Groene Kramersdaden. Rechterlijke kronijk. DE GOUDKUIL Nieuwjaarsgiften voor Z. H. l'aus Pius X. KAMPSTRIJD Kieskronijk. Stad Aalst.-Werkbeurs Zondagrust. AELST. Allerhande nieuws. DE HOEST hoe erg hij ook tegen den Hoest en de valling. Tegen 't schijt of afloop Frankrijk. üuitschland. Geerinckx De Naeyer, Merklprijzen Hopmerkten. STADSJONGENSSCHOOL, Men schrijft uit Lede. Onze bevolking verlangde vurig naar den nieu wen vroegtrein voor Gent welken onze catholieke Representanten van M. Liebaert hebben bekomen. Nu verleden week wam neer de depêche, die den nieuwen trein toestond, van wege onze catholieke Repre sentanten bij den heer Burgemeester toe kwam, deed hij ze aanplakken aan het Gemeentehuis en aankondigen gansch de Gemeente door. Ook werd het nieuws Zon dag in de Hoogmis door den E. H. Pastoor aangekondigd. Nu juist op dit oogenblik wandelde Groene Pie in Lede rond. Of het al druipneuzend was kunnen onze lezers oordeelen. Gansch Lede lacht er nog mede, en iB eensgezind om den iever onzer catholieke Gekozenen naar verdienste te prijzen. Komt, vrienden, luistert naar dees lied, Ik zal u gaan verklaren Hoe volksbedotter, Groene Piet In 't gasthuis is gevaren. 't Was Zondag na den noen hij dacht Naar 't gasthuis wil ik henen, 'k Word als een Engel daar verwacht Om troost en hulp te leenen Om 't zieke volk te laten zien Het groen gezicht vol glorie Van eenen kamerheer op wien Geen messen snijen Jandorie 'k Geef Tiet 'nen halven kluit, aan Mie 'nen Appel van Oranje, En 'k paradeer voor 't volk, ik Pie, Kasteelenheer van Spanje I.. 't Was nauw gepeinsd en reeds gedaan Zijn goochelzak vol toeren Zijn beste slodderbroeksken aan, Ging hij door 't gasthuis sjoeren... Hij knipoogt rechts en groet hier links, Marcheert door gang en zalen, En laat met fierheid van 'nen prins Zijn lodderig kopken pralen. Maar..., dra was 'tvoor den groenen pauw Gedaan met paradeeren Liboor nam zachtjes hem de mouw En deed hem i rechtsom keeren Wat toen gebeurde, vrienden, ach 't Is moeilijk om verhalen, 'k Moet eerst in eenen langen lach Mijn leute en vreugd vertalen. De groene galblaas, gram, gekwetst, De kaken opgeblazen, Riep Ik, hier aan de deur gekletst Door de Bewaardersbazen. Gij durft, Liboor, 'nen kamerheer Zoo plots hier buitenzetten Ach I 'k weet niet of ik u, menheer, Niet met mijn voet wil pletten Sa, kom, toe, toezoo grimt Liboor— Houd appelciens en duiten, Trek er maar haastig hier vandoor En maak uw grappen buiten. Reeds lang is u verbod gedaan Hier uwen bluf te venten Sa, trek er dapper maar vandaan Naar huis, en spaar uw centen. Pier, blauw en groen van gramschap nu, Proestte en trok vieze smoelen En stampte met zijn paraplu.. Hoe zulke woede koelen Maar't klokske klonk om uit te gaan, De u kamerheer moest henen... Wat bracht zijn guitenstreek hem aan Een koppel blauwe schenen.. Nu tiert de botterik en drukt 'k Zal Zondag wederkeeren. Hij heeft geen roem genoeg geplukt k Waar van de Gasthuisheeren, Het snoeverspel waar' dapper uit En 'k wierp met zijne duiten En appelciens, den kamerguit Voor goed beleefdjes buiten.. Vooruit's paternoster van veroordeelin gen voor iaster wordt steeds langer. De Rechtbank van Gent heeft Woensdag dag morgend de socialistische samenwer kende drukkerij, dis door den ondervoor zitter van de anti-socialistische wevers vervolgd werd, veroordeeld tot 2000 fr. schadevergoeding aan gezegden ondervoor zitter, M. Terryn, en gezel Dumortisr, de schrijver van het lasterend artikel tot 1000 fr. en al de kosten. VAN J. It. HUTCIUKBOK. 4* Vervolg. Doch Billy was wel een lafhartige praler, maar geen nieuweling in de kunst van zelfverdediging. Hij had mij zelfs geleerd, hoe ik mijn vuisten moest gebruiken en toen Grubb, die van methode evenveel wist als een kajuitsjongen, naar hem toekwam, weerde hij handig den slag af, en gaf hem zulk een stomp op het hoofd, dat de oude man als een blok op den grond viel. Hoera schreeuwde Billy, in de ronde springend. Ik moet de helft hebben. Zoo waar ik leef Ik ik En eer iemand het hem kon beletten, haalde hij het papier uit den zak en stopte het in zijnen grooten mond. Nu was alles in rep en roer. Van alle kanten klonken boosaardige kreten, woe dende stompen werden over en weer uitge deeld, allen vlogen als zotten heen en weer, terwijl de lanteem in de verwarring omgeworpen werd en uitging. Een tijd lang kon ik niets onderscheiden; toen bedaarde het lawaai even snel als het was opgekomen iemand hield een stekske bij den lantaarn en bij bet gele schijnsel Vorige lijsten £r. 433,00 Naamloos, Aalst, 3,00 PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Bisdom van Gent. Zijne Hoogweer- digheid heeft benoemd Pastoor te Opbrakel, den E. H. Bal, bestuurder te Siat-Denijs-Westrem Onderpastoor te Audenaarde, den E. H. De Paepe, onderpastoor te Cruyshau- tera te Eecloo, den E. H De Wilde, onderpastoor te Ledeberg op Sint-Stepha- nus, te Cent, den E. H. Van Driessche, onderpastoor teCalcken. Slixl Aalst. voor vet Vee, op Zaterdag 25 Meert. Inschrijving tot den dag van den kamp strijd vóór 8 uren 's morgens. Zie de plakbrief. TE GENT loopt ook het cartel gevaar De liberale Werkersverdediging 1 heeft op hare beurt het voorstel der progressisten verworpen. Wordt dringend gevraagd Een goede Vuurstoker. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 17 Maart 1907, M. Rennaboog, Nieuw- straat. MAGAZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerhande -MEUBILEERING— Karei. VAM DE PUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, 29, nevens 't Bureel van De Denderbode. Spoedige bediening. Matige prijzen. Creemboter. Markt van Zaterdag x6 Maart 1907, 108 kilogrammen ter Markt. Prijs fr 3,10 per ldlo. BOTERMARKT. Heden Zaterdag wer den 285 klonten boter ter markt gebracht wegende te Bamen 2280 kilogrammen. Aanbestding van eenen post- wagenotenst. Op 25* Maart 's middags te ia uren, wordt in de kantoren van den Dienstbestuurder van Posterijen te Gent overgegaan tot de openbare aanbesteding van den postwagendienst tusschen Aalst en Wieze. Alle inlichtingen worden gegeven in de kantorsn van den Dienstbestuurder vanPos- terijen te Gent, en aan het middenkantoor voor inlichtingen, Augustijnenstraat, 15, te Brussel of in de postkantoren van de streek. -AAL ST Zondag aanstaande, zijnde Eerste Communiedag, zullen bij het einde der missen, in de portalen van Sint- Martenskerk, leden staan van St-Martens- gilde, v orzien van bussen. Wij zetten eenieder aan om in die bussen een milden penning te storten. De opbrengst zal die nen tot het oprichten van een geschilderd venster in onze hoofdkerk, iets dat door alle weldenkende lieden zoo vurig wordt gewenscht. - Maandag heeft te Humbeek eene dub bele moordpoging plaats gehad, ia het huisgezia van pachter Potums, die daar op zag ik Beau Billy op zijn breeden rug lig gen, met zijn hoofd vlak bij mijn spongat. Nicolaas Grubb zat schrijlings op zijn over hem, terwijl de Outlaws, vader en zoon, zijne armen vasthielden, en Tim HeaJy, in een plas bloed spartelend, het zelfde deed met zijne beenen. Ik hoorde Abbe Derrick roepen, terwijl hij zich over den gevallen reus boog Waarachtig Ik geloof dat hij het doorgeslikt heeft, jongens. Neen, dat heeft hij niet, Grubb, die alle moeite had om dsn zwarte op den grond te houden. Ik geloof dat hij het nog in den mond heeft. Mij dunkt, ik zie nog iets van het verwenschte ding, door de opening tusschen zijne tanden. Sla hem maar op zijnen kop. Het geeft niet, of men een neger al op zijnen kop slaat, merkte Abe op, dat is moeite voor niet, zijn kop is veel te sterk. De zolen van zijne voeten, dat is de gevoe lige plek bij een neger, daar moet ge be ginnen, jongens Trekt hem de leerzen uit en kittelt hem met de tanden van een hooi vork. Nu kwam Lea tusschen beide, want tot dusverre had hij zich buiten de zaak ge houden. Hij drong tusschen de groep door, die den zwarte omringde, en sprak op ge biedenden toon eerst zijn broederen daarna de geheele vergadering aan. Broer Abe, haal mijn trechter uit den winkel. Gaat wat achteruit, jongens. Wat de neger noodig heeft om zijnen mond lot den zoom van een bosch, met zijne zieke lijke, half onnoozele vrouw en eene 3pjarige dochter, eene kleine hoeve bewoond. Een paar honderd meters van daar woont bun getrouwde zoon Frans, die met zijne zuster in bestendigen twist leeft, wegens geldkwesties. Nu, gezegden dag kwam de zoon vragen, hem uit geldelijke moeilijkheden te trekken. De vader die reeds te bed was, zegde dat hij maar beter moest oppassen en dat bracht den zoon tot woede, te meer om dat het niet de eerste maal was, dat hij dergelijke verwijtsels moest verduren. Daar hij zijne zuster Marie als de op stookster tegen hem beschouwde, viel hij op haar aan en, twee schoten lossend, trof hij het meisje in het hoofd en in de borst. Bloedend vluchtte zij nu naar haars vaders kamer en nu begon Frans ook naar den ouden man te schieten. Die ook werd door twee kogels getroffen, beiden in het hoofd. Marie, die zich mede onder het deksel van haars vaders bed poogde te verbergen, wilde nu opnieuw vluchten, doch Frans vervolgde haar opnieuw maar nu sprong de vader, hoe gekwetst ook was, op, en er ontstond tusschen hem en den moordenaar eene schrikkelijke worsteling, terwijl de zuster in de kamer harer moeder zich op sloot. Eindelijk wierp de moordenaar zijn wa pen weg en vluchtte naar huis, waar hij aan zijne vrouw niets van het gebeurde zegde. Marie, die door het venster van harer moeders kamer had kunnen ontsnappen, gaf het alarm. Men kan oordeelen hoe het meisje, dreupend van bloed en zinneloos van" pijn, den schrik verspreidde. Men diende haar de eerste zorgen toe en leidde haar terug naar de hoeve, die een vreesslijk gezicht opleverde. Het huis was een en al bloed op de meubels, op den vloer, de deuren, de muren, het bed, overal was bloed zichtbaar. De vader werd door den dorpsdokter ver zorgd ei men ging den moordenaar opzoe ken Deze werd 's nachts ten 1 uur in zijne woning aangehouden en in den loop van den dag is 't parket van Brussel ter plaatse gekomen. Nadien werd Frans Potums on dervraagd en onder mandaat opgesloten. In 't begin loochende hij al e plichtigheid doch hij eindigde met te bekennen, er by voegende dat hij gehandeld had in eene opwelling van woede, omdat men gedreigd had, hem te onterven. De toestand van vader Potums laat geene hoop. De wonden van Marie zijn minder gevaarlijk. Men hoopt haar te redden HETZELFDETE AALST. Iedereen heeft hier te Aalst verschillige gevallen zooals het volgende gelezen, be treffende de personen der twee geslachten, die hetzelfde gezegd hebben, want er gaat gecnc week voorbij zonder dat er iemand onzer Stad op dezelfde wijze met geestdrift en erkentenis spreekt ondanks dit alles zal het volgende ons nog veel belang inboe zemen, want hetgeen een buurman zegt, moedigt ons aan en boezemt ons vertrou wen in Mr P. Backaert, 28, Peperstraat, te Aalst, zegt ons Sedert vier maanden had ik zoo hevige nierpijnen dat ik er 's nachts niet kon van slapen en 's morgens stond ik altijd vermoeider op dan daags te voren, ik onderstond soms zoo scherpe pijnen dat ik alle werk moest staken, ik had alles be proefd zonder uitslag alsdan vernam ik de krachtdadigheid der Foster Pilien voor de Nieren verkocht bij M. De Valkeneer, apotheker, en ik beproefde ze aanstonds. 't Was mij eene groote vreugde want na den tweeden dag voelde ik mij reeds zeer verlicht en na eene week waren de pijnen gansch verdwenen en ik was genezen. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroor loof u het kenbaar te maken. Verzekert U dat men U de Foster Pillen voor de Nieren 1 geve van dezelfde soort als die welke M. Backaert gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken beko men tegen 3 fr. 50 de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan het Algemeen Depot voor Belgic Engelsche Apotheek, Ch Delacre, 59, Coudenbergstraat, Brussel. Wacht U voor namaaksels eisch het handteeken James Foster op elke doos. D A 10 Onder schoftijd was in de ijzersmel terij Bostyn te Meenen, een I5jarige werk jongen te dicht bij het vuur genaderd. Zijn met vet doorweekte kleeren vatten vuur en in een oogenblik geleek hij een brandends te maken, dat is esn groote portie enkele rhum Dan zal hij wel aan 't niezen gaan. Gauw, broer Abe, haal den trechter. Abe gehoorzaamde en kwam weldra met het verlangde gereedschap terug. Het iB de petrol trechter, zegde hij. Maar dat zal u wel hetzelfde wezen. Billy, of het petrof is of Biroop, zegde hij, terwijl hij den steel van den trechter in de opening tusschen Billy's tanden stiet. De meeste glazen waren bij de voorstel ling van zooeven gebroken, daarom bracht Lea het geheele vaatje maar naar de plaats waar de neger lag cn hield het spongat boven den trechter. Een van de mannen hield de lanteem zoo, dat het licht op het gelaat van den zwarte viel en allen verdrongen zich rond hem, lachend en met uitgerekten hals ziende, hoe Billy zijnen buit sou weergeven, wanneer de rhum hem in de keel zou ko men. Zoodra het vocht in zijnen mond kwam, rolde de oogappels van den neger omhoog, totdat alleen het geelachtige wit te zien was. Toen begon zijn keel te werken, met de gerelde beweging van een stoommachien. Dit ging een paar minuten zoo voort.terwijl de stilte nauwelijks gestoord werd door de ademhaling der toeschouwers en het zachte klokken van den neger, toen was het vaatje ledig. Langzaam keerden Billy's oogappels op hunne gewone plaats terug vragend staar- 1 fakkel. Huilend vluchtte hij in alle richtin gen. De werklieden trokken de brandende kleeren van zijn lijf, maar hij was reeds zoo deerlijk gewond, dat hij, na een half uur lijden, reeds stierf. XXV/XJkJ x zij wordt op el. ken ouderdom op eenige dagen genezen door den echten Borstsiroop van De pratere. Weigert alle andere Siroopen, Pillen, Pastillen die men u in de handen zoekt te steken, want niet is zoo goed voor de borst dan de echte Siroop van Depratere. Prijs 2 franken de groote flesch. Te bekomen bij Od. De Pratere die overal verzendt tegen postbon van 2,00 fr. 150 centiemen meer voor port), alsook te Aalst, bij de apothekers De Valckeneer en Callebaut. Een dronken glasblazer te Charleroi, Culot genaamd, kreeg het zonderlinge denkbeeld, zich in de fabriek, onder eenen oven te slapen te leggen. Korts nadien werd een ander werkman eenen zonderlin gen reuk gewaar, en men zocht rond. Culot lag onder den oven als gebraden. Hij leefde nog, maar in het gasthuis, waar men hem henen bracht, gaf hij weldra den geest. CT... U echteSodener fnYï "lineral-Pastilles D doos Frcs. 1.25. Tg bekome 1 in alle Apotheken en Drogerijen. Jn'tgroot: FBruner, algemeen agent. kl8 Mzodalenastvenwea. Brussel. De policie te Verviers, heeft eenen persoon aangehouden, die, in monniks kleeren, geldinzamelingen deed, voor het stichten van een liefdadig gesticht. Hij be weerde van Sittard te komen, maar kon zijne herkomst, noch zijne indentiteit met papieren bewijzen. Hij woonde op een ge- meubeleerd kwartier nabij de statie van Kalvers, Veulens, Kachtels, Koeien en Zwijnen, gebruikt slechts het echt Ame- rikaansch Poeder van Depratere, aan één frank de groote doos. Het is zonder weerga. Gewaarborgde genezing in 3 uren. Te bekomen bij O. De Pratere, alsook te Aalst, bij de apothekers De Valkeneer en Callebaut. SCHRIKKELIJKE ONTPLOFFING VAN EENE TORPEDO. Dimd»e i. eene torpedo, vervaardigd met samenge perste lucht, ontploft aan boord van pantserboot Iéna, gemeerd te Toulon, den drogen Missiessy-bastijn om nagesien te worden. De ontploffing der torpedo heeft voor gevolg gehad, dat de voorraad poeder, wel ke de Iéna aan boord had, ook ontploft is en brand heeft veroorzaakt. Het poeder wordt bewaard in verschillige afdeelingen. Er waren 25 duizend kilos aan boord. De eene afdeeling na de andere is ont ploft, naarmate de brand voortliep. Verhaal van eenen ontsnapte. De hotelmeester van admiraal Manceron, gekwetst aan het voorhoofd door glasscher ven, en nog met bloed besmeurd, verhaalt zijne indrukken als volgt Ik was in de eetzaal aan mijne gewone bezigheden, rond 1 ure en half. Eensklaps had eene geweldige ontploffing plaats in het ruim, gelegen onder de eetzaal en de ver trekken van den admiraal. De ruiten spron gen aan stukken. Eene benauwende vlam ontstond langs alle kanten de rook verstikte mij ik was gekwetst aan het voorhoofd doch ik ver loor den moed niet, liep naar de kamer van den admiraal, dien ik juist den koffie had opgediend hem waarschuwende, zag ik dat hij gekwetst was. Aan boord was de verwarring onbeschrijf lijk. Mannen waren over boord in het water gesprongen, of waren er in geslingerd door het geweld der ontploffing. Het is wel mo gelijk dat zij die zich in den val den schedel niet braken, door den rook verstikt geweest zijn. Er wordt beweerd dat men eene halve uur achter de sleutels der sluizen van het dok zocht. Men verzekert dat eene wassche- res, lijnwaad naar de Iéna brengend, aan boord was, tijdsns de ramp men weet niet wat er van haar is geworden Rond het arsenaal zijn de toeschouwers de hij al de gezichten boven en rondom hem aan, en sprak vol geestdrift tusschen zijne opeengeklemde tanden door Ga voort, mijnheer. Waarachtig, dat is een goed kostje. Van die nieuwerwetsche melk kan ik nog wel een paar gallons ver dragen Met een vloek liet Dearick het vaatje vallen en vloog de schuur uit.Hij was maar een paar minuten weg geweest, toen Billy, die hem hoorde terug komen, zijn hoofd een weinig oplichtte en angstig naar eenen grooten emmer keek, dien Derrick in de hand hield. Wat is dat, baas vroeg hij onrustig. Pompwater, zegde Derrick, en wierp een vierde gedeelte er van in den trechter. Billy haalde diep adem door den neus en blies als eenwalvisch het water omhoog. Nu is het genoeg, mijnheer Lea, hijgde hij,zijn mond opendoende en tegelijk den trechter op den grond werpende. Nu is het genoeg Genadige hemel, wilt ge mij vergiftigen Neem het papier, mijnheer, neem het papier 1 Maar werp mij in vi edes- naam nooit meer van dat matigheidsgoed in mijn lijf in geen veertig jaar is het over mijne lippen gekomen. En onder luid gelach van alle toeschou wers spuwde hij het papier uit. Laat hem nu maar los, jongens, zegde Derrick, achteloos het papier in den zak stekend en nu geloof ik dat wij over de deeling kunnen praten. Dat is waar, zegde Coph. De tocht ontelbaar, en men heeft de grootste moeite, ze in bedwang te houden. Groote vrees bestond ook dat het vuur zou overslaan tot de Suffiran het schip van admiraal Touchard, hoofdbevelhebber der macht ter zee. Verschillige werkhuizen van het arsenaal begonnen te branden, daar vlammende stukken uit het schip opgeworpen, op de daken terecht kwamen. De Iéna was de schoonste pantser boot van Frankrijk welke als type diende en die met de Suffran de basis uit maakte der toekomende vloot. Ze droeg de vlag van den contre-admi- raal Manceron, kommandant der tweede afdeeling van het eskader. Eene scherf van eene bom doodde in het dorp Pont-du-Los een kindje van 17 maan den. Volgens dc laatste berichten zijn er 200 dooden en 300 gekwetsten, Eene gifmengster. Donderdag be gon voor het assisenhof van Hirschberg, in Sileziëhet proces tegen de vrouw van den kantonnier Feige, van Langenau, beschul digd vier personen vergiftigd te hebben. Zij wordt van 8 dergelijke misdaden ver dacht, maar men heeft er slechts vier kun nen bewijzen. Die vrouw nam oude menschen bij zich in huis om ze tot aan hunne dood te verzorgen, op voorwaarde dat zij hunne bezittingen erfde. Eens in 't bezit van de regelmatige akte, maakte zij de menschen van kant met arsenic. Reeds had men opgemerkt dat die men schen bij vrouw Feige alle spoedig en in zonderlinge omstandigheden stierven, maar eerst in Maart verleden jaar kreeg men bepaalde vermoedens. Eene vrouw Bruckner stierf dan bijna plotseling na duizend mark te hebben vermaakt aan vrouw Feige. De man der vrouw, van wie de overledene ge scheiden leefde, legde toen een klacht neer en zoo begon het onderzoek, dat de vrouw nu onder hooger gezegde beschuldiging voor het assisenhof brengt. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht ix Vrouwelijk idem 14 Huwelijken. J. Van der Eist, werkra. met M. Ver- leye, dienstmeid, Overlijdens. F. Van Geit, wed' Arys, z. b. 85 j. Bergenbosch C. Van den Eeckhout, wedr Maes, verwer, 82 j. Scherreveldstr. C. De Bom, wedr De Groot, z. b. 79 j. Binnenst. C. Van de Meerssche, vr. Schouppe, z. b. 55 j. St-Job. M. Kiekens, tw. i5 j. Nieuwbeekstr. M. Van Impe, vr. Van de Walle, s. b, 44 j. Baudewijnkaai. M. Bombeeck, tw. 21 j. Zoutstraatp J. De Brauwer,wed' D'Ho ye, z. b. 69 j. Meirestr. V. Ver- beecken, vr. Beeckman, z. b. 55 j. Zout straatp. H. Franfois, m. Ballinckx, z. b. 75 j. St-Janstraat. 4 kinderen onder de 7 jaren. SOCIÉTÉ ANONYME des Usines ROOS, A L O 8 T L'ass'.mblée générale ordinaire aura lieu le 8 Avril 1907, i 14 heures, au siège social Rue de Bruxelles, N° 34, A lost. ORDRE DU JOUR: i° Approbation du bilan de l'Exercice 1906. 2° Nominations statutaires. Zaterdag 16 Maart. 1907. Tarwe fr. 00,00 a 00,00 Masteluin 00,00 a 00,00 Rogge 00,00 a 00,00 Garst 00,00 a 00,00 Haver per 100 kil. 00,co a 00,00 Aardappelen de too kil. 7,00 a 8,00 Boter per 3 kil. 8,46 a 8,gx Eiers de 25 i,g8 a 2,16 Viggenen,per koppel 70,00 a 90,0c Vlas. de 3 kil. 0,00 a 00,00 Ajuin de 100 kil, volgk.w, 7.00 a 8,00 zou anders wel eens slecht kunnen af- loopen. Ik geloof dat ge gelijk hebt, zegde Derrick scherp. Wel, jongens, ging hij voort tot de vergadering, voor zoover ik nagaan, valt er over dit onderwerp niet veel te spreken. De zaak staat, dunkt mij, zoó Wij gaan onder zeil,met eene schoone kleine brik, en die is van mijWij moeten varen volgens eene kaart en hij sloeg op den zak, waar het papier zich bevond die kaart is ook van mij. Met behulp van die brik en die kaart die beiden van mij zijn, jongens - hopen wij een buitenkansje te hebben. Nu weet ik niet wat gij van plan zijt te doen, als wij ons doel bereiken maar dit zeg ik u, jongens, en ik zeg het ronduit, dat, als wij er komen, en, als wij het geld vinden, dan moet ik een derde van de geheele boel hebben.en met de rest kunt ge doen wat ge wilt. Heeft er iemand iets in te brengen tegen dat besluit van het ge rechtshof Hij haalde de groote zeslooprevolver weer voor den dag, die hij waarschijnlijk, na af loop van den strijd, in den zak had ge stoken. en zag, met dat geduchte wapen in de hsnd, de vergadering rond. Over 't algemeen waren het geen lafaards; maar toch waren allen zoo geheel onder den indruk van de stoute kennisgeving en de ondubbelzinnige houding van hunnen aanvoeder, dat geen hunner aan verzet dacht. Zoo dat is dus afgesproken, zegde Poperinge. fr. 45,00. LONDEN, 12 Maart. De Engelsche brouwers koopen langzaam, zoodat de prijzen niet verbeteren. Voor goede in- landiche soorten betaalt men 100 tot i5o fr. volgens kwaliteit. In Amerikaansche en Belgische producten zijn er weinig verhandelingen, alhoewel er de laatste week, nog ongeveer 900 balen Califor- nische en 3oo balen Belgische hop toe kwamen. NUREMBERG, i3 Maart. Alhoe wel de vraag thans zwak is, blijft de markt prijshoudend. Voor den inland- schen handel werden gekocht goede Markthop, 112 fr geelgroene Hallertau, 112-118 fr. Wolznacl', 143 frank. BRUSSEL, i3 Maart. Sedert veer tien dagen blijft de hopmarkt zoowel te Brussel als le Antwerp<n even rustig. Men kwoteert Aalst, 47 i/2-5o fr. Pope- ringhe, 42 1/2 fr. voor den aanstaanden oogst, 55-6o fr. Poperinghe 52 1/2-55 frank. Men vraagt voor de Stad en omliggende, solvabelen persoon zich wil lende gelasten met verkoop van alle soor ten van Bieren opvaten en flesschen. Ver zekerde broodwinning. Inlichtingen te vragen ten Bureele van D* Denehr- bode. 137. MINISTERIE VAN GELDWEZEN EN OPENBARE WERKEN. Belieer «Ier It eg i mi ra tie en Domeinen. Kantoor Aalst. De Ontvanger der Registratie en Do meinen ie Aalst, zal openbaarlijk verkoo- pen. ter plaats, in massa of per lot, bij middel van gesloten biedingen op zegel en publieke opboden, 261 Boomen en Plantsoenen van verscheidene houtsoor ten, wassende op de gronden aangekocht voor het leggen van den ijzerenweg van Brussel-Zuid, naar Gent S* Pieters, op het grondgebied der gemeenten Erpe, ter wijken Seskenskauier, Oosimeerschen, Dorp, Wtlvaart, Kieiberg en Rommel- straat en Nieuwerkerken, ter wijken 't Streek, Broekmeeischen, Terlingveld, Beirent, Cappelleveld, Pijpenbeek, Kla- verdans en Grooten Dries. De verkooping is vastgesteld op Maan dag, ai Maart 1907, om 8 */g ure voor middag, zeer stipt. Gewone voorwaarden, 10 °/0 verhoog. Zes maanden tijd van betaling, mits borg. Het lastenkohier kan geraadpleegd wor den ten kantoore van voornoemden Ont vanger, Huuuuarkt. Vergadering te Erpe, Audensardschen Steenweg, ten voete van koop een. STAD AELST. Openbare aanbesleding der werken vsn vergrooting der Binnenstraat(Mijlbeke), en der levering van benoodigheden voor twee klassen. Het College ven Burgemeester en Schepenen der Stad Aalst, zal, onder voorbehoud van goed keuring door de bevoegde Overheid, op den Maandag 35 Maart 1907, om elf uren voormid dag, ten Stadbuize ter gewone Zittingszaal, in het openbaar overgaan tot de opening der aanbiedin gen voor de annbeateding van Eerste lot De werken van vergrooting der Stadsjongensschool in de Binnenstraat, bestaande in het opbouwen van twee klassen en aanhoori^- hedea, waarvan de kosten zijn beraamd op franks 11,011,61. Tweede lot: Het leveren van Schoolmeubelen, geschat volgens bestek fr. 2.674.76. Het lastenboek voor deze ondernemingen «n de daartoe behoorende plana kunnen geraadpleegd worden ten Stadhuize (Gemeentesecretarieat), alle werkdagen van 9 uren 's morgend» tot 's middag». N iemand is tot de aanbesteding toegelaten tensij na storting van een pandgeld ter waarde van 5oo fr. voor het eerste lot, en van 130 fr. voor het tweede lot. De aanbiedingen, op zegel geschreven zullen onder aan de Post aanbevolen omslag gestuurd worden aan M. den Burgemeester der Stad. Zij moeten ten minste drie volle dagen voor den dag der aanbesteding in de Post besteld wezen. Zij zullen toegezonden worden onder dubbelen om slag de uitwendige zal behalve het adres van den heer Burgemeester het opschrift dragen c Aak- hij met minachting, zijn wapin bergend. Voor twaalf uren allen op de hrik. De ver gadering is gesloten. Daarop vertrokken allen, behalve Beau Billy en Abe Derrick, die achter bleven, de eene om zijne kleederen wat in orde te brengen, de andere om den lanteem, den trechter en het rhumvaatje mede te nemen. Ik wilde juist voorzichtig uit mijne schuilplaats kruipen, want niet alleen was ik stijf van 't liggen, maar bovendien wilde ik zoo spoedig mogelijk den kapitein het gewichtige nieuws gaan vertellen, toen Lea'e etem opnieuw de stilte verbrak. Ik ging dus weer liggen en luisterde scherp. Zeg, broer Abe, riep hij, weer in de schuur komend, ik zou wel een van uw ledige vaten kunnen gebruiken. Dat daar, is het best. Hier, Billy, help een handje. Eer ik eene beweging had kunnen ma ken, al was dit geene onvoorzichtigheid ge weest, namen zij het vat op, waarin ik lag, droegen het samen naar buiten en zetten het met den open kant amhoog op den wagen. Wat een zwaar vat, zegde Billy toen dit gedaan was. Niet zoo zwaar, of wij kunnen er nog bij, zegde Lea, waarop hij dc zwarte, ach ter en Abe en Daddy N ullins voor op den wagen klommen. Vooruit, riep Abe tot het peerd, en zij reden weg. (Wordt voortgexit).

De Denderbode | 1907 | | pagina 2