Vredegerecht van Aalst. Ditjes en datjes. Allerhande nieuws. Voorden Catholiekendag. Luisterrijk Avondfeest BERICHT. AELST. I tegtin den Hoest en de vailfnè- Maar zwetst gij niet Aan U is die prachtige uitstelling te wijlen waar anderen als een voorbeeld op wijzen, aan U is die hooge vlucht te danken welke de bond boven vele soort gelijke uitstellingen heeft genomen. En als w(j hooger en hooger klom men, als wij dank aan uwen rusteloozen arbeid, aan uwen wijzen raad steeds zegevierend voorttraden, daar komt die onverbiddelijke dood ons dien wakkeren Voorzitter, dien voorbeeldigen werker ontnemen en wij moeten dien krachti- gen man, in den bloei der jaren niet tot aen zege, maar helaas tot het graf ver gezellen. O Voorzitter, waarde vriend, dit af scheid treft ons diep. In u verliest eene alom geëerde familie een ontschatbaren telg, in u verliest de kleine man, de behoeftigen ook al een sterken en steeds ongekenden steun, maar in u ook ver liezen wij onzen leidsman, ons hoofd, deze die onzen bond stichtte, opleide en ten zege voerde. 0 God, wij onderwerpen ons aan uw ondoorgrondelijk besluit, wij ook bren gen U een offer, een duurbaar offer van vriendschap den altijd geëerden, nooit vergeten V riend en Voorzitter. Vaarwelo edele ziel, te uwer eer. te uwer gedachtenis doen wij als vrienden onzen plicht en houden wij uw werk, uwe stichting recht. Vaarwel tot in een beter oord, en dat dat Heer u zegene en loone, voor al het goede dat gij hier hebt volbracht. I üLi'Prlf* van M Verhulnt, in i^ijKicuvj naam der Maatschappij van onderlingen Bijstand Werklieden en Burgers der Stad Aalst. MIJNHEEREN, Ik kan deze droeve en treffende cere monie niet laten eindigen, zonder hulde te brengen aan den achtbaren overle dene en zulks in den naam van de 6 700 leden van de Maatschappij van Onderlingen Bijstand Algemeene Bond van Werklieden en Burgers, waarvan hij Eerevoorzitter was. U zeggen wie den dierbaren Overle- deno was, is onnoodig. Anderen meer bevoegd dan ik, hebben u zijn uitstekend talent en bezondere begaafdheden doen kennen. Ik zal er bijvoegen dat Hij voor ons was, eenen waren volksvriend, in den vollen zin van 't woord. Hij was ook eenen onbaatzuchtigen raadgever, een machtige steun en bovendien een groote weldoener. Wat kunnen wij doen diepbetreurden Eerevoorzitter, voor alle de weldaden welke gij ons bewezen hebt Niets beter, dan ons kortelings vereenigen in den Tempel Gods, en samen onze bede den Heere opdragen omdat Hij uwe lieve ziel zoude verleenen, de gelukza lige Eeuwigheid, wat wij allen wen- schen. Vaarwel I allerdierbaarste Eerevoor- zitter in de eeuwigheid zullen wij malkaar terug zien. Zitting van Donderdag 17 Januari, 's voormiddags. Bij het aanvangen der zitting hield de heer Calbwaert, Vrederechter, de vol gende redevoering, aan de welke geant woord werd door M. O Vanderhabgen, in naam der Aelstersche Balie M. Calewaert, (vertalinc.) MIJNHEEREN, Ik mag niet vergeten dat ik de eer heb gehad toe te behooren aan de Balie van Aalst welke altijd in de beste betrekkin gen is geweest met den cantonalen Ma gistraat. Daarom aanzie ik het als eenen plicht hulde te brengen aan den jeugdigen con frater dien gij komt te verliezen. Meester Jozef Eeman bezat eene gron dige rechterlijke wetenschap, in de be pleitingen der zaken gaf hij getuigenis van een onbetwistbaar talent. Zijn vroeg tijdig afsterven is een groot verlies voor de Balie dezer stad. Wij bieden aan den brdroefden vader aan de troostlooze familie, onze oprechte deelneming. Na de lezing der vonnissen en 't rtgle- ment van den rol, zal de zitting geheven worden ten tcckin van rouw. Antwoord van M. O. Vandcrhaegen (VERTALING.) MIJNHEEREN, In naam der Aalsursche Balie houd ik er aan mij 3an te sluiten bij de hulde welke de heer Viederechter aan de nagedachtenis van enzen betreurden confrater, Meester Eeman, komt Ie bren gen. De mare zijner docd heeft onsallendiep getroffen. Meester Jozef Eeman was een uilgele zen geest, een uitsttkend verstand aan eene klare en gemakkelijke welsprekend heid paard*: l.ij een buitengewoon vlug begiip, c«n zeker oordeel en niettegen staande zijn jeugdigen ouderdom bezat bij de rechtswetenschap in ruime mate, Opgeleid in de praktijk der Balie door de voorbeelden en lessen zyns vaders, bracht hij hel in eens tot eeni bevoegd heid en ten gemak van wtrkdadigluid die bij vele anderen de vrucht zijn eener lange ondervinding. Hij toonde in het uitoefenen van zijn ambt eene stipte naleving der regels van confraterniteit zijn omgang met zijne confraters was met volkoroene nauwge zetheid doordrongen. Zijne genegenheid voor zijne vrienden kende geen palen. Nauwelijks 29 jaar oud had bij de ganscht maat van zijn talent nog niet gegeven en eene schitt-rende toekomst Stood voor hem open. Helaas 1 jeugd, talent, toekomst dit alles komt plotselings door de onverbid delijke dood vernietigd te worden. Het blijk van eerbied en deelneming dat wij gaarne aan onzen betreurden confrater betoonen, moge hij een troost wezen voor zijne bedroefde Familie en in eenigermate de smart zijns ongelukkigen vaders lenigen. Koophandels Rechtbank van Anlat. Zitting van Donderdag 17 Januari, 's namiddags. Bij het aanvangen der zitting sprak de heer DeNaeyer, Voorzitter, de volgende redevoering uit, aan de welke geantwoord werd door M. C. Ghysselinckx, in naam der Balie van het gebied (Vertaling.) MIJNHEEREN, De dood komt een wreeden en onvoorzie- nen slag toe te brengen, bij den aanvang zijner loopbaan Meester Jozef Eeman treffende, welke zich, over weinigen tijd nog, aan de balie van deze Ree tbank bevond met het uiterlijke eener sterke ge zondheid, er ten volle de middelen van zijn groot talent uitbreidend. Dit pijnlijk verlies heeft ons allen diep geschokt zooveel te meer dat wij nau welijks over eenige jaren, den jongen ad- vokaat, op eene gansch ongemeene wijze aan de balie hebben zien optreden, er in eens eene aanzienlijke plaats tusschen zij confraters innemende. 't Is dat stetke studiën, die een onafge broken gevolg hebben gehad van goede uitslagen in hem eene sterke basis had den gevestigd op de welke zich ten volle konden ontwikkelen een levendig en vlug feest vermogen, eene natuurlijke w rlspre- tenheid, het eene en andere ten dienste van een gezend oordeel en eene volkome- ne kennis der rechten. De Rechtbank luisterde gaarne raar zijne warme pleidooien, in dewelke de dappere vurigheid zijner jeugd en de we zenlijke rechtzinnigheid zij per overtui ging zich vereenigden om den geest der rechters te ontstellen. Ofschoon reeds zoo ontwikkeld bij den aanvang zijner loopbaan, waren al de schoone eigenschappen van Meester Jozef Eeman, immers nog verre van hunne vol- komene ontwikkeling bereikt te hebben, want een rijke oogst van roem verscheen voor hem in den uitgestrekten gezicht einder dien zijn kloek gestel hem beloofde gemakkelijk te overschrijden. Dit alles, Mijnheeren, komt op wreede wijze aan zijnen oorsprong vernietigd te worden en de Rechtbank houdt er aan zijne gevoelens van innige deelneming uit te drukken aan de zoo diep beproefde Familie en voornamelijk aan Meester Eeman vader aan wiens school de be treurde aflijvige was gevormd, en wiens hoop en ltven hij was. Moge de verzekering onzer achting en oprechte deelneming eenigen troost bren gen aan de bedroefde Famile. ANTWOORD van M. Advocaat Ghysselinckx. (Vertaling). MIJNHEEREN, Laat mij vooreerst toe, in naam der Balie, uwen heer Voorzitter te danken over de woorden welke hij komt uit te spreken De Rechtbank aldus deelnemende in ons verlies, haalt de vriendschapsbanden nauwertoe welke ons aan haar vereenigen en welke zoo voordeelig zijn aan eene goede bediening des gerechts. Laat mij vervolgens toe, zonder voor behoud den lof bij te treden welken de heer Voorzitter in welsprekende bewoor ding heeft verkondigd van hem welke de dood in de lente zijns levens komt weg te maaien. Ja, het leven van Joseph Eeman was gestadig gekenmerkt door schitte rende verhevenheid van talenten aan 't Collegie te Aalst, aan de Hoogschool te Leuven schitterde hij altijd op den eersten rang. Vervolgens werkende op den onbe- grensden akker welken zijn waardige vader niet opgehouden had uit te breiden sedert 3o jaren, akker waar de handels zaken eene overwegende plaats innamen, kon hij dagelijks een uitverkoren verstand en eene onvermoeibare werkdadigheid ten toon spreiden.Bemoeid in alle belang rijke zaken, pleitende in alle jurisdicties, had hij helaas op de te korte jaren zijns levens, bij de Balie de reputatie verwor ven van een advocaat van hoogste ver dienste te zyn. Zoo dikwerf hoorde men van hem dezen kortbondigen lof spreken Eene zaak toevertrouwd aan Mr Joseph Eeman is in goede handen. Mr Eeman verdedigde met vuur de be langen zijner klanten, in den geest der rechters de beweegreden prentende be stemd om hunne ovirtuiging te vormen. En nogthans, onder die jeugdige vurig heid was hij nltijd bereid de redelijke voorstellen van bevrediging te aanhooren. Om te eindigen iaat mij persoonlijke herinneringen voorden geest roepen die wel de goede ziel van onzen geliefden afgestorvene schetsen wanneer ik met hem van de eene of andere rechtbank huiswaarts keerende, viel het mij voor te vragen of deze of gene klant zijne nota van honorarium al geregeld had, hoeveel maal heeft hij mij niet geantwoord Mijn honorarium I er kan geen kwestie van zijn 'tis al ongelukkig genoeg voor dien man van zijn proces verloren te hebben Ziedaar, Mijnheeren, gevoelens van edsle mildadigheid. Dergelijke gevoelens zullen geholpen hebben om hem te vertroosten in de sombere uren die zijn overlijden vooraf«ingen, zij zullen hem doen her leven in de dankbare nagedachtenis der talrijke ongelukkigen aan de welke hij diensten bewees, zij zullen ook, ik hoop het, voor zijne bedroefde ouders eenen troost zijn in deze harde beproeving. de gaskwestie moet de schrijvelaars van den Keldergalm pijnelijk gestreeld hebben, het moet op hen 't effect hebben gemaakt van peper aan de achterpoort des ezels om zoo ge weldig op hol te gaan en voorbij ons Bureel te stormen al koeterende op eene afgijselijke wijze Cupido, onbeschofte lummel en andere balkerijen bjusdeu farina, hola van den zelfden deesem. En of wij ons met die ezelscoleire be kommeren Ach I zoo min als met de zoo aiadoid klippelversen in hun laatste nummer meêgedeeld. Van een stockvischton kan men toch geen rozenwater tappen. Maar met dit alles blijft er nog 't be wijs te leveren, hoe de leeperikken der «Vijf Ezels het aan boord zullen leg gen om met de regie der gasverlichting 40 ten honderd 's jaars te winnen terwijl de bestaande maatschappij nauwelijks 5 ten honderd aan hare actionnarissen kan uitbetalen. Waarlijk heeren Jacobs, Somzée, Rom berg en meer anderen ge waart en zijt onbekwame bestierders benevens onze vijf geniale contróleurs I Federatie der Catholieke Jonge Wachten van Oost-Vlaanderen. Zondag 3 Februari, om 11 ure, zal tene algemeene Vergadering plaats heb ben der Catholieke Jonge Wachten van Oost-Vlaanderfn in het Landbouwers huis, Gouden Leeuwplaats 12, Gent. Als sprekers zullen optreden M. Woeste, staatsminister. M. Léger, senateur. M. H. della Faille d'Huysse, senateur. M. Mare Rooman d'Ertbuer, Voorzitter der Jonge Wacht van Gent. M. Karei Van der Ciuyssen, Voorzitter van den Kring God en Vaderland. M. Emitl Van Haver, Voorzitter der Jonge Wacht van St-Nikolaas. M. Leonard Felix, Voorzitter der Jonge Wacht van Audenaarde. Alle catholieke jongelingen der pro vincie worden er op uitgenoodigd.Brengi vrienden en kennissen mede. Dien dag moet het Catholieke Jonge Wachten stroomen. Vooruit, jongelingen, allen op post. Popfol Het orgaantje der rood* uCl. winkelpolitiekers deelt raeê dat de onderhandelingen tusschen libe rale, socialisten en groene volksf >ppers ten einde een cartel te stichten voor de aanst. gemeentelijke kiezingen tot schip breuk hebben geleid. De liberalen hebben geweigerd zegt 't rood orgaantje i° Omdat de liberalen in den Raad vertegenwoordigd zijn door 5 leden en zij, liberalen, als elke fartij alleen strijdt, voorzeker 3 of 4 stemmen bij hebben Zouden de liberale heeren soms 't vel van 't beetken niet verkoopen 2° De liberalen brengen in dat er er met in kartel te strijden, te veel af- vallige kiezers zijn die voor de lijst niet zullen stemmen, waardoor de catholie- ken misscnien de volstrekte meerder- heid zullen bekomen en er geen enkele liberaal zou gekozen worden. Aan het laatste is weinig te twijfelen liberale heeren... Men heeft u gewikt gewogen en te licht bevonden I Moeit men de vleiers en platbroeken gelooven die wekelijks van door de keldermonden van de Vijf Ezels de bestuurlijke begaafdheden van sieur De Blieck verkonden, dan zou hij bij de bespreking van Stadabegrooting weer eens zonneklaar bewezen hebben dat hij, en hij alleen, de belangen der Aalstenaars kent, dat hij menige spaar zaamheden en voordeelen met den vinger heeft aangewezen. (Mogelijk zooals vroeger in zake van 't verzolen der pompiersbotten). Maar welk ernstig mensch zal men dat nu toch op de mouw kunnen spetten In alle geval aan hen toch niet welke ter zitting des Gemeenteraad* tegenwoor dig waren. Immers zij hebben kunnen hooren dat sieur De Blieck zijne cath. medeleden des Gemeenteraad» uitscholdt, ze goochelaars heette. Goochelaars die de Stadsbegroo- ting derwijze hebben weten te schaveelen dat hij, M. De Blieck, hat grootste der liberale genies, er niet klaar in ziet, er niets van begrijpt, gelijk hij 't zelf zegde. Wat moet het dan voor de andere 4 libe rale genies zijn Wat mag men dan gelooven van al den lof dien de vleiers door de keldermonden der Vijf Ezels verkonden In den tijd dat de beesten spraken was er een wijzen aap die geen vleier was en aan Meester Leeuwaart dierf zeggen Uit al 't voorgaande make ik dit besluit Dat veel talenten hier beneden Niets anders xyn dan kaligheden En ijle kunst waarin de zotten schijnen oit. Voor den Boerenbond: MM. Helleput te, voorzitter;Schollaeit, ondervoorzitter; Vliebergh lid van het comiteit de Wou ters d'Oplinter, provinciaal raadslid. Veor den Bond d-r Catholieke Jonge Wachten van België MM. Maurice Pir- mez, voorzitter Koelman, van Antwer pen, ondervoorzitter Vand<.rcruyssen, van Gent, secretaris Thyran, van Ber gen, ondervoorzitter. Na eene gedachtenwisseling werd het houden van den Catholiek ndag met algemeene stemmen besloteu. M. Karei Vandercruyssen is tot alge een secretaris aangesteld. Eene commissie is benoemd, om het jrogram voor deze vergadering op te ma ten. Bovenstaande is meegedeeld aan de dagbladschrijvers, die inlichtingen vroe gen over den afloop der zittingen. ■T" Het Concert der Mu- ziekacllOOl zal plaats hebben op STADSSCHOUWBURG,» Maandag 28 Januari 1907. om 5 uren slipt 's avonds: De algemeene herhaling blijft vastge steld op Zondag 27 Januari 1907, om 10 uren 's morgens, ter Groote Feestzaal van het Stadhuis. Rechterlijke kronijk. Rechtbank van Deudermonde. In zijn eerste nummer had het liberaal savoitblad De Volksvriend van het arr. Aelst «edert overleden, de Zusters van het klooster te Herzele beledigd en belasterd. Op aanvraag der Zusters wierd het li beraal blad voor de Rechtbank van Den- dermonde betrokken door het ambt van Mijnheer Lodewijk de Béthune, advocaat ter stede. De Rechtbank heeft bij vonnis van i6D Januari 1907 de liberale uitgever verwe zen tot opneming van het vonnis in De Volksvriend ZELF en tot etne tweede inlassching in een ander blad ten keuze van de gelasterde Zusters alsook tot al de kosten. Allo liberale bankiers, uwe portemon- naies eens geopend Dus het vonnis moet afgekondigd wor den in Den Volksvriend ZELF. Maar hij is overleden Ja, overleden... maar 't liedje z°gt wel: De klokken luiden van bim, bom bom de dooden komen niet meer wêrotn maar in dees geval is 't liedje in de waar heid niet de doode Volksvriend zal terug uit zijn graf moeten opstaan om al om te verkonden dat hij, gedurende zijn zoo kortstondig leven, de Zusters van Her zele belogen, beleedigd en gelasterd heeft. 't Is wreed zij Pierlala M A GA ZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerhande --MEUBILEERING Karei. VAM DE PUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, 29, (nevens 't Bureel van De Denderbode.) Matig* prijzen.Spoedige bediening GEMEENTE ERPE. De afgevaardigden der vier hoofdgroe pen hebben dus Maandag den grondslag gelegd voor den grooten Belgischen Ca tholiekendag, welke dit jaar zal worden gehouden. De vergadering had plaats in het lokaal Patria, te Brussel, onder voorzitterschap van M. Schollaert. Waren aanwezig Voor den Bond der Catholieke Krin gen MM. Woeste, Staatsminister, voor zitter van den Bond Ryckmars, onder voorzitter van den Bond Davignon, volksvertegenwoordiger. Voor den Belgischen Volksbond MM. Verhaegen, voor/.itter Eylenbosch, se cretaris Carton <Je Wiart, schatbewaar der Michel Levie volksvertegenwoordi ger. o p Zaterdag 2 Februari, (O.L.V. Lichtmis) en Zondag 3 Fbbruari 1907, gegeven door de Fanfarenmaaischappij Se-CECILIA, in de zaal van M. Ver- brugghen, nabij het Dorp, ten voordeele van den arme en - de Maatschappij. PROGRAMMA I# DEEL. A. Opening vcor Ofkest. B. Vergeten en Vergeven, drama in 3 bedrijven door Putman C. Les deux Comméres, polka voor Bugel cn Piston. 2* DEEL. A. La petite Reine, polka voor Piston. B. Sergeant en Recruut, kluchtige Tweezang. C. Les quatre Amis, mazurka de Con cert. D. Een verken met twee hespen, kluchtspel door Wittynckx. Deuren open om 4 uren, Gordijn om 4 1/2 stipt. Plaatsen voorbehouden fr. 2 Eerste plaats fr. i Tweede plaats fr. o.5o. Van heden af kaarten te bekomen bij M. E<Jm. Van der Biest en in de zaal bij M. Joseph Renneboog. HET BESTUUR De Voorzitter van het Armbureel, Fr. Verhoeven. De Voorzitter der Fanfarenmaatschappij, J. Vbrbrugghbn. Stad Aalst. Stadsschietbaan. Ten gevolge van den vorst zal de Schiet baan gesloten zijn op Zondag 27 en Maan dag 28 Januari 1907. Voor het Bestuur De Voorzitter. A. MEGANCK. Creemboter. Markt van Zaterdag 26 Januari 1907. 100 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 3,20 tot 0,00 per kil. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 299 klonten boter ter markt gabracht, wagande ta aaaaea 2400 lrilafr. Plaatselijk bewijs. Indien er eene zaak is, die ons hier te Aalst meer dan eene andere belang in boezemt, is het wel zeker een goed nieuws betreffende een onzer geburen. Er kan geen beter en nuttiger bewijs gegeven worden dan hetgeen waarvan de volgende rechtzinnige veiklaring spreekt. Mad. C. Lebon, 8, Hooge vesten, te Aalst, zegt ons Sedert meer dan drij jaren leed ik aar. de nieren, ik kon er niet van slapen, ik had de slaap onrustig, zweetingen en stond altijd vermoeid op, aanhoudend leed ik aan zoo hevige be dwelmingen, dat ik eenen steun moest zoeken, mijn water was troebel niettegen staande al de genomen middelen bekwam ik geenen uitslag, toen men mij aanried gebruik te maken van de Foster Pillen voor de Nieren verkocht bij M. De Valkeneer, apotheker. Zulks was mijne genezing, want na vier dagen was ik reeds goed verlicht en na tien dagen waren de pijnen verdwenen en zulks tot mijne groote tevredenheid. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof U bet kenbaar te maken. Verzekert U dat men U de Foster Pillen voor de Nieren »geve van dezelfde soort als die welke Mm< Lebon gehad heeft. Men kar; ze in alle apotheken be komen tegen 3 fr. 5o de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan het Algemeen Depot voor België Engelsche Apotheek, Ch. Delacre, 50, Coudenbergstraat, Brussel. Wacht U voor namaaksels eischt het handteeken James Foster op elke doos. D. A. 2. Op de Marché S' Gery, te Brussel, hoorde men dijnsdag nacht luide kreten, geuit door eene vrouwenstem. En poli tieagenten die kwamen toegesneld, zagen aan de vensters eener tweede verdieping eene vrouw, die hen den huissleutel toe wierp en verzocht haar ter hulp te kooien De agenten gingen binnen, klommen naar boven en vernamen van de vrouw, die bloedde uit eene zware wond aan het hoofd, dat zij rond middt rnacht't huis gekomen en naar bed gegaan was. Plotseling werd zij uit den slaap ge wekt door hevige slagen op het hoofd. In de duisternis herkende zij niemand en terwijl de slagen voortduurden, verloor zij het bewustzijn. De policie, de kamer doorzoekend, vond op de tafel eene schelp, wegende 2 kilos zwaar, en die met bloed was be vit kt, zoodat blijkbaar de slagen hiermeè waren toegebracht. Dit voorwerp was daartoe van de schouw genomen. De gekwetste, Mcv. Willems, ekster oogensnijdster, kan niet begrijpen, wat tot dien aanslag kan geleid hebben. Een steenkolenhandelaar van Schaar beek te Brussel, die des nachts gewekt werd door het geblaf zijner t onden, stond op, en zag door het venster dat in zijn magazijn, dat hij evenwel goed gesloten had, dat de stoof aangestoken was. Bij het vuur zaten eene vrouw en een man, welke langs binnen de deur gesloten had den. De policie, die geroepen werd, her kende in den man eenen deserteur, die reeds lang werd opgezocht, en in de vrouw eene jonge Gentsche, die van hare ouders ontvlucht was, om den deserteur te volgen. Een 2ojarige jongeling, bejiende in eene bank te Brussel, waar zijn vader sedert lange jaren inkasseerder is en altijd een voorbeeld van orde e.i eerlijkheid was, had slechte kamer»aen gevonden. Daar hij geld noodig had om te zwieren, wist hij zich door schriftvervalsching 25,coo fr. te bezorgen. Toen dit geld op was, pleegde hij eene nieuwe verval- sching, ditmaal vr n 5o,ooo fr. De zaak werd ontdekt en :i volgde een bevel van aanhouding. Hij had echter tijd en mid del gevonden om de plaat te poetsen. Dezer dagen had een bediende te Gent, die bij zijne ouders woont in de Froebelstraat, eene som van 4600 fr. ont vangen voor zijnen patroon. Hij ging naar huis om te middagmalen en liet het geld in zijnen overfrak zitten, 's Namid dags, toen hij zijnen overfrak aantrok, stelde hij vast dat het geld verdwenen was. Het was gestolen door zijnen broe dt r, die ermefi verdwenen was. Men ver onderstelde dat oe dief, die maar 21 jaar oud is, naar Brus»el vertrokken was, en men ver wittige de policie der hoofdstad, doch men heeft er neg niets van verno men. De Gentsche bladen deelen de vol gende zonderlinge geschiedenie meê Een vrouwenlijk werd Zona. aan de Lousberglaan te Gent uit het water ">pge haald. De drenkelinge werd in het ga"t- huis herkend door haren echtgenoot L. Heddehout, wonende Eendracntstraat zij is zekere Yzermar.s, 45 jaar oud, inge schreven op de bevolkingsregisters als woneude St-Salvatorstraat, nr 342. De vrouw Yzermans zou over zeven weken verdwenen zijn ztj was vroeger tijdelijk van haren man gescheiden ge weest, doch over zeven weken bij hem teruggekeerd met hare g-jarige dochter, om l.em te vragen het samenleven te hernemen. De man had er in toegestemd en de vrouw had hem geld gevraagd voor het huishouden, hetwelk hij baar gegeven had. Kort daarop was de vrouw weer ver trokken, naar de man dacht, om hem met de g-jarige dochter te latei, zitten. L'*! ongelukkige was echter verdronken. W-t dit toeval, zelfmoord of moord Het onu rzotk zal dit moeten uitwijzen. In alle geva. verklaart haar echtgenoot, dat toen zij ven.^k, zii ook d.dagster was van een gonden uurwerk en dito ketting: Nu, als Zondag het lijk is opgehaald, werden deze beide voorwerpen er niet men op aangetroffen. Uit het' o» derzoek dat dadelijk inge steld werd, tin gtvolge der wonden, die op het lijk waren aar getroffen, zou eene ijselijke bijzonderheid moeten blijken. Het lijk dei vrouw zou eene eerste maal opgehaald van uurwerk en ketting be roofd zijn jn dan weer in het water ge worpen oir den gepleegden roof te ver bergen. Enkele personen zouden namelijk beide voorwerpt n in het bezit van iemand ge zien heboen. Het onderzoek wordt in dien zin naarstig voortgezet. KT... M echteSodener toYï l*linera!-Pastilles D doos F?cs.1.25. I Te bekomen in alle Apotheken en Drogerijen, I Jn 't orool: FBrun er, algemeen agent, 1 3M gMeneotrsi.xeg.B£i:ssel. isssr ®sKtiï.aT-i r als gij zegt dat de kleine Peeters, O den eei sten prijs van zang heeft be- haald ii het Conservatorium I Hij, IT die zulse heesche stem had en die leed aan eene ongeneesbare valling I Och 1 nijn beste Mijnheer Dubois, O wat zij gij ten achter I Kent gij dan de gest hiedenis der mirakuleuze ge- nezing van dien braven Peeters niet. Zekeren dag ontmoette hij eenen vriend aan wien hij kloeg over zijne valling en zijnen hoest deze, zon- der te v/achten, nam hem mede naar den apotheker op den hoek, en O kocht hem eenige doozen Fay's echte Sodener Mineral Pastillen. Q Pee ers heeft sinds nooit meer /-} gehoest en hij zal zeker een .bubon ic gewone 1 zanger worden. De doos O kost m ar 1,25 fr. en wordt ver- Q kocht iu alle apotheken en droge- «jen- De kou Ie Zoo kunnen we ons dan weer eens verbeelden in Siberië te leven. Donderdag is de wind wat gaan liggen, maar de koude is nog even bitter en ver kleumt de ledei der arme sukkelaars, die geen dikke kle ren genoeg hebben om beschermd te zijn tegen de aanvallen van dezen onwelkomen gast. Na eenige dagen mild klimaat, meen den we de lente reeds te zien gloren en daar kumt de ijskoude luchtgesteltenis ons tot de nare w ;rkelijkheid terugroepen. De winter is nog meester en heeft zijn meesterschap op onverbiddelijke wijze doen gevoelen. Eergisteren hadden we nog 40 boven O als maximum jisleren is het minimun 12° onder O geweest, wat in 24 uren 160 daling duarstelt een record, voorwaar. Het minimum is Woensdag morgend geweest te Brussel i3°2 onder O te Antwerpen 12' te Veurne n° te Luik i3°5 te Sp? i5# te Oostende io° te Arlon i6°7 's morgends ten 8 ure om in den dag te zakken tot i8°3 onder nul 1 11 Sinds Je aanteekeningen van i833 is het m?ar eens kouder geweest in België dan Woensdag te Arlon, namelijk op 25 J.nuari 1881 toen ao°a onder O werd aangeteekend. Deze bittere koude is verschuldigd aan een scherpen oostenwind. Te Hamburg was de koude i8°g onder O, te Dantzig I7°7 en te Breslau werd het Duitsche re cord geslagen, te weten 2I°4 onder het vriespunt. De hevigste koude in België waargeno men steeds in de maand Januari was in de laatste jaren 1880, i5#a onder 0 1881, 2u*8 1888, I4°9 1891, i5°g i8g3, i5°7 1894, 140 i8g5, I5°6 1901 11°5 igo5, n°2. Men ziet dat we dit jaar het record slaan. Een verlaten kind. De Onaf hankelijke vertelt de volgende zonder linge historie Eene geheimzinnige zaak is zaterdag morgend om 6 uren, voorgevallen ten huize van Jozef Wilmots-Billen, werk man, op de Molensteeg, te Sint-Truien. Wilmots was pas vertrokken naar zijn werk, toen te zijnent op de deur werd ge klopt. Zijne vrouw ging buiten en zag niemand, tenzij op den dorpel harer wo ning een pak dat zij onderzocht. Dit pak was omwonden met een on derrok en een wendel en bevatte een le vend en gezond kind van het mannelijk geslacht. Het linnen scheen van arme mtnschen voort te kotnen. Op een stuk papier, dat het pak bevatte, stond u Nette, in naam van uwe moeder zali- 1 ger, neem bet aan als het uwe en ik zal er u voor beloonen als het biljit leven. i'c heb het gedoopt onder de namen van Fran5ois-Joseph.» Het nderzoek der zaak wordt ieverig voortgez t. Sind. geruimen tijd heerschte er in het huisgezin B. te Welden, geene goede overeenkon st, daar de vader zich herhaal delijk aan ten drank overlevert en zijne vrouw alsdsnveel van hem moet verduren. Haar zoon, een kind uit het eerste huwe lijk, trekt c an doorgaans partij voor zijne moeder. Maandag morgend had de zoon bij eenen landbouwer gewerkt. Wanneer hij thuis Kwam, vroeg de vader hem naar zijn gel J, doch de zoon was, naar het schijn', niet zeer geneigd het hem te ge ven. Een twist ontstond, welke weldra zoo hcog opliep, dat de zoon in zijne woede eene spade greep en er zijnen vader een hevigrn slag mee toubraciii op het hoofd. Deze laatste weru zoo erg gewond dat bij in allerijl motst berecht woiden. De gendarmen aan wie het gebeurde was meegedeeld, hebben den zoon B. nog denzelfdcn dag aangehouden. Dat drama wordt in deze streek erg besproken.

De Denderbode | 1907 | | pagina 2