maatschappijen, werd voortgezet. Een wensch werd in dén aanvang der zitting aangenomen, luidende dat de ambtenaren slechts lid mogen zijn van burgerlijke «amenwerkingen. MM. Pyf- feroen en Varlez stemden tegen en MM. Stevens en Denis onthielden zich. M. Stevens de reden zijner onthou ding opgevende verklaarde dat, zoo or misbruiken bestaan, deze moeten beteu geld worden, maar dit is geen reden om maatregelen van uitzondering te bepalen ten opzichte der ambtenaars. Het vraagstuk van de deelneming, der ambtenaren aan de stichting van handelssamenwerkingen gaf aanleiding tot eene gedachtenwisseling tusschen MM. Varlez, Pylïeroen, Van der Cruys- sen, Brunard en Brassine. 't Was do eenvoudige herhaling van de beweeg reden die ze vroeger over het zelfde onderwerp inbrachten. M. Cooreman deed bemerken dat de ambtenaars welke deeluitmaken van eene samonwerking van werklieden stellig het middel hebben om op dezo laatsten drukking uit te oefenen. Die beweegreden schijnt hem als van •rnstigen aard te wezen. Ten slotte nam de vergadering het De ambtenaars, zoowel van den Staat als van de Provincie- en Gemeen tebesturen, zullen noch bestuurders noch beheerders mogen zijn van han- - delsmaatschappijen noch van burger- lyke samenwerkingen, voor doel heb- bende de koopwaren onder hare leden te verdeelen. De volgende wensch werd daarna besproken De personen, door de openbare be- 6turen aangesteld in diensten welke hen in staat stellen de handelsbetrek- kingen to kennen zullen geene belan- gen mogen hebben in eene samenwer- king. M. Dsnib, socialist, keurde den wensch af om zijnen dwingelandschen aard. M. Cooreman stelde voor den wensch uit te drukken dat de misbruiken ge pleegd door ambtenaren die handels- inlichtingen verschaffen welke ze door de uitoefening hunner bedioning ver- EENE 3y* Vervolg. Wat hoest gij vreeselijk, zegde zij, met die zachtG sympathieke stem, die tot het hart doordrong. Is daar niets aan te doen Ik schoof mijn werk op zijde, streek met de hand, die werkelijk beefde, over de oogen en zag op. Neen, zegde ik, en schudde het hoofd maar het is niet altijd zoo erg vergeef mij, mejuffrouw, dat ik er zoo meê moet lastig vallen. Nu trok zij den shawl weg, dien zij dicht om 't hoofd had geslagen, trad met lichten en onhoorbaren tred naderbij, en stond aan mijne zijde. Gij hindert mij niet, maar mijn vader is is nu en dan wel eens lastig, en als hij soms oens wat ruw uitvalt, moet gij dat maar niet te zwaar opnemen. Het doet mij leed dat gij zoo ziek zijt. Wat is er toch in den blik, in de aan raking van sommige vrouwen, dat meer dan alle schoonheid tot het hart spreekt en het verovert Terwijl zij daar voor mij stond in haar donker wollen kleed en shawl van zeer gewone stof, met dat een- kregen hebben, streng zouden beteugeld worden. Dit voorstel werd bijgetreden. Vervolgens beraadslaagde de Commis sie over do straffen toe te passen aan dezen die de wet op de samenwerkingen overtreden. M. Pyfferobn oordeelde dat alleen de beheerders die de standregelen niet na leven kunnen gestraft worden. M. Brunard zegde dat men er zich zou bij bepalen alle handelszaak als nietig te verklaren welke door eene samenwerking met derde personen geen samenwerkers zou gedaan zijn. De ontbinding der maatschappij scheen hem eene al te zware straf. M.M. Ptfferoen en Brassine stonden de boetstraffelijke beteugeling voor. Eindelijk besliste de vergadering dat boetstraffelijke straffen moeten uitge sproken worden tegen de overtreders der wet op de samenwerkingen. Een wensch strekkende om aan de leden eener burgerlijke samenwerking te verbieden voorwerpen van de maat schappij bekomen aan personen geen deel uitmakende van de samenwerking af te staan, werd insgelijks aangenomen. Vervolgens beraadslaagde men over hot volgende voorstel De bepalingen der artikels 30 (vorm van de inrichtende akte) en 35 (verant- woordelijkheid der stichters) van de wet op de handelsmaatschappijen zijn toepasselijk (behalve liet.3° van artikel 34) op do samenwerkende maatschap- pijen, zoo burgorlijke als handels- samen werkingen. De lasten voort te spruiten uit de akte van inrichting der samenwerkende maatschappijen zou- den tot het stipt minimum moeten beperkt worden. Dit voorstel werd aangenomen. Do vergadering bracht een gunstig advies uit betrekkelijk de afkondiging in <i Het Staatsblad van de bilans dei- burgerlijke en ook der handelssamen werkingen, alsook van de akten van be noeming der beheerders. Een wensch voorstellende dat art. 52 der wet op de handelsmaatschappijen toepasselijk zou zijn op de samenwer kingen werd met 9 stemmen tegen 6 aangenomen. Bedoeld art. 52 betreft de verantwoordelijkheid der beheerders. Eene langdurige beraadslaging ont stond over de volgende bepaling De winsten der handelssamenwer- king moeten gebruikt worden inge volge de bepalingen der stand regels. Behoudens tegenstrijdige bepaling der standregels zullen de winsten der handelssamenwerking, indien zij niet in de reserve of in het voorzicnings- fonds gestort worden, in haar geheel moeten uitgedeeld worden aan de leden zij zullen, noch geheel noch gedeeltelijk, mogen besteed worden tot voudig gevlochten haar, kortom zonder eenig versiersel, was zij juist door de uit drukking van haar gelaat, de lieve klank harer stem en het innemende in hare hou ding de bekoorlijkste vrouw, die ik ooit had gezien. Gij zijt wel zeer vriendelijk, zeer goed, prevelde ik, half beschaamd over mijne vermomming, hoewel ik daarvan gebruik maakte met liet doel haar te be vrijden. Uw medelijden spreekt tot mijn hart. Toen hoorde ik een ongeduldig ge brom in de kamer naast mij, en wenkte mij om heen te gaan en den man, die zooveel macht op haar scheen te hebben, niet boos te maken. Ik ga dadelijk, zegde zij maar vertel mij eerst waarmede gij u daar be zig houdt. Ik vertslde haar dit en terloops ook het een en ander omtrent mijne verdichte levensgeschiedenis, in de stille hoop dat zij dit niet weer aan haren rader zou ver tellen. Zij zag mij met innige belangstel ling aan met die donkere oogen, waarvan ik zooveel had gehoord, vol tranen, wat ik, schavuit die ik was, zeker het aller minst verdiende. Maar daar het gebrom zich steeds heviger liet hooren, Jiep zij haastig naar de deur, en herhaalde nog bij het heengaan Denk nu aan heigeen ik u gezegd heb, bekommer er u niet over, als zij wat ruw tegen u zijn. Zij maken zelf dikwijls leven genoeg, wat gij vannacht nog wel zult ondervinden. En hierbij gleed een andere dan handelsdoeleinden, tenzij mits de geschrevene toestemming der belanghebbende leden. De verdeeling dezer bepaling werd voorgesteld. Het eerste gedeelte tot. aan de woorden in haar geheel moeten uitgedeeld wor- den aan de leden werd aangenomen. Het tweede gedeelte werd verworpen met 7 stemmën tegen 0. Heden Zaterdag 1 December nieuwe vergadering. Bij ordomotie deed M. Van der Cruys- sen het voorstel aan den heer Minister de inschrijving te vragen, op do begroo- ting van 1907 van eene toelage of cre- dietvoor de voorloopige samenstelling van den hoogeren Raad der middelstan den. (Werd aangenomen). Het gebeurt wel eens dat moeder- zwijnen hunne jongen opvreten. Dokter Nórner schryf daarover in het Deut- schen tiorarzlichen Wochenschrift hot volgonde Verscheidene oorzaken geven daartoe aanleiding. Onder de oorzaken stippen wy aan 1. Het opvreten van de nageboorte. De meeste zwijnen vreten die op, indien zij daartoe gelegenheid hebben. Daar door krijgen zij lust tot vleeschelen. Bijzonder is dat het geval voor zwijnen, die tijdens hunne dracht, versch vloesch hebben gokregen. De nageboorte alsook doodgeborene biggen moeten dadelijk uit den stal wor den verwijderd. 2. Pijnen tijdens het laten zuigen. Die pijnen ontstaan als het moederzwijn wonden of ontstekingen heeft aan den den uier. De biggen hebbon, hij de ge boorte alreeds, zeer scherpe tandjes en verwonden door dezen nog al eens hij het zuigen do tepels van den uier. Om dat te voorkomen, is het aan te raden die'scherpe tandjes, door middel van eene tang, af te knippen. Wordt dat niet gedaan, dan ziet men nog al eens dat zwijnen, waarvan de biggen rustig te zuigen liggen, onverwachts opspringen cn zich op don buik leggen zoodanig dat de biggen niet kunnen voortgaan met zuigen. Zelfs ziet men dat ze dan naar de biggen bijten. Indien ze dan een biggen dood bijten, dan eten ze het ook gewoonlijk op. Stille, zachtaardige moe- derzwijnen doen dat zelfs. Boosaardig heid is geene oorzaak van het opeten van biggen, want hoosaardige zwijnen zijn vaak zeer goede moeders. Wilhelm Peters,die als een bekwaam varkenskweeker bekend staat, schryfl liet opvreten van biggen ook toe aan do behoefte welke de kweckzwijnen hebben aan vleesch en heenderen dat wil zeggen aan minerale stoffen. Die be- zachte glimlach ovjr haar zoo ernstig gelaat. Ik knikte haar geruststellend en vrien delijk loe. Thans had ik dus zekerheid dat mijne vermoedens juist waren geweest, en had ik den weg gebaand om mijne plannen ten uitvoer te brengen ik liet nu eenige dagen voorbijgaan zonder van mijne zijde iets te doen. Want ik wilde eerst geheel op de hoogte zijn van het doen en laten dezer twee misdadigers, vóór ik eene poging deed om hen gevangen te nemen, iets wat van zoo groot en veelerlei belang was Want hoewel ik gevoelde dat mijn naam als scherpzinnig en bekwaam dec- tective er zeer zou door reizen, als ik dt ze ontsnapte veroordeelden weer aan de justicie overleverde, was het toch bovenal mijn streven om de zaak zoo te regelen, dat de echUrenoole van den heer Biake niet alleen werd beveiligd voor de gevol gen van hunnen toorn of wanhoop, maar ook voor de openbaarheid en de praatjes, die het gevolg zouden zijn, indien die twee zwaar gewapende mannen in 't open baar werden aangehouden. Ik moest dus meer met overleg dan met geweld te werk gaan, en daarom moest ik mijne taak tot in alle bijzonderheden kenmn. Ik be steedde dus drie dagen om tot die kennis te komen, en den uitslag was de volgende: i° Dat mijne huisbazin gelijk had, toen zij zegde dat het meisje nooit alleen werd gelaten, daar altijd een der mannen, de vader of de zoon bij baar bleef. hoefte is inderdaad groot. Vandaar dat men veel vaststelt dat zwijnen die zel den, of nooit den stal verlaten biggen opvreten. Als middel tegen liet opvreten van biggen is derhalve aan te bevelen 1. Dadelijk de nageboorte en dood geborene biggens uit den stal te ver wijderen 2. De biggen, dadelijk na hunne geboorte, de scherpe tanden af te knip pen 3- Te zorgen dat dragende zeugen eene voldoende hoeveelheid minerale stoffen, vooral kalk, in hun eten vin den. 4. Het moederzwijn te muilbanden door middel h. v. van oenen ouden laar zenschacht. Dit middel wordt aanbe volen. vooral voor langsnuitige zwy non, door veearts Steuert in zijn hoek Het ziekeHuisdier.» Het zwijn, wiens snuit zoo in den laarzenschacht steekt, kan wel eten, doch moeilijk bijten. IIET KRUISBEELD. - De ver maarde Franscheschrijvor. Julius Janin, was, wel is waar geen ieverigechristen, maar toch had bi) eenen hijzonderen eerbied voor het Kruisbeeld Een zijner vrienden bemerkte eens in den salon van den schrijver een schoon Kruisbeeld. Wat is dat voor iets, vroeg hij al lachende. Dat, antwoordde de geleerde op ernstigen toon. dat is hetBoeld van Onzen Lieven Heer het ontsteund mij in mijne kwellingen en bet zal mij troos- leu in mijne laatsteoogenblikken. Ik wil niet, dat men als ik sterf, verplicht zij hij een ander een Kruisbeeld te gaan leenen. Schoone les voor vele christenen, die het Kruisbeeld in hunne schoonste plaats, ja zelfs in hunne slaapkamer verbergen Het is niet genoeg dat de. gekruiste Zaligmaker in ons hert geprint staat, het moet het bijzonderste sieraad zijn van ons huis. Men koopt kostelijke meubelen men hecht prijs aan de af beeldsels van de leden der familie, men bewaart met zorg reisgedenkenissen en huwelijksgeschenken, on helaas, het kostelijkste geschenk, het afbeeldsel van onzen besten Vriend is bij velen van geener waarde, om niet te zeggen ver acht. Ja. sommigen schamen zich liet Kruisbeeld zichtbaar op te hangen, op de bijzonderste plaats van hun huis, en nochtans onzo Zaligmaker schaamde zich niet hoven op den Kalvarieberg aan liet Kruis te hangen, te lijden en Ie sterven om onzentwil. Paus, Keizer en Koning dragen het wel op hunne kroon, waarom zou het Kruis ook de eereplaats niet hekleeden bij ons Als de werold- sehe een onderdaan willen vereeren of beloonen, zij schenken hem een eerk- kruis, waarom zouden wij hem ook niet 2° Dat zij wel bewaakt werd, maar toch eene vrijheid genoot dat men haar toestond in den gang te wandelen, maar nooit lang. 3® Dat het kruis op de deur eene ge heime beteekenis had, en in verband stond met hun te huis of hun afwezig zijn, want op zekeren avond, toen zij alle drie met een of ander doel waren uitge gaan, was het uitgewischt, terwijl het een paar uren later, toen vader en dochter teruggekeerd waren, weer op de deur was geteekend. 4° Dat de vader en niet de zoon, nood zakelijke inkoopen deed terwijl de zoon, en niet de vader alle andere zaken behan delde, waarmeê zij zich onledig hielden, want de eerste ging altijd tegen den avond en de laatste des middernachts uit ook gebeurde het zelden, dat de zoon des namiddags nog een korten tijd uitging, waarschijnlijk om drank te ha len, waar hij niet lang buiten kon. 5® Dat zij wel zeer sterk, maat niet bij zonder vlug waren, iets dat zeker in ons voordcil was. Nu was de vraag hoe ik van dit alles het best gebruik kon maken oin tot mijn doel te geraken. Op zekeren voormiddag mt ende ik dat ik het met mijn plan ge reed was, en al was het met tegenzin, zag ik mij genoodzaakt een paar uren uit te gaan om een bezoek aan het hoofdburcel te brengen. Ik pakte alle kartonnen pla ten, die ik in de laatste dagen had ge maakt, in een mandje, kreeg nog een als een eereteeken gebruiken om er onze woning, onze kleeding mede te ver heffen Onder het Kruis zijn wij de Kinderen van Maria en Broeders van Jezus ge worden. Achten, vereeren en bemin nen wij altijd het lieve Kruis des Heeren Als ik zwak hen is het mijne sterkte; als ik val. beurt liet mij op als ik kwijn, doet het mij herleven als ik ween vertroost het mij als ik lijd ge neest het mij als ik angstig ben. stelt het mij gerust als ik 't aanspreek, antwoordt het mij. Het zal mij bewaren gedurende mijn leven mij gerust stellen in de uren des doods, en mij kronen in de eeuwigheid, alwaar ik al mijn geluk zal te danken hebben aan mijn Kruisbeeld. *4 God heeft in den vaderlijken zegen eene bovennatuurlijke genade ge sloten, om in do christelijke huisgezin nen, niet alleen het leven voort te bren gen, te doen aangroeien en te vereeuwi gen, maar hetgeen nog kostelijker is, het goede levenenden schat derhuizelijke deugden en der hemelsche verwach tingen. Nooit komt God vruchteloos voorbij tusschen eenen vader, eene moeder cn een kind, en de zegen, 't is God die voorbij komt. Mor Dupanloüp. WAT ZIJN ZE NU TE VREDE de liberalen en socialisten De gezegende muilplaag die zij, sedert maanden aan den landbouwers wensch- ten, verspreidt vooral in 't zuiden onzer Provincie van Oost-Vlaanderon hare verwoestingen onder 't rundvee. 't Orgaan der firma Vijf Ezels schreef over 14 dagen dat het uil geest van speculatie is dat sommige grensbu- reelen gesloten geworden zijn, om den prijs van 't vleesch te doen stijgen. Er bestaat geene muilplaag, zij is een uit vindsel roept 't orgaan... Zij willen mordicus de grenzen doen openen de liberalen. 't Is ongehoord en misdadig van de landbouwers tot ondergang te brengen. Landbouwers de liberale heer Rens, volksvertegenwoordiger, is een der chefs van de liberale firma Vijf Ezels en die vraagt dat de grenzen wijd open zoudon gezet worden om het gansche land te hesmetten en 't gene eene ware calami teit zou zijn SOCIALIST. Wij hebben ge meld dat M. Lietmans, de overledene liberale volksvertegenwoordiger van Oudenaarde, zal opgevolgd wordendoor M. P. O'Houwer, geneesheer te Ronse. Wat daar echter dient bijgevoegd to worden is dat die M. D'Houwer een socialist is, die als dusdanig lid is van tien gemeenteraad zijner stad. Een liberaal verdwijnt en een socialist komt, zonder kiezing. in zijne plaats Zegt dat u niets, gij. liberale dooddoe ners van het socialism laatste hoestbui zoo hol en zwaar, dat ik mij eene vrrwensching uit de naaste ka mer op den hals haalde, doch die tevens de aanleiding was dat Luttra in de deur kwam, en mij met zooveel medelijden aanzag, dat ik er tegen wil en dank eene kleur van kreeg. Och, mijnheer, wat hoest gij van daag weer vreeselijk. Ach, ik zie, dat gij van plan zijt om uit te gaan. Kom hier, riep eene zware stem van uit de kamer. Wat helpt het u, telkens met dien ouden gek te staan wauwelen, als hij ons met zijne hoestbuien begunsiigt Er kwam even een glimlach op haar gelaat, die mij als een nies door de ziel sneed. Mijn vader is weer in eene kwade luim, zegde zij, ga maar heen. Ik wensch u goed succes, fluisterde zij, terwijl zij een blik op de mand wierp. Wat is dat, riep nu cer.e donderende stem. Goed succes Wat voert gij beiden in uw schild En wij hoorden zware stappen ons naderen. Ga heen, zegde zij, gij zijt oud en zwak cn als gij terugkomt, tracht dan niet te horsten. Nu duwde zij mij zachtjes naar de deur. Als ik terugkom, begon ik, maar was genoodzaakt te zwijgen, daar de oud ste der Schoenmakers in de open deur verscheen, en ons aanzag op eene wijze, die mijn hart uit angst voor haar deed stil staan Dat feit foont duidelijk aan dat het liberalism, wel is waar uit eigen baat zucht. om zyne mannen gekozen te krijgen, niet aarzelt het socialism feite lijk te begunstigen. De liberalen die, in 1904, voor M. Liefmans wilden kiezen waren, door hunne hoofdmannen, verplicht eene socialistische stomming uit te brengen, feitelijk hebben die liberalen den socia list D Houwer in de Kamer gebracht en de socialistische macht inde wetgeving met eene stein vermeerderd. Daaruit blijkt, eens te moer, dat alleen de catholieke party rechtzinnig het socialism bestrydt en dat z(j alleen kan heietten het land in de macht der roode omwentelaars te vallen. REMEDIE TEGEN DE MUIL PLAAG.— «Verscheidene hulpmiddelen werden aaubovolen, doch allen waren min of meer ondoelmatig. Het eenig volkomen doelmatig middel wordt ver zwegen (1) en nochtans eens dat het zou gekend, in alle landbouwstreken ver spreid zijn en toegepast worden overal waar de ziekte heerscht, zou het de plaag geheel en voor goed doen verdwyuen. - Ziehier dit middel dat uiterst een- oudig is en woinig kostBereidt eene geconcentreerde oplossing van koper sulfaat. Wascht, tweemaal daags, met die oplossing de poolen van het zieke dier. Voor do keelhecht aan hot uit einde van eenon stok een lap van lijn waad, laat die lap doortrekken van de oplossir.g on strijkt daarmee het binnen ste der keel, waar zich sporen der ziekte bevinden. Het uitwerksel is onmiddellijk. Het dier is, na drie of vier dagen, geheel genezen. In gevallen van ver gevorderde ziekte zal de behandeling natuurlijk wat langer duren, doch nooit zal het dier moeten afgemaakt wordon. Voor grooter gemak zou men eenen ondiepen bak kunnen maken, gelijk van hoogte met den grond, dien men met do aangeduide oplossing zou vullen en waar men twee maal daags de zieke dieren zou doen iugaan. Ik heb dat middel dikwijls gebruikt en aan anderen aangeraden, en telkens was de uilslag eene spoedige en volko- mene genezing. (I) Wij ook b«grüp«o niet wiarom dit middel, els hnt weren li jk doelmatig ie, verzwegeo wordt. H. t ware beter, het officieel »oo ruchtbaar moge lijk te maken, het in groote hoeveelheid beschikbaar te stellen en zelf» de officieel® v.wartaen en inapec- teurs met de toepassing crTan te gelasten. UITBUITERS VAN DEN .GODS DIENST. Vooruit, die tegen het vieren der Hoog- en Heiligdagen is, verkoopt, ter gelegenheid van St-Niko- laas, in al zijne winkels chocolade, bonbons, enz. 't Was hetzelfde op het Eerste Com muniefeest, toen met duizenden kilos boterkoeken, enz., gebakken werden. Als zij er maar profijt uit trekken is alles goed Wat hebt gij met elkaar te bepra ten, zegde hij; cn wat hebt gij daarin die mand, ging hij voort, en stampte met de voet dat de grond er van dreunde. Slechts wat speelgoed, dat hij ge maakt heeft en nu gaat verkoopen, klonk zacht haar antwoord, met eenigszins smeekend gebaar. Niets anders vroeg hij ln het Duitscli, en terwijl hij haar aanzag waa het, of er een roode gloed in zijne oogen kwam. Nieta anders, antwoordde zij in dezelfde taal. Gij kunt mij gelooven. Hij vloekte en keerde zich om. Als er iets anders in was, zegde hij, dan weet gij wat er gebeuren zou. Ik zag hoe zij huiverde en angstig werd op deze woor den hij legde zijno zware hand op haar zwakken schouder en ging met haar naar binnen. Ik wachtte niet langer dan noodzake lijk was en ging met voorgewende zwakke en bevende schreden de trappen af, om eene verdieping lager met de vrouw des huizes te spreken. Ga naar boven, zegde ik, en ga in mijne kamer zitten tot ik terugkom. Bij den minsten smartkreet of als gij eene worsteling hoort in de kamer van dat jonge meisje, moet gij onmiddelijk om hulp roepen. Ik zal op den hoek beneden een policieagent plaatsen. (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1906 | | pagina 1