Zondag 27 Januari 1907 5 centiemen per nummer 57- Jaar 5917 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de S)ad en 't Arrondissement van Aalst. JOSEPH EEMAN. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Om hooger te klimmen. Zondagsrust. Kleine burgerij. Begrafenis van den DE DENDERBODE. Pit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- keoing van den volgendon dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-76 voor dry maanden, vooropte betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont- va ïgen zyn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, Nr 31, en in alle Postkantoren des Lands. CUIQUK HOIJM Per drukregel. Gewone 16 centiemenReklamen fr. 1-00 Vonnissen op 3" bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele vaa dit blad. AALST, 26 JANUARI 1907. Wie op deze wereld wil zijnen maat schappelijk en toestand niet verbeterd zien Wie wil niet hooger klimmen?.. Alle menschen dezen naam waardig strijden en zwoegen om hun beslaan beter en gemakkelijker le maken Dat heet men DE STRIJD VOOR. 'T Lt-VEN. Talrijk zijn ze, zij die om spoedig hooger te klimmen tol alle middelen goede en slechte hunne toevlucht nemen en veelal komen zij snel, ja, veel te snel aan 't toppunt hunner ladder om dan erbarmelijk naar beneden te tuimelen tot hunne oneer en schade. Gelukkig zyn zij die bedaarder en verstandiger zijn, die het gepaster weten aan boord te leggen om hunnen staat te verbeteren en aldus van minderen rang tot eenen benydendensw-aardige» stand in de samenleving te geraken. Die menschen welke door eene aan houdende noeste w erkzaamheid tot eene tamelijke hoogte geklommen zijn. waar zij zich weten te behouden, diegenen zijn de hesten die te vinden zijn en mo gen zich over hun geluk verheugen. Maar om eens tot 't getal dezer geluk kigen te belmoren, wal hoeft er gedaan te worden Men moet van jongs af het bezit be trachten der volgende eigenschappen Vooreerst men moet zorgvuldig in zijn hert bewaren dit goed gevoelen dal, met moed en vertrouwen, ons oog naar omhoog doet richten; dat goed gevoelen dat ons de hulp in onzen levensstrijd doet zoeken niet bij de menschen maar welbij Hem, welke alleen oppermach tig is en die hulp alleen geven kan. Men moet in zijnen levenswandel vriendelijk, minzaam en beleefd van omgang zijn en dienst'veerdig voor zijnen cvenaasten. Als hoofdyereischte de eerlijkheid zoodat eeniegelijk de overtuiging hebbe dat men in ons volle vertrouwen stellen mag en op onze bescheidenheid steunen. De nauwgezetli -id moet stipt zijn in al onze werken, opdat men ons met veel mag gelasten en op ons staat maken. Slechts een woord mag men hebben en dit moet gezegeld zijn. Wal beloofd wordt moet uitgevoerd worden al is het nog zoo lastig, toch moet men borg blijven voor zijne aangegane verbinte nis. Laat ons dan niet lichtzinnig zijn en meer beloven dan wij kunnen uit voeren of geven. Vooral is het noodigonze inborst te verbeteren derwijze dat het schadelijk er als verderfelijk onkruid worde uiige roeid en dan alleen zullen wij, do lessen der ondervinding benuttigend, onze handelwijze gansch regelen naar eene heilzame rechtschapenheid. Om hooger te klimmen, om iets van tel te worden moet men halsstarig willen Eerst grondig overwegen en dan vooruil Voor de hinderpalen die onvermijdelijk ons levenspad zullen komen versperren, mag men niet terug schrikken integendeel wij moeten zc met kloeken moed en ijzeren wil be vechten tot zij ons pad vrijlaten. Vooral moet men slaaf zijn van werk en plicht. Wie dit is mag als een vrij man op treden Niet terugschrikken voor het werk al ware het nog zoo lastig maar om den plicht gansch te volbrengen moet men zijne taak krachtdadig tot het einde toe weten te vervullen. Niets wat goed en heilzaam is mag te lastig vallen en alle gelegenheden moet men te baat nemen welke zich voor doen hoe gering zij ook wezen. Aan geest en lichaam moet men door een matig en gt-regold lev< n de noodige krachten verzekeren, welke men zoo noodig heeft in den strijd voor 't loven. Altijd moet men gewapend zijn met taai geduld en onwui kelearen moed, altijd bedaard of kalm blijven, zelfs in de grootste tegenslagen en liet droefste wedervaren des levens om in bet leed en verlies die ons zijn overge komen nog ons voordeel te kuunen vin den. Om hooger te klimmen zijn er dus nog al talrijke vereischtcn alleen wel getemperde karakters zijn het die liet met geringe hulpmiddelen kunnen be proeven. Men verliezen uit het oog niet dat de meusch als hij den goeden weg bewan delt en maar wil vooruitgaan dat hij liet kan en wel sneller zal vooruitkomen als hij het denkt en zich ook een kracht dadig goed getemperd karakter vormen kan Aan hen dus die tot hunne lotsverbe tering werken willen, is al het boven staande dringend aan te raden 't Is dwaasheid le gelooven dat voorspoed, geluk, welvaart in een woord, van den blinden toeval van enkele kans afhangt en wie er zich op vertrouwt zal to kort schieten. Maar hij die zijne levenswijze naar wal. wij hier hooger schrijven, zal welen te schikken, zal hooger klimmen tot waar hij zijn moet om zijnen maat- schappelijkeu toestand te verbeteren Van" 's middags tot middernacht eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 27 Januari 1907, M. Callebaut, Boter markt. De nationale commissie der kleir.e bur gerij is Dinsdag morgend vergadering gc weest in het Paleis der Academiën, onder voorzitterschap van M. Cooreman, om te beraadslagen over de wenschen door hare vierde afdeeling aangenomen. De eerste dezer wenschen ver - laart het patentrecht wettig in België, doch stelt tevens vast dat de van kracht zijnde wet geving niet meer beantwoordt aan den tegenwoordigen toestand van handel en nijverheid en dat er bijgevolg reden be staat om ze te hervormen. M. Stevens drukte het gevoelen uit dat het voldoende was de van kracht zijnde wetten te herzien, en, na tcnige woorden van M. Varlez, die deze meening onder steunde, heeft <ie vergadering zich bij het gevoelen van M. Stevens aangesloten. De commissie heeft vervolgens eene rei ks wenschen aangenomen ten voor- deele van het behoud der patinten en der plaatselijke taksen, zonder verbiedend karakter, die aan de rondleurders worden opgelegd de vet koop van nieuwe koop waren zal moeten getroffen wotden met dezelfde taksen als het rondleuren de eetwaren en de oudheden zullen met de kleinste taks mogen getroffen worden. Dn commissie heeft ook den wensch ungedrukt te zien i° bespreken en aan nemen eener reeks maatregels van aard het gebruik van alcool te verminderen 2° de uitgaven veroorzaakt door de vlet schkeuring ten laste leggen der open bare besturen 3° het toezicht over het vleesch op de kramen ernstiger en doel matiger maken. M. Lambrechts toonde aan dat de afdeeling eenparig is geweest om te be slissen dat de lasten tusschen de inrich tingen van verkoop met groot capitaal (bazats, groote magazijnen, enz.) en de kleine vtrkoopeis billijker diet.en ver deeld te worden. De statistieken bewijzen dat er eene verkeerde bi scherming be staat hoe grooter de verkoop is hoe minder belangrijk de belasting. Het is eene dwaling te gelooven dat eene nieuwe patent de uitbreiding der groot-- magazijnen zou verhinderen. Het voorbeeld van Duitschland bewijst het. Men moet de gelijkheid zoeker, in de fiscale maatregelen en niet meer dan dat. M. Van der Cruyssen deed opmetken dat ue kleine burgerij geene bijzondere belasting vraagt voor de groote magazij nen. Zij is van oordeel dat de openbare lasten niet billijk verdeeld zijn en dat nten in de belasting door de groote maga zijnen betaald, eene zekere opklimming moet aannemen. Deze opklimming zou vergoed worden door dc vermindering der ulgemeene kosten. Na eene beraadslaging waaraan de heeren Brassine, Vaih z, i'runard. Van der Cruyssinen LambrtchiS deel namen, werd er besloten de bespreking over de wijzigingen aan het paletustelsel toe té brengen te verdagen tot 5 Ftbruari. De zitting werd om xa uren gesloten. betreurd n heer Zaterdag 11. 19 Februari, heeft de plechtige lijkdienst- en begrafenis van den zoo betreurden heer Advocaat Joseph EEMAN, te midden van eenen onge- meenen talrijken toeloop van vrienden en kennissen plaats gehad. Onder dc aanwezigen bemerkte men den heel de Kerchove, Gouverneur onzer Provin cie, MM. Van Vrechem en Eug. de Kercliove, Seuateurs. De Sadeleer, de Bethunc. Pirmez. Volksvertegenwoor digers, Cooreman en De Riemaecker, Leden der Bestendige Deputatie. De Reu provinciale Griffier, Pieraert, Oud volks vertegenwoordiger, DeClippele. Arron- dissemonts-commissaris. Schels! raete, De Vis, Moyersoen, provinciaal Raadsleden, Ghceraerdst, Burgemeester, Meert, De Glieesl en Do Hert, Schepen der Stad Aalst, de Leden van 't Bureel vac Wel dadigheid, talrijke Rechters en Advo caten met D'Haenens, Stokhouder aan 't hoofd, verscheidene E.E. H H. Pas toors en Burgemecsiers van omliggende emociiten, en meer andere voorname heeren welke wij de eer niet hadden persoonlijk te kennen. Ten Sterf huize werden twee lijk reden uitgesproken, de eerste door M D'Hae nens, Advocaat teSt.Nicolaas, Stokhou der der Adv oca ten hal ie van't Rechterlijk Arrondissement Deudermonde de twee de door M. Odilon Vanderhaegen, in naam der Catholieke Vereeniging van 't, Arrondissement Aalst. Lijkrede van M. D'haenens. (Vertaling.) Mijnheer en, Mijne dierbare Confraters, In naam van de Advocatenorde der Balie van Dendermonde, heb ik den droevigen plicht tien laatsten vaarwel toe te sturen aan den uitmuntendén confrater die Meester Jozef Eeman was. En't is niet zondt r hevige ontrcerine dat ik op dit oogenblik het woord neem, om te z ggen hoe groot het verlies is dat wij ondergaan en wat onzj dierbare confrater Eeman was. Na schitterende studiën in het St-Jozefs- cnllegie dezer stad en na met niet min vrucht zijne diplómas in tiet hooger onder wijs veroverd te hebben, bekwam Jozef Eeman 't diploma van Doktor in de Rech ten en dat op eenen nog zeer jeugdigen ouderdom, hij telde nog ten volle geen 22 jaren. Hij trad dadelijk in het werkdadig leven der Balie, onder de leiding zijns geëerden vaders, onzen gtachter. confrater Meesier Rudolf Eeman, en, zijn proefjaren gerin- digd, wierd bij van af 3o Januari igo3 in geschreven op de lijst der Orde. Het grondige onderwijs en de zoo uit - gelezen e opvoeding welke hem toegene- gene meesters van 't Colligie van Aalst rijkelijk l.adden geschonken, de groote ondervinding en bet scherpe geestvermo gen van Meester Eeman vader, die zijne eerste stappen lridiie, moesten eenen ge lukkigen wildoenden invlotd hebben op gansch zijne loopbaan. Hij was een onberispe lijk advocaat, en had van zijnen plicht het volkomenste bi grip. Een hem toever'rouwde zaak maakte hij de zijne en eigende hij zich toe. Hij bestudeerde ze onder al nare vormen en wanneer hij ter zitting kwam, breidde hij ze uit, cn gaf u oogen- blikki lijk de overtuiging dat hij ze door grond had. Zijn-, uiteenzetting was kort en klaar, hij de» d de verschillende mid delen gelden met talent en overtuiging en wannee r de tegenstrever een of ander afwijzingstniddi 1 scheen te hebben tegen In t stelsel dat hij vooruitzetie, liet hit g-past antwoord zich niet lang wachten Soms onstuimig cn vurig in zij re weder antwoord, soms wat koit van stof, hield Jozef Eeman er aan volstrekt recbtscha pet: en nauwkeurig te zijn. Zoo behaagde ons dit rechtzinnig, loyaal, vrank en openhartig karakter, dat allen tot zich trok welke met hem omgingen. Mi 11 mag zeggen dat hij aan de Balie niets dan vrienden telde. Wij beminden hem allen. De Richtbank luisterde naar hem, en men n-ag ztggen, dat, ondanks zijnen jeugdigen ouderdom, ondat kshij onlangs bij de Balie was ingeschreven, trokken zijne klare uiteenzettingen, zijne schitte rende pleidooien de aandacht der Recht bank en brachten veel bij tot zijnen bij val. Zaken onl ngs voorde Rechtbank van Koophandel en liet Hof gepletec hebben er het beste bewijs van geleverd. Deze zoo schitterende loopbaan zoo rijk aan beloften, immers indien men In eene loopbaan heeten mag, nauwiijks acht jaar aan de Balie, proefjaren inbegre pen, was hélas van zeer korten duur, n de onverbiddelijke dood moest ons te vroeg dei gene ontnemen welken wij allen beminden. Over eenige weken toen wij de kwaal vernamen welke tot het noodlottig einde leiden morst, kon men zich in 't Paleis niet ontmo ten zor.der naar de gezond heid van J ztf Eeman te vragen, en wan neer men z gde dat de ziekte ongelukkig lijk voortgirg, was de droefheid op eenieders aangezicht te lezen. Mijn dierbare en goide confrater, uwe gedachtenis zal onder ons blijven, gij zult een e.lel voorbeeld van beroepsdeugden blijven. Maar hoe groot het verlies van een waardijen en geëerden confrater voor ons zij, hoe grooter is het niet voor de zijnen Zijne zoo waardige familie en voorna melijk zijn vader, onze geëerde en be minde confrater, Meester Rudolf Eeman, zullen mij toelaten hun, in naam der gansche Balie, de gevoelens van innige smart en deelneming uit te drukken. Er bestaan geen mensctielijke vertroostingen voor zulke smart daarom sluiten zich al de Leden der Balie hij de Familie aan om den Allerhoogsten te vragen aan hunnen jeugdigen confrater de waardige belooning ie schenken voor eene loop baan, zeer kort helaas 1 maar zeker goed vervuld. In naam der Balie, leg ik op deze lijkkist neder onze vriendschap, onze smart en onze gebeden I Lijkrede van M. Od.Vanderhaegen. MIJNHEEREN, Het zij mij toegelaten, in naam der Catholieke Vereeniging van Aals eene laatste hulde toe to brengen aan onzen diep betreurden vriend Joseph Eeman. Welken diepen indruk heeft op ons allen het vernemen van zijn ziek zijn gemaakt. De kwaal, waaraan hij leed, was, zegde men, zeer ernstig toch, men wenschte. men hoopte zijne genezing, men bad vurig voor hem en gedurende veertien dagen leefde men tusschen hoop en vrees. Dinsdag om 10 uren ver spreide zich, als een bliksem, de droe vige mare van zijn overlijden. Ilij was dood, dood op den jeugdigen ouderdom van 29jaren. Welken slag voor zijne familie, zijne vrienden en kennissen Joseph Eeman was een uilgelezen geest. Na zijne studiën met de grootste onderscheiding volbracht te hebben in de Hoogeschool van Leuven, was hij zich als advocaat kotnen vestigen in zijne geboortesta bjj zijnen achtbaren vader die in hem een kostbaren mede helper vond. Welsprekend en eene doorgronde ken nis der rechtsleer bezittende, stak hij seffens uit onder zijne confraters en be kleede aan de balie eene belangrijke plaats. Maar Joseph Eeman vergenoegde zich niet met zijn ambt van advocaat uit te oefenen. Hij was een overtuigde oatho- liek en zijn schoon talent, zijne krachten en alle zijne begaafdheden wilde hij be steden tot het doen zegepralen zijner politieke gevoelens. Hij maakte deel van het Midden-Corai- teit der Catliolieke Vereeniging en telde onder hare voornaamste werkers. De sociale werken vonden in hem een ieverigen voorstaander. Eene bij zondere genegenheid voelde hij voor den kleinen burgeren den werkman. Door zijne rondborstigheid, door de ontelbare diensten die hij hen bewees wierd hij aanzien als een waren volksvriend en genoot hij eenen kostbaren invloed voor den kiosstrijd. Zijn loopbaan, slechts begonnen scheen schitterend te moeten wezen Allen hadden op hem de oogen gevestigd en zouden hem, om zijne begaafdheden en zyne volksliefde, mei de eerste gelegen heid geroepen hebben om de catholieken te vertegenwoordigen in de beraadsla gende vergaderingen. Helaas de onverbiddelijke dood heeft ons schielijk dezen droom ontnomen. De mensch wikt en God beschikt. Het verlies ons door het afsterven van onzen betreurden vriend berokkend is onherstelbaar 't is een bijzonder gevoe lig verlies voor zijnen achtbaren vader, voor zijne moeder, voor al zijne bloed verwanten het is groot, zeer groot voor ons allen die in hem onze hoop geplaatst hadden. Dat nochtans Godswil zij volbracht. Het is met die gevoelens van christe lijke onderwerping dat ik aan onzen dierbaren vriend Joseph eenen laatsten vaarwel toeroep. Vaarwel en tot wederziens in den Hemel. Op 't Kerkhof werden 4 lijkreden uit gesproken Liikredp van Pirmez' voiks- aj j vue vertegenwoordiger van Charleroi, Voorzitter der Federatie van de Catholieke Jonge Wachten van Bel gië (vertaling) Gods inzichten zijn ondoorgrondelijk en wij moeten voor zijnen Wil buigen, maar hoe wreed ook zijn soms zijne be slissingen. Hij komt ons te ontrukken in de vol heid zijner krachtin, in dc krachtdadig heid van zijnen wil, in den bloei zijner toewijding een man op den welken wij groote hoop vestigden en welken wij allen hadden leeren beminnen om zijne zoo volmaakte hoedanigheden. Als Voorzitter der Nationale Federatie der .Catholieke Jonge Wachten, vervul ik de droevige zending van aan deze welke haar schatbewaarder was een laatste vaar wel te zeggen. Nooit zullen wij vergeten wat de zelf opoffering, de zelfsverloochening van Joseph Eeman waren. Man van rechterlijke weienschap, man met bestuurkennis, was hij begaafd om eene schitterende loopbaan te volbrengen. God heeft er anders over geoordeeld, dat zijn Naam gezegend zij Mijnheeren, het leven en de dood van onzen geliefden Eeman zijn voor ons allen een voorbeeld en eene les, eene les om ons te waarschuwen dat zelfs eene bloeiende gezondheid ons niet beschutten kan tegen de verrassingen van een onver wacht einde, een voorbeeld om ons aan te moedigen in de volbrenging der plicht aan de welke hij altijd is getrouw geble ven. In naam der Nationale Federatie der Catholieke Jonge Wachten tot weerziens, lieve Eeman, dat God U vrede schenke I I iiLi'iulo van M Desideer De lj,Jli,u,c Wolf. Voorzitter der Aalstersche Catholieke Jonge Wacht MIJNHEEREN, Als Voorzitter der Catholieke Jonge Wacht, heb ik de droeve en pijnlijke plicht te vervullen, eene laatste hulde te brengen aan onzen zeer verkleefden en zeer betreurden Onder-Voorzitter, Myn heer Joseph Eeman. Geene woorden kan ik vinden, om de droefheid en de smart uit te drukken, op ons allen teweeg gebracht door het verlies van onzen waarden en edelen vriend. Eene merkelijke beternis scheen zich in den toestand van Joseph verklaard to hebben, en wy koesterden reeds allen de vaste hoop, ons weldra in zijne volko mene herstelling te mogen verheugen, toen plotseling de schrikkelijke tijding van zyn overlijden ons trof Die treurige dag, waarop de onver biddelijke dood. ons dezen, nog zoo jeug digen gezel, ontrukt heeft, is diep in onze harten geprent. Nu hij onze rangen verlaten heeft, zullen wij weldra de groote ruimte ge voelen, welke hij in ons midden laai wij zullen eerlang bestaligen dat wy niet meer aan onze zijde hebben, dien- gene, welke ons in alle moeilijke oogen blikken, met zijnen wijzen raad bijstond, welke ons opwekte telkens onze moed verzwakte, welke immer onze ieverige en trouwe leider was, in een woord, diengeno welke het leven, de ziel, de hoop onzer Jonge Wacht uitmaakte Aan wie van ons heeft hij geen dienst bewezen Arm en rijk, kleinen groot, jong en oud, allen wendden zich tot lietu, cn steeds met dezellue vriendelijkheid, en dezelfde dienstwilligheid, wist hij- hei troost en hulp te geven. Welke hinderpalen heeft hij niet over wonnen welke ontberingen heeft hij zich niet opgelegd om zijne medebur gers dienst te bewijzen, om hun genoe gen te doen, on ze te verplichten. En nochtans was hij immer en altijd bereid welke moeite hij zich ook geven moest, op oen eerste verzoek zijne nieuwe dien sten te verleenen. Anderen hebben u reeds gesproken over zijn onbetwistbaar redenaarstalent en zijne talrijke kennissen. Met recht waren wy dus trotsch en gelukkig, zulken begaafden Onder- Voorzitter te hebben, en ik aarzel niet te verklaren, dat zijn al te vroegtijdig verlies, voor ons gansch onherstelbaar is. Ach, waarom moest onze trouwe vriend Joseph zoo jeudig nog, aan het leven ontrukt worden Waarom mocht hij zijne zoo schitterend begonnen loop baan niet voortzetten Waarom mocht hij niet, lange jaren nog,zich verheugen in de oprechte genegenheid welke wy hem allen toedroegen De hesluiten van God zyn niet te door gronden. Wij zijn Christenen onderwerpen wij ons aan Hem Schijnt het leven van onzen duurbaren vriend zoo kortstondig te zijn geweest, in de oogen van de Alvoorzieuigheid was het langdurig ge noeg, om aan haren verkorene het eeuwig geluk te verschaffen. Joseph was ook een der voorbeeldig- ste zonen, begaafd met een gouden hart, bezield met eene grenzeloozc ouderliefde, en daarenboven, nog een aangenaam on openhartig karakter. Hij was de troost en het geluk zijner ouders, dc vreugde zijner broeders en zuster, de roem zijner familie. Allen waren er fier over, en met reden. Immers, zyn waar talent, on zijne hooge verdiensten verzekerden hem eene eervolle en schitterende toekomst Helaas, al deze prachtige vooruit zichten zijn verijdeld De Almachtige God heelt hem nog meer roem, nog meer glorie willen verleenen Mocht de tegenwoordigheid zijner zoo talrijke vrienden, hier rond het kille graf, mochten deze weinige woorden uit de innige gevoelens des harten voort vloeiende, eenigen balsem brengen aan de diepe droefheid zijner troostelooze ouders Vaarwel, duurbare vriend, 'vaarwel diepbetreurde Joseph. Gij die overleden zijt in den vollen bloei uws levens, gij die ons ontnomen zijt te vroeg, ja veel te vroeg. De Jonge Wachten beminden u zoo teederlijk. De Jonge Wachten be. weenen u, maar zullen u niet vergeten. In hunnen naam zeg ik u nog een laatste vaarwel. J 1 I iiL i'orlp Van M- D- Cooreman, in naam der Duivenliefheb- bers-Maatschappü van 't Land van Aalst: Geachte Heeren en Medeleden, Het is met benepen harte, dat ik de taak, die gij mij. in naam onzer Duiven- liefhebbers Maatschappij oplegdet, zal volbrengen Immers, het geldt hier een laatste vaarwel toe te sturen, aan hem die ons zoo duurbaar was, aan den Heer Advo kaal Jozef Eeman, onzen geliefden Voorzitter. Sinds eenigen tijd liepen er over do gezondheid van ons aller vriend, onrust barende tijdingen. Elk uur dat vorderde steeg de angst in ons midden, in dien kring van vrien den waarvan liy de spil, de ziel was, en toch viel ons de zware slag zoo hard, het trof ons zoo diep toen wy vernemen moesten, dat die goede krachtige man de eeuwigheid was ingetreden. Het komt ons, duivenliefhebbers van liet land van Aalst, niet toe uwe gaven te schetsen welke iedereen u toekende, uwe edele ziel. uw hart dat blaakte van liefde voor waarheid en recht, voor den evenmensch, en voor den min bedeelde der fortuin. En toch hebben wij dat alles gezien, dat alles wisten wij omdat die gevoelens u eigen waren en gij die toepastct in ons sport, waar dank aan u, dank aan uw werken en veren recht en vrede troonden en elkeen voor uw doorzicht voor uwe kennissen met eerbied het hoofd boog. Aan U, betreurde Voorzitter, danken wij alles, aan U danken wy het ontstaan hei leven, het bloeien van onzen bond

De Denderbode | 1907 | | pagina 1