GROOT CONCERT KAMPSTRIJD Rechterlijke kronijk. Priesterlijke benoemingen Stad Aalst.-Werkbeurs DE GOUDKUIL AELST. Allerhande nieuws. W A aROM NOG HOESTEN Frankrijk. tegtm den Hoest Fay - (y)ech<e^odener en de vallinè. J\oor wegen. Vereenigde Staten. BIJ DE SOCIALISTEN. De Alge- meene Raad der socialistische partij, - Woensdag in het Maison de Pbuplb ver gaderd, heeft beraadslaagd over de gemeen- tekiezingen van Oktober aanstaande. Op voorstel van gezel Vandervelde werd de volgende dagorde aangenomen De Algemeene Raad der partij. Na onderzoek van den politieken toe stand, ontstaan uit de weigering der regee ring de kieswetten voor provincie en ge meente te wijzigen Geeft volmacht aan zijn bureel zich in betrekking te stellen met de liberale en progre8sistische federatiën, ten einde te onderzoeken of het mogelijk is, in. 't voor uitzicht der gemeentekiezingen, een kartel of kiesverbond te sluiten, hebbende voor programma het algemeen stemrecht en voor doel het uitsluiten der catholieke min derheden uit de gemeenteraden. MUZIEKSCHOOL VAN AALST. te geven door de Heeren Leeraars onder het bestuur van Mr Gustaaf Pape, Be stuurder der School, met de medewerking van Mev. Van Keekhove-Coessenb, zang ster, ten voordeele van het WERKELOO- ZENFONDS, op Maandag 25 Fe bruari 1907, om 6 uren 's avonds, ter Stadsschouwburg. Tweede uitvoering van DE KLOKKE ROELAND, cantate voor soli, gemengd koor, dubbel koor en orkest 300 uitvoerders. Prijzen der plaatsen Voorbehoudene, fr. 3,00 Eerste fr. 2,00 Tweede fr. 1,00. Stad Aast. voor vel Vee, op Zaterdag 23 Meert. is- Inschrijving tot den dag van den kamp strijd vóór 8 uren 's morgens. Zie de plakbrief. /uak l>i-ouweri{ Van der fteliueren. W(j waren Donder dag 11., slecht ingelicht alhoewel wij ons tot goede bron hadden gewend. Ziehier dus de wezenlijke uitspraak der Rechtbank Meert 1 jaar en 50 fr. boete, Moeiens, Van Helsuwè, De Cuyper (Bitteren) 7 maanden gevang en 50 fr. boet, 't Kint (Otter) 7 maand gevang en 50 fr. boet voor 't dragen van verbodene wapens 1 maand gevang en 50 fr. boetvoor den diefstal van wjjnen te nadeele der ge broeders Byl, 4 maanden gevang en 50 fr. boet. Ze komen er goed koop van af. Het openbaar Ministerie eischte eene grootere straf en hieruit besluiten velen dat het in beroep zal gaan. Nu dat is niet zeker. MAGAZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerhande MEUBILEERING Karei. VAN DE PUTTE, Aalat, 29, Korte Zoutatraat, 29, «evens 't Bureel van De Dbnderbode. Spoedige bediening. Matige prijzen. Bisdom van Gent. Zijne Hoogweer- digheid heeft benoemd Pastoor-deken te Lokeren, den E. H. De Corte, H., Superior van 't College te Ronse, Ridder der Leopoldsorde Pastoor te Evergem. den E. H. Roo- sens, pastoor te Thielrode op Sint Pie- ters-Buiten. te Gent, den E. H. Van Kerck- voorde, pastoor te Meulestede te Tem- sche, den E. H. Van Wesemael, pastoor te Wachtebeke te Meulestede, den E. H. Rommel, onderpastoor te Audenaarde. Worden gevraagd Een goede bakker 1 beenhouwersgast, leerjongen 1 magazijnier 1 schoenma kersgast-leerjongen Vragen werk: Een jonge hovenier met diploma voor of 3 dagen per week 1 kleermaker 1 pantoffelmaker 1 schrijnwerker1 voer man daglooners en fabriekwerkers. VAN J. It. 11UTCIIII*SOIV. i* Vervolg. Houd uw mond schreeuwde nu de kapitein. Ik heb nu zooveel van u aange hoord, als ik verdragen kan houd dus uw mond, zeg ik En pas op, dat gij en uw makkers den Goudkuil niet genaakt. Hij behoort mij even zeker toe als de leerzen die ik aanheb, wat gij er ook tegen in moogt brengen en als gij of een der andere schur ken mij mijn eigendom trachtte ontrooven, zoo waar als ik leef, ik schiet hem dood I Verstaat gij mij Is dat uw laatste woord, kapitein --j». ^Derrick «tond langzaam op van zijnen stoel. Wel ik weet niet, zegde hij, maar het komt mij voor, dat er wel iets vóór en tegen te zeggen is. Schieten is eene schoone liefhebberij, maar gij zult, dunkt mij, wel toegeven, dat er hier in het district genoeg zijn, die het evengoed kennen als gij, on danks uw zeeroovers afkoms En boven dien, kapitein, uw recht op die dollars beteekent heelemaal niets. Gij zegt, dat ze van u zijn, omdat een moordenaar ze, de Creemboter. Markt van Zaterdag 16 Februari 19*7, 125 kilogrammen ter Markt. Prijs fr 3,20 per lrilo. Botermarkt. Heden Zaterdag wer den 281 klonten boter ter markt gebracht wegende te samen 2240 kilogrammen. Aalst. Donderdag 11. is alhier in 't Hospitaal Se Elisabeth in eenea erbarme- lijken toestand opgenomen Sieur Vrancken Camiel, alias, Eremen Beenen, oud uitgever-opsteller van Het Verbond van Aalst, 't orgaan onzer Aalstersche liberalen, 't welk onder de verachting van alle deftige lieden, zelfs liberaltn, is ge vallen. PLAATSELIJK BEWIJS. Indien er eene zaak is, die ons hier te Aalst meer dan eene andere belang inboezemt, is het wel zeker een goed nieuws betreffende een onzer geburen. Er kan geen beter en nutti ger bewijs gegeven worden dan hetgeen waarvan de volgende rechtzinnige verkla ring spreekt. M. A. Coppens, 47, Gazometeratraat te Aalst, zegt ons Sedert meer dan elf jaren leed ik schrikkelijk veel aan de nieren 'a avonds waren de pijnen zoo hevig, dat ik mij niet te bed kon leggen dan met de hulp mijner vrouw en 's nachts was ik van alle rust beroofd, alle werk was m(j lastig, ik had den eetlust verloren en niettegen staande al hetgeen ik gebruikte had ik geene enkele verlichting, ik wanhoopte, toen ik de krachtdadigheid vernam der i Foster Pillen voor de Nieren verkocht bij M. De Valkeneer, apotheker. De uitslag was zeer gelukkig, want na vier dagen bekwam ik eene zeer merkbare beternis en na eene week ondervond ik niet meer de minste pijn, ik was eindelijk ge nezen. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof U het kenbaar te maken. Doet iedere verkoudheid U huiveren en heeft zij dadelijk invloed op uwen rug gevolgd door stoornis in de werking der nieren Zijt gij spoedig boos en lastig gevallen voor kleinigheden Hebt ge koude handen en voeten Zwellen uwe beenen en voeten op Hebt ge wallen onder de oogen Lijdt ge aan rhumatiek hoofd- of rugpijn Wordt de werking der nieren onregelmatig en brengt zij gruis voort Indien er zich een van deze kenteekens voordoet, 't is dat er bij U of zwakte of ziekte der nieren is en deze kenteekens waarschuwen U voor meer gevaarlijke ziekten. Verzekert U dat men U de Foster Pillen voor de Nieren geve van dezelfde soort als die welke M. Coppens gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken beko men tegen 3 fr. 50 de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan het Algemeen Depot voor BelgiëEngelsche Apotheek, Ch Delacre, 59, Coudenbergstraat, Brussel. Wacht U voor namaaksels eisch het handteeken James Foster op elke doos. D. A. 6. Bandieterij te Erembodegem. De derde bandiet, Judocus Smekens is te Sint Jans-Molenbeek aangehouden en naar 't gevang van Oudenaarde gevoerd. Brand. Dijnsdag rond 7 uren 's morgens is er te Herzele brand ontstaan ter woning van Gustaaf _De Kocker, land bouwer. De woning en de gansche inboedel zijn de prooi der vlammen geworden. En kel de muren die sterk beschadigd zijn, blijven rechtstaan. De schade is zeer aan zienlijk er is verzekering. Nog brand. Donderdag morgend om 7 uren, is er opnieuw brand ontstaan te Herzele, Groenlaan. Het werkhuis en het dak der woning van den schrijnwerker De Cooman zijn door 't vuur verslonden. De geburen en 't Pompierskorps snelden dadelijk toe en hebben zooveel mogelijk hemel weet waar, gestolen heeft, om ze aan een anderen moordenaar te geven. Bah ik zou er op kunnen 6puwen. En gij hebt de dollars ook nog niet, kapitein lie wed, dat, eer gij ze in handen hebt, twintig flinke kerels uit dit distrikt al lang den laat- sten dollar uit den kuil gehaald hebben Nu, kapitein Voor zoover ik kon nagaan, stoorde mijn vader door geen woord of geen beweging dien woordenvloed. Doch toen de andere eindigde met dat sarrende Nu, kapitein werd zijn toom hem te machtig, en met eene stem, zooals ik slechts éénmaal, in eenen vliegenden storm, van hem gehoord had, schreeuwde hij Er uit Maak dat gij weg komt, schurk Nu, dat kan ik wel doen, zegde Der- riek, en slofte, altijd even brutaal, naar de deur. Ik hoorde zijnen voet langs den dorpel scharrelen en toen zijn vervelende neusstem weer Zeg, kapitein, gij moet niet zoo boos zijn Dezen nacht, ten één uur, is er eene vergadering over deze zaak in de schuur van broer Abe. Al de jongens zullen er zijn, en er komt een v,.t rhum op tafel. Zeg maar dat gij het voorstel aanneemt, kapi tein, anders... Klik zegde de haan van een pistool. Goed zoo, kapitein, goed zoo, riep Derrick, spottend lachend. Verkwist uw kruit maar niet. Gij ruit het wel beter kua- het houtmaan de vlammen ontrukt. Dank aan 't moedig en onverpoosd werken der Pompiers werd het vuur spoedig uitge doofd en twee nevenstaande huizen die reeds waren aangetast bevrijd geworden. De huisraad van De Cooman is door 't vuur en 't buitenwerpen ernstig bescha digd. De woning is verzekerd maar de inboedel niet. Schade nog al aanzienlijk. Een zevende zoon ia te Leeuwer- gem geboren in 't huisgezin Pieter De Clercq. Z. M. de koning is peter. Lede. Verledene week was Leo Rom- baut uitgescheiden van herberg te houden, doch er bleef nog ongeveer een halve ton bier onverkocht. Drij drinkebroerd die op den draai waren, sedert eenige dagen, koch ten het bier en gingen aan 't zuipen. De vrouw des huizes verliet eenige oogenblik- ken het huis en terwijl ze weg was ont- stondt er ruzie tusschen de zuipers en een verwoed gevecht volgde gedurende 't welk zekere Gustaaf De Winne eenen hevigen slag met een ijzeren hamer op 't hoofd be kwam, zoodat er bloed geweldig vloeide. De laffe dader poetste de plaats, zonder zich om zijn slachtoffer te bekommeren. Maandag 11. des namiddags waren te Letterhautem een tiental jannen op zwier. Lijk ware weêrwolven doorliepen zij tierend en vloekend de straten. Op den wijk Wind gat ontqtondt er voor eene nietigheid kra keel onder hen, dat weldra in vechtpartij veranderde en in dewelke zekere Floriraond De Roo de onderlip ganach werd afgebeten, 't Schijnt dat de bijter aan zijn proefstuk niet meer is. De ingewanden van den ongelukkigen De Cooman te Ninove worden onderzocht. Het is thans zeker dat er geen bijtend vocht in 't cafékannetje van De Cooman werd gegoten, maar naar 't schijnt zou hij toch aan vergiftiging zijn bezweken. (Vrij naar Groene Pie). Te Smetlede heeft er zich eenen in zijn ovenkot opgehangen. Men heeft in eene kleine gracht, te Sleidinge het lijk gevonden van dén land bouwer Lippens. De ongelukkige zat reeds vast gevrozen in het ijs, toen men hem vond. De weduwe B., wonende te Ander- lecht, Steenweg van Ninove, verliet Dijns dag voor eenige oogenblikken hare woning en liet haar kindje, eenige maanden oud, alleen. Gedurende hare afwezigheid liep een varken binnen en knaagde een deel van de linkerhand van het meisje af. Vrouw De C. uit de Spiegelstraat te Brussel, had het hoofd van haar driejarig dochterke gewasschen en plaatste het kind toen bij de stoof om zijne lange haren te drogen. Maar terwijl de moeder een oogén- blik in eene nevenstaande kamer was, vatte de kam in cellulloïd vuur. Vonken spatten in 't ronde en eenige oogenblikken nadien Btond het kind in volle vlam. De moeder doofde de brandende kleeren uit en riep geneesheeren ter hulp, maar die hulp was vruchteloos. Het kind stierf in vreeselijk lijden. Zekere Gustave Peeters, 47 jaar oud, wonende rue du Midi te Brussel, had in het centrum der stad een bureel geopend dat hij hoogdravend betitelde Syndicat géné- ral pour favoriser le développement de l'Epargne Ziehier hoe die slimmerik het ontwik kelen van het sparen begreep Hij beloofde in de bladen prachtige be dieningen aan hen, die tegen borg bij hem in dienst wilden komen Zij die in het net vlogen waren talrijk eens in bediening zagen zij wel dat ze ge kuld waren en, ten einde raad, niet meer wetend hoe in het bezit van hun geld terug te keeren, wendden zij zich tot de policie. Onder betichting van bedrieglijke aftrug- gelarijen is Gustave Peeters in de gevan genis van St-Gilles opgesloten. Een inwoner uit de Kanonstraat te Brussel, die meer drinkt dan werkt, kwam donderdag weer zwijmelend thuis en, woe dend om eene aanmerking van zijne vrouw, greep hij eenen stoel en sloeg dien op haar hoofd in stukken. Toen de ongelukkige bloedend ten gronde viel, begon hij haar te stampen, zoo bar- ba8rsch, dat het kind op het gerucht uit eene andere kamer kwam toegesneld, om de moeder te omhelzen. De vader gaf nu het kind zulken geweldi gen schop, dat het in eenen hoek der kamer vloog. De geburen, die den man beletten zijn beulenwerk voort te zetten, riepen den dokter en de policie, waarna de dronkaard nen gebruiken, eer gij het eigendom van uwen grootvader in handen hebt Hij keerde zich om, en liep zoo snel het pad voor het huis af, dat hij, hoe brutaal ook, blijkbaar toch niet onverschillig was voor de Btrenge vermaning van een geladen pistool. Als ik in de plaats van mijn vader ge weest was, geloof ik zeker, dat de kerel van mij iets meer vatbaars had meegekre gen, dan een vermaning, want er bestond geen gemeener schurk dan Lea Derrick en al het oude zeerooversbloed in mijn aderen begcm weer te koken bij de gedachte aan zijn schimpwoorden, zijn beleedigende voorstellen en zijne vervloekte dievenlogiek. Zeker, zeerooversbloed 1 Maar Derrick had zijn mond wel mogen houden, want zijne fkmilie had gerust eenen strop in haar wapen mogen voeren, daar zij in rechte lijn afstamde van den bekenden beul uit vroeger tijden. Zeerooversbloed Daarop en op den Goudkuil waren wij altijd heimelijk trotsch geweest, sinds den tijd toen Gervais Tinker de Eerste, als kanonnier diende onder den Zwarten Prins der boekaniers, kapitein William Kidd en dat was reeds geweest in de dagen van koning Willem II. Ik had mijn vader dikwijls de geschiede nis hooren vertellen, want, zooals gij zult zien, er was niets in, waarover wij ons moesten schamen en opdat gij mijn ver aangehouden en zijne slachtoffers naar het gasthuis gebracht werden. Vervalschingen in 't gerechts hof. Eene zonderlinge vervalsching, of liever eene reeks vervalschingen. is in de griffie der correctionneele rechtbank van Brussel aan 't licht gekomen. Over eenige dagen was de beambte, die met de betaling der getuigentaksen gelast is, ziek en hij deed zich door een zijner kameraden vervangen. Deze. niet op de hoogte van dezen dienst zijnde, bepaalde zich bij het betalen van al de taksen, die men hem aanbood, na zich verzekerd te hebben dat de briefkens voor zien waren van het handteeken des rechters. Toen nu 2 dagen nadien de zieke be ambte terugkwam, was zijne eerste zaak, het werk van zijnen plaatsvervanger na te zien. En zoo zag hij spoedig een bulletijn, dat het handteeken van den rechter Simons droeg en opgemaakt was op naam van den statieoverste van Nijvel. De som, aan dezen getuige toegekend wat vooreerst reeds onwettig was, daar hij als Staatsambtenaar geen recht heeft op de getuigenvergoeding bedroeg 8 fr. 50, terwijl de wezenlijke taks voor de Nijvela- ren slechts 5 fr. 40 bedraagt. Blijkbaar had hier dus vervalsching plaats gehad en de vervalscher moest iemand zijn, die er iets van kent, namelijk een bediende van het justiciepaleis, die van de afwezigheid van den gewonen be diende misbruik had gemaakt. De onderzoeksrechter de la Ruwière, werd met deze zaak gelast Twintig stalen inkt werden in de verschillige bureelen genomen om vergeleken te worden met den inkt, waarmede de taksbriefkenB waren ingevuld. En nu doet daarenboven het onderzoek alle dagen nieuwe vervalschingen ontdek, ken. Het getal gaat reeds boven de twintig. Die zaak is van aard om eene groote opschudding te maken tusschen het dienst personeel van het justiciepaleis. De handteekens der magistraten zijn zoo goed nagemaakt dat de belanghebbenden zelf er zich in zouden bedriegen. Zaterdag morgend was men bezig met het machien te dorschen bij dan landbou wer Emiel De Smet, op de wijk Endeken, te Bouchoute bij Gent. Rond den middag kwam de veearts op het hof om naar een ziek dier te zien. Vrouw De Smet ging haren man roepen die de achoven in het machien stak, zeg gende Emiel gaat eens bij den veearts, ik zal middelerwijl eenige schoven insteken. Nauwelijks was De Smet weg, of de ▼rouw werd bij hare kleederen in het ma chien getrokken. De ongelukkige zat met den buik tus schen de rollen en was letterlijk gerad braakt. Men heeft groote moeite gehad om er haar uit te krijgen. De ongelukkige leefde nog, doch is kort nadien overleden. De Smet is een welstellend landbouwer, die bij zijnen vader, wiens eenig kind hij is, was ingetrouwd. Hij blijft weduwnaar met 7 of 8 kinderen. Zijne vrouw heette Emilie Braet en telde 41 jaren. De straatcarnaval schijnt te Gent langzaam uit te sterven, vooral wat de groepen aangaat. Als luidruchtigheid en vooral als zedeloosheid verergert hij echter van jaar tot jaar en het zijn nu vooral jonge meisjes, kinderen zelfs, die de walgelijkste liedjes zingen. Wat strenger policietoezicht zou niet schaden. Een allerhevigste brand heeft Woens dag morgend te Sint-Pieters-Woluwe de groote electriciteitsfabriek vernield. Ten 3 uren bemerkte een nachtwaker den brand. Hij gaf het alarm en, daar de gemeente geen bluschdienst bezit, wat er niets te doen, dan zooveel mogelijk draag bare voorwerpen te redden. Men begrijpt wat dit was in een gebouw van 1500 vierkante meters oppervlakte. Toen alles zoo goed als verbrand en het overige ingestort was, kwamen de pompiers van Etterbeek. Ten 8 uren ging het vuur van zelf uit, bij gebrek aan voedsel. De dynamoa en de meeste der kostbare machienen zijn vernield. De pasteibakker W. Keteleer, woon achtig Turnhoutschebaan, 272. te Borger- hout had in den laatsten tijd de verdwijning bestatigd van allerlei voorwerpen tot zelfs geld uit de tooglade. Donderdag werd de haal zoudt kunnen volgen, en zelf beoor- deelen of de familie waarlijk recht had op den Goudkuil of niet, moet gij ze stellig vernemen. Gervais de Eerste mijn vader was de vierde van dien naam kwam op de vol gende manier in dienst van den bekenden zeeroover. Bij het eiiand Madagascar lag voor anker een zekere kapitein Culliford, van de Koninklijke Marine, die tot zijn eeuwige schande zij het gezegd zeeroover was geworden, terwijl hij het bevel voerde over een van 's konings schepen, terwijl Kidd, toen hij vrijbuiter werd, slechts een kaper schip bezat. Misschien had de verraderlijke handeling van den marine-kapitein Kidd's nieuwsgie righeid wel opgewekt naar zulk een brutalen deserteur mogelijk wilde hij ook met hem een verbond sluiten, om met vereenigde krachten, te beter zee te kunnen bouwen hoe het ook zij, Kidd verscheen te Mada gascar en werd met gejuich ontvangen. Hier gebeurde iets onverwachts. Een twintigtai van zijne matrozen, die genoeg hadden van zijne ruwheid, liepen weg, en namen de wijk naar kapitein Cul liford, die her. geerne opnam en Kidd in zijn gezicht uitlachte, toen hij verzocht de vluchtelingen uit te leveren. Culliford wilde geen man afstaan, en Kidd die wist, dat de ander tweemaal 200 sterk was als hij zelf, nam de beleediging zoo kalm mogelijk op, met het plan, die dader afgevangen, het was de werkvrouw, die op heeterdaad betrapt werd. Zij loochen de hardnekkig maar in haar bezit werd geld gevonden dat door M. Keteleer was gemerkt geworden. Eene huiszoeking werd ten ha rent Rozendaelstraat gedaan, waar allerlei bonbons, chocolade, enz. gevonden werden. Een soldaat van het 4= regiment ka nonniers te Leuven, was Donderdag bezig zijn paard in den stal te verzorgen, toen hij eensklaps een stamp van het dier kreeg op zijn hoofd. De ongelukkige soldaat, een ze kere Stasse, van Seilles (Namen), is met ge kloven schedel naar het krijgshospitaal over gebracht. Woensdag namiddag ging de ketser Goethals die in dienst is bij De Vulder, mulder te Maldegem, op zijne ronde om graan op te halen. Op Stroobrugge gekomen zijnde ging hij ook bij de landbouwer Bleyaerts gaan vra gen of er niets was voor hem, de huisge- nooten zegden dat er één zak gereed was maar dat hij in de schuur stond en dat hij hem daar mocht gaan halen hetgeen hij deed. Maar daar was ook de knecht L. K. van Bleyaerts. Deze zegde tot den muldersknecht dat den zak graan voor hem niet was, en dat hij hem moest laten staan. Opeens greep L. K. den riek en stekte naar de mul dersknecht die ongelukkiglijk in de linker hand geraakt werd. Seffens werd den geneesheer Roegiers van Maldegem ontboden die den gekwetste verzorgd heeft. De riek ie aangeslagen. De eerw. heer Bittremieux, onderpas toor van St- Michel, ging Woensdag na middag door de straat der Arme-Klaren te Roeselare. Een persoon, die in de herberg De Gul den sporen zat, nam een pint en wierp ze in de richting van den eerw. heer onderpas toor, dien hij gelukkiglijk niet trof. Ziende dat hij hem gemist had, kwam hij buitengesprongen en ging den eerw. heer Bittremieux aanvallen, doch een voorbijgan ger hield den misdadiger op afstand, tot wanneer de priester ver genoeg verwijderd was. Woensdag morgend is de machien- kamcr van de koolmijn Honhon te Fléron in de lucht gesgrongen met eenen slag. die geheel den omtrek deed beven. Drie muren stortten in en, daar de stoomleiding verbrijzeld werd, staakte ook het werk der luchtverversching. Dadelijk werden de 60 mannen, die in de mijn werkten, opge haald. De oorzaak van de ontploffing is een raadsel. wai.neer duizende en duizende menschne jaarlijks openbaarlijk verklaren aan al wie het nooren wilt dat de borstsiroop van Depratere de beste borstremedie is die bestaat en dat eene enkele fl sch Si roop Depratere, genoeg is om den hevig sten en oudsten hoest te genezen. Geen enkele keel- of borstziekte weerstaat aan zijne spoedige werking zooals hoest, valling, bronchiet, influenza, kinkhoest, tieeschheid, Astha, zelfs de tering. Prijs 2 franken de groote flesch. Te bekomen te Oostende, bij den uitvinder Od. De Pratere die overal verzendt tegen een post bon van fr. 2,50 (5o centiemen meer voor port), alsook te Aalst, bij de apothe kers De Valckeneer en Callebaut In de rue St-Honoré, te Parijs, heeft een zeventigjarig man, die van zijne beminde zijn congé had gekregen, die vrouw met drie revolverschoten gedood. Deze laatste was 45 jaar oud en getrouwd De moorde naar is in den namiddag aangehouden. Ziedaar de zeden van het moderne Frankrijk. De moord op de kleine Martha. De vreeselijke misdaad, gepleegd door Soleillant op de kleine Martha Erbelding, doet veel nadeel aan de beweging sedert eenigen tijd ontstaan tegen de doodstraf. M. Chavoix, afgevaardigde der Dordogne, maakt zich de tolk der openbare veront waardiging. in eenen brief aan den minis ter, waarin hij vraagt dat de doodstraf zou behouden blijven voor dergelijke uitzonder lijke misdaden. Ik kan niet aannemen, zegt hij onder andere, dat de maatschappij het onderhoud op zich neme van een wezen dat nietB menschelijk heeft dan de naam Solleillant heeft nu eensklaps een ander stelsel van verdediging aangenomen. Hij beweert tegen alle waarschijnlijkheid in, niet alleen dat hij de kleine Martha niet schandelijk mishandeld heeft, maar dat hij ook den messteek niet heeft toegebracht, betaald te zetten, zoodra de gelegenheid zich aanbood. Deze liet niet lang op zich wachten. Op den dag, dat Kidd zee wilde kiezen, was Culliford zoo dom, zijn eersten kanonnier, een bijzonder goed schutter, met een bood schap bij hem aan boord te zenden. Met een slag wierp Kidd den man op den grond, nam hem mee naar zee, en maakte hem later eerste kanonnier van zijn 6chip, de Queda Merchant. Deze man wab Gervais de Eerste. Van het Pir^teneiland zette Kidd koers naar de westelijke zeeën, waar hij het .anker liet vallen vóór de Spaansche bezitting Curasao, omdat hij groote behoefte had aan levensmiddelen. Toen hij hiervan voorzien was, onder nam hij een kruistocht naar het SpaanBche vasteland, en bij die gelegenheid vuurde Gervais Tinker het schot af, dat hem en zijne nakomelingen in naam tot bezitters van den Goudkuil maakte. Bij het grauwen van den Meimorgen, in 1699 anderen zeggen dat het in April was kwam er een schip in 't zicht, onder klein zeil, de romp door de hooggaande golven nauwelijks zichtbaar. Het vaartuig beviel Kidd niet erg maar toch liet hij liet dek opruimen om gereed te zijn zoodra hij wist tot welke nationali teit het behoorde en hoeveel kanonnen het voerde. Dit zou hij eer te weten komen dan hent lief was want zoodra het vreemde schip welke de geneesheeren op het lijkje hebben bevonden. Hoe zeer M. Leydet ook heeft aangedrongen om hem op het onwaar schijnlijke van die bewering te wijzen, hield hij ze toch staande. Een kluizenaar. In het Fran- sche departement Aisne hebben veld wachters onlangs in een bosch de schuil plaats van een wonderlijken kluizenaar ontdekt. Een boerenzoon van nu -20 jaar werd op het einde van 190S tot eene maand gevangenisstraf veroordeeld, om dat hij zijn vader geslagen had. Hij be sloot, na zijn gevangenistijd boete te doen door kluizenaar te worden. In het een zame bosch groef hij zich twee wijds kui len, twee meters diep, en dekte ze met twijgen en bladeren. In den eenen kuil sliep hij op een bed van strooi en blade ren, in den anderen stalde hij twee geiten. Hij voedde zich met haar melk en groen ten. Den dag bracht hij in een kuil door, 's nachts dwaalde hij rond. Zoo hseft hij eeD jaar geleefd. De godsdienstvervolging in Frank rijk. De eer kanonnik Gadenne, gebo ren den 10 April 1806, dus een honderd jarig man, pastoor van Roches, arrondis sement van Douai, heeft bericht gekregen dat bij in den kortst mogelijken tijd de pastorij moet verlaten. Indien hij niet van zelfs gaat zal hij aan de deur worden gezet. Het Journal Officiel s zal vandaag het decreet mtêdeelen, waarbij de aal moezeniers der marine worden afgeschaft. De seminaristen van Saint-Meen zijn uit hun seminarie verjaagd Er kwam eene groote bende gendarmen, die 't volk tegenhielden, de deuren openbraken en de seminaristen buiten zetten. In den Senaat is men overgegaan tot de bespreking der artikelen van het wets ontwerp op de afschaffing der aangiften voor vergaderingen. Het eerste deel van art. 1 is aangenomen met 168 stemmen tegen 128. Dinsdag avond hebben de apachen in de rue de Charonne met elkander ge vochten. Er werden verschillige revolver schoten gelost. Op het gerucht der scho ten, kwamen verschillige policieagenten toegeloopen, doch de bende nam in allerijl de vlucht en droeg eenen harer gekwetste makkers mede. Bij de confettigevechten welke Dinsdag namiddag op de Parijssche bou levards geleverd werden, zijn 235 aan houdingen gedaan voor het dragen van verboden wapens, schennis der zeden, enz., enz. XY ineral-Pastilles D doos Fes. 1.25. Te bekome in alle Apotheken en Drogerijen. Jn'tgroei: EBruner.algemeen agent, .18 M; gdahnastsenwsg, BfUSSel. üuiiMciiiaiiü. Carnaval. Verscheidene steden aan den Rhijn zijn voornemens voortaan het drageD van maskers te verbieden tijdens de carnavaldagen. Munchen - Gladbach heeft reeds dergelijk verbod uitgevaar digd. Aken heeft dat voorbeeld gevolgd, door na 7 uren 's avonds het dragen van maskers te verbieden. Te Munchen-Glad- bacti schijnt zulks mets aan het carnaval- plezier te htbben gedaan. Er waren zoo veel verkleeden als gewoonlijk, 't Schijnt nu zeker dat alle Rhijnsteden dergelijke maatregelen zullen nemen. Zwarte sneeuw Maandag is te Christiana en elders in Noorwegen,onder andere in Mandal, in'het Z. W., zwarte sneeuw gevallen. Eerst viel er gewone sneeuw en toen werd de sneeuw bedekt met een neerslag, die ze een grijs-grauwe kleur gaf. Hel onderzoek vau een geleer de bracht geen vulcaniscbe stoffen aan tu t lichttoen achtte de onderzoeker het niet onmogelijk, dat er een aschregen van een of anderen verren vuurspuwenden berg gevallen was. Vreeselijke zeeramp in Amerika. Het is aan den ingang van de zeegngte van Long-Island, dat de Larchmont door de goêlet Knowlton aangevaren werd. Beide schepen zonken bijna on middellijk. den kaper bemerkte, begon het dezen te vervolgen Het bleek een Engelsch oorlogschip van vier-en-zeventig stukken te zijn, zoodat Kidd niet beter wist te doen, dan zijn schip te doen wenden en de vlucht te nemen. Dit was echter gemakkelijker gezegd dan gedaan Queda was in geen jaren in het dok geweest, terwijl het fregat toevallig juist schoongemaakt en opgeknapt was. Het schip sneed door het water met eene vaart, die niets goeds voorspelde. Tevens begonnen de kanonnen op de voorplecht een woordje mee te spreken, en de zeeroovers begonnen te kloeken en te bidden, zooals de gewoonte is van die hee ren, wanneer zij voorzien, dat zij weldra zullen pronken aan de ra van een oorlog schip. Door een zeer gelukkig toeval, stond op hethalfdek van de Queda een lange twaalf- ponder, een flink kanon. Kidd stond er naast, met een gezicht als zeven dagen slecht weer, toen Tinker naar hem toekwam en met zijn harde hand over het kanon streek. Mag ik vroeg hij met een blik ach teruit. - Jawel Schiet er maar los op, zegde Kidd onder een storm van vloeken. Met behulp van een paar veteranen laad de Tinker den twaalfponder naar men zegt, met kettingskogels richtte hem op den vijand en bracht eigenhandig de lont aan het zuntgat. (Wordt vervolgd.)

De Denderbode | 1907 | | pagina 2