Zondag 3 Maart 1907 3 centiemen per nummer. 37"* Jaar 3927 De vrouw-kiezer. Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Nationale Bond tegen de tering. De automobielen in de Kamer. MUZIEK. Ditjes en datjes. Groene Pie Ne zöoöoöt DE DENDERBODE Pitblad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- keoing van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post versonden 6 frank 'a jaars, fr. 3-26 voor zes maanden fr. 1-76 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen syn ten laste van den schaldenaar. Men schrijft in bij O. Van de Putte-Qoossens, Korte Zoutstraat, Nr 31, en in alle Postkantoren des Lands. CIJIQIJR HLIIIM. Per drukregel. Gewone 16 centiemenReklamen fr. 1-00Vonnissen »p 3* bladzijde 60 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij acccord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heereu Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. Aalst, 2 Maart 1907. Een wetsontwerp wijzigingen loe brengende aan de wet betrekkelijk dc nijverheids- en arbeidsraden is door den heer Francotte, Minister van nijverheid en arbeid aan de wetgeving voorge steld. Bedoeld wetsontwerp heeft vooral voor doel hooger beroepen "raden toe te laten met meer vrucht op te treden tot bevrediging der geschillen ontstaan tus- schen werkgevers en werklieden. Op aandringen, schrijft men, van de christene groep tot ontvoogding der vrouw heeft de heer Francotte aan zijn ontwerp een art. 18 toegevoegd luidende als volgt De vrouwen hebben stemrecht en zyn verkiesbaar in dezelfde voorwaar den als de mannen. In de ny verheden of vakafdeelingen waarin de vrouwen in grooter getal dan de mannen werkzaam zyn, kan de Koning, met ten hoogste vier jaren, den ouderdom verminderen welke voor het stemrecht en voor de verkiesbaarheid vereischt worden. Deze gelukkige en rechtveerdige her vorming wordt door den achtbaren Minister verrechtveerdigd zoo volgt c Tot hiertoe waren de werksters door de werklieden-kiezers vertegen woordigd, op denzelfden voet als de werklieden welke de voorwaarden voor het stemrecht niet verecnigden. Deze veronderstelling van vertegen woord i ging ontbreekt in de nijverheden waarin alleen vrouwen werkzaam zijn overi gens, in deze waar zij to gelijk met de mannen gebezigd worden, zijn de vrou wen dikwijls gelast met bijzondere werken en maken zij aldus afzonderlijke vakafdeelingen uit. Deze overwegingen hebben ons aangezet om aan de werk sters toe te laten zelve hare lasthebbers of laslhebsters aan te duiden. Van den anderen kant verlaat de werkster, over 't algemeen, het werk huis of het fabriek als zij in 't huwelijk treedt. De evenredigheid der vrouwen, die den gewonen ouderdom van het stemrecht en vooral dien der verkies baarheid hebben bereikt, bijna overal zeer gering zijnde, geeft artikel 18 aan den Koning de macht, dezen ouderdom met len hoogste vier jaren te vermin deren, inde nijverheden waar de vrou wen in aanzienlijker getal werkzaam zijn dan de mannen. Het art. 20 van 't wetsontwerp hul digt het princiep der verplichtende stemming in de kiezingen voor de nyverheids- en arbeidsraden. Het toekennen der mandaten zal be paald worden volgens het stelsel der evenredige vertegenwoordiging. Dit stelsel is van belere toepassing bij de nijverheids- en arbeidsraden daar zy hoofdzakelijke vertegenwoordigende in richtingen daarstelien. In deze zaken is het noodig de zienswijze der meer derheid te kennen elk belangrijk ge deelte, werkgevers of werklieden, moet zijne stem kunnen doen gelden. 't Waarschijnelijk gevolg van deze hervorming zal zijn dat do vrouwen weldra kiesrecht en kiesbaarheid voor de goedemannen of werkrechtersraden zullen verkrijgen. Op die wijze zullen de werkgeefsters en de werksters er niet meer aan bloot staan hare geschillen te zien beoor- deelen door mannen die haar niet ver tegenwoordigen en meestal niets ken nen van den stiel dien zij uitoefenen. Wat er dan ook van zij, de werksters mogen niet vergeten dat zij de erken ning harer rechten en de zorgen voor hare belangen aan het catholiek Minis terie te danken hebben Het Aelstersche Onder-Comiteit van den Natioualen Bond tegen dc tering, had, op Zaterdag 23 Februari onze be volking uitgenoodigd tot eene Voor dracht met Liclittafereelen. De Heeren Dokters Van Cleemputte - Ondervoorzitter en Sehrijver van het Provinciaal Comiteit te Gent, traden als sprekers op. Belangvol, aan trekkelijk en leerzaam was de verhan deling over de vreeselijke teringziekte. Jammer, dat de toehoorders in betrek kelijk klein getal waren opgekomen. DrVan Cleemputte, in klare en duide lijke laai zetlede uiteen, wat de tering is hoe, langs welke wegen haar mi- kroob, bacillus kochii in 's raenschen- lichaam binnendringt, er zich vestigt en vermenigvuldigt welke schade hij in de organen verricht op welke wijze de aangetaste organen en de bloedceilctjes zich tegen den ingedrongen vijand ver- weeren... Hij wees er op, hoe en waar om de longen bijzonder van tering worden aangedaan welke beschadiging of kwetsingen er door ontstaan in hun geweefsel hoe de mikroben met de fluimen door den zieke worden uitge spuwd, en in die fluimen verborgen nieuwe slachtoffers kunnen gaan tref fen, indien zij niet door doelmatige maatregels worden vernietigd. Spreker bewees, dat de tering geneesbaar is, en dat zij, ten onrechte, als noodlottig erfelijk aanzien wordt. Hij noemde kortbondig de beste middelen om de tering te bestrijden en te genezen, en prees met rede de regelmatige levens wijze, het onthouden van sterke dran ken, de zonnige kamers en woonsten, gezonde en overvloedige lucht, verkloe kend en zuiver voedsel,beschermmiddels en voorzorgen tegen de voortzetting van tuberculosis. Ten slotte, deed hij een warmen oproep tot het plaatselijk Be stuur en tot de burgerij van Aelst, hen aanmanende door geldelijke hulp mede te werken, tot het bekampen en dempen der leringziekte bij de behoeftige en arme huisgezinnen door die moordende en afzichtelijke kwaal bezocht. Mr Dr Minne hanteerde de licht beelden, en opvolgenllijk deed hij op het doek verschijnen de belangrijke tafe- reelen van microhen, microbenstrijd, gezonde longen, terende longen, sana toria, enz. in de bewoordingen van zijnen kollega uiteengezet. En nu, de handen voor goed aan bet werk.Talryke teringlijders zijn, helaas! ook in onze stad te vinden. Hun lot is, bijzonderlijk bij de behoeftige klas, hoogst erbarmlijk. De welhebbende in woners zullen hunne goedhartige mede hulp verleeuen, om bij te dragen tot dier genezing,en tevens tot het inkorten en verdelgen der tuberculosis zelve. Zonder uitstel, zullen lijsten ten huize worden aangeboden, om iedereen toe te laten zyne jonste, klein of groot, te storten. De beschermende leden betalen tien frank 's jaars de eereleden vijf frank de gewone leden vier, dry, twee of éénen frank. Grootere sommen zullen met innige dankbaarheid aanvaard wor den. Namens het Onder-Comiteit van Aelst D' A. Grégoire, D* Fr. Claüs, Secretaris. Voorzitter. De zitting van dinsdag is gansch toege wijd geweest aan de Bespre king over de te nemen maatregelen om de ongeluk keu veroorzaakt door de autos en moto- cycletten te voorkomen. Talrijke redenaars hebben het woord gevoerd. De heer Minister van Land bouw heeft verklaard dal het noodig is nieuwe maatregelen te nemen en dat hij in het kort voorstellen zal doen in de Kamor. Dan heeft onze achtbare Volksverte genwoordiger M. De Sadeleer, het woord genomen en zeer gegronde opmerkingen gemaakthy bewees dat het Hoogere Bestuur zelf de bestaande wetten en re glementen niet doet uitvoeren. Ziehier eenige korte uittreksels uit zijno rede voering die de goedkeuring der Kamer heeft verworven De heer De Sadeleer. lk moet een voorbehoud maken bij de verklaringen van den heer Minister, Het is niet vol doende maatregelen le nemen, men moet ze loepassen. Zoo blijft liet konink lijk besluit vaii 4 Oogst 1899, zöo gqed in zyn tekst, toch doode letter. Het vérplicht de motorwagens twee platen te hebben nu, als men de arres ten nagaat van het Verbrekingshof, ziet men dat dit voorschrift niet wordt uitgevoerd. Want het bestuur heeft en kel de voorplaat afgeleverd. En dat is wel stellig de voornaamste oorzaak van al die ongelukken die ongestraft blijven De heer Gouverneur van Brabant had per omzendbrief, en de'gemeente Sint- Gillis had in zitting van den raad ver klaard dat het ontbreken van de ach terplaat op den.motorwagen een geval van overtreding zou zijn. Maar 't Hof van verbreking verklaarde dat die om zendbrief en die beslissing onwettig wa ren, want hetj geval was door de wet geregeld en ook door 't koninklijk be sluit betreffende de politie van vervoer De'heer Claes. Die uitspraak wa» goed. De heer De Sadeleer. Inderdaad, dc arresten van 't Verbrekingshof ko men overeen met de grondwet. Ik vraag den heer Minister dus te verklaren dat er maatregelen zullen genomen worden, opdat overeenkomstig het besluit van 1899, bedienden van het bestuur wor den aangewezen om de twee platen af te leveren tegen betaling van dezer waarde. Het koninklijk besluit bevat een gan- schen hoop wijze bepalingen die niet worden nageleefd wat de snelheid der motorrijtuigen betreft. In steden en be huisde deelen der gemeenten mag de auto maar kleine snelheid hebben. Op den vlakken buiten 30 kilometers per uur, niet meer dan de buurtspoorwegen. Heel dikwijls, kan men die zeer wijze voorschriften niet doen naleven vermits men den bestuurder van het motorrij tuig niet kan kennen, om reden dat er geen nummerplaat te zien is of, des nachts, geen lantaarn met het kennum- mer. Het gebrek aan nummerplaat langs achter en het gebrek aan licht des nachts zijn eene aanmoediging voorde overtre ders om nog sneller vooruit te vliegen en te ontsnappen aan alle verantwoor delijkheid in geval van ongeluk. Ik hoop dat het koninklyk besluit eindelijk volkomen en slipt zal toege past worden. De heer van der Brdggen, Minister van Landbouw. Ik ben het eens met U. Gy zult voldoening bekomen. Het model van't achterplaatnummer zal eer lang bepaald worden, derwijze dat die plaat door de bevoegde ambtenaars zal kunnen afgeleverd worden. De heer De Sadeleer. Het is on ontbeerlijk dat bet koninklyk besluit zonder uitstel worde uitgevoerd. Bitting van Dynsdag. D« heer Voorzitter. Het woord is aan den heer Liebaert, Minister van Spoorwegen om te antwoorden op de vragen gesteld door de heeren De Sade leer en Maenhout. om te weten wan neer het kostoloos vervoer van afval uit de steengroeven ter verbetering der buurtwegen kan worden hernomen. Antwoord. Het bepaald vervoer is nog zoo druk dat de goederentreinen uitzonderlijk op Zon- en Feestdagen moeten rijden dit zoo zynde, is het on mogelijk het kosteloos vervoer van afval uit steengroeven nu te hervatten. Het Concert Maandag 11., gegeven door de Heeren Leeraars der Muziekschool ten voordeele van het Stedelijk Hulp fonds legen de Werkeloosheid, was een oprecht kunstmaal het lukte opperbest onder opzicht van uitvoering er ont brak slechts eeno proppensvolle zaal jammer is het dat menige Aelstenaar Ier plaatse woonachtig, zelf onder diegenen die de pretentie hebben en mogen heb ben niet ongevoelig te zijn aan kunst praktijk, zich de moeite heeft gespaard ecu buitengewoon schoone kunstavond door te brengen, terwijl inwoners van het omliggende zelfs van Ninove en Geeraardsbergen tegenwoordig waren om Aelstersche kunstenaars te waardee- ren. Men had iramers de zeer zeldzame gelegenheid de cantate De Klokke Roeland van Tinei en dan nog in goede voorwaarden van uitvoering te hooren. Dit werk beschrijft in eenige opvolgende taforeelen de welvaart, hot strijden en het zegenpralen van het oud Vlaanderen. Indien wij ons niet bedriegen was Ti- nel slechu 22 jaren oud wanneer hij dit merkwaardig toongedicht het licht gaf. Het onderwerp moet zijn Vlaamsch hart diep getroffen hebben want zijn werk is vol leven, geestdrift en overvloedig gevoel De koorzangen bijzonderlijk zijn indrukwekkeud melden wij in het hijzonder de samenzangen van den strijd, het koor a Capella van vrouwen en grijzaards, het vrouwen- en kinder koor, en het majestueus slotkoor. De solisten Mevr. Van Kerckhove en Mr Rom. Van Hauwe hebben zich op luis terrijke wijze van hunne taak gekwe ten, del® in de rol van de Weversvrouw, de 21* in de rol van de Wever. Het We verslied on bijzonderlijk het duo hebben oneindig veel bijvalgenoton.Wij moeten M'Pape Bestuurder der School dankbaar zijn van zich geene moeite le hebben gespaard om dit prachtig en moeielijke werk aan te leeren, en het op zulke vol maakte wijze uit te voeren ook werden hem geene toejuichingen gespaard onder en na de uitvoering en bijzonderlijk wanneer de Heer Burgemeester Ghee- raerdts hem een bloemruiker aanbood tot hulde en dankzegging. De uitvoering der Cantate was voor afgegaan door het optreden als solisten van M.M. Jules Drubbel, leeraar van viool, Prosper Baccaert,, leeraar van vioolcel, Philemon Loockx, leeraar van piano, Mevr. Van Kerckhove-Coessens, zangeres en M. Paul Scheerlinckx, leer ling der klas van piano. M.-Drubbel speelde de Fantaisib Ballet van de Beriot, M. Baccaert eene sonate van Bocherrlni, en als bis Le Cygne van Saint Saëns Beiden gezamentlijk met M. Loockx lieten hoo ren L'Extase van Ganne, en allen gaven een nieuw bewijs van hun schoon talent. Overigens hunne faam is niet meer te maken en op voorhand verwek ken zij de aandacht Mevr. Van Kerck hove-Coessens bctooverde onze ooren met het bevallig aria van Le Billet db Loterie van Nicolo-Isouard, waarin zij al hare virtuositeit deed gelden, en als bis zong zij nog een arriotto uit Orphée van Glück, aldus toonende dat alle muziekvakken haar eigen zijn. Eindelijk bieden wij eene bezondere melding aan M. Paul Scheerlinckx, die slechts 10 jaren oud met nauwkeurig heid, zekerheid en onbeschroomdheid en ook niet zonder slijl de Rhapsodie Hon- grolse (II) van Liszt heeft gespeeld. Wanneer het meeste getal kinderen in dien ouderdom slechts beginnen te hak kelen op dit moeielijk speeltuig treed de jonge Scheerlinckx reeds op als uit voerder, ook heeft hij het publiek met verwonderingen verbazing vervuld, en is hem eene goestdriftige ovatie te beurt gevallen. Men ziet uit dit alles dat de afwezigen ongelijk hadden te meer bedanken wij al diogenca van beide politieke denk wijzen die onder het een of het ander opzicht medegewerkt hebben tot het in- richlén van dit kunstfeest dat tevens oen werk van liefdadigheid was. Groot<5 Tombola tier Ant- worpaclie Drukpn a. - De plechtige opening van de Groote Tom bola, Huidovettersstraat, 51, blijft be paald vastgesteld op 4 Maart, om 7 uren 's avonds. De Overheden hebben de uitnoodiging van het Comiteit aanvaard. Van heden af is de aanvraag naar loten zoo groot dat alles voorspelt dat ze gauw zullen geplaatst zyn. Zij zullen dus welhaast zeldzaam worden. De meeste artisten, erkentelijk voor de diensten bowezen door de pers, wel ke kosteloos de opening hunner tentoon stelling aankondigt, hebben besloten '1 zij eene schilderij, eene waterverf schildering, een bronzen voorwerp te zenden. Mevrouwen Wambach en Hölterhoff- de Harven, bobben ons laten geworden, de eerste eene lieve schilderij, de tweede een goed getroffen beeldje in gebakken aarde, Kunstwerken van Steppe, Van Beur den zoon. Juffrouw Bastin, Lod. Van Engelen, Celos, De la xMontagne, De Vadder, enz., zyn reeds in het lokaal. Wy zullen overigens in 't bijzonder spreken over de kunst voorwerpen, wel ke een echt kunstsalon zullen uitmaken. Herinneren wy dat de waarde van de prijzen dezer Tombola, 30,000 fr. be draagt. le prijs 10.000 fr. 2® prys 5000 fr. 3* prijs1000 fr. Prijs per lot50 centiemen. Altijd diepek om dieper. Een liberaal blad van Brussel meldt met uiterste voldoening dat te Parijs een Bond togen den Biecht stoel komt gesticht te worden. De Voorzitster van dien Bond is.... Madame Zola, de weduwe van den over leden smeerigsten schrijver van Frank rijk. Dat zal onze Aalstersche liberalen en roode leeperikken plezier doen zij die beweren dat het alleenlijk armen van geest, of liever, zotten zijn die te biecht gaan. Het volk heeft altijd eenen cate chismus noodig. Als het eenen goeden catechismus heeft, is het sterk en mach tig. Als het eenen goeden verlaten heeft om eenen slechten te nemen, zal het vervallen gelijk Frankrijk nu vervallen is. Edouard Drümont. KltAPUI.ELZE fiODS DIENST» A AT. - Wij hebben destijds in De Dender- galm, het orgaan der Aalstersche liberale Associatie, onder de verachting van alle deftige lieden in den niet ver zonken, in dien Derdergalm zeggen wij, hebben wij menig artikel van kra- puleuzen godsdiensthaat aangetroffen, maar nooit merkten wij er een factum in aan van zulke verregaande krapu- leusheid, als dit van Zondag 11., in De Volksgazet, onder titel Gcma«< k. «l lt»l. De duivels der hel kunnen geene goddeloozere spotternijen met de groote waarheden van onzen H. Godsdienst, met de heilige zaken uitbraken. De HH. Sacramenten, dezeven hoofd zonden, de zeven werken van berraher tigheid, de zeven vreemde zonden, de wraakroepende zonden, de tien geboden Gods, de twaalf artikels des geloofs, de vruchten van den H. Geest, de vier uitersten van den mensch worden op helsche wijze bespot en als comedie- spel voorgesteld En al die schanda- voldoende om dezen dadelyk te doen ophouden.In het zeldzame dat het middel niet mocht helpen,neme men een tweede lepeltje. lige voorstellingen gebeurden zoogezegd op 't gemaskerd bal der Koninklijke Harmonie onder de bescherming van onzen Z. E H. Roelandls, Pastoor-De ken... Wij vragen ons af lot hoeverre dat alles wel straffeloos is toegelaten Z. H. Mgr Stillomans, onze achtbare heer Woeste do Priesters en Klooster lingen, de Heeren, Dames en Juffers der werken van liefdadigheid zelfs een Arra- meester krijgen hun aandeel in dit con cert van lcrapuleuzen godsdiensthaat.... Ja, zelfs dry ft men het zoo ver, de eer baarheid, de goede zeden onzer catho- lioke jonge dochters op eene eerlooze wyze in verdenking te brengen. Die Armmecster dat is een hand- teeken... Ja, dat verraadt op wiens aan zoek of liever bevel, den eerlooze brood schrijver handelde.... Begrepen De lezing van't helsche factum moet bij alle deftige lieden walg en afkeer hebban verwekt. Menigeen zal zich de vraag hebben Is De Volksgazet dan wel 't or gaan der liberale heeren die beweren den Godsdienst en de overtuiging hun ner catholieke tegenstrevers te eerbie digen Wie der liberale heeren durft de verantwoordelijkheid van dit krapuleus schrijven op zich nemen Wie zou het openbaarlijk durven goedkeuren Maar genoeg en tan sloiie ontleonen wij aan onzen Con/rater 't Land van Oudenaarde de volgende strophe die aan den schryvelaar wonder wel kan toegepast worden Zeg inij, gy, monster T»n de»»1 *ard' W»t duivelsklauw rijt gij ontvaren Ge zijt wellicht geen recd'lijk mensch Zeg, wat of wie, komt u 9 Br. 63t... Adieu! ze zijn gaan vliegen lyk d'Argentijnsche Smeerelkes Middel tegen den hik. Vol gens dokter Henry Tucker is een onfeil baar middel tegen den bik een mengsel van niet te lijne suiker met sleraen azyn. Een theelepel, genomen op hel oogenblik dat men den hik heeft, is Groeuo l'ie en Jeuuue d'Ai t;. Om den donder, wie zou er nu toch hebben durveu aan dcukeu ueze iwee ligureu aan elkanuer ie willen vergelykeu Maar, geëerde lezers, dal deed Qrotae Pie zeli... Hoe wanzinnig Ret aook voorkomen moge, de groene held ver klaart ny uoug en Dy laag aal uy, even ai» ue Aiaagu van Urlean», mei eene bijzondere zending jls gelast en ook het harnas heelt aangegespt en de wagei- broek aaugelroKaen om len siryde te trekken lol Herstelling van alle ouge- lyk, van alle onreent op deze wereld. uoor het afsterven van een der voor naamste aan voeders van hui zoogezegd democratisch iegerKeu, is Groene Pie, dc woudernai e zenueUug, lol eeue eere- plaals geraaal, in eene vergadering al waar, zoo uy meende, zyu nersculoozo pan weldra mei eeue stralende kroon zou gelooid zyu. immers 't ware verdiend, waul uoor zyne uitgebreide kuudig- hedeu, door zyne groote geleerdheid, door zijue ryke onderviudmg, door zijue gevierde welsprekendheid zouhij niet alleen ons, Belgen, verbazen maar zelfs al de volneren uer wereld lot zells de laplauuers en ue aslekkeu zou den zyueu lot verkouden... Maar ja, er is een Maar byGroene Pie vreesl dat üy zyne zending met zal volbrengen kunnen dat uy de gansche samenleving mei zal omkoereu Kunnen; ja ny vroesi dal de geiegeuueid Uem zal outruKl worden... Onze koddige zeu- ueung deed dan ook een smeekenden oproep lot het verbrokkeld, of liever, uHeengeslagen groene legertje om locü le zorgen dal üem zyu zeiel ter Volks kamer zou behouden blyven... Maar neen, de slem van Groene Pie wordt mei meer aauüoord, 't is alsof hy in de woestyn preekte. 't Is dus al boter aan de galg gekletst, niemand zoekt hem nog ie volgen en, wat nog 'i ergste van al is, hy wordt door zyne vroegero parlygaugers .over boord gesmeten eu .wel mogelyk ia eülgie of aibeuldsel verbrand, in alle geval dal verbranden zou voor Groona Pi» mm gevaarlyk, mmpyuelyk zyu dan hel wezeulyk doodeu op den brand stapel gelijk hel met de Erausche Maagd, de üeluin,gebeurde aan wie onze groene guit van Gnipka zich iu zyne wanzin nige verwaaudheid durft vergolykeu. Do scherpzinnigheid van onzen Broe der heelt eindelyk doen bemerken dat (Jüipka op den weg naar Güoei ligt en hy verlangt uit den grond des harten ual al zyue vroegere volgelingen met üem den goeden weg zouueu inslagen dien hy nooit had moeien verlateu I.. DE HAKlNüSVANGST. Wy hebben over eenige dagen gewezen op de byzoudere overvloedige vangst van de bariugvisschery van dit jaar. Anderhalf inillioen kilo werd over veertien dagen in de myn van Oostende verkocht. Weinig ervan blyft in België, omdat wy uier geen toebereiuingsgesticUlen liebheu. Een groot deel ervan gaat naar Duilscülaud om er rollmops of Bis- marcKharingcu van te maken eu om in dien vorm terug gezonden eu door de Beigeu opgesmuld le worden. Die toestand dool andermaal de aau- dacut nekken op Uel voordeel dat wy zouden Uebben, indien wy zelf de ont- zagiyko Uoeveelheid viacU bewerkten, die ue zee ons aanbrengt. Het valt niet te betwylelen dat fabrie ken van dien aard zeker plaatsing zou den vinden voor hunne producten, en de vreemden eeue duchtige concurrentie zouden doen. Stad Aelat. Werkloozeniond*. ilot Bestuur van het Stedelijk Hulp fonds tegen do Werkeloosheid brengt ter kennis van de belanghebbenden, dal bet bedrag van den byleg voor de maand Maart 1907, vastgesteld is op vijftig per honderd (0,50 p. Voor vrouwen en leerjongens werd dc bijleg bepaald op veertig per honderd (0,40 p, Daar bel Bestuur beschikbare midde len bezit zullen de vergoediugeu voor langdurige werkeloosheid Uisgalijks uilbeiaalu worden. iHeglenieul van in wendige- en dienstorde, ark 44 tut 63^

De Denderbode | 1907 | | pagina 1