Zondag 3 Februari 1907 S centiemen per nummer. 57'* Jaar 5919 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. Wereldhandel. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. BELASTING INKOMEN. Mijlbeek en Schaarbeek. DE WELKOM Ditjes en datjes. DENDERBODE. Pit blad verschijnt deu Woensdag en Zaterdag van Iedere week onder dagtee- kening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 6 frank met den Post vertonden 6 frank 's jaars, fr. 3-26 voor zes maanden fr. 1-75 voor dr|j maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont- va ïgen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bü O. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N' 31, en in alle Postkantoren des Lands. CLIQUE SLUM. Per drukregel. Gewone 16 centiemenReklamen fr. 1-00Vonnissen ep S4® bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den djjnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. AALST, 2 FEBRUARI 1907. OP II KT Het vraagstuk der belasting op 't inkomen gaal in Frankrijk op het tapijt komen en reeds houdt de open bare meening er zich druk meè onledig. De Fransche Staatsfinanciën verkeeren in eenen hoogst benepen toestand on danks den roof der klooster- en kerk goedereu. Vooreerst werden de kloosterlingen uit 't land verbannen en hunne eigen dommen aangeslagen ten voordeele van den Slaat, 't Zou een milliard opbren gen aan de Schatkist, maar 't bleef aan üe maat en den strijker plakken van de likwiueerders die rijk zijn geworden. Dan kwamen de inventarissen der ge wijde vaten en kerkmeubels de Bis schoppen worden uit hun paleis, de Bas- toors uit hunne pastorij, de Seminaristen uit 't seminarie verjaagd en de kerken, kapellen en bidplaatsen zijn den eigen dom der Gemeente verklaard geworden. En wat is 't gevolg van dit alles Daar de kloosterlingen uit 't land verbannen waren, waren ook hunne scholen, weeshuizen, toevluchtsoorden voor kranken, zieken en ouderlingén gesloten en de Slaat en Gemeenten moes ten dus andere slichten om ze te ver vangen, anders bleven duizenden en dui- zeuuen kinders zor".?r onderwijs, dui- zenüeu weezeiykranken en ouderlingen zonder hulp.. En 't milliard der kloostergoederen zou toelaten er in te voorzien, inaaf in plaats van dat milliard is er krot, krot in de Staatskas... Miliioenen, veel millioenen zijn er tekort.;. Geen pensioen ook voor den ouden werkman... Nu,om bet tekort te dekken gaat men du belasting op bet inkomen in voeren. Dus eene duchtige aderlating aan de Fransche groote en kleine ren teniers en belastingschuldigen. Wat zullen de gevolgen zyn van die nieuwsoorlige belasting Een Panjzer dagblad Le Gaulois heeft hierover den beiaamdeu Franscheu financier, M. Paul Leroy-Beaulieu ge raadpleegd en ziehier zijn antwoord 1 De Fransche rent gaat dan belast worden, en do aankondiging alleen van die belasting, deed deze reut op 95 zakken. ln Frankrijk bet inkomen belasten, is niet goed 't is zelfs een gevaar. Hoe tocu moet men die belasting gaan toepassen, tenzij op willekeurige ma— uier. Het publiek meende dat de Fran scho rent eeuwig van alle belasting ging vrij blijvenen daar, al met eens j> wordi het van wege de regeering j» zelf aangekondigd, dat men ook die rent gaat belasten De regeering verstaat zeer slecht de belangen vau 't laud. W euerom gaat b de macül van capnalen naar hel hui- tenlaud vluchten, ontnomen aldus aan den Franscheu handel en nijverheid. Werden onze financiën beter be- b stuurd, de Fransche reut, die iiu tot b op 95 gedaald is, zou spoedig klim- n men lot over de 100. b Maar ja, men maakt schulden, eu b om üeze schulden te dekken eu weèr b aan meer geld te geraken, gaal men b nu het inkomen belasten, wel voor b Frankrijk de govaarlyksle belasting welke le vinden is. Dus de belasting op hot inkomen is, volgens M. Leroy-Beaulieu een gevaar voor dou voorspoed en de welvaart van 't Fransche volk. Al. Leroy-Beaulieu onderzoekt ook op welke wijze men deze belasting zal moeien heffen 't Zal eene ware plagerij ziju voor ai wie aan deze belasting zul len ouder worpen zijn... immers zij zullen voor de bedienden van den Fiscus bunnen toëstand ganscll moeien blootleggen, alles verloouen, alles uitleggen wal hun roëreud eu on roerend bezit betreft, om dan, in even redigheid der inkomsten, de belasting te kennen bepalen. Het zal eene zware belasting zijn,eene belasting die hatelijk en kwellend zal wezen. Wie vooral door deze belasting ge voelig gaan getroffen worden, het zijn de kleine renteniers, lieden welke na vele jaren bediening, werken en sparen, eene capitaaltje hebben vergaard dat hen toelaat in rust, hunne oude dagen te slijten Overschot hebben ze niet, maar ze kunnen de twee eindjes des jaars aan oen knoopen. Maar moesten er kwade dagen komen, ziekte of anderen tegenspoed, ze zouden te kort komen en hun capitaaltje moeten aanspreken. Men telt er duizenden en duizenden in Frankrijk die in dat geval zullen ver keeren de belasting op het inkomen zal de oorzaak zijn dat ze zullen te kort komen, dat zij door ontbeering zullen te lyden hebben. Wie zijn in België de voorstaanders van die volksplagende belasting op 't inkomen De liberalen en vooral do groene socialisten van Chipka. Men herinncre bet zich op tijd en stond BUUATTRAMWEGEN in 't Arrondissement Aalst. Onze achtbare Volksvertegenwoor diger, M. B° L. de Belhüne, komt de volgende meêdeelingen te ontvangen van den heer Graaf de Smet de Naeyer, Minister van financiën en openbare werken. Brussel, 24 Jan. 1907. Mijn waarde Collega, Zooals ik het u schreef op 15 Decem ber 1905 en 19 Februari 1906, hob ik mijne bijtreding in princiep verleend, ten opzichte van de gebeurlijke finan- cieele tusschenkomsl an den staat aan 't ontwerp vaü stichting eener buurt- tramlijn van Aalst naar Ninove. Sedertdien heeft de Nationale Maat schappij zich onledig gehouden met de voorbereidende studie van dit ontwerp eu ik heb reden te gelooven, volgens de inlichtingen welke mij zjjn geworden, dat de vraag van eindelijke in aandacht neming aan 't Ministerie van IJzeren- wegen binnen drij maanden zal onder worpen worden. Myu brief van 15 December 1905 sprak. ook over twee ontworpene buurt- tiamlijiien in uw Arrondissement deze van Aalst Deudermonde en Soltegem- Ninove. Het eerste dezer twee ontwerpen be vindt zich in den zelfden toestand als het ontwerp Aalst-Niuove waarvan hoo- ger spraak, behalve dat de voorberei dende studie er meer gevorderd van is men voorziet dat de vraag van eiude- lijke in aandacht neming zal kunnen ingediend worden binnen omstreeks tw ee maanden. Ik heb ofiicieuselyk vernomen dat het Ministerie van Oorlog zich niet zal ver zeilen tegen de stichting van de buurt- tramliju Aulsl-Deuderinoude en dat het in de inzichten valt der Nationale Maal schappij van hel capilaal dezer Uju le versmelten met dit der lyn Aalst-Ni uove. Wat het ontwerp Sottegem-Ninove betreft, bet zal hel voorwerp zijn van een besluit van concessie zoohaast de belanghebbende .Gemeenten haar aan deel in hel capilaal zullen onderschreven hebben. Sedert meer dan dry maanden inderdaad, heb ik de lusscheukemst van den Staat toegestaan tol 't beloop vau de belli van uil capilaal (1,836,666) en ik verneem dat de tusscüeukoinst der Provincie heden verkregen is. Gelieve, enz. (liet.) C. de Smet-de Naeyer. AI. Jules Rocho schryft in de Répo- HUQÜE ERANQAISK I in iööü bereikte de gebeele wereld handel iels meer dan 69 miljards. In die 69 tot 70 miljards hadden de verschillende landen hot volgende aan deel, iu miljoenen frank Frankrijk, 7,457 miljoen Engeland, 13,926 miljoen Duiischland, 7,240 mil joen Yereenigde Staten, 6,074 miljoen; België, 2,517 miljoen Italië. 2,486 mil joen Zwitserland, 1,405 miljoen Rus land, 3,660 miljoen Canada, 919 mil joen Japan, 461 miljoen, enz. enz. Alzoo stond Frankrijk, in 1886, op den tweeden rang, alleen overtroffen door Engeland, en staande vóór Duitscli- land en Vercenigde-Staten. Ons even redigaandeel in den wereldhandel over trof 10 ten honderd dichtbij; dat van Engeland was 20 ten honderd dat van Duiischland een weinig minder dan het onze dat der Vereenigde-Staten 8,8 ten honderd, enz. enz. Komen wij tot 1906 de geheele we reldhandel is gestegen tot nagenoeg 12-1 miljards, aldus vermeerderd met 57 miljards of meer dan 78 ten honderd. Die 124 miljards zijn, onder dezelfde volkeren als liooger vermeld, verdeeld als volgt Frankrijk, 9.645 miljoen Engeland, 19,105 miljoen Duiischland, 15,105 miljoen Vercenigde Staten, 13,358 miljoen België. 5.402 miljoen Italië, 3,785 miljoen Zwitserland, 2.328 mil joen Canada, 2,292 miljoen Japan, 2,079 miljoen Hel schouwspel is geheel veranderd Van den tweeden rang is Frankrijk ge vallen op den vierden Duiischland en de Vercenigde Staten streven het verre voorbij. De Fransche handel is wol is waar vermeerderd, doch slechts met 2,188 miljoen, zijnde 29 ten honderd. Het evenredig aandeel van Frankrijk in den wereldhandel is, van bij de l i ten honderd op 7,6 ten honderd go- vallen. Wij, Belgen, leeren daaruit dat de evenredigheid van het kleine België, in den wereldhandel gedurig stijgt dal hot, met eene bevolking die slechts het zesde deel van die van Frankrijk be draagt, de helft van hel cijfer van Frankrijks handel bereikt, terwijl Frankrijk zich door zijne groote mede dingers gedurig laat achteruit steken. En onze politieke tegenstrevers stellen ons gedurig Frankrijk voor als een voor beeld van voorspoed en vooruitgang, terwijl België volgens hen, aan den staart der beschaafden staat De liberalen die tijdens hun 18-jarig bestuur hoegenaamd niets deden voor Mijlbeek en Schaarbeek ten zij jaar lijks 100 frank besleden voor het kas seien van wegen en banen die nergens te ontmoeten zyn, toon en zich nu, als bij tooverslag, hoogst ingenomen met de belangen der inwoners onzer beide buitenwijken. Moest men den penneknecht gelooven die liet keldergalmscbe wierookvat op den neus van sieurs DeBliecken Leveau stuk slaagt, dan zouden het deze twee blauwe genies zijn die, ondanks den krot der stadskas, al de banen, baantjes en wegeltjes van Mijlbeek en Schaar beek zullen doen besteenigen. De kwade trouw onzer liberalen schijnt er hier dwars door. Zij beweren immers van den eenen kant,sedert jaren en jaren, dat de Stadskas tot op den bodem is uitgeput, terwijl zij van den andoren kant de uitvoering van open bare werken beloven diode uitgave van duizenden en duizenden franks vor- cischen... Eu er is krot krot krot in de Stadskas volgens hen.. Iloe legt men dat uit Geen kruis of duit meer in de Stadskas en er dan nog duizenden en duizenden franks in vinden om open bare werken uit te voeren Houden de liberale controleurs de Aalstenaars voor inwoners van het ver- achterste gehucht van België, nog dommer dan den domsten koei-jongen des lands Indien onze liberale contróleurs zich wat meer bekommerden met de Stads- zaken grondig te onderzoeken en ernstig te bespreken, liever dan in de openbare zittingen des Gemeenteraads parade te maken over beuzelarijen en meestal over kwestiën waarvan ze niets, niets begrijpen, ze zouden dan kunnen ver nomen hebben dat liet College van Bur gemeester en Schepen en do catholicke Raadsleden niets verzuimen om de we genis in onze buitenwijken Mijlbeek eu Schaarbeek uit te breiden en te ver beteren. Sedert Juni U. is eene aanvraag tot het Ministerie van Spoorwegen enz. gericht om het kosteloos vervoer te ver krijgen van 300 wagons van 10 duizend kilos bloksteen (Moëllon) en keizand (Gravier) voor het besteenigen en ver beteren van den Bergekauter, Peorde- kensstraat. Boschveldlos, Wyngaards- veld, Paddenhoek en Baan naar Nieu- werkerken-Maal. Voor het leveren van al het noodige heeft ons Schepencollege ook, reeds van in Juni, een contract gesloten met het huis Hody van Fairon-Comblain en een huis van Lessen. Onverpoosd wordt er aangedrongen bij den heer Minister ten einde dit kosteloos vervoer te bekomen. Ons Stedelijk Bestuur wacht enkel naar de toestemming des heeren Minis ters om die werken te laten uitvoeren. Werken zijn beter dan valsche be loften Samenwerkende Maatschappij to Aalst, Ondorwijsstraat. Op 13 Januari 1907, heeft de coöpe ratief onder hare leden eene som van 1000 franken gratis laten afloten. Iedere hondera brooden gaf recht aan een lot. De volgende prijzen zijn gewonnen door de verbruikers 1' en 2* prijzen van 100 fr. ieder. Jacobs Alfons, Binnenstraat en Joseph Boelen's, meestergast, Vaartstrtrat. 3®, 4e, 5* en 6® prijzen 50 fr. ieder. Charles Cornelis, Neerhof Amand Odilon, Houtmarkt Van Eetvelde, Frans, Hofstade Amand Guillaume, Lange Ridderstraat. 7C tot 20e prijzen 25 fr. ieder. Boulvin Constant, Keizerlijke Plaats; Potiau Ravel, Dendermondsche Steen weg Theodore Van der Eist, Sc her- re veldstraat Hoffman Frans, Zout- straatpoortDe Wolf Joannes, Bin nenstraat Weduwe Charles Stock man, BorluutstraatPalsterman Gus- taal", HertstraatWeduwe Van Wiele, Langestraat;Frans Roeland, Gentsche Steenweg;Jacques Van Geetruy, Dool- hofstraatHerremans Petrus, Lange straat Eeckhout, Alfons, Kerrebroek- straatCoen Florent, AjuinstraatCa- miel Podevyn, BinnuestraatCamiel De Groot, WindmolenstraatWasteels Raphael, Gentsche Steenweg Barrez Jean, Hoogevesten Sergeant Adolf, KoolstraatEmmanuel De Bock, Steen - straat De Couinck Frans. Groote BollewegCharles De Beul, Ledebaan; Temmerman Camiel, Hofstade Wau- ters Petrus, BinnestraatVan Brante- ghem Joannes, Zoutstraatpoort. Verder nog lou lr. in prijzen van 5 fr., aan verschillige verbruikers. OVERAL op aarde is do menscli de heer eu de dienaar der natuur, haar liefste kind en mischien ook tegelijker tijd liaar strengst behandelde slaaf. Herder. EEN* Fransche godloochenaar van naam, Fel. Lo Dantec, heelt onlangs een boek uitgegeven over bete Atheism», waarin heel merkwaardige bekentenis sen voorkomen. Vooreerst verklaart Le Dantec dat het aantal echte godloochenaars zeer gering is. Op onzen tyd, schrijft hij, wat men er ook van zegge, bestaat er slechts eene onbeduidende minderheid godloochenaars. En nog ziju die godloochenaars, vol gens de bevestiging van Le Dantec, dus van een hunner, geene lieden, die uit blinken door een dieper inzicht van 's menschen wezen en bestemming. Wil men welen op welke grondslagen de fodloochening dier lieden gesteund is 1 ieliier hoe Le Dantec die uiteenzet Deze grondslagen ga ik in 't kort aanhalen, maar ik maak mij geene be goocheling ten opzichte hunner onbe duidendheid. Ik ben verstandig genoeg om mei M de la Palisse te zeggen dat, zoo ik niet in God geloof, zulks is omdat ik godloochenaar ben zie daar de eenige goede reden die ik geven kan om mijne ongeloovig- heid te verklaren. Dat er zonder godsdienst geene zede- leer mogelijk is, bekent M. Le Dantec ook al. Voor een godloochenaar, schrijft hij, bestaan er geene princiepen er bestaan enkel meuscüelijke wetten. Zoo er geen God is, is de reclitveerdigiieid enkel een overblijfsel van voorvaderlijke begrippen, evenals de goedheid en de logiek. In 't kort, de eigenlijk gezegde godloochenaar, die uit zijne goddeloos heid de gevolgen trekt tot het einde toe, is een wezen dat ontwapend is in den algemeenen strijd hij is niet bekwaam rechter noch leidsman van menschen te zyn hy heeft al moeite genoeg om zich- zeiven te leiden... 't is een wezen wiens vermogens niet in evenwicht zijn Wie zou, na zulk portret, door een godloochenaar zelf gemaakt, nog god loochenaar willen heeten WAT het gespuis aangaat, (het werkvolk), ik moei er mij niet mede. Ik bewerk mijnen hof, en er moeten toch wel padden bestaan Zoo sprak Voltaire de aartsvader der liberalen en zij deuken zoo als hy... De liberalen zijn talrijk di- gelijk Voltaire, de werklieden voor gespuis houden. EEN MAN is getrouwer in de geheimen van een ander dan in zyn eigene; een vrouw daarentegen bewaart beter haar eigen geheim dan dat van een ander. UIT EENE OUDE GAZET. Zy komen dikwijls van pas, de oude gazet ten, al ware 't maar om de liberalen met hunnen neus er in te steken. Ik heb er eene vóór mij liggen en nog wel van 1880. Toen waren de liberalen aan 't roer, en ze klapten hun liberaal hert recht uit. Luistert dan wat zij van de scholen zegden in 't arrondissement Gent Ons arondissement is liberaal, omdat de scholen voor de liberale zaak eene werkdadige propaganda ge maakt hebben. Hij die zijn kind naar de gemeente school zendt is daardoor iugelyfd in de rangen der liberalen. En zoo komen de menschen tot ons zonder hel to willen, zonder het te weten. Zoo hebben wy tot iu de dorpen menschen die heel dicht bij de vrijden kerij zijn. - Sommigen zullen wel terugkeeren naar de catholieken, maar buxmo kin deren, van jongsat aan opg evoed, in den b«at der catholieke kerk, zul len des ie gemakkelijker at vallen.» Dat staat in de Flandre libérale van 1880. En dat bewijst eens te meer wat de liberalen in T zin hebben met bet ouder wijs verplichtend te maken. Natuurlijk zij zullen dat nu niet openlijk vertellen, maar het heele doel van al hunne propaganda voor het ver plichtend ouderwijs slaat iu deze regels: De kinderen zullen des makkelijker aivailen. Wij bevelen het uittreksel ook aan sommige jonge catholieken, die geen liberaal bewind beleefd hebben, en soms eens geneigd zijn liberale pi-olesiaties voor klinkende munt aan te nemen IEDER mcnsckeiijk wezen heeft zijn hijzonder kenmerk gelijk de blade reu der hoornen, indien al de menschen gelijk zijn door den vormbouw der soort, zyn er geen twee, die gelijk zijn, gelijk twee druppels water. Um redens die oudoorgrondbaar zijn en niet te betwisten, vermits de daad on loochenbaar bestaat, heeft de natuur die oneindige eu ouverstaanbare verschei denheid ingericht, en, gelijk voor het meerendeel der natuurwerken, het een voudigste en het verstandigste is van deze wet te aanvoerden, met gelaten heid als zij mishaagt, met vreugde als zij behaagt Picard, (senator). Zoo bewyzen de socialisten de nood zakelijke gelijkheid van de menschen. WERK EN NIJ VERHEIDSRA- DEN. Donderdag heeft M. Fraucotle, minister van nijverheid en arbeid, aan de Kamer een wetsontwerp voorgelegd, houdeude do volledige hervorming der wel van 16 Augustus 1887, op de uijver heids- eu arbeidsraden. Volgens de wet van 1887 hadden die raden drie zeuuiugen 1" beraadslagen over de gemeenschappelijke belangen ge- der werkgevers en der werklieden 2° de geschillen over den arbeid voorko men en desnoods vereffenen 3" aan ds regeering adviezen geven over de vraagpunten welke zij nuttig oordeelt hun le onderwerpen. Feitelijk hebben deze raden, tol nu toe, weinig andere diensten bewezen dan iu 't opzicht van raadpleging. Het wetsontwerp heeft voor doel liuuue rol insgelijks doelmatig te maken ouder de twee andere oogpunten. Te dien eiudo voert het een groot getal verbeteringen in en bepaalt hel, namelijk, de te volgen regels aangaande de próceduur, alzoo eene der bijzonderste leemten der oude wet aanvullende. Eene nieuwe bepaling, die gelukkig mag genoemd worden, is de instelling eeiier commissie van verzoening, welke inrichting bestemd is om lot bemidde laarster te dienen lusschen patroons en werklieneu, wanneer do bevoegde af- deeling der nijverheids- eu arbeidsra den machteloos zal ziju hunne geschillen te vereffenen. De werking der afdeelin- gen is, inderdaad, zeer dikwijls, ondoel matig, tengevolge der afwezigheid, iu den school dier inrichtingen, van iemand die als verzoener kan optreden. De nieuwe commissie doel deze moei lijkheid verdwijnen. Zij is, inderdaad, samengesteld uil eenen voorzitter eu zes leden, waarvan twee gekozen door de patroons, twee door de werklieden eu twee door den minister zelfbenoemd. BELGISCHE VOLKSBOND. Het bureel vau den Belgische Volksbond heeft zich in zyue zitting vau Maandag ook met de kwestie van deu Catholieken- dag bezig gehouden. Het denkbeeld werd geopperd eu ook gesteund het centraal bureel niet bepaal delijk te beuoeineu vóór dat al de calho- lieke groepeu aangesloten ziju ol üunue aausluiling vragen. TABAKVERBRU1K - Door de vergelijking der ofiicieele documenten is mcu er toe geraakt eene statistiek op te maken van hel tabak verbruik, per iu- wouer eu por jaar, in hot uieesieudeel der lauden. Nederland staal op deu eer sten rang, met 3 kilos 4UO grammen daarna komen de Vereenigdo Slaten, met 2 kilos 110 grammon en België met 1 kilo 552 grammen. Wy staan dus op deu derden rang. Iu Duiischland rookt men 1 kilo 485 gram men iu Australië, 1 kilo 4U0 grammen; iu Uosteuryk Hongarië, 1 kilo 3öOgraw- men iu Noorwegen, 1 kilo 335 gram men in Deuemark 1 kilo 125 grammen; 111 Canada, 1 kilo 656 grammen in Zweden, 946 grammen iu Frankrijk, 933 grammen in Rusland, 916 gram men eu het minimum is voor öpanje, met 556 grammen. Alen moet iu aanmerking nemen dat in België de bijzondere die tabak plant voor zyn eigen verbruik sedert de aankomst der catholieke Regeering van alle belasting is ontslagen. VLIERZELE. De decoratie van 2® klas is door koninklijk besluit ver leend aan Donatus Bambust, dienstknecht h(j Juffrouw Catbariua Blom Openbare hulde aan hel onberispelyk gedrag van deu braven man, en vooral aau de recht- ziuuige verkleefdheid eu standvastige getrouwheid, die hy gedurende meer dan dertig jaren aan de achtbare familie Blom altijd zoo welwillend bewezen heeft. Ook heeft het blijde nieuws algemeeue vreugde verwekt bij bloedverwanten eu vrienden, bij geburen eu kenuissun die alleu vurig weuschen dat de zoo welver diende decoratie nog lange jaren moge prijken op de edele borst van deu goe den Nalus. Ad multos annos. T WAS TE PEIZEN, Onze socialistische gazetten kunnen het niet verduiken dat hunne parlijgenooten in Duiischland deerlijk geklopt zijn gewor den. Maar ze leggen dat uit. Wij hebben wel zetels verloren, zegt Vooruit, maar stemmen gewonnen zooveel duizend bier, zooveel duizend daar. 't Is waar, in Berlijn, bijvoorbeeld, hebben de socialisten in drie omschrij vingen een 46 duizend stemmen gewen nen. Maar in de drie andere ziju zij achter uit gegaan dat zegt Vooruit uiel E11 hij zegl ook uiet dat zo in Saksen 126 duizend stemmen verloren hebben, dal is 25 per honderd. Neen, hij zwijgt dat hij zweet 1

De Denderbode | 1907 | | pagina 1