Zondag 17 Maart 1907 5 centiemen per nummer f»78te Jaar 59.">1 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM VADERLAND. TAAL, VRIJHEID. Geloof en Wetenschap. VERTOON IN GEN De achturendag. B oeren verzekering Landbouwverzekering. CONGRES Ditjes en datjes. Ilct XVd' Bondsfeest DE DENDERBODE l il blad verschynt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- keuing van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter wvek voor de Stad B frank met den Post verxonden 6 frank 's jaara, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont- ra-igen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij O. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, Nr 31, en in alle Postkantoren des Lands. CHIQUE HUUM. Per drukregel. Gewone 15 centiemenReklamen fr. 1-00Vonnissen op 34* bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij acooord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landeu zicb te wenden ten bureele van dit blad. Aalsl, 16 Maan ÏOOT. In 't liberale kamp treft men tal van lieden aan die in den waan verkeeren dat ze uitstekende geleerden zijn, omdat zij wat boeken hebben doorbladerd bij zonderlijk tegen den Bijbel gesclireven. En die boeken heeten ze, in de liberale kringen Wetenschappelijke Werken.» Nu wie die boeken heeft gelezen moet natuurlijk en zonder den minsten twij fel een uitstekende geleerde zijn aan den welken geen enkel geloovige of calho- lieke denker of schrijver te vergelijken valt.... Te vergelijken, neen, de geloo vige of catholieke schrijver moet onbe twistbaar onderdoen. Maar ach Heere al die wetenschap pelijke geleerdheid draait uit op 't Is eene flut zei Moi... En inderdaad, tusscben die zoo ver waande als gewaande liberale geleerden treft men heden een held aan die in 't geusche kamp hoog in eere staat. Die liberale held heet Haeckel, een Duitscher, en onze waanwijze denkt dat hij den Schepper van het Heelal met klank heeft weggevaagd. Immers, volgens hem, is alles wat bestaat uit bet stof zelve voortgekomen; de lichamelijke stof is eeuwig en bezit in haar zelve scheppings en levenge vende of voortteelende kracht. Wie kan'er twijfelen, dadélijk traden de liberqle groote bollen en professors zijné leer bij. Denkt eens. God, de Schepper der wereld zoo maar zonder omzien wegcijferen wat roemvolle vro me daad Maar als God nimmer als scheppend wezen bestaat, wat blijft er dan nog over van de rest Catholieke geleerden zijn opgestaan welke 't Haeckelsche leerstelsel van na- by hebben onderzocht en zijn materia lism behandeld volgens de zuivere philo- sophie. Weldra bleef er niets meer van rechtstaan alles was ten gronde ver gruisd... Wat de Haeckelisten tegen de borst stoot'tis dat het van de Jesuieten komt. Van de Jesuieten zij konden het niet verkroppen en daagden dadelijk de E. P. Wasmann uit om, inde groote zaal van den dierentuin te Berlijn de leerstelsels te bespreken... Toen de openbare bespreking plaats had, dierf Haeckel in persoon niet op treden en deed zich vervangen door een zijner disciepelen, Doctor Plate van Iena. Andere Haeckelisten sprongen Doctor Plate bij om de leer van hunnen mees ter uit te leggen. Ondanks al zijne zoogezegde afdoende bewijsvoeringen, moest Doctor Plate, er door de logica toe gedwongen, uitdruk kelijk bekennen dat zoo men wetten in de natuur ontdekt men onvermijdelijk een wetgever moest veronderstellen den regelaar dier wetten. Wanneer de •tof aan wetten is onderworpen dan moet ze iemand erkennen die haar die wetten voorschrijft... Maar Haeckel beweert dat het de stof zelve is die aan haar eigen wetten voorschrijft Wat armzalig gezeever Stof dat wet ten voorsch rijft en stof dat aan wetten gehoorzaamt, hoe dwaas toch Eindelijk nam de E. P. Wasmann het woord. De Berlijnsclie dagbladen zonder onderscheid van godsdienstige of poli tieke denkwijze bekennen dat de E. P. Jesuiet den liberalen waangeleerden Haeckel en zijne helpers zoo deerlijk en ongenadig aftroelde dat ze in kabo- termannekens werden herschapen. De Eerw. Redenaar bewees, door de eigene woorden van Doctor Plate, de valschheid van het materalislische leer stelsel van Haeckel. Hij bewees verder dat Haeckel weinig geloof hecht aan zijne eigene leerstelsels. Inderdaad in eene redevoering enlangs te Cambridge, in Engeland uitgesproken, schetste hij eenen bekenden belachelijkcD geslacht boom, van den mensch af, geslacht boom, dien hij in zijne boeken als eene ingebeelde zotte kuur voorstelt. Nu wat bat leven betreft dat de Haec kelisten onlangs zouden ontdekt hebben in de vloeibare wassende cristalen, be wees de E. P. Wasmann dat daar eene eenvoudige aangroei van stofjes plaats heeft waar geen sprankel van schep pende kracht te bemerken is. De redevoering van den E P. Was mann werd met eenen onbeschrijfelij- ken geestdrift begroet. Ja, gansch Ber lijn juicht hem met de geleerde wereld toe. Een banket werd hem aangeboden, de geillustreerde bladen gaven zijn portret. Reeds lang dachten de liberale waan wijzen het Geloof door de wetenschap overwonnen te hebben maar het Ge loof richt een medelijdend oog op al die wetenschap die. bij de minste aanraking in duigen valt. En zeggen dat onze hedendaagschc liberale geleerden denken dat zij er be ter zullen in lukken dan hunne versla- gene voorloopers. Neen, heeren liberalen, ge zult het zelfde lot ondergaan en alleen *t mede lijden verwekken van al wie redeneeren wil Koninklijke Harmonie Sinte-Cecilia, MOORSEL. LUISTERRIJKE Maandag i April ae Paaschdag) en Zondag 7 April 1907, om 4 uren, in de Groote Zaal der Meisjesschool. Men zal opvoeren i° hto of dc j. nge Martelaar, drama met zang in 3 bedr. 5 2° Eene Zitting ite Boschbeke, klucht spel in 1 bedrijf door Fred. Louckx. Hel gezaghebbend Roomsch blad, de Osservatore Romano, heetl een artikel gewijd aan de stèfnmihgen der Belgische Kamer over de bepaling van den werk dag in de wel op de mijnen. Hel catholiek orgaan van Rome stelt de vraag of het princiep van den wette- lykeD werkdag van achturen werkelijk op zedelijke en rechtskundige gronden is gesteund, of het onvoorwaardelijk kan verdedigd worden en of men het, zonder beperking, in het catholiek pro gramma, mag schrijven. En het ant woord Wat ons bel reft, wij meenen recht zinnig neen. Noch menschelijke noch goddelijke wet legt aan den gezonden, kloeken werkzamen man op slechts 8 uren te werken, in plaats van tien of twaalf. Wanneer het werk niet zoolang duurt dat het schaadt aan de gezondheid, is het een kostbaar bestanddeel van levens kracht en lang leven. Hetzelve wettelijk beletten zou eene inbreuk uitmaken en de persoonlijke vrijheid, eene onwettige beperkiDg van het kostbaarste menschelyk vermogen, dat van het handwerk en van den ver standelijken arbeid. De eenige oorzaak der beperking van den arbeid bestaat wanneer die arbeid schadend kan zijn en dan alleen wordt zy door zedelijke cn maatschappelijke redenen gewettigd. Zeer rechtvaardig is dus dc wet tegen deu te langen duur van het werk in de nijverheden en fabrieken die nadeelig zijn voor de gezondheid, zooals in de behandeling van fosfoor, merkuur, enz., evenals de wet tot bescherming van vrouwen en kinderen. Maar die wetten betreffen «ene uit zondering, welke den regel bevestigt en er de onschendbaarheid van verzekert. Na verscheidene andere overwegin gen, komt de Osservatore Romano tot het volgende besluit Om te besluiten, den werkdag op acht uren willen bepalen, is eene economi sche ongerijmdheid, zooals het onge rijmd zou zijn al de nijverheden op eenen en denzelfden taks van winsten 011 loonen te willen brengen. Het Roomsch blad vestigt ten slotte do aandacht der catholiekon hierop dat de Staal in geen geval mag tusschen- komen tot beperking van den werkdag, Lenzy wanneer de gezondheid, de zede lijkheid, de veiligheid van den werkman in gevaar zyn. Onderlinge Oel^iselie EN DE Don Donderdag 7 Maart laatstleden, werd te Leuven, onder voorzitterschap van M. Schollaert, de algemeene verga dering gehouden van de Onderlinge Belgische Boerenverzekering en De Landbouwverzekering de twee onderlinge verzekeringen tegen werk ongevallen die in 1905 gesticht werden door de vrije landbouwbonden van België. Uit het verslag van Hooglecraar Vlie- bergli, lid van liet besturend comiteit, blijkt dat de toestand der twee maat schappijen zeer schitterend is. De Onderlinge Belgische Boeren verzekering .1 had op 31 December 1906, 8372 verzekeringen volgens de nieu we wet gesloten dragende op 164,905 Ha. en daarenboven op 4,635.658 fr. loon voor landbouwuijverheden. Zon der overdrijving mag men het aantal verzekerde werklieden op meer dan 40,000 schatten. De premie voor het eerste dienstjaar (1 Juli 1905 31 Dc cember 1906) beloopt 435.752.90 fr Men heeft aan deze maatschappij 2282 onge vallen verklaard, waarvoor zij 118,275.07 fr. heeft uitbetaald terwijl de reserve voor nog te regelen ongevallen beleopt tot 102.944,95 fr Er is 120,345,95 fr. winst of liever overschot. De Landbouwverzekering had op 't einde van 1906, 10.407 verzekeringen aangegaan welke 175,832 Ha. en daa renboven 3,608,149 fr. loon voor land bouwuij verheden vertegen woordigen. De tweede Maatschappij heeft 62,993,25 fr. betaald voor de 940 ongevallen dio in 't dienstjaar voorgekomen zijn en daa renboven voor nog te regelen ongeval len eene reserve gevormd van 36,782.20 fr. Er is een overschot van 109,668,47 fr. Twee gevolgtrekkingen, zegde de hoer Hoogleeraar Vliebergli, kunnen wij af leiden uit 't verslag dat ik u kom voor te dragen eerst dat er zich in den land bouw vele en zeer erge ongevallen voor doen dan dat de vorm van onderlinge maatschappij zeer goed past voor de inrichtingen van verzekering tegen on gevallen. Dit zyn twee zaken welke vroeger zeer dikwijls in twyfel getrok ken werden. DER GEIT EN HOU DEBS. C. Op 2dtn Paaschdag in het Landbouwershuis lo Gent, zal 't Congres der Geitenhouders plaats hebben, 't Belooft veel, want de overhe den willen meê, zij zijn de menschcn van den werkenden stand genegen, en zij toonen dat door werken. Maar wij zeiven mogen niet onverschillig zyn, en wy moeten ons daar ook gaan toonen, hoort gy, bestuurders en vrienden van den geitenhouder Op tweeden Paasch dag is elk vrij 't kan op eenige stui vers reisgeld niet aankomen. 's Morgens om 9 uren zullen de ver slaggevers uit heel T land, de geiten- kwestie bespreken in 2 al'deelingen 't Is in liet Landbouwershuis, tegen de Sint-Niklaaskerk. 's Middags om 12 ure bezoek naar Sint Jorishof voor de Ten toonstelling van hokken uit al de ge westen der beide Vlaanderen. Om 1 ure noenmaal in 't Landbou wershuis aan 2 fr maar dan moet gij Ridder de Ghellinck d'Elscghem, kasteel te Loochristy in tjjds verwittigen. Om 3 ure, ontvangst der Overheden en algemeen verslag. Al de liefhebbers en vrienden van den geitenhouder op postzij moeten aan de Heeren van 't Staatsbestuur, aan de Heeren Senators eu Volksvertegenwoor digers laten zien dat de geitenbewegiug machtig is, dat zij ernstig is ingericht. Als de geiten vrienden daar in groot getal tegenwoordig zyn, zullen zij er veel bijïeeren, en met aangroeienden iever voor hunne geitenbonden werken. Ja wij moeien nen indi uk maken op 's Lands Overheden om allen mogelyken, meest nog geldelyken onderstand te go nieten. Peisi ne keer, wat geluk voor onze werkende meuschen, indien wy door onz® Uai® samenwerking, geit®n konden op stal brengen die 8 tot 10 pin ten melk geven Daar moeten wij komen binnen eeni ge jaren, (Gent en Brugge zijn op eenen dag niet gemaakt) en dat hangt van ons af. HOK» AF By de verpleging van zieke ma trozen hebben twee gasthuis nonnen te Duinkerken de zwarte pokken opgedaan. Zoo iets zal nooit overkomen aan 't gemeen gespuis, dat allerwege in Frankrijk de meest teuggelooze vrijheid geniet, ter wijl men de nonnen verjaagt en vervolgt en beschimpt, en de laatsten nu uit de gasthuizen gaan gezet worden. Ook die laatsten weten nog te sterven op het veld van eer, van toewijding en plicht. Verjaagt ze maar, heeren vrij denkers en godsdiensthaterswat ge niet zuil uitroeien, is de christen helden moed, aan wiens eeuwige gloed het menschdom zich steeds zal komen ver warmen. Onze groet aan de Zusters van Duin kerken de uitdrukking van ons diep medelijden voor die verdwaalden, welke deze heilige vrouwen in Frankrijk ver volgen. AhIhI, Kermis IOOT. van den Natioualen Bond der Catholieke Turn- en Wapen- maatschappijen van België, zal dit jaar gevierd worden te Aalst, op 30 Juni en i Juli a. s. zijnde de twee eerste dagen der Kermis Onze plaatselijke krin- kringen Steun geeft Moed en Willen is Kunnen zijn met de inrichting gelast. Het Feestco- miteit, bestaande uit do hoofden der beide Kringen, is reeds ijverig aan het werk om het Bondsfeest, waaraan dui- zende turners, zoo uit België als uit den Vreemde zullen deelnemen, zoo grootsch en luisterrijk mogelijk te maken. Later zullen wij nadere bijzonderhe den geven, over de algemeene schikkin gen van dit feest, hetwelk ongetwijfeld eene groote massa vreemdelingen naar onze stad zal lokken. Men mag het zelfde zeggen van de Kerk het ongeluk op onze tijden, voor de Kerk, het is niet van bevochten te zijn 't is van niet gekend te zijn door deze die haar bevechten. P. Gratry. ONS STaAFKEN is dweers, verbolgen, erg gebeten op De Den- derbode omdat wy van tijd tot tijd eens herinneren dat hij in 'tplan der Stcdelyke School ih de Binnenstraat, ijzeren poutrelles voor balken van onge- moene dikte aanzag... Is dat nu toch onze schuld dat Ons Staafken die poutrelles voor balken aanzag?.. Waarom nu toch willen meeklappen over zaken waarvan men geen verstand heeftWaarom dweers, verbolgen zijn Luister Ware de ko pergieter by zijnen smeltkroos gebleven hij zou gcene ezelarij hebben uitge kraaind en zich niet bespottelijk ge maakt GE ZULT DE RüODE VLAG VOLGEN. De liberalen en socialisten hebben te La Louvièrc een carte! geslo ten in de volgende voorwaarden De liberalen zullen een Burgemees ter van hunne party hebben daarenbo ven zuilen ze de meerderheid hebben in 't Schepencollege en de verschilligo ge meentelijke Besturen: Godshuizen, Arm- bureel, enz. De socialisten van hunnen kant, zul len de meerderheid hebben in den Gemeenteraad. De liberalen zijn hier de gevangenen der socialisten immers't zullen dus do socialisten zijn die over de gemeentelijke financiën beschikken i a. w ze houden de borge en geeno duit zal het Schepen college kunnen besteden dan met de toe stemming der roode meerderheid... Ge vangen dus Waar zijt ge verdwaald, eens zoo matige, liberale partij Zoo verre zijt ge verdwaald dat ge uwe grroote liberale princiepen in den zak niotiëlt en uwe vrijheid aan de socialisten verschachert voor de zilveren burgemeesters eu sche penfrakken G tRTLL. De liberalen to Gent hebben het Cartel verworpen OMDAT ZIJ ER GEEN BELANG BIJ HEBBEN meldt de Petit Bleu er een te slui ten. Te Brugge, meldt de Etoile, zijn de liberalen ook tegen het Cartel, omdat HET TEGEN HUN BELANG ZOU ZIJN, er 060 aan te gaan. Dus Cartel waar het in het liberaal kraam te pas komt, geen Cartel waar het tegen hun belang is.... En het princiep? zal men vragen. Daar vagen de doctrinairen rats hun pollevieën aan. Het eenige oogwit is zooveel mogelijk burgemeesters-en sche penfrakken te bemachtigen Ja, ze zullen de roode vlag niet vol gen zoolang hun persoonlijk belang en hun giletzak liet niet vereischt Geen l wijf cl, volgens Groe ne Pie, of na de stemmingen der verle den® week in de Volkskamer, hel catho liek Ministerie ging vallen en plaats maken voor een liberaal-socialistisch bewind... Eenige liberalen deelden die hoop van Groene Pie, maar La Chro- nique drijft don spot met die blauwe groene overhaasting en schrijft Moest zelfs het Ministerie zijn ont slag geven, zegt zij, de oppositie zou er nog verre van zijn van in zijne plaats op te treden. Ofwel zouden acht nieuwe catholieke ministers-aan het bewind ko men. ofwel zou men een beroep doen op liet land. In dat laatste geval alleen, zou de oppositie rechtmatige verwachtingen mogen koesteren. Doch wij zijn nog zoo ver niet. Inderdaad moesten er nieuwe kiezin- gen plaats hebben, dan zouden de blau wen, rooden en groenen naar alle waar schijnlijkheid zoo zeer teleurgesteld worden dan in Mei jl... Eu wie nog het meest zou teleurgesteld zijn ware Groe ne Pie want in de eerste volgende kio zing zal hij onbetwistbaar den hol op zijn I... De goede en de slechte ryke, ont moeten zij soms elkander niet Zekeren dag, twee menschen, die sinds lang ge scheiden waren, komen elkander tegen de eene. een geldspeler in 't groot een mensch die zeer wel leeft, de andere, een groote liefdadige man. mild maar 't einde zijner fortuin Helaas, mijn arme vriend, zegt de eerste met misprij zend medelijden, men wordt niet ryk, met den stiel dien gij uiloefendet blijft er dan niets meer over? Maar de andere, zich rechtende en hem den he mel toonende: «Verschooning, mijnheer, er blijft mij nog alles wat ik gegeven heb Mor Baunard. (Het evangelie van den arme). IN 'T HOSPITAAL,. Wy hebben in ons nr van Donderdag 11., meêgedoeld dat Groene Pie, ondanks het verbod hem schriftelijk bcteekend, zich opnieuw naar 't Hospilaal S,e Elisa beth heeft begeven om er van zijnen Jan te maken. Waarschijnclijk was Groene Pie verwittigd geworden dat er geen poli- cieagent tegenwoordig was, uit hoofde van noodzakelij keren dienst. In zijn strooibriefje bekent Groene Pie dat hij centen, (en appelcienen zegt de roode Vooruit aan de zieken uit deelde terwijl het reglement aan de be zoekers uitdrukkelijk verbiedt iets hoe genaamd aan de zieken te geven. M. Liborius Van Landuyt, bediende, die het bestatigde herinnerde hem 't ver bod dat hem vroeger tijd was bcteekend geworden en verzocht hem T hospitaal te verlaten. Groene Pie stribbeldu tegen, be dreigde M. Van Landuyt met een pro ces om een kamerheer te hebben buiten gestoken (?!f?!) En verder z,egde hy dat hij niet wist wat er hem weerhield om hem te verpletleren, enz. Wie dat er durft van verpletteren spreken Geeft hem nen knip van zijnen groenen car- bonkel en hij roept op alle heiligen uit den volksfoppershemel. Eindelijk vertrok Groene Pie de Eerw, Moeder Overste met de hand groetende en haar zeggende Tot Zon dag, Moedertje I Tot Zondag, Moedertje Als ik wil was het antwoord der Eerw. Moeder.... Ongetwijfeld zal de Policie morgen Zondag op haren post zijn en voorzeker, maakt Groene Pie wal te voel van zij nen neus, 'tSa.on Pierre zou kunnen in orde zijn om den kamerheer te be wijzen dat hij in 't Hospitaal, niets meer te rctdtdten heeft als den armsten onzer stadsgenooten. 't Reglement is voor allen gelijk. Nu, M. L Van Landuyt heeft wel gedaan van dit reglement te- doen eerbiedigen. Tot Zondag- Moedertje zegde hij en, in zijn strooibriefje van dijnsdag aan de S« Annabrüg uitgedeeld, wordt het Tot Zondag herhaald... Groene Pie, zal 't avontuurtje niet durven wagen en dat moet men beslui ten uit zijne verklaring «Ik zai dus zondag gaan ten 2 uren. dat zeg ik voor mij en iedereen DE RUST DER ZIE KEN MAG NIET GESTOORD WOR DEN *t Zal best zijn want 't avon tuurtje zou, voorden kamerheer, die in zijne zotte verwaandheid, allen en alles wilt over 't hoofd zien, aardig kunnen uitdraaien. Groene Tie verklaart in zijnen Werkman van vrijdag 11. Zondag keeren wij terug ten 2 uren, en willen wij weten of M de Burge- d meesier zijne Policie zal durven zen- denDe heer Burgegemeester wordt dus eenvoudig uitgedaagd... ZONDAGRUST. M. Francotte, Minister van Nijverheid en Arbeid, heeft dinsdag, op het bureel der Kamer, een wetsontwerp neergelegd tot wijziging van artikel 2 der wet op de Zoudagrust. In plaats van te zeggen liet is ver boden meer dan zes dagen in de week te werken, enz. stelt de minister voor te zeggenHet is verboden voor het werk des Zondags andere personen te gebruiken dan deze behoorendo tot het huisgezin van den patroon, enz. Mok «Ie gioikweMtie. Bij de bespreking dezer kweste bestre den de vijf liberale profeten van onzen Gemeenteraad de vergunning aan eene maatschappij. Zij waren voorstaanders der regie, omdat dit stelsel te S'Nico- laas, te Mechelen, te Lier. te Dender- mondc en meer andere steden en ge meenten zulke overheerlijke uitslagen opleverde, i. a. w. zulke groote, ja, zeer groote winsten afwierp. Nu, de catholieke Meerderheid heeft dit betwist, en beweerd dat de Regie in die steden verre van winst af te werpen het op verlies uitdraaide. Nauwelijks zijn eenige maanden ver- loopen en de omstandigheden bewijzen dat de Catholieke Meerderheid waarheid sprak terwijl de bevestigingen onzer vijf liberale profeten op dwaling berus ten. S' Nicolaas, Mechelen en Denrierraoft- de hebben het voorbeeld van Aalst nage leefd, 't is te zeggen, van de Regie afge zien en de Vergunning toegestaan aan de zeilde Maatschappij hier te Aalst ver kozen. Onze vijf libralo profeten misken den dus de waarheid als ze bevestigden dat de Regie in de hooger bedoolde ste den winstgevend was. Men ziet dal Menheer Jef onder ander die in al zijne redevoeringen zoo wel het werkwoord bewijzen kan verbuigen, ('t Is immers altijd Ik zal bewijzen, ik heb bewezen en nooit iets bewijst.) heeft nergens zyne beweegre dens ten voordeele der Regie als ernstig kunnen doen aanschouwen cn dat de bestuurlijke wetenschap en ervaring waarop hy mot zooveel verwaandheid aanspraak maakt op minder dan niets gesteund zyn. Ware Nooke Pij nog op d'aarde wat zouden wy hem nu langs de straten hooren zingen Ha wetj Ha wetj Ha wetj a nie en dale Gelukkig dat Aalst thans door die libe rale profeten, die brood eten, niet be stuurd wordt, door Jannen weet het al die aan onze Medeburgers willen doen gelooven dat de Regie der openbare ver lichting eene goudmijn voor de stadskas wezen zou... En om die goudmijn te veroveren hoe zouden onze vijf liberale profeten het aan boord hebben gelegd Ze zouden bet onvoldoende thans bestaande of oude gasfabriek met toebehoórten heb ben aaugekocht voor 250 duizend frank Dat ware nu toch de domste geldver spilling geweest die ooit ergens zou bestatigd zyn geworden Uit wiens koker komt dat aartsdom me voorstel Is bet aan den oever van Deu Dender uitgebroeid I Kan Leepe Maf of Cies ons hier om trent geene inlichtingen Terschaffen t

De Denderbode | 1907 | | pagina 1