Stad Aalst.-Werkbeurs AELST. Groot Avondfeest Rechterlijke kronijk. Allerhande nieuws. De godsdienstvervolging in Frankrijk. ÏOOT.Paschen komt vroeg op 31 Maart Sinksen op 19 Mei. Bijgevolg Asscliewoensdag op i3 Februari en karnaval den Zondag tevoren op 10 Februari. 't Jaar is begonnen op eenen Dinsdag en het zal op eenen dinsdag eindigen. Wat de eklipsen betreft: er zijn er vier: zoneklips op 14 Januari maaneklips op 29 JanuariZoneklips op 18 Juli maan eklips op 25 Juli. Deze laatste alleen is zichtbaar in Belgis. Het overige moeten wij afwachten, 't Zal van dat overige zijn dat wij onzen lezers het nieuws zullen moeten vertellen. We zullen dat doen zoo goed mogelijk. opgenomen en zal zijn leven lang kreupel blijven. De Rechtbank van Brussel heeft den doodrijder slechts gedeeltelijk verant woordelijk gesteld en hem voorwaardelijk tot 8 dagen gevangenis veroordeeld. Vcor schadevergoeding hem opgelegd. 7000 fr. is zijn patroon aansprakelijk gesteld. Alweer koningin Wilhelmina Dit maal zou het serieus zijn, naar de Pbtit Bleu beweert. De koningin zou de feesten van Brugge bijwonen. Koning Leopold zou haar te Brussel ontvangen dekoringin zou ge ëscorteerd worden door drie harer oorlog schepen de Kortbnaar, de Evertsen en de Prins Hendrik op hare terugreis die, langs Vlissingen zou gebeuren. De koning van Engeland en de keizer van Duitschland zouden elk een oorlog schip naar Antwerpen zenden om de Hollandsche vorstin te begroeten. Voor beschutting van wanden tegen vochtigheid wordt door de Practischer Machinen-Constructeur het volgende aanbevolen Stearine en caustische soda worden in gelijke deelen, onder bijvoe ging van een weinig azijn- en salicylzuur, gesmolten. Deze massa vormt een anti septische en tevens vochtwerende zeep. Men begint dan, zoo mogelijk op een drogen dag, de binnenzijde van den muur met deze zeepachtige oplossing in te wrijven. Om den hinderlijken ïeuk te voorkomen, kan men een weinig carbol* zuur toevoegen, Is de eerste insmering droog geworden, dan herhaalt men de bewerking nog eens, waarbij men aan de massa nog een zwakke oplossing van aluin en salicylzuur in water toevoegt. De zoo behandelde muren lijden hierdoor niet en zijn volkomen tegen het indringen van vocht beschermd. VERKOOP VAN GENEESMIDDE LEN. De minister van landbouw heeft de volgende voorschriften tot regeling van den verkoop van geneesmiddelen voorge schreven l* Het is verboden aan handelaars, die noch den graad van apotheker, noch het bekwaamheidsgetuigschrift van drogist bezitten, simpele artsenijen te verkoopen, alleen in geneeskunde gebruikt. Zijn hieronder begrepenEngelsch zout, lever traan, ricinusolie, sennebladeren, ren- bollen of bladeren, kolokwint-vruchten, enz. 2* De apothekers alleen mogen verkoo pen en te koop stellen, samengestelde artsenijen en artsenijkundige specialitei ten, doch de geneesheeren, gemachtigd eene apotheek te houden, mogen ze leve ren aan hunne klienten. Tusschen de samengestelde geneesmiddelen moet men begrijpen alle purgeerpillen, worm koekjes van sanlonine, geneeeskundige borstpastillen, purgeerspecifin, St-Germa- nusthé, St-Jozefsté), echte of nagemaakte Carmelieten-melissewater, geneeskundige comprimés, watte doordrongen van ge neeskundige stoffen, enz. 38 Wordt aanzien als geneesmiddel alle product bediend om te verhelpen teg.vn ziekte, om 't even voor in- of uitwendig gebruik, voor menschen of voor dieren. 40 Niet gediplomeerde handelaars mo gen verkoopen scheikundige producten bestemd voor kunst, nijverheid of huis- hcudelijk gebruik, tot het planten of dHereniijk behoorende stoffen, tot het zelfde gebruik bestemd, namelijk planten dienend tot niet-geneeskundige likeuren of tisanes. M A GA Z I J N van BEHANGPAPIEREN en allerhande -MEUBILEERING— UAitEi. WAM DE PUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, 29, (nevens 't Bureel van De Denderbode.) Matige prijzen.Spoedige bediening Worden gevraagd 3o goede Breisters I Drukkersgast 2 Kleermakers, volle gasten en 1 leerjon gen 1 schoenmaker, halve gast en 1 leer jongen 1 Vuursmid en 1 halve gast. Vragen werk. 2 Bureelbedienden; 1 Koetsier of Voer man. Creemboter. Markt van Woensdag 9 Januari 1907. 70 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 3,40 tot 0,00 per kil. op /onditg 13 Januari, te 5 ure, in Sint-Jozefscollege, gegeven door 1 La Jeune Garde Catholique, van Kortrijk. Voorbehoudene plaatsen 3 fr. i« plaats 2 fr. 2* plaats 1 fr. Avontuur van eenen veekoopman. Fientje Capucitn, ot volgens haren bur getlijken stand Josefien Droogmans, eene dolerde nachtschoone van Leuven, had eenen rijken beestenkoopman in hate netten gelokt en htm uitgeplunderd, met de medehulp van zekeren Coenen, een vriend van haar. De bestolene bad eene klacht ingediend en Coenen werd geklist de rechtbank van Leuven veroordeelde hem tot 5 jaar gevangenis. Fientje had echter de kans gehad, de Fransct.e grens over te trekken, zoodat het parket haar bij verstek moest veroor- deelen tot 2 jaar gevangenis. Nu heeft men haar echter te Avesnes geklist en de gendarmen hebben haar, wel een beetje tegen hare goesting, naar haar lief vaderland terug gebracht. Zoo snel hij rijden kon vloog de I7jarige chauffeur P. door de straten van Brussd. Op den hoek der Casinostraat wierp hij een kind om, dat het ongelijk had, op straat te spelen. Het jongske werd met gebroken been WERKLIEDEN van Mljlbeke, uwe ware belangen zullen op Zondag i3 Januari 1907, om half 3 uren onderzocht worden. Dat niemand in de zaal der Patronage ontbreke. Elk brenge zijne vrienden en kennis sen mede. Verscheidene premiön zullen uitgelot worden. AALST. Zekere Jan Bombeeck, een onverbeterlijke dronkaard, wonende Schaarbeek, werd zondag nacht door den heer Commissaris van politie en 2 agenten wegens mishandelingen op zijne vrouw aangehouden. Proces-verbaal is tegen hem opgesteld. Gedurende de afwezigheid van Fr. Van Langenhove, hovenier, wonende Grooten Bolleweg, is de genaamde Jan Van den Steen, straatlooper, ongeveer iö jaar oud in zijne woning binnengebroken, Langs den achteruit sloeg hij twee rui ten in en dan kroop hij binnen. De schelm roofde al 't geld, gelukkiglijk maar wei nig, dat in de kas lag. Dijnsdag werd hij door de Policis aangehouden. Dijnsdag morgend om 7 uren is de woning van Remi Daelman. in de Beek straat, (Mijlbeek) met den ganschen in boedel de prooi der vlammen geworden. Alles is verzekerd en oorzaak onbekend. DENDERWINDEKE. De ge naamde Goossens bekwam op i3 Novem ber 11. een messteek in de zijde. De wonde scheen niet gevaarlijk, zijn toe stand verbeterde en men aanzag hem als gered, maar over eenige dagen verslecht te hij plotselings, 't Parket van Oude naarde kwam ter plaats en deed den dader na onderhoor naar 't gevang van Oudenaarde voeren. St. LIEVENS-HOUTEM. Zondag nacht zijn er op de dorpplaats verscheidene revolverschoten gelost. Twee kogels zijn dwars door de vensterblinden en ruiten gevlogen van het huis bewoond door Victor Paert, herbergier. Niemand werd gelukkiglijk getroffen. Een streng onderzoek werd ingesteld. HILLEGEM. De verledene week donderdag, rond 8 uren voormid dag hebben Victor Van Wynendaele, schrijnwerker cn Oscar Mortier van Bae- legem een grooten vogel gevangen. Deze vreemde vogel heeft een blauwen staart van ongeveer 40 centimeters lang, pooten met lange teenen en nagels, rooden bek en weegt 3 kilos. Niemand heeft nog nooit zulken vogel ergens gezien. De expresstrein van Calais is Zater dag, bij het binnenrijden der Zuidstatie te Brussel ontspoord. Aan eenen wissel reed de locomotief het eene en de tender het andere spoor op. De tender kwam dwars over de baan, de foergon viel om en de treinoverste werd licht gekwetst.De reizigers bleven ongedeerd. De trein, die een uur nadien weer moest vertrekken, werd vervangen door een anderen, die nu met een uur vertraging dc statie ver liet, In de Archimedesstraat te Brussel, werd 's avonds gebeld aan het huis der echtgenooten X. De i5-jarige meid die alleen thuis was, opende Je deur en de perscon die gebeld had, drong binnen en sloot de deur. Toen sleurde hij het meisje naar de kelderkeuken, sloeg haar en wierp haar op den grond, maarzij weerde zich en schreeuwde zoodanig, dat de bandiet moest vluchten. Doch hij nam in 't voorbijgaan een barometer meê, die tegen den muur hing. De policie is verwittigd. Hij had zich reeds een paar dagen te voren daar aangeboden,en zijne visietkaart afgegeven. Men heeft die toen in 't vuur geworpen. De genaamde Maria Henderickx, dienstmeid in de Paviastraat, te Brussel, wier meesters op dit oogenblik te Parijs verblijven, was Donderdag avond rond 7 uren uitgegaan en omstreeks middernacht huiswaarts gekeerd. Het meisje maak'e de deur vast met den sleutel en legde de ketting in. 's Anderendaags 's morgends zag zij dat iemand gedurende den nacht het huis moest verlaten hebben. Zij stelde een onderzoek in en bevond dat op eene kamer der tweede verdieping alles was overhoop geworden en dat de meubels daar waren opengebroken. Men vermoedt dat de dieven in h< werk sullen verrast geworden zijn, want op den trap stond een koffer opgepropt met waardijen, voor omttent 5ooo fr. weerde. Wil men weten hoeveel geïllustreer de postkaarten den 1 Januari in Brussel en de voorsteden, met de post besteld zijn Vyfhonderd duizend 1 't Is de eerste maal dat een zoo hoog cijfer wordt be reikt. Een dief is te Gent langs de stang van den bliksemafleider in een venster van de H. Hart-kerk gedrongen, om de offerblokken open te breken en te ledigen. In de gemeente Waregem, wijk Ertbrugge, bij Kortrijk, schijnt men eene echte mijn van gemunt geld te hebben entdekt. Sedert eenige weken vond men daar in den eigendom van den ouden Jan Knockaert, die onlangs gestorven was en zeer sober had geleefd, nu op de eene dan op de andere plaats sommen geld, die in den grond gedolven waren. Na eene nieuwe ontdekking, die Woens dag gedaan is, dacht men zeker nog meer geld te vinden. Inderdaad, men heeft Vrijdag uit den grond eenen tamelijk grooten koffer opge dolven, welke eer.e belangrijke som geld inhield. Dat is nu reeds op een ontelbaar getal plaatsen dat men geld gevonden heeft. Alles bedraagt reed6 verscheidene duizenden franks. Men kan maar niet begrijpen hoe het mogelijk is zoo lange jaren armoedig te leven, en geld te sparen voor een ander. De erfgenamen van Jan Knockaert zijn er natuurlijk de beste mede. Zij worden zoo in eens welhebbende menschen. Vol gens men zegt, zouden er ook gouden en zilveren voorwerpen gevonden zijn, welke nu in den grond gedolven waren. De erfgenamen spreken nu van niets anders dan van gansch den eigendom tot op eene zekere diepte om te woelen, den kende van altijd nog meer geld te vinden. Nu, Zondag is er nogmaals op twee plaat sen geld gevonden in den eigendom van Jan Cnockaert te Waregem. De bevolking van Waregem is volop in beroering door dat bestendig ontdek ken van geld. De nieuwe ontdekkingen van verleden week welke zeer belangrijk waren en degene van Zondag hebben nogmaals eene te begrijpen opschudding verwekt. Zondag zijn er zeer veel menschen naar den geheimzinnigen eigendom gaan zien, maar konden niet ter bestemming geraken daar de eigendom nu door de policie be waakt wordt. Willem Aerts, landbouwer op het Waterschoot,te Belcele, had op Kerstdag zijne kudde schapen, schapenboonen te eten gegeven. Tegen den avond zag hij dat verscheidene dieren ziek waren en rond 9 uren 's avonds vond hij reeds een dood. Den volgenden morgend waren er 16 gestorven Al de doode schapen zijn door den veearts afgekeurd. Het parket is ter plaats geweest met 3 experten om de dieren te onderzoeken. In de gemeente Tubbeke (Tubize), in Brabant, is niet anders spraak dan van een onrustwekkend feit, dat denkelijk tot de ontdekking van eenen moord zal lei den. Vrijdag avond heeft do i7jarigeJoanna De Ville de weverij verlaten, om naar huis te gaan, maar is niet te thuis geko men. Zaterdag morgend vond eene vrouw op den oever der Zenne eenen sjal, een paar holleblokken en eenen voorschoot. De ouders De Ville erkenden die voor werpen als toebehoorende aan hunne dochter. Men heeft peilingen in de Zenne ge daan, maar men heeft geen lijk ontdekt. Twee slecht befaamde kerels, vreemd aan de gemeente, maar die er gezien ge weest zijn. worden verdacht, het meisje aangerand en in het water geworpen hebben. De zoon van den garde der gemeenti Beverst, in Limburg, schoot met het geweer zijns vaders, ter gelegenheid van Nieuwjaar. De garde was afwezig. Toen hij thuis kwam vond hij zijnen zoon gedood door een geweerschot. Men begrijpt de droef heid der ouders. Er wordt veel gesproken over misdaad, die te Courcelles was gepleegd, na eene meeting, die gehouden werd ter gelegenheid van eene staking die reeds maanden duurde. Zondag avond werd eene eerste meeting gehouden voor de mijnwerkers. Eene tweede had 's nachts plaats in het donker en de sprekers bedienden zich van buizen, om zich beter te doen ver staan. Op deze laatste meeting, de zwarte meeling genaamd, werd den aanwezigen aangeraden den eersten mijnwerker, die zich naar zijn werk zou begeven, te doo- den. Verschillige groepen doorliepen straten na afloop der meeting. 's Morgends, ten 5 ure 40, kwamen twee porions, P. Van Erschot en J. Patou, naar hun werk. Nabij de brug werd ge roepen Ze zijn daar I Een gemaskerd persoon sprong naar hen toe en loste ten schot. Van Erschot viel neer gevaarlijk jetroffen door eenen kogel. Zijn toestand hopeloos. Zes personen werden aangehouden, doch later wederom in vrijheid gesteld, daar zij konden bewijzen dat zij geene schuld hadden aan de moordpoging. De socialisten ruien voortdurend de lieden op, om den arbeid te staken ten einde tegen 1 Mei eene algemeene werk staking te bewerken. Later. Het schijnt dat men zich op verschillige punten van Henegouwen aan dergelijke feiten mag verwachten. De roode leiders preken openlijk de staking en zij worden op verschillige plaatsen aangehoord en gehoorzaamd. In de mijn Centre de Jumet ontstond Maandag eene staking. Die in de fabrieken van Marcinelle duurt nog steeds voort. In de staalfabrieken van Sambre et Meuse, te Jeumont zijn de 25o mouleer- ders, welke weigerden het werk te herne men, nu voor goed ontslagen. In de mijnen Grand Conty, te Gosse- lies en in drie putten van Monceau- Bayemont duurt de begonnen staking voort. In de staalfabrieken van Roux is maan dag ook de staking begonnen. Andere aanslagen. Nieuwe slachtoffers. Zelfmoord. Huiszoeking. Te Gosselies is ook een werkman aan gevallen en gekwetst. Te Wayaux werd een man aan het hoofd gewond, door eenen steen, die een staker had geworpen. Te Jumet hebben vijf-en-twintig sta kers, op de binrsnplaats eener fabriek, eenen toezichter aangerand. Nadat de aanvallers ook eenen leurder hadden uit geplunderd, werden zij door de gendar men op de vlucht gejaagd. Verschillige aanhoudingen zijn reeds gedaan. Te Roux heeft een staker, die sedert hij het werk had laten staan alle dagen dronken was, zijne vrouw met den dood bedreigd en toen zich door verhanging gezelf moord. Te Gosselies heeft het parkst eene huiszoeking gedaan in het Maison du Peuple en de boekhouding in beslag ge nomen. De gekwetste V an Erschot, ligt op zijn uiterste. Hij had, evenals zijn gezel Patou, dreigbrieven ontvangen. Tusschen Bergen en Lens, in de kleine gemeente Masuy-Saint Pierre (450 inwoners) woont de öojarige bareelwach ter Lacroix met zijne 4ojarige vrouw, welke laatste reeds sedert verscheidene jaren ongeoorloofde betrekkingen had met zekeren August Delehaye, een 3oja- rigen wildstrooper, wiens reputatie verre van goed was. Zondag avond rond half 8 kwam La croix thuis. Nauwelijks had hij de deur geopend of Delehaye sprong vooruit en schoot den man eene geweerlading in de borst. Van dichtbij gelost, had de lading bal gevormd, en Lacroix viel steendood neer. De moordenaar zette het geweer in eenen hoek, ging toen met de grootste kalmte aan eenen gebuur vertellen wat er gebeurd was en begaf zich dan naar den bareel, waar hij op post bleef, als ware hij de bareelwachter zelf. De vrcuw, middelerwijl door schrik ge dreven, en beangst om de misdaad waar van zij de oorzaak was. ging het feit aan andere geburen vertellen en zoo waren weldra de gendarmen en parket op de hoogte van hetgeen gebeurd was. Zij vonden Delehaye, die kalm langs de spoorweghaag wandelde. Hij liet zich zonder verzet aanhouden, en werd even als de vrouw na ondervraging en volle dige bekentenissen, naar de gevangenis van Bergen gebracht. Een logementhouder te Bergen Staquet genoemd, had eenen zijner kost gasten. Belette, aan de deur gezet. Dit belette Belette niet, toch in de afwezigheid van Staquet, nog te komen en zich door de vrouw te later, opdienen. De patroon verraste hem Vrijdag terwijl hij zat te eten. Staquet wierp hem buiten en smeet hem zelfs de telloor naar het hoofd. Ter wijl nu de twee mannen voor de deur van het huis, lijf om lijf vochten, klom de vrouw naar boven om door 't venster der eerste verdieping te springen. Zij werd met gebroken ruggraat naast de twee vechters opgenomen. Eene wandeling in de schilderach tige streek van Trois-Ponts en de water val van Coo moet nu in verre na niet zoo aangenaam zijn als in het rtissezoen, wanneer duizenden toeristen die streek doorkruisen. Na twee dagen dooi, zoo schrijft men, is het opnieuw beginnen te sneeuwen, zoodat de wegen werkelijk onbegaanbaar zijn. Dat is nog niet alles. De inwoners der dorpen zien groote herten rond de dorpen zwerven, het voedsel zoekend dat zij in de bosschen niet meer vinden en zelfs komen wolven, die men sedert 3o jaar niet meer in deze streken zag.de Duitsche grens over. De bestuurder der Source de Chrevron heeft er verleden week een geschoten en nabij de grensgemeente Malmédy heeft de eigenaar eener jacht in het Hertogen- wald er niet minder dan negen bij elkaar gezien. Hij schoot er drie, wegende 52, 44 en 32 kilos zwaar. De XX* Siêcls, waaruit wij dit over nemen, blijft echter geen borg voor het nieuwske, dat elk jaar met het sneeuw- sezoen terugkomt. Te Onoz-Spy is een huis, bewoond door den 7ojarigen M. Pirmez, uit oor zaak van den sterken dooi, ingestort. Men dacht den ouderling stellig dood onder de juinen te vinden. Toch is hij zwaar ge- cwetst en, gezien zijnen hoogen ouder dom, misschien wel levensgevaarlijk. De gevolgen van den dynamietaan- slag te Leval-Trahegnies zijn erger dan men wel eerst meende. De bom, die door het keukenvenster naar binnen werd ge worpen, was samengesteld uit eene blik ken bus, gevuld met stukken ijzer. De vrouw en de dochter hadden juist het keuken vertrek verlaten, toen de vrouw in de eetkamer zijnde, het gerucht van eene brekende ruit hoorde. Zij meende dat het lampglas sprong. Doch ziende dat dit in goeden staat was, keerde zij terug naar de keuken en bemerkte daar de bewuste bus, waaraan eene brandende lont gevestigd was. Vlucht, vlucht I riep zij, het is een bom I En daarop snelden de vrouwen heen, doch zij hadden de deur nog niet be reikt, of de ontploffing had plaats en werd gevolgd van een hevig gekraak, terwijl een dikke, naar poeier riekende smoor het geheele huis opvulde en be lette te zien wat er eigenlijk gebeurd was. De vrouwen verloren het bewustzijn en werden bijgestaan door de ter hulp snel lende geburen, die den slag gehoord en zelfs den schok gevoeld hadden, zoo hevig was de ontploffing geweest. De schok had naar boven gewerkt, zoodat het plafond vernietigd en het ribbenwerk ervan verbrijzeld werd. Van de vensters, deuren en meubels was niets te vinden dan splinters. Door het omhoog werken van den schok zijn de never.vertrekken eenigzins gespaard gebleven. Toch zijn ruiten en muren ge- bersten en meubelen beschadigd. De statieoverste Hanould is een be minnelijk en geacht man, even als zijne echtgenoote en igjarige dochter, zoo dat men niet gelooft dat de aanslag eene daad kan zijn van wraakneming. Eerder denkt men dat zij in verband staat met de dief stallen, die in dc laatste dagen in deze statie gepleegd werden. Nog den nacht te voren werd er uit het goederenmagazijn een korf boter en eene baal leer gestolen. Het parket van Charleroi heeft een lang onderzoek gedaan. Te Cortessem, in Limburg, is een man, die aan godsdienstwaanzin lijdt, Libotte genaamd, die een hevigen wrok scheen te gevoelen tegen het huisgezin Grosemans. Nu dezer dagen hoorden de dorpsbe woners een geroep van moord hulp I en toesnellende, vonden zij Libotte bezig met een lid dier familie, een ipjarigen jongeling, te moorden. De boeren stonden zoo verstomd bij het zien van het drama, dat zij niet durf den tusschenkomen en Libotte sloeg voort met zijne ijzeren staaf op het hoofd van Grosemans. Toen twee gendarmen toesnelden, «tak hij zijn slachtoffer met den punt der staaf in het hoofd. Hij liet zich, zonder tegenweer, door de gendarmen aanhouden en binden. Op het oogenblik dat dit drama ge beurde, was een broeder van den moor denaar naar Tongeren, om eenen anderen broeder te bezoeken, die daar ook zinne loos in het gasthuis opgesloten is. Schandaal. De kapel van het oude klooster der Dames de l'Eucharistie, op den hoek der rue de Douai en boulevard de Clichy te Parijs, voor twee jaar aan zijne bestemming onttrokken, is thans veranderd in eenen schouwburg voor cinematograaf. Te Perigueux zijn professors en leer lingen van het seminarie door gendarmen en agenten met geweld op de straat ge zet. De leerlingen kregen bijna geen tijd om zich behoorlijk aan te kleeden. Te Brest heeft men al de straten, die den naam van eenen heiligen dragen, herdoopt. Zaterdag heeft men reeds de naamplaten weggenomen. De eigenaars van het huis op den hoek der rue St-Yves, hezben geweigerd het plaatje op hun huis te laten zetten dat nu den naam draagt van rue Emile Zola. Mgr de Bisschop van Verdum heeft openlijk en krachtdadig geprotesteerd tegen eenige schatbewaarders van kerk fabrieken, die zoo zwak zijn geweest zelf de goederen en titels der fabrieken naar den sekwester te brengen. Dijnsdag zijn de seminaristen en tal rijke priesters krachtens de scheidingswet naer de kazernen teruggekeerd. Belgische werklieden waren te Maisse (Seine et Oise) aan den arbeid. Een hun ner werd ziek. Alle dagen kwamen de makkers hem in 't gasthuis bezoeken. De ziekte verergde en Is. Coussement van Elsegem verwittigde seffens een Vlaam- schen priester te Parijs, daar de lijder geen enkel woord Fransch verstond. 's Anderendaags, 's morgends was de priester daar, om troost en verlichting te brengen aan den Gaverschen werkman. Het kwam ook uit dat zijne zuur ge wonnen centen gaan vliegen waren eu geen woord Fransch kennende, wm het

De Denderbode | 1907 | | pagina 2