Zondag 24 Maart 1907 5 centiemen per nummer 379le Jaar .">953 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN. EIGENDOM VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Militaire Vraagstuk. DE GOUDKUIL Hoe de Gasthuisnonnen roode onbeschofterikken. Ditjes en datjes. DE DENDERBODE. Pit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- keaing van den volgendon dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post vertonden 6 frank 's jaars, fr. 3-26 voor zes mtianden fr. 1-76 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschiijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schaldenaar. Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N' 31, en in alle Postkantoren des Lands. CHIQUE BUUH. Per drukregel. Gewone 16 centiemenReklamen fr. 1-00Vonnissen op 3** bladzijde 60 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in dan voormiddag. Voor de adverteutiên uit vreemde landen zich te weuden ten bureele vaa dit blad. Aalst, «3 Illaart 19Ü7. Sedert eenigen tijd scheen het als of onze militaristen liet militaire vraag stuk zoo wat op het achterplan hadden geschoven immers de blauwe en roode organen zwegen er over... Waarom Dachten zy wellicht dat het geraadzaam was over eene kwestie te zwijgen waarover hunne partijgenoo- ten zoo zeer verdeeld zijn Doch nu dezer laatsle dagen werd de kwestie der militaire hervormingen opnieuw ter spraak gebracht door de liberale organen. Wat mag hun doelwit zijn Denken ze wellicht het oogenblik best geschikt om eene oplossing voor te stellen Wel mogelijk immers de kamer- kiezingeu zyn achter den rug en de aanst. kiezingen nog verre verwijderd... Er beslaat dus min gevaar voor hunne partij de militaire hervormingen op te werpen aan do welke de overgroote meerderheid der bevolking zoo vijandig is. Eenige liberale organen en bijzonder lijk L'Indèpendance i en La Der- nière Heure voeren eenen veldtocht voor den algemeenen dienstplicht of bet alleman Soldaat. Maar wat beoogen zij Zou hunne veldtocht soms niet tot doel hebben hunne zienswijze te doen bijtreden door hunne partijgenoolen die wel den ver plichtenden militairen dienst willen, het iedereen soldaat voor zijn lot, maar het alleman soldaat verwerpen Waarlijk men moet verstokte milita rist zijn om zonder omzien het all- man soldaat voor te staan, zonder zich le bekreunen met de vijandschap die onze bevolkingen luidruchtig lalen blijken, zonder rekening te houden der lasten die er de gevolgen zouden van zyn. De gevolgen Een half miljoen manschappen zouden onder de wapens gebracht worden de begrooting van oorlog zou voor het minst verdrijdubbelen duizenden jongelingen zouden aan het werkhuis, aan den veldarbeid, aan de studie ontrukt worden duizenden jongelingen zouden hunne toekomst gebroken zien.... Men denke toch niet dat wij, Belgen, die aanzienlijke verzwaringen der mili taire lasten zonder krachtdadig protest zouden aanvoerden. Neen, voorwaar? Aan wie zal men ook kunnen wijsma ken dat het onzijdige België een leger van 500,000 manschappen hoeft te be zitten om zijne onafhankelijkheid te ver dedigen VAN J. II. ULTCllLXtüOlV. 6* Vervolg. Dat was eene vreemde manier van op reis te gaan. Met mijne berichten, waarvan voor altijd het wel of het wee van onze familie kon afhangen, lag ik daar, met hoofd en schouders in een vat, de hielen omhoog, en weinig ruimte tusschen mijn gezicht en de eikenhouten duigen ik, die zoo hard ik kon, had moeten naar huis lbo- pen, werd op gepikt en naar 't schip van den vijand gebracht. Wat kon ik beginnen, tusschen de vier mannen Welke kans had ik om te ont snappen Had ik mij ongemerkt kunnen omkeeren, dan had ik den sprong gewaagd maar in dezen staat moest ik bij de minste beweging gerucht maken, en dan viel ik zeker iri de handen van hen, aan wie ik wilde ontkomen. En toch was de inzet een halfmil- lioen veel te groot om lang werkeloos te blijven. Hoe het ook ging, ik moest weer bij mijn vader zijn, eer het laat was. Als de zaken waarlijk zoo slecht staan, had. hij gezegd, moeten wij dezep nacht nog naar zee. Hoe lang zou België als een onafhan kelijke Staat bestaan zonder waarborg der groote Mogendheden Neen. nooit zal het overdrevene mili tarism de gunst der Belgen verwerven immers onophoudend, bij elke gelegen heid, laten ze luidruchtig hoorén dat zij liet verstooten. Wat de overgroote meerderheid des volks verlangt en dit verlangen werd meermaals uitgedrukt, namelijk, dat ons leger zou worden ingericht tot het strenge noodzakelijke om aan de ver- eiscliten van 's lands veiligheid lo be antwoorden zonder aanzienlijke geld- uitgaven te veroorzaken. Onze liberale tegenstrevers weten zoo wel dan wij dat ons volk vijandig is aan overdreven militaire gelduitgaven Immers zagen wij niet in den laatsten kiesstrijd do liberalen de zoogezegde overdreven militaire uitgaven van het calholiek Ministerie als een wapen ge bruikten om de kiezers naar hun kamp te lokken Zij beloofden dat ze zuiniger zouden zijn, zij, de liberalen, de ver stokte militaristen, die alle man naar de kazerne witten slepen Maar de kiezers begrepen die liberale volksfoppery en huichelarij en zonden de liberalen naar de maan antwoorden uan Onder den titel o Een antwoord lezen wij het volgende in het liberale Journal des Débats Dezer dagen toen M. Georges Berry de regeering had ondervraagd over de pokken epidemie te Duinkerken en M. Clcmcnceaude onvoorzichtigheid beging van te zeggen, dat een der aangetaste mannen door eene non was verpleegd, onderbrak een denker der uiterste lin kerzij hem met de volgende diepzinnige overweging Het was voldoende dat 1IIJ DOOR EENE NON WERD VERPLEEGD OM VERGIFTIGD TE ZIJN. Iedereen had het gehoord de uit drukking verscheen echter niet in liet Journal officiel. De vrienden van den edelman, welke zicli door deze schitte rende rede had onderscheiden, hadden hem doen verslaan, hoeveel moeite dat ook kostte, dat hy een beetje te ver was gegaan. Vandaag vernemen wij dat, de be smelting nieuwe slachtoffers gemaakt heeft, de wereldlijke verpleegsters wei gerden ze te lijken, waarop twee non nen HET WERK KWAMEN VERRICHTEN het koste hare dood Verjaagd van de sponde der zieken door de wellen, die de burgerlyke maat schappij beschermen, waren zij er van zelf teruggekeerd loen het gevaar te groot was voor de gewone verplegers zij lieten er haar loven bij. dat zij op voorhand hadden geofferd aan het ideaal En nu stonden de zaken nog slechter dan hij gedacht had want onze mededin gers naar fortuin, behoefden slechts het anker te lichten, terwijl ik, de eenige die den kapitein van het dreigende gevaar kon waarschuwen, gevangen zat als eene muis in de val. Opeens dacht ik aan de brik. Ha de brik Als ik maar eenmaal op de brik ben, dan moogt ge mij gerust eene domme landkrab noemen, als ik niet in de duisternis van den nacht en in de verwar ring van het vertrek, over boord spring, zonder dat iemand er iets van bemerkt. Dit was mijn vaste plan, dat nog aanlok- kender werd door het gevaar dat er in ieder geval aan verbonden was. Het kwam mij veel erger voor, dat daar door ons eigen onder zeil gaan zoolang moest uitgesteld worden. Toch was het in ieder geval beter, dan eene lange reis op een verkeerd schip, want ik begreep wel, dat, indien men mij ontdekte, het met mijn vrijheid uit zou wezen. Ik wist te veel van hunne planner, en zij zouden mij zeker niet loslaten, eer de Goudkuil ledig was. Een gevangene dus misschien nog erger Ik trok mijne beenen in, maakte het mij zoo gemakkelijk als ik maar kon en wachtte den tijd tot handelen zoo geduldig moge lijk af. Er was geen maan, en de sterren door dat zij in het diepste van haar zeiven omdragen. Dat was haar antwoord aan M. De- jeanle. 't Is waarschijnlijk dat hel hem zal doen lachen. Door. legen 15000 fr. de zaak der volksopbeuring te verdedi gen, bij middel van oerafflnerden pa penhaat, is hij overtuigd aan 't volk al gegeven te hebben, wat hij 't verschul digd was. En zijne opvatiing dor opof fering gaal, gelukkig voor hem, zoover niet als die der nonnen van S'-Brieuc. Goed geantwoord hier in België maken onze liberale bladen het Journal des Débats wel eens uit voor een cleri- kaal blad; wij meenen echter dat al wie eerbied voor de vrouwen, al wie eerbied voor de opoffering koestert, het gedacht zal deelen van het blad over deschoelie- streek van M. Dejeante. BELGISCHE BEDEVAART naar O. L. V. van Lourdes en naar het Heilig Hart van Moutm rire te Parijs, van den 14 tot den 22 Mei 1907, met stilstand te Bordeaux don 16 Mei, bijwonen der Mis, bezoek der Kerken en gebouwen. ingericht door de Cath. Vereeniging, onder de geestelijke leiding van den E. H. Büelbns, Pastoor van liet H. Hert, Notenlaarstraat, Brussel. VERTREK uit Bergen en Charleroi tegen middag, uit Brussel, Gent, in den voormiddag den 14 Mei. Verblijf te Pa rijs. Den 15 Mei om 8 ure Mis in de kerk van O. L. Vrouw der Overwinnin gen om 10 ure. Mis met Sermoen in de Basiliek van het Heilig Hart te Mont martre bezoek van de Cathedraal. - Vertrek uit Parijs (Statie van Auster- litzj rond den avoud. Aankomst te Bor deaux den 16 Mei om 5 ure 's morgens Vertrek om 11 ure. Aankomst te Lour des rond 7 ure 's avonds. Vereeniging aan de Grot voor de aankondiging der godsdienstige oefeningen. TERUGKOMST Vertrek uit Lour des, den 21 Mei 's morgens, om den 22 Mei rond den middag in België aan te komen. Prijzen der reiskaarten. Van Brussel 1' kl. 149 fr.2" kl. 97 fr 3S kl. 65 fr. Van Gent 1« kl. 151 fr. 2' kl. 99 fr. 3' kl. 66 fr. In deze prijzen zijn begrepen de bij voegsels voor de stilstanden te Parijs en le Bordeaux en de bijkosten voor de Belgische doorloopende wagons. Op aanvraag der deelnemers zullen wij ons gelasten met de verblijfkosten, aan de volgende voorwaarden le kl. 100 fr. 2" kl. 75 fr. 3' kl. 60 fr. Mits 0,50 fr. bij de inschrijving te voegen ontvangen de bedevaarders de eenen dunnen riviermist overdekt gaven slechts een flauw licht. Naar het mij voorkwam, zou het onge veer elf uren zijn. Het dorp was reeds in de rustdoch toen wij door de ledige straten ratelden en de huizen aan weerskanten een doffe echo teruggaven in de stilte vah den nacht, haalden wij de mannen in, die vóór ons de schuur verlaten hadden, en nu ste vig doorstapten. Er werd geen woord gewisseld mis schien waren zij wel boos om Lea's begee- righeid. Verder ontmoetten wij niemand alleen een hond die verdwaald was en be gon te huilen, doch spoedig maakte dat hij weg kwam. OpeenB in de nabijheid van de dwarswe gen, hoorden wij op eenen afstand voor ons hoefslagen, eerst dof, maar toen scherper, boven het ratelen van onze wielen uit. Houd eens even stil, broer Abe, riep Lea, opstaande om te luisteren. Dat is, geloof ik, de oude Tinker mijn hart klopte van blijdschap die naar de Punt rijdt Wacht even, totdat wij zien, of hij den hoek omslaat. Ho zeide Abe, de teugels inhoudend. De hoefslagen kwamen steeds naderbij doch aan den hoek Bloegen zij links af, en zonder wachten of aarzelen de ruiter had zeker den wagen niet opgemerkt klonken zij nu op het pad langs de rivier, terwijl zij hoe langer hoe flauwer werden. Hij rijdt vreeselyk hard, merkte Abe Vade mecum der Bedevaart van O. L. Vrouw van Lourdes, gebedenboek in houdende al de geboden en gezangen der Bedevaarten, de Mis van Dumonten de manier om de II. Mis te dienen. De deelnemers aan de Bedevaart wen den zich tot den Eerw. Heer Buelkns, Pastoor, Notenlaarstraat, 14, Brussel, en aan M. Alfred Francois. Noordlaan, 45, Brussel, of tot het volgende adres M. Clement Van de Putte, Uitgever van Dk Denderbode, te Aalst. Gij zult de rood» vlag volgen of niets meer zijn, riep Anseele eens, na een banket tot de liberalen. En de liberalen volgen gewillig de roode vlag. Te Oostende heeft de heer Everaerts, schrijver der liberale maatschappij Help u zelve, verklaard, in naam der Libe rale Wacht, zich aan te sluiten by het algemeen stemrecht. De hoofdopsteller van den Echo d'Os- tende zegde nog uitdrukkelijker Ik spreek, uiet in den naam van i) dat vermolmde deel der liberale par it tij, dat eerder vijandig is aan de socia- listen, maar wel in naam der progres sisten en der .liberale) JonqeWaciiten. i Als warm voorstaander der gedachten van citoyen Fischer, beloof ik met mijne vrienden uit alle krachten aan de zegepraal dier gedachten te wer- ken. Hewelvolgen zij niet voorbeeldig de roode vlag GODSDIENSTHAT RS. Onze hedendaagsche liberalen zyn in overgroote meerderheid helsche gods. diensthaters.... Het is onbetwistbaar in tegenwoordigheid der duizenden be wijzen die zijn geleverd geworden. Nog een bewijs te meer willen wij er bijvoegen Eenige dagen geleden had te Elsene een banquet plaats tereerevan M.Cocq, liberale schepen.Daar zegdeM.Hymans, leider der Belgische liberalen M. Cocq is de man die het best Al de LIBERALE gedachten verpersoonlijkt. Bijgevolg is die menheer Cocq, een liberaal, lijk er gten dertien m een dozijn te vinden zijn. Welnu, welk is het gedacht van dien echten liberaal over den Godsdienst Hij heeft het gezegd op het vrjjmetse- laarscongres te Parijs De vrijmetselaar beschouwt den godsdienst als een kwaad en bijgevolg moet hij hem eerst in zich zelven bekampen, hem uit zijn gewetenuit zyrie hersenen, uit zijn geheugen r u k k e n iudieu het godsdienstig geweest is, herinaken en daarcboven in den zelfden zin op zijne vrouw en op zijne kinde- ren werken. Wij nemen de hin- deren aan der vrijmetselaars die zich verplichten ze buiten allen gods- op hij rijdt alsof hij iets gehoord heeft. Zoudt gij denken dat die meid gebabbeld heeft Wie Melissy riep Lea. Kom, dat is onmogelijk. De jonge Tinker heeft haar sinds gisteren avond niet gesproken, en waar zij nu is, kan zij niet babbelen Ofschoon de naam van Melissy mij aan genaam in de ooren klonk, moet ik beken nen, dat ik nauwelijks lette op hetgeen er gezegd werd, want mijne gedachten waren geheel vervuld van de zwakker wordende hoefslagen. Nooit heeft paardengetrappel iemand betere tijding gebracht. Den hemel zij dank Vader had mijne terugkomst niet afgewacht. Misschien ver moedde hij wel iets van de waarheid, en nu waB hij reeds op weg naar de Punt, waar zijn scheepsvolk woonde en zijn schoe ner lag waarschijnlijk met de bedoeling de schurken voor te zijn, die zijn ondergang beslist hadden. Als hij maar een uur had om zijne ma trozen bijeen te roepen, want als het schip in de haven lag was het opzicht toever trouwd aan een knaap dan kon hij, zoo- dra het getij veranderde, het anker lichten en langs de kust wegzeilen, terwijl de vijan delijke brik langzaam door het moerassige land kronkelde, van de werf waar het nu lag naar de open zee moest varen. Het ankerlichten en weg Mijn hart sprong op van blijdschap bij die gedachte en de duigen van het vat schenen mij steeds I dienst op te brengen. Als venerabel der loge Union et Progrés vraag ik aan ieder gehuwde die in de loge wil komen of hy zich verplicht,vrouw en kinderen tot de vrijdenkersgedach- ten over te halen, of hij zijne kinderen huilen allen godsdienst opvoedt en ik eisch verplichtingen voor de toekomst. 't Is alzóo dat wij er zullen toe komen den godsdienst uit de maat- schappij te rukken. Dat is die fameuze vent, die, volgens M. Hymans hetbeslALde liberale ge dachten verpersoonlijkt. TOEVAL OF DE VINGER GODS In de kapel van de Tliere- sianen te Rijsel, hadden de vrijmetselaars een feest ingericht. Tijdens dat duivels- feest heeft een kerel de beenen afge stampt van een kruisbeeld, dat daar boven het tabernakel gebleven was. Weinige dagen daarna werden den vry metselaar, die dat gedaan had., de Iwee beenen afgereden in de statie van Hazebroek, op betrekkelijk korten af stand van de plaats waar hij de heilig schennis bedreven had Hij is aan de gevolgen zijner wonden overleden. LEEPE MAF. De school- pedant die ook al iets neerkribbolt voor 't orgaan der VIJF EZELS zegt dat De Denderbode van groole forco is omdat hij schreef dat leep slim wil zeggen en Maf lafaard beteekent. 't Zal zeker wel de school pedant zyn die van groote force is om zyne dwaas heid te bewijzen.- -n n. m It. Had die liberale neuswijs zich de moeite gegeven het woordenboek J. Kramers te raadplegen dan zou hij op bladzijde 730 kunnen lezen hebben n (en parlant <Chommes) lache, mou (molle) las (loom) vadsig.) '1 Is een maffe kerel, c'est un lache MaQ», n dimin qui ne s'emploie que dans la loc. fam Iemand voor T maQe houden, se mo- QUER. SE DIVKRTIR, SE JOUEK DE QUEL- qu'un, mistifier qn. Voor 't mafje loopen, s*-rvir de jouet aux autres, ètre un objet de risée aux autres. Ehwel, groote geleerde schoolpedant, laat nu aan uwen vriend uit Mijlbeek weten, dat hij voor onze bijna ganscho bevolking Voor 't mafje loopt IK heb de twijfels gekend van de tegenwoordige eeuw, maar gansch myn leven heelt mij overtuigd, dat er maar rust is voor hert en voor geest, in het geloof der Kerk en onder haar ge zag. Indien ik eenigen prijs hecht aan my no lange studiën, 't is dat zy mij recht geven, al dozen te smeoken. welke ik bemin, getrouw te blijven aan eenen godsdienst waarin ik het licht en de vrede gevonden bob. Mijn opperste gebed aan mijne vrouw, aan mijn kind, aan mijne broeders en zusters, aan al deze die uit hen zullen geboren worden, 't is van le volherdcn in hel geloof, spijts de vernederingen, de verergenissen, de afvallingen, waar zij getuigen van zullen zijn. Frédéric Ozanam. al enger te omsluiten, totdat Lea mijne hoop weer vernietigde. De kapitein gaat zeker de matrozen wekken, zegde hij. Nu, ik denk niet dat hij hen 't huis zal vinden. Zet het paard dus wat aan, broer Abe. Hij lachte op zijn hatelijke manier en de anderen lachten mêe, als menschen, die de grap begrepen. Het eenige wat ik er van kon maken, was, dat er, naar ik vreesde, met de manschappen van mijn vader iets gebeurd was. Zouden zij omgekocht zijn Ik was zeer ongerust. Was ik maar op het dek van de brik, vóór dien tijd viel er toch aan geen vluch ten te denken, dan kon ik eene poging aan wenden om mijne vrijheid te herwinnen en dit raadsel op te lossen. Ik leed zedelijk meer dan lichamelijk. De holle klank van hoefslagen op houten planken, riep mij ein delijk weer tot de waarheid terug de tijd tot handelen was gekomen. Wij waren op de werf, en toen de wagen stil hield, hoor de ik onder mij en aan beide kanten het gedruisch van den vloed Beau Billy, Daddy Mullins en Abe Der- rik sprongen van den wagen, de laatste greep het peerd en plaatste het voertuig aan 't einde van den bouwvalligen steiger, waar de brik lag. De wagen werd zoolang achteruit ge- stooten, totdat dc achterwielen den afsluit boom raakten. Lea was tot nu toe blijvep zitten, doch stond nu op en riep 1%'OG DE GASUWEHTIE. - Om den donder nu hebben onze liberale controleurs het gevonden Gevonden ja, ja, gevonden ?f?! Weet ge waarom de Gemeenteraad van Aalst de vergunning der openbare verlichting heeft toegestaan aan eene vreemde maatschappij Oh dat zult ge nog in geen jaar kun nen raden... Neen, waarom dan Omdat deze vreemde maatschappij een clerikaal Bestuur heeft en hel dus eenvoudig een werk is van clerikali- seeringvan clerikalisee- ring Och, moeier, onze pap En de Gemeenteraad van Mechelen die de vergunning aan de zelfde maat schappij heeft toegestaan heeft nog op schandaliger wijze gehandeld... Wat gaan onze liberale contróleurs nu uitkramen over de Gemeenteraden van St-Nicolaas, üendermonde, Brugge, Ieperen, Kortrijk, Thielt, Diksmuide en meer andere steden, waar de vergun ning is toegestaan aan die zelfde maat schappij Ook zeker Al clorikaliseering Overigens al dc Gemeenteraadsleden des lands die in zake van openbare ver lichting oordeelen gelijk onze Aalster- sche catholieko Gemeenteraad sleden er over geoordeeld hebben, zijn inde oogen onzer liberale controleurs, uilen, kwi bussen. dom hooiden die de opperste be langen hunner stad verwaarloosd, mis kend en opgeofferd hebben... Tothieitoe vergenoegden zich Men heer Jef en Staafke Van Der Balken, de les te spellen aan hunne Aalslersche colleges van den Gemeenteraad, maar nu drijven zij de verwaandheid zoo verre van ze ook aan de Gemeenteraads leden van andere steden voor te zeggen. 't Is waarlijk te betreuren (voor hen toch) dat de talenten van onze feniksen der Dendervallei zoo deerlijk miskend worden... Ja, waarlijk te betreuren is het dat, men den raad niet volgen wil van die groote genies die met 250 duizend frank te besleden aan een oud ontoereikend gasfabriek jaarlijks 100 duizend frank zouden winnen... Wat zegt ge daarvan, Aalstenaars, Medeburgers Staat gij niet in bewon dering voor die glinsterende lichtstralen welke U van uit Lebbeke zijn komen beschijnen Vroeger jaren knielden de liberale bestuurders voorde wetenschap en on dervinding van maconnieke lichtstralen en nu heden kunnen zo hunnen Men heer Jef van Lebbeke, als een ander genie, niet hoog genoeg verheffen en bewierrooken, 't is om er door te ver stikken... Maar wat wil men toch Voor het vel en voor het smeer, Lekt de schoolpedant, den handeleer. Heidaar Help mij om dat vat aan boord te krijgen. Er liepen menschen op bloote voeten over het dek en eenige oogenblikken daama klonk een 6chor Opgelet Een touw, met vaste hand geworpen, kwam in den wagen terecht. Derrick sloeg het rond het vat en maakte het vast. In een oogenblik was alles gereed. Kom hier, Billy, riep Derrick, en help het vat lichten. Vooruit maar I De takels kraakten en met een paar ruk ken was het vat uit den wagen, maar door mijn gewicht hing het aan de eene zijde over. Vieren riep Derrick tegen den zwar te en sprong op het vat, terwijl hij zich asn het hijschtouw vastgreep. Door zijne zwaarte hield hij mij in evenwicht, het vat hing nu recht, tot mijn groote verlichting, want nu bevond ik'mij in eene zittende houding, met den rug tegen den bodem van het vat en de voeten in de vrije lucht. Billy vierde het touw, en met snelle vaart slingerden wij uit den wagen en van de werf. Een zwart netwerk van tuigage ging langs mij heen, en daar hingen wij. Zakken schreeuwde Derrick boven inijn hoofd, en snel gingen wij naar bene den. Nog vijf seconden, dacht ik ver heugd, dan ben ik op het dek Dan over boord, en...» (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1907 | | pagina 1