EEN EN ANDER. Bedevaart naar Rome GROOT CONCERT Rechterlijke kronijk. Stad Aalst.-Werkbeurs kampstrijd AELST. Allerhande nieuws. Holland. Frankrijk. De begrooting van het Ministerie van Landbouw. Een voornaam land bouwkundige schrijft ons Wij lezen in het verslag namens de ■oiddenafdeeling der Kamer door M. de Volksvertegenwoordiger Raemdonck uit gebracht F. Nut der gelduitgaven voor den landbouw. Het verspreiden van de landbouw wetenschappen vergt kosten, doch zonder vrees mogen wij ze dragen, want altijd leveren zij voordeel op. De opleiding der toekomstige pach ters en pachtersvrouwen in hun vak, de voordrachten van dien aard voor volwas senen, de vlugtchriften, de cornices, de vrije vereenigingen, de bijeenkomsten van landbouwers waar onderling onder wijs wordt verstrekt, al deze middelen tot verspreiding wekken steeds verbete ring in den landbouw, en de waarde daarvan blijkt uit eene vermeerdering van voortbrenging en van het landbouwca- pitaal. it Meer dan op eenig ander gebied zijn deze ko6ten winstgevend en volkomen gerechtvaardigd. Laat ons, anderzijds bekennen dat de landbouw minder wordt beschermd dan de nijverheid en dat de landbouwers en grondeigenaars niet alleen bijdragen in al de fiskale lasten, maar ook nog ver schillende lasten voor den bodem bekos tigen. 't Is waarlijk zonderling dat na zulk pleidooi in 't voordeel van den landbouw het ontwerp van begrooting wordt aan geboden met eene vermindering, na aan gevraagde credieten van 556,3a8,oi frs. tegenover het jaar 1906. Waarom toch moeten er op den rug van den landbouwer besparingen gedaan worden. Of dat men dan ten minste het zelfde stelsel toepasse op alle uitgaven namelijk op deze van het ministerie van oorlog welke toch tot weinig of niets die nen. De liberalen geportretteerd door eenen cartelbroeder. Weet ge hoe de leider der socialisten in de Kamer, M. Vandervelde, verleden Vrijdag in volle vergadering het portret teekende van de liberalen Gij, liberalen, hebt geen school meer I Gij zijt het oneens over alle punten... Altijd zie ik u de arbeidersbelangen opof feren ten gunste van de belangen van uwe partij... Gij, liberalen, gij verzaakt altijd de belangen van de werklieden.» Bij de Luikache socialisten. Men wiet dat er reeds lang eene wrijving be staat tusschen twee groepen socialisten der provincie Luik, en voornamelijk van Seraing, ter oorzake der weigering van de groep Smeets, zich te bevooraden in de erkende coöperatief zijner gemeente, waar de groep Laboulle den scepter voert. De weigeraars, die Smeets volgen zijn 3ooo in getal, een groepke lat niet te versmaden is en de inkomsten eener onderneming in handen heeft. De algemeen raad had naar Luik afge vaardigd de citoyens Anseele, Baeck en Maes de Nationale Mijnwerkersbond Maroille, Brenez en Wettinck. De tijdelijke opschorsing van het regle mentsartikel, waartegen de groep Smeets zich verzet, werd aangenomen met 67 stemmen tegen 5. 't Is de zegepraal van Smeets, die bij zijne terugkomst te Seraing het voorwerp was van eene ovatie. Over eenigen tijd is er te Bochum in Duitschland een merkweerdig voorval geschied. Bij het herstellen van het klok- kengestoelte in de O.-L. Vrouwkerk al daar was er onder het werkvolk een socia list uit Hamburg die, alle gelegenheid waarnam om aan zijnen haat tegen God en geloof lucht te geven. Door zijnen haat tegen den godsdienst aangedreven vatte hij zekeren dag eene klok aan, waarop een schoon Christusbeeld gegoten was met hamer en beitel onteerde hij het beeld aan het hoofd, de zijde en de knieen. Niet lang daarna had die werkman het ongeluk uit de hoogte van het klokken- gestoelte op het kerkgewelf te vallen. Zwaar gewond, wierd hij naar het gast huis gedragen. Ondertusschen had de meestcrbaas de schending van het Chris tusbeeld ontwaard en schikkingen geno men om het in zijnen eersten staat te her stellen. Eens dat hij zijnen werkman ging bezoeken, vertelde hij aan de zie kenzuster dat hij verlegen was met zijn werk en toonde den geschonden Christrus. Verwonderd aanschouwde de zuster die teekening, sloeg hrre handen te zamen en zei dat de verongelukte werkman, ge kend als socialist en godsdiensthater, even gelijk het geschonden kruisbeeld erg gewond was, aan het hoofd, aan de zijde en aan de kniefin. Inderdaad een merk weerdig voorval. De oude God leeft nog. MUZIEKSCHOOL VAN AALST. (Pauselijk verhoor), ingericht door de Comiteit van La Lou- vière et de l'Est. Vertrek op 3 April, langs den Gothard. Terugkeer den 17 April, langs den Simplon en Parijs. (Sluiting der lijst op 10 Maart.) Voor inlichtingen zich te wenden tot den Bestuurder, «len heer Joseph Leu nen, advocaat te Sint-Truiden, of tot den Heer Baudrenghien, kapelaan te La Louviére. te geven door de Heeren Leeraars onder het bestuur van M' Gustaaf Pape, Be stuurder der school, met de medewerking van Mev, Van Kbrkhove-Coessens, zangster, ten voordeele van het WER- KELOOZENFONDS, op Maandag 25 Februari 1907, om 6 uren 's avonds ter Stadsschouwburg. Tweede uitvoering van DE KLOKKE ROELAND, cantate voor soli, gemengd koor, dubbel koor en orkest, 3oo uitvoerders. Het overige des programmas later mede te deelen. Prijzen der plaatsen Voorbehoudene, fr. 3,oo Eerste fr. a,oo; Tweede fr. 1,00. Kaarten zullen eerlang ten huize wor den aangeboden. Zaak Brouwerij Van der Schueren. De Rechtbank van Dendermonde deed heden Woensdag i3 Februari uitspraak in deze zaak. Werden veroordeeld tot een jaar en 7 maanden gevang en boete t° Meert, de nachtwaker. a° Moeieni, de chef der bende. Tot zeven maanden gevang en boete i° Van Helsuwe. 20 De Cuyper (Bitteren). 3* 't Kint (Otter). Twee dezer laatsten werden ook nog afzonderlijk veroordeeld tot eene maand gevang en boete, doch wij zijn niet ter wete gekomen wie het zijn. Deze veroordeelingen zijn niet voor waardelijk. Verdere inlichtingen ontbre ken voor 't oogenblik. De zaak van het bedorven vleesch te Wynkel. Deze zaak, ten laste van MM. J. Van acker, vleeschkeurder en de Wulf, veearts, belicht van door onvoor zichtigheid den dood van twee personen veroorzaakt en een 5otal ziek gemaakt te hebben, is zaterdag morgend voortgezet voor de Rechtbank van Gent. Een getuige verklaart dat zijn zoon van het vleesch heeft gebeten en ook ziek is geworden. De 7 andere getuigen doen niets nieuws kennen. Mr De Bacts pleit voor De "Wolf Mr Van den Bossche voor Van Acker. M' De Weert stelt zich aan als burger lijke partij voor Netesonne en M. Drory voor De Looze, echtgenoot van vrouw Goethals. Zij vragen de eerste 5ooo, de tweede 5800 fr. Uitspraak, Zaterdag 16 Februari. Een kletskop getatoueerd. Wij hebben gemeld dat een heer van Montzen (Verviers) verlangde dat op zijn naakten schedel eene bloem zou worden getatou eerd en dat de artist die met dit werk gelast was er een zedeloos onderwerp op voorstelde. Klein, de tatoueerder, verscheen ter rechtbank van Verviers, welke hem voor aansiag op de eerbaarheid tot 1 jaar ge vangenis en 26 fr. boete veroordeelde. Zijn opstoker, die hem voor deze grap 5 franks beloofde, werd bij verstek tot dezelfde straf veroordeeld. De getatoueerde, die niet veel moeite had om de beleediging met bewijsstuk ke staven, kreeg toelating om gedurende de rechtszitting den hoed op te houden Worden gevraagd 1 Goede bakker; 1 beenhouwersgast eerjongen 1 magazijnier 1 schoenma kersgast-leerjongen. Vragen werk. Een jonge hovenier met diploma voor 2 of 3 dagen per week 1 kleermaker I pantoffelmaker; 1 Schrijnwerker; 1 voer man. Daglooners fabriekwerkers. St«d Aast. voor vet Vee, op Zaterdag 23 Meert. Inschrijving tot den dag van den kamp strijd vóór 8 uren 's morgens. Zie de plakbrief. Creemboter. Markt van Woensdag i3 Februari 1907 80 kilogrammen ter markt. Prijs fr. 3,20 tot 0,00 per kil. AALST. De vastenavonddagen zijn zoo als dezen der laatste vorige jaren af- geloopen. Geene ergerlijke baldadigheden toch maar gezangen dat de straten dreu nen van ons Mietje is getrouwd ze zit in DE miserie. Deze vastenavondda gen hebben weer eens het tegenstrijdige bewezen van 't gene den aartsvolksfopper en logenaar Groene Pie gedurig her haalt, namelijk, dat de armoede te Aalst de muren oploopt. 't Is de burgerij niet meer die op de vastenavonddagen langs dc straten zwiert, nnao 't zijn de fabriekwerksters die met hunne lievetjes hunne schijn geven in benden van soms twintig koppels. Niet alben verschaffen zij zich kostelijke cos- tumen en daarbij de danszalen enz. doen de centen rollen... Ja, de armoede loopt te Aalst de muren op maar 't is averechts 1 Bandieterij te Erembodegem. Zaterdag avond, rond 11 uren zijn, de eenen zeggen 3 de andere 4, bandieten met braak binnengedrongen in den bof der woning van Pieter Vereecken ge legen nabij de Statie te Erembodegem. Na twee ruiten van de keukendeur met zeep bestreken en ingeslagen te hebben, trokken ze binnen. Zij begaven zich naar de slaapkamer van vader Vereecken die gansch alleen thuis was. Ze vielen den ouderling aan, sloegen hem onbermher- tig, bonden hem aan den bedstoel en onder doodsbedreigingen deden ze hem de plaats aanwijzen waar hun geld ver borgen lag. Alle kassen en kisten werden opengebroken en eene som van 3ooo fr. werd geroofd. Op dit oogenblik kwam de zoon Vereecken thuis en, bestatigende dat er dieven in huis waren,riep hij om hulp. Geburen kwamen toegesneld en de ban dieten namen ijlings de vlucht langs den hof. Twee of drij konden ontsnappen maar een kwam in de openstaande citern te recht en kon er zonder hulp niei uit. De kerel werd ontdekt door 't rumoer dat hij maakte om ook te ontsnappen. Hij werd er uitgetrokken en natuurlijk was hij nat en de geburen hebben hem zoo safiqoEZ afgedroogd dat zijn lichaam blauwen zwart is uitgeslagen. Men er kende in hem zekere Frans Van der Nie- pen en oude bandiet die over pas 14 dagen 't gevang heeft verlaten, na eene straf te hebben uitgedaan van 5 jaren tot de welüe hij werd veroordeeld in de zaak der bandietary bij M' Weduwe Brasseur, Geeraardsbergsche straat, te Ninove. Van der Niepen zegde tot de gendarmen van Aalst in wiens handen men hem had geleverd dat hij zijne mede plichtigen niet aan hen maar aan den heer Onderzoeksrechter zou bekend ge maakt hebben. En hij moet woord heb ben gehouden want gister zijn aange houden twee gekende dieven De Brouwer Joseph en Smekens Judocus, den eene wonende Ajuinstraat en de tweede Gent- schen Steenweg. De Brouwer werd tot 5 jaar gevange nisstraf veroordeeld voor de bandieterij te Ninove waarvar; hooger spraak. In de gevangenis is hij zot geworden en ver bleef ongeveer 2 jaren in 't zothuis van Doornjjk. Over 2 A 3 maanden werd hij, uit hoofde van ziekelijkheid, los gelaten. De Brouwer loochent te Erembodegem te zijn geweest, doch zijne kleederen werden aangeslagen die bemodderd en vol haak- scheuren zijn daar hij, in zijne overhaasto vlucht, aan den pinnendraad der haag is blijven haperen. Smekens is een oude dief die reeds meer dan eens met Moeder Ju8ticia een eitje te pellen heeft gehad. Donderdag ging Louis De Smet, van Impe, een varken slachten naar Lede. Toen hij 's avonds rond 8 ure huiswaarts keerde, werd hij aangevallen door zeke ren G. KI. in de Diepestraat. Op zyn hulpgeroep kwamen menschen 'oegeloo- pen die de aanranders op de vlucht dre ven. De Smet heeft verscheidene wonden aan het hoofd kekomen waaruit hij veel bloed verloor. Eene klacht is bij de po- licie ingediend. Te Ninove wordt eene zaak onder zocht, die voor de plegers van eene grap, leelijke gevolgen zou kunnen hebben. En dat zou ook maar verdiend zijn. Voor eenige dagen was zekere De Coo- man, werkman in een der fabrieken, plot seling ongesteld geworden op zijn werk, zoodat hij naar huis moest. Hij ging te bed en stierf eenige stonden nadien. Een dezer avonden waren eenige dron ken werklieden aan het twisten in eene herberg. Een hunner verklaarde luidóp dat twee zijner gezellen de schuld waren van den dood van De Cooman, Een onderzoek werd aanstonds inge steld en men ontdekte dat de twee werk lieden, voor de grap, een bijtend vocht in den koffie van De Coomen hadden gego ten. In de Noordstatie te Brussel was Zaterdag tegen den avond eene signaal hut in brand geraakt. De brand, ontstaan door eene kortsluiting in de electrische leiding, had in weinige oogenblikken heel het houten gebouw omvat, zoodat de bedienden, welke daar op post zijn, haastig de vlucht moesten nemen, om niet levend gebraden te worden. De pom piers van St-Joost-ten-Noode en Schaar beek doofden het vuur uit, dat niettemin heel het gebouw vernield heeft.Natuurlijk was eene totale ontreddering van den dienst het gevolg van dit ongeval. Zaterdag is te Gent de danszaal Flora afgebrand. Heel het gebouw is vernield. De brand is ontstaan, naar het schijnt, door het vallen van eene petrool- lamp, die men bezigde bij het aanbregen der versieringen voor Carnaval. Dit is de I weede danszaal, die te Gent afbrandt in minder dan één jaar tijd. Donderdag avond, rond 5 ure, is er brand ontstaan aan het huis van August Notebaert. Ie Petegem-bij Oudenaerde. Het is kegonnen omtrent de schouw op een oogwenk was alles in lichtelaaie vlam. Eene koebeest is kunnen gered worden. De schuur die op eenigen af stand van het huis stond, is ongedeerd gebleven. Met behulp der geburen heeft men de huizen van Jan Merlin en Camiel Samyn, die er aan palen van de vernie ling kunnen vrijwaren. Er is verzekering, Men verwacht te Verviers eene nieu we staking, uitgelokt door het feit dat in zekere fabrieken, waar de vrouwen nacht werk verrichten, deze opslag kregen, ter wijl hij geweigerd wordt aan de vrouwen die hetzelfde werk over dag verrichten. Een pachter van Elewijt. die naar Brussel was gekomen om rekeningen te ontvangen voor geleverde boter en melk, was des avonds ten 9 ure te Schaarbeek op den stoomtram gestapt. Een weinig voorbij Dieghem verliet hij den tram, om per velo verder te rijden doch nauwe lijks was hij honderd meters verre of hij werd aangevallen door twee personen, die hem schenen af te wachten. Zij sloegen hem tot hij zoo goed als bewusteloos was en sneden toen den riem van zijne geld- tesch door, waarna zij hiermee op den loop gingen. De tesch bevatte 4000 fr. De policie heeft te Luik een koppel aangehouden dat, onder voorwendsel de toekomst te voorspellen allerlei aftrug- gelarijen pleegde. Zoo had het koppel aan eene vrouw wijs gemaakt dat er een schat bedolven wfis in den kelder harer woning. De vrouw telde eene aanzienlijke som geld aan de aftruggelaars af, doch toen zij in den kelder ging zoeken vond zij natuurlijk niets. De aangehoudenen verklaren dat de vrouw hunne tusschen- komst govraagd had voor een strafbaar feit en dat, op hunne weigering, zij zich willen wreken heeft met hen aan te kla gen. De vrouw is daarop ook aangehou den. Bij de werkstakingen in de staal fabrieken Sambre-et-Meuse kwamen socialistische redenaars uit Frankrijk, onder ander zekere Lenoir, van Parijs, alle drie dagen meeting houden. Zij kwa men in expresstreinen aan en keerden evenzoo terug. Lenoir bracht voor die opofferingen de kleinigheid van 1800 fr. in rekening. De andere redenaar» in die evenredigheid takseerende, moeten die meetings de socialistische kas nogal een goed penningsken kosten. Een stokoude bedelaar, Julien Du bois, woonde alleen in eene hut te Froid- chapelle. Daar men den ouderling sinds verscheidene dagen niet gezien had, drongen zaterdag eenige personen in de hut en vonden den ongelukkige dood achter de deur liggen, 't Lijk was over dekt met kneuzingen, en de grootste wanorde heerschte in het vertrek. Men denkt dat de grijsaard, door de koude overvallen, langen tijd tegen de dood ge worsteld en een vreeselijke doodstrijd heeft gehad. De Limbergschb spbblholbn. Uit Vaals wordt aan de Limb. Koor. ge meld Links en rechts in het land, met name te Amsterdam en te 's Gravenhage, zit men de speelholen niet weinig achter de veeren, worden ze geen oogenblik met rust gelaten. De minister van justicie zegt in zijne begrootingsmemories toe aan de Kamers dat hij de speelzucht zooveel in zijn macht is, zal blijven bestrijden. Alles schoon prachtig I heerlijk I Maar wat gebeurt intusschen te Vaals En wat gebeurt daar nu al maanden en maanden lang 't Was grof, zooals er gespeeld werd tot heden en wij bleven niet in gebreke zulks aanhoudend wereldkundig te maken. Maar wat nu gaande is, wordt toch wel wat heel fel. Immers sedert Vrijdag laatst is te Vaals het 7*. zegge, leze en schrijve het zevende speelhol geopend, en wat meer is. het achtste zal weldra volgen Vrijdag nog zijn bij de halte der electri sche tram van Aken naar Vaals den rei zigers uitnoodigingskaarten aangeboden om eens een kansje te komen wagen. De 6 reeds bestaande clubs heeten i° Casino, a* Sociëteit de Vereeniging, 3° Derby-Club, 4® Casino Continental. 5° Casino International en 6* Jockey-Club. De namen der 2 laatsten zijn nog niet bekend. Men ziet, Hassard floreert hier meer dan ooit of ergens. En dat zulks ook dank zij reclame op zeer uitgebreide schaal, in't verre buitenland overbekend is, blijkt genoegzaam uit de omstandig heid, dat Vaals overstroomd is als het ware door beroepsspelers uit alle moge lijke en onmogelijke landen. Er loopen hier kerels en zoogenaamde dames rond door het stadje, van een genre, die wij niet nader zullen aandui den. Dure kerels, prachtige pelsen ra zend sjieke dames I kwistig rondgooiend goud- en zilverstukken maar in waar heid aller gevaarlijkste individuen, inter nationale spelers en wie weet wat al meer En er wordt gespeeld op waarlijk schrikbarende wijze. Zoo verloor een Berlijnsch jurist in een nacht tijds de ronde som van 125,000 mark. Mijnheer speelt door en wordt verder geplukt. Wordt het inderdaad niet al te dol Te Parijs was sedert eenige dagen een meisje verdwenen, Marthe Elberding. Zij was laatst gezien in gezelschap vari zektren Soleillant en men beschuldigde hem het kind aan eene koppelaarster te hebben overgemaakt. Er was een onder zoek ingesteld. Soleillant heeft nu bekend hdt kind te hebben vermoord,na gepoogd te hebben het schandelijk te mishan delen. MM. Hamard, bestuurder der veilig heid en Leydet, die de bekentenissen van den ellendeling hebben ontvangen, zijn aanstonds naar de gare de l'Est gegaan, waar hij het lijk der kleine Martha in het depot had gebracht zorgvuldig ingepakt. Men heeft inderdaad het lijk aldaar ge vonden. Om 't lijk er heen te brengen had So- de koude was het lijk volkomen bewaard gebleven. Het onderzoek van het lijk heeft bewezen, dat Soleillant niet de heele waarheid heeft gezegd, want de arme kleine heeft wel degelijk de schandelijkste mishandelingen ondergaan. De moordenaar doet nu niets dan weenen en verloor het bewustzijn toen men hem met het lijk confronteerde.Deze misdaad zal misschien nog andere slacht offers maken. Iemand heeft zonder de minste voorbereiding aan de ouders der kleine Elberding de ontdekking van het lijk meêgedeeld. De vader viel neêrals een steen en bleef een uur bev/usteloo?. Sedert dien ligt hij te bed. De jonge vrouw van Soleillant van ha ren kant verklaarde zich met haar kind te zullen dooden om aan de schande te ont snappen, die de vreeselijke misdaad van haren man op haar zal werpen. Later,De heer Nikolaas Erbelding, 48 jaar oud. printer, wonende rue St- Maur, te Parijs, is vader van een lief iajarig meisje. Dezer dagen ging het meisje met zeke ren Soleillant, eene kennis, mede naar eene dagvertooning in den schouwburg Ba-Ta-Clan. Het metsje (zoo vertelde hij ten minste) verliet hem, na het het eerste bedrijf en kwam niet meer terbg. Albert Soleillant dacht dat zij huis waarts was gekeerd en verontrusste zich geenszins. Hij vernam dan ook later met groote verbazing dat het meisje niet te huis was. De verdwijning werd medegedeeld aan den policiecommissaris die 'dadelijk een onderzoek instelde. Albert Soleillant werd uitgenoodigd uitleggingen te geven en tot meerdere duidelijkheid geleidde men hem naar den schouwburg in kwestie. Hij zeide dat hij eene perskaart had gekregen voor twee balkoenzetels, dat hij en de kleine Marthe een glas koffie met melk hadden gedronken en dat het kind, tijdens een tusschen bedrijf, verdwenen was. Hij kon evenwel geene de minste aan duiding geven over de vertooning welke hij beweerde bijgewoond te hebben. An derzijds werd hij door niemand herkend, noch door de ouvreusen, noch door de koffiehuisbedienden. Soleillant die reeds tot twee maanden gevang werd veroordeeld wegens aftrog- gelarijen, werd door den heer policiecom missaris aangehouden, daar deze hem als een leugenaar aanzag. Een onderzoek werd ingesteld door den veiligheidsdienst over het verdwijnen der kleine Elberding en dit onderzoek bracht aan het licht dat Soleillant niet naar den Ba-Ta-Clanschouwburg is geweest, zooals hij verklaard heeft. Ten slotte heeft de kerel bekend dat hij het kind schandelijk heeft beleedigd en daarna vermoord. Het lijk van het kleine meisje werd in eenen koffer teruggevonden in de Ooster statie te Parijs waar de moordenaar hem had in bewaring gegeven. De misdaad van Soleillant zal wellicht nog andere'slachtoffers maken. De vader der kleine Martha is bedlegerig en de moeder werd getroffen door eenen bloed- opdrang naar de hersenen, welke voor haar verstand doet vreezen. De vrouw van Soleillant heeft ver klaard dat zij zich met haar kind zal zelfmoorden om aan de schande te ont snappen van haren man. Een nachtwaker te Nancy hoorde Zaterdag nacht aan het kanaal van de Marne naar den Rijn het geroep moord I Hij snelde er heen, zag verscheidene rnanner. de vlucht nemen en meende te zien dat een menschenhoofd in het water van het kanaal, op eene plaats waar geen ijs lag, verdween. Hij ging hulp halen en een onderzoek werd ingesteld. Men vond echter enkel eene klak op den oever, Den volgenden morgend vond men evenwel in een in opbouw zijnde huis het lijk van M. Dalstetter, 44 jaar oud. De man was opgehangen, maar 't bleek spoedig dat hij eerst met een revolver schot vei moord was. Er is een onderzoek geopend. Uit Lorient wordt gemeld dat er aldaar aan boord van de torpedoboot 33g een erg ongeluk is gebeurd. Deze boot, onder het bevel van scheepsluitenunt De- grenaud, nam proefnemingen bij het fort van Talud. Heel de commissie, onder het voorzitterschap van scheepskapitein Gandat, was aan boord. Toen de proef nemingen bijna ten einde waren had er eene soort ontploffing plaats. De drukking in de verdampingstoestellen bedroeg 17 kil., toen eensklaps een onverklaarbare terugkeer der vlammen plaats had in de verwarmingskamer, waar zich elf perso nen bevonden. Negen waren op den slag dood, allen vreeselijk verbrand. De tiende is erg gekwetst. De elfde ontkwam onge deerd. Men heeft bevonden dat het ongeval te wijten is aan het breken eener buis van de toestellen, gemaakt om dergelijke on gelukken te voorkomen, en die hoogst waarschijnlijk niet gewerkt hekben. Het ongeluk gebeurde tijdens eene proef van groote snelheid. In het telegram aan den minister van marine staat onder andere Een kwar tiermeester-mecanicien heeft de chaufferie kunnen verlaten met enkel lichte brand wonden. Hij zal het voorwerp zijn eener bijzondere belooning, wegens zijn merk waardig gedrag. Hij drong het eerst door in de chaufferie, hoewel gekwetst en voorkwam misschien nog erger ongeluk- - O ww "Wg vigu Utt- leillant den tram genomen en het pak ken door de kranen te «luiten en de lucht- naast hem op het platform gelegd. Door I gaten open te zetten.

De Denderbode | 1907 | | pagina 2