EEN EN ANDER. Kerk der Theresianen. Catholieke Werkmanskring K E R STBOOM Allerhande nieuws. Frankrijk. EEN MAGAZIJN u De man is een wezen waarvan de gewoonten moeilijk veranderen, terwijl de vrouw zich aan alle omstandigheden gewent. Ziedaar den grond van het zedelijk verschil welk tusschen de twee geslachten bestaat. Zoo spreekt een Engelsch tijdschrift en het geeft de volgende proeven ervan De man 6laat gewoonlijk geen nagel in zonder hamer. De vrouw bedient zich van het eerste het gereedste dat onder hare handen valt, vanaf den hiel harer kloefen of slaffers tot den rug van den kleerborstel. De man schrijft op een lessenaar of ten minste gebruikt hij al wat noodig is als het in orde is. De vrouw schrijft op het eerste, het beste stuk papier, scherpt haar potlood met gelijk welk mts en schrijft tusschen al het rumoer van bet huisgezin, den eenen keer eene pen en den anderen keer een potlood onverschil- liglijk gebruikende. De man droogt het geschrift met klad papier. De vrouw tracht het te droogen met erop te blazen, of het blad in de lucht te zwieren of het te verbloeien bij de stoof of de lamp. De man steekt den brief in de bus zon der dralen. De vrouw herleest het adres, verzekert haar dat de brief goed gesloten is en dat de postzegel goed aanplakt en dan werpt zij den brief hard in de bus. De man snijdt de bladen van een nieuw boek open met een papiermes. De vrouw scheurt ze met eene haar- of hoedspeld, een stuk karton of zelfs met hare vin gers 1 Voor den man, Tot wederziens toont het einde van het gesprek aan en bij de vrouw is dit het begin van een nieuw gesprek, want gemeenlijk komt het eigenlijke doel van het onderhoud maar in haar gedacht op het oogenblik dat zij vertrekt. Wij houden op met deze proeven, want wij meenen er genoeg gegeven te hebben. Het artikel eindigende met deze woor den Wie is er de beste van de twee Geduchte... maar onnoodige vraag 1 In het ministerie van arheid is eene afdeeling voorde kleine burgerij ingericht. M. Stevens, bestuurder van het vak onderwijs zal het bestuur van dezen dienst hebben. Het koninklijk besluit, die instelling regelend, zal eerlang in den Moniteur verschijnen. Toekomend jaar. Het jaar 1907 begint met eenen Dijnsdag, zoodat Kerst dag zal vallen op eenen Woensdag. ntnut- uuciuuag ui Tcmcirup IJ rif bruari Paschen op 3i MaartO. L. H. Hemelvaart op 9 Mei en Sinksen op 19 Mei. O. L. Vrouw Hemelvaart15 Augus tus zal vallen op eenen Donderdag Allerheiligen 1 November op eenen Vrijdag. Welk is dat schandaal Zooals men weet is gezel Terwagne, socialistisch volksvertegenwoordigers van Antwerpen, een vurige partijganger van de verwe reldlijking der gasthuizen 't is te zeg gen van de vervanging der klooster zusters door wereldlijke ziekendiensters. Gezel Terwagne heeft op dat punt eene onwrikbare overtuiging, gesteund, naar bij beweert, op de ondervinding. Dat geeft den Brusselschen correspondent der Métropole aanleiding tot het schrij ven van de volgende regelen Ik meen te weten dat er onlangs in een der godshuizen van den omtrek eener groote stad niet ver van deze waaruit ik schrijf feiten hebben plaats gehad, welke aan gezel Terwagne zouden toe laten zijne ondervinding ernstig te ver rijken. Hij zou kunnen vernemen dat in zeker gasthuis waar dank aan de bemoeiin gen van politiekers die zoo woest anti- clerikaal als socialist zijn, alles wereldlijkt is er dingen gebeurd zijn waarover ik, uit eerbied voor uwe lezers, niet verder mag uitweiden. Alleenlijk zal ik u zeg gen dat men herhaaldelijk, des nachts, heeft vastgesteld dat noch de ziekendien sters, noch de inwonende studenten in geneeskunde zich met de zieken bezig hielden. Deze zaak verwekt een ontzaglijk schandaal en zal, heel waarschijnlijk, het voorwerp uitmaken van eene ondervra ging in den gemeenteraad. Muilplaag.Men verzekert dat het gouvernement geneigd is, ten einde het steeds voortwoekeren van de muilplaag tegen te gaan, heel de Fransche grens te sluiten voor de vee-invoer. Die maatregel zou genomee worden op raad van het collegie van veeartsen en in specteurs zco dit niet vroeger gebeurd is, dan was dit omdat men terugweek voor de protestaties der groote steden. VOLLEN AFLAAT te gelegenheid der Gedurige Aanbidding, op Maandag 24 December 1906, ORDE DER DIENSTEN 's Morgens ten 6 en half uren, uitstel ling van het Allerheiligste. Ten 9 uren, de solemnele Mis. 's Namiddags ten 4 uren, Lof en Te Deum. 8tnd van Aelat Openbare zitting van den Gemeenteraad, op Zaterdag 22 December aanst., in de gewone Zittingzaal ten Stadhuize, om 5 uren namiddag. Dagorde i° Gemeenteraadslid. In ambt stelling van een lid in vervanging van M' De Bisschop, overleden. 20 Gemeentegoederen. Verkoop van Bouwgrond op de Hertshage. 38 Brandweer. Begrooting voor 1907. 4° Boekerij. Rekening 1905 en be grooting 1907. 50 Oprichting van eene reeks woon huizen, op deu eigendom der Filature Filteries Réunies, aan den Dendermond- schen Steenweg. 6° Wegenis. Verbreeding van den Boschveldweg voor de besteeniging. 7° Gemeenterekening igo5 en Gemeen- tebegrooting 1907. AALST. Kerstmis is aanstaande. Wij nemen de eerbiedige vrijheid, aan al onze vrienden DE GROOTE PRIJS- LOTING te herinneren, die te dier gele genheid in den Werkmanskring gegeven wordt. Ieder jaar, wij zeggen het met oprechte dankbaarheid, zijn er ons menigvuldige en schoone prijzen gezonden. Wij durven nogmaals verhopen, dat onze brave Burgerij met dezen Kerstdag wederom onze cathoüeke werklieden edel moedig zal indachtig zijn. Alle voorwerpen worden met erkente nis aanvaard. De Prijzen mogen van nu af gezonden worden aan den E. H. Noterman, Be stuurder, aan Mr C. De Kegel, Secretaris van den Kring, of in het Lokaal zelve. NAMENS HET BESTUUR De Bestuurder, E. H. Noterman. De Secretaris, De Voorzitter, C. De Kegel. B*n L. de Bethune. Op tweeden Kerstdag aanstaande, zal er te Mijlbeke, in de groote zaal der Patronage eene belangrijke vergadering gehouden worden. Verscheidene punten van dagelijksch belang zullen besproken worden. Gekende sprekers zullen optreden. AALST. Zekere Van der Eist bij genaamd Maken, is dijnsdag avond door den adjunct-commissaris Gits en den agent De Rouck aangehouden voor dief- inhoudende meer dan 10 frank. Eene 3ojarige vrouw stierf te Ukkel in omstandigheden, die de aandacht van het parket wekten, zoodat dit laatste eene opgraving en lijkschouwing bevool. Dit had voor gevolg dat de echtgenoot der overledene en de vrouw, die haar in hare ziekte verzorgde, aangehouden weiden. De dood zou een gevolg van misdadige bewerkingen zijn geweest. Twee jonge Chineezen stapten dezer dagen af in een hotel der Louisalaan, te Brussel. Toen zij des avonds uit waren geweest, vonden zij bij hunne terugkomst hunne koffers opengebroken. Twee dui zend franks en eenige kostbare juweelen waren gestolen. De hotelhouder merkte ook op dat een zijner bedienden het huis had verlaten en bij nadere opzoeking bleek, dat deze in de Zuidstatie op den trein van Parijs was gestapt, in gezel schap van eenen vriend en eene vriendin. Twee dagen nadien kwam deze laatste terug naar Brussel, om hare kleederen te halen, dio zij, bij gebrek aan tijd, niet meè had kunnen nemen. Zij werd aange houden en in bezit gevonden van eene gouden horlogie en andere voorwerpen, die aan de Chineezen toehoorden. Zij deed het adres kennen der twee mede plichtigen, die nu aangehouden zijn, om uitgeleverd te worden. De citoyen Bourgois, schepene van Waterloo, is tegenwoordig, wegens al te groote belangstelling in zijne eigene intresten, in min of meer onaangename betrekkingen met het parket. De magis traten hebben er eene huiszoeking en ondervraging gedaan, die een heelen namiddag duurden. Talrijke personen, onder andere meesters steenbakkers, wer den ondervraagd en het schijnt, volgens de XX" Sièclr, dat deze getuigen den volksredder nog al op zijn kap hebben gezeten. In verscheidene kloosters te Leuven, zijn policieagenten inlichtingen komen vragen over het getal en de namen der inwonenden, vooral aandringende op de vraag of er geen Fransche priesters bij waren. Op de vraag in wiens naam dit onderzoek gedaan werd, antwoordde de agent, dat dit gedaan werd op verzoek van den consul van Frankrijk. Men vraagt zich af met welk recht de burgemeester zijne policie leent tot dezen dienst van logespionncering, want, zegt de Courribr de Bruxelles, men moet opmerken dat de onderconsul van Frankrijk te Leuven de ex-Venerabele is der vroeger bestaande loge La Constance. Dood van een honderdjarige te Gheel. Peirus Verstappen, bijge naamd De Scheper, zou dit jaar 100 jaar worden. Hij was geboren te Gheel, den 12 Juni 1807. Men was voornemens dit feest luisterrijk te vieren te Gheel. De ouderling is nu evenwel overleden. Ver stappen was ook een strijder van i83o. Eene aftruggelaarster. Het parket van Brussel heeft overal het por tret en signalement rondgezonden van zekere Marie Rossaert, geboren te Wille- broeck in 1845, die zoo wat overal af- truggelarijen heeft gepleegd en nu opge zocht wordt. Deze bedriegster heeft ook te Turnhout gewerkt. Zoo kwam in 't begin van dit jaar eene deftige dame in de Schild van Turnhout, de gekende afspanning in de Gasthuisstraat. Zij ver bleef er verscheidene dagen en stelde zich voor als eene voorname dame, zich noe mende Mevr. De Wit, wonende Zuider laan, 40, te Brussel. Zij was gewoon den zomer te Oostende door te brengen, doch had nu de Kempen voor zomerverblijf verkozen. Zij ging dagelijks naar de kerk, gaf aan den arme en trachtte aan iedereen vertrouwen in te boezemen, wat ook volkomen gelukte. Op zekeren dag had zij ongelukkiglijk haren geldbeugel verloren. Zij moest nog verschillige in- koopen doen van dure kanten en naar Brussel terugkeeren I Het gevolg was dat de baas uit de Schild haar eene som geld leende. Zij zou dadelijk bij hare thuiskomst het geld per postmandaat op sturen. Doch Mad. De Wit moest ook eene meid hebben, daar hare dienstbode ver huisd was. Zij begaf zich bij M. Peenen Korte Gasthuisstraat, en huurde de doch ter Peenen voor meid. Zij had nu weeral den geldbeugel verloren, en... kreeg van de brave menschen ook 5o fr. ter leen. Het zal wel niet hoeven gezegd te wor den dat men van die Mad. De Wit niet meer vernam en dat zy op de Zuider laan te Brussel heelemaal onbekend was. Doch nu vrijdag kwam de policie met het gezonden signalement en portret in De Schild en daar zegde men on middellijk even als bij M. Peenen Maar dat is Mad. De Wit. De policie deed verslag van dit onderzoek aan het parket. Het schijnt dat de aftruggelaar ster nagenoeg overal op dezelfde wijze handelde. Zij heeft reeds 35 veroordee lingen ondergaan, die deftige dame, en wordt overal opgezocht. Oppassen is dus de boodschap. Zooals te vermoeden was, is de vrouw, wier lijk men te Seraing met ver scheurde kleuren en gebroken lidmaten uit de Maas heeft opgevischt, het slachtof fer geweest van eene misdaad. Men verdacht haren man, zekeren Felix Dangies en onmiddellijk werden al de brigaden van rond Luik gelast hem op te zoeken. En Zondag morgend werd hij inder daad aangehouden op het oogenblik dat hij de statie van Tilleur binnen ging. Hij verklaarde dat hij over eenigen tijd met zijne vrouw zijne woonplaats, Char leroi, verlaten had om Maastricht te gaan bewonen, ter oorzake van het slecht ge drag zijner vrouw, die hem bedroeg. Deze laatste onderhield hare briefwis seling met een mijnwori»»- var, cim»lc,oi, en Dangies onderschepte zelt een bnet, in welke de vrouw haar voornemen uit drukte, naar Marcinelle te gaan wonen. Toen besloot bij zich te wreken en naar Belgiö terug te keeren. Zij reisden toen naar Chokier en daar, zekeren dag van Jemeppe terugkecrend kregen beide echtgenooten twist. En in eene opwel ling van woede heeft bij haar in de Maas geworpen. Dan heeft hij aan zijne schoonzuster verteld dat zijne vrouw hem verlaten had; hij vertrouwde zijne kinderen toe, aan zijnen broeder en keerde terug naar Marcinelle. Doch hij dwaalde heen en weer, tot hij eindelijk in handen van het gerecht is gevallen. De doode, opgevischt zijnde, werd neergelegd in het doodenhuis, midden in het kerkhof van Jemeppe. De wetsdokters hadden het hoofd en de ingewanden mee naar Luik genomen, Felix Dangies, het opvisschen van een vrouwenlijk vernomen hebbende, giste dat het zijne vrouw moest zijn, maar niet wetende dat zijn broeder, die getrouwd was met de zuster van de vermoorde, reeds het lijk herkend had, besloot hij, er naartoe te gaan en de kleeren te stelen, opdat men daar ten minste de vrouw niet aan zou herkennen. En gedurende den nacht brak hij in het doodenhuis, verbrak de zegels door het gerecht gelegd op de doodkist en opende deze. Men stelle zich zijnen schrik voor, toen hij het lijk, van zijr.e kleeren ontdaan en zonder hoofd vond... Toen vlvchtte hij, om ten slotte in de statie aan te landen, waar hij gevat werd. hij voor goed zijnen intrek nemen bij zijnen coadjutor Mgr Amette, 50, rue de Bourgogne. De Bisschop van Arras is Zaterdag uit zijne woning verjaagd, Mgr. protesteerde krachtdadig. Voor de deur stond een rijtuig, omringd door gendarmen. Mgr weigerde in te 3tappen Gij zet mij uit mijn huis tegen alle rechten en reden in maar ik weiger uw rijtuig en ga te voet. De commissaris antwoordde In naam der wet eisch ik dat gij in het rijtuig stappet. Mgr wilde heengaan, maar een gen darm greep hem vast en stopte hem met geweld in het rijtuig. In het groot en in het kleine seminarie van Arras moest men de deuren instam- Sneeuwval. Te la Garde, bij Bourg d'Oisons zijn verscheidene gebou wen door eenen sneeuwval weggerukt. Een man is omgekomen onder de puinen van eenen molen. Zijn lijk is niet terug gevonden. Ook te La Valette is een sneeuwval neergekomen. Een huis bewoond door MM. Guignier, vader en zoon, werd meegesleurd. Men heeft later de lijken van de bewoners van onder de puinen gehaald. Zaterdag namiddag heeft de Cardi- naal Aartsbisschop van Parijs het bezoek ontvangen van den commissaris van po licie, die hem kwam aankondigen dat hij het aartsbisdom moest verlaten. Z. E. antwoordde dat hij enkel voor het geweld zou wijken. De commissaris verklaarde toen dat hij den prefect van policie zou verwittigen. Op de binnenplaats van het aartsbis dom stond veel volk, zoo leeken als pries ters, waaronder senateurs en afgevaardig den. De Cardinaal zal slechts eenigen tijd de gast zijn van M. Denys Cochin. Later zal pen. Naar 't schijnt worden reeds de gevan genissen gereed gemaakt. Zoo heeft de onderprefect van Remiremont aan den maire van elke gemeente van zijn arron dissement gevraagd, of er op de mairie veiligheidskamers, gevangenissen enz. zijn en ook hoeveel er zijn in de gendar merie. De inwoners lachen daarom en verklaren dat zij in 't voorkomend geval wel zullen weten wat hun te doen staat. Donderdag zijn 25 seminaristen van het groot seminarie van Bayonne bij het leger ingelijfd. Zij kwamen in soutaan naar de kazerne. Te Rennes zijn Zaterdag ook de semi naristen uit het seminarie verjaagd. De Aartsbisschop bevond zich in nun midden, De bevolking bracht de verjaagden eene geestdriftige ovatie. Er zijn Zaterdag weer tal van proces verbalen opgemaakt in heel Frankrijk, wegens bet lezen van de mis. Voor het aartsbisschoppelijk paleis te Parijs staat bestendig eene groote menigte op wacht. Velen willen de uitdrijving van Cardinaal Richard verhinderen. Za terdag namiddag waren meer dan 800 personen op de binnenplaats vereenigd. Mg. Amette gaf van op het perron uit leggingen over de laatste incidenten. vijne woorden werden ten slotte be groet met de kreten Leve de Cardinaal I Leve Pius X Later wordt gemeld dat de ministerraad besloten heeft den Cardinaal, die nu zeer zwak is, zooveel uitstel te verleenen als hij wenschte. Men dacht dat M. Denys Cochin persoonlijk bij M. Clemenceau is geweest. Z. E. is welvarend, maar zeer vermoeid door de hevige ontroeringen. Men had beweerd dat Cardinaal Richard de verklaringen, door bijzonderen ge daan, had goedgekeurd. Dit wordt, zooals wij wel verwachtten, ten stelligste gelo genstraft. Zondag hebben in al de kerken van Parijs de godsdienstoefeningen plaats gehad onder grooten toeloop van geloo- vigen. Er gebeurden geen incidenten. Men denkt dat Cardinaal Richard geen eehruik zal maken van den uitstel, hem door het gouvernement verleend, maar Maandag namiddag het aartsbisdom zal verlaten. In de departementen hebben op veel plaatsen vooral daar waar de Bisschoppen het H. Misoffer opdroegen, grootsche betoogingen plaats gehad. Overal werden proces verbalen opgemaakt, maar de ge loovigen brachten warme ovaties aan hunne bisschoppen en begeleidden hen na den dienst naar hunne woning. Te Rennes werd de Bisschop door meer dan 6000 menschen vergezeld. Hier cn daar hadden tegenbetoogingen plaats, namelijk te Amiens en te Perpi- gnan. Te Angers, waar de catholieken ook 't rijtuig van den Bisschop begeleid den, ontstond er eene botsing met de tegenbetoogers, die de Internationale zongen. Er werd wat gevochten en zelfs is er een gekwetste. In de bisdommen van Rouen en Ren nes is de middernachtsmis op Kerstmis afgeschaft. In den omtrek van Prades heeft het zoo erg gesneeuwd, dat de wegen onbe gaanbaar zijn en de pastoors overal de mis kunnen celebreeren, daar de gendar men er niet door kunnen om proces verbaal op te maken. De uitdrijving van Cardinaal Richard. De uitdrijving van den 87jarigen Car dinaal Aartsbisschop van Parijs heeft Maandag ten half twee plaats gehad en aanleiding gegeven tot eene grootsche, hoewel geïmproviseerde betooging. Nau welijks had Z, Em. plaats genomen in zijn rijtuig, of eene groep catholieke no- tabiliteiten snelde er heen, spande de paarden uit en trokken het rijtuig. In eenige minuten vormde zich een stoet van meer dan 10,000 personen en ging den Boulevard des Invalides op, onder de kre ten van Leve de Cardinaal Leve de vrijheid 1 gevolgd door geestdriftige hoe ra hs De policie, zeer talrijk, voelend dat die menschen bereid waren zich ter plaats in stukken te laten kappen indien men de betooging wilde verbieden, nam de wijste partij en liet de betooging toe, op voor waarde dat deze vreedzaam zou blijven, wat de voornaamste catholieken gaarne beloofden. Het escadron kurassiers dat 't rijtuig volgde, kreeg toen bevel rustig te blijven. Eenige apachen, die hier en daar op stoken, bleven voorzichtig ter zijde. Zoo groot was de menigte, dat het anderhalf uur duurde eer de weg van een kilometer lengte was afgelegd. Nauwelijks in gang of eene machtige stem hief het Credo t aan en tien duizend stemmen vielen aan stonds in. De indruk, door dezen mach tigen liturgischen zang verwekt, was over groot. Mgr Gibier, Bisschop van Ver sailles, volgde het rijtuig te vost. Aan beide zijden van den Boulevard stond eene dichte en sympathieke volksmassa, die den stoet met zakdoekengezwasi be groette. Alle vensters der huizen gingen open en overal wuifden zakdoeken. Op het Credo volgde het Paree Domine 1 dan het Magnificat Dit was geen stoet meer, maar een indrubwekkende proces sie, die gedurig in getal toenam, daar de menschen op het voetpad er zich overal bij aansloten. Het verkeer der rijtuigen was onderbroken en zoo dicht was de volksmassa, dat men slechts langzaam vooruit kon. Tiens I riep een knaap, men heeft de Kerk gescheiden, en nu zingt men de mis op straat I De ontroering was overgroot. In de rue de Babylone scheidde de massa zich in twee en liet het rijtuig, door de catholie ken getrokken, vooruit komen tot voor de woning van M. Denys-Cochiu, terwijl ge durig de kreten klonken Leve de Cardi naal 1 Leve de Vrijheid De houding der catholieken was be wonderenswaardig. Indien dag en uur van de uitdrijving bekend geweest waren, zouden er niet i5,ooo maar zoo,000 catholieken aanwezig zijn geweest. Men kan dus oordeelen wat er in heel Frankrijk zou gebeuren, moest men het wagen de kerken te sluiten en den eere- dienst te verbieden. In het hotel aangekomen kon men-de menigte moeilijk tot heengaan bewegen en dan besloot M. Denys Cochin allen door zijn hotel en zijnen hof naar de rue O.linot te laten gaan, opdat zij den zegen van den Cardinaal zouden ontvangen. In de rue de Babylone bewaakten MM. Lupine en Tonny den optocht. De Cardinaal was diep geroerd en ge troost over die grootsche betooging, maar tevens zeer vermoeid. Dergelijke ontroe ringen zijn te sterk voor een mensch van 87 jaren, die reeds maanden lijdend is. De eenvoudigste menschlievendheid zou aan minder erge misdadigers hebben ge raden in dergelijk geval niet aan te drin gen. Zij hebben er geen rekening van gehouden. De beschaafde wereld en de geschiedenis zullen protesteeren tegen die schandelijke aanslagen, waardig van de ergste kerkvervolgingen. Mgr Amette verscheen ten slotte aan het venster en gaf de geloovigen een rendez-vous in de kerk van St-Fran9ois Xavier, waar hij ton 4 uren den zegen zou geven met het H. Sacrament. Op dat uur was de kerk vol en Mgr Amette ver scheen met mijter en staf op den preek stoel om het volk te danken. Daarna had het lof plaats. Bij zijn heengaan werd Mgr Amette geestdriftig toegejuicht. Weer omringde eene groote menigte het rijtuig. Agenten wilden ze verjagen, maar dat ging niet zoo gemak kelijk en men vergezelde Mgr tot aan de woning van M. Denys-Cochin. Daar dankte de prelaat nogmaals de menigte, die onder den kreetLeve de vrijheid 1 uiteen ging. De dag van Zondag heeft zich te Parijs alleen onderscheiden door grooteren toe loop in de kerken en dieper godsvrucht onder de geloovigen. In de kerk van het H. Hart van Montmartre hielden groe pen jongelingen en mannen de wacht. Een afvaardiging vrijdenkers was M. Le- pine het plan komen onderwerpen in die kc-rk eene openbare vergadering te hou den. Zij moeten van hun plan hebben afgezien, want men heeft ze niet bemerkt op Montmartre. Maandag zijn weereen aantal Bisschop pen uit hunne woning gezet. Te Belley geschiedde de uitzetting van Mgr Lam- beuche op 't onverwachts, te St-Brieuc, Mgr Morelle vergezeld door meer dan 2000 menschen, te Vannes waren er wel 5ooo geloovigen toegestroomd, om Mgr Gourraud te begeleiden. Te huren. Een groot en droog Magazijn ook dienstig voor Werkwinkel, in de Leopoldstraat. Zich te bevragen in de Vrijheidstraat, Nr 4, te Aalst. "sm'aalst.*" Kerkfabriek van den H. Martinus. Openbare Aanbesteding der werken tot het Opbouwen van Het Bureel der Kerkmeesters zal op Maandag 3i December 1906, om a uren namiddag, ter herberg La Boursb d'Amsterdam, onder nadere goedkeu ring der bevoegde Overheid, overgaan tot de Openbare Aanbesteding der Werken van opbouw van een Maga zijn aan de Kerk. Deze werken zijn begroot op S900.00 Fr». De plans en liet bijzonder lastenboek berusten in bovengenoemde herberg La Bourse d'Amsterdam, aan de Groote Markt, te Aelst, alwaar de belangheb benden er kennis kunnen van nemen alle werkdagen van 9 tot 12 uren voormid dag en van 2 tot 6 uren namiddag. De aanbiedingen zullen aan den heer A. Calewaert, Vrederechter, Voorzitter van 't Bureel der Kerkmeesters toege stuurd worden overeenkomstig de voor schriften van het algemeen lastenboek, bij aanbevolen brief, dragende den post stempel van uiterlijk den 27 December 1906 zij zullen onder dubbelen omslag zijn, waarvan de binnenste voor opschrift zal dragen Aanbieding voor de onder neming der Werken aan te besteden op 3x December 1906 de binnenste Aanbieding voor de onderneming tot het opbouwen van een Magazijn aan de Kerk van St. Martinus te Aelst. b Het te storten pandgeld volgens, en in de voorwaarden van art. 10 van hooger gezegd algemeen lastenboek is vastgesteld op 3oo,oo fr. Voor het opstellen hunner aanbieding even als voor de verklaring nopens het minimum van dagloon en maximum van

De Denderbode | 1906 | | pagina 2