Zondagrust. Kerk van S'-Martinus. Stad Aalsl.-YVerkbeurs AELST. Allerhande nieuws. DE HOEST hoe erg„hij °°,k Tegen 't schij t of afloop Merltlprijzen. Hopmerkten. S A N A Huis te huren behuisde HOFSTEDE, GAAN WIJ morgen naar 't Gast huis I Zoo vraagt Groene Pie... En hy antwoordt: - Neen,aangezien de ingang verboden is aan al wie daar geen fa- miliein heeft... Dit verbod moest Groene Pik ook acht dagen te voren kennen, aangezien het voorkomt in 't reglement van 1898 't welk hem werd gezonden. Hy wist dus dat hij 'treglement moed willig zou overtreden... Waarom trok hij er dus henen Was het uit medelyden voor de zie ken, om een werk van bermhartigheid uit te oefenen Neen. 't was slechts politieke bere kening immers de centen en de appel- cienen die hij aan zieken gaf. legen 't verbod in, bswyzen het onbetwist baar... Maar zou Groene Pib soms niet zyn thuis gebleven uit vrees van het Salon- Pierre P 4*4 llukker» Uakkera De liberalen by het naderen der ge- meentekiezing stellen zich voor als de voorstaanders uwer belangen. Ze wiilen U doen gelooven dat de bakkerij De Welkom Achterstraat, eene politieke instelling is even als de bakkery «Hand aan Hand der socialisten. Soms dry ven zy het zoo verre te durven beweren dat hooge ambtenaars van de eerst ge melde bakkery de inrichters en aandeel houder of actionnarissen zijn. Nu, dit strijdt tegen de waarheid, om niet te zeggen, 't is gelogen.... De W elkom - is eene private onder neming door werklieden gesticht en om er zich van te overluigeu hoeft men slechts de statuten te raadplegen door 't Staatsblad afgekondigd. 't Is dus logentaal door de liberalen uit politiek belang, in de wereld ver spreid. Bakkers I Bakkers 1 hebt ge nooit van uwe ouders ol grootouders niet ver nomen hoe toegenegen het gevallen libe raal bestuur de bakkers was. Die libe rale bestierders van dien tijd hadden den pegel uitgevonden om de bakkers den duivel aan te doen... En die hate lijke broodpegel hielden de liberalen in voege ondanks de aanhoudende klachten over zyne schreeuwende onrechtveer- digheid. Die broodpegel was een wapen in de handen der liberalen waarmeê zij de catholieke bakkers dwongen voor de liberalen te stemmen... Wee u, bakker, indien gij weigeren mocht, den geteekenden stembrief ge dwee aan te nemen dien de Policie u opdrong... Er verliep geen drij dagen of de Poli cie stond in den bakkerswinkel... Een brood werd jgenomen en soms eenige grammen lichter dan een kilogram be vonden en dan... proces verbaal Die handelwijze was zoo hatelyk, zoo willekeurig, zoo onrechtveerdig dat ze bijna algemeen werd gelaakt.... Ook was het ten jare 1866 grootelijks te dan ken aan de verdrukte bakkers dat de gehate liberale kliek, die danste ly k twee of dry francmagons schuifelden, van ons stadshuis werd weggeborsteld onder 't gezang van Pegel af Pegel et 1! Pegel af lil Geheelde kliek moet er af 111! Dat is eene bladzijde uit de politieke geschiedenis onzer Stad Aalst, feiten verhalende die eens moeten herinnerd worden opdat de jongeren over de libe rale dwinglandy zouden kunnen oor- deelen De ware wysheid is goedaardig en verdraagzaam slechts de huiche larij is streng en onverzoenlyk. 4 4 't Is waarlijk een onge meen iets te zien hoe de scbrijvelaars van 't orgaan der Vijf ezels onze vyf liberale controleurs bewierrooken... En zonder eenige vrees slingeren ze het wierookvat rond hun hoofd.. Maar zoo lang gaat de kan te water lot ze einde lijk breekt en zoo ook hebben de bewier- rookers. in huunen overdreven drift, het vat tegen den neus onzer liberale controleurs geslingerd en hen in eei postuur gebracht dal ze hougst bela chelijk maakt in de oogen van al wie hun doen en laten in onze Gemeenteraad heeft nagegaan. Onze controleurs, zeggen ze, hebben hunne plicht gekweten.... Hunne tegenwoordigheid heeft een hinderpaal gesteld aan alle misbruiken Zy hebben hunne plicht gekweten !?f! Vooreerst nooit woonden zij de zit tingen der Sectiën bij en verschenen alleen ter openbare zittingen.... En wat deden ze dan I... Ze maakten parade voor de klakkers, die ze hadden opge roepen, ze verkochten zeeverin paks- kens, kraamden onzin op onziu uit. om cm eindelyk dan toch te moeten beken nen dat de begrootingen en rekening der Stad voor hen zoo duister en onbe grijpelijk waren als den Bijbel... En verder dat nog, dat ze, na drij jaren, in den Raad te hebben gezeteld nog niet wisten dat er een volledig of uitgebreid verslag der zittingen bestond. Ziedaar 't bewijs hoe onze liberale controleurs de stadsbelangen behertigd hebben... 't Staat onder O En nu Hünno tegenwoordigheid heelt een hinderpaal geweest aan alle misbruiken. Misbruiken tl... Ja, ja, wy zijn er... Z'hebben 't verzolen der pompiersbotten gecriliekeerd, 4 tot 6 frank was te duur; Z'hebben het leveren van eenige buis jes en een manobaeterke aan do Nyver- heidschool te vet betaald, gevonden Z'hebben aangeklaagd dat de bakkers te veel geld wonnen aan 't brood dat ze aan 't Bureel van Weldadigheid leve ren... En is dat alles I... Neen, zulle. Ons Staafke heeft doen uitschijnen dat het eene schandalige geldverspilling was van balken van zulke buitengewone dikte te gebruiken by 't opbouwen van 2 klassen aan de school der Binnen straat. Maar ach Heere de man was niet opgewassen om poutrels uit balken te onderscheiden. Maar dit alles belet toch niet dat de jannen van den Keldergalm onze vyf liberale redders als ware helden blyven bewierrooken al waren zij in verdienste, ervaring en wetenschap nög hooger gewardeerd als de zeven wijzen van Griekenland Stad van Aelal. Openbare zitting van den Gemeenteraad. in de gewone zaal der Vergaderingen ten Stadhuize op Dijnsdag 26 Maart 1907, om 5 Vure 'a avond*. DAGORDE 1. Gemeentegoederen. Verkoop van bouwgrond aan de Houtmarkt. 2. Schoolgebouwen. Aanbesteding der vergrooting van de Jongensschool in de Binnenstraat. 3. Burgerlijke Godshui2en. Verkoop van grond te Erembodegem en van eenen meersch te Erpe. Aflos van eene hypothe caire schuld. 4. Kerkfabrieken. Rekeningen 1906. 5. Aanbesteding van de oprichting van het magazijn aan de St-Martenskerk. 6. Wegenis. Rechtlijning van een deel der Breedestraat, de verbreeding van de Voetwegels Nre 147, 148 en 149. Af stand van grond. 7. Schietbaan. Wijzigingen aan het reglement. 8. Kermis. Programma der feesten. 9. Aanvraag door de Rederijkkamer de Catharinisten strekkende tot het bekomen van eene toelage voor het inrichten van eenen Tooneelprijskamp. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 24 Maart 1907, M. Csrilebaut, Boter markt. DIENSTEN DER GOEDE WEEK. Witten Donderdag. Om 8 uren 's morgens, plechtige Mis, waarna Processie Om 8 uren 's avonds, Zang door al het volk. Groot Sermoen. - Processie met flambeeuwen. Goeden Vrijdag. Om 8 uren 's morgens, plechtige Dienst, waaronder Aanbidding van het H. Kruis Al de manspersonen worden verzocht san deze Aanbidding deel te nemen. Om 5 uren 's avonds, solemnele Kruis - weg. Om 8 uren 's avonds, Zang door al het volk en Grcot Sermoen. Paaschen. Om 9 uren, solemnele Hoogmis, gezon gen door de onlangB gestichte St-Gregorius gilde Om 4 uren, plechtig Lof, gezongen door al het volk onder 't Lof Gioot Sermoen. De Sermoenen zullen gepredikt worden door den vermaarden volksredenaar den Eerw. Pater Isidoor, Overste van het klooster van Argenteuil. Wordt dringend gevraagd Een goede Vuurstoker. De vrede is geteekend. Een vast accoord is gesloten voor de aanstaande gemeentekiezingen. De twee partijen smelten saam op ééne lijst en daarmee loopt een oude en beruchte strijd ten einde. Eere en dank zij den heer Burgemeester Baeten, den heer L. Calle- baut en al dezen welke aan die vredelie vende oplossing meêgeholpen hebben. Dit zal eene groote verlichting en rust teweeg brengen op de gemeente ook wordt het algemeen goedgekeurd door alle weldenkende lieden, enkel een klein getal woelzieke en twistzoekende kerels, zullen dit tijdelijk weten te beknibbelen, omdat zij dan niet meer kunnen visschen in troe bel water. Eenieder beseft wat al moeilijkheden en baldadigheden dit zal vermijden, en wat al kosten, die men nu beter gaat verdeelen onder al de w ijken en herbergen der ge meente. Mochten dus al de inwoners van Nieu- werkerken lang den invloed ondervinden onzer nationale leus Eendracht maakt Macht. MAGAZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerhande -MEUB1LEERING- KiAitEl. VAM DE PUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, 29, «evens 't Bureel van De Dbnderbode. Spoedige bediening. Matige prijzen. Creemboter. Markt van Zaterdag 23 Maart 1907, 123 kilogrammen ter Markt. Prijs fr 3,10 per kilo. BOTERMARKT. - Heden Zaterdag wer den 265 klonten boter ter markt gebracht wegenét te Minin 212c kilogrammen Deze week hebben i aaMimuM. wij het genoegen gehad eene repetitie bij te wonen van de Mis die op het aanstaande Paaschfeest in onze prachtige St Martenakerk gaat uitge voerd worden. Dit gewrocht, getiteld: Missa solem- nis is geschreven door den wijdvermaar- den heer J. Stbhlb, kapelmeester van St-Gallen, ter gelegenheid van het 25jarig priesterjubilé van Z. D. H. Mgr Zardetti. Aartsbisschop van Buckarest. Alhoewel deze compositie, heel en gansch moderne zijnde, van den tegenovergestel - den aard is van het nu tegenwoordig zóó begeerde Palestriniaansch muziek, laat zij daarom niet van totaal kerkelijken stijl te blijven. Het leidmotief is ontleend aan de tweede koraalmelodie van Salve Regina 't is te zeggen aan den zang van Salve Regina zooals hij in ons bisdom bestaat. Gedurig hoort men dit motief door iedere der vier gemengde stemmen heen, maar hoe verschillend van karakter nu eens smeekend zooals in Kyrie eléison, dan eens in vorm van Canon bij den tekst Qui tollis, (o hoe vervoerend schoon) verder in Credo bij bet mysterie der Menschwor- ding Et incarnarus est, gezongen door een Soprano solo, maar nergens zoo ont roerend als in Agnus Dei, waarlijk bij dit laatste gedeelte gevoelt men zich over meesterd door de trillingen zijner ziel. Reeds sedert jaren zoo sprak de heer Volckaert heb ik dit heerlijk gewrocht in mijn bezit, maar tot hiertoe bij gebrek aan genoegzame en bekwame elementen voor uitvoering was het steeds ter zijde blijven liggen nu Goddank sedert de stichting van het St-Gregoriusgilde, hoeft men voor geene moeilijkheden achteruit te blijven. Deze heeren zijn weinig in getal ja, maar daarom niet weinig in gehalte. Te meer de Franschman zegt II ne faut pas la quantité mais bien la qualité. Vooruit Heeren van het St-Gregorius gilde, vooruit op den ingeslagen weg. Een liefhebber van echte kerkmuziek. Onze achtbare Volksvertegenwoordigers MM Woeste, De Sadeleer en de Béthune hebben van den Heer Minister van Spoor wegen den volgenden brief ontvangen Waarde Collegas, Ik laat UEd. met genoegen weten dat zes blokwachters op de lijn Brussel Aalst, eene verhooging van dagloon vullen ont vangen die zal beginnen met 1 Januari van dees jaar. Aanvaard, Waarde Collegns, de uitdruk king mijner oprechte gevoelens. Get. Jul. LIEBAERT. BORSBEKE. De heer Minister Francotte komt aan onzen achtbaren Volks vertegenwoordiger M. L. de Sadeleer te laten weten dat hij eene toelaag van 125 fr. toegestaan heeft aan de maatschappij De Vrije Werkman van Borsbeke, voor hare inrichtingskosten. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Bisdom van Gent. Zijne Hoogweer- digheid heeft benoemd Te Cruybeke, den E. H. Van Beveren, onderpastoor van St-Jozef te Aalst, in ver vanging van den E. H. Van Haesendonck die zijn eervol ontslag bekomt op Pros- perpolder, nieuwe parochie onder Kieldrecht en Doel, den E. H. Van Haelst, F. M. J proost aldaar Onderpastoor te Cruybeke, den E. H. Verniers, gewezen onderpastoor te Doel. Zie n^tarieële »nnoncen op de vierde bladzijde. Verloren. Een Trekhond met grijs lang hasr cn zwarte MfeÉHB plekken, toebehoorende aan de de Weduwe L-.vinus Pilate, Aalst-Mijl beek, Papestraat. ST-MARTENSGILDE. Bedan king. Het St-Martensgilde aanziet het als een waren plicht de Aalstersche bevol king te bedanken voor hare milde stortingen in de bussen onzer leden, welke zich op Eerste Communiedag ten pande hadden gesteld in de portalen der kerk. De op brengst van dien enkelen dag beliep niet min dan m fr. Dit bewijst ontegenspreke lijk hoe zeer het schoone doel van St- Martensgilde in den smaak valt van ons volk. Gesteund door dezen bijval, hopen wij weldra, namens de Aalstersche bevol king, onze hoofdkerk met een kunststuk te kunnen verrijken. Het Bestuur. AALST St-Jozefskerk. Wij bemerken dat men bezig is met aan de St- Jozefskerk den stelling op te richten voor de voltrekkingswerken van den toren en den voorgevel binnen korte dagen zal hij zijne volkomene hoogte bereikt hebben Naar wij vernemen zullen de werken vóór den winter voltooid zijn, en alsdan zal het godsdienstig gebouw mogen voltrokken aan- Bchouwd worden. Wij vernemen insgelijks dat de Bestendige Deputatie aan de Kerk fabriek de noodige toelating heeft verleend tot het inrichten eener Tombola om de kosten der werken te helpen bestrijden Wij twijfelen geenszins of deze zal bij de christene bevolking der Stad zooveel bijval genieten als de verhevenheid harer bestem ming er ze waardig van maakt, 't is overi gens de laatste geldojioffering dat het op richten der Kerk van de geloovigen ver wacht Daar de loten slechts aan fr. 0.50 uitgegeven worden mag men zeggen dat niemand uitgesloten is, en de kans door alle beurzen kan gewaagd worden. AALST. Werkstakingen. De werkstaking der espadrillen of sletskens- makers duurt voort, 't Schijnt dat de werk lieden op raad van den rooden moeial, zulke overdrevene eischen hebben gesteld dat twee socialistische meesters in volle ruzie liggen met den rooden boetiek en hun ont slag hebben gegeven. De werkstaking van de werklieden der Filter ies réunies .1 duurt vreedzaam voort. Wat 't getal werklieden betreft is moeilijk iets juist te bepalen alle dagen komen er werkstakers bij. Men verzekert ons dat er meer dan 800 zijn. PLAATSELIJKE MEENING. De meening van eenen inwoner van Aalst heeft altijd voor ons meer belang, bijzonder als het een feit geldt dat de ondervinding steunt, zooals het volgende M. F. Walleze, 1, Ledebaan, te Aalst, zegt ons Sedert meer dan drij jaren was ik van vreeselijke nierpijnen aangetast die pijnen benamen mij 's nachts alle rust, ik kon mij niet meer voor het minste werk bukken en was mistroostig niet meer wetende wat doen, want na vele middelen nutteloos gebruikt te hebben hoopte ik, ten gevolge mijner zeventig jaren, geene genezing meer zonder veel hoop nam ik niettemin de Foster Pillen voor de Nieren» verkocht bij M. De Valkeneer, apotheker. De uitslag overtrof alle verwachting, want na drij dagen bekwam ik reeds eene zeer merkbare beternis na tien dagen was ik reeds teencmaal genezen en zulks tot mijne groote tevredenheid Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof U het kenbaar te maken. Hoop voor de bejaarden. Honderde men- schen tusschen de 70 en en 90 jaren zijn volkomen van pijn in de nieren en de blaas door het gebruik der Foster Pillen ge nezen. Dit middel verlicht en geneest op eene aanhoudende wijze de nieren der oude zoowel als die der jonge menschen. 't Is een bijzonder en éénig middel voor de nieren. Indien ge niet wilt teleurgesteld worden, verzeker U dan dat het wel de echte Foster Pillen* voor de Nieren zijn, die men U geeft mijd U vooral voor namaak sels met min of meer gelijkend voorkomen en naam, want ge zoudt den gewenschten uitslag niet verkrijgen. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3.50 fr. de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post met het bedrag der som te zenden aan het Algemeen Depot voor België Engelsche Apotheek Ch. Delacre, 50, Coudenberg- straat, Brussel. Wacht U voor namaaksels eisch het handteeken James Foster op elke doos. D A 11 Te Londerzeel betrapte eenjachtwakhter die op ronde was eenen strooper. De laat ste ging op de vlucht, maar de wachter achtervolgde hem, vatte hem en herkende hem... 't Was ook een beëedigde jacht wachter. Met het oog op eene mogelijke be smetting, ter oorzake der pokken in Frank rijk, heeft de Burgemeester van Brussel zijne medeburgers aangezet tot herinen ting. In de statie van Ruysbroeck werd een rijtuig, dat door den spoorwegbareel reed, stuk geslagen door eenen aansnellenden trein. De koopman Lemaire en zijn iojarig zoony'e, die er in zaten, werden deerlijk gekwetst. Een onderzoek wordt gedaan. Een werkman sprong nabij de statie der 'i Allée Verte te Brussel, over de brugleuning in de vaart. Eene schipperin wierp hem eene boei toe en redde hem verder bij middel 'van eenen bootshaak. Toen hij gedroogd en hersteld was, ver klaarde hij aan eenen policiebeambte die hem naar huis wilde leiden, dat hij werke loos en zonder middelen van bestaan, ge handeld had onder den invloed van den drank. Doch op de Saincteletteplaats voelde hij zich eensklaps onpasselijk Hij zegde, niet verder te kunnen en zakte ten gronde. Men kon nog slechts een lijk opnemen. Vrouw K. te Brussel, bemint haren man tot zot wordens toe. Zoo veel te meer pijn doet het haar dat hij eene herberg be zoekt waar zekere Leonie die zoo het schijnt wat knapper is dan zij ook nu en dan komt. Dat maakt haar razend jaloersch en die jaloerschheid heeft zij Dijnsdag uitgewerkt. Zij is er namelijk binnen gestormd, terwijl haar man cn Leonie daar waren en, eene flesch nemend heeft zij hare mededingster daarmee den schedel te bersten geslagen. De eene werd naar de gevangenis, de andere, wier kwet suur zeer gevaarlijk is, naar het gasthuis gebracht, \T»ui'om ziel fïïj er toeli zoo bedrukt uil vandaag Ah, er is rede toe, oordeel zelf. Ik ben zeer bevriend met Ceraso, den beroemden tenor. Hij was zeer verkoud gisteren en men zou mede lijden gehad hebben als men hem zag. Ik wedde zelf 10 Louis met hem dat hij dezen avond niet zingen zou hij nam aan, wat me eerder zonderling van zijnentwegen voor- 1 kwam. Oordeel mijne verbazi g toen ik hem denzelfden avond op het too- neel zag, schitterender dan ooit. Ik bekwam er niet van. Bij het uitgaan I van den Schouwburg bood ik hem mijne 10 Louis die hij nam al zeg gende Als gij nog met mij wedt, bepaal dan wel dat ik mij geneze op gelijk welke manier, behalve met Fay's echts Sodener Mineral Pastillen. Niets ter wereld geeft meer effekt. De doos kost slechts fr. 1,25 en wordt verkocht in alle apotheken en drogerijen. In 't groot F. BRUNER, algemeen agent, 13, Magdalenasteenweg, Brussel. Maandag namiddag rond 4 ure» kwam Kamiel Christiaens, varkensslachter en herbergier, te Deerlijk, bij Kortrijk, langs den voetwegel naar zijne woning. Aan het land, gebruikt door Jules D'hooghe, gekomen werd hij door dezen laatste en diens beide zonen, Prosper, 20 jaar oud en Octaaf, 23 jaar, die gewapend waren met stokken, aangerand. Christiaens vluchtte, doch zich op 50 stappen van zijne woning bevindende en ziende dat zijne vervolgers hem gingen achterhalsn, trok hij zijnen revolver, keerde zich om en schoot. Octaaf D'Hooghe werd getroffen in den linkerkant van den buik en de kogel kwam langs den rug wederom uit. Hij riep Vader ik ben geschoten en kon ondanks zijne wonde, toch nog zijn huis bereiken dat op eenige stappen van daar is gelegen. Dadelijk werd de geneesheer ontboden, die den gekwetste hoogst gevaarlijk vond. De eerw. heer onderpastoor diende hem de H. Olie toe De gendarmen van Kortrijk zijn ter plaats gekomen en hebben een onderzoek ingesteld en vader Christiaens werd aange houden en naar Kortrijk overgebracht. Deze aanranding is het gevolg eener oude veete. De D'Hooge's zijn over 3 of 4 jaar verwezen geweest op aanklacht van Christi aens.Deze is 44 jaar oud, gehuwd en vader van 6 kinderen en een zevende wordt eerst daags verwacht. Langs achter paalt het land van D'Hoo- ghe's aan dat van Christiaens. Christiaens ging altijd uit gewapend met eenen revolver. Hij had het recht gevraagd en bekomen dat wapen te dragen, daar hij vreesde aangerand te worden. zij wordt op el- ken ouderdom op eenige dagen genezen door den echten Borstsiroop van De- pratere. Weigert alle andere Siroopen, Pillen, PaBtillen die men u in de handen zoekt te steken, want niet is zoo goed voor de borst dan de echte Siroop van Depratere. Prijs 2 franken de groote flesch. Te bekomen bij Od. Df. Pratere die overal verzendt tegen postbon van 2,00 fr. I50 centiemen meer voor port), alsook te Aalst, bij de apothekers De Valckeneer en Callebaut. Een zestal leurders van Roesselare zijn te Sottegem sedert een achtal dagen aangekomen en zijn gelogeerd in de her berg u De Stad Kortrijk, Ste Annastraat Onder hen bevinden zich Hendrik Lietaert, 31 jaar oud, zijne vrouw en zijn broeder Ze gaan met paard en kar in de omlig gende gemeenten om zetels te verkoopen. Hendrik Liettaert was Maandagavond, na zijne ronde gedaan te hebben, uitgegaan. Tusschen 9 en 10 ure danste hij in gezel schap van eenen persoon uit Scheldewin- deke eene ronde in de herberg van Th Keymolen. Hij en zijn gezel zijn later gezien in de herberg De Oude Beurs waar hij eene pint dronk. De man was licht beschonken. Omstreeks 10 4/a ure kwam een horlogie maker uit de Statiestraat in de herberg Land van Aalst 1Hij zegde dat een man voor de deur te bloeden iag. Iedereen liep naar buiten en Hendrik Liettaert werd bewusteloos en midden in een bloedplas ten gronde gevonden. Het slachtoffer werd opgenomen en in eene zaal der statie binnengedragen, waar Dr Van Lierde hem verzorgde. Liettaert die bijna al zijn bloed had ver loren, bleef nog immer bewusteloos. De eerw. h. onderpastoor der wijk diende hem de H. Olie toe. Wanneer Liettaert gevonden werd, stond een jongeling naast hem die riep Ik ga de gendarmen halen. Hij liep weg en kwam niet meer terug. De broeder van 't slachtoffer ging DinBdag morgend, rond 5 ure, naar de herberg van M. Keymolen en de waardin zegde juist tot eenen zich aldaar bevindenden jongeling, dat hij er den avond te voren, in haar huis nog mee gedanst had. De jongeling bekende dat zulks waar was en dat hij, met het slachtoffer dien avond uit de richting van Gent was gekomen. De broeder van Hendrik verwittigde de gen darmen; die den kerel aanhielden. Deze laatste verklaarde Hippoliet Van Nedervelde te heeten Zijne kleederen waren bemodderd en er kleefde bloed aan eene zijner handen. Onderwege trachtte hij te ontvluchten. Hij werd evenwel in zijn voornemen ver hinderd. Toen zegde hij dat hij Albert Haegeman heette, 19 jaar oud was en ge boren is te Scheldewindeke. Hij heeft te Hoogstraten gezeten en wordt vervolgd om op 8 Januari 11 te Moortzele, een kind te hebben in het water geworpen. Ten slotte heeft hij bekend, de dader te zijn van den moordaanslag en duidt een anderen jongeling aan van Schel dewindeke als zijn medeplichtige. Het is wellicht deze, die zegde, dat hij de gendarmen ging verwittigen, doch die niet meer is teruggezien. Deze laatste wordt vlijtig opgezocht. Men heeft in het bezit van Haegeman een dolkmes gevonden De kerel weigert te zeggen waarom hij dien aanslag gepleegd heeft. Woensdag morgend, ten 7 ure, is Liet taert naar het hospitaal overgebracht. van Kalvers, Veulens, Kachtels, Koeien en Zwijnen, gebruikt slechts het echt Ame- rikaansch Poeder van Depratere, aan één frank de groote doos. Het i8 zonder weerga. Gewaarborgde genezing in 3 uren. Te bekomen bij O. De Pratere, alsook te Aalst, bij de apothekers De Valkeneer en Callebaut. Te Aarlen kwam een landbouwer dronken thuis. Hij maakte ruzie met zijne vrouw, greep de brandende lamp van de tafel en wierp die naar het hoofd van zijnen De jongen wist den worp te mijden, maar dit maakte dat de lamp tegen den beddestijl in stukken vloog, en het bed in brand stak. In een oogwenk stond heel de kamer in vlam. Het vuur sloeg over, naar de neven- gelegen kamer, stak ook deze in brand en verkoolde daar een kind van 10 maanden, dat in de wieg lag. De dronkaard, nu ziende wat hij had ge daan, nam een scheermes en poogde zich de keel af te snijden. Dit kon hem echter nog tijdig belet worden. Niettemin heeft hij zich eene wond toegebracht, die echter niet doodslijk is. BURGFRLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 9 Vrouwelijk idem 11 20 Huwelijken. B. Dierickx, kleerm. met A. D'herde, br. J. De Ccstsr, steenk. met M. Boel, z. b. Overlijdens. C. Breckpot, fabiiekw. 16 j. Peper- str. L. Van Sande, wr Clarssens, nachiw. 69 j. Doolhofstr. F. Meert, fabriekw. 38 j. Bergestr, 3 kinderen onder de 7 jaren. OUD HUIS VAN WIJNEN" eerste kwaliteit, vraagt agenten. Schoone voorwaarden, ernstige premie. MoRls C,ie, Bordeaux. Zaterdag 23 Maart. 1907. Tarwe fr. 00,00 a 00,00 Masteluin 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 ixavci pci iuu ui. 00,00 a 00,00 Aardappelen de 100 kil. 8,50 a 0,00 Boter per 3 kil. 8,37 a 8.91 Garst Haver per 100 kil. Eiers de 25 2.00 a 2,16 Viggenen.per koppel 70,00 a 80.0c Vlas. de 3 kil. 0,00 a 00,00 Ajuin de 100 kil, volgk. w, 9.00 a c,oo Poperinge. fr. 40,00. DIJON (Frankrijk), 19 Maart. Sadert eenige dagen was er drukke vraag naar goede productan, aan 8o-85 fr.; geringe hop wordt enkel 75 fr. be taald. Voorden aanstaanden oogst biedt men 85fr. BRUSSEL. 20 Maart. Hopmarkt altijd even kalm mei onveranderde prijzen. NUREMBERG, 20 Maart. Er wordt langza merhand min hop ter markt gebrachtdaardoor koopen de handelaars ook geringe waar aan. Men noteert: Marktwaar, iis-i3ofr. Halertau, 125- i5ofr. Wurtemberg, 140-145 fr. j Elzas, 125-130 POPERINGHE, 22 Maart. In cultuur wor den er weinig zaken gedaan voor goede waar biedt men ie vergaafs 42 1/2 frank. La In-oase a friction chjiulement recom-jl mandée par les mé-Ë dicins. Brcvetén™ dans tous les pays civilisés Avis im portant des grands médecins d'Europe Errploycz la brosse SANA dans te us les cas 1 e maladies telles que Lumbago, douleurs musculaires, dèfauts de circula tion, insuflïsance hépatique et intestinale. Aciive la circulation du sang et le travail de la peau les deux grands facteurs de la santé. Sa spéciali'é est de guérir radi- caleimnt lc rhumatisme. On peut se la procurer en Belgique, dans toutes les bonnes pharmacies et drogueries irr.por tantes et maisons Normal. 52956. Openstaande plooit*. Men vraagi een bediende welke over eenige uren daags beschikt voor bijwerk. Schrijven A. B. C. 75, Aalst-Statie. 5, L iik Marktstraat, Aalst, zich te wen den lot M. H. Megarck, 9, Lange Zout straat. OPENBARE VE~RKOOPING~~ alsmede van Huismeubels, Landbouwalem, Beestialen HOOI, 8TROUI, GRANEN, AARDAPPELS, BETlRAVeN kn MEsT, te AalstrMijlbeek, Krekeldriesch. lie Notaris EEMAN, (e Erpe, zal namens svieu het behoort, met gewiu van palmslag en gelagen, iu bet openbaar verkoopen EENIGE KOOP Eene behuisde, beschuurde en bestalde Hofstede, gestaan en gelegen te Aalst-Mjjl- be«k, Krekéluileach,au,n(d6Moorselsche baan, groot 18 aren 45 centiaren, bekend bij ka daster wijk E, nummers 239 eu 240, puLnde ooatJufvr. W* Jan happens, zui.l de Moor selsche Laan,west M Livien Eosselle en noord >1. Strafien De Schryver als gebruiker. Bewoond door deu medeeigeuaar M. Pe trus Schockaert-Callebaut ünmiddelijke ingebruiktreding. ZITDAGEN Instel, Dqusdag 2 iqn7 Verbyf, Dijnsdag 16 APnl 1907 telkens om 4 uren van den avond, ter her berg u In Moorssl, n bij den heer Gustaaf De Smedt, t« Ailat-Mijlbeok, Krekeldriesch, aan de Moorselschebaan. Uleubelnire Venditie. De Notaris EEMAN, bovengenoemd, zal, ten sterf huize van de Weduwe Jan Calle baut, zjjndo de voormelde behuisde Hofstede, in bet opeuta&r verkoopen Op Dijntdag t April 1007, om l ure nanoen, Huismkubuls, als commode eu kleerkas- son stool mi, bunkeu, tafels, stoof met toebj- hourten, hangende horlogie, spiegels, printen, heiligen beelden, petrollampon eu bollan- taaruou, koperen kundelaais.gleire kommen, tellooren, jatten en tassen, steene teelon en tobbens, koperen moor en koffijpot, ijzeren schotels, pannen, potten en m&rmitten, bou ten eu zinken emmors, vleescbkuip en wusoh- kuipen, üroodmouillie en meer andere voor werpen. Landbouwbrsalbm, als twee kortewagens, aalkuip en schepper, egge, boppeboor, schap pen, braken, roeken, gaffels, pikken, zeisen, iauddraad, 244 boppestaken, brandhout en meer andere voorwerpen. Vruchten, als eene hoeveelheid gedorschen granen, KOU kil. aardappels, 3000 kilogr. beter iven, eene hoeveelheid ingeiegd loof, hooi en strooi. Eene hoeveelheid mest. Bkbstialkn 2 Runders, 2 Geiten, Vurken. 9 Kiekens en Haan. N. B. Do kuopun tot fiunk moeten ge reed betaald worden, voor re overige koopen wordt er uitstel voileend, mus te stellen goede en gekende borg. Verders zal de vei kooping gedaan worden op gewone voorwaarden en mits het gewooQ ongeld. t

De Denderbode | 1907 | | pagina 2