ELEONORA. Kieskronijk. AELST. Allerhande nieuws. Holland. Frankrijk. Duilschlaiul. Zwitserland. /EEVISCH HANDEL H. Arys-De Paepe. Koeistalmest, De christene democraten te Gent. Men meldt dat M. Robbereeht, han delaar te Thielt, candidant der christene democraten voor de Kamer Ie Gent zal zijn Verleden jaar was M. Robbereeht candidaat te Thielt-Roeselare, op de lijst van het anti-catholiek cartel. Creemboter. Markt van Woensdag 13 Maart 1907, 83 kilogrammen ter Markt. Prijs fr. 3,20 per kilo. AALST. Werkstakingen. De werkstaking der espadrillen of pantoffel makers duurt voort. De metsers werkzaam aan den opbouw der 175 werkmanswoningen op Mijlbeek voor rekening der -N. M. Filteries réunies» zijn in werkstaking ter oorzake dat ze accoord hebben gemaakt dat alle 14 da gen hun loon moet worden betaald en aangezien ze langer moeten wachten eischen ze regelmatige betaling. Accoord is accoord en als dit zoo is, dan hebben de metsers recht meer regelmatigheid te eischen Maar of werkstaken wel het beste middel is Lede. Schurken zijn ingebroken bij den jachtwachter August Lemmens, wonende wijk Heipias. Zij zijn met een groote hoeveelheid beeten weggegaa zij hebben ook eene hesp medegenomen die te drogen hing, na een stuk vleesch opgeëten te hebben dat zij in de kamer vonden. De jachtwachter, door het gerucht ontwaakt, liep om hulp bij de geburen. Middelerwijl sloegen de dieven op de vlucht. MOEDIG. Het kindje van Emma Erauw, 2 12 jaar oud, speelde Maandag te Cherscamp op den koer en geraakte in den beirput De wed Buysse, een gebrek kelijk mensch. zag heten niets raadplegende dan haren moed, ontdeed zich van hare krukken en liet zich in den beirput glijden Gelukkiglijk was de put niet diep en ze stond er maar half lijf in zij greep 't kind en hield het boven den beir. Op hare hulp kreten kwamen geburen toegesneld die het kindje boven haalden en de vrouw verlosten uit haren toestand. De wed. Buysse, eene 6ojarige vrouw verdiend waarlijk eene schoone belooning. Aan de vergrootingswerken van het Gemeentehuis te Buggenhout zijn, door het omklinken van stellingplanken vijf werk lieden en eenig maierieel als gereedschap, steenen, kalkbakken van eene groote hoogte gevallen. De werklieden zijn allen erg ge kwetst, een hunner zelfs doodelijk. Over eenigen tijd kreeg een wissel agent van nabij de Beurs te Brussel, het bezoek van eenen oud-financier. C. ge naamd die hem verscheidene stadsobliga- ties verkocht. Nu zaterdag verwittigde de gezegde wisselagcnt het parket deze titels ernstige veranderingen hadden onderg <ak, namelijk door afwassching. En inderdaad, bij middel van een vergrootglas, kon men opmerken dat de nummers veranderd wa ren. Onmiddelijk vaardigde de onderzoeks rechter d'Oultremont een aanhoudingsman daat uit. C. was over een jaar reeds te Nizza aangehouden en, in België terugge bracht, veroordeeld. Hij had onlangs de gevangenis verlaten. Hij werd nu op nieuw aangehouden en in de gevangenis opgeslo ten. De aangehoudene is een gewezen con sul van eene Zuid-Amerikaansche repu- re publiek. Later. Er bestond dwaling, toen de dagbladen meldden dat de gewezen finan cier D. de titels welke hij aan een wissel agent had verkocht, vervalscht en hemum- merd waren. Hij had eenvoudig zijn vroege- ren truk gebezigd en oude, weerdelooze papieren in den handel gebracht, door ze als borg te geven voor eene leening, welke hij wilde aangaan. Hij bood zich aan onder zijnen echten naam, maar noemde zich in genieur in de kopermijnen van Spanje en consul van Paraguay. Daar men in zijn woning slechts weinig van die met nietig heid getroffen titels heeft gevonden, denkt men dat hij een medeplichtige heeft. Men herinnertzich dat Henri M., een jonge bankbediende, onder een nagemaakt 53® vervolg. Eleonora, voortaan markiezin de Haule, trad de kamer binnen, die zij gedurende twee jaren als hofjuffer der vorstin betrok ken had en wisselde haren bruidstooi tegen een reiskostuum. Vervolgens nam zij afscheid van den prins en de prinses Dolgourouski, van graaf en gravin Renos aw, bij dewelke zij het ontbijt had aanvaard in gazelschap van slechts twee genoodigden, Stefaan en Wre- na, en daarop stapten de jong getrouwden in de Bleepingcar die hen naar Frank rijk zou voeren. Te Haule, op het familiedomein van den markies, zouden zij de twee maanden ver lof doorbrengen, die de jonge diplomaat be komen had. alvorens zich naar zijn nieuwen post te Rome te begeven, waar hij voor taan aan het gezantschap gehecht zou blij- Hij had haast om zijne jonge vrouw bij de markiezin, zijne moeder, in te leiden, niet twijfelende of hij zou, door de moe derlijke zorgen, waarmee deze haar zou omringen, zijne geliefde Eleonora de verla tenheid, zoo niet doen vergeten, dan toch vergoeden, waartoe de hartvochtigheid van handteeken, eene som van 25,000 fr. wist af te truggelen van de bank, waar hij werk zaam was. Toen dit goed gelukt was pro beerde hij eene tweede maal, maar dan verwittigde de bank de firma welker hand teeken de dief had nagemaakt Nu kwam zijn Bpel uit en hij moest vluchten om niet aangehouden te worden. De policie, die hem sedert dien tijd nog altijd zocht, heeft hem eindelijk geklist in eene herberg nabij de Beurs Hij ging op den loop en de agen ten volgden hem, terwijl zij op hun alarm- hoorntje bliezen. Doch hij viel onder het loopen en wilde weer opstaan en een huis binnen vluchten. Dat was zijn ongelijk. Nu werd hij gepakt en meêgeleid onder den toeloop van meer dan twee honderd perso nen. Een kleine, maar moedige redder. Over eenige dagen was het kind van Jozef De Stoop, van Nokere Lindenhoek, voor een oogenblik aan de waakzaamheid zijner moeder ontsnapt en in den mestput gevallen, die wel 2 meters diep is en vol water stond. Zijn 7jarig broertje, de kleine Julien De Stoop, werd door de moeder gelast te gaan zien waar het kind was, en zag de muts van zijn zustertje boven water uitsteken. Zonder een oogenblik te aarzelen, kroop hij in het water zoover hij kon, en gelukte er eindelijk in de muts vast te krijgen, waarmede hij zijn zustertje naar hem trok en bovenhaalde. Het kind dat reeds geene teekens van leven meer gaf, droeg hij in zijne armen in huis, waar de vader seffens de kunstmatige ademhaling toepaste, ter wijl hij geneeskundige hulp inriep waar door de redding nu om zoo te zeggen vol trokken is. Die koelbloedige en vastberaden handel wijze van een kind van1 7 jaren, in een oogenblik dat de minste aarzeling den dood voor gevolg heeft, verdient ongetwij feld eene belooning en 't schijnt dat het gemeentebestuur zich te dien einde de zaak aantrekt. Sinds eenigen tijd werden in Lokeren verschillige vlasdiefstallen gepleegd. Verledene week stool men bij M. Seys- sens op de Spoele, eene partij vlas ter waarde van 1000 fr. Men kreeg vermoedens op de gebroeders G. vlaskoopmans. Ze werden dan ook van dicht bij bespied en Zaterdag avond in de volgende omstandigheden aangehouden De gebroeders G.., reden met eene geladen steekkar den Kouter op De achtbare heer policiecommissaris werd ver wittigd. Men verloor echter de kar uit het oog en de gebroeders G. werden op het policie-commissariaat ontboden. Afzonderlijk ondervraagd verklaarde de eene dat de steekkar met vellen geladen was, die bij V... werden afgelost de an dere sprak van leemen te hebben vervoerd. V... ontboden, verklaarde dat erbij hem niets gelost werd door de gebroeders G... Ingezien deze tegenstrijdige gezegden, werd het parket verwittigd, dat de vlas- koopmans deed aanhouden. Zij zijn Zaterdag avond naar het gevang van Dendermonde overgebracht. Toen zondag morgend de koster van O. L. Vrouwkerk te Hoboken, in de kerk kwam, bestatigde hij dat dieven tijdens den nacht de offerblokken opengebroken en ge ledigd hadden. Er was geen spoor van braak aan 't gebouw te bemerken, zoodat men veronderstelt dat de dieven zich Zater dag avond hebben laten insluiten en des 's morgend8 weer onopgemerkt de kerk hebben verlaten. De koster meende bene den eenig gerucht gehoord te hebben, toen hij boven de klok luide. Men veronderstelt dat een vijf-en-twintigtal franks gestolen zijn. In de gemeente Loth is een grenadier, die in verlof was om zijne ouders te bezoe ken, plotseling zinneloos geworden. Hij was reeds eenigen tijd neerslachtig en sprak zelfs van zelfmoord. Nu wilde hij, in den toestand van zinneloosheid gekomen, met een groot broodmes zijne moeder en zuster vermoorden. Men heeft hem in veiligheid gebracht. Zaterdag nacht deed de jachtwachter P. Verschaere, van Waarschoot, met zijnen zoon eene ronde tusschen Waarschoot en Lembeke, toen zij eensklaps wildstroopers zagen, die met eenen lichtbak waren uitge gaan. graaf Wladiroff haar veroordeelde, en die haar zoo zeer deed lijden. Arme Michaël Hij was waarlijk te be klagen Nog liever met eigen hand zijn hart ver brijzelend dan zijne dochter eene andere geloofsbelijdenis te veroorloven dan de zijne en in zijn waanzinnigen hoogmoed verge tende dat er boven alle vorsten en volkeren «en Meester is, die eiken opstand tegen zijne leer straft, onderging hij die straf in al hare strengheid. Hij werd somber en zwijgend, vluchtte zijne beste vrienden, die hij met een vinnig gebaar het zwijgen oplegde, wanneer dezen in zijne tegenwoordigheid den naam uit - spraken van het kind, dat hij gebannen had. Vruchteloos verliepen maanden en jaren; drie maal reeds was Eleonora moeder ge worden en had zij hem telkens, in naam der onschuldige engelen, gesmeekt, om de vergiffenis van hunnen grootvader. Hij bleef onverbiddelijk en zond haar geen tee- ken van leven, zelfs geen gelukwensch tot antwoord. Langzamerhand begon hij zich verlaten te gevoelen. Men zegde stil van hem dat hij, bij zijnen ijzeren wil, ook een bronzen hart had. En de stille toegenegenheid, die men hem had toegedragen, veranderde in eene koude onverschilligheid. Allen verwijderden zich van hem, met uitzondering van den graaf en de gravin Renoslaw en Stefaan. Dezen alleen bleven hem getrouw. De wildstroopers zetten het dadelijk op een loopen, achtervolgd door de Verschae- re's, toen eensklaps een der wildstroopers een schot loste. Niemand werd echter ge troffen. De Verschaere's antwoordden met drie schoten en vonden eenen hoed, die een der wildstroopers in den brand had gelaten. De gendarmen, van het voorval verwit tigd, begaven zich naar de woning van den verdachte, wiens vrouw verklaarde dat de hoed aan haren echtgenoot toebehoorde. Het parket wordt verwacht, om de zaak nauwkeuriger te onderzoeken. Zondag avond werd een jongeling, Richard Dejonghe, oud 23 jaar, door den herbergier Snauwaert, wonende Wolle- straat te Brugge, uitgenoodigd dezes keu ken te verlaten waar hij zich bevond in gezelschap van de dochter de6 huizes. De jongeling stribbelde tegen er werden van weerskanten hevige woorden gewisseld, toen eensklaps de herbergier een zakmes greep en het in de zijde van Dejonghe stak De wonde, alhoewel erg, is niet doodelijk. De dader is aangehouden en in het gevang opgesloten. Te Wevelghem brandde eene groote hofstede af. De vader, de moeder en zes kinderen waren reeds te bed en het is niet zonder moeite dat zij levend de vlammen ontkwamen. Eenige hunner hebben zelfs ernstige brandwonden bekomen. Een kind werd met levensgevaar door de pompiers gered. Eene figurante van den schouwburg te Luik was door haren minnaar verlaten. Onder een valschen naam bood zij zich ten zijnent aan. De jongeling door de portier ster geroepen, kwam beneden. Het meisje goot hem den inhoud van eene flesch vitri ool, welke zij onder haren caban verborgen hield, in het gelaat Hij werd vreeselijk verbrand. Het meisje werd aangehouden. Een sluiswachter te Houx, ging met zijnen zoon de Maas over. Het was donker en zij gingen over de sluisdeuren Beiden zijn, te midden der rivier van hunne smalle loopplank gevallen en verdronken. De zoon was slechts 10 jaar. Een Sjarig dochterke verdronk over eenige maanden. Fen schip vergaan. Van Nieuwe- diep meldt men aan de N. R. Ct. Met klein wrakhout zijn hier drij lijken van jonge zeelieden aangespoeld, vermoe delijk afkomstig van een in de Haaksgron- den verongelukt schip Zondag avond werd een driemaster in de nabijheid gezien, die stellig in de gronden is geraakt. Later wordt nog gemeld Het op de Haaksgronden verongelukte schip is vermoedelijk de Engelsche drie mastschoener Wolton van Barrow, welk schip Zondag avond bij de Haaksgron den werd gezien Aangespoeld is een afge broken naambord, waarop met gele letters b Barr De heele bemanning moet verdronken zijn. Volgens een bericht uit Delfzyl heeft men uit Borkum vastgesteld dat de sleeper Antwerpen 15 i> in brand stond. De slee per O Peter Wessel ging ter hulp maar vond niets meer. Zaterdag ging de Fries land op zoek. Men vreest dat de boot met man en muis vergaan is. Dood van Casimir Perier. Parijs, 12 Maart M. Casimir Perier, oud-president der republiek, is dezen nacht overleden. Jean Casimir Perier, zoon van Auguste en kleinzoon van Casimir, beide beroemde Staatslieden, die in de geschiedenis van Frankrijk eene groote rol hebben gespeeld, werd geboren in 1847. In 1876 werd hij lid der Kamer gekozen, na in 1871-72 kabinetsoverste geweest te zijn van den minister. Auguste Casimir Perier, zijn vader. Casimir Perier was republiekein, doch hij droomde eene heel andere republiek als de tegenwoordige ook werd hij veeleer versleten voor een conservatief en stemde hij, trouwens, tegen alle uitzonderings wetten. Dezen alleen lieten zich door zijne gril lige inborst niet afschrikken. Half uit me delijden, half om de belofte te houden, die zij, voor haar vertrek, aan Eleonora hadden gedaan, schikten zij het zoo, dat zij hem zoo veel mogelijk ontmoetten, ten einde in de brieven, die zij naar zijne kinderen zon den, veel over hem te kunnen spreken. Maar het was nog niet genoeg dat hij door het hart leed hij moet ook nog in zijne eigenliefde gepijnigd worden hij moest gevoelen dat zijn afgod leemen voe ten had dat het geluk, waarvan de wortel alleen aan de aarde vast is, weldra vernie tigd wordt. Die dag bleef niet uit. In het hooge ambt, dat hij bekleedde, had hij zich vele vijanden gemaakt de eene haatte hem om zijne onverbiddelijke strengheid in het handhaven der tucht, de andere uit ieverzucht, ter oorzake van den hoogen post, tot den welken hij was op geklommen. Zijne vijanden maakten gebruik van zijne herhaalde afwezigheden, om hem aan het hof verdacht te maken en hem de ongenade des keizers op den hals te halen, zoodat weldra een dekreet volgde, waardoor hij in beschikbaarheid werd gesteld. Dat was de doodslag voor den man, die heel zijn leven de liefde, de genegenheid voor al wat eerbiedwaardig is, had opge offerd voor de vereering, de vergoding zij nor vorsten. Door zijne geboorte en door zijne fortuin hoorde hij ook veel meer thuis in adellijke kringen dan wel elders. Voorzitter der Kamer, voorzitter van het ministerie, werd hij in 1894, na den moord op president Carnot, tot president der repu bliek gekozen. Hij bleef dit ambt slechts vervullen van 27 Juni 1894 tot ro Januari 1895, toen hij onverwacht zijn ontslag gaf en voor goed vaarwel zegde aan het politieke leven. Nooit is het geheim van dit ontslag ont sluierd geworden en tot hiertoe weet men nog niet welke de aanleiding was van die geruchtmakende gebeurtenis. Zijne laatste oogenblikken. M. Casimir Perier is overleden, gisteren avond ten 10 uren, aan de gevolgen eener borstontsteking, waaraan hij sedert eenige maanden lijdend was. Al de zijnen omringden het sterfbed, evenals de zeer eerw. h. Pastoor zijner parochie, die hem bediend had. Sedert een drietal dagen voelde MCasi mir Perier zich minder goed, maar hechtte geen belang aan die ongesteldheid, en gis teren middag zat hij aan tafel met zijne familieden. Eerst om 5 uren werd hij door eene crisis overvallen, zoodat hij te bed moest gaan ten 10 uren nieuwe crisis. Mevr. Casimir Perier en hare familie snelden toe, maar alle hulp was overbodig. De dood had reeds haar werk volbracht. Revolverdrama. Zaterdagavond rond 8 ure heeft in een hotel te Parijs zekere Jolibois, een schrijnwerker, gepoogd eene vrouw te verworgen. De baas van het hotel en zijn bediende kwamen er tusschen om de vrouw te redden. Jolibois haalde toen een revolver uit den zak en schoot op den baas en den garjon. De eerste werd ge kwetst en de tweede werd gedood. Jolibois vluchtte toen maar werd achtervolgd door den agent Lucien Monnier en door M. Cupillot, onder-luitenant der reserve. Hij loste nog verscheidene revolverschoten, waardoor de agent gedood werd en Cupillot gekwetst. Deze laatste is naar het gasthuis gebracht. De moordenaar werd door het volk aan gehouden, dat dreigde hem in stukken te scheuren. De agenten hadden de grootste moeite om hem uit de handen te halen en hem te beschermen. VREESELIJK TREURSPEL. Uit Dresden wordt gemeld dat in den nacht van Zaterdag tot Zondag M: Wilsdorf, ge- pensionneerde algemeene boschwachter der koninklijke domeinen, zijne vrouw en vijf kinderen heeft doodgeschoten, het zesde kind erg gekwetst en Zondag zichzelven gedood heeft. De reden dezer wanhopige daad zou armoe zijn. Sedert lang zoo meldt men later, klaagde Wilsdorf dat hij de zijnen niet kon voeden met zijn pensioen. Zijn stoffelijke toestand werd gedurig moeilijker, zoodat hij ten slotte besloot er een einde aan te stellen. Maandag morgend nu vond de eigenaar van het huis waar Wilsdorf woonde een pot melk voor de deur sta <n, welke daar reeds den vorigen dag door eene melkverkoopster was neergezet. Dat wekte de aandacht. Men meende dat er een ongeval was ge beurd, men verwittigde de policie, die de deur deed openbreken. En toen kreeg men het vreeselijk schouwspel te zien. De oudste dochter van Wilsdorf lag in haar bloed badend ten gronde. Zij ademde nog en werd naar het gasthuis gebracht. In de kamer der moeder lag deze dood op haar bed, het hoofd met een kogel doorboord In de kamer waar de vijf andere kinderen sliepen vond men vijf koude en reeds ver steven lijken. Alles duidt aan dat er eene vreeselijke worsteling heeft plaats gehad tusschen den vader en de oudste dochter. De meubelen dragen er de sporen van. Eindelijk werd de ongelukkige getroffen door eenen kogel en stortte ten gronde nabij de deur. Wat den moordenaar betreft, die lag op eene rustbank in zijn werkkabinet met doorboord hoofd. De kinderen waren 11 tot 22 jaar oud. Wilsdorf zelf was 52 jaar oud, zijne vrouw 40. Naar 't schijnt hadden de buren de fami lie sedert Vrijdag niet meer gezien, zonder dat zulks vermoedens opwekte. De wanhoop overmeesterde hem deze treurige tijding sloeg zijne hoogmoedige ziel zoodanig neer, dat hij er bijna het ver stand bij verloor. O leven riep hij uit, wat zijt gij wreed, met hen zelfs, die men uwe geluk kigen noemt. Duizendmaal beter ware het, er een einde aan te stellen. En, als door eene onzichtbare macht bewogen ging hij naar zijne bibliotheek, nam plaats voor eene schrijftafel, die bela den was met wetenschappelijke werken en tijdschriften van allen aard en met vaste hand wierp hij eenige woorden op een per kament, dat hij vervolgens met zijn wapen schild zegelde Ik stelde mijne dochter, Eleonora Wla- diroff, markiezin de Haule, tot mijne al- gemeene erfgename aan. (Get.) Michaël, graaf Wladiroff. Vervolgens opstaande, nam hij uit eene trophee een kunstig bewerkten revolver, deed de veer ervan spelen, laadde hem. Maar engelen waakten over het leven van den schuldige. Voor den Oppersten Rechter hadden het lijden van Irma, de opoffering van haar leven en de vurige ge beden van Eleonora genade gevonden. Eensklaps liet hij met een bitteren glim lach op de lippen het wapen zakken. Wat ik ging doen, is het werk van eenen lafaard, zegde hij. En hij wierp den revolver verre van zich. SUKKELAARS. Eenige dagen gele den is te Zurich een troep Singhaleezen ("inboorlingen van Ceylon) aangekomen. De troep, 12 man sterk, die zich onder leiding van een impresario in verschillende Euro- peesche steden zou laten bekijken, zou ver leden woensdag doorreizen naar München. Maar aan de statie heeft de impresario hen in den steek gelaten. Daar stonden de arme geelbruine menschen, zonder geld en zon der zich verstaanbaar te kunnen maken ze kennen namelijk geen enkele Europee- sche taal. De policie heeft hun voorloopig onderdak bezorgd. Lcopoldslranl, 14, /Valst. Prijzen voor 14, i5 en 16 Maart. 1907 TARBOT de kil. fr. 2,00 T AltltOTTirVtS «/j kilo i,a5 1IRIL.ROT fr. x,5o Orniijt» /.alm dm i/t kilo fr. 0,00 Versche Znlm den kil. fr. 0,00 Ualieljauw, fr. 0,80 (■riet fr. o,5o 0,70, 1,00, 2,00, 3,00 Tongen (koppel) fr. 1,00, 2,00, Selielviscl» fr. i,i5, en 2,00 Steur 0,00 Roodbaarden (rougels) fr. i,5o en 2,5o Pladijs 't stuk fr. o,i5 o,5o 0,70 1,5o Nieuwe Landolium Ir. 0,75 Rog fr. 0,75, tot 2,5o 3,oo en 4,00 Makreelen 't stuk fr. 0,70 Kreeften fr. 2,00, 4,00 en 6,oo Garnalen in doos fr. 1,00" Garnalen versch fr. 0,60 Hollandsch Haring 0,10 Maatjes Beute nieuwen Haring fr-. 2,5o Melkers Haring nieuwen 0,20 Tongen, groote, midden en klein soort. De Stierenhou ders d r volgende J3 Gemeenten zijn over- eengekomen tot h;t -"Tn_ volgende besluit ^-r.-tT Vcor het dekken eener Koei, 1 frank. Voor eene tweede maal in de zelfde duchtigheid 0,50 frank. Mijlbeke, Herdersem, Wieze, Moorsel, L- bbeke, Baardegt-m, Meldert, Erembo- degem en Denderbelle. Mrn vraagt yoor de Stad en omligg nde, solvabelen persoon zich wil lend-. gelasten met verkoop van alle soor ten van Bieren opvaten en flesschen. Ver zekerde broodwinning. Inlichtingen te vragen ten Bureele van De Dbnkbr- bode. 137. JAARLIJKSCHE VENDITIE van Hooi, Strooi, Betteraven, Erwtrijs Brandhout, Ie Erpe. Da Notaris EEMAN, te Erpe. zal op Maandag 1 April 1907. (tweede Paascbdag), om 1 uur narden, namens de nagenoemde personen, te Erpe, op de nageraelde plaatsen, in het openbaar verkoopen AAN DE DORPPLAATS. 1® Namens Mev. W* Menieman, nabij het Dorp 50 koopen Masteluinen Strooi. 2° Namens de kinderen Emmanuel De Sae- delear, nabij het Dorp, 10 koopen liaveren Strooi en 5 koopen Roggen Strooi. 3" Namens M. Jan De Boeck, Dorp, 40 koopen Koeistalmest, 5000 kil. Betteraven en koopen Hooi. 4° Namens do kinderen Van Gucht, Dorp, 6 koopen Koeistalmest en 3 koopen Erwtrjjs. 5° Namens MKarei De Kerpe), Dorp, 4000 kilos Betteraven. 6° NameD8 M. Job. Veldeman. nabfj het Dorp, 15 koopen Erwtrijs, ,5 koopen Hooi. WIJK KAT. 7° Namens M. Karei Van der Uucht, Kat, 2000 kilos Betteraven, 8 koopen Brandhout. 8° Namens Camiel De Somer, nabij de Kat, 8 koopen Hooi. Op het oogenblik kwam een zonnestraal door eene spleet der gordijn de schilderij verlichten, voorstellende Irma, korten tijd na haar huwelijk. Het was, alsof haar blik met zachte, maar tot in de ziel dringende strengheid zich op hem vestigde, alsof hare half geo pende lippen tot hem een smeekgebed richtten. Die blik en die glimlach wekten bij hem herinneringen op aan dagen van geluk. En de bron van liefde, die hij opgedroogd waande, deed opnieuw zijn hart kloppen. Opnieuw herinnerde hij zich dat hij vader was. En opnieuw zich de twee geliefde beelte nissen voor den geest roepend, die met hem het leven gedeeld hadden, riep hij zich ge heel zijn verleden voor den geest. O riep hij, moeBt ik, om tot zulk einde te komen, u beiden slachtofferen Welk verfoeilijk wezen ben ik dan toch I... Moet ik zoo mijne grove fouten herstellen Lang bleef hij de nieuwe beeltenis aan- fitaren mompelend Beminde Irma Lieve Eleonora, ver geeft... vergeeft mij En op de knieën vallend voor het por tret begon hij te weenen, hij die dacht, dat hij niet weenen kon, uitroepend Uw God heeft u gewroken Hij heeft overwonnen Ik geloof in Hem 1... (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1907 | | pagina 2