ELEONORA. GROOT CONCERT Voordracht met Lichttafereelen iKAMPSTRIJD AELST. Allerhande nieuws. Ike christen (lemocralon, te Gent vergaderd, hebben, op inlich tingen van M. P Daens, eene dagorde gestemd, houdende dat priester Daens eenvoudig ontslaggever van de partij is. M. Planquaert is in zijne plaats tot voorzitter gekozen. Het Brusselsch comiteit, op 18 Fe bruari in zitting vergaderd, heeft de volgend» beslissing genomen De houding genomen door Pie Daens in het incident Adolf Daens niet kun nende goedkeuren, verzoekt hem zich voortaan van alle bemoeiing te onthou den wat het Arrondissement Brussel be treft. Geteekend Daemers, Mayer, Masson Verschueren, Hallet en Wynants. De groenen te Brussel moeten over tuigd zijn dat Groene Pie een felle ellen dige leugenaar en politieke hansworst is om hem met klank over boord te smijten. Hoe diep, man, ligt gij verzonken MUZIEKSCHOOL VAN AALST. te geven door de Heeren Leeraars onder h#t bestuur van Mr Gustaap Paps, Be stuurder der School, met de medewerking van Mev. Van Kerjchove-Coessens, zang ster, ten voordeele van het WERKELOO- ZENFONDS, op Maandag 35 Fe bruari 1907, om 6 uren 's avonds, tsr Stadsschouwburg Tweede uitvoering van DE KLOKKE ROELAND, cantate voor soli, gemengd koor, dubbel koor en orkest 300 uitvoerders. Prijzen der plaatsen Voorbehoudene, fr. 3,00 Eerste fr. 2,00Tweede ft. 1,00. Stad Aalst.-Werkbeurs Worden gevraagd Een goede bakker x beenhouwersgast, leerjongen 1 magazijnier 1 schoenma kersgast-leerjongen. Vragen werk: Een jonge hovenier met diploma voor ef 3 dagen per week 1 kleermaker 1 pantoffelmaker 1 schrijnwerker1 voer man daglooners en fabriekwerkers. STAD AELST Nationale Bond tegen de Tering (tuberculose) Onder-Couiiteit van Aclet. door de Heeren Dr Van Cleemputte en Dr Minne, van Gent, op Zaterdag 23 Februari 1907, om 5 uren namid dag, zeer stipt, ten lokale van het Landbouw-Comice, Keizerlijke Plaats, ter Stede. INGANG VRIJ EN KOSTELOOS. MAGAZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerhande -MEUBILEERING- Karei.VAN rkputtk, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, 29, nevens 't Bureel van De D*nd*rbode. Spoedige bediening Matige prijzen. Stad Anst. voor vet Vee, op Zaterdag 23 Meert. Inschrijving tot dsn dag van den kamp strijd vóór 8 uren morgens. Zie de plakbrief. Creemboter. Markt van Woensdag 20 Februari xg»7, 85 kilogrammen ter Markt. Prijs fr. 3,20 per kilo. aangerand. Zondag nacht werd te Lede de nachtwaker Petrus Huylebroeck, door drij brutale kerels aangerand en deer lijk mishandeld. De daders zijn gekend en proces-verbaal is tegen hen opgesteld. Snij- en Naailessen VOOR Dauen 4 Jufvrouwen volgens de laatste nieuwe leerwijze gegeven door Madame Weduwe C Bonner-Van den Bmck, gediplomeerde Snijster, Aalst, 27, Brussel8che straat, 27, Aalst. Patronen op maat, Busten, Modegravuren, en*. De onderzoeksrechter de la Ruwière te Brussel, heeft eene zaak in handen ge nomen, betreffende de verdwijning van 30,000 fr. uit een sterfhuis. Eene dame, die in de maand Juni van verleden jaar haar testament maakte, verklaarde aan haren notaris, dat een pak van 40,000 fr. in een kofferken verborgen was in den muur van hare slaapkamer. Daarenboven gaf zij nog de bergplaats op van eene menigto andexe weerden en kostbaarheden. Toen nu eene maand nadien, de vrouw overleden was en de zegels gelicht waren, bemerkte men dat al de kistjes ongeschonden waren. Maar de verborgen kist was geopend geweest en van de 40,000 fr vond men er nog slechts 10,000. De erfgenamen hebben eene klacht gedaan. De voorstad Sint-Gilles (Brussel) werd ontroerd door eenen moord, in zeer geheimzinnige omstandigheden gepleegd. Een houthandelaar, M. Henri Van Erkel, werd in zijn bureel vermoord. Ziehier de omstandigheden, in welke dit gruwelstuk voltrokken werd M. Van Erkel, rond de 25 jaar oud, had volgen» de Etoile, over ongeveer een jaar, voor 30,000 fr. eenen houthandel in de Breugelstraat, overgenomen. Zaterdag avond was hij, toen het werk volk reeds henen was gegaan, nog eenige stonden in zijn bureel gebleven, om eenig schrijfwerk te verrichten, toen drie perso nen in zijn magazijn kwamen, twee kleine jongens, die een planske vroegen voor hun vader en een jongeling, die ook een bood schap scheen te hebben Hij beschikte de kinderen het gevraagde plansken, en wilde toen, zoo denkt men den jongeling te woord staan, die hem naar boven gevolgd was, waar hij het plankske wilde gaan halen. Vermoedelijk zou daar dan de moord reeds hebben plaats gehad maar op het oogenblik dat de kinderen het huis verlie ten, kwam zekere vrouw Fransen binnen, om M. Van Erkel te spreken over een bal, waarhenen zij des avonds met hen zou gaan. Hos de zaak zich verder heeft toegedra gen kan men alleen gissen doch men ver moedt met grond dat de jongeling, toen de vrouw weg was, den koopman in zijn bu reel heeft aangevallen en den hals afgesne den met een mes, dat men later terug heeft gevonden. M. Van Erkel kon om hulp roepen en op eene deur kloppen en dit joeg den moorde naar op de vlucht, doch met achterlating van zijn hoed. En die was het, welke hem, spoediger dan hij stellig verwacht had, deed vinden en aanhouden. 50* vervolg. Het jonge meisje, nu getroffen in het tee- derste van hare gevoelens, moest zich vast houden om niet te vallen. De jonge diplomaat naderde haar ander maal en zegde met eene ontroering, die tevens vol teederheid lag Eleonora vergeef mij op uwe beurt Gij zijt een engelik had u niet begrepen En eerbiedig vatte hij hare hand, om die aan zijne lippen te brengen. Vervolgens den ring oprapend, die naast het gras op het pad gevallen was, zegde hij Laat mij u opnieuw dit nederig on derpand aanbieden. Hij stak het juweel opnieuw aan haren vinger. Ik smeek u, ging hij voort, laat hem voor mij gelijk voor u altijd het zinnebeeld der belofte zijn, hoe lang ook ons leven weze En zal hij hier beneden niet vereeni gen, hij doe het dan hier boven. Ik zweef u getrouw te blijven De blik van teeder vertrouwen, dien zij thans op hem vestigde, zegde hem genoeg zaam, dat Eleonora zijnen eed aanvaardde. Hij bood haar weer zijnen arm en lang zaam wandelden zij naar het paleis terug, texwijl de verlichting van het park in de M. Van Erkel werd, toen de geburen en de politie toesnelden, naar 't gasthuis ge bracht, waar hij bij zijne aankomst over leed. De politie, den hoed vna den moorde naar onderzoekend, vond daarin een lo tingsnummer 442, van de militieloting van Sint-Gillis. De dader moet dus de loteling zijn, die dit nummer getrokken had Dit was nu niet moeilijk om te vinden. Men had daartoe enkel de lijst der militie loting na te zien. Dit werd onmiddelijk gedaan. Men vond den loteling in kwestie, maar het bleek spoedig dat hij de plichtige niet kon zijn. Doch hij kon kostbare inlichtingen geven. Hij maakte deel van eene soort spaarkas, dat is een groep jongelingen, die weken lang vóór de loting hunne bijdragen samen brengen, om op den grooten dag naar har telust te kunnen drinken en zwieren. De leden van zulke groep steken dan allen het gevierde nummer op den hoed of den frak en dus moe6t de moordenaar in elk geval een lid van zijne groep zijn. Maar de loteling in kwestie kende hen niet allen bij naam doch hij raadde de po litie aan, naar zekeren Bernard Coenraets te gaan. Deze was kashouder van het ge zelschap geweest en moest dus al de leden kennen. Dit werd gedaan. Men ging naar zijne woning. Coenraets was niet 't huit maar hij was toch reeds daar geweest hij had zijnen overfrak uitgedaan, had zijne handen en aangezicht gewasschen en was toen, enkel in zijn veston gekleed, na een nieu wen hoed opgezet te hebben, weer uitge gaan. De politie vernam ook dat die Coen raets, een inboorling van Wesphalen, doch die een Belgischen vader had, bij de loting had geopteerd voor de Belgische nationali teit dat hij schoenmaker van beroep was, doch dat hij eenigen tijd had gewerkt bij M. Van Erkel, die hem had moeten door zenden. Hij kon dus wel de moordenaar zijn. Het was dut slechts zaak, hem af te wachten. En zoo viel hij rond één nur des nachts in handen der politie. Alvorens hem meê te leiden, eischte de politieofficier, dat hij zijnen pardessus zou aandoen. Hij deed dit met tegenzin, en wel met reden. Het kleedingstuk was op zekere plaatsen gewasschen, doch niet genoeg om bloedsporen, die men had gepoogd weg te wisschen, te doen verdwijnen. Verdere bewijzen van plichtigheid hoefde men niet te zoekenOok aarzelde hij geen oogenblik bekentenissen te doen. Hij had de misdaad gepleegd uit wraak, zegde hij, omdat M. Van Erkel hem had doorgezonden. Hij wilde, daar hij geen werk kon krij gen, zich zelfmoorden, doch, alvorens dit te doen, wilde hij zich wreken. Aan den commissaris heeft hij op de vol ledigste wijze verteld, hoe hij de misdaad bedreven heeft. Te Gentbrugge overleed Zaterdag gansch onverwacht een inwoner. M. Edm Verbanck, en de lijkdienst had Maandag plaats. Toen het lijk door de familie en de dragers naar het graf werd gebracht, ver toonde de doodgraver een verbod van het parket om de begraving te laten doorgaan. Een onderzoek naar de oorzaak van het overlijden moet worden gedaan. Aan do saikerbakkerij van M. Vaa Hoof, Leopoldslei, te Antwerpen, is men bezig met een zijgebouw bij te bouwen het welk reeds tot eene hoogte van 12 maters is opgetrokken. Verleden zaterdag had er een verschrikkelijk ongeluk aan dezen bouw plaats. De bouwmaterialen worden met bakken bij middel eener kraan omhoog gehaald. Bij het terug inhangen van een dier bakken, is deze plots, men weet niet hoe, gevallen De werkman riep nog onder uit maar de man, die er onder stond zag omhoog hij kreeg den bak vlak op het hoofd en stortte neer, eer hij zich uit de voeten kon maken. Een bijgeroepen geneesheer besta- tigde eene schedelbreuk, en een priester diende hem nog ter plaatse de Laatste H. Sacramenten tos. Onderweg toen men den gekwetste naar het verbandhuis der Handelslei voerde, is hij gestorven. De ongelukkige is zekere Const. Van der Linden, 30 jaar, wonende te Nijlen. Het slachtoffer laat eene weduwe na me 4 minderjarige kinderen. marmeren fonteinen weerkaatste en de gou den regen van het vuurwerk door het ge boomte flikkerde en een regimentsmuziek de lucht van vroolijke tonen deed hergal- XVII. Had de keizerin de verklaring van hare eerejuffer min slecht aanvaard dan zij dit verwacht had, dit was met graaf Wladiroff het geval niet. Zijne woede kende geene palea toen Eleonora hem haar besluit deed kennen en in zijne gramschap was hij zelfs op het punt haar te vervloeken, om haar te straf fen voor de schande, die zij zegde hij zijnen ouderdom aandeed. God en de monschen beschuldigend, sloot hij zich eerst op in zijne vertrekken, zon der iemand te willen zien, het lot vervloe kend, dat hem, dien ooit, zelfa op het slag veld niet overwonnen werd, nu voor eene vrouw, voor een kind het hoofd deed bukken. Toch beurtelings pogend haar bij middel van redeneringen, van smeekingen en van bedreigingen over te halen, eindigde hij met haar uit zijne aanwezigheid te verja gen, haar verbiedend, nog vóór hem te ver schijnen. Vruchteloos bad en weende zij. Hij bleef onwrikbaar, haar verzekerende dat zij, als zij volhield, nooit, wat zij ook doen mocht zijne vergiffenis bekomen zou. Denk wel na, zegde hy barsch, zoo De agenten De Bruycker en Voets der opsporing6brigade. In den nacht van zaterdag op zondag te Antwerpen, op ron de zijnde, ontmoetten zij in de Lange Looy- broeckstraat eenen wagen met drooge hui den geladen en geleid door drie personen. Dit kwam hun zonderling voor en, voor alls zekerheid spraken ze de voerders aan. Doch nauwelijks hoorden deze met wien zij te doen hadden of twee hunner zetten het op een loopen en gelukten er ook in, te ontsnappen De derde, de voerman, zekere A. S wonende Belliardstraat, bleef in handen der policiemannen. Een voorloopig onderzoek bracht weldra aan het licht dat do vellen, wel meer dan 100, en waarvan elk eene waarde heeft ran 60 fr gestolen waren in de magazijnen van M. Pitz, wonende Samberstraat. Ieverige opzoekingen worden gedaan om de twee gevluchte kerels in handen te krij gen. Een nauwkeurig onderzoek heeft nog het een en ander aan het licht gebracht over dezen stoutmoedigen diefstal. Het is nu gebleken dat de aangehouden voerman enkel onder dwang der twee ge- vluchten heeft gehandeld hij is reeds op vrije voeten gesteld, en de twee voornaam ste daders, zijn nog enkel met hunne bij namen gekend. De dieven zijn bij middel van valsche sleutels in het magazijn gedrongen en kwa men zoo aan een achtergebouw, waar de gedroogde huiden lagen. Daar zijn ze op iet dak geklommen en hebben verschillen - de panlatten van het dak doorgezaagd. Door de gemaakte opening staken ze de huiden. Maandag avond is te Turnhout, rond 7 ure, een vreeselijk ongeluk gebeurd, in de groote fabriek van M. Dufour. schepene dezer stad. Een der werklieden, Remi Van Sas, die aan een der machienen arbeidde, geraakte eensklaps met zijne kleeren tusschen den leeren riem en den cylinder van het machien. Hij werd met geweld meêgeslingerd. De ongelukkige be kwam zulke vreeselijke wonden dat hij schier op den slag dood bleef. Het lijk werd heden avond naar het gasthuis gebracht. Het slachtoffer is nauwelijks 18 jaar oud. Over eenigen tijd meldden wij dat nabij Fouches eene spoorwegrail op eene lengte van 18 meters was losgeschroefd, met het inzicht eenen trein te doen ont sporen, een ongelijk dat, dank aan eenen baanwerker, verhinderd werd. Nu Zondag laatst ontdekte een werkman een dergelijk feit teHoudimont. Eene rail van 12 meters lang was 15 centimeters op zij gewrongen. De werkman Mignon zag het eenige minuten vóór dat de posttrein van Aarlen moest komen. Uit de manier, waarop de bouten losge maakt waren, kan men opmaken dat het werk verricht werd door mannen van stiel Kinderen, die te Oostende aan het strand speelden hebben, terwijl zij den grond opgroeven, eene linnen beurs met een honderdtal valsche goudstukken van 10 franks ontdekt. Door de werking van het zeewater was het dunne goudlaagje dat ze bedekte, min of meer afgegaan. Die beur» was daar waarschijnlijk verborgen door beruchte valsch-muntersbende, die in den loop van het laatste seizoen werd aan gehouden. Een bloedig drama gebeurde Dijnsdag morgend te Jumet. Een genaamde L. Mateme, 50 jaar, die gescheiden van zijne vrouw leefde, was over een tiental jaren met een meisjo, Cesarine Pirson gaan samenwonen. Eenigen tijd geleden trok Cesarine er vandoor om te gaan wonen met eenen ande ren werkman. Nu Dinsdag morgend kwam Mateme haar opzoeken om haar twee revolverkogels in het hoofd te schieten. Daarop 6choot hij zich zeiven door den kop. De moordenaar viel dood neer. Het meisje is zwaar gewond, doch niet doodelijk. Zij heeft twee kinderen. Te Cuesmes werd in den nacht van Zondag op Maandag, door de bewoners van verschillige straten een zoo hevige aardschok gevoeld, dat allen er van wakker werden en aan aardbevingen dachten. Men gij mij op dit punt niet wilt gehoorzamen, zult gij niet gemeens meer met mij hebben; gij wordt mij vreemd en ik zal voor u on verschilliger zijn dan ik voor de minsten mijner lijfeigenen ben. Ga nu doe bekentenis van uwe mon sterachtige ondankbaarheid aan de vorsten, die gij verraadt, om hen te loonen voor de weldaden, waarmee zij u overladen hebben. Ga nu den naam uws vaders met oneer bedekken Ontvang de schande, die gij verdient en dat er recht geschiedde over deze onnoemlijk zinnelooze dood. De keizerin weet alles, zegde het meisje zacht. En keurt zij u gedrag goed vroeg de graaf bitter. Zij vergeeft mij, vader. Welnu, ik neem dergelijke goedertie renheid niet aan, onderbrak hij met gram moedigheid. Ga heen E» ik verbied u en uwen verloofde, nog ooit onder mijne oogen te komen. Ik verbied het u, versta mij wel, en wee u, zoo gij poogt mij te trotseeren Vader, smeekte Eleonora, spreek een woord en ik zie voor altijd van het huwelijk af. Louis heeft mij nu mijn woord terugge geven. Laat mij nu mijn leven wijden aan onderwerping en liefde tot u om u het on vrijwillig verdriet te doen vergeten, dat ik u vandaag veroorzaak. Nooit mejuffer reken daar niet op Van heden af heb ik geen kind meer. Ga, waar het u goeddunkt. Zoo gij de lafheid begaat, een gegeven weord terug te trekken, schrijft dien toe aan de instorting van ver laten mijngangen. - Het parket stapte af te Boulfioux om een onderzoek in te stellen over eene zaak van aftruggelarij, waaraan zich plichtig maakte de kaartlegster Clemence D.... Deze had eene 8ojarige vrouw weten te overtuigen dat een jonge soldaat, eerlang vrij van dienst, haar ten huwelijk zou vragen Die dag was nu aangebroken en de kaart legster maakte haar slachtoffer wijs dat haar zoogezegde verloofde ziek was gewor den en om te genezen had hij kostbare medicamenten noodig. De ouderlinge aarzelde niet om tot haren laatsten cent te geven en nam zelfs eene hypotheek op hare goederen. Toen kwamen de geburen er van op de hoogte en deze verwittigden het parket Clemence D., werd aangehouden en toen bleek dat zij nog andere middeltjes van aftruggelarij kende. Werd een persoon tot gevangenis verwezen, dan bood zij hem, door bemiddeling harer zuster, het middel aan om genade te bekomen, mits betaling van zekere som aan een invloedrijk man. Deze was een klerk van het parket, die nu ook zal vervolgd worden. De kaartlegster en de klerk zitten reeds achter het slot. Holland. Aanslag op den minister van justicie. Men meldt uit Den Haag aan de N. R. Ct. Zaterdag middag werd op den minister van justicie, M. Van Raalte, toen hij zijne woning in de Amaliastraat wilde binnen treden, door een man een revolverschot gelost. De minister bleef ongedeerd en de kogel vond zijn weg in een gereedstaand rijtuig. De dader werd door de policie aange houden. Aanvankelijk bestaat het vermoeden, dat men hier te doen heeft met een krank zinnige, of althans met iemand met ge krenkte geestvermogens. Volgens een later bericht had de man den minister, die van het ministerie kwam, reeds eenigen tijd gevolgd, van zoo dicht bij, dat de minister zich eindelijk omkeerde en vroeg of hij hem iets te verzoeken had. Voor alle antwoord haalde hij een revolver te voorachijji en loste vier schoten op den minister, die wonder genoeg niet getroffen werd. Twee knapen haalden de policie, die den dader, welke op de plaats der misdaad was blijven staan maar zijn revolver had weggeworpen aanhield. De dader is zekere Simon Polak, rond de 40 jaar oud. Hij is gewezen onder-kapel meester van de infanterie in West-Indië en was sedert een paar jaar gegageerd met gl. 190 'sjaars. Hij meende daardoor benadeeld te zijn en een hooger gagement te hebben ver diend. Polak verklaarde dan ook verzoek schriften gezonden te hebben aan Kolo niën, de koningin en anderen maar steeds weigeringen op zijne vragen te hebben ge kregen. Daarover verstoord, liep hij rond met het doel, de eene of andere hooge autoriteit, wie het ook mocht zijn, gelijk hij zegde, de minister, of desnoods Dr Kuyper te dooden. Bij het verhoor maakte hij den indruk toerekenbaar te zijn. Hij was volkomen kalm verklaarde geen berouw te gevoelen over het gebeurde en het doel te hebben gehad den persoon, op wien hij schoot en van wien hij wist dat hij de minister van juBticie, MVan Raalte was, te dooden. De dader, die schamel was gekleed, is nog Zaterdag ter beschikking van de justi cie gesteld, en overgebracht naar het huis van bewaring. De minister ontving talrijke gelukwen- schen over de mislukking van den aanslag. Heel H. lacht over het avontuur van een kleermaker uit die stadEen onbekende ging Maandag-morgen naar een bakker en kocht 40 broodjes, die hij wel betaalde maar niet medenam. De onbekende ging daarna naar den kleermaker, die enkele stappen verder woont en vroeg naar een overfrak. Men liet hem een zien van 40 fr. Hij vond de frak veel te goedkoop en liet zich er een toonen van 50 fr., die hij aan trok. Toen hij betalen moest gaf hij 10 fir. en zegde dat hij niet meer geld bij zich had. «al een schandvlek te meer zijn op den naam dien gij draagt, en dien gij niet meer waardig zijt. Vader, ik smeek u, in naam mijner moeder, die u zoo zeer beminde, vergeef uw kind Indien zij nog leefde, zoudt gij mij niet zoo hard behandelen Bij het hooren van den naam harer moe der, die het kind ter hulp riep, sidderde de generaal. Eene ontroering, die hij niet kon bedwingen, had zich gemengd met de gram schap, die zijnen blik versomberde, zijn gelaat vertrok en hij b)eef een# wijl sprake loos. Waaraan dacht kij terwijl hij daar voor zijne voeten, dit reine kind zag knielen, dat hij behandelde als eene misdadige Herinnerde hij zich de blonde maagd, wier engelachtige bekoorlijkheid eens zoo geheimzinnig op zijn hart werkte en aan dowelke hij zelfB, eer hij zich aan haar ver bond, zwoer dat hij er zich niet tegen ver zetten zou, de dochters, die de hemel hun zou schenken, in den godsdienst harer moe der te laten opvoeden Meende hij die sedert zoo lang verdoofde stem te hooren in de zoo zachte en tevens va6te stem zijner dochter Misschien. Maar deze hernieuwing aan dit bijna uitgewischte aandenken was niet van langen duur. Hij drong de voorbijgaan de ontroering terug, tegen dewelke hij niet had kunnen worstelen en, zonder medelij den voor den smoekenden blik, die tot hem was opgohevo», stootto hij hardvochtig zijne dochter weg, haar opnieuw verbie dend, zich nog voor hem te ver toonen. Arme Eleonara De eerste strijd was hard. De gramschap haars vaders ging ver der, dan zij verwacht had en de toekomst deed zich donkerder voor, dan zij vreesde. Onweerswolken pakten zich aan haren horizon samen. Doch, dit moet gezegd worden, betreurde zij geen oogenblik, aan de stem van haar geweten gehoor gegeven te hebben. Hare teedere en edele ziel was zoo sterk tegen zwar# opofferingen als gereed voor heldhaftige toewijding. En zij bereidde zich, elk lijden te verdragen, onder welken vorm het zich ook mocht voordoen. Maar het denkbeeld, door haren vader verstooten te worden, bleef zij langen tijd op dezeltde plaats en in dezelfde houding, vernietigd door een inwending lijden met gebroken hart en de hersens vervuld met sombere denkbeelden, die zij zelfs geenen vorm koa geven, zoo verward waren zij. Twee woorden waren haar bijgebleven uit het pijnlijk onderhoud, dat zij met haren vader had gehad, en die hadden haar onop houdelijk in de ooren geklonken dat hij haar verbood nog in zijn# aanwezigheid te komen, en dit was een tegenwicht aan het eerste dat hij het als eene fout beschouwde, haar woord tegen Louis te breken. (W#fdt Y##rtfe*#t).

De Denderbode | 1907 | | pagina 2