Zondag 10 Maart 1 iK)7 5 centiemen per nummer .17'* Jaar 5929 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. Belgische Voorspoed. GODSDIENST, BUISGEZIN. EIGENDOM VADERLAND. TAAL, VRIJHEID. Vroegtrein voor de Werklieden van Lede, Ditjes en datjes. Zondagrust. VERTOON IN GEN KAMPSTRIJD DE DENDERBODE Pit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- keoing van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-26 voor zes maanden fr. i-76 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkoaten der kwittantiën door de Post ont- va ïgen zijn ten laste van den schaldenaar. Men schrijft in bij O. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, Nr 31, en in alle Postkantoren des Lands. CUIQUE CtUUM. Per drukregel. Gewone 16 centiemenReklamen fr. 1-00Vonnissen «p 3** bladzijde 60 centiem--aDikwijls te herbalen bekendmakingen bij acccord. Niet opgenomen bandschriften worden niet teruggestuurd. Heereu Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den djjnadag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemds iandeu zich te wenden ten bureele van dit blad. AaUl9 Maart 1»()7. Wy achten het niet ongepast de aan dacht onzer geachte lezers in te roepen op de redevoering door onzen eersten Minister graaf de Smet de Naeyer in zitting van Donderdag der verledene week ter Volkskaxner uitgesproken. De achtbare Minister bewees met on- omtroostbare cijfers den vooruitgang van onzen handel en onzer nijverheid in de 10 a 12 laatste jaren. Wij geven liet woord aan graaf de Smet de Naeyer Onze algemeone handel, die in 1894 5,127 milloen bedroeg, beloopt 9,245 millioen in 1905 onze bijzonde re handel klimt van 2,878 millioen lol 5,402 millioen, in hetzelfde tijdperk de ontvangst der spoorwegen van Staat en Maatschappijen, klimt van 194 tot 292 millioenonze scheepvaart, die voor den invoer in 1894 eene inhouds- grootte van 6,513,000 ton bedroeg, be loopt, voor 1905, tot 12,945,000 ton het disconto der Nationale Bank, klimt van 2,546 tot 4,255 millioen. De vlucht die onze nijverheid nam, is niet min aanzienlijk. Terwijl de nij verheid der steengroeven in 1895 eene voortbrengst had berekend op 40,973,000 frank, met 31,801 werklieden, is zij nu gestegen tot 43,238,000 frank, met 38,641 arbeidersonze staalfabrieken brachten 567,947 ton voort in 1895, ter weerde van 42,419,000 frank, en in 1905 1,091,000 ton, ter weerde van 137,492.000 frank. De voortbrenging van vensterglas klom van 27,500,000 ton tot 40,500,000 ton, en de weerde die 28,200.000 frank bedroeg, stijgt tot 48,500,000 l'rank. In 1894 waren er 19 647 stoomtoestollen, met 1,002,000 peerdenkracht, en in 1905 zijn er 26,052, met 1,940,496 peerden kracht I Wat betreft het sparen, terwijl men, in 1894, 1,053,699 spaarboekjes telde, waren er 2,311,845 in 1905. Het bedrag der spaar- en renteboekjes is geklommen van 529.178,605 frank in 1894, tot 1,142,994,676 frank in 1905. a Eindelijk, met hel oog op de werk manswoningen, waarvan de werkman den eigendom heeft, stellen wij vast dat hot getal huizen gebouwd door de Maatschappijen voor het Bouwen van Werkmanswoningen,die bij de Spaar kas zijn aangesloten, op 31 December 1894, 4,430 was op 31 December 1905, komen wij reeds tot het verbazend cijfer van 33,046 huizen Verder is dezer dagen ook het verslag verschenen der sociëteiten van onderliu- geu bijstand, en daaruit nemen wij het volgende over Van 1896 tot 1905, dus tusschen 10 jaar, is het getal der herkende sociëtei ten, geklommen van 734, met 87,312 leden, tot 24,000, met 266,000 le den. Daarenboven hebt gij nog die andere onderlinge bijstanden tegen liet verlies van beesten, tegen hot verhagelen van den oogst, voor 't aankoopen van vetten en zaad. In 1896, waren er in ons land 188 'herkende maatschappgen van verzeke ring tegen de sterfte van het vee zij hadden te samen 18,279 leden, en ver zekerden 63,632 beesten. In 1904, waren er 861 zulke socië teiten, met 77,387 leden, en zij verze kerden 219,480 beesten, welke eene waardo hadden van 72,297,974frank. In 1897 waren er enkel 4 maat schappijen van verzekering tegen het verii.es van peerden. In 1904 waren er reeds 153 zulke sociëteiten, met 16,191 leden, die 28,787 peerden verzeker den, dewelke eene weerde hebben van 22,602,460 frank. In 1904 waren er ook reeds 162 verzekeringen tot vergoeding voor 't verlies van geiten en schapen, met 19,103 leden, die 34,410 beesten verzekerden, dewelke eene gezainent- lijke weerde hebben van 491,669 fr. De verzekeringen van 't vei lies bij sterfte onder de zwijnen, is nog maar van den allerlaatsten tijd er beslaan nog enkel 24 zulks sociëteiten. Eene nieuwe soort van verzekering is nu opgekomen, te weten, deze om de kosten te betalen ten einde uit vreemde landen wéér te keeren, als men daar geen werk en gee no winning vindt. Er bestaan reeds 93 zulke sociëteiten, waar van 48 in de provincie Oost-Vlaanderen.» Het verslag bespreekt verder ook de groote uitbreiding der lijfrentkas, en zegt dat, onder 'I getal harer deelnemers. 87 ten honderd tot den werkenden stand behooren. K:tmer van Volks vertegenwoordigers. Men weet dat de Kamer sedert lang eene wet bespreekt toepasselijk op de nieuwe koolmijnen van Limburg en waarvan zekere bepalingen ook kunnen toegepast worden op de reeds bestaande koolmijnen, üeheeron Neujean en ver scheiden liberale leden hebben aen par lementair onderzoek voorgesteld om den huidigen toestand der mijnen te onder zoeken en de Kamer over dit gewichtig vraagpunt alle inlichtingen te geven. De rechterzijde heeft dijnsdag eene belangrijke zitting gehouden om het ont werp te bespreken. Onze achtbare Volksvertegenwoordi ger M. De Sadeleer. heeft er eene rede voering uitgesproken om te bewijzen dal een onderzoek noodig is, om aan de arbeiders te toonen dat zij op de gene genlieid der Catholieken der Kamer mo gen rekenen en ook om te weten welko hervormingen er moeten gestemd wor den ten voordeeleder werklieden. Maar hij heeft hot parlementair onderzoek 't is le zeggen, bevattende uitsluitelijk Leden der Kamer bestreden Inderdaad, sinds dat het schoolenkwest in hel land in werking is geweest, is bet genoog bewezen dat dergelijke onderzoeken niets goeds bijbrengen eri slechts het land stooren. Hij zegde verder dat bet parlementair onderzoek niet kon aanvaard worden De Kamer is eene politieke vergadering. 1° Het onderzoek moet een econo misch karakter hébben. 2° De uitvoering van het programma door het voorstel van don lieer Neujean voor oogen gelegd vraagt de medewer king van mijningenieurs, ngveraars, beambten, werklieden op hoogte der praktijk. Het is onmogelijk in do Kamer zelf die onontbeerlijke helpers le vinden. 3° Het onderzoek moet onpartijdig zgn. Een groot getal sprekers hebben zich gesteld tegen of voor het. voorstel betreffende de beperking van den arbeid. 4° Sedert 1879 zag men geen parle mentair onderzoek meer. Sinds beeft liet Gouvernement zelf de onderzoeken ingericht over het werk en de kleine burger(j. Die onderzoeken zijn uiterbest gelukt en eenieder was over hunnen uilslag hoogst te vreden. 5* Wanneer de Kamer in 1840 eon parlementair onderzoek heeft bevolen over den toestand der werkende klassen en den arbeid der kinders is men ver plicht geweest zich tot eene geheele reeks vreemde samenwerkingen buiten de Kamer te wenden en eindelgk heeft het Gouvernement er moeten tusschen komen. (Koninklijk besluit van 7 Sop tember 1843). De vergadering heeft de zienswijze van den heer De Sadeleer bijgetreden en eenparig aangenomen dat de Regee ring het onderzoek zou inrichten. 's Namiddags zijn de sectiën der Ka mer bijeengekomen en in al de sectiën is het voorstel van onzen achtbaren Volksvertegenwoordiger gestemd ge weest. De raiddeoscctie waarvan deelmaken de heeren De Sadeleer, Hellepulte, Ver- haegen, Versteylen. Segers, Dallemag- ne en Nerincx heeft reeds op woensdag eene belangrijke zitting gehouden op de welke twee Ministers tegenwoordig wa ren. In grondbeginsel is men overeen gekomen de commissie van onderzoek samen te stellen uit werklieden, ngve- raars, ambtenaars van het Ministerie, Senators en Volksvertegenwoordigers, twee doctors professors bij de Hooge- school zullen er ook bijgevoegd worden om de kwestie van het beperken der arbeidsuren onder oogpunt van gezond heid te onderzoeken. Reeds lang drongen onze catholieke Volksvertegenwoordigers en Senators van het Arrondissement Aalst, de H.H. Woeste, De Sadeleer, de Bethune, de Kerchove d'Exaerde en Van Vreckem bij de heer Minister van IJzeren wegen aan ten einde een morgendtrein vertrek kende uit Aelst Noord voor Gent te be komen, welke voor de werklieden van Aelst, Ltde, Clierscamp en omliggende die naar Gent gaan werken zeer voor deelig is. Thans komen de hoogergenoemdi heeren van den heer Liebaert het goed nieuws te ontvangen dat die trein hun is toegestaan. Ziehier den brief welke hun gezonden is: Mijn waarde Collegas, Ik heb het genoegen u aan te kondi gen dat te beginnen van eersten Mei aanstaande de trein n' 4739 die des vrij dags teAelstrNoord voorSchellebelle ver trekt om 4 u. 33 alle dagen uitgezonderd de Zondagen en Feestdagen, zal rijden en daarenboven te Clierscamp zal stil stand houden. Zyn uurtabel zal volledigd zijn als volgt Aelst-Noord V. 4 u. 33 Lede V. 4 u. 43 Clierscamp V. 4 u. 48 Schellebelle A. 4 u. 53 in correspon dentie mei de trein nr 331, zich naar Gent-zuid begevende om 4 u. 57. Aanvaard, Mijn waarde Collegas, de uitdrukking mijner innigste gevoelens, (get.) Jul. LIEBAERT. Brussel, 5 Maart 1907. VRIJ CATHOLIEK ONDERWIJS. - Wanneer in 1879 de goddelooze school wet in voege kwam en de catholieken, geheel het land door, hunne vrije scho len stichtten, was do toostand in Gent alias behalve rooakleurig. De catholieke scholen hadden slechts 1/7 van de behoef tige kinderen, die kosteloos onderwijs ontvingen En nu. na 27 jaren van vol- liurdenden strgd en edelmoedige opoffe ring, bevattende kostelooze catholieke scholen meer dan de helft der ter school gaande kinderen van geheel de stad, terwijl de groote, zeer groote meerder heid der betalende kinderen het catho- liok onderwijs volgt. De Gentsche catholieken mogen met recht fier zijn op dien uitslag. Zij heb ben die overwinning behaald, niette genstaande het Stadsbestuur jaarlijks honderd duizenden frs. ten beste geeft voor het officieel ondorwgs, en overal in alle wijken altijd nieuwe scholen bij bouwt. Dat voorbeeld moet eene opwekking zijn voor ons, Aalsterache catholieken, om onze catholieke scholen te ondersteu nen, te verbeteren en uil te breiden. Höbpen druipen met suiker. Eene hesp van omtrent 14 kil. 1 egge men in 4 lit. water, waarin 200 gram men bruin suiker, eenige laurierblaren, eenige grolnagels, peperhol Ion on een weinig rozemarijn. Laat dal alles een half uur kokeu en schuim al'. Laat de saus kooien en afdruipen in eene pro per. kuip. Voeg er 12 lil koud regen water bg, alsook 1 of 2 kil. grof zout naar den smaak en 100 gram, nitrate de potassium. Laat de hesp daar 4 tot 6 weken inzitten en drogen men rookt en men hangt ze eenigen tgd in oene droge plaats. POUTRELLES OF BALKEN. - Op Maandag 25 Maart aanst. zal er ten Stadhuize overgegaan worden tot de openbare opening der aanbiedingen voor de aanbesteding der werken van ver grooting der Stadsjongenschool in de Binnenstraat en het leveren van School- meubelen. Voor verdere inlichtingen zie onze aankondigingen op 4« bladzijde. Wij denken dat de heeren onderne mers geen bril zullen moeten bezigen om te bestatigen dat er in 'L plan geen kwestie is van balken van ongemeene dikte, maar wel van ijzeren poutrelles. Neen, neen, ze zien wat klaarder om een plan te lezen als M. de liberale con troleur Leveau die de ijzeren poutrelles voor balken aanzag van zulke ouge- meene dikte dat or zelfs in de eeuwen oude bosschen van Congo van zulke afmeting geen te vinden zgn... Kom, kom, kopergieter blijf bg uwe smeltkroes Belasting op het inkomen. De Engolsche wijsgeer en economist Sluart Mill, zegde over de belasting op het inkomen In theorie is die belasting de recht vaardigste in feile is liet geheel an ders. Op welke billijke grondslagen zij ook gevestigd zij, altijd is zij ongelijk in de toepassing en dat op de slechtste manier, in dezen zin dat zij des te zwaarder drukt, naarmate de belastingschuldige eerlijker is. Merken wij hierop dat Stuart Mill enkel van belasting op het inkomen en nog niet van klimmende belasting spreekt. Onlangs hebben de liberale en sociali stische gemeenteraadsleden van Ander- lecht eene belasting gestemd op het vermoedelijk inkomen. Deze stemming heeft aanleiding gegeven tot eene be slissing van algemeenen aard. welke M. de Trooz, minister van binncnlandschc zaken, heeft medegedeeld aan M. Beco, gouverneur van Brabant, in ccnen om zendbrief, steunende op talrijke docu menten, welko in hoofdzaak het volgen de zegt De moeilijkheden welke in groote centrums de schatting van de roerende fortuin der inwoners oplevert en de schokkende, somtijds gewilde, ongelijk heden welke daaruit zouden kunnen voortspruiten, hebben de regeering doen besluiten het heffen van taksen op liet vermoedelijk inkomen, in de belang rijke gemeenten, niet toe te laten. Aangezien vele gemeenten eene belas ting op het vermoedelijk inkomen, of liever op de vermoedelijko fortuin der ingezetenen beffen, onder den naam van hoofdelijkon omslag zal die belas ting denkelijk ook niet meer toegelaten worden in de gemeenten welke de regec- riugals belangrijk beschouwt. Blijft te zien hoe groot de bovolking ecner gemeerde moet zijn om deze onder de belangrijke gemeenten te rang schikken. Nok «Ir KiiNktvc*lli>. -- Onze liberale controleurs hebben de re gie verdedigd als eene bron van voordee- len voor onze stedelijke financiën. Hon derd duizend framks zouden er jaar lijks te winnen geweest zgn met de regie of zelfsuitbating. Maar woorden zijn geen oorden, en onze contröleurs zijn in faute goblcvon, door onomstootbare cijfers te bewijzen dat die winst van honderd duizend franks te Aalst mogelijk was 't Zou in alle geval toch niet zgn door hun zoo dwaas voorstel van het thans beslaande gasfabriek voor twee honderd duizend franks aan te koopen, enz. enz. Daar zullen wij nog wel eens wat later over handelen. Maar wio zich aan anderen spiegolt. spiegelt zich zactit, zegt 't spreekwoord, en zoo heeft men bemerkt dat de regio, buiten de groote centrums, overal ver lies in plaats van winst afwierp. Tc Lier heeft men de regie laten varen, te Dcndermonde is men aan 't onder handelen om de regie te vervangen door eene vergunning Te Sint-Nicolaas waar do regie zoo voordeelig was voor de stadskas volgens onze liborale controleurs, heefl de ste delijke Raad, in zitting van 4 Maart 11., de regie met al ajeij jsuj.w naar de maan verzonden en de vergunning ge stemd met algemeeuestemmen min eene en eene onthouding. De vergunning is toegestaan aan de zelfde Maatschappij als hier le Aalst. De prijs is bepaald op 15 centiemen den cubieken meter voor de verlichting der bijzonderen en 12 centiemen voor de drijfkracht en de verwarming. L)e inlichtingen welke wij bezitten over 't contract dat de Maatschappij met de Stad Sint-Nicolaas heeft aangegaan, zijn onvoldoende om er verder over uil le wijden. Wg deuken dat de voorwaar den nagenoeg de zeilde zullen zijn als voor onze Stad Aalst. Wij zullen ons de noodigo inlichtingen zien te verschaffen. To Mechelen had eene Maatschappij vroeger do vergunning verkregen doch bleef aan hare verbinteuisseu te kort en 't contract werd vernietigd. In zitting van Dijnsdag 5 Maart 11., heeft de Ge meenteraad de vergunning toegestaan ook aan dezelfde Maatschappij als hier te Aalst. De prijzen zijn bepaald op 13 centie men den cubieken meter voor de ver lichting der bijzonderen en 0,0913 voor do drijfkracht en verwarming. Die voorwaarden zijn voordeeliger als te Aalst, zoo schijnt liet ten minste. Maar zou 't verschil hieruit niet voort spruiten dat de Slad Mechelen voor de openbare verlichting0,055den cubieken meter moet betalen terwijl er te Aalst 550 straatlanteerns gratis zijn toege staan geworden Dit is slechts eene veronderstelling en wij zullen dat achterna gaan. MAAR nog iets ten slotte: Nu terwijl onze 5 doorluchtige controleurs hunne doorslaande bewijzen in den vreemde gaan zoeken, raden wg hen aan ook aan hunne vrienden de progressisten en socialisten van Lon ien te gaan vragen of liet niet hoofdzakelijk is omdat zij voor hunne slad de openbare verlichting in regie wilden behouden dat zo door 't kiezerskorps met klank van 't bestuur komen weggevaagd te worden Waarlijk die alwetendheid van onze vijf schrandere liberale contröleurs wordt overal deerlijk miskend De schijfschietingen voor de burgerwacht. M. de mi nister van binnenlandsche zaken, komt, in den schoot der burgerwacht en in het pompierskorps, eene lc. 2-' en 3eklas schutters into richten. De voorwaarden tc vervul len om deel dezer afdeelingen temaken, zijn degenen welke elk jaar tot grondslag dienen van den grooten nationalen prijskamp der burgerwacht op afstanden van 200 of 300 meters. Do prijskamp zal gebeuren met ge woon wapen en cartouchen, in tweo serieën van vijf ballen, de beste dezer twee. al de ballen in de schijf, zal alleen tellen voor de klasseering. De schieting zal op 300 meters gedaan worden, voor de wachten met Mauser- geweer en op 200 meters voor dezen met Comblaingewecr gewapend. Zullen in de l8 klas gerangschikt worden, de deelnemers die een totaal van 35 tol 45 punten bekomen in de 2e klas, die welke 30 tot 34 punten schie ten en in de 3' klas degenen die 25 tot 29 punten maken. Voor elk dezer drie klassen, zal een kentoeken bestaan in vermeil, zilver of in brons, en Z3l op den uniformjas go- naaid worden, halfweg den bovenarm, en levens zal een diploma, met debeko men uitslag, afgeleverd worden aan don schutter. LEEPE MAF. Een onzer vrienden doet 'ons bemerken dat wig ons bitter weinig bekomme ren met de corresponden- tiën uit Schaarbeek en Mijl beek, goteekend SIS en LEEPE MAE,die men wekelijks bgna in 't or gaan der Vijf ezels aantreft. Maar, vriend lief, w aarom ons daar- meó bekommeren 't Is immers se creet van Polichinel dat er noch te Schaarbeek een correspondent SIS. noch to Mijlbeek een idem LEEPE MAF be staat. Wie te Aalst weet nu toch niet dat die correspondent iën worden aaneenge flanst aan den oever van den Dender door eenen broodschrijver naar de in lichtingen of liever, straalnieuwsjes hem door eene bierpens aangebracht Maar denkt ge, vriend lief, dat onze catholieko vrienden zich bekommeren met de heleedigingen en lastering door dion broodschrijvers uitgebraakt met het doel bij de catholieken wantrouw, ruzie en vijandschap te verwekken 1 Neen, neen, vriend lief, ze weten zoo wel dan wij wat een leepe maf is... Weeïge, gij, wat een LEEPE MAF Om den donder neen toch I.. Zeevert maar altijd voort, Broodschrijver, 't zal toch boter aan de galggekletst zijn.... De kiezers van Schaarbeek en Mijl beek zullen aan ons catholiek Bestuur getrouw blijven uit dankbaarheid voor de duizenden on duizenden franks be steed aan liet kasseien van wegen, 't ver betoren der laudbouwbanen, de twee prachtige kerken eu do openbare scho len waar talrijke kinders kosteloos het onderwijs genieten. Weest er van overtuigd, liberale hee ren. met October aanstaande zullen de kiezers van Schaarbeek en Mijlbeek al buizende de buizen voor de liberale candidaten bereiden 'T IS AL GOMEDIE Wg hebben in ons nr van Zondag 11. de aan dacht ingeroepen op een schrgvon van krapuleuzen godsdiensthaat in 't orgaan der Vijf ezels verschenen. Volgens den liberalen vrijdenker of godsdiensthater is alles in den R. C. Godsdienst een ellendig coraediespel. De tien geboden Oods dezeven HH. Sacramenten, door Geë zelf ingesteld de gansche catholieke leering alles ia commedie, volgens den vrijdenker der Vijf ezels. Dus Het H. Doopsel comedie De catechismus comedie De biecht comedie De H. Eerste commuuie comedie Het H. Vormsel comedie Hel H. Misoffer, comedie Het kerkelijk huwelijk, comedie Zijn Pascheu houden, comedie Hot H. Oliesel, comedie De christene begrafenis, comedie Dus zij die hunne christene plichten gansch volbrengen zgn, volgans dan liberalen godshater, comedianten ran hunne geboorte tot den dood toe Medeburgers Wg durven wedden dat die zelfde schrgvelaar achgnheilig weg in den aanst. kiesstrijd zal durven schrijven dat de liberalou den R. C. Godsdienst niet vijandig zgn, dat z(j hem zelfs voorstaan on verdedigen.... Maar, wacht wat wij zullen er bg zijn om aan onze Medeburgers uw kra- puleus godsdiensthatend schrijven ras 3 Maart 1907 te herinneren. Ja, dan zullen wg u 't schijnheilig masker afrukken opdat men zou zien wie en wat de Aalslersche liberalen zgn Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 10 Maart 1907, M. Moganck, Leopoldstr. Koninklijke Harmonie Sinte-Cecilia, MOORSEL. LUISTERRIJKE Maandag i April <2e Paaschdag) en Zondag 7 April 1907, om 4 uren, in de Groote Zaal der Meisjesschool. Men zal opvoeren i° Neo of de jonge Martelaar, drama met zang in 3 bedr. a° Eene Zitting te Boschbeke, klucht spel in 1 bedrijf door Frod. Louckx. Neen Luister dan Loep dat is slim. EEN LEEPE MAF is eenvoudig een lHfaard, een zot die overal tot pruimelaar dient, en door iedereen wordt bespot. E11 wg, en onze catholieke vrienden van Schaarbeeken Mijlbeek zouden ons om die beleedigeiide en lasterende cor-, respondentiën bekommeren Vogelteeltmaatschappij van het Land van Aalst. Hot Bestuur dor Maatschappij besloten in zgne vergadering van 20 Februari 1907 eenen prijskamp in te richten met internationale tentoonstel ling voor hoenders, duiven, konijnen de St. Ambrosius Gilde zal zich met de Vogelteeltmaatschappij vereeaigeu, om eenen prijskamp van bieouteelt uit te schrijven en eindelijk zal terzelfder ge legenheid het Laudbouw-Comice van Aalst er eene Tentoonstelling bijvoegen van Moeshovenierderg en Fruiten. Er is kweslie van dit feest to geven omtrent het einde van het loopende jaar en alles laat hopen dat het eene belang rijke landbouwbetooging zal uitmaken. Rlud Anst. voor vet Vee, op Zaterdag as Meert. Inschrijving tot den dag van don kamp strijd vóór 8 uren morgens. Zio d« plakbrief.

De Denderbode | 1907 | | pagina 1