Zondag 10 Februari 5 centiemen per nummer 57>te Jaar 5021 1007 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Vervallen tot spot van andere volkeren. DE GOUDKUIL Landbouwkring voor Boerinnen. Mond- en klauwzeer. Het Werk van het H. Land. Zondag-rust. Ditjes en datjes. DE DENDERBODE. k. Pit blad verschyDt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter wvek voor de Stad 5 frankmet den Post verxonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-76 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij O. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, Nf 31, en in alle Postkantoren des Lands. CUIQOE HlIIJM. Per drukregel. Gewone 16 centiemenReklamen fr. 1-00Vonnissen op 3" bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij acccord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dynsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën ait vreemde landen zich te wenden teu bureele vaa dit blad. AALST, 9 FEBRUARI 1907. Van tijd tot tijd halen onze liberalen een hunner reeds stomp gemaakte wa pens uit hun arsenaal van logentaal en bedrog om er ons, catholieken, soms met verwoede kracht meê aan te vallen. Een hunner veel gebruikte wapens berust in de gestereotypeerde beschul diging De catholieke Regeering heelt België tot spot van andere volkeren doen vervallen. Maar van die lasterlijke beschuldiging eenig bewijs leveren daar schieten de liberale scribenten aan te kort. Konden zij maar iets vinden om hunne beweringen te staven, al ware het zell's in een Chineesch orgaantje, ze zouden er met twee handen te gelijk opvallen en het triomfantelijk meêdeelen... Maar neen, ze vinden niets dergelijks, integendeel zy treffen in de kolom men van vreemde dagbladen lofspraken, vleiende getuigschritten aan ter eere van 't kleino België. Voorzeker moeten die lofspraken, die vleiende getuigenissen hun geuzenhert doorbooren... Een Italiaansche dolk in hun hert ge ploft, moet de lofspraak zijn dezer laat ste dagen meègedeeld door de Tri- Büna het officieus orgaan van 't Ita liaansch gouvernement, dus geen catho- liek dagblad voorzeker. Geven wij 't woord aan de Tri bun a Het jaar 1906 is voor België een tijdvak van economischcn en nijver- heidsvooruilgang geweest. Dit kleine maar bewonderenswaardige land heeft op handels- en nyverheidsgebied eene overwegende plaats weten te veroveren in Europa. De onderneming.-geest der Belgen beeft voor gevolg gehad, dat do capitalen, de ondernemers en de inge nieurs van dit land, de nijverheid en den handel hebben ontwikkeld, niet alleen in Europa, maar ook in verre streken, zooals in beide America's en in Afrika. De nijverheid waarin de Belgen zich voornamelijk als meesters doen kennen, is die der vervoermiddelen. Het zijn Belgen die den ringijzerenweg van Parijs hebben gemaakt en die hem uil baten men vindt Belgen in de ijzeren - weg- en trammaatshappijbn van Italië, Spanje, Rusland, en America, overal, waar de handelsuitbreiding mogelijk is, hebben zich Belgen gevestigd, die er werken en het vaandel van dit kleine land hoog opgeheven houden Het Staatsbestuur, hoewel bij name catholiek, is in feite liberaal Alle gods dienst, alle geloofsbelijdenissen eu alle politieke denkwijzen mogen er vrijelijk beoefend en uitgedrukt worden. Do vreemdelingen, welke in dit land komen, vinden er eene weldoende on dersteuning bij de bevolking dit is na melijk het geval met de Italianen, die er zeer wel gewaardeerd worden... Het Belgisch Staatsbestuur, van zij nen kant, moedigt dc nijverheid eu den koophandel aan, door het tot stand bren gen van havens eu vaarten kortom, België mag tot toonbeeld dienen aan de andere landen van Europa Die lofspraak van 't Italiaansch or gaan is slechts dc bevestiging van de vleieude getuigenissen welke de voor naamsle vreemde organen herhaaldelijk over België aflegden. Meermaals heb ben wy er verschillige meègedeeld. Nog nooit trof men in een enkel vreemd dagblad een schrijven aan in 't welk België is gekleineerd geworden. Neen, geen enkel hoe hevig liberaal ook deed het ooit. 't Zyn alleen de Belgische blauwe, roode en groene gazetten die er zich plichtig aan maken. 't Is politieke haat, afgunstige wrok die hen hunne versmadingen, hunne lo gentaal, hunne lasteringen, hunne ver achting inblazen... Zij vergruizen, ze vernederen onze Belgische instellingen, wei-ken en toestanden. En dan willen de driekleurige poli tiekers als goede vaderlanders door gaan neen, 't zijn vijanden, lieden die 't Vaderland aan hunnen haat en wrok willen slachtofferen VAN J. R. HUTCHINSON. Gelooft gij mij dan nie kapitein Ik geloof dat gij liegt. Derrick schudde van liet lachen, en speekte gedurig. Voor mij, die hem op mijn duimken kende, was dit een wri.k. Van uit mijne met roet gevulde wijk plaats kon ik hem niet zien, omdat de zwarte rand van de schouw htm voor mij verborg maar ik zag hoe hij den bl in zenden heerd van mijne moeder mei zijn vuil tabakssap bemorste, en hieruit maakte ik op, cat zijne dunne lippen motsten trillen en zijne dicht bij elkander staande oogen fonkelden van ingehouden kwaad aardigheid, toen hij, schrijlings op een keukenstoel zittend, kalm op een tabaks pruim kauwde. Toch waarzegde hij, op zijn tragen neustoon. Nu, misschien hebt gij wel gelijk. Wij zullen er niet verder over spreken vandaag ten minste niet. Ik wil alleen eene kleinigheid maar eene verduiveld leelijke kleinigheid aan uw dom verstand brengen. Misschien vindt gij het wel niet plezierig zet lus uwe tanden opeen kapitein, en maak niet on- harde woorden vuil al» het eruit Eene nieuwigheid komt in de land- bouwwereld voor onze Belgische land- bouwsters te ontstaan. Sedert geruimen tijd heeft het ministerie van Landbouw in iedere provincie en in sommige provinciën zelfs twee - - reizende scho len van melkorijen en huishoudkunde voorde boerendochters ingericht, Bene vens deze scholen, welke gedurende 3 of 4 maanden op eene zelfde gemeente verblijven en gedurig rondreizen naai de gemeenten die er de aanvraag van doen, treilen wij nog dc reeksen aan van vijf lessen, gedurende de winter maanden voor onze landbouwslers iuge- riebt. De tijd is nog zoodanig niet vervlogen dat de huisvrouwen klaagden dat alles' gedaan werd voor de mannen le onder richten en dat er nooit gee 11 e voordrach ten of vergaderingen plaats hadden vooij de vrouwen. Men schijnt van hoogerl hand dezen noodkreet gehoord te hebben en op eene onverpoosde wijze houdt men zich hedendaags onledig met de onder richting der landbouvvsters, en tot eer van deze laatste moet er onmiddelijk is Klaar, kapitein Vooruit dan maar 't G heim van dien Goudkuil van u, kapitein, is bektnJ 1 Ik zegde u straks reeds, dat ik weet waar ij ligt. En ik zegde u reeds, dat gij liegt Geen mensch ler wereld weet dien kuil liggen dan ik 1 Driftig en zichzelf vergetend, had de kapitein gesproken hij was in alle op zichten het tegenbeeld van den koelbloe dig) d, bedachizamenschuik die tegenov r hem zal.' Zichzelf vergetend, zegde ik, want hij wist. dat ik dien kuil evengoed wist te vi: den als hij zelf. Derrick's bepaalde verzekering maakte mij ongeiust, dat er een derde in het geheim b> trokken was, doch wat hij i.u zegde, bracht mij ge- eel van streek. De zuivere waarheid, kapitein Ik kan uit mijn hooM de ligging bepalen. Schuif een beetje dichter bij mij. Twee stoelen werden over den grond geschoven. Nu, luister dan eens. LaDgzaam en fluisterend begon hij te spreken. Ik verslond er niets van. Maar op den kapitein hadden zijne woorden une eigenaardige uitwerking. Met eenen schreeuw van woede vloog tiij overeind. Stil maar I Ik heb al genoeg ge hoord. Zij mogen mij kielhalen, kerel, gij weet liet Ziet gij wel I zegde Derrick, triomf antelijk lachend otn de onvoorzichtigheid van deu kapitein. Ik voelde dat ik warm werd. bijgevoegd worden dat het zaad niet ver loren uitgeworpen wordt Misschien eerst eenigszins door eene natuurlijke neiging van nieuwsgierig heidgedreven. komen de boerinnen tal rijk en zeer regelmatig naar de voor drachten. De boerendochters wedijveren in het volgen der driemaandelijksche melkerij- en huishoudscholen, en allen bh,ven regelmatig en trekken een 011- zeggelijk nut uit de bekomeno onder richtingen. Hoe dikwijls zegt men niet sedert een tiental jaren dat het goede bocrenjaren zijn, en eenigen schijnen de oorzaak te vinden in de duurte van sommige land bouwproducten Doch het is geenszins dezezoogezeide duurte alleen, maar wel op eenen veel grooteren voet de spaar zaamheid, de werkzucht en de hetere geleerdheid van den boer en de boerin, die den welstand medebrengen. Door de kennis van mest- en voeder- sloffen weet de landbouwer op de goed koopste en zekerste wijze zijne zelfstan digheden aan Ie schaffen, door eene kun dige toepassing werpen zij de grootste vruchten af. De huisvrouw, van haren kant, weet door de genoten onderrichtingen, het beheer van melkerij, neerhof en huis houden ten profijtigste en voordeeligsle te besturen. De onderrichting aan de landbouw- sters gegeven door middel van melkerij- 1 eergangen en reeksen van voordrach ten zijn ongel wij feld bekwaam om de onmisbare kennissen te verschaffen doch alle werking lol onderric ting mag zich daar niet mede bepalen wel licht, indien h"t geheugen van tijd tot tijd niet ververscht werd, zouden de genoten lessen bij sommigen grooten- deels vervlogen zijn. Bezield met de gedachte de boerinnen op de hoogte te houden en gedurig meer en meer te onderwijzen, word, op aan dringen van Mijnheer P. De Vuyst, al- gemeonen toezichter van landbouw, te Alveringliem eenen kring gesticht voor landbou wsters deze landbouw kring, in gericht voor de oudleerlingen der mel kerij- en huishoudscholen en landbouw ster» van Alveringliem en omliggende gemeenten, staaf onder de bescherming van het Gemeentebestuur. Het doel dezer kringen bestaat in bet op de hoogte houden barer leden van al walde zending der landbouwster be treft. Te dien einde worden.regelmatig voordrachten gegeven over allerhande voorwerpen, de eerste dezer hail reeds plaats op 27 December 1906 en was ge geven door M. Keslelnol. leeraar van groensel (eelt te Oostende. Hel zij in het voorbijgaan gezegd dat hij veel' bijval genoot en dat do toehoorders, niettegen staande het slecht weder, zeer talrijk opgekomen waren. Wellicht zal hel de beurt zyn van eenen leeraar in hoenderteelt, van oenen geneesheer om te handelen over de voe ding der kinderen en meer anderen. Dc voordrachten hebben enkel van lijd tot tijd plaats en geven geene be stendige onderrichting om tot dit laat ste te geraken zal door de tusschenkomst van het Ministerie van Landbouw eene boekenverzameling van allerhande land- houwtverken worden ingericht. De boe ken zullen kosteloos ter lezing gegeven worden aan de leden. Heigeen eene nieuwigheid is voor België, bestaal reeds op eenen grooten voet in Canada meer dan duizend ge meenten hebben eenen landbouwkring voor vrouwspersonen en alhoewel het nieuws uit Amerika komt en dikwijls als onwaar en overdreven beschouwd wordt, mag men nogtans getuigen dat deze kringen er veel bijval genieten en bloeien. Wij drukken den vurigsten wensch uit dal hetzelfde lot aan de Belgische land bou wk ringen voor vrouwspersonen te wachten staat. (West-Vl. Landb.) L. Van Haverbeke. De kapitein begon een heele reeks vragen tc stellen, kort, scherp, recht op het doel afga -nde als goed gtmikie pistool schoten. Gelukkig voor Derrick, dat zij hem niet in den vorm van lood op het hoold vlo g-n. Wie hef ft dat verteld. Di nick deed ais een roestig, cud ge weer, dat eeist na heel wat vtrgeefsche pogi gen algaat, Mij Vciteld Ja, wie denkt gij Die zwarte schurk Beau Billy De neger f Nu, misschien was hij het, en misschien ook niet. Hoe kwam hij aan het bericht Wel, ik denk, op dezelfde manier, als hij den rhum op het scnip beet kreeg. Gestolen, bedoelt gij Nu, misschien wel. Heeft Belly ooit ieis gehad, dat hij niet had gestolen Gij he rinnen u nog wel, kapitein, dat hij op zt keren dag de gro te bruine rhumkruik voor het watervat aanzag, en daar behoor lijk zijn portie van kreeg Nu, bij die geleg nheid, geloof ik, dat hij zich een beetje beleefd gevoelde; gij weet nog wel, kapitein, cr kwam zoo'n vjrwenschte waterleers bij te pas en nu om zijn vcr- diiit een beetje te verzetten, nam hij zijn kans waar, en maak e stil een afschrift van het document van u. Die Bil y is een knappe kerel. Hy kan wat schoon schrij ven. Maar dat kon den kapitein niet schelen. Zoo'n schurk 1 schreeuw Je hij. Zoo'n duivelskind 1 Als ik hem in handen Tor gelegenheid der besmetting van muilplaag, anders gezegd mond- en klauwzeer welke den Belgischen vee stapel heeft aangetast <-n de landbouwers zeer verontrust, heeft M. de minister van landbouw de volgende mededeeling gedaan aan de middenafdecling, gelast met het onderzoek zijner begrooting D' onlangs opgedane ondervinding bewijst dal de van kracht zijnde maat regels van gezondheidspolicio ontoerei kend zijn, doch voor 't oogenblik zijn meer doelmatige middelen onbekend De aard van vlugge besmetting der muil- plaag verijdelt alle voorzorgmaatregels. In den strod tegen deze ziekte moet liet bestuur kunnen rekenen vooral op de hulp der eigenaars van dieren, want de aangifte der ziekte aan de overheden wordt dikwijls laattijdig gedaan. Groote zorgen van zindelijkheid hel pen tot de genezing der ziekte. Om die reden doet het bestuur, zoodra de ziekte in eene gemeente vorschijnt, aan al de houders van dieren der plaats een be richt, uitdcelen waarin de maatregels, ten opzichte van het vee te uemen, wor den aangeduid. De afmaking der dieren aangedaan van muilplaag kan diensten bewijzen, als het de verwijdering betreft van die ren zich bevindende in eerste brand punten van besmetting of in stallen ge togen in eenen omtrek van woningen, waar een groot getal' koppen vee voor handen zijn De opoffering moet, in alle geval, slechts plaats hebben in het begin eener besmetting. Ter gelegenheid van de verschijning der muiipiaag in November 1906, heeft de regeering dezen maatregel toegepast in eenige gevallen en men mag zoggen dat hij diensten heeft bewezen. De ziekte heeft zich echter zoo plotseling vertoond in een zoo groot getal stallen, dat men geaarzeld heeft aan den maatregel eene algemeene toepassing te geven. Dal vraagpunt dringt zich overigens voortdurend op de aandacht van het be stuur der gezondheidspolicio. krijg, dan g'bruik ik geen waterleerzen I Ik zd hem iev.-nd stroppen Ik zal hem kit'il alen Ik zal... Wotdend wendde hij zich tot den anderen. En gij 1 Waarom, voor den duivel komt gij hi r Als gij zooveel weet, ;.l6 gij v^rielt. Gij w>et waar de kuil ligt, waarom gaat gij hem dan niet opzoeken, en haalt er den boel uit, in plaats van bij mij te komen Ja, zirt ge, kapitein, dat zit zoo in elkander, zeidr Derrick, volstrekt niet in de war gebracht door dien plotselingcn aanval. Billy's tong gaat als een ratel, vooral wanneer hij dronken is en daar hij nog al veel in dien toestand is, nadat bij Weggejaagd werd, heeft hij het geheim overal in «le stad rondgebabbeld. Wat is het gevolg Wel kapitein, luister eens. Eene heele troep van de jongens weet omstreeks evenveel als ik en als ik en broer Abe met hen samen doen, zooals zij voorstelden, dan gaat de schat in twintig, of misschien nog meer deelen. Nu heb ben broer Abe en ik overlegd, dat, als gij met ons wilt samen doen als een vrien dendienst, broeder Abe en ik zouden ons achter de schermen houden, zoodat ied r eu zou denken, dat wij er gehi el buiten waren en gij, kapitein, zoudt d> l aas zijn dan zouden wij dricfin iedereen heel groot a indeel hebben. Dat bsgiijp ik. Iedereen derde. Juist, kapitein. Broer Abe en ik zijn niet gemeen. Niemand kan van ons zeg gen, dat wij gemeen zijn. Wij zullen u De zendingen trekken voorzeker de aandacht der geloovigen en verdienen hunne vurige medewerking tot uitbrei ding van onzen heiligen Godsdienst Eeno missie, dierbaar en troostend aan elk geloovig christen hart, is niet genoeg gekend, ofschoon zij dagteekent van ruim 600jaren, namelyk de zending van het Heilig Land De H. Franciscus van Assisië had zich in het begin der XIII* eeuw met eenige zijner broeders naar Palestina begeven ten einde aan de Mahometanen het H. Evangelie te verkondigen. An dere zijner zonen volgden weldra hun voorhceld en later werden de Minder broeders door den H Stoel aangesteld niet alleen om zielen voor God te win nen in die gewesten, maar ook byzonder 0111 die plaatsen, door Jesus voetstappen en bloed geheiligd, tegen onteering te verdedigfcn en voor de godsvrucht van gansch liet Christendom te behouden. Door alle eeuwen heen hebben de Pauzen van Rome dc bewaring dier H H. Plaatsen ter harte genomen en Leo XIIle, roemrijker gedachtenis, heeft het voorschrift vernieuwd van ten min ste eens jaars do noodwendigheden van 't H Land den geloovigen aan te be velen, om te kunnen voorzien in de kosten welke de ceredienst, talrijke bedevaarders, menigvuldige scholen, een groot getal armen en andere dringende noodwendigheden daar vereischen. Op bevel van Z. Doorl. Hoogw den Bisschop van Gent zal er aanstaanden Zondag eersten Zondag van den Vasten, in alle kerken en openbare bidplaatsen van ons Bisdom, onder allo Missen en Goddelijke Diensten, eene omhaling ge daan worden voor het H. Land. Volgens eene bulle var. Pius VI wor den alle geloovigen die volgons hun vermogen tot dit verheven werk hydra- gen deelachtig aan al de verdiensten der II.II. Missen, Gebeden, Boelplegingen. enz van de Minderbroeders en der ge loovigen van 'l H. Land, alsook van al degene die de H. H. Plaatsen komen be zoeken on vereeren Bovendien worden er jaarlijks door de Custodio van het II Land meer dan 20,000 II.H. Missen voor de levende eu overledene weldoe ners opgedragen. Mochtte de eerbied voor de H.H. Plaat sen en de voornoemde l unsten alle ge loovigen aanzetten om dit uitmuntend werk door eene goede aalmoes te onder steunen Van 's middags tot middernacht eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 10 Februari 1907, M. Ghysselinckx Mo lenstraat. het vel niet over de ooren trekken, kapi tein. Wij zouden u een derde geven, een heel derde deel, omdat gij den tocht moet besturen en de eerste zijn. En Beau Billy en de anderen dan Die Nu, als wij hun te vlug zijn, dan zullen zij arm moeten blijven. Als ik het goed begrijp, dan wilt gij en uw broeder in deze zaak geheel buiten schot blijven. Ik moet de baas t zijn, opdat anderen ook niet hun deel kunnen eischen. En voor dien kleinen dienst een vriendendienst, sooals gij liet noemt geeft gij mij edelmoedig een derde van wat er in den Goudkuil gevon den wordt. Is het niet zoo Zoo is het kapitein. Dat is mijne bedoeling. Ne> mt gij 't voorstel aan Ik zal u zeggen wat ik aanneem, zegde de kapitein, zonder «le minste tril lit'g in zijne stem, want nu had hij zijne zelfbcheersching herkregen ik zal u zeggen wat ik aanneem. Ik neem aan, den eersten schurk, die in mijne rechten wil treden, de hersens in te slaan I Dus gij weigert, kapitein vroeg Derrick. Zeker. En gij jaagt den eersten den besten, die er zich mee bemoeit, een kogel door 't hoofd Natuurlijk Wij zijn met meer dan twintig man, kapitein. Dat kan mij niet schelen. Ik beb u ge waai schu wd. Dat hebt gij. En het is heel vriendf Lnmlhouwertl, opge past -Sedert ongeveer twee jaar, wordt er in ons land eene soort van boonen ingevoerd. Men heet ze k rato le en koemakboonen. Zij komen uit Java on worden als veevooder verkocht. Deze boonen zyn zeer gevaarlijk voor de gezondheid, en reeds verschillige die ren wierden er door vergiftigd. Onlangs nog kwamen er weer in Limburg onge vallen voor. Er valt op te merken dat men tus- schen die boonen twee soorten aantreft de gekleurde boonen of kratokboonen, en de witte of toemakboonen. Alleen de eerste soort is vergiftig de witte niet, wel te verstaan wanneer zij geene gekleurde boonen als onreinheid be vatten. De Staatslandbouiokundige, Fr. Smetbrs. Zoo d'ouden zongen, zoo pie pen de jongen. Den 27 Januari hiel den de liberale studenten te Antwer pen een Congres Dat jong liberaal volksken heeft al zoo veel afkeer van vryheid als de oude verstokte liberalen, en byzonder van vryheid van onderwys. Er was daar een jonge heer Suys van Luik die over het onderwijs sprak. Zie hier wat hy aan het Congres voorstelde en wat het Congres stemde 1° Verplichtend onderwijs voor alle kinderen van 6 tot 14 jaar en ook daar boven als een exaam, op dien laatsten ouderdom afgelegd, niet voldoende wordt bevonden 2' Geene subsidies meer aan vrye scholen 3° Inrichting van het onderwys op onzijdige grondbeginselen uitsluitend steunend op wetenschap. Dat lieve heerschap wil wel vergun nen dat het den vader zal toegelaten zijn zijne kinderen te zenden waar hij wil maar. gare voor bet oxaam Want dat wordt zeker onvoldoende be vonden voor kinderen die in eene vrije school zouden geweest zijn. In alle geval, 'tis weeral een advies ken te meer voor sommige catholieken die wat over hebben voor verplichtend onderwijs. schappelijk, dat gij zoo ronduit spreekt. Nu kunnen wij onze maatregelen nemen. Maar van rechten gesproken, kapitein, ik herinner mij volstrekt niet, wat voor rech ten gij eigenlijk hebt. I,aat mij uw geheugen dan eens opfrisschen, zegde de kapitein, met moeite bedaard blijvend. De inhond van de Goudkuil werd aan mijn overgroot vader vermaakt door den man die... Het goud gestolen bad schimpte Derrick. Door den man, die den kuil groef. Bah I dat komt vrij wel op betzelfde neder, zegde Derrick onbeschaamd. Ga maar eens even na, kapitein, hoe het met het eigenschap van dien kuil staat. De man die hem groef, werd, als bet gerucht de waarheid spreekt, geholpen door mu latten, die hem onder den naam van ka pitein Kidd naar de eeuwigheid hielpen. Een zeeroover 1 En de ander, aan wian de kuil vermaakt werd, dien gij uw over grootvader noemt, kapitein, die was kanonnier of zoo iets bij Kidd. Bah I een paar verwenschte zeeschuimers, op wier hoofd een prijs gesteld was, en die hoe genaamd geen rechten hadden voor de wet U op hen beroepen, kapitein Wel als ik zooveel moordenaarsbloed in de aderen had als gij, zou ik uw recht mis schien erkennen maar voor den donder! zooals de zaken nu staan... De rest van den zin spcekt bij onder eenen spotlach in den heerd. (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1907 | | pagina 1