KAMPSTRIJD VERTOONINGEN Prïesterliil-e benoemingen De Kinderen van Roelant 1882— 1907 Zondagrust. DE GOUDKUIL Rechterlijke kronijk. Nieuwjaarsgiften voor Z. H. l'aus Pius X. Uit Willebroeck.,5 VA™ A ELS'! Allerhande nieuws. teemden Hoest 1 en de valling,. WAAROMNOG MOESTEN? Frankrijk. Eugelaud. J. DAY et Fils, Felix DE COCK Merklpnjzen. Hopmerkten. NOG DE GASKWESTIE. In een langdradig schoolmeesters-artikel in den Keldergalm verschenen, ontkent Men heer Jef De Blieck aan den heer Baron L. de Bethune het recht te beweren dat hij, Menheer Jef, in alle geval, voorstaander was van de regie. Immers het zou gansch het tegenovergestelde geweest zijn, want, verklaart hij luid op, indien de nieuwe Maatschappij zulke voordeelige voorwaar den had aangeboden als de Stad Roubaix, in 't Vlaamsch Robaais, er heeft bekomen, zou hij met beide handen de vergunning gestemd hebben. Waarlijk Menheer Jef is niet vies ge vallen. Immers die zoo bekwame raadsheer is bewijsreden over de grenzen gaan zoeken om zijne houding tijdens de bespreking der gaskwestie als ernstig te willen doen door gaan. Maar zie daar gaan wij onze geachte lezers eens laten over oordeelen De Stad Roubaix' ontvangt, zegt Menheer Jef, van hare Maatschappij, om te begin- - nen als fooi, eene som van 350 duizend frank en bovendien nog jaarlijks 400 dui zend frank voor de vergunning. Te dien prijze zou Menheer Jef ook de vergunning gestemd hebben. Niet gek voorwaar en wij gelooven dat het zonder eenigen twijfel wel eene door slaande rede ware geweest om Menheer Jef van zienswijze te doen veranderen. Maar, Menheer Jef, de bestendige Depu tatie heeft het ongelukkig contract van Aalst, gelijk gij, groote deskundige, het heet, nog niet goedgekeurd... Nu, wellicht wachten de heeren Leden naar de afdoende bewijzen, die Menheer Jef niet mag nalaten te leveren, hoe Aalst ook zulke aanzienlijke voordeel als de Stad Roubaix zou kunnen genieten... Een fooiken van 350 duizend frank daar bij nog eene jaarlijksche vergelding van 400 duizend frank, dat is waarlijk niet te verstoeten. Kon Menheer Jef dat voor Aalst ver krijgen wij zouden zijnen lof met luide trompetgeschal en tromgeroffel alom doen verkonden en op alle hoeken der Stad doen aanplakken Een standbeeld voor den held En Lebbeke zijne bakermat zou met recht fier mogen wezen.... Ongetwijfeld zal men zich afvragen na al die schitterende bewijzen van overgroote winsten door de uitbating der gas te ver krijgen. hoe het komt dat er zich geene liberale maatschappij (k Ia Boeykens) aan biedt om aan onze Stad Aalst, die zoo voordeelige voorwaarden van Roubaix toe te staan Welaan, kom, kom, liberale capitalisten, eene goede beweging en Aalst zal voor eeuwig en drij dagen gered zijn, door uwe door en door ervarene kundigheden en uw edelmoedig gedrag gtiul Aast. voor vel Vee, op Zaterdag 23 Meert. Inschrijving tot den dag van den kamp strijd vóór 8 uren '8 morgens. Zie de plakbrief. Koninklijke Harmonie Sinte-Cecilia, MOORSEL. luisterrijke Maandag r Aprii. a« Paaschdag) en Zondag 7 April 1907, om 4 uren, in de Groote Zaal der Meisjesschool. Men zal opvoeren x° Neo of de j nge Martelaar, drama met zang in 3 bedr. 20 Eene Zitting te Poschbeke, klucht spel in 1 bedrijf door Fred. Louckx. Bisdom van Gent. Zijne Hoogweer- digheid heeft benoemd Superior van 't College te Ronsse, den E.H. Poppe, Ph. Th. D. en S T. B., Eco noom en leeraar van natuurlijke wetenschap pen in het klein Seminarie te Sint-Nicolaas; Pastoor te Thielrode, den E. H. Van Hauwermeiren, onderpastoor te Eecloo. Stad Aalst. Sint - Jozefscollegie. 'T LAND VAN RIEM speelt Zondag van Hafvasten, té 4 1/2 uur groot drama naar 't Fransch van Bornice. Na het 2® bedrijf, omhaling ten voor- deele der Missieschool van Pater De Hert. Op 13 Juni aanst. zal het de 25® verjaring zijn van dc eerste verkiezing van den acht baren heer Lodewijk DE SADELEER als Volksvertegenwoordiger van ons Arrondis sement Aalst. De heer De Sadeleer bekwam op 2145 geldige stembrieven 1476 stemmen. De meest bevoordeelige 1 berale candidaat M. De Deyn van Ninove bekwam slechts 653 stemmen De dankbaarheid legt ons ten plichte op het jubelfeest van onzen waardigen en verdienstrijken Volksvertegenwoordiger zoo luisterrijk te vieren als dezen van de heeren Van Wambeke, Woeste en Van Vreckem. Het zal dus weldra gaan tijd worden er aan te denken. Van 's middags tol middernacht, eenige cilenstdoei.de Apolhoker, op Zondag 3 Maart 1907, M. De Waele, Kerkstraat. VAN J. H. lltTCIIlHSOlV. 3* Vervolg. Luister eens, jongen zegde hij ern stig, zij willen ons beetnemen, die schur ken De Kuil de hemel gave, dat wij hem al lang hadden leeggehaald de Kuil loopt gevaar. Zij hebben een gemeene streek in den zin. Loop eens naar de schuur van Abe Derrick, gij hebt gehoord wat de schelm zegde van eene groote vergadering, en onderzoek water aan de hand is. Houd u gedekt, en laat u niet beetnemen. En kom gauw terug, jongen, voegde hij erbij, want als de zaken zoo slecht staan, moeten wij van nacht nog naar zee, Goedzegde ik, ik ben in een omzien terug. Ik trok den gordel waarin mijn mes zat, iets vaster aan, nam mijne muts van den nagel en begaf mij op weg, zonder te ver moeden hoeveel maal het eb en vloed zou zijn, eer ik weer onze lieve oude woning zou betreden Want de Goudkuil liep groo- ter gevaar dan wij vermoedden. Dc zon was reeds onder gegaan achter bet boach, toen ik de deur uitging, bet pad Eerroovende plakkaarten. De tweede kamer der Brusselsche rechtbank heeft uitspraak gedaan in zake de eer roovende plakkaarten tegen den over leden Cardinaal Goossens. De weduwe Brismée is tot vijf inlas- schingen in de dagbladeD veroordeeld. Sacrilegie. Een Brusselaar, door trapte gemeene kerel, ging trouwen met een meisje, dat hij meer dan eens afge ranseld had. Den morgend van den huwelijksdag ging hij met zyne bruid te biechten en te communie. Doch hy kauwde de H. Hostie en spuwde ze uit om ze tegen eenen pilaar van de kerk te slaan Het burgerlijk en het kerkelijk huwe lijk ging door, alsof er niets gebeurd was niemand maakte hem eene opmer king. Maar des avonds werd de kerel in het policiebureel geroepen. Ooggetuigen hadden eene klacht tegen hem neèrge- legd Hij verscheen dijnsdag Ier rechtbank onder de dubbele beschuldiging van sla gen aan zijne verloofde en onteering van godsdienstige voorwerpen Voor het eerste feit kreeg hij 26 fr. boete voor het tweede 3 maanden ge vangenis. Dat zal me 't huwelijksken zijn Vorige lijsten fr. 426,00 P- B., AalBt 6,00 Onbekend Gentsche stw. Aalst 2,00 zal in de prachtige nieuw opgetrokken ge bouwen van het Gods gasthuis dezer be langrijke gemeente eene merkwaardige tentoonstelling gehouden worden, in twee secties verdeeld. De landbouwafdeeling, ingericht in samenwerking met het Landbouwcomice Willebroeck, is open voor alle exposanten van het Rijk. Aanzienlijke premiën zullen worden uitgeloofd. De afdeeling van Nijverheid en Handel, die zeker zeer merkwaardig zal zijn, is voorbehouden aan de plaatselijke nering- doeners. De tentoonstelling valt samen met de jaarlijksche kermis, welker gewoon pro gramma bij die gelegenheid grootelijks zal uitgebreid worden. Ook lijdt liet geen twijfel of die dubbele tentoonstelling zal veel volk lokken. Wij komen er later op terug. Creemboter. Markt van Zondag 3 Maart 1907, kilogrammen ter Markt. 123 Prijs fr. 3,20 per kilo. BOTERMARKT. Heden Zaterdag wer den 278 klonten boter ter markt gebracht wegende te samen 2220 kilogrammen. langs liep, en over het hekken op den groo- ten weg sprong. Ik had ongeveer eene mijl te gaan en Derrick liep ergens voor mij uit, op weg naar de schuur van broer Abe waar de groote vergadering zou gehouden worden Derrick mocht mij natuurlijk niet zien. Ik zeg niet dat ik bang voor hem was maar de twist tusschen hem en zijn vader, en de geheime zending, waarmee ik belast was. maakten mij niet zeer verlangend, zijn pad te kruisen. Ik sloeg dus een zijpad in, door het bosch, dat der afstand wel een derde korter maakte daardoor ontliep ik hem en kwam vlak achter de schuur uit. Ik kende de schuur wel Als jongen had ik dikwijls in de hooimijten kiekeneieren gezocht of suiker gekrabd uit de ledige vaten, die in het midden opgestapeld waren; entenzij de dorpsjongens, in de acht jaren dat ik op zee vaarde, hun leven gebeterd hadden wat zeer onwaarschijnlijk was - zat er aan de achterzijde een plank met enkelen nagel vast, zoodat men gemakkelijk kon binnenkomen. Ofschoon het reeds donker begon te worden ontdekte ik spoedig de bewuste plank, die door eenen steen op hare plaats gehouden werd ik nam steen en plank weg en wrong mij door de opening naar binnen. Mijne eerste zorg was, de plank weer op hare plaats te brengen en toen zag ik eens rond. ERPE. Zekere Van Cauter, werk man aan spoorweg, stond den tram af te wachten om zich naar zijn werk te begeven. Zekere Vaerman zag hem en vroeg Wat staat ge daar te doen En 't antwoord was Dat raakt u niet. Vaerman viel hierop Van Cauter aan en mishandelde hem tamelijk erg. De twee zoons Van Cauter besloten hunnen vader te wreken en vergezeld van een kameraad gingen ze Vaerman op zoeken. Ze vonden hem en wroken hunnen vader zoo zeer dat Vaerman niet min dan 13 messteken en andere verwondingen be kwam die in alle geval zijn leven niet in gevaar stellen. Een der Van Cautere bekwam eenen slag met een houwmes waarmeê Vaerman gewapend was. Vaerman is gekend als een vechtersbaas en werd reeds veroordeeld voor medeplich tigheid in de moord van een jongeling van Nieu werkerken. 't Einde van de wereld. - Een ster- rekijker voorspelt dat onze aarde op 15 Maart aanstaande in botsing gaat komen met eene groen laaiende komeet, die ge heel onze omgeving zal verbranden. 't Is bijzonderlijk in Zuid-Europa dat het zal braden en roosten. Valt de voorspelling niet uit, we zullen 't u na 15 Maart laten weten. WERD TE KORTRIJK VER HAALD.- Een inwoner van Kortrijk zegt hier rechtzinnig en volgaarne de wijze dat hij eindelijk verlicht en vervolgens genezen werd van eene aandoening, die zijne wan hoop uitmaakte, degene, die aan aderspat- tige zweren, eczema, speen dauwworm, enz lijden zouden wel handelen er voor deel uit te trekken. M. Holvoet-De Bceuf, 28, Houtmarkt te Kortrijk, zegt ons Sedert vier jaren leed ik van inwendig speen, mijne pijnen waren zoo hevig, dat ik niet gezeten kon blijven en zeer dikwijls was ik van den slaap be roofd, ik had menige middelen zonder uitslag beproefd, was zelfs dikwijls geope reerd geweest, maar de kwaal keerde altijd terug, ik wist niet wat doen en was wanho pig, toen ik 't gebruik deed der Foster's Zalf verkocht te Aalst bij M. De Valke neer, apotheker, waarvan men zooveel goed zeide. Ik wil hier zeer rechtzinnig beken nen dat mijne vreugde groot was toen ik van af de eerste toepassingen eene groote verlichting kon bestatigen en reeds van den vijfden dag was ik teenemaal genezen. Ik denk duB mijne dankbaarheid voor zulk een kostbaar middel te moeten betuigen met het degene aan te bevelen, die lijden zooals ik leed, overtuigd zijnde hen eenen dienst te bewijzen. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof U het kenkaar te maken. De jeukingen, aczema, het 6peen, alsook al de huidaandoeningen in 't algemeen zijn eene aanhoudende kwelling de prikkeling is er des te meer overdraaglijk van daar alle rust onmogelijk is het leven is een ware last en de gezondheid wordt ondermijnd. De Foster's Zalf verlicht altijd en verzacht reeds van de eerste toepassing, gelijk welke huidaandoening, zooals eczema, bloedend of droog speen, pijpzweren, aderspattige zweren, vochtige korsten, impetigo, melk- korst, puistjes, dauwworm, jeukingen, win terhanden en voeten barsten, enz. Voor al de gewone gevallen is eene doos altijd voldoende om niet alleenlijk eene onmiddellijke verlichting, maar eene krach tige, blijvende genezing te geven zonder herval. De Foster's Zalf gelukt altijd, daar zelfs waar al de zorgen mislukten. Verzekert U dat men U de Foster'» Zalf, geve va dezelfde soort als die welke M. Holvoet gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3 fr. 50 de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan het Algemeen Depot voor België Engelsche Apotheek, Ch. Delacre, 50, Coudenbergstraat, Brussel. D. A. 8. LEDE. Zondag 11. was het bij B. Stoop, herbergier, wijk Heide, bolling en aan de welke de jachtwachter Rasschaert deelnam. Zekere personen die vroeger tijd door hem in jachtovertreding, of liever pens- jagerij, waren genomen vielen hem aan en sloegen hem zoo onbarmhartig dat zelfs zijn neusbeen is gebroken. Hij is bedlegerig en wordt verzorgd door M. Rubens, genees heer. Proces-verbaal is tegen de brutale kerels opgesteld. Drama te St-Gillis, (Brussel. Marie Goels, van Namen, 54 jaar, had haren man, Jos. Portal verlaten, om te St Gilles te komen wonen. Portal had haar reeds verscheidene malen geschreven, haar smeekende terug te kee- ren, doch zijne brieven werden zelfs niet beantwoord. Woensdag avond kwam hij zelf naar Brussel, om zijn verzoek mondelings te herhalen. Het hielp even weinig en toen, woedend geworden, greep hij een mes en bracht de ontrouwe eenen zoo geweldigen steek in den buik toe, dat de ingewanden uit de wonde hingen. De gekwetste werd bij hoogdringendheid naar het gasthuis gebracht, waar haar toe stand als hopeloos wordt beschouwd. Portal werd aangehouden» Terwijl men hem in het policiebureel ondervroeg, wilde hij den inhoud van een fleschke naar binnen slokken, doch dit werd hem belet. Marie Goels was weduwe toen zij met Portal trouwde. Zij was zijne derde vrouw. Van eerst af kwamen beide karakters niet overeen, zoodat zij in gemeenschappe lijk overleg, besloten, van elkaar te gaan. Dat is nu reeds een jaar geleden. De brieven van Portal hadden niet alleen voor doel, weer tij een te komen, maar ook, en zelfs hoofdzakelijk, van haar een kostgeld te krijgen. Portal is 62 jaar. Hij verklaart, naar Brussel gekomen te zijn met het doel, zijne vrouw te dooden. Dood van het slachtoffer. Vrouw Portal, het slachtoffer van de misdaad, Dijnsdag door haren man gepleegd, is in het Sint-Pietersgasthuis gestorven. Het parket heeft zich naar de plaats va» den moord begeven om een onderzoek te doen en de plans op te maken. De koninklijke serren van het paleis van Laeken, die verleden jaar voor het publiek waren gesloten gebleven, zullen dit jaar naar gewoonte worden toegankelijk gesteld. De werken in de koninklijke wa rande uitgevoerd, zijn nu geëindigd en de wegen zijn terug in orde gebracht. De tunnel, die den koning moet toelaten aan den ingang van het paleis in den trein te stappen, is nu gansch voltooid. Te Sint-Joost-ten-Noode berstte een hevige brand uit in de Zonstraat, in een huis. dienende tot magazijn van artsenij kundige voorwerpen. Het vuur nam dade lijk groote uitbreiding en twee nevenstaande huizen werden erg bedreigd en zelfs zwaar beschadigd. Gezien den aard van de daar geborgen koopwaar, is de schade zeer groot. Tt... echte So'Jïüierl AYUiineral-Pastilles D 1 doos Frcs. 1.25. Te bekomei in alle Apotheken en Drogerijen.^ Jn 't groot: FBrunef. algemeen agent. 18 M. pdalcndstsenwco. Brussel. Woensdag morgend heeft er een ernstig ongeluk plaats gehad, waarvan de oorzaak aan den mist moet worden toege schreven. In de statie Watermaal is een trein van Namen in botsing geweest met een andere, die hier manceuvreerde. De schok waB buitengewoon hevig. De twee locomotieven botsten op elkaar en ontriggelden, alsmede twaalf waggons. De treinoverste, een machinist en een stoker werden eenigszins gekwetst aan hoofd en beenen. Zij werden daar ter plaatse verzorgd door toegesnelde geneesheeren. De banen zijn belemmerd. Het verkeer is onderbroken en de treinen moeten langs Leuven omrijden. Een hulptrein met het noodige werkvolk en materieel is ter plaatse. De stoffelijke schade is zeer groot. De echtgenooten Genbrugge van Wynckel-Roodenhuyze (O.-VI.), nog niet lang getrouwd, afschoon beiden bejaarde lieden zijn, kwamen slecht overeen, zoodat zij scheidden, en de man verplicht werd, zijne vrouw een maandgeld te betalen. Door de talrijke spleten in de muren drong een schemering naar binnen. Recht tegenover mij waren de groote schuurdeu ren aan mijne linkerhand gaapte eene hooimijt, op het oogenblik alleen gevuld met de steeds dieper wordende schaduwen van den nacht. Rechts lagen de ledige troggen. De groote dwarsbalken omhoog kon ik niet onderscheiden In de troggen of de hooimijten kon ik mij genoeg verber gen, maar ik betwijfel of ik in een van beide oogen en ooren behoorlijk zou kunnen ge bruiken, en daar dit noodzakelijk was om goede inlichtingen mee tc brengen, zoo be sloot ik snel, een stouteren weg te kiezen. Onder den hoop tonnen en kisten die het achterste gedeelte van de 6chuur vulden, was ook een ledig vat, waarvan het deksel was ingeslagen. Dit vat koos ik dus tot schuilplaats. Door het een stoot te geven, viel het met zijn breede zij, waarin zich een spongat bevond, overlangs op den vloer. Ik legde er een paar blokjes hout onder, om het weg rollen te beletten, en dekte de opening met een hoop ledige kisten. Daarna wierp ik er wat strooi in, want ik had geen lust om in de suikersiroop, welke nog in het vat kleefde, te gaan liggen, en kroop er toen in, om te zien hoe de plaats mij beviel. Ik vond die zeer naar mijn zin. Er be stond weinig kans dat het vat zou verplaatst worden. De stapel kisten verborg de ope ning; door het spongat kon ik den geheelen vloer overzien. De veldwachter komt haar dit gewoon lijk brengen. Deze maand zou Genbrugge het echter zelf doen. Hij vond haar thuis, maar zij zegde geen tijd te hebben om de kwittancie te schrij ven. Woensdag morgend ging de vrouw met een kwijtschrift zelf naar haren man en deze betaalde haar. Terwijl zij hem met de eene hand het schrift overhandigde, wierp zij hem met de andere eene greep peper in de oogen. Na hem zoodoende verblind te hebben, sprong zij hem naar het hoofd, krabde gansch zijn aangezicht aan stukken en begon met grepen peper in de wonden te smijten. Genbrugge, huilend van pijn, begon op hulp te roepen, waarop de schip pers, die met hun schip in het Sas lagen, kwamen toegesneld. Dan heeft de vrouw zich in het huis van haren neef teruggetrokken. Men heelt Genbrugge in het huis van den sasmeester geleid waar men hem de noodige zorgen heeft toegediend. wanneer duizende en duizende menschen jaarlijks openbaarlijk verklaren aan al wie het hooren wilt dat de borstsiroop van De- pratere de beste borstremedie is die bestaat en dat eene enkele fiesch Siroop Depratere, genoeg is omiden hevigaten en oudsten hoest te genezen. Geen enkele keel-of borst ziekte weerstaat aan zijne spoedige werking zooals: hoest, valling, bronchiet, influenza, kinkhoest, heeschheid, Asthma, zelfs de tering. Prijs 2 franken de groote fiesch. Te bekomen te Oostende, bij den uitvinder Od. De Pratere die overal verzendt tegen eeu postbon van fr. 2,50 (50 centiemen meer voor port), alsook te Aalst, bij de apothekers De Valckeneer en Callebaut. Eenige liberale burgerwachten te Nijvel hebben zich verleden Zondag, na de oefening schandalig gedragen. Met pater nosters aan de geweren en de ransels heb ben zij de kerkzangen geparodieerd., nu en dan roepend a bas la calotte en voor het beeld van O. L. V. van Lourdes zon gen zij Ave Maria Een officier en onderofficieren maakten deel van de bende, zegt de Patriots. De catholieken van Blankenberghe, hadden Maandag eene betooging ingericht, ter gelegenheid hunner zegepraal van Zondag. Liberale haantjes-vooruit hebben den stoet overhoop willen slaan. Er werden ruiten ingeworpen en revolverschoten ge lost. Verscheidene aanhoudingen zijn ge* daan. Een landbouwer van Ouffet had in korten tijd zestien runderen door den dood verloren. Men onderzocht de oorzaak en vond dat een knecht, een oud-kostganger van St Hubert, des nachts in den stal kwam en de arme dieren, langs achter een pun- tigen stok in het lichaam duwde, en zoo hunne ingewanden doorboorde. Ik behoefde maar te gaan liggen, en oogen en ooren open te houden, dan kon niets mij ontgaan. In de schuur was het geheel donker. Naar mijne berekening moest Derrick reeds lang den winkel bereikt hebben. Hoe lang het zou duren, eer hij en zijne meeplichtigen zich naar de schuur zouden begeven, om hun plannen te bespreken, kon ik niet nagaan maar ik begreep dat het, als het hun waarlijk gemeend was, niet lang zeu duren. Intusschentijd stapte ik uit mijn schuil plaatB, daar het mij wel wat zoet was, en de lucht van de siroop op den duur een beetje bedwelmend op mij werkte. Ik liep de ruimte eens rond, en stond opeens vlak bij de groote dubbel deur. Ik zag eens door de spleet. Buiten was het nog licht genoeg om de nabijzijnde voorwerpen te kunnen onderscheiden, en ik had juist de omtrekken 'gezien van een paard en een wagen, toen de achterdeur van den winkel, vlak tegenover de schuur, openging en Derrick en zijne kameraden druk klappend en lachend naar buiten kwamen. Ofschoon mijn hart hevig klopte en mijne borst beklemd werd, bleef ik nog even staan. Het geluid van hunne voetstappen kwam nader en weldra kon ik, zelfs in de duisternis, gedaanten en trekken onder scheiden. Eene hand taste langs dt deur, en nu vond ik hst hoog tijd, om my te verbtrgen. 19 Een persoon, die zich in geestelijke had gekleed en zegde pater Loriquois te heeten is door de veiligheid aangehouden. Hij deed zich geldsommen overhandigen, zoo gezegd voor het stichten van een seminarie voor kinderen van kerkbedienden. Hij is er in gelukt belangrijke sommen los te maken. Ook te Rome moet een valsche geeste lijke zijn aangehouden, die denkelijk in Frankrijk veel altruggelarijen heeft ge pleegd. Niet alleen te Parijs heerscht de griep op buitengewoon hevige wijze, maar ook elders in Frankrijk. Te Versailles heeft men in de laatste dagen meer dan 40 over- lijdens geboekt boven het gemiddeld getal. Eene Chineesche ziekte. De her senvlies ruggemergontsteking, die zooveel slachtoffers maakt, schijnt eene ziekte te zijn die uit China komt. Er zijn nu eenige gevallen te Londen voorgekomen en dat heeft aanleiding gegeven tot een onderzoek. Men vreest evenwel tot hiertoe geen be smetting. Te Glasgow zijn er nieuwe gevallen voorgekomen en 20 overlijdens. Volgens kapitein Etti, die lang in China verbleef, komt die ziekte veelvuldig voor aldaar vooral in de binnenlanden, waar veel mist heerscht. In Honan zijn er in een jaar tijds 15,000 personen aan geBtorven. Kapi tein Etti denkt dat de ziekte ons uit China is overgewaaid, maar de Chineezen hebben een geneesmiddel, zegt hij, dat zeer doel matig is bij 't begin der ziekte. Aan het getal sterfgevallen in Honan zou men het evenwel niet zeggen. Ik spoedde mij dus naar mijn vat, terwijl ik in de haast mijne beenen leelijk bezeerde aan de kisten en tonnen. Het was werkelijk hoog tijd, want juist toen ik mijne schuilplaats bereikt had, werd er een grendel weggeschoven, en be gonnen de scharnieren te piepen. Ik voelde, of mijn mes goed los zat, en kroop in mijn vat toen ik bij ongeluk met mijn laars tegen de barricade stiet, die ik met zooveel moeite had opgericht, en de bovenste kist met een harden slag op den grond viel. Een oogenblik meende ik, dat alles mis was. Wat drommel was dat hoorde ik Abe Derrick bang fiuisteren. Daar is zeker iemand hier, Lea Loop heen zegde deze tot mijne groote verlichting, het zijn niets dan ratten. Sterke ratten mompelde Abe, die zulke dingen omverwerpen. Wees toch niet zoo'n vervloekte lafaard, zegde. Lea. Houdt de lantaarn wat omhoog, dat wij kunnen zien waar wij zijn. Abe gaf toe en hield de lantaarn omhoog, gedeeltelijk om zichzelf gerust te stellen, gedeeltelijk om den weg te verlichten en zoo kwam de troep in de schuur. Gij begrijpt dat mijn oog niet van het spongat waf, want behalve dat ik weten moest wat de troep in zijn schild voerde, was het ook van het hoogste belang te weten wie er toe behoorden. Eene omstandigheid was hier in mijn voordeel door het licht van de lantaarn BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 7 Vrouwelijk idem 12 Huwelijken. V. Van den Bcrgh, voerman, met V. De Schrijver, tw. Overlijdens. A. Vinck, w® Matthieu, z. b. ?3 j. Windmolenstr. C. De Brucker, vr. De Brucker, z. z. 451. Schaarb S. Van Heddegem, 7 j. Beekveldslr. T. Piielinck, b>d. 20 j. Moorselb. J. Ver- bruggtn', wr Backaert, z. z. 78 j. Mijlb. M. D - Smet, vr. Mathieu, 74 j. Wit- huisstr. A. De Pril, wr Pauwels, ge- pens 78 j. Schoolstr. J. De Somer, wr Goeman, z. b 82 j. Heristr. J. De Schryver, vr. Arys, z. b. 68 j. Langeslr. R. Iliano, m. De Weghe, gareelm. 3g j. Zoutstraatp. F. Stuyver, tw. 44 j. Binnenstr. 6 kinderen onder de 7 jaren. Sint-Josephatrnat, Aalst, vnigen uanstonda Goede Ntrijusteiis. Hoog loon. Geregeld werk, gewaar- Itorgd. Ouden Den d trmondsche Steenweg, Aalst Mijlbeek Onderneming van ninu- gebouwen, herstelling van oude ge bouwen, voegwerken, plakwerk in cement en het brengen in steen volgens keus van den eigenaar. Matige prijzen. Zaterdag 2 Maart. 1907. Tarwe fr. 00,00 a 00,00 Masteluin 00,00 a 00,00 Rogge 00,00 a 00,00 Garst 00,00 a 00,00 Haver per 100 kil. 00,00 a 00,00 Aaidappelen de 100 kil. 7,00 a 9,00 Boter per 3-kil. 8,46 a 9,91 Eiers de 25 2,00 a a,a5 Viggentn.per koppel 65,oo a 80,00 Vlas. de 3 kil. o.oo a 00,0c Ajuin de 100 kil, volgk. w, 8.00 a 10,00 AALST, 2 Maart. O baal primé verkocht fr. k 00,00 o gewone pluk fr. 00.00 00,00 LONDEN, a6 Februari. Middelbare hop soorten worden veel gevraagd en worden verhan deld 11a-140 frank. BRUSSEL, 27 Februari. D« prijzen schijnen niet meer te dalen de brouwers beginnen aan deze laga prijzen wat te koopen. Aalst (8 merken), 5o-5a i/a Poperinghe (stadslood). 45-47 ï/a. Voor den aanstaanden oogst verhandelt men Aalst, 57 i/a tol 60 fr. Poperinghe, 55 ff, NUREMBERG, 38 Februari. De markt ia steeds prijshoudend men verkoopt meest markt- hop 11 a-i 35 fr. eenige kleine posten betere hop werden ook verhandeld, Baden, i3i fr. Wur- temberg, 137 fr. Hallertan, 131-140 ff. Tettnang, i5o frank. POPERINGHE, 1 Maart. Markt zeer kalm 40 fr. GENT, i Maart. Tarwe, per 100 kilos, fr. 20,00 a 21,00 Rogge 15.00 a 00,00 Haver a 1,00 a 00,00 Garst 18,00 a 00,00 Boter per kilo, 2,97 a 3,06 Eiers per 26, 2,5a a 2,70 Bestuur der Registratie Domeinen KANTON HERZELE. De Oi.tvanger dtr Domeinen te Her- zele, zal openbaar verkoopen,ter plaats, in massa of per lot, bij middel van ge- slotvne biedit.gen en publiek opbod, 126 boomen, wassende op de gronden aangekocht voor het leggen van din ijze- renweg Brussel-Zuid op Gent-St Pieters, grondgebied der gemeenten Erembode- gem en Welle, ter wijken Driehoek, Boschteinde, Kwadenlap, Molenveld, WL-lleineerschen, Bardeveldeken, Assen- brceck. De verkGoping geschiedt op Znterdag 16 Maart 1907, om negen uren voormid dag, zeer stipt. Gewone voorwaarden. 10 °/0 verhoog. Zes maanden tijd van betaling mits borg. Het lastenkohier kan geraadpleegd worden ten kantore van voornoemden Ontvanger, gevestigd te Sottegem, Trap straat, 17. Begin te Erembodegem, Driehoek. werd het gelaat en de gestalte van ieder die er langs ging, duidelijk tegen den wand van de schuur afgeteekend. De meesten kende ik, althans van ge zicht alleen een paar vreemdelingen had ik bij mijn weten nooit gezien. Daar waren de beide Derricks, Cep Outlaw en zijn zoon Eph, Tim Healy en nog een Ier, dien ik later Hennessy hoorde noemen want Iersche kolonisten waren er genoeg in de buurt dan de oude Daddy Mullins, die Lea's brik voor hem optuigde en dan Nico- laas Grubb, gewoonlijk de Old Nick (Oude Duivel] genaamd, om zijne stout moedigheid in het ontduiken van accijns en. Maar zoo is het al wel Ge zult vroeg genoeg kennis maken met het troepje, dat beloof ik u. Voor het oogenblik zullen wij hen laten zitten, ieder op wat hem het eerst in de handen kwam, allen met eene groote sjik in den mond, en gereed tot de opening van de groote vergadering. Toen allen binnen, en de deuren gesloten waren, maakte Lea Derrick zich meester van een ledig vat, dat hij met een enkelen zwaai, met den bodem midden op den vloer zette. Daarop plaatste hij de lanteem, en legde daar een groote, zesloops revolver naast. Toen zag hij den kring eens rond en vroeg Waar is Beau Btlly Hier, Mijnheer Wordt voortgezet. I

De Denderbode | 1907 | | pagina 2