Nog de muilplaag. Zitting van den Gemeenteraad Congoleesche Afrikaansche Buitengewoon Concert Al wie een abonne ment neemt op DE DEIMDERBODE voor het jaar 1907, ontvangt hel blad van heden af tot Nieuwjaar gratis. Priesterlijke benoemingen TURNKRING AELST. Stad Aalst.-Werkbeurs Zondagrust. Allerhande nieuws. C. Bor.ner-Van den Broeck, De inspecteurs-veeartsen van heel het land zijn Dijnsdag in het ministerie van landbouw vergaderd geweest, onder voorzitterschap van den algemeenen bestuurder M Bradfort, ten einde den toestand, met het oog op de uitbreiding der muilplaag, te bespreken. Uit die bespreking is voortgevloeid dat verschillende maatregels zijn voor geschreven, namelijk de volgende Aan de melkverkoopers zal worden aanbevolen hunne waar te laten Pas- teu risee ren en ook geen melk meer te nemen uit besmette stallen. Eene nauwkeurige bewaking zal op de markten worden uitgeoefend. Elk stuk vee zal afzonderlijk onder zocht worden. De gemeentebesturen zullen aanzocht worden, de plaatselijke policie te ver sterken en het noodige hulppersoneel ter beschikking der onderzoekers te stellen. Er werd in de vergadering ook voor gesteld. de onderzoekende inspecteurs to machtigen, do aangetostte beesten op staanden voet en zonder vergoeding af te maken, wanneer besmet vee in remi- siestallen wordt aangetroffen. Door remisiestallen worden verstaan de wachtplaatsen, waar het onverkocht vee wordt gestald in afwachting van een volgenden marktdag. Dit voorstel werd, na hevig verzet, verworpen, omdat het niet alleen tot willekeur, maar ooken te recht- tot scherpe kritieken aanleiding kan geven. Men schrijft uit Brugge, 28 Nov. In het ministerie van landbovw moet men zeer onvolledig ingelicht worden over de uitbreiding die de ziekte Op de lijst van de aangetaste steden en dorpen, door haar toedoen afgekon digd, dienen bijgevoegd Kortrijk, Ma- relle, Rumbeke en Oedelem. waar de muilplaag insgelijks is verschenen en zulks op eene zeer onrustwekkende ma nier. De plaag wint dus veld ondanks al de maatregelen tot hiertoe genomen, om hare versproiding te voorkomen. van 21 Nov. 1906. De zitting werd om 5 3/4 geopend. Mr de Bethune laat zich verontschul digen daar hij door ongesteldheid aan de zitting geen deel nemen kan. De heer Secretaris geeft lezing van de bestluiten der vorige zitting. M. Geeroms. Ik moet protest aan- teekenen tegen hetgeen M. Leveau in de vorige zitting zegde nopens leveringen gedaan aan de Nijverheidsschool door vreemdelingen. Die aantijgingen zijn volkomen valsch; volgens M. Leveau werd het geld door het Bestuur der Nijverheidschool met geheele grepen door 't venster geworpen de Aalstenaars zouden verstooten worden om vreemdelingen te begunstigen. Naar hij beweert zou hij rekeningen gevonden hebben van werken uitgevoerd ter druk kerij Het Volk te Gent en ook in eene drukkerij te Leie. Ik heb hier voor mij de rekeningen van 4 drukkers der stad de eenige rekening van eenen leveraar van Lede, heeft slechts betrek op eene passersdoos door den leeraar zelf aangeschaft voor de nood wendigheden van zijnen leergang. De rekening van Het Volk van Gent is een abonnement aan 't vakblad De Textielbewerker. Wat de rekening van 68 fr. betreft op welke, volgens M. Leveau, geen spraak is dan van eene levering van een mano meterken en twee klein eindjes koperen buis, moet ik ook zeggen dat rijne ge zegden valsch zijn. Er is een occasie- stoommachientjeaangekocht van M. Dam man voor 125 fr. Om dit getuig op te stellen, voor herstelling aan den ketel, voor een manometer, raccords, buizen, bourrage, enz. is er eene som van 68 fr. betaald. M. Leveau deed beterde zaak van wat dichter bij te onderzoeken, dan zou hij door zijne onwetendheid 't volk op geen dwaalspoor brengen. Ik beweer cn houd staan dat het Be stuur der Nijverheidschool zeer zuinig handelt, geene nuttelooze uitgaven doet en ons gansche vertrouwen verdient. Dus al wat M. Leveau beweert is op niets gesteund en is valsch. M. Leveau. Ik houd staan dat de drukkerij van 1 Het Volk van Gent drukwerk heeft geleverd, en dat er niets meer is geleverd geweest dan een mano meterken en twee eindjes koperen buis meer niets en dat voor eene som van 68 franks. M. Geeroms. Hier hebt ge de reke ning, ge kunt U overtuigen dat gij eene missing begaat. M. Leveau. Ik vraag dat er ons rekeningen zoude meegedeeld worden die beter gedetailleerd zijn. M. Geeroms. Uwe aantijgingen zijn op niets gestaafd. M. Leveau. Dal weet ik, ik ga hier gewoonlijk voor een leugenaar door 't is zelfde met 't gene ik nopens het mishan delen van een kleinen schooljongen heb aangeklaagd alles is, volgens u, valsch. MM. De Hert en de Bethune hebben mij nopens die zaak eens duchtig ge- kamt, zij wildet. hun tegenstrever onder 't talel slaan. Ik houd echter staan dat al wat ik daarover heb gezegd juist is die zaak is in handen des gerechts en ik zal daar bewijzen dat ik mij gedragen heb als een deftig man. Verder de inspecteur is aan zijnen plicht te kort geltojnenhij heeft niets onder zocht; wat gij in zijnen brief hebt gelezen is eenvoudig valsch, ten andere ik ook heb mijn recht. M. De Blieck. Sedert wanneer, mag een inspecteur een gemeenteraads lid beleedigen Maar op wiens verzoek is het gebeurd dat de inspecteur van onderwijs een onderzoek, begonnen heeft; heeft hij daartoe orders ontvangen en van wie Het is ook een van die mannen di.-. met hunne kazak in hunne handen staan om ze te keeren cn met den vinger in de lucht staan om te zien van waar den wind komt... M De Hert. M. Leveau brengt daar weerom een toop leugens uit ik mag verzekeren dat al wat de heer inspecteur schreef waarheid is overigens ik bevestig dat hij zijnen plicht getrouw- vol heeft volbracht. lie protesteer tegen de ongehoorde beschuldigingen van M. De Blieck, ze zijn louter laster. De heer inspecteur na al!cs onderzocht te hebben, heeft aan 't Schepencollege laten weten dat de beschuldiging van M. Leveau op niets berustte overigens de heer inspec teur staat b; kend als een deftig ambte naar, welke de plichten van zijn ambt gewetensvol vervult. M. Leveau. Ik zou willen weten waarom er van al 't gene ik in de laatste zitting heb verklaard, in 't verslag van den heer Secretaris niets voorkomt. De brief van den Inspecteur zou daar in ook moeten worden opgenomen. M. de Burgemeester. Het staat er in gij moet toch wel weten dat hier onkel de beslissingen der voorgaande zit ting worden gelezei: het proces verbaal ligt ter uwer beschikking hier voor mij. M. Leveau. Dat is dan de eerste maal dat het daar ligt. M de Burgemeester.Het ligt hier op tafel tr-r uwer dispositie, gelijk altijd. M, De Blieck. Het is r o van den beginne af besloten. Men kan 't verslag raadplegen op't Secretariaat. Bureel van Weldadigheid, a) Rekening over igo5 en Begrooting voor 1906. M. Moyersoen geeft verslag over de rekening van lgo5 reeds besproken in vorige zitting en zegt allï stukken en facturen zijn hier, iedereen kan er kennis van r.emen. De lijst der personen die ge wonen onderstand genieten ontbreekt omdat ze niet mag veropenbaard wor den ;daar komen namen op voor van schamele armen die niet moeten gekend zijn. Wat de wensch betreft nopens het nazien der boeken door de minderheid, 't zij gezegd, dat het haar zal toegelaten worden op een door hun te bepalen dag, doch alleenlijk vergezeld van een lieer Schepen. Wij mochten het U nochthans weigeren, want deze kwestie werd in den Senaat besproken te gelegenheid der interpel latie van M. De Coster aangaande de be noeming van den Burgemeester van Diest en 't is dan erkend dat 't Bureel van Weldadigheid alleen verantwoordelijk is voor 't Schepencollege. M. De Blieck zegde in voorgaande zitting dat, indien de liberalen meester wierden, een lid der minderheid in't be stuur van 't Bureel van Weldadigheid en der Godshuizen zou zetelen; wij twijfe len geenszins aan 't woord van M. De Blieck, maar hij heeft ons nog niet be wezen dat zij meerderheid zullen worden en dat, in dit geval, hij meester zal zijn van de meerderheid om zijne zienswijze te doen aannemen. In verscbillige steden zijn uwe vrienden meerderheid, ook daar is geen lid der minderheid vertegenwoordigd in die Be sturen te Gent is onlangs nog een catho- lieke dokter geweigerd geworden. Wij zullen dus nog wat wachten de minderheid in die besturen te brengen en ondertusschen de voorbeelden van elders volgen. Wat de aanbestedingen betreft, niet tegenstaande ik daar ook voorstaander van ben, deze zijn volkomen onmogelijk gelijk het nu gebeurt verdienen er velen een stuiver meè, moest de levering van brood openbaarlijk aanbesteed worden, dan kwam ze in handen van eene mach tige maatschappij of coöperatief. Zekere bakkers die 't brood aan 't Bureel leve ren zouden, zooals M. dc Bethune het zegde, door die aanbesteding grootelijks benadeeligd worden, waaruit dan ook be- treurlijke gevolgen. Wat dc andere te leveren kleinigheden betreft, die zijn de moeite niet waard om aan te besteden. M. De Blieck. Ik moet M. Moyer soen bedanken en hem hulde brengen over hetgene hij 'ot stand heeft gebracht wij zijn verheugd dat er al een beetje recht- veerdigheid begint te heerschen. Hetgene ons niet toegestaan werd door de wet, werd ons hier ook tot hiertoe stelselmatig geweigerd ge moogt ons gerust de lijst der gewone onderstanden laten zien wij zullen geen namen noemen, wij weten wat wij moeten doen. Ik bedank nog maals M. Moyersoen over den gedane stap, en wij hopen dat men zal volharden. M. Moyersoen. Ik heb niet ge vraagd u de boeken te toonen. M. de Burgemeester heeft dien stap gedaan. M. De Blieck. Aan hem zij dus onzen dank. M. De Burgemeester. Ik heb mij om die toelating voor u te verkrijgen tot het Bureel van Weldadigheid gericht het nazicht der boeken is u toegestaan, doch onder de voorwaarden door M. Moyersoen reeds aangehaald. Gij komt M. Moyersoen daar te complimenteeren wij zouden het op onze beurt moeten doen om uwe plotselinge tevredenheid die gij komt te betuigen. M. De Blieck. Gij weigert stelsel matig dat de minderheid in Armburecl en Godshuizen zou vertegenwoordigd worden, doch "t gene gij ons nu heden weigert, ik herhaal het, zullen wij toe staan wanneer wij eens zullen meester zijn wij zullen een lid der minderheid in die besturen gedoogen. M. Eeman. Ja, maar gij zijt het nog niet. M. De Blieck. Neen, wij zullen het worden. M. Eeman. Gij zijt het nu nog niet wij zijn meester gij komt in die Besturen niet. M. De Blieck. 't Gene 1 ij ons wei gert, zal 't volk ons gunnen. Met de aan staande kiezing zal het ons van rechts wege met hunne stem r.aar di Besturen zenden. M. Eeman. Dat zal rog al lang aanloopen... Gij, sukkelaar, 't volk is u reeds beu M. Van derSchueren. Gij zegt dat de minderheid nergens in die Be sturen toegelaten is en reeds voor de E. V. was er te Brussel een catholiek in bet Bestuur der Godshuizen. M. Moyersoen. Nu niet meer, daarover zijn de liberalen en socialisten te wel 't akkoord. M. de Burgemeester. Wij zullen die Besturen dus nog wat behouden, ge lijk ze heden samengesteld zijn. M. De Blieck. Wat de aanbeste dingen betreft, hebben wij eerst 't brood M. Leveau zil u daarover straks spreken. Eene aanbesteding is nogthans voor de ndere zaken ook mogelijk, daarom zooals in groote steden, kan het Bureel van Weldadigheid zich met de Godshuizen verstaan. In de Godshuizen is het aanbistedingstelsel reeds aangenomen de lastencohieren zijn zeer goed opge steld. waarom zou dat niet te samen met 't Bureel v*n Weldadigheid kunnen ge beuren M. Moyersoen zal met zijne gewoon lijke welwillendheid, deze zaak wel onder zoeken. De Apotheek kost ons jaarlijks veel geld, door aanbesteding kunnen wij zeer veel sparen wij hebben daaromtrent op andere plaatsen inlichtingen gevraagd. Wat de kwaliteit der geneesmiddelen aangaat dat kan ons weinig schelen, daar hebben wij toch geen verstand van ook liet is ons door de wet niet toegelaten deze te onderzoeken. Eene stem. Ja, ja, ze zullen altijd goed genoeg zijn voor arme menschen, volgens M. De Blieck. M. Moyersoen. De geneesmidde len in aanbesteding leggen waar een zeer gevaarlijke stap dit ware geheel zeker ten nadeele der kwaliteit van de medica menten. M. De Blieck. In 't geheel niet men kan, het leveren van lijnmeel, alcool, suiker en andere geneesmiddelen enz. gemakkelijk aanbesteden. M. Moyersoen. Dit ware. ik zeg het nog, zeer gevaarlijk nu hebben wij geneesmiddelen van allerbeste kwaliteit, daarvan kan de heer inspecteur Nelis, getuigenis geven door aanbesteding loopen wij gevaar slechtere kwaliteit te verkrijgen. En wat meer is onze recepten kosten ons zeer goedkoop slechts fr. 0,29 per ordonnantie, is dat geen voordeelige prijs? Toen M. Bogaerts, apotheker van 't Bureel van Weldadigheid zijn ontslag gaf, hebben de apothekers der stad hunne prijzen gezonden voor 't leveren, elk op zijne beurt, der geneesmiddelen, het eer ste voorstel was fr. 0,48, en hun tweede fr. 0,45, ziet wat groot verschil. De apotheek zou alsdan het dubbel kosten. M. Burny. Nergens heeft men de geneesmiddelen zou goedkoop als hier. Te Brussel, ik heb het boekje hier voor mij, zijn ze veel duurder verleden jaar koste iedere ordonnantie gemiddeld 0.34 centiemen van de stad Brussel, de jaar wedde aan de apothekers en bedienden niet bij begrepen. Hier te Aalst kost ieder recept gemiddeld 29 centiemen en in die 29 centiemen zijn begrepen de jaarwedde van den apotheker, van zijn knecht, vuur, licht en onderhoud van 't lokaal. M. Bauwens. Niettegenstaaude ik ook zoo wat voorstaander ben van aan bestedingen, moet ik nochtans bekennen dat het in zake der Apotheek geenszins mogelijk is. Men zou ons bij voorbeeld alcool leveren aan minderen prijs maar zal hij dan de noodige gehalte hebben Zou de kwaliteit der geneesmiddelen niet verminderen Mijn dunkens ja, wij mo gen met recht over de uitslagen onzer apotheek ten zeerste te vrede zijn de heer inspecteur die mij bijzonder wel be kend is, heeft mij over de kwaliteit harer geneesmiddelen met den grootsten lof ge sproken. M. De Blieck. Integendeel, ik ge loof dat de leveranciers zouden wedijveren oin de beste kwaliteit aan de laagst moge lijke prijs te leveren, mij dunkt ook dat de prijs van fr. 0.29 door aanbesteding nog zou dalen. M. Burny. Is dat geen schoon mid- denprijs 0,29 centiemen ge ziet wat het elders meer kost M. Moyersoen. Onmogelijk kan de prijs verminderen als ge nadenkt dat in den prijs van o 29 centiemen de bistuur- kosten enz. berekend zijn. M. De Blieck. Wat doet men met de ledige verpakkingen Ik vindt geen enkele post van teruggestuurde op de rekening daarmeê kan men groote som men besparen. M. Eeman. Die worden terugge stuurd als ze ledig zijn. M. De Blieck. Ik vind dat nergens aangeteekend 'k heb rekeningen gezien met den wissel aangehecht, er was zelfs een geprotesteerde bij. M. Eeman. 't Staat op de facturen. M. Leveau. Naar inlichtingen die ik ingewonnen heb, zijn er 70 bakkers die leveren aan 't Bureel van Weldadigheid zij leverden te samen 40,000 brooden, waarom it niet in aanbtsteding gelegd Naar ik bereken zou men als men het verschil van prijs naziet met de coöpera tieven eene besparing doen van 2800 franken. M. Moyersoen. Dat is niet moge lijk, 't ware ten nadeele onzer bakkers. M. Leveau. Dat de bakkers zich in coöperatief vereenigen met 5 of 6 en zich verataan elk op toer 10 of 12 duizend brooden te lever -n. M. Moyersoen. Nu stelt men 70 bakkers tevndei. terwijl de aanbesteding alles aan eene coöperatief of groote bak kerij zou geven. M. Leveau. Als gij van geen aan besteding hooren wilt, laat dan al de bakkers der stad leveren, er zijn er 140 ongeveer, maar alleen de catholieke bak kers mogen leveren een bakker heeft zelfs maar 3 maal mogen leveren omdat hij zijn kiesrecht kwijt is daarbij zijn ook bakkersgasten en weduwen. Eene stem Weduwen I die hebben het meest van doen. M. Leveau. 't Is mogelijk, ik zeg dus, daarbij zijn bakkersgasten die geen patent betalen en bij een meester werken, die, zoo doende 2 maal levert. M. De Blieck. M. Leveau heeft gelijk, laat ze allemaal leveren. M. Leveau. Laat z'allcmaal leve ren, zonder u te bekommeren om hunne politieke kleur laat iedereen vrij ja, eerbiedigt de vrijheid en dat iedereen kieze bij kiizing voor wie hij wil. M. Bnrny. In 't jaar 3o hebbïn zo voor de vrijheid gevochten. M. Moyersoen. Ik verzeker u dat, bij de bakkers die leveren aan 't Bureel van Weldadigheid, er van alle politieke kleur zijn, er is zelfs een bij die eene be diening bekleed in eene liberale maat schappij. M. De Blieck. Betaalt dan de bakkers in evenredigheid van den prijs der coöperatieven en tracht de 2800 frs. te besparen die M. Leveau u komt aan te wijzen. M. Eeman. Gij moet de rekening der bakkers niet maken. M. Leveau. Dat de bakkers zich dan vereenigen. M. Eeman. Dat hebben ze al lang gedaan, doch niet allen. M. Leveau.Waarom dan niet allen, en gezamenlijk 't brood geleverd M. Bauwens. Gij zegt, M. Leveau, dat elkeen moet vrij zijn in zijne handel wijze wanneer een bakker zich moet vereenigen in coöperatief om brood te leveren aan 't Bureel van Weldadigheid ontneemt gij hem zijne vrijheid. M. Leveau. Hier zijn de lijsten, die ik zelf heb afgeschreven, ze zijn zeer nauwkeurig opgesteld als ze iemand wilt nazien kan hij ze bekomen, hij moet zich zelf de moeite niet geven ze af te schrijven. M. Eeman. Als ze zoo nauwkeurig zijn als de drukwerken van Lede, zijn ze wel. Er wordt vervolgens overgegaan tot de «temming over de rekening igo5 en de be grooting voor 1907. Deze worden aan vaard met i5 stemmen ja, en 5 neen der liberale controlcnrs, die beweeren nooit een gunstig advies te zullen geven zoo lang geen van hen in 't Bestuur des Arm- bureels is vertegenwoordigd. 't Voorstel De Blieck nopen» de open bare aanbestedingen en de Vcrlegenwoor- diging der minderheid in Armbureel en Godshuizen werd verworpen door i5 stemmen tegen 5. b) Verkooping van Land te Haeltert. M. De Blieck. Ik hel) naar inge wonnen inlichtingen vernomen dat men een zeer goeden prij* betaalt voordat land, echter acht hij het noodig aan 't Armbu reel te doen opmerken dat het wensche- lijk is alles in 't openbaar te verkopen. Verkoop van eenen bosch te Erem- bodegem. Deze verkooping zal open baarlijk geschieden. 20 Burgerlijke Godshuizen. M. Burny doet verslag over de reke ning van 't aflopen jaar igo5 en geeft le der begrooting voor 1907. M. de Burgemeester doet opmerken dat de zaken der jaarwedden in geheime zitting moeten besproken worden, daar het derde pesonen geldt. M. Leveau. M. Burny gij moet nog wat leeren. M. Burny. Ik ben hier daarvoor gekomen. Gelach. M Burny. Wat de Bierbrouwerij betreft deze is zeer goed en zuinig be stuurd cn levert bier van zeer goede hoe danigheid. M. Leveau komt er tusschen doch door 't gerucht hooren wij niet goed wat hij zegt: maar't moet eene dwaasheid zijn M. Burny. Mij dunkt, M. Leveau, dat gij ook nog zeer veel moet leeren. Luidruchtig gelach. De rekening en begrooling werden ge stemd met i5 stemmen tegen 5. De libera len geven een ongunstig advies om dezelf de reden als voor 't Armbureel. De verkooping van Landen der Gods huizen aan de St-Jobstraat zal openbaar lijk geschieden. De openbare zitting wordt om 7 uren geheven. In ^elieime /.ilting werden benoemd Adjunct-commisaris van poli cie M. Charles Colson, brigadier. Agent van eerste klas De Wael O. agenten van tweede klas Barre z De Bruyn agenten van derde klas, nieuwe agenten Roelandt Frans, Daeselaer Eva rist, De Waele Camiel Van Gysegem Jan Frans. VEREENIGING ONDERCOMITEIT VAN AALST. gegeven met de welwillende mede werking van Mej.Marguerite Massart van den Muntschouwburg, M. Marta- poura, baryton van het Opéra, M. Absa- lon, basvioolspeler, eerste prijs van het Conservatorium te Brussel, M. Loockx, leeraar van piano en de Koninklijke Maatschappij L'ORPHEON van Brus sel (150 zangers), op Zondag 9 December 1906, om 7 uren avonds ter Stedelijke Schouwburgzaal. Het programma voorspelt een hoogst vermakelijken avondstond. Uit hoofde van hoogen ouderdom en gezondheid heeft de Z. E. H. Verschue- ren. Titulaire Kanunnik en Groot Cantor; bij Zijne Hoog weer digheid aangedrongen om zijn ontslag te aanveerden. Zijne Hoogweerdigheid heeft benoemd: Groot Cantor, den Z. E, H. Titulairen Kanunnik Thuysbaert. Titulairen Kanunnik, den Z. E.H. De Riemaecker, Ecre-Kanunnik en Bestuur der der Broeders van S. Jan-de-Deo, te Gent. Pastoor te Quatrecht, den E. H. Cop- pens, proost aldaar. Onderpastoor te Gentbrugge, den E. H. Semal, onderpastoor te Oostwinckel te Oostwinckel, den E. H. Dwelshauvers, leeraar in S. Gregorius te Ledeberg. Leeraar te Ledeberg, den E. H. Bouc- kaert, gewezen leeraar in Sint-Jozefsge- sticht te Sint-Nikolaas. Coadjutor van den E. H. De Schoesit- ter, bestuurder van het Moederhuis der Zusters van den H. Vincentius te Beve- ren, den E. H. Behiels, onderpastoor te Beveren. M AGAZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerhande MEUBILEERING Karei. VAN Ö1E PUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, 29, (nevens 't Bureel van De Denderbode.) Matige prijzen.Spoedige bediening CATHOLIEKE AS STEUN GEEFT MOED. Wij herinneren onze lezers dat het Jaarlijksch Turn-&Tooneel- feest zal plaats hebben op Zon dag 23d December a. s. om 5 i/2 uren namiddag, in de groote zaal van den Werkmanskring. Onze moedige turners beijveren zich dapper, om hun feest nog luisterrijker te maken dan alle voorgaande. De repetities worden flink opgepast, en alles laat een buitengewoon genoeglijken avondstond verwachten Men zal wel doen zich in tijds van kaar ten te voorzien. Zij zijn op voorhand verkrijgbaar ten lokale van den Werkmanskring, en bij Mr J. D'Haese, Groote Markt. Creemboter. Markt van Zaterdag Deci em. 1906. 108 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 3,20 tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 253 klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen 2020 kilogr. Worden gevraagd 3o goede Breisters 1 Kleermaker, volle gast en 1 leerjongen 1 Vuursme- der en een leerjongen. Vragen werk. 2 Bedienden 1 Huisknecht 1 Paar denknecht Daglooners en Fabriek werkers. Van 's middags tot middernacht eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 2 December 1906, M. Meganck, Leopold- straat. AALST. S' Jozefs-Collegie. Op Zondag i3 Januari 1907, PRACH TIG AVONDFEEST gegeven door de Catholieke Jonge Wacht van Kortrijk. Automobiel-dienst.- Anlst'GeeraardBbergen. Zondag aan- JA staande, 2 jSgSfëiJ/mjkï- December,i»8|^.' zal er eene BBHRnHHBl proefreis ge daan worden met de Overheden van den automobiel- dienst. Men zal uit Aalst, Groote Merkt, ver trekken om 10 uren voormiddag, en uit Geeraardsbergen terugkeeren om 2 uren 's namiddags. Des anderendaags, Maandag zal de zelfde reis KOSTELOOS voor het pu bliek gedaan worden. St-Martenskerk. - Dijns dag toekomende is het de feestdag der H. Barbara, patrones der goede dood. Om 10 u. solemneele mis, en om 5 u. zeer plechtig lof, met sermoen en proces sie. Onze koene pompiers zullen, in de pro cessie, het beeld hunner patrones dragen en vergezellen. AALST. Diefstallen. De vijf plichtigen in den diefstal Vander Schue- ren behooren, volgens 't zeggen van dezen laatsten tot de Aalstersche socialistische kliek. Men beweert ook dat er van de vijf een Daensist is. Bij tone huiszoeking ter woon van Joseph Van Helsuwé, winkelieren likorist Brabantstraat broeder van Pieter Van Helsuwé, Korte St-Jaasstraat, betrokken in den diefstal Van der Schueien, heeft onze Policie 141 flesschen wijn Clos de l'Evangile aangeslagen voortskomende van diefstal, ten nadeele der Gebroeders Byl die dan ook hun goed hebben erkend. Jef Van Helsuwé bekent die flessciien wijn over 2 jaren gekocht te hebben tegen fr. i.5ovan Jan Kint bijgenaamd den Otter. Volgens de heeren Byl hebben de ontvreemde flesschen wijn eene waarde van 600 frank. Proces-verbaal voor ver heeling is tegen Jcf Van Helsuwé opge steld. 't Is een aanhanger geweest der groene volksfopperij en thans liberaal.jj Donderdag werd ook eene huiszoeking gedaan ter woon van Jan den Otter op 't grondgebied van Erembodegem. Er werden ontdekt Nieuwe stors en gordij nen en ledige zakken gestolen ten nadeele van M. Ad. Byl-De Paepe, een ledige zak van M. Vander Schueren en ver scheidene flesschen wijn geroofd ten nadeele vin M. den tegenwoordigen bewoner van het buitengoed. De Otter was werkman bij de heeren Gebroeders Byl en Ad. Byl-De Paepe. Sint-Ai ïcolaiiH. Doet uwe aankoopen niet zonder de succursalen of bijhuizen te bezoeken van DELHAIZE BROEDERS C* DE LEEUW waar men vindt de beste speculatie, pe perkoek, chocolaad, mannekens en bon bons iri alle soorten. Groote keus van fan tasie-artikels en versierde doozen (Laatste nieuwigheid.) Snij- ©n Naailessen voor Damen Jufvrouwen volgens de laatste nieuwe leerwijze gegeven door Madame Weduwe gediplomeerde Snij ster, Aalst, 27Brusselsche straat, 27, Aalst. Patronen op maat, Busten, Modegravuren, enz. Indien bet iemand van /%alst. ware Aanhoudend le zen wij dat menschen altijd zeer verwij derd wonenden, door 't een of 't ander hulpmiddel genezen werden, maar het geen wij altijd zeggen Is iemand van hier ooit zoo genezen Geef ons een bewijs van hier, want een plaatselijk ge val is altijd gemakkelijker na te gaan. Welnu het is alzoo een gewenscht geval dat wij onder de oogen hebben, 't is de erkentenis die de gekende menschen van Aalst doet spreken en zulks in 't belang hunner mcdcmcnschen. Mr L. De Koninck, 10 Gazometerstraat te Aalst, zegt ons: Sedert lange jaren leed ik van zeer smartelijke nierpijnen, als ik mij voor mijn werk bukken of buigen moest waren de pijnen vreeselijk, 's nachts wist ik nitt hoe mij in 't bed te leggen, ik kon niet slapen, ik rustte niet en 's mor gens was ik dus genoodzaakt gansch ge broken, afgemat, stijf en vermoeider dan daags te voren op te slaan, soms had ik terzelfdertijd zweetir gen en huiveringen, ik had draaiingen, het watex rood, belast en walgendriekend, ik verloor allen eet lust, verslechte altijd en wanhoopte, want geen enkel middel bracht mij de minste verlichting, alsdan hoorde ik spreken van de Foster Pillen voor de Nieren ver kocht bij Mr De Valkenecr, apotheker, en ik besloot ze te gebruiken Ik ben zeer gelukkig U te zeggen dat die kostbare pillen mij de grootste ver lichting toe brachten reeds van den vierden dag was ik denzelfden niet meer en drij weken later was ik gansch hersteld en zulks tot mijne onverhoopte vreugde. In 't belang van degene, die lijden zooals ik zelf leed, is het zeer vrijwillig dat ik U veroorlcof het bekend te maken. Wat veroozaakt rhumatiek Rhuma- tiek wordt veroorzaakt door urinezuur welk zich in de spieren en in de gewrich ten gekristalliseerd heeft. Foster Pillen voor de Nieren lossen dit urinezuur op en helpen de Nieren het uit het lichaam af te voeren (in de urine). Door alzoo de oor zaak der ziekte weg te nemen, genezen de Foster-Pillen volkomen. Indien ge niet wilt teleurgesteld wor den, verzeker U dan dat het wel de Fos ter Pillen voor de Nieren zijn, die men U geeft mijd U vooral voor namaak sels met min of meer gelijkend voorkomen en naam. want ge zoudt den gewenschten uitslag niet verkrijgen. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen fr. 3,5o de doos of ig fr. de 6 doozen of vracht vrij per post met het bedrag der som te zenden aan het Algemeen Depot voor Belgiö Engelsche Apotheek, Ch. Dela cre, 5o, Coudenbergstraat, Brussel. Wacht U voor namaaksels eischt het handteeken James Foster op elke doos. D. A. 19. LEDE. De Policiecommissaris M. Hamerlinck was Maandag namiddag iets over 4 uren op dienst in dc Rosse- straat, toen hij werd achtervolgd door den genaamden Bogaert Adolf bijgenaamd De Kei die hem tergde en op vechten uit was. Maar De Kei had zich mis grepen en kwam van eene aardige reis. 't Is overigens een gevaarlijke kerel die reeds meermaals met moeder Justicia af te rekenen had. In den nacht van Maandag 26 op Dijnsdag 27 November werden ten na-

De Denderbode | 1906 | | pagina 2