Rechterlijke kronijk. KAMPSTRIJD Stad Aalst.-Werkbeurs AELST. Allerhande nieuws. Duitschland. Fraukrijk. Iialie. Amerika. HUISMEUBELS Het Hof van beroep te Gent heeft Maandag 11. uitspraak gedaan in de zaak der Brouwerij Van der Schueren. De •treffen zijn verzwaard geworden. Meert, 18 maanden gevang en 50 frank boete Moens, Van Helsuwé, De Cuyper (Bit teren) een jaar gevang en 50 fr. boete 't Kint (Otter) 12 maanden gevang en 50 frank boete voor 't dragen van ver boden wapen 1 maand gevang en 50 fr. boete voor den diefstal van wijnen ten nadeele der Gebroodera Byl, 4 maanden gevang en 50 frank boete. Het erfdeel van 't Bureel van Weldadig heid ia hiermee 506 maanden varlongen. Stad VnlMt. voor vet Vee, op Zaterdag 23 Meert. Inschrijving tot den dag van den kamp strijd vóór 8 uren 's morgens. Zie de plakbrief. Wordt dringend gevraagd Een goede Vuurstoker. MAGAZIJN van B EHANGP APIEREN en allerhande MEUBILEERING Karei. VAN DK PUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, 29, nevens 't Bureel van De Dendbrbodb. 1 Spoedige bediening. Matige prijzen. Creemboter. Markt van Woensdag 20 Maart 1907, 81 kilogrammen ter Markt. Prijs fr. 3,10 per kilo. AALST. Werkstaking. Dijns- dag hebben een honderdtal werkera en werksters van de Filteries reünies het werk gestaakt en heden Woensdag is een ander gedeelte gevolgd. Het getal is ons onbekend 't Zijn de mecaniekwerkers. Een deel meisjes hebben het werk gestaakt omdat men haar 3 molentjes in plaats van 2 wil doen oppassen zonder vermeerdering van loon. Ook beweren zij dat het boven hare krachten is. Als men goed zijn inge licht dan eischen de werksters een ver zekerd loon tot fr. 2.10 en de werkers tot fr. 2,50. De werkers winnen thans fr. 2,25 voor 11 ll* uren arbeid, 'tzij 20 centiemen per uur. Zij vragen dus omtrent 2 centiemen vermeerdering per uur. Wat de meisjes betreft, zijn wij niet ge noegzaam ingelicht. Wij houden den eisch der werkers als niet overdreven en hopen dat de heeren beheerders de vraag hunner werkera zullen inwilligen, Dijnsdag avond, rond 9 u. 30 m. is er een begin van brand ontstaan ten huize van sieur Lievens, mekaniekkundigen, Nieuwslraat, alhier. Het vuur werd dadelijk uitgedoofd. Te Malderen wordt niet anders ge sproken dan over eenen vermoedelijken kin dermoord, waaraan eene inwoonster zich zou hebben plichtig gemaakt. De vrouw, Louise V.is echtgenoote van eenen man, die sedert jaren in Congo verblijft. Do praatjes van het volk hadden de aan dacht van het Gerecht gaande gemaakt en het Parket van Brussel ging een onderzoek doen. De vrouw bekende inderdaad dat zij haar kind had verborgen in den grond van het kerkhof, maar dat het doodgeboren was. Zij had hat graf zelf gegraven. Het parket heeft zich door de moeder de plaats doen aanwijzen en er inderdaad het lijkje gevonden. Het zal door de dokters worden onderzocht. De policie van Laken heeft twee personen aangehouden, die ten nadeele van eenen aannemer 4000 meters spoorwegrails hadden ontvreemd. Een hunner is een be diende van den bestolene. Zij bekenden en deden ook den opkooper kennen. Genoemde bediende bekende ook, in Juli van verleden jaar de bronzen kroon te hebben gestolen, die op het kerkhof van Laeken het monu ment van Leopold I versierde. Zondag namiddag, rond 1 uur, is te Spa, rue de la Providence, een huis inge stort. Vijf kinderen werden onder de puinen bedolven. Vier konden gekwetst worden opgehaald, maar het vijfde was dood. De ouders waren bij het hooren van gekraak het huis uitgevlucht. De geredde kinderen werden onder eene tafel teruggevonden. Gent is het beloofde land der gehei me stokerijen, en inderdaad, bijna alle weken heeft de correctionneele rechtbank voor dergelijke misdrijven straffen uit te spreken. Doch, de voornaamste plichtige, die er opvolgenlijk stichtte op de Godshui- zenlaan, in de Meerschstraat, de Zand straat, en bij verstek veroordeeld werd tot jaar, a jaar ca x jaar gevangenis met bij gaande zeer groote boeten, bleef altijd on vindbaar. Nu echter heeft men hem ge knipt. Zaterdag morgend, rond 6 1/2 ure, ging de adjunct-commissaris Morael, op zekere vermoedens met den bestuurder der accijn- sen. M. Nicolaï, naar het huis n° 4 van de Heimislaan, waar iets niet in den haak scheen te zijn. De ambtenaars troffen er eene geheime stokerij aan, volop in werk zaamheid. Dadelijk werd alles aangeslagen. Het huis was gehuurd door den onvindba- ren smokkelaar, Bruno De Clercq, die het echter op den aaam had doen 6tellen van de huisbewaarster, daar hij wel wist dat men hem geen oogenblik met rust zou ge laten hshben. De Clercq was er echter niat. Deze stout moedige kerel heeft er een handje van, zich te vermommen en hij wist daardoor altijd aan de handen der policie te ontsnappen. M. Morael is hem ditmaal echter te rap geweest ten gevolge der ontdekking van de stokerij werd natuurlijk eene buitenge wone waakzaamheid ingericht en rond 7 1/2 ure, toen hij op weg was naar zijne stokerij, werd De Clercq door M. Morael bij den kraag gevat. Hij droeg eene klak op het hoofd, een pince-nez en een grooten valschen baard. De Clercq werd dadelijk ter beschikking van het gerecht gesteld. Zekeren dag was hij ook te Sas-van-Gent eens aangehouden, doch hij wist uit het kotje te ontsnappen langs het dak, na het gewelf vernield te hebben Gedenkdag. Het was Maandag 11., 18 Maart, 36 jaren geleden dat de commune-revolutie te Parijs losbrak. Gedurende een tweetal maande* werd er in de eene helft van Parijs gevochten, terwijl de andere helft, door de Duitschers bezet was. In de eerste helft staken de commune mannen de openbare gebouwen in brand, na ze met petrool te hebben begoten. Onder andere, het keizerlijk paleis de Tuileriën zij vermoordden den Aartsbis schop Mgr Darboy, benevens vele andere geestelijken en wereldlijken. De socialisten huldigen die moordenaars en brandstichters Antwerpen. Tombola der Drukpers. Er wordt in en buiten de stad veel over de buitengewone Tombola der Antwerpsche Drukpers gesproken. Op zekere uren van den dag is de toeloop van bezoekers in het welgelegen lokaal der Huidevetterstraat zoo groot, dat de heeren, gelast met het verkoopen der loten, druk werk hebben. De uitstalling is waarlijk prachtig. Verschillende schilderijen en enkele geschenken hebben het getal prijzen merkelijk verhoogd en dagelijks komen er nieuwe bij. Bij deze zij den koopers van loten be richt, dat er een cataloog, aan 10 centie men, te verkrijgen is, waarin al de prijzen in de twee talen vermeld worden. De uitslag van de trekking zal naar de bladen van het land gezonden worden, zoo dat eenieder zal kunnen nazien of het lot hem gunstig is geweest. Het 9jarig meisje der echtelingen Selleslagh, uit de Heistraat te Schelle, hing maandag namiddag over de afsluiting van eenen bornput, verloor het evenwicht en verdronk. Het schijnt dat het verongelukte kind onderhevig was aan vallende ziekte, en daardoor niet verstandig was. Men be grijpt nochtans de droefheid der ouders, die hun ongelukkig kind zoo onverwacht en akelig uit het leven gerukt zien. Dijnsdag morgend ten 6 ure, gebeur de er ook nog een spoorwegongeval op 't Vlaam8ch-Hoofd. te Antwerpen Een melkboer reed met zijn span door den open- staanden barreel over de sporen, op het oogenblik dat een trein kwam aangestoomd. Het paard werd gevat, ten gronde gewor pen en door de wielen der locomotief ver morzeld. Door dit feit braken de berriën der kar af, deze sloeg achterover, gelukkig- lijk anders ware de melkboer ook onder den trein terecht gekomen. Nu is er enkel stof felijke schade. Brutale opstand tegen dé policie. Revolverschoten. Heel wat tumult is er maandag geweest in de Lange Dijk straat, te Antwerpen. Het was veroorzaakt door een vijftiental plankendragers van Eeckeren, Capellen en omtrek. De mannen waren in eene herberg en logementhuis voor landverhuizers gegaan en maakten het daar zoo erg bont dat hun drank werd geweigerd. Zij dreigden alsdan den boel in stukken te slaan, mishandelden de meid, maar trokken er ten laatste toch van door eene flesch wijn meenemende. De twee agenten Forbiseur en Bruy- ninckx, vernemende wat er gaande was, achtervolgden den dief, die bij eenen haar- kapper binnenvluchtte. Doch nauwelijks hadden de agenten den kerel vast, of ge heel de bende viel hen te lijve. Zij werden ten gronde geslagen, gestampt en, toen de agenten van hunne sabels wilden gebruik maken, werden deze hun ontnomen. Een der agenten gelukte er toen in, zij nen revolver te grijpen en loste twee scho ten in de lucht dit bracht de kerels tot wat kalmte en zij gingen op de vlucht. An dere agenten kwamen toegesneld en men is er toch in gelukt, den bijzonderste der bende aan te houden Het is zekere Coolen, wonende te Capellen. Naar het bureel der de Pretstraat ge bracht, weigerde hij er zijne makkers be kend te maken. Men heeft hem ter beschik king van den procureur de konings opge sloten. De twee agenten hebben verschillende kweturen opgeloopen en hunne kleederen zijn verscheurd. De politie van Lokeren, die in den zaak van den vlasdiefstal getuigenis gege ven heeft van groote scherpzinnigheid, zet haar onderzoek voort nopens de talrijke diefstallen van vlas die in de laatste tijden te Lokeren gepleegd werden. Wij hebben gemeld dat het parket verle- dene week een onderzoek deed en dat 2 verdachten werden aangehouden. Maandag morgend wierd er eene nieuwe huiszoeking gedaan in de woning der aan gehoudenen. De policie legde beslag op eene aanzienlijke hoeveelheid gestolene voorwerpen. Terwijl de agenten bezig wa ren met op den zolder de hand te leggen op het gestolene, ontstond er brand in het huis.Men verzekert ons dat het Gerecht ge tuigen heeft dat de brand kwaadwillig werd aangestoken om de bewijzen der schuld te vernietigen. Deze zaak neemt aldus een zeer ernstig karakter, en 't is daarom dat wij haar ook slechts onder alle voorbehouding meêdee- len. Een andere jongeling van over de oude brug, dien men vermoedt medeplichtig te zijn, is maandag morgend insgelijks aange houden. Het parket is om a uren terug gekeerd. Nadere bijzonderheden. Het wordt bevestigd dat de brand door eene schuldige hand ontstoken is. Het vuur ontstond ter wijl de agenten op den zolder waren de policiebedienden werden den brand gewaar toen de rook reeds langs alle kanten door de reten en gaten van den plankenvloer drong. Verscheidene getuigen moeten de schul dig# gezien hebben terwijl zij met hare pe- troolkan heen en weer liep. Het gerecht heeffc de petroolka* in be slag genomen en de plichtige is onmidde- lijk aangehouden. Kwaaddoeners hebben zaterdag te Leuven gepoogd eenen hangar met vaten gevuld,van 't fabriek Industrie Chimiqueb, aan de Vaart, in brand 'e steken bij middel van solfer. Werklieden, welke daar kort bij waren hadden, rook gezien en hebben het vuur uitgedoofd. Men heeft aanstonds een plakkaat gehangen meldende 100 fr. beloo ning aan hem die de brandstichters kan aanbrengen. Maandag 11., ten 12 ure 5 minuten is in de spoorwegstatie, te Blauwputte (Leu ven), de kstel van een machien gesprongen. Er zijn drie dooden de machinist, de stoker en den werkman, die zich in de na bijheid bevond. Later. Op het oogenblik dat de rei zigerstrein, komende van Moescroen naar Welkenraedt, trein welke hier niet stilhoudt, om nu. 50in de statie voorbijreed, ont plofte de ketel van een locomotief welke op de uiterste lijn Btond tegen de Belle- Vue Het machien vloog in stukken en deze verbrijzelden de ruiten van neven staande treinen, alsook van huizen op den Belle-Vue te Blauwput staande. In het geheel zijn er 23 slachtoffers, waaronder 2 dooden en 21 gekwetsten. Tusschen de dooden bevindt zich de machinist, Outebroek genaamd, van Nero- vy, waarvan gansch het aangezicht verbrij zeld was en het iichaam gansch verkoold. De tweede is een werkman van de water leiding der statie, Van Wyngaerden, van Kessel Loo. De meeste gekwetsten zijn reizigers welke in de nabijheid stonden naar hunnen trein te wachten. Hier tus Bchen bevinden zich ook de stoker, die zwaar gekwetst is aan het hoofd en ver schillende brandwonden heeft op gansch het lichaam. Een andere erg bezeerd is een bewoner der stad. Garmanus genaamd, uit de Mechelschestraat. Zij werden beiden naar het gasthuis overgebracht. Vijf dokters, MM. Lemaire, Boogaerts, Dumont, Briffaux en Janssens, en twee kloosterlingen, de paters Peetere en De- temmer, dienden de beste zorgen toe, waarna ook verschillende gekwetsten zelf naar huis konden wederkeeren. Men kent de oorzaak eigenlijk nog niet. Dit groot ongeluk brengt eene alge- meene verslagenheid teweeg onder de Leuvensche bevolking De schok was zoo geweldig dat hij ver scheidene kilometers verre werd gehoord Eene groote buis vloog door de statie als een kogel, tot tegen eenen huisgevel, dien zij van boven tot beneden, 10 meters hoog, deed bersten, om vervolgens, bij het vallen, diep in den grond te dringen. Het is een wonder, zeggen de ingenieurs, dat bij zulken schok de heele statie niet in gruis werd geslagen. De ontploffing had plaats van boven naar be eden. Hadde zij zijwaarts moeten ge beuren, dan waren er dozijnen slachtoffers geweest. De wonden die nu werden toegebracht aan de reizigers, zijn enkel veroorzaakt door het vallen van stukken ijzer of glas. De spoorbaan is niet beschadigd. Een voerman te Ath die met een tweespan van Doornik kwam, was onder het rijden, op zijnen wagen in slaap geval len. Zoo kwam het dat het span met eenen schok tegen den gesloten spoorwegbareel aanbotste. Hij werd hierdoor wakker en wilde nu de peerden bemeesteren. Doch dezen deden eenen zijsprong, die hem deed vallen, eerst onder de hoeven der peerden en vervolgens onder de wielen. Hulp daagde op, een dokter verzorgde hem doch het zal niet baten. De ongelukkige is den dood nabij. Zekere M. te Lommei, alleen 't huis zijnde met de kinderen die reeds te bed wa ren, kreeg onverwacht het bezoek van twee zwart gemaakte kerels, die de brandende lamp in stukken sloegen en met messen den bewoner te lijf gingen. M. kon even wel vluchten. Toen hij eenige stonden later met gebu- ren terug in zijne woning keerde, waren de bandieten verdwenen. Het parket heeft hierover een onderzoek ingesteld, doch zon der gevolg, want de dadere zijn onbekend. De wisselagent Mayemans, die zater dag met zijn huisgezin naar zijn buiten verblijf te Cortenberg was gegaan, om eenige toebereidselen te maken, heeft daar op treurige wijze een zijner kinderen verlo ren. Een knaapje deed spelend een grooten rol linoleum omvallen. Het kind kreeg het gewicht van 140 kilos op het lichaam en was op den slag dood. Maandag morgend rond half negen uren kwam de tram van Doel op den Bou levard Leopold, tegen de statie va* den staatsspoorweg te Sint-Nicolaas binnen. Juist kwam de knecht van M. Leon Scheêr- ders met zijnen wagen en paard uit de poort gereden, niet wetende dat de tram in aantocht was. De machinist die het zag, gaf signaal, doch te laat. De wagen werd gansch verbrijzeld en het paard zwaar ge kwetst. De reizigers die in de wagons van den tram zaten, weiden door den schok op- eengeworpen. doch kwamen er gelukkig van af zonder letsel. Donderdag had te Rousselare de bur gerlijke begraving plaats van den gewezen verkooper van het Laatlte Nieuws. Der gelijk feit werd in geen 30 jaar van hier te Rousselare meer gezien. Een socialist van Meenen sprak op het kerkhof eene lijkrede uit vol afschuwelijk heden tegen onzen Godsdienst. Ten teeken van verzet tegen de woorden van den spre ker, verlieten veel nieuwsgierigen de plaats. Zaterdag avond om 8 1/2 uren, is er aan de statie van Wygmael een vreeselijk ongeluk gebeurd. Dokter Smets, van Wil- sele, was op weg met zijn span en moest over den ijzerenweg Daar de bareel niet gesloten was en men dus niets gevaarlijks vreesde, reed de knecht maar even rap voort. Doch, aan den barreel gekomen, zag men een trein in aantocht. Niet op tijd kunnende inhouden greep eene botsing plaats Het rijtuig was verbrijzeld en het paard zoo zeer gekwetst dat het moe6t af gemaakt worden. De dokter werd in twee gesneden. De knecht is zwaar gekwetst en heeft twee ribben gebroken. Dokter Smets was nog een jongman van in de 30. Guillaume H., verblijvende bij zijne ouders te Bressoux,wilde ondanks het han gende echtscheidingsproces, eene verzoe ning bewerken met zijne vrouw, Alice W. die in de rue Surlct een klein restaurant houdt. Hij kwam vrijdag avond ten harent en deed voorstellen tot herneming van het ge meenschappelijk leven. Daar zij weigerde, dreigde hij hun tweede dochterke ;het eerste is d^odï mee te nemen. Dit deed een hevigen twist ontstaan, onder welken A. een kleinen revolver te voorschijn haalde en zijne vrouw een kogel in de lieresens schoot. Zij viel dood neer. De policie snelde toe en hield den moor denaar op de plaats zelf aan Het slachtoffer was 30 jaar oud. Zondag avond was de gemeente Aren- donck voor de eerste maal met electriek licht verlicht De fanfarenmaatschappij De Arend, deed te dezer gelegenheid eenen optocht door het dorp, en de nieuwe ver lichting werd feestelijk gevierd. Ongeluk kiglijk is het feest door eenen droeven morgend opgevolgd. Inderdaad, des nachts berstte er brand uit op het gehucht De Berendonck tusschen de gemeente en Rethy gelegen. Het vuur nam spoedig eene groote uitgebreidheid, zoodat weldra vijf huizen met aanhoorigheden in lichtlaaie vlam stonden. De pompiers kwamen spoe dig ter plaats gesneld, doch zij vermochten niets tegen het vernielend element Er is schier niets kunnen gered worden. De vijf woningen zijn geheel in asch gelegd. De oorzaak der ramp is onbekend. Alles was verzekerd De woningen waren bewoond door landbouwers Peetere, K. Weynants, de Wed* Goris, J. Lenaerts en W. Knaeps. De drie laatsten bewoonden hunnen eigen dom. Ongelukkiglijk zal de ramp denkelijk een menschenleven kosten. Toen de schuur van den landbouwer Peetere in lichtlaaie vlam stond, zag men eensklaps een per soon in 't brandend gebouw het was de zoon Max. De jongen werd uit de schuur gered, doch hij had erge brandwonden be komen vooral aan de beenen Hij werd naar het gasthuis gebracht, waar hij 's morgens nog de Laatste HH. Sacramenten ontving. De echtgenooten Moucher, van Bies- mérée, te Dinant, hadden een nieuw huis gebouwd en, om het goed te laten drogen, deden zij nacht en dag de stoof branden. De vrouw werd ziek en de dokter bevool dat men in hare kamer bestendig dezelfde temperatuur moest houden. Daarom plaat sten de echtgenooten hun bed in de keuken, waar de bestendig brandende stoof stond. Donderdag zagen de geburen dat het huis gesloten bleef. De vader van Moucher klop te op de deur en de man kwam opendoen. Doch op hetzelfde oogenblik viel hij bewus teloos neer. De vrouw lag reeds dood te bed. De man is gevaarlijk ziek. De overle dene was slechts 30 jaar en moeder van twee kinderen. De arme sukkelaars van werkstakers van de mijn Hasard (Luik), die, ten getale van 250, te voet naar Charleroi reizen, om daar deel te nemen aan een referendum en zich, zoo het lukt, daar voor goed te vesti gen, hebben den nacht van Zondag op Maandag te Auvelais, provincie Namen, doorgebracht. Zij waren door den afgelegden weg en het slecht weer zoo zeer afgemat, dat zij hunne laatste dagmarche' naar Charleroi uitstelden. Zij hadden gelogeerd, deels in het Mai- son du Peuple op strooi, gewikkeld in de deken, die zij, op de reis om het lijf gerold droegen, deels bij de inwoners. Zij zijn vergezeld van een tiental vrou wen. Hunne kinderen hebben zij te Ver- viers in bewaring gelaten. Gedurende hunne rust te Auvelais, heb ben zij, in groepen van tien, de gemeente en den omtrek doorloopen, om liedjes te verkoopen en geld in te zamelen, ten voor- deele hunner onderstandskas. Des avonds hielden zij bal in het «Maison du Peuple». Te La Louvière is een juweelenwin kel leeg gestolen. De dieven die de vitrien hadden opengebroken hebben voor meer dan 6000 fr. weerde meegenomen. De eigenaar heeft revolverschaten gelost, maar denkelijk zonder iemand te treffen. Het bedrag der ontvreemdingen, door den kassier Müller geoleegd op de bank, bedraagt een millioen mark Men denkt dat hij zich in den vreemde verbergt. Uit Speyer wordt gemeld Müller poogde bij eene Parijzer bank depositos ten beloope van 180,000 mark van de hand te doen voor 100,000 mark. De bank kreeg vermoedens en verwittigde hier de Gewerbebank. De Parijsche policie zoekt ieverig naar Müller. Donderdag heeft te Parijs in de Folies- Bergère de opsluiting plaats gehad van Giuseppe Sacco die zal trachten 50 dagen zonder eten te blijven. Na zijn laatste maaltijd genomen te heb ben dat hem in 't openbaar opgediend werd, is Sacco in een klein huisje gegaan waar van de opening met eene spiegelruit toege- zegeld werdEr werd op voorhand besta- tigd dat Sacco hoegenaamd geene eetwaren bij zich had en niets anders te drinken had dan 250 flesschen Evian's water. Een verslag der opsluiting werd door de tegenwoordig zijnde geneesheeren opgesteld en onderteekend Giuseppe Sacco mag op elk uur van den dag en den nacht bezocht worden en hij heeft eene som van 10,000 fr. nedergelegd voor die het minste bedrog gedurende den loop der proefneming kan aanduiden. Geen pastoors. Havas seint uit Grenoble, dat in 20 parochies van het departement de pastoors opgeschorst zyn wegens onvoldoendheid van hulpmiddelen of wegens gebrek aan beschikbare geeste lijken. Het is mogelijk dat dergelijke maat regelen nog voor vijf andere gemeenten zullen genomen worden, wegens geschil tusschen de maires en de diocesane over heid voor het huren der pastorijen. De dokwerkers zijn in werkstaking te Nantes op de Loire. Vrijdag avond had er eene meeting plaats in de werkbeurs. In den namiddag waren reeds moeilijk heden ontstaan tusschen de policie en de werkstakers. Bij het verlaten der Werkbeurs had eene botsing plaats. De werkslakers wierpen met steen- brokken. De gendarmen hebben de menigte be stormd een schot werd gelost, een per soon werd gedood een 40 tal anderen werden gekwetst door sabelhouwen, enz. Een der gekwetste werkstakers is over leden in het hospitaal, zoodat er thans twee slachtoffers zijn. Een ander gekwetste werkstaker verkeert in doodsgevaar. In het Vatikaan. Naar uit Rome bericht wordt heeft er Zondag bij de ont vangsten in het Vatikaan een treurig inci dent plaats gehad. Op 't oogenblik dat de II. Vader de bezoekers begon te ontvangen, is eene oude dame, Magdalena Castrigani, die vergezeld was van haar man en hare dochter, plotseling gestorven aan eene ge raaktheid. Er volgde zooals men wel den ken kan een roerend tooneel dat levendigen indruk maakte op den Paus. Het lijk is in het Vatikaan gebleven tot 's avonds en dan naar de parochiekerk van het Borgo gebracht. Woensdag is in New York eene vrouw overleden, die den aanzienlijken ouderdom van 114 jaar bereikte. Haar vader was 118 jaar oud geworden toen hij stierf en begra ven werd naast zijne vrouw, die het tiende kruisje slechts een jaar overleefde. Haar baby stierf twee jaren geleden, in den gezegenden ouderdom van 83 jaar. Zij was eene Hongaarsche, en kwam slechts 15 jaar geleden naar Amerika. In Canada is de honderdste verjaardag gevierd van Mrs. Osier, en het merkwaar dige van dit feeBt is, dat zij de moeder is van den befaamden professor, die de theorie verkondigde, dat de mensch na zijn zestig ste jaar tot niets meer in staat is. Zijn moeder is het levend bewijs der onwaar heid van zijn stelling. Een zwaar verlies. Te Chicago overleed over eene dagen een zekere Mrs. Rosena Mauer, oud 54 jaar, die 521 pond woog. Hare lijkkist, 37 duim breed, 40 duim hoog en 6 voet 5 duim lang, moest met een derk in het graf worden neergela ten. Bij vetmindering van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING LANDBOUWALEM, 2 8choone Trekkoeien, Hooi, Strooi, MEST, ENZ., te Oordegem, Stichelendries. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal op Donderdag 11 April tgoj, om een ure nanoen, binnen de gemeente Oordegem, wijk Stichelen- drias, in het openbaar verkoopen i" Ten hove van den heer Engelbert Van Lan- genhove A. Huismeubels, zooals Tafels, Stoelen, Ban ken, enz. B. Tweeschoone goede Trekkoeien, Koeiga- reelen, allerhande Boerenalem, eene groote hoe veelheid Mest, Hooi, Strooi en meer andere voor werpen. 1o Ten hove van den heer Vital Van dar Hay- den Een Wagen, vierduimer, Dortch- en Kernma- chien an verder ander Boerenalem. De verkooping geschiedt op gewone voorwaar den en Ujd van betaling mits stellende goede ea gekende borg.

De Denderbode | 1907 | | pagina 2