ELEONORA. Allerhande nieuws. Vereenigde Slaten. Frankrijk. Duitschland. Engeland. STADSJONGENSSCHOOL, BANDIETERIJ TE EREMBODE GEM. De dagbladen deelen meê dat Frans Van der Niepen ten gevolge van zijn koud bad in den steenput gevaarlijk ziek ligt in 't gevang van Dendermonde en dat zijne familie bij hem ia geroepen geworden daar men alle oogenblikken een noodlottig einde verwacht. Nu, indien men ons goed heeft ingelicht verblijft Van der Niepen in 't gevang te Oudenaarde. Zijne vrouw verklaarde ons van niets ie weten aangaande de ziekte van haar man. Vrijdag avond kwamen te Looten hulle, kasseileggers van hun werk. Toen zij aan het hof van Charles De Smet op den Kouter kwamen, zagen zij dat de stalling in brand stond. Het was omstreeks 6 ure. Zij liepen de eigenaars verwittigen, die bezig waren het avondmaal te nemen. Charles De Smet liep naar den koestal om de beesten los te snijden, en gelukte erin drie beesten buiten te krijgen. Doch het dak stortte in en de man werd onder de brandende balken bedolven. Zijn knecht De Bruyne, ook gekwetst, heeft hem met groote moeite kunnen red den hij heeft erge brandwonden bekomen. Dokter Claerhout heeft hem verzorgd. Twee paarden, een veulen en drie koe beesten zijn geredeenc koe is erg ver brand, men heeft ze niet kunnen melken. De koebeesten zijn gesteld bij Van der Kerckhove, in het gemeentehuis. Een 20-tal koeien en runders, 2 zeugen en 5 vette varkens zijn omgekomen. Schuur en stallingen zijn vernield met oogst, kar ren, alm en al wat er in was. De schade wordt geschat op 35,000 fr gelukkig door verzekering gedekt. Men vermoedt kwaadwilligheid. De ontdekking eener misdaad ont roert de gemeente Oultre. De koster, Don derdag avond over het kerkhof gaande, bemerkte een plekje grond, versch omge dolven, niet ver van het portaal der kerk. Daar er geene begraving kon plaats hebben gehad, schupte hij met den voet de aarde weg, en maakte alzoo een houten kist bloot. De koster riep de geburen, opende de kist en ontdekte er een kinderlijkje in, om wonden met linnen en papierHet lijkje droeg talrijke sporen van geweld, waaruit blijkt dat het kindje gedood werd, alvorens begraven te worden. Het onderzoek heeft bewezen dat er geen kwestie is van kindermoord. MOORD DER ZWALUWSTRAAT. De experten zijn tot het besluit geko men, dat het kerkboekje welk zij te onder zoeken kregen, niet uit het klooster van Lootenhulle afkomstig kan zijn, dat de gezegden van Rachel R. dus echt zijn en dus werd er bevel gegeven, haar in vrijheid te stellen. Aan de Belgische policie is gesigna leerd een dieventrits, bestaande uit twee mannen en eene vrouw, die in de Sint-Pau- luskerk te Trier eene met kostbare steenen versierde remonstrancie van 25,000 fr. weerde hadden gestolen. Twee oppassers der officieren, geka zerneerd in Terkameren, waren zonder toe lating, met de peerden hunner oversten uitgereden. Zij hielden voor talrijke herber gen stil. Zij werden dronken, en vonden het nu aardig, straat in, straat uit te rijden, zoo hard zij konden, zoodat zelfs de peer den herhaaldelijk vielen en ten slotte een hunner tegen de deur van den bestuurder van 't Conservatorium botste en deze in splinters vloog. Beide peerden zijn ge kwetst. Wat de voorbijgangers schrik uit stonden kan men oordeelen. Een nieuwe dienstknecht van den landbouwer Huysman te Gent, kwam Zon dag namiddag met kar en paard van zijn huis waar hij zijnen koffer gehaald had om hem naar zijnen nieuwen dienst over te brengen. Tusschen den Kleemhoek en hetWisken, sloeg het paard schielijk op hol. De knecht die wat beschonken was viel ten gronde en kwam te recht onder de wielen. Wanneer men hem ter hulp snelde zag men dat de man dood en vreeselijk ver morzeld was. Wanneer het paard kon ingehouden worden, was de kar geheel ontredderd. Een der wielen lag in eenen gracht, als ook het koffer dat ver weggeworpen werd door den schok. Te Gent overleed M. Domien Eve- raert, rentenier, die als coiffeur zijne fortuin had gewonnen in Chili, in tien jaren tijds Zijn broeder had zich eerst als coiffeur in Chili gevestigd. In een tiental jaren achtte hij zich rijk genoeg om in België op zijne renten te leven, en hij liet zijn huis aan zijnen broeder Domien over. Deze heeft na tien jaren zijne zaken aan eenen derde Gentenaar, en is eveneens in zijne geboortestad op zijne renten komen leven, waar hij nu overleden is, 76 jaar oud zijnde. Zijn broeder is reeds over verscheidene jaren geBtorven. Zaterdag nacht rond 3 ure is er te St. Nicolaas, inbraak gepleegd in de maga zijnen Tiets, in de Statiestraat. De inbre kers moeten bij middel van eenen hamer een stuk uit het spiegelglas geslagen heb ben van eene vitrien langs daar zijn zij binnengekropen en hebben gepoogd eene brandkas open te breken waarin zij misluk ten. Zij stolen eenige nickelen uurwerken, kettingen en kleine artikelen van geringe waarde. Een zware mist die er dien nacht over de stad hing, moet hun werk verge makkelijkt hebben Zij vertrokken langs de Prins-Albrechtstraat waar zij over eenen muur gekropen zijn en langs een in opbouw zijnde huis vluchtten. Een policieagent die in de Statiestraat de stukken glas der ver brijzelde vitrien zag liggen, ging den be diende opkloppen en gaf hem kennis van het gebeurde. Aanstonds liepen zij geheel den teerling huizen rond. doch vruchteloos. Eenen hamer en breekijzer hebben zij bij de brankas gevonden. -- Men heeft gemeld dat een schildwacht werd aangerand nabij de Tumhoutsche- poort, te Antwerpen, en door 0 revolver schoten aan den schouder gekwetst, en dat wel zoo erg, dat hij naar het krijgsgast- huis moest gevoerd worden. 't Blijkt nu, dat de schildwacht volstrekt niet werd aangerand. Hij stond buiten de wallen, en een zijner kameraden binnen. '8 Nachts kwamen zij bijeen, en na langen tijd gepraat te hebben, begonnen zij te spelen. Het geweer van den kameraad ging af, en de kogel trof den anderen soldaat. Uit vrees voor straf, deed de gekwetste eene aanranding veronderstellen. Nu zal het echter slechter afloopen, want beiden zullen voor den krijgsraad ge daagd worden. De gekwetste Frans De Coninck, ligt nog altijd in het hospitaal, in deerniswek kende toestand de kogel is nog niet kun nen uitgehaald worden. De dader, een Brusselaar, is aangehou den. Vrouw Van L., wonende Leuven- «chestraat te Antwerpen, was Maandag avond in de herberg n. 49 der Cockerill- kaai, en kreeg er twist met eenige verbrui kers. Thuis komende klaagde zij aan haren man, dat ze in voornoemde herberg door eenige kerels werd uitgescholden voor al vat leelijk was. Van L was daarover zoodanig kwaad, dat hij zijnen frak aantrok en naar de be- wubte herberg ging, om de beleedigers zijner vrouw op te zoekendoch de herberg was gesloten en zijne wraak willende koe len, ging hij in de nevengelegen herberg, die nog open was. Daar daagde hij een viertal mannen uit, zeggende dat zij zijne vrouw beleedigd hadden, alhoewel, zooals later bewezen is, zij er voor niets tusschen waren. Meteen greep hij den genaamde Jozef Van der Cruysen vast; een oogenblik nadien slaakte laatstgenoemde eenen kreet, waarop Van L. op de vlucht ging. Van der Ciuysen, 28 jaar, wonende Lange Doomikstraat, 22, was door eenen messteek in den onderbuik getroffen. Het slachtoffer werd naar St-Elisabethgasthuis overgebracht, waar hij eene operatie moest ondergaan. Zijn toestand is zoo erg dat men hem nog niet heeft kunnen ondervragen. De dader werd een uur later aangehou den en ter beschikking van 't gerecht opge sloten. 52* vervolg. En erastig «aderend boog zij zich om met den gewonen handkus afscheid van de vorstin te nemen. Doch Alexandra drukte haar met moederlijke genegenheid een wel- gemeenden zoen op het voorhoofd. Alvorens u te verwijderen, Eleonara. zegde zij, zet u aan die tafel cn schrijf van mijnentwege aan den markies de Haule meldt hem, dat de keizerin hem onmidde- lijk verlangt te spreken.. Zoo, laat dien brief nu spoedig ter bestemming brengen, opdat ik dien jonge ling nog vandaag zie daar houd ik sterk aan. Verlaat uwe kamer met, kind, ik zou u kunnen noodig hebben. Eenige oogenblikken later droeg de kei zerlijke koerier den brief naar het Fransche gezantschap, aan het adres van markies de Haule. Louis vroeg zich nog af of het onder houd, dat hij met mej. Wladiroff had ge had, geen droom was geweest, zoo weinig wist hij, waaraan zich te houden. Hij wilde nog hopen dat Eleonora in hare vooruitzichten de waarschijnlijke ge- yolgcn van haar ernstig genomen besluit Te Antwerpen, aan de Entrepotkaai, op de plaats gekend onder den naam van den «Donkeren Hoek heeft Maandag namiddag een verschrikkelijk ongeluk plaats ;ehad. De kleine Jan Schillemans, wonende ilolwagenstraat, zat in gezelschap van een ander kind, boven op eenen wagen van M. Schippers, geladen met balen vodden en papier. Al rijdende is het kind eraf geval- en, juist met het hoofd voor het groote wiel. Alles werd door den voerman in het werk gesteld om den wagen tegen te hou den, doch eer hij daarin gelukte, was het ongeval reeds geschied. Het wiel was reeds gedeeltelijk over het hoofdje van het kind heen gegaan. De dood was oogenblikkelijk. Verschrikkelijk ver minkt, bracht men het lijkje naar het ver- bandhuis en vervolgens naar het dooden- huis der Dijkstraat. Een meisje van buiten de Leuvensche poort is te Lier vermoord. Zij was de dochter van de echtelingen Van Loey, die daar herberg houden, en de oudste van 6 kinderen. Kennis hebbende met eenen Gentenaar, die als kanonnier bij het leger dient, moet zij dezen wellicht op de eene of andere manier misnoegd hebben. Wat er van zij, Maandag avond was hij in eene naburige herberg gekomen, eerst in burgerskleeding, later in uniform en, toen hij deze voor de tweede maal had verlaten, werd de aan dacht gaande gemaakt door een schot. Men ging zien en vond Paulien Van Loey bloe dend ten gronde liggen. De soldaat loste op zijn slachtoffer nog twee schoten en vluchtte toen, niemand weet waar heen. Het meisje werd bij hare ouders binnen gebracht en stierf. Men zoekt den moordenaar op. Zondag in den vooravond werd in het kasteel van den heer advokaat Pieraerts, wonende in de Statiestraat, te Nieukerken- Waes, eene groote spiegelruit op het eerste verdiep ingeworpen. Een jongeling heeft men langen tijd in de nabijheid van de woning zien rondslenteren. Men verdacht moeilijk iemand omdat de achtbare familie van eenieder bemind wordt. Een onderzoek is ingesteld. Maandag morgend zag men te Nieu- kerken-Waes, uit een beestenwagen van den tram stieren en ossen afstappen, ko mende van Kieldrecht en bestemd voor de markt van Antwerpen. Een der stieren rukte zich los en stormde de Vracenestraat in, om vandaar het veld in te vluchten, 't Was een gevaarlijk spel. Juist gingen de kinderen van huis naar de 6chool. Twee werden gestooten en omgeworpen, doch zonder erg gevolg Anders liep het af met een werkman, die een zoo hevigen stamp bekwam, dat men hem per rijtuig naar huis heeft moeten voeren. 200 man achtervolg den het beest. De veldwachter, een onverschrokken man, loste zijn vuurloop af maar 't was boter aan de galg het was geladen met zaad voor de beenen der kwaaddoeners. De stier verschrikte en viel in eenen rootput, waar hij met rieken en ander tuig werd afgemaakt, De dieven beginnen weer van zich te doen spreken te Turnhout. Zondag nacht poogden twee dieven inbraak te plegen in de Lindekens, bij den huidevetter, M. Dierckx. Zij hadden drie ruiten met zeep besmeerd bij het verbrijzelen maakten de scherven evenwel zooveel gerucht, dat de bewoners ontwaakten en de dieven op de vlucht dreven. Bij den bakker M. Van Hoeck, Heren thalsstraat, stolen jonge schavuiten eene flesch suikergoed. Zondag avond zijn onbekende dieven in de woning gedrongen van M. Goetelen in de Patriottenstraat. Zij doorzochten de meubels en roofden een zilveren uurwerk, eenig geld en al het goud der vrouw, te weten, broche, ringen, oorbellen, ketting enz. Omtrent het uur dat de diefstal moet gepleegd zijn, heeft men twee kerels rond de woning van M. Goetelen zien slenteren. De policie heeft heden een onderzoek inge steld, welk evenwel n«g geenen uitslag heeft opgeleverd. Te Gheel heeft men de zinken aflei- buizen van de kerk gestolen. Een onder zoek is ingesteld. M. Wacha, onlangs tot werkbestuur- der in de mijn van Maurage benoemd, was neergedaald en had zich in een verlaten gaanderij gewaagd Men zag hem niet meer terug. Verontrust ging men op zoek en men vond hem dood, gestorven door ver stikking. Een rechterlijk onderzoek is inge steld. Te Tourneppe op de foor wilde, daags vóór de kermis een lutteur zich meten met een paar inwoners om een proef van zijne kracht te geven. Het viel hem tegen want de gedaagden overwonnen hem her haalde malen. Dit maakte hem zoo woe dend, dat hij hen aan de deur afwachtte en, hen met zijn mes aanvallend, hen verschei dene steken toebracht. Daarop nam hij de vlucht, te samen met zijn schoonvader, een in banbreuk verkeerende Hollander. De gendarmerie heeft hen echter later aange houden. Het spookt in het socialistische kamp. De werklievan Monceau Bayermont zijn de staking, die reeds drie weken duurt, beu en vragen wat de leiders wel profitee- ren van de geldinzamelingen en leeningen, ten voordeele der werkloozen gedaan. Te Ham-sur-Heure, bij Charleroi, brak Zondag avond brand uit, nadat vrouw Bultot hare kinderen had te slapen gelegd en in de buurt een praatje voerde, terwijl de man in de herberg een kaartje speelde. De voorbijgangers zagen den rook naar buiten slaan. Men snelde toe en de vader, niet denkend dan aan zijne kinderen, zette eene ladder tegen den gevel om ze te red den. Hij bracht het eene, 8 jaar oud, b»iten, het andere toeroepend hem te volgen doch dit gebeurde niet en hij moest terug in het brandende huis. Men zag hem niet weer De moeder wilde nu naar binnen, doch men hield haar tegen. Toen viel zij in on macht. Toen de vlammen uitgedoofd waren, vond men de verkoolde lijken van den vader en het andere kind. Dit drama heeft veel ontroering in deze streek verwekt. Men vreest voor de verstandvermogens der moeder. Bul tot was 40 jaar oud en plafonneerder van stiel Amerikaansch. In het Amerikaansch huis van afgevaardigdenis Donderdag nacht een allerzonderlingste voorstelling gegeven. Er moest een spoedeischende zaak worden afgedaan, maar toen de voorzitter die zaak aan de orde wilde brengen, bleek dat niet genoeg leden aanwezig waren om een be slissing te nemen. Snel besloten liet de voorzitter de deuren sluiten en Btuurde hij verscheidene boden uit om volksvertegen woordigers te vangen en mee te brengen. De jacht werd met succes bekroond, en gedurig werden er leden van het Huis bin nengebracht, de meesten in kwade luim en in habiet. Inmiddels waren de gevangenen zich gaan vervelen, totdat een afgevaardigde voor Missouri en een collega voor Michigan op het denkbeeld kwamen een fluitconcert te geven. Op hoogst verdienstelijke wijze brachten deze beiden populaire liedjes ten gehoore. De heeren werden voor'hun duo's op de hartelijkste wijze toegejuicht door de medeleden en het publiek op de tribunes. Toen was de beurt aan den afgevaardigde Hamilton (Michigan), die op roersnde wijze een aantal oude negerliedjes voor droeg de refreinen werden alras door alle aanwezigen meegezongen. Maar het grootste succesnummer was wel procesGair.es. De heer Gaines werd (voor de grap natuurlijk) voor eene geïm proviseerde rechtbank gedaagd, waar hij zich had te verdedigen, wegens overtreding van de gewoonten en gebruinen van het Huis. In een meesterlijke, humoristische reda verdedigde Gaines zich, waarna hij onder salvo's van toejuichingen werd vrijgesproken. Nog hielden enkele andere leden luimige alleenspraken, toen eindelijk een heele kudde leden de zaal binnenkwam, waardoor de vereischte getalsterkte werd verkregen. Deze nieuwaangekomenen wer den o*stuimig toegejuicht. En daarna was het plezier gedaan en begon het werk. had overdreven. Hoe ook, inderdaad, kon hij zoo plotseling vaarwel zeggen aan den droom van geheel zijn leven, op het oogen - blik zelf, dat het zoo zeer beminde meisje zich meer dan ooit zijne achting en zijnen eerbied waardig toonde Moest nu het gezegend uur, waarop hij al zijne hoop gesteld had, het uur, waarop die twee reine zielen vereenigd zouden worden, het uur van afscheid zijn Neen, dat denkbeeld kon in eenen geest als den zijne, tot nu toe gelukkig in den volsten zin, geen wortel schieten Om die reden was zijn hart min dan elk ander vat baar voor hopeloosheid. Ook is het niet te verwonderen dat hij ifi 't eerste gelooven kon aan de wreede werkelijkheid, die zijn leven vernietigde. En toch deed dit uur, hoe smartelijk ook, op hem nog slechts het uitwerksel van een' vreeBelijken droom, aan dewelken hij poogde te ontsnappen. De brief der keizerin kwam hem tot de werkelijkheid terugroepen. Wat zou de Czarina wel verlangen Zou zij hem verantwoordelijk maken voor het gedrag zijner verloofde Hem de ballingschap doen deelen, die zij voor hare stoutheid verwachtte O, dit zou hem niet afschrikken. Van Eleonora afzien ware voor hem een veel grootere straf. Maar hij was geen onderdaan der Czaren en hunne wetten hadden geen vat op hem. Die vreos was du9 ongegrond. Een arend in Seine-et-Oise. Bij den vijver van St-Quentin, tusschen Ver sailles en Rambouillet, heeft een arend zijn nest gebouwd de vogel meet omtrent 2,25 met. vleugellengte. Dezer dagen klampte hij tweemaal eenen schaaper8hond, en op zekere hoogte moest hij telkens, onder den aanval der nabijzijnde boeren, zijne prooi loslaten. Zaterdag wierp hij zich op eene koe, in eene kudde van 150, en plantte zijne klau wen in den rug van het beest, welke razend van pijn, wegvluchtte en haren aanvaller meedroeg, tot hij eindelijk losliet. Denzelfden dag hing het roofdier boven eenige spelende kinderen te zweven, toen de vrouwen kwamen aangeloopen en den roover verdreven. Bosch wachters en jagers gaan eene klop jacht inrichten. Dierenmishandeling. Wij lezen in de Molkerij-Zeitung 0 dat Haas van Ens- heim een paar pas bekalfde koeien ter markt dreef. De uiers der beesten waren erg gespannen en rood de melk druipelde er uit en zoo stonden ze geheel den mor gend op de markt. Een policie-agent verzocht den koopman de koeien te melken hij weigerde proces verbaal werd opgemaakt en Haas werd te Kaisers-Lantern tot 20 mark boet veroor deeld wegens mishandeling der dieren. Zou dat elders ook niet bestaan Majoor Seely zegde Donderdag in het Lagerhuis bij de behandeling van de leger- begrooting In den Boerenoorlog was de getrouwde Engelsche soldaat in den regel dapperder dan de ongetrouwde. Ik zal dat niet trachten te verklaren, maar Japansche generaals hebben erkend, dat zij hetzelfde verschijnsel hebben waargenomen. Die mannen strijden ongetwijfeld met den moed der wanhoop I Wat mocht de keizerin dan wel van hem verlangen welke was de oorzaak, dat hij, door dit korte briefje, zoo haastig bij haar geroepen werd En zich duizend mogelijkheden voor den geest roepend, maakte de jonge diplomaat in aller haast de noodige aanstalten, om aan het verlangen der vorstin te voldoen. Hij trok het kleedsel aan dat voor het e'iket vereischt werd om aan het hof te verschijnen, stapte in zijne calèche en liet zich naar het winterpaleis voeren. Op het vertoonen der keizerlijke missieve werd de markies in het salon geleid naast dat, waar de keizerin gehoor hield. En bijna onmiddelijk daarna kwam de eere dame van dienst hem de gehoorzaal bin nenleiden. Het hart van den jongeling klopte hevig, Hij was zoo ontroerd, dat hij in het eerst slechts stamelend antwoorden kon op de vragen, die de keizerin hem stelde. Toen hij eindelijk een weinig zijne geest kracht had weerom gekregen en, na een lang onderhoud, zonder voorbehoud, de gedragslijn had aanvaard, die de keizerin hem had voorgesteld, deed deze een teeken net de bel. Daarop werd eene kleine deur geopend waardoor Eleonora diep buigend de zaal binnenkwam. Nader, lief kind. Ik wil dat uw brui degom zijne bruid uit mijne handen ont- Het meisje kwam nader en Alexandja STAD AELST. Openl>art5 i»anbi;«te(IiiiK dar werken ven vergrooting der Binnenstraat(Mijlbeke), en der levering van benoodigheden voor twee klassen. Het College ven Burgemeester en Schepeeen der Stad Aal»t, zal, onder voorbehoud van goed keuring door de bevoegde Overheid, op dee Maandag 05 Maart 1907, om elf uren voormid dag, ten Stadbuize ter gewone Zittinguaal, in het openbaar overgaan tot de opening der aanbiedin gen voor de annbeateding van Eerate lot De werken van verf rooting der Stadsjongensschool m de Binnenstraat, baitaande in het opbouwen van twee klatien en aanhoori.?- hedeu, waarvan de kosten zijn beraamd op frank» 11,011,81- Tweed» lot Het leveren van Sclioolmeubelen, geschat volgens bestek fr. 8.674.76. Het lastenboek voor deze ondernamingen an de daartoe bahoorenda plana kunnen geraadpleegd worden ten Stadhui*» (Oemeantesecratariaat), alle werkdagen van 9 uren 's morgend» tot 'a middag». Niemand is tot da aanbesteding toegalaten tenzij na storting van een pandgeld ter waarde van 5oo fr. voor het eerate lot, an van 130 fr. voor hat tweede lot. De aanbiedingen, op zegel geachrevan zullen onder aan de Posi aanbevolen omslag geatuurd wordan aan M. den Burgemeester der Stad. Zij moeten ten minat» drie volle dagen voor den dag der aanbesteding in de Post besteld wazen. Zij zullen toegezonden worden onder dubbelen om slag de uitwendige zal behalve het adres van den hear Burgemeeatar het opachnft dragen Aax- BIKDIN» VOOR Dl OKDERN1MING VAK OpKnBARI WEA KEN, de binnenatc Aanriedinq voor de Vkr- grootinoswerkkn (earite lot) der Stadaichool Bin- nenatraat. of aanbieding voor het leveren van Schoolmeubelen (tweede lot) voor de Stadaachool Binnenatraat. Da aanbiedingsachriften moeten da namen, voor namen. hoedanigheden en woonplaat» van den aanbieder vermelden an doorhem geteekend zijn zij moeten verder opgemaakt zijn even als de er bij t» voegen verklaring betrekkelijk het loon der werklieden volgen» de aanduidingen van de formu- len aan het lastencohier gehecht. be werken en de leveringen zullen moetan ge daan wezen binst de twee maanden volgende op de date van het achrifielijk beval door het Gemeente bestuur hiertoe te gaven. Aelst, den 4 Maart 1907. De Burgemeeater en Schepenea, Da Secretarla, M.-L. GHEERAERDTS. Oscar REYNTENS. legde Eleonora's bevende hand in die van den markies de Haule. Gij zult u, hoop ik, een» herinneren, zegde Alexandra bewogen, dat de keizerin, hoe streng ook, toch bij poozen moeder kan zijn... En zegenend legde zij hare hand op de hoofden der jonge lieden, die dankbaar voor haar op de knieën waren gevallen Nog geene maand nadien had in de Sinte Catharinakerk 't huwelijk van Loui» de Haule met Eleonora Wladiroff plaats. Ofschoon vroeg in den morgen en zonder eenige voorname plechtigheid plaats heb bende, om aan het verlangen van de keize rin en van graaf Wladiroff te voldoen, werd het huwelijk toch door eene talrijke me nigte van voorname personen bijgewoond. Al de vrienden van den jongen diplo maat, al de leden van het Fransche gezant schap en eenige afgevaardigden van vreem de gezantschappen waren aanwezig. Vele vrienden van de familie Wladiroff hadden zich ook beieverd het jonge bruids paar een bewijs van hunne achting te bren gen- En toen Eleonora aan den arm van prins Dolgorouski die de taak op zich genomen had, haren vader te vervangen, vooruit trad, blank als de lelie, in haar maagdelijk gewaad, was het, als zweefde er een ge murmel van bewondering en zegening door de nederigs kerk. Stefsan had aan het orgel plaats geno men. Gevoel en talent deden stroomen van harmonie het heiligdom vullen. Bloemen geur en wierookwalmen mengden zich on dereen, terwijl talrijke lichten, ontstoken op het oogenblik dat de Heilige Hostie opgeheven werd, de plechtigheid vaa het oogenblik verhoogden Bij het uitgaan der kerk werden de ge trouwden vergast op eene ware betooging, eene uitbersting van dankbaarheid en toe genegenheid, vanwege de talrijke armen, wier troost en hulp Eleonora zoo dikwijls geweest was. En met eenen groet en eenen glimlach wees zij hen, als dank voor hunne gezamenlijke zegeningen, Mej. Herilaff, hare geliefde Wrena aan, aan welke zij de taak had opgedragen, haar bij hen te ver vangen. Zij stapten in het rijtuig, dat hen naar het paleis Wladiroff voerde. Daar wilden zij eene laatste poging doen om zich met den vader nu hunnen vader te ver zoenen Hij weigerde hen te ontvangenhard vochtig liet hij zeggen De generaal heeft geen kind meer. Dat men hier meê eindige. Zij verborgen hunne tranen. En toen re den zij naar 't Winterpaleis om eene laat ste maal hunne dankbare hulde te brengen aan de keizerin. Wordt voortg«set.

De Denderbode | 1907 | | pagina 2