Catholieke Werkmanskring KBRSTBOO M Al wie een abonne ment neemt op DE DENDEBBODE voor hetjaar 1907, ontvangt het blad van heden af tot Nieuwjaar gratis. f Overlijden. AELST. Allerhande nieuws. Frankrijk. /.EEVISCH HANDEL H. Arys-De Paepe. EEN MAGAZIJN BOSCHBOOMEN, gemeenten van minder dan 5ooo inwo ners, zouden eene taks van 20 tot a5 fr. betalen. In de gemeenten van meer dan 5ooo inwoners zou men nog twee belast bare klassen maken, aan 3o en aan 40 fr. In de groote steden zou de taks 50, 75 en 100 fr. bedragen. Blijft de vraag of deze algemeenmaking geen verzet zou ontmoeten van wege de herbergiers, die enkel bier verkoopen (bierhuizen) en welke om die reden, thans van alle rechten ontslagen zijn. De Her- bergiersbond denkt het zoo niet zijne afgevaardigden hebben verzekerd dat al de herbergiers gaarne den taks betalen, indien deze niet overdreven was, ten einde daardoor bevrijd te zijn van de bezoeken der opzieners, die gelast zijn de uitvoering der wet te bewaken en de ont duiking der rechten te beletten. De voor stellen van den Gentschen Herbergiers- bond zullen onderworpen worden aan de parlementaire commissie, welke dezer dagen in den schoot der rechterzij is ingesteld. A A L8T. Kerstmis is aanstaande. Wij nemen de eerbiedige vrijheid, aan al onze vrienden DE GROOTE PRIJS- LOTING te herinneren, die te dier gele genheid in den Werkmanskring gegeven wordt. Ieder jaar, wij zeggen het met oprechte dankbaarheid, zijn er ons menigvuldige en schoone prijzen gezonden. Wij durven nogmaals verhopen, dat onze brave Burgerij met dezen Kerstdag wederom onze catholieke werklieden edel moedig zal indachtig zijn. Alle voorwerpen worden met erkente nis aanvaard. De Prijzen mogen van nu af gezonden worden aan den E. H. Noterman, Be stuurder, aan Mr C. De Kegel, Secretaris van den Kring, of in het Lokaal zelve. NAMENS HET BESTUUR De Bestuurder, E. H. Noterman. De Secretaris, De Voorzitter, C. De Kegel. B,n L. de Bethune. het overlijden in den ouderdom van 77 jaren van den heer August MATTHYS, Schepen dezer Gemeente. De eerzame overledene was een vurige en getrouwe voorstaander der catholieke Zaak. H. R. I. V. MAGAZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerhande - MEUBILEERING Karei. VAM DE PUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutstraht, 29, (nevens 't Bureel van De Denderbode.) Matige prijzen.Spoedige bediening 'Creemboter. Markt van Woensdag 12 Decern. 1906. 85 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 3,ao tot 0,00 per kil. Zie Notarieèle annoncen op de vierde bladzijde. Koninklijke Rederijkka- uier 'X La\d vax Riem. Luisterrijke Vertooning op Zondag 16 December 1906. Men zal opvoeren Hageroos of de Geitenwachtster, too- neelspel met zang in twee bedrijven en De oude Vrijgezel, blijspel in een be drijf. Prijzen der plaatsen Genum merde fr. 2,00 Beneden fr. i,5o; Boven X® rang, fr. 1,00 2erang, fr. o,5o. Kaarten zijn te verkrijgen ten lokale van 't Land van Riem Op tweeden Kerstdag aanstaande, zal er te Mijlbeke, in de groote zaal der Patronage eene belangrijke vergadering gehouden worden. Verscheidene punten van dagelijksch belang zullen besproken worden. Gekende sprekers zullen optreden. AALST. Sl Jozefs-Collegie Op Zondag i3 Januari 1907, PRACH TIG AVONDFEEST gegeven door de Catholieke Jonge Wacht van Kortrijk. WELLE. Vrouw D'Haeseleir, oud 35 jaar, liep in de statie over de spo rt n, bemerkte den aankomende express- trein naar Brussel niet en werd in stukken gereden. Toen de trein te Brussel aan kwam kleefden er nog vormlooze stukken vleesch aan de wielen der locomotief. De ongelukkige is de moeder van vijf kinderen. Nadere bijzonderheden. De ver ongelukte is zekere Marie Beeckman, vrouw D'Haeseleir, menschen die eene herberg houden, niet verre van de ka zerne der Carabinicrs te Brussel. Zij was naar Welle, hare geboorteplaats, geko men voor zaken. Toen zij 's avonds naar Brussel wilde terugkeeren, zag zij een trein aankomen en denkende dat het den trein was waarmeê ze moest vertrekken, liep ze haastig over d riggels. Maar 't was een sneltrein die haar verraste en in vijf stukken vermorzelde. Het slachtof fer nauwelijks 35 jaren iaat haar echtge noot met vijf kinders acl-ter. LEDE. Zaterdag avond om 9 1/2 uren gebeurde aan den barreel van den spoorweg een onge val dat de ver schrikkelijkste ongelukken kon na zich slepen. Eene kar met paard reed over de sporen aan gezegden overweg. Te midden der sporen zijnde werd het gespan ver rast door een bijzonderen proeft rein en op verren afstand geworpen. De kar was gausch in stukken geslagen en het gleis- werk die er zich op bevond in duizend stukken verspreid. De voerman en 't peerd waren ODgedeerd. Wat waarlijk te bewon deren is, 't is dat een g-jarige jongen die zich op de kar bevond met de kap der kar een 12-tal meters verre werd geslin gerd en er ongedeerd kwam uitgekropen. Die]} mag van geluk spreken. Naar men ons meldt was het gespan gevoerd door zekere Wauters, wonende hier te Aalst, Hoogevesten. De knaap die op de kar zat, is zekere Alexander Lebon. Oordegem. Een onverwacht verhoor.Vrijdag werden op het onver wachts een 25-tal inwoners van Oordegem naar Dendermonde geroepen, naar het schijnt om getuigenissen af te leggen nopens de verdwijning van Liza Impens die over twee jaar en half zoo geheim zinnig verdwenen is. Het ware te wen- schen dat er licht in deze zoo duistere zaak kon gebracht worden. Hcldergem. Brand. Woens dag, rond den middag, brak er brand uit in de woning van Achiel Liever.s, kloef kapper, alhier. Weldra deelde het vuur zich mede aan de woningen van zijne geburen Domien Vonck, Donaat Van Boxstnel en Donaat Van de Wiele. In een uur tijd was de jKerkhofstraat in een oprechten vuurpoel Tieischapen. Wonin gen, schuren, stallingen der vier geburen, zijn met den inhoud de prooi der vlam men geworden. Slechts het vee is kunnen gered worden. Er bestaat verzekrring. behalve voor Donaat Van Boxstael de ongelukkige en zijne vrouw, die op het oogenblik der ramp afwezig waren, be zitten niets meer dan hunne kleederen. Er is besloten ten voordeele van de arme dompelaars eene omhaling te doen. Evenals de voiige jaren zal er, op 25 December aanstaande, in het paleis der Gravin van Vlaanderen, Regencie- straat, te Brussel, een Kerstfeest plaats hebben voor talrijke arme kinderen. Vroeger waren het de Gravin van Vlaan deren en hare kinderen die den kerst boom afplukten en aan de arms kinderen het speelgoed en de lekkernijen uitdeel den. Dezen keer zijn het kleinkinderen der Gravin van Vlaanderen, die de ver deeling zullen doen. De hertog van Ven- dome, die voor eenige dagen naar Parijs was gegaan, is Zaterdag te Brussel terug gekeerd en heeft bij de gravin v in Vlaan deren zijnen intrek genomen. De Brusselschc bladen verhalen dat zaterdag morgend, terwijl een priester de mis las aan het hoogaltaar in de kerk op de St-Joostplaats, te St-Joost-ten- Noode eene groote kaars omviel en er zoo een behangsel in brand raakte. De pries ter nam de vlucht met de gewijde vaten en de kelk. Drie plafoneerders brachten de eerste hulp. De pompiers waren in korten tijd meester van het vuur. Een doek van den Antwerpschen kunstschil der De Craeyer, de Hemelvaart van Maria voorstellend, werd zoo zeer be schadigd, dat men het kunststuk als totaal verloren mag aanzien. Deze schil derij had eene waarde van 600,000 fr. Zondag avond vond men te Dilbeek in eene dreef van het kasteel van baron de Virton een geheel ontkleed mannenlijk. Alleen het hemd was nog aanwezig, maar het scheen gediend te hebben om den ongelukkige te wurgen en vervolgens h.t hoofd te omwinden. Op het gelaat waren eenige schrammen zichtbaar. Het slachtoffer is herkend voor eenen genaamden Van Essen, een 6o-jarige jongman. Later. Uit het onderzoek is geble ken dat Van Essen niet vermoord is maar daar ter plaatse stierf aan cenen bloed- opdrang. Men vermoedt dat hij, met verdwaal den geest, gemeend heeft, thuis te zijn en zich daar heel en al ontkleed had. De zaak der valsche koepons. Nog altijd nieuwe bijzonderheden komen uit en worden met den dag ongeloof lijker. Zoo is het nu bewezen dat hooge amb tenaren met hunne vrouwen en dochters en heel dc saints boutique, zooals men zegt, gratis ofte voorniet reisden, den heelen zomer, alle Zondagen, op de lijn Brussel-Oostende. Lagere bedienden leverden de stocks oude koepons, die men in nieuwe veran derde, en wisten hoeveel zij er te leveren hadden aan de verschillige ambtenaren. Men fabrikeerde tot valsche reisbiljetten voor de salon wagens toe Vo r hoeveel de Staat bestolen is ge weest in de laatste vijftien jaren is niet te bepalen. Dit sta.d echter vast dat M. Hayoit de Thermicourt gemeend heeft in onmacht te vallen toen de aangehoudenen de na men noemden van hen, die van die val sche koepons profiteerden. Stellig is het dat deze ontdekkingen een generaleu kuisch onder het spoor- wegbestuur zullen voor gevolg hebben. Over het bedriegelijk bezigen van dienstkoepons is te Antwerpen een afzon derlijk onderzoek ingesteld. E?n truk van de Gentsche libe rale stadhuisbazen. In het bestek- van eene ontworpene stadsschool in de Tarbotstraat school die er zooveel noo- dig is als *t vijfde wiel aan den wagen wordt de grond 1700 vierkante meters geschat op 32 frank den vierkanten meter, hetgeen de geheele waarde van den grond brengt op 55,000 frank. Daar de regeering gewoon is dergelijke bestekken zonder onderzoek naar de prijzen aan te nemen en voor een derde in de kosten van het bouwen van scholen tusschen te komen, rekent de stad, voor den grond alleen, op eene toelage van 18,000 fiank. Hier echter verergert de zaak. In den gemeenteraad van Gent heeft M. Siffer de volgende tamelijk onbescheidene vraag gedaan Waarom sc'iat men op 32 frank den meter eenen grond die geen 10 frank waard is Het college heeft niet geantwoord. Doch men ziet van hier wat de gevolgen zijn van het verschil door M. Siffer aan geduid. Inderdaad, indien de grond slechts 10 frank den meter waard is, dan valt de Staatstoelage voor den grond van 18,000 op 5,733 fr. Er is echter nog meer. De stad Gent heeft eigenlijk voor den aankoop van dien grond niets betaald. Die grond werd haar, reeds een tiental jaren geleden gegeven door M. Semey gewezen libe raal gemeenteraadslid. De stadhuisbazen hebben dus, voor den grond hoegenaamd geene uitgaven in rekening te brengen, en zoeken bijge volg, eenvoudig aan den Staat, eene som van 18,000 frank te ontfutselen voor eene school, die er niet noodig is, maar welke enkel zou opgericht worden uit haat tegen het vrij, catholiek onderwijs. Te Sint-Quintens-Lennick in eene armzalige hut woonde sedert langen tijd, eenzaam en verlaten, een arme grijsaard, Leonard Coppé, acht en zeventig jaar oud. Hij weigerde volstrekt zijn intrek te nemen bij zijne dochter, die hem daartoe al dikwijls aanzocht had. Eenige dagen geleden bemerkten de geburen dat de hut gesloten bleef. Nie mand gaf er acht op, daar het den ouder ling nog gebeurde, eenige dagen te gaan oveibrengen bij een zijner kinderen in een raburig dorp. Eerst Zaterdag begon men zich over het lot van Coppé ongerust te maken. De gendarmerie werd verwittigd en de deur werd ingebeukt. In de kamer van den ouderling namen een heel leger ratten de vlucht. Op den grond lag het onkennelijk geworden lijk van Leonard Coppé, let terlijk door de dieren afgeknaagd. Het is niet mogelijk, vast te stellën of hier eene misdaad of eene natuurlijke dood in het spel is. Zaterdag avond waren in de statie van Wygmael eenige vaten naphteneêr- gelegd, bestemd voor het fabriek Remy. Een jonge bediende ging er bij met eene lamp, om de adressen te lezen en veroorzaakte zoo eene ontploffing, welke onmiddellijk eene groote vlam deed op stijgen. Vier personen werden gekwetst en onder dezen de bediende en een boer, die denkelijk aan hunne wonden zullen sterven. De twee anderen zijn een spoorweg bediende en een bediende van het fabriek. De brand heeft, hoewel hij spoedig uitgedoofd werd, nogal veel schade ver zaakt. Storm op de kust. Men meldt uit Oostende De hevige Noord-oostenwind duurt voort. Te Heyst heerscht onrust over eene sloep, bevaren door twee man en eenen jongen, die zaterdag de haven verliet. Uit Vlissingen wordt gemeld dat een Engelsch schip noodsignaal gaf, en dat de sleeper Jonh Bull uitvaarde om het bij te staan, doch ter plaatse gekomen, geen spoor van het schip meer vond. Men weet nog altijd niet, welk het vaartuig was, dat verging in 't zicht van Knocke. De reddingsdienst blijft staande houden dat het een Engelsch schip was. Naar alle waarschijnlijkheid is de naam van het schip The Frances, bestemd voor Antwerpen, doch uit niets kan er iets worden waargenomen. Onze postbootcn hebben natuurlijk ook hun deel van den storm gehad. De Leo pold II die ten 11 ure moest vertrekken kreeg een ongeval aan het roer en kon niet uitvaren zoodal een andere boot den dienst moest overnemen. De Ville de Douvres, die ten 4 uren 's morgends binnen vaarde, heoft eenen zeer woeligen overtocht gehad. Een zware stortzee heeft de reeling en de paddlewielen beschadigd. De bemanning van de vischsloep O 101, die de haven is binnengeloopen, zegt dat zij in volle zee een wrak gezien had, maar dat de geweldige golven haar belet hadden, het te naderen. De sloep van Heyst, waarvan wij hoo- ger spraken, is vergaan. Een betreurenswaardig incident had maandag te Charleroi voor den Goe- denmannenraad plaats. Omtrent 1200 mannen hadden het justiciepaleis over rompeld om de zitting van gezegden raad bij te wonen. Die werklieden had den over veertien dagen de mijn verlaten, omdat het bestuur zes gesyndikeerde makkers had doorgezonden, zonder hen de vergoeding te geven, waarop zij zegden recht te hebben. Ter zitting verklaarden nu de patroons, dat zij bereid waren de vergoeding toe te staan, maar zij loochen den de gezegden van eenen werkman, die andere grieven deed kennen. Toen ontstond in de zaal een gemompel dat weldra in eene luide betooging overging, zoodat een der rechters, dc ingenieur Paquot opstond en weigerde, nog in die voorwaarden te zetelen. De gendarmen moesten het paleis ontruimen en de zaak is, om de gemoederen tijd tot bedaren te geven tot maandag uitgesteld. Proces verbaal is tegen eenen werkman opgesteld voor beleediging van eenen magistraat. Op de Bieversstraat te Ruien, dicht bij Quaremont, staat eene werkmans woning, toebehoorende aan M. Viaer.e, en bewoond door August Denharinck, landman en winkelier. Vrijdag namiddag was er met de ge buren eene woordenwisseling ontstaan, doch alles scheen weder rustig, zoodat de echtgenooten Denharinck gingen sla- pen. Het huis was nog van den ouden stijl, laag van dak, en met stroo gedekt, doch de muren waren onlangs grootendeels vrrnieuwd. Het staat afgezonderd op om trent 100 meters van andere huizen. Nauwelijks waren de echtgenooten te be 1, of zij werden gewekt door liet ge klop op deuren en vensters. Daarna wirden revolverschoten gelost. Vervol gens werd alles weder stil. De echtgenooten Denharinck gingen niet meer opnieuw ter rust, Omstreeks io uren, hoorden zij een gekraak van brand. Vreezende voor de bandieten, dorsten zij op het eerste gerucht niet buiten komen. Zij zijn eindelijk beiden gevlucht, nadat hun brandend huis door het volk omringd was. Weldra was hot geheele gebouw met schuur en stalling een vuurkolk. Aan blusschen viel niet te denken. Het huis met afhankelijkheden is geen meter hoog meer. Alles is er in omgekomen. Alleen lijk de bewoners konden zich redden. Gelukktglijk zijn huis en meubels door verzekering gedekt. Van in den vroegen morgend heeft de veldwachter Dumortier zich ter plaats begeven, en een naarstig onderzoek be gonnen. Hij heeft eenen revolver aange slagen. De genaamde A, een Amerikaan van 25 jaar oud, wiens ouders zeer rijk zijn en New York bewonen, werd naar Brussel gezonden met zijne zuster, om er zijne opvoeding te voltrekken. Een per soon van St-GiiÜs was gelast, over de j irigeliedsn te waken. De jongeling maakte zich echter een zonderling gedacht van die opvoeding. Hij verkocht juwecieu ea pleegde talrijke aftruggelarijen. Zekeren morgend vertrok hij met een jonge vrouw naar Holland. Te Rotterdam g; komen, bezat hij geen geld meer en kon hij de rekening in zijn hotel niet b talen. Om zich uit den slag te trekken reed hij weg met een automobiel, die op de binnenplaats van het hotel stond en liet zijne gezellin in den brand, 's Ande rendaags vond men de automobiel in het veld buiten de stad. A. keerde dan te Brussel weer en onder scheidde zich nog door andere helden daden. Het parket leverde een mandaat van aanhouding ten zijnen laste af maar het k< reltje nam de vlucht. Men zegt dat hij zich te Bordeaux heeft ingescheept voor New-York. De scheiding. De minister voorzitter hetft vrijdag beraadslaagd, in het ministerie van binnenlandsche zaken, met MM. Briand en Guyot Dessaigne. Zij hebben de termen vastgesteld van den omzenbrief, bestemd om de procureurs uit te noodigen overal de inbreuken op de wet van 1881 te vervolgen, wat betreft de formaliteit der verklaring van verga dering, vereisebt voor de plechtigheden van den godsdienst. Die omzendbrief is zaterdag telegra fisch naar al de parketten gezonden. M. Briand verklaarde later aan eenen dagbladschrijver, dat. indien do catho- lieken het bevel van den Paus opvolgen, het een strijd zal zijn tusschen de Kerk en de wet, en het gouvernement zoo krachtdadig zou handelen, dat het laatste woord aan de wet bleef. De minister verklaarde verder dat men het volgens hem aanlegde op burgeroor log, maar dat hij reeds een aantal maatre gelen had voorbereid, die hij zijne colle- gas van 't cabinet eerlang zou voorleggen. Ci menccau verklaarde van zijnen kant dal, zoo de Kerk oorlog wilde, zij dien zou hebben Sommige prelaten hadden voorstellen gedaan om de bisdommen te l uren, maar het gouvernement heeft be sloten, gezien de omstandigheden, al die voorstellen te wijzigen. Al de gebouwen, behoorende aan den Staat en thar.s be woond door leden der geestelijkheid, zul len van af ii December gedesaffecteerd zijn. Wij hebben reeds gezegd dat de Bis schoppen hoogst waarschijnlijk alle ver schil in klassen voor begrafenissen en voor huwelijken zullen afschaffen, 't Is namelijk dat de loge, door de hand van haren slaaf Briand de hand wil leggen op het geld, hiervoor door de rijken betaald. Ziedaar dus eene belasting, betaald door de catholieken voor eene catholieke plech tigheid, in eene catholieke kerk door een catholieken pries':er, dat zou terecht ko men in de kas van de in 't algemeen tegen dr catholieken ooi log voerende gemeen tebesturen. a Hij komt ons dus bestelen zegt La Croix, tot aan den voet van het tabernakel, en er blijft nu niets meer dan ons de kazuifels per uur te verhuren als een taximeter. Neen, zegt Pierre l'Ermite, dan heb ik nog liever de bandieten van g3. Wij schuwen van geweld, maar alles liever dan dat. De schuur liever dan de gema- 5oniseerde kerk. Dat nooit Wij zijn aan 't einde onzer toegevingen aan 't einde zelfs van ons menschelijk geweten.... aan 't einde van alles Is liet de oorlog Welaan, opzijn Fransch 1 Er gebeure dan wat wil De pastoors van de kerken te Parijs hebben zaterdag overal de onderrichtin gen voorgelezen van den Aartsbisschop, besluitende dat van af 11 December voor huwelijken en begrafenissen alle versie ring wordt afgeschaft, tot zoo lang de opbrengst hiervan door het sekwester wordt aangeslagen. Leopoldstraat, 141, Aalst. Prijzen voor i3, 14 en i5 Decern. 1906 T ARBOT de kil. fr. 2,00 TARBOTTUMS '/i kilo i,5o HEILBOT fr. i,5o Oranje Zalm den 1/t kilo fr. 0,00 Ver se lie Zalm den '/z kil. fr. 0,00 Kabeljauw, fr. 0,80, 1,00 Griet fr. o,5o 0,70, i,oo, 2,00, 3,00 Tongen (koppel) fr. 1,00,2,00, 3,00 Selielvïseli fr. i,ooen 3,00 Steur 0,00 Roodbaarden (rougets) i,5o tot 2,00 Pladijs 't stuk fr. o,i5 o,5o 0,70 i,5o 2,5o Nieuwe Laudoliuin fr. 0,75 Rog fr. 0,75, 2,5o tot 3,oo en 4,00 Makreelen 'tstuk 0,70 tot 1,00 Kreeften fr. 2,00, 4,00 en 6,00 Garnalen in doos fr. 1,00 Garnalen versch fr. 0,60 Hollandsch Haring 0,10 Maatjes Beste nieuwen Haring fr. 2,5o Melkers Haring nieuwen o,3o Tongen, groote, midden, en klein soort. STAD AALST. Kerkfabriek van den H. Martinus. Openbare Aanbesteding der werken tot het Opbouwen van Het Bureel dtr Kerkmeesters zal op Maandag 3i December igo6, om 2 uren namiddag, ter herberg La Bourse d'Amsterdam, onder nadere goedkeu ring der bevoegde Overheid, overgaan tot de Openbare Aanbesteding der Werken van opbouw van een Maga zijn aan de Kerk. Deze werken zijn begroot op K9GO.OO Frs. De plans en het bijzonder lastenboek berusten in bovengenoemde herberg Li Bourse d'Amsterdam, aan de Groote Markt, te Aelst, alwaar de belangheb benden er kennis kunnen van nemen alle weikdagen van 9 tot 12 uren voormid dag en van 2 tot 6 uren namiddag. De aanbiedingen zullen aan den heer A. Calewaert, Vrederechter, Voorzitter van 't Bureel der Kerkmeesters toege stuurd worden overeenkomstig de voor schriften van het algemeen lastenboek, bij aanbevolen brief, dragende den post stempel van uiterlijk den 27 December 1906 zij zullen onder dubbelen omslag zijn, waarvan de binnenste voor opschrift zal dragen Aanbieding voor de onder neming der Werken aan te besteden op 3i December 1906 de binnenste Aanbieding voor de onderneming tot het opbouwen van een Magazijn aan de Kerk van St. Martinus te Aelst. Het te storten pandgeld volgens, en in de voorwaarden van art. 10 van hooget gezegd algemeen lastenboek is vastgesteld op 3oo,oo fr. Voor het opstellen hunner aanbieding even als voor de verklaring nopens het minimum van dagloon en maximum van werkuren, zullen de aanbieders zich for- muien kunnen verschaffen daar waar de plans berusten. Voor nadere inlichtingen wende men zich tot den heer Julius Goethals, Bouwkundige, Dirk Martensstraat nr 14, te Aelst. Gedaan in zitting van 2 December 1906. Het Burrel der Kerkmeesters De Secretaris, De Voorzitter, F. De Hert. A. Calewaert, OPENBARE VEKKOOPING van 80 koopen zware en schoone Eiken- Beuken- en Abeel- te Hmellede, Bril. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namem M. Jan-Baptistk De Uhendt, eigenaar te Sinetlede, iu het openbaar verkoopen, den Maondag 24 December 1906, om 8 uren van den .Morgend. In eeu perceel boech, te Smetlede, Bril 24 koopen Eiken boomen, houdende in omtrek tot 1 meter 60 centimeters. 55 koopen Benkenboomen, metende in om trek van 1 meter 50 centimeters tot 2 meter». 1 koop Abeelboom ter dikte van 1 meter 50 centimeters. N. B. De voormelde Boomen zijn van zuiveren wasdom en beete hoedanigheid en gestaan in de nabyheid der kassei. De verkoopiug zal op bovengemelde uor aanvang nemen aan den voet der boomen en zal geschioden op gewone voorwaarden en met tyd van betaling, mits te stellen goede ongekende borg.

De Denderbode | 1906 | | pagina 2