De Kinderen van Roelant Rechterlijke kronijk. TOMBOLA AELST. Allerhande nieuws. DE GOUDKUIL "Welke ellende toch DE HOEST hoc "s hij °ok Tegen 't schijt of afloop Duitschland. Merklpnjzen liopmerkteo. Beestialen, Gerij, EEN HUIS, Koeistalmest, Sta J Aalst. Sint - Jozefscollegie. T LAND VAN RIEM •peelt Zondag van Hafvasten, te 4 i/a uur groot drama naar 't Fransch van Bornick. Na het a® bedrijf, omhaling ten voor- deele der Missieschool van Pater De He*t. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Bisdom van Gbnt. Zijue Hoogw. heeft benoemd Econoom van het Klein Seminarie te Sint-Nilcolaa», den E. H. De Witte, sur- veillant aldaar. Surveillant in 't Klein Seminarie, den heer Vanden Fonteyne, aubdiaken in het Seminarie. MAGAZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerhande - MEUBILEER ING Kan KI. VA IV DK PUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, 29, nevens 't Bureel van Da Denderbode. Spoedige bediening. Matige prijzen. Voor de rechtbank van Brussel pleitte men een proces tot verbreking van huurceel, wegens onbewoonbaarheid van een huis, uit oorzaak van het gerucht dat een daar naast woonende schoenmaker maakte. De klager had, tot steun van zijne inge brachte grieven, het gerucht dat zijn lastige buurman maakte, doen opvangen in eenen phonograaf en dezen mee naar de recht bank gebracht. De rechters hebben zieh met de partijen en den phonograaf in de raadskamer bege ven, om te oordeelen. Uitspraak later. VERVALSCHTE BOTER. —Marie Hanssena, van Sint Lievens-Houtem, is beticht boter te hebben verkocht vervalscht met 40 p. h margarine Zij wordt veroor deeld tot 8 dagen gevangenisstraf en 50 fr. boet of 15 dagen De Rechtbank beveelt dat het vonnis aangeplakt zal worden te Geat en te Sint Lievens-Houtem. der Ti|<l«*li|k«» Uil wijl* flinfccsi. In de 7® trekking voor eene Obligatie, is deze gewonnen door lVr 14 De winner mag «e afhalen bij M. L. Duprez, Oudburg, 34, Gent. De achtste trekking heeft plaats Zondag 10 Maart. Creemboter. Markt van Zaterdag 9 Maart 1907, 113 kilogrammen ter Markt. Prijs fr 3,20 per kilo. BOTERMARKT. Heden Zaterdag wer den 261 klonten boter ter markt gebracht wegtnde te samen 2080 kilogrammen. AALST. Catholieke Jongs Wacht. De heer Louis Meert, junior, ia onder-voorzitter verkozen. M. Baron Leo de Bethune, zou, volgens zekere liberale organen, het poli tiek leven verlaten uit hoofde van ziekelijk heid. Nu dat nieuwaje door Groene Pie in de wereld gezonden, is volkomen onge grond. Vooreerst M. de Bethune denkt er hoegenaamd niet aan het publiek leven te verlaten. Wat zijne ongesteldheid betreft, hij is aan de beterhand en heeft zelfs beslo ten de toekomende week de zittingen der Volkskamer bij te wonen. WERKSTAKING. De espadril- enmakers zijn in werkstaking hun eisch s eenvormig tarief voor al de fabrieken. Nu, is dat wel mogelijk 't Zijn overal verschillige artikels die er gefabrikeerd worden. Vl IiLOHI A een ros- ten ^ond, muil half wit, half IbWW; roat, met gareel te bezorgen tegen belooning bij Benoit Hermans, Onder nemer, 4, Boudewijnkaai, Aalst. VAN J. IA. HUTCH 1I\ SON. 4* Vervolg. Het antwoord op Derrick's vraag kwam uit het portaal en werd door eene bijzonder heesche stem gegeven; onmiddellijk daarop ■tapte een volbloed Afrikaansche neger, van reusachtige gestalte, naar het midden van de schuur. Bij het licht van den lanteem was het een fantastische vertooning. De huid van zijn gelaat, strak gespannen als een trom melvel over zijne breede kaakbeenders. zware kin, en sterke kaken, glom als de huid van een bruinvisch, die juist gedui keld had, terwijl zijn gele oogen onophou delijk heen en weer rolden als haaien in eene onstuimige zee. Zijne dikke lippen, blauwachtig rood van kleur, omgaven een buitengewoon wijden en rekbaren mond, en als hij ze opende, zag men de witste tanden, die ooit in een menschenmond prijkten- In de onderkaak ontbraken vlak van voren twee tanden zooals ik den neger menigmaal had hooren vertellen, had hij Bond der Duivenliefhebbeiu ▼an 't Land van Aalst. M. Maurits Eeman, werd Zondag als Voorzitter aan gesteld ALTIJD WELKOM IN AALST. 't Is altijd met welbehagen dat wij het goed nieuws betreffende eenen gebuur ver nemen en 't is met belang dat wij het vol gende artikel van eenen inwoner van Aalst zullen lezen, en voorzeker zal zulks tege lijker tijd van groot nut voor velen onzer zijn. Madame S. Bauwens, 1, Moorselsche baan, te Aalst, zegt ons Sedert vijf jaar leed ik veel. want ik kon niet wateren, menige middelen, die mij naar 't zeggen genezen moesten, bleven zonder uitslag, de verkondiging der menigvuldige genezin gen verkregen door de Foster Pillen voor de Nieren verkocht bij M. De Valkeneer, apotheker, trok alsdan mijne aandacht en ik besloot ze ook eens te beproeven. Het zoo langgazocht middel gevonden hebbende, werd mijne hoop boven alle verwachting beloond, want die pillen heb ben mij aanstonds grootelijks verlicht en weinigen tijd later hebben ze mij zoowel beholpen dat ik mij heden gansch genezen gevoel. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof U het kenbaar te maken. Het opzwellen der enkels, der voeten en der beenen en wallen onder de oogen (Waterzucht). Deze gevaarlijke ongesteld heid wordt veroorzaakt door overtollig water in het bloed, hetwelk in de vleesch- deelen doorgedrongen ia en hetwelk gezonde nieren doorgezijgd zouden hebben. Er is ona door dankbare menschen vele zulker gevallen gemeld de Foster Pillen voor de Nieren eene merkwaardige genezing be werkten. Eisch wel de echte - Foster Pillen voor de Nieren waarvan de krachtdadigheid algemeen bekend is, ze zijn éénig in hunne soort laat U bijzonder geen namaaksel met eenen min of meer gelijken naam in de plaats stellen. Men kan ze in alle apothe ken bekomen tegen 3 fr. 50 de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post met het bedrag der som te zenden aan het Algemeen Depot voor België Engelsche Apotheek, Cli. Delacre, 50, Coudenberg- straat, Brussel. Wacht U voor namaaksels eisch he handteeken James Foster op elke doos. D. A. 9. GROOTE BRAND. - Woensdag 11. rond 7 uren 's avonds is er te Herzele, Groenlaan, brand ontstaan aan 't woonhuis van M. Jules De Naeysr, koopman in houil- lekolen. Het vuur was geweldig en men vreesde met reden dat ook de aanpalende woningen zouden aangetast worden. Doch dank aan de moedige tasschenkomst van 't Pompierskorps is de brand beperkt ge bleven bij de gebouwen van M. De Naeyer Het vee en de meubels zijn door de geburen gered,doch deze iaatsten werden in de over haasting tamelijk erg beschadigd. De schade is nog al aanzienlijk doch door verzekering gedekt. A. Z. Sint L'evens-Houtem. Fees telijkheden. Men begint er voor goed aan te denken en schikkingen te nemen voor de grootsche feestelijkheden, welke dezen zomer zullen plaats hebben, ter gele genheid van de 1250* verjaring van den marteldood van den H. Livinus, patroon der parochie. De ontelbaie weldaden door dian mach tigen heilige aan Houtem sedert honderden jaren bewezen, hebben al de parochianen aangezet om mild het hunne bij te brengen, elk volgens zijn vermogen, om iets op touw te zetten dat alle verwachting zal overtref fen. Men spreekt van twee prachtige luister rijke processiën met geestelijke en histori sche verbeeldingen, een twintigtal praal wagens, enz., a'gemeene verlichting en versiering der huizen enz., enz. De eerste uitgang zal plaats hebben op Zondag 30 Juni, de tweede op Zondag 7 Juli. Tusschen die twee Zondagen, alle da gen Bedevaart van een tiental parochiën. Een geval van pokken is bestatigd in het St-Jansgasthuis te Brussel. Dit wekte zekere ongerustheid, ter oorzake der pok ken-epidemie van Duinkerke. Doch het schijnt nu zeker dat de zieke noch recht streeks, noch onrechtstreeks door de be smetting dier stad kan aangedaan zijn Woensdag namiddag, tusschen 4 en 5 ure, heeft te Semmerzake zekere Paul Rottier, landbouwwerkman, die 's mor- gendB naar Oosterzeele bij den vrederechter was gedaagd en die bij drank was, in eenen twist met zijne moeder, eensklaps eenen revolver getrokken en op haar een schot die bij een dronkemansvechtpartij inge slikt en door de opening liep voortduren het sap van zijn tabak langs zijne onderlip en kin. Opzijn weelderig, zwart, wollig kroes haar, droeg hij een gekleurden zijden doek. Een sneeuwwitte krawat omgaf een ge steven staanden boord, en daaronder ver toonde zich eene uitgestrektheid van stijf, glanzig linnen, in den vorm van een over hemd, met groote glimmende, vergulden knoppen, dat niet slecht afstak tegen het scharlakenrood van een soldatenfrak, die wijd openhing. In zijne zwarte ooren droeg hij gouden ringetjes, en ook zijne vingers waren ver sierd met een half dozijn ringen van zilver en koper. Zijn leeftijd was niet te bepalen. Hij kon evengoed vijf-en-twintig zijn als vijftig. Zoo zag Beau Billy eruit, de fat van de kolonie en de gewezen scheepskok van mijn vader. Van zijn karakter kan ik niet veel goeds zeggen Eene zekere aangeboren handig heid bezat hij, en daarom had hij lezen en schrijven geleerd. Maar overigens was hij lafhartig, twistziek in zijn dronkenschap, verraderlijk als zijn toorn werd opgewekt, ruim in zijne opvatting van waarheid, eer en eigendomsrecht, en verzot 00 sterken drank. Aan dit laatste had hij zijn ontslag uit mijn vaders dienst te danken, en in zijne gelost. De vrouw werd gekwetst aan het hoofd. Het parket werd verwittigd. Eene Russische familie, vluchtelingen, die naar Amerika reisde, wachtte in de statie te Brussel op den trein naar Antwer pen De familie bestond uit vader, moeder en drie kinderen. Onder hun reisgoed, dat op eene bank lag, was een zonderling pak een policieofficier opende het. Tot zijne groote verbazing vond hij er het lijk in van een meisje van vijf tot zes maanden. Heel de familie werd naar het policiebureel ge leid, waar het lijk geschouwd werd. Het kind was tijdens de reis overleden. Het is in het doodenhuis neergelegd, en het gezin heeft toelating bekomen om zijne reis voort te zetten. De policie te Brussel heeft eene bende van niet minder dan zeven knapen aange houden, waarvan de leider een jongen van it jaar is Allen waren reeds sinds veertien dagen niet meer in hunne woning geweest. De - kapitein verklaarde dat hij zijne nachten doorbracht in den kelder van een verlaten huis. Anderen sliepen in de porta len van woningen waarvan men den afzon derlijken ingang verwaarloosde te sluiten of op wagens en karren, onder afdaken, enz. Een comiteit, gevormd door de voor zitters van al de Brusselsche en rondom bestaande duivenliefhebbersmaatschappijen heeft voor doel genomen, de bescherming der reisduiven. Er zullen namelijk premiën toegekend worden voor het vangen of doo- den van roofvogels, het vervolgen door de policie van personen, die duiven stelen of verhelen, het steunen van het gerecht bij het vervolgen van onaerlijke feiten, enz. Te Sint Jans Molenbeek waren twee kinderen, 4 en 1 1/2 jaar oud, alleen thuis. Zij speelde met steekskens en een der kinderen stond weldra in brand. De moe der, op dit oogenblik binnen komende, doofde de vlammende kleeren uit, doch 't was te laat. Het kind stierf, na schrikke lijk geleden te hebben. In den nacht van Zondag tot Maan- dag zijn stroopers te Belceii in de omheining van het park van den prins de Ligne ge drongen Zij hebben drie damherten ge dood en twee anderen erg gekwetst. De gendarmerie deed Dinsdag avond eene huis zoeking bij eenen persoon van Autreppe, zekeren Astaignon, een befaamden strooper. De kerel was bezig met de gestolen dam herten de huid af te stroopen hij werd aangehouden, en naar het gevang van Doornik overgebracht. zegde onlangs Mijnheer Van Hoven de commis-préposé voor den verkooj) der post/ugeis in de groote post eiken keer dat een burger me iets vraagt ben ik verplicht mij buiten mijn winkel te buigen en met dien sakkerschen tocht heb ik eindelijk eene valling gekregen die me niet meer wil verlaten. Maar mijn beste, waarom stelt gij u niet op de hoogte van den vooruitgang der geneeskunde Indien gij de dagbladen laast, zoudt ge sedert lang getroffen zijn, door de reklamen van de Fay's echt-8 dener MinerMlPastillon. Ik heb re over eenige dagen beproefd en verzeker u dat ik er over tevreden ben, men kan niet meer De doos kost 1,25 fr. en wordt verkocht in alle apotheken en drogerijen. In 't groot F. Brunev, algemeen agent, 13, Magdalenasteenweg, Brussel. Het Handelsblad zegde reeds sen woord van een belangrijken diefstal, ge pleegd in een bosch tusschen Turnhout en Raevels gelegen. Het onderzoek is afge- loopen. Er werden in genoemd bosch 1465 hoo rnen neergeveld en meêgenomen. Zeven personen worden in betichting gesteld. Het is vooral de gendarm Glibert, zegt men ons, die de zaak ontdekte en door een behendig onderzoek de daders achterhaalde. Dinsdag avond werd to Vollezele een genaamde Paul Franfois, 28 jaar oud, ge tergd door twee schoonbroers, V. en D., die dronken de herberg binnen kwamen, waar hij zat Hij ging hensn maar op den weg werd hij andermaal overvallen door de twee dronkaards, die hem nu eenen mes steek in den rug toebrachten. De dokter heeft verklaard, dat de longen van Francis doorboord zijn en zijn dood zeker is De twee plichtigen zijn aangehouden. Wie van beiden den steek toebracht weet men niet en ook niet wat de aanvallers deed handelen. Het schijnt dat onze roodjes te Leu ven weeral overhoop liggen met malkaar. Een dagblad dier stad schrijft dat er eene onredelijke wraakzucht over iets. wat hij alleen zichzelf te wijten had, had hij eerst als Derrick ten minste de waarheid ge sproken had den kapitein het geheim van den Goudkuil ontstolen. Met het hoofd brutaal op zij, en de borst vooruit als eene kropduif, stapte hij den stal in. In de eene reusachtige haad hield hij een rammelend stel glazen, terwijl hij op de uitgestoken andere hand een vaatje droeg, welke inhoud opstatte bij iederen stap dien hij deed. Het zien van het vaatje deed aller gelaat opklaren. Met opwekkend gestamp met de voeten werd het ontvangen en vele monden verheugden zich in het vooruitzicht op een vol glas Jamaica rhum. Beau Billy zette glazen en vaatje naast lanteern neer en zocht naar eene vrije zit plaats.Hij zag er maar ééne de ton waarin ik mij verscholen had Hij ging er op zit ten en zijn beenen hingen zoo vlak voor het spongat, dat ik hem met mijn mes in zijne zwarte huid had kunnen pikken. Nu.jongcns, zeide Lea, dc stilte ver brekend, wij kunnen beginnen. Laat ons drinken op het welslagen van onzen tocht. Wij zijn allen brave, eerlijke kerels, en eer wij eene maand verder zijn, zullen wij, ge loof ik, even rijk zijn als braaf. Vooruit dus. jongens, laat ons het vaatje leeg drinken De jongens vermoedden niet welk een groote ontevredenheid heerscht dat de eene de andere benijdt en wil buiten wer pen dat men een gansch nieuw bestuur verlangt, enz. Op eene vergadering werden er nog al hevige tooneelen gewisseld aan gaande een post in den bilan. Wat er ook van waar weze, we weten ook al lang dat er oneenigheid bestaat en dat den een of anderen keer de bom eens zal barsten en een heele warreboel zal teweeg brengen. Men heeft hierdoor eens te meer een staal tje van de broederlijkheid en gelijkheid, welk'- er bij onze socialisten heerscht. Een landbouwer van Moerkerke, zekere D. had onlangs zijne vrouw erg toe getakeld.De policie had hierover een onder zoek ingesteld, maar D. was er niet onge rust over, want hij dacht dat de zaak in den doofpot zou blijven. Over eenige dagen kreeg hij echter hst bezoek van eenen deur waarder die hem eene dagvaarding ter hand stelde om voor de rechtbank te verschijnen. De man bezat zijn zelve niet meer en aan eenen gebuur verklaarde hij dat hij zoo danig bevreesd was van eene gevangenis straf dat hij den grens ging overtrekken Maar hij veranderde van gedacht. Donder dag namiddag ging zijne dochter naar dc schuur, waar zij dacht dat haar vader werk zaam wat Hoe groot was haren schrik toen zij D. aan eenen balk vond opgehangen. Te Brugge is eene bedelares, Anna Lauwers genaamd, maar algemeen gekend onder den lapnaam van Lamme Anne. overleden. Men heeft haren inboedel er. haar. fortuin beschreven. Zij bezat een spaarboekske met meer clan 7000 fr in hare woning, die stinkend vuil was, wan neer men haar laaiste tooisel maakte, had zij geen hemd om het lijf zij wordt op el- ken ouderdom op eenige dagen genezen door den echten Borstsiroop van De pratere. Weigert alle andere Siroopen, Pillen, Pastillen die men u in de handen zoekt te steken, want niet is zoo goed voor de borst dan de echte Siroop van Depratere. Prijs 2 franken de groote flssch. Te bekomen bij Od. De Pratere die overal verzendt tegen postbon van 2,00 fr. 50 centiemen meer voor port), alsook te Aalst, bij de apothekers De Valckeneer ei Callebaut. De mijnwerker Philippart te Mon- tegnée (Luik), verdacht eenen vakgenoot Leblanc geheeten, op al te vertrouwelijken voet om te gaan met zijne vrouw, ofschoon niets het feit bewees. De twee mannen ontmoetten elkaar er werden van dtn eenen kant verwijtsels en van den anderen kant grove antwoorden gewisseld, onder welke Leblanc eenen re volver uit den zak haalde en drie schoten loBte. Philippart, door een schoten in het hart getroffen, viel dood neer. De moordenaar werd korts nadien in eene herberg aange houden. Het parket is ten 10 ure 's avonds ter plaatse gekomen. In een naburig dorp van Luik, werd in de maand Januari een man vermist, die niet altijd een voorbeeldig huisvader was geweest. Den 19 dier maand haalde men uit de Maas een lijk op, en de familie meende in den drenkeling den verdwenen man te herkennen, en zijne vrouw en zes kinderen namen den rouw aan. Dinsdag, terwijl de vrouw aan haar huiswerk bezig was, kwam eensklaps de mam binnen, le vend en gezond. De vrouw liet zich van schrik op eenen stoel vallen. De verezene was niet eens dood geweest. Hij had een reisje door Holland gedaan en beloofde nu, niet meer henen te gaan. De rouwkleeren vlogen uit en men zal nu zijne overlijdens akte moeten vernietigen en onderzotken wie eigenlijk de gevonden drenkeling was. De policie had vernomen dat te Mee- nea, in de wijk Barakken, verscheidene personen onpasselijk waren geworden door het eten van peerdenvleesch, gekocht bij een beenhouwer uit de buurt. Een onder zoek werd gedaan en de overschot van het vleesch in beslag genomen. Een der zieken een jongen van 11 jaar, zou in stervensge vaar zijn. Her getal personen, ziek geworden door het eten van het paardenvleesch is nog vermeerderd. Reeds 25 tot 30 liggen zieke lijk te bed. Twee dokters der stad doen den ziekendienst. Dinsdag namiddag is liet parket van Kortrijk te Meenen afgestapt en heeft den beenhouwer ondervraagd, die het vleesch verkocht heeft. In de statie van Welkenraedt is eene kolossale smokkelarij ontdekt. Ontzaglijke tonnen, die, naar men beweerde, haringen moesten bevatten, waren door eenen naam- looze aangeduid als bevattende smokkel waar. Een onderzoek werd gedaan en men vond bij het openen der eerste ton, eene laag haring, maar daar binnen volgde eene tweede, kleinere ton, die 100 liters alcool inhield. Dit maakte voor de verzending van de dertig vaten, die de wagon inhield, een totaal van 3000 liters. Een schrikkelijk ongeluk is in de statie van Ronet gebeurd. Een werkman, Emile Deltorge, 19 jaar oud, werd door een locomotief gegrepen. De ongelukkige viel onder de wielen, die hem de borst in drukten en hem de voeten vermorzelden. Hij werd naar het krijgshospitaal gebracht, waar men hem niet kon ontvangen wegens de reglementen Toen werd hij naar het burgerziekenhuis vervoerd waar men hem de twee beenen afgezet heeft. Zijn toestand is zeer erg. Het slachtoffer was slechts 15 dagen in dienst van den ijzerenweg. van Kalvers, Veulens, Kachtela, Koeien en Zwijnen, gebraikt slechts het echt Ame- kaansch Poeder van Depratere, aan één frank de groots doos. Het is zonder weerga. Gewaarborgde genezing in 3 uren. Te bekomen bij O De Pratere, alsook te Aalst, bij de apothekers De Valkeneer en Callebaut. Voor twee jaren verdween te Munchen plotseling de zoon van den handelsraad Hentschel, zonder dat men nog een spoor van hem kon ontdekken. Onlangs nu werd de zoon van den cirk eigenaar Niederhofer, welke te dien tijde veel in gezelschap van den verdwenen Hentschel gezien was, aan gehouden en op de plaats waar de cirk Niederhofer gestaan had, werd ook het lijk van Hentschel opgegraven. Een blad van Munchen verzekert nu dat Hentschel bij zijn verdwijnen eene som van 28,000 mark bij zich droeg, welke hij op de bank was gaan halen. Veertien dagen na zijne verdwijning heeft Niederhofer eene gelijke som gestort in eene bank buiten Beieren. Dat bericht 16 een nieuw bewijs voor de schuld van den cirkbestuurder die thans voorloopig gevangen zit. Deze wei gert te antwoorden op de hem gestelde vra gen en weigert iets te bekennen. Men zoekt nu ieverig naar de medeplichtigen. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 18 Vrouwelijk idem 9 Huwelijken. A. Van Mol, bierbr. met L. Scheer- iii ck. z. b. F. Pertlaens, steenk. met M. Wick, z b. F. Zerck, werktuigk. met C. Van Caut< r, z. b. Oveilijdens. M. De Schryver, huishoudster, 27 j KI. Bollewcg. A. Van den Eynde, w® Dac-ns, wink. 81 j. Zonnest. J Baude, wr Schollaert, z. b. 94 j. Dirk-Martensstr. A. Van Damme, vr. Pilaete, z. b. 44 j. Moorselbaan. D. Van der Hae- gen, w'Huysman, z. b. 78 j. Mijlb. 2 kinderen onder de 7 jaren. oo,o5 00,00 00,00 00,00 00,00 9,00 8,91 0,00 80,0c 00,00 10,00 verraderlijke rol hun voorganger en gastheer zooeven nog gespeeld had, en gaven dus gehoor aan zijne uitnoodiging. Weldra gin gen de glazen met het donkerkleurig vocht gevuld, lustig rond, terwijl de geur van den sterken drank de geheele schuur ver vulde. Het eerste glas werd zwijgend geledigd alleen maakte deze of gent den schenker een compliment over den rhum. Doch toen het tweede glas werd ingeschonken, nam Ceph Outlaw het woord en zegde, alsof het onderwerp reeds besproken was En wanneer zeilen wij uit, Lea Vraag dat maar aan Daddy Mullins, zeide Derrick, die zal het, dunkt mij, wel weten. Uitzeilen zegde Daddy, terwijl ik met gespaneen aandacht zijn woorden volgde, wel dezen nacht met de eb. Dat is weinig na twaalf uren, niet waar vroeg Ceph. Juist, zegde Daddy. Gij zult u moe ten haasten om aan boord te komen. Hij dronk zijn glas leeg. Dat was wat nieuws. De tocht, waardoor ons alle recht en aanspraak op den Goudkuil zou ontnomen worden, zoo reeds dezen nacht plaats hebben. Opeens viel mij in, dat ook de kapitein en ik ons zouden moeten haasten om aan boord te komen, als onze schoener ten min ste dezen roovertroep voor wilde zijn. En ik kan niet weg eer zij de schuur uit waren. Zaterdag 9 Maart. 1907. Tarwe fr. oo,oo a Masteluin 00,00 a Rogge 00,00 a Garst 00,00 a Haver per 100 kil. 00,co a Aardappelen de 100 kil. 7,00 a Boter per 3 kil. 8,36 a Eiers de 25 2,00 a Viggenen.per koppel 65,00 3 Vlas. de 3 kil. 0,00 a Ajuin de 100 kil, volgk.w, 8.00 a Popern.ge. (r. 42,00. BRUSSEL, 6 Maart. Dewijl er eenige be weging was bij "t begin der hopmarkt, verhoopte men betere prijzen. Doch men kwoteerde nog Poperinghe (stad) 40-42 1/2 ir. Aalst (8 merken/, 42 1/2-46 frank. Voor den aanstaanden hoogit biedt men Aalst 55 fr.; Popennghe 60-52 1/2 frank. NUREMBERG, 7 Maart Gedurende de verleden week heeft men gele Hallertau, aan 100 fr. gekocht voor den uitvoer Voor de Duitsche brouwerijen is er de meeste vraag naar betere soor- 'en Hallertau (met lood) 125-i3i fr. Wolznach 140-130 fr. Tettnang 160 fir. LONDEN, 7 Maart. De Engelsche hopsoor ten blijven hun prijzen behouden160-160 fr., vol gens kwaliteit. Amerikaansche hop wordt in groote hoeveelheid en aan 70-80 fr. aangeboden voor Belgische waar vragen de makelaars enkel 46-60 fr-, doch zonder te kunnen verhandelen. En hoe gaat het met de verdeeling vroeg Ceph Outlaw, wien de rhum de tong scheen los te maken. De zaak is, geloof ik, nog niet afgehandeld. Nu, deelen, en gelijk op, dunkt mij, zegde Healy. Deze opmerking werd met een instem mend gemompel begroet, toen opeens Beau Billy, tot aller verbazing, met veel drukte naar voren schoof en op donderenden toon riep Neen, heeren Daar kom ik tegen op. Kom aan, Btlly 1 riepen een aantal spottende stemmen. Dat gelijk deelen gaat niet op, heeren, ging Billy voort. Wie het papier heeft,moet de helft hebben. - Gij bedoelt zeker u zelf, zegde Daddy Mullins. Wel ik begrijp niet. Jawel, mijnheer, ik bedoel mij zelf, viel de neger hem in de rede. Ik ben de man, die het geheim heeft gestolen, dat kapitein Tinker in zijne kist bewaarde.Toen de kapitein in eenen diepen slaap op de canapee lag, met een paar pistolen onder zijn hoofdkussen en een paar zware watcr- leerzen aan zijne voeten, toen nam ik eene keers, waagde mijn leven, maakte de hut open, ondanks alle gevaar, en nam een eerlijk afschrift van het stuk. Dat deed ik, heeren, zoowaar ik leef Zonder dat af schrift kunt gij den kuil niet vinden, heeren, nooit En ik heb het, heeren, en jk heb het goed verborgen ook En daarom OPENBARE VERKOOPING van Meubelen, Landbouwalem, HooiStrooi, Mest, (Beteraven Snoei en nieuwe E lie goederen, te OORDEGEM, Dorp en Hooging. De Zaakwaarn- mer DE BRAUWER, ie Oordegem, zal door het ambt van Deurwaarder DE VOS, te Aalst, op Maandag 11 Maart 1907, openbaar verkoopen i° Om 7 1/2 uren voormiddag, voor eigene rekening, verscheidene koopen kanada-snoei, in de Fonteinbosschen, aan de Hooging. 2° Om 8 uren voormiddag, namens en ten huize van de kinderen Amandus Fran§ois, te Oordegem, (Dorp), eene allerbeste Werkkoe, gevende minstens l5 liters melk per dag, 6 weken bekalfd, bijzonder goed Rund (Vaars), 7 m. oud, voortkomende van voormelde koe, a drij- wielkarren, 2 eggen, 2 goede ploegen, zwing, aanschijnen, 3 koegareelen, spa den, rieken, gaffels, mesthaken, reeken, bijzondere goede ijzsren aalpomp, goed aalstuk met berrie, waschkuipen, kern met handmachien, (halve maan), melk- kuip, zaantobbens, melkteelen, stoelen, tafels, 3 bedstoelen, 2 nachtstoelen, 2 ze tels, buidels, 3 marmitten, wir.keltoog, groote hoeveelheden hooi, strooi, bete raven en mest, snijpcerd, baseul wegende tot 5oo kilos, loofmolen, wanmolen, 2 ladders, 2 goede braskuipen, kepers, latten, gezaagd eiken en kanadahout, vlasrcep. pikken, zeisen», brandhout, houten en andere emmers, manden, vle gels, kafzift, bijl, boomspade, vijs- er. nagelbakhen voor ijzerwinkel, enz.,' enz. 3° Om 1 uur namiddag, namens den heer Alfred Bracquené, ten zijnen huize, met toestemming van het College vari Burgemeester en Schepenen, eene groote hoeveelheid nieuw ellegoed, waar onder hemdengoed, flanelle, gestreept katoen, wollegoed, beddegotd, enz. Zie de plakbrieven. OPENBARE VERKOOPING TE MOORSEL, Groenstraat. Dc Notaris EEMAN, Ie Erpe, zal namens wien het behoort, in het openbaar verkoopen EENIGE KOOP. Een Huis met Aanhaorigheden, gestaan en ge legen te Moorsel, aan de Poverstraat of Groen straat, gekend bij kadaster wijk C, nummer 163c, groot aldaar 80 centiaren, palende oost den Kerk- weg en daarover de Kinderen Louis Moens, zuid Charles-Louis Da Ridder, west Theophile De Rid der en noord de Weduwe en Kinderen Desiré Buyle. Onmiddelijke ingebruiktreding. ENKELE ZITDAG Donderdag 14 Maart 1907, om 4 uren ntmiddag, ter herberg van M. Alfoics Da Wolf-D* Crasckzb, te Moorsel, Groenstraat. JAARLIJKSC3E VENDITIE Hooi, Strooi, Betteraven, Erwtrijs Brandhout, te Erpe. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal op Maandag I Aphil 1907, (tweede Faaschdagj, om 1 uur nanoen,' namens de nagenoemde personen, te Erpe, op de nageraelde plaatsen, in het openbaar verkoopen AAN DE DORPPLAATS. 1® Namens Mev. W® Meuleman, nabjj het Dorp, 50 koopun Masteluinen Strooi. 2° NumenB de kinderen Emmannel De Sae- deleer, nabij het Dorp, 10 koopen Hareren Strooi en 5 koopen Roggen Strooi. 3° Namens M. Jan De Boeck, Dorp, 40 koopen Koeistalmest, 5000 kil. Betteraven en 5 koopen Liooi. 4° Namens de kinderen Van Gnoht, Dorp, 6 koopen Koeistalmest en 3 koopen Erwtrijs. 5° Namens M. Karei De Kerpel, Dorp, 4000 kilos Betteraven. 6° Namens M. Jos. Veldeman, nabij het Dorp, 15 koopen Erwtrijs, 5 koopen Hooi. WIJK KAT. 7° Namens M. Karei Van der Ducht, ,\at, 2000 kilos Betteraven, 8 koupan Brandhout. 8° Namens Camiel De Somer, nabij de Kat, 8 koopen Hooi. WATERMOLEN, HOONEGEM. 9® Namens M. C' Coppens-Matthys, aan zjjtien Watermolen, 20 koopen Koeistalmest. N- B. De verkooping zal aanvang ne men op geatelde uur, aan de hofstede van Jufvr. Weduwe Meuleman, aabij het Dorp, en de hiervorengaande orde volgen, Zjj zal geschieden op gewone voorwaarden en mits gewoon ongeld, met tyd van betaling mits borgstelling. heeren, zooals ik u zeg, moet ik de helft van den buit hebben. Derrick, die tot dusverre niets gezegd had, nam nu de gelegenheid waar. Komaan zegde hij, ik heb dat papier van u gezien, Billy gij weet zeker nog wel wanneer en ik herinner mij nog ieder wuord, dat erin stond. Daar geloof ik niets van, mijnheer, riep Billy, blijkbaar ontsteld. Zoo waar ik hier sta zegde Derrick op zijn blufferige manier. Hoor maar Hij begon de woorden te herhalen van het document van Kidd, die ik als twaalf jarige knaap van buiten had moeten lse- ren. Het ging vlot genoeg, tot zekere hoogte. Toen, tot vreugde van mij en den neger, haperde hij en stotterde als een school jongen. Billy's gezicht klaarde op, en toen Derrick geheel bleef steken, barste hij loe, Hé hé hé Heb ik het niet gezegd baas Gij kent uwe les nietGij kunt den Kuil nooit vinden En ik geef het papier niet, als ik niet de helft van het goud krijg! Neem hem dat verwenschte dingen af 1 riep Nikolaas Grubb. De gemeene kerel heeft het recht niet het achter te houden. Wie helpt er meê, jongens Niemand Dan doe ik het alleen. Meteen vloog hij op Billy aan, en liet zijn rechtervuist neerkomen met zulk een kracht, dat hij een os zou gedood hebben als de slag doel getroffen had. (W.v.)

De Denderbode | 1907 | | pagina 2