Slatl Aalst.-Werkbeurs Kerk van S'-Martinus. VERTOON IN GEN Allerhande nieuws. Holland. Fraukrijk. Huilscülaml. Oostenrijk. Oostenrijk-llougarie. V ereeuigiie Stalen Mag ik meê praten P Onlangs, verslag doende over een plechtig Tb Dbcm, om 2 ure namiddag, gezongen in St-Gudulakerk, te Brussel, vertelde de Etoile Belge, zeer ernstig dat de Mis met groot orkest gezongen was Hetzelfde blad, sprekende van eenen dienst, die donderdag morgend in St-Ja- cobskerk te Brussel werd gecelebreerd, voor de zielerust der marinesoldaten, gedood in de ramp van den Iéna, zegt u De kerk had geene bijzondere ver siering ontvangen. Alleen liet kruis boven het altaar was met eenen sluier bedekt Het blad dat zijn dagelyksch werk maakt van aan pastoors en kosters de les te spellen, weet niet dat al de kruis beelden iu al de kerken gesluierd zijn van Passiezondag lot Goeden-Vrydag. Zijn reporter heelt dien sluier genomen voor een rouwsieraad, ter gelegenheid van den lijkdienst Mgr Mercier Cardinaal. Maan dag avoud heeft de eerw. pater Rullen, die de sermonen der Goede Week preekt in St Romboutskerk te Mechelen, bij het begin van zijn Sermoon de tijding der aanslaande verheffing van Z. Hoogw. aangekondigd. Ten 8 ure, bij het eindigen van het lof, hebben de beiaard en de groote klok het goede nieuws aan de bevolking ver kondigd. DE SPAARGELDEN DER WERK LIEDEN. Do socialisten klagen altijd over de ellende van het werkvolk in het algemeen volgens hen is er geen en kele werkman die met zijn dagloon behoorlijk iu het onderhoud van zijn huisgezin kan voorzien. Het schijnt dat citoyen Anseelo er anders over denkt, want over eeuige dagen zegde hij op een congres De ny verheid gaat goed en in massa geno men zijn de spaargelden der werkende klas enorm. WAT WAARLIJK wonders is, 't is dat Vooruit anders zoo praatziek, nog geen enkel woordje heelt gerept over de werkstaking der werklieden van de Filteries Réunis Tragel... Wat mag er daar onder schuilen HET KARTEL. Zondag hield de Liberale Associatie te Gent eene alge- meene vergadering. Het Middencomiteit stelde voor het vormen van een kartel,vuorgesteld door de progressisten, te verwerpen. Dat werd dan ook bij toejuiching ge daan. De reisduiven in Congo. Sinds 1904,worden er in den Onafhankelijke» Congoslaat reisduiven gebruikt om, bjj middel van depechen, gemeenschap te onderhouden tusschen Ëoma, hoofd plaats van den Staat, en Banana,gelegen aan de monding van den Congostroom. De twee hokken dezer streken zijn bevolkt geworden met duiven van Luiksch ras. Er zijn heden 147 snelvliegers. Ze schijnen niet te lyden van de tempe ratuur. Zy vliegen met dezelfde snel heid der duiven hier in België. Aangemoedigd door dat eerste succes, heeft men naar Opper-Congo, 50 duiven gezonden, welke in Boma geacclima- teerd zijn. Deze diertjes zullen dienen om per depeche eenen gemeenschaps dienst in te richten tusschen Coquilhat- vilie en Nieuw-Antwerpen. Een gelijkaardige dienst zal bijgevolg ingericht worden tusschen Nieuw-Ant werpen eenerzijds en Lisala en Bumba anderzijds vervolgens tusschen Bumba en Rosaka en zelfs indien het mogelijk is tusschen Stanleyville. Voor het verzenden van depechen, gebruikt men een klein buisje in allu- minium, dat met een bandje aan den poot der duif wordt bevestigd. De Bakkerij - Tentoonstelling te Gent 1907. In die welgelukte tentoon stelling welke dagelijks honderden en hon derden bezoekerB krijgt, wordt op 30 Maart een groote wedstrijd voor boter en andere voortbrengselan van de melknijverheid in gericht. Het is te hopen dat vele onzer melkerijen aan dien wedstrijd zullen deel nemen en de verschillige eereprijzen welke eraan toegekend zijn, zullen betwisten. Het is officieel dat de Heer Minister van Nijverheid en Arbeid die tentoonstelling op den tweeden Paasehdag zal bezoeken. Onze lezers kunnen over die tentoonstel ling alle noodige inlichtingen krijgen als zij zich wenden tot den heer Gustaaf D. Dhout, Algemeene bestuurder te Gent. MAGAZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerhande -MEUBILEERING— Kakei. VAM I>E PLTTK, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, 29, nevens 't Bureel van De Denderbode. Spoedige bediening. Matige prijzen. Wordt dringend gevraagd Een goede Vuurstoker. DIENSTEN DER GOEDE WEEK. Witten Dondordac. Om 8 uren 's morgens, plechtige Mis, waarna Processie Om 8 uren 's avonds, Zang door al het volk. Groot Sermoen. Processie met flambeeuwen. Goeden Vrijdag. Om 8 uren 's morgens, plechtige Dienst, waaronder Aanbidding van het H. Kruis Al de manspersonen worden verzocht aan deze Aanbidding deel te nemen. Om 5 uren 's avonds, solemnele Kruis weg. Om 8 uren 's avonds, Zang door al het volk en Grcot Sermoen. Paaschen. Om 9 uren, solemnele Hoogmis, gezon gen door de onlangs gestichte St-Gregorius gilde Om 4 uren, plechtig Lof, gezongen door al het volk onder 't Lof Groot Seimoen. De Sermoenen zullen gepredikt worden door den vermaarden volksredenaar den Eerw. Pater Isidoor, Overste van het klooster van Argenteuil Doixl vai» (l 'n Gouverneur van Weuit-VlaaiKlerrn. Baron Jan de Belhune, Gouverneur van West-Vlaanderen, is Zondag op zijn kas teel Baanhout te Heestert, bij Kortrijk overleden Hij werd te Brugge geboren in 1853 en was de zoon van den oudheidskundige de Bethune, die de Sint-Lucasschool stichtte. In 1903 volgde hij graaf Karei dürsel als Gouverneur van West-Vlaanderen op en sedert 19 October 1904 was hij lid der Koninklijke Vlaamsche Akademie. De Lijkplechtigheden hebben heden Woensdag, te Oost-Roozebe plaats gehad. Koninklijke Harmonie Sinte-Cecilia, MOORSEL. LUISTERRIJKE Maandag i April 2e Paasehdag) en Zondag 7 April 1907, om 4 uren, in de Groote Zaal der Meisjesschool. Men zal opvoeren i° iseo of dc jonge Martelaar, drama met zang in 3 bedr. i 2° Eene Zitting t cioschoeke. klucht spel in 1 bedrijf door Fred. Louckx. Zie notarieële annoncen op de vierde bladzijde. AALST. Een knaap van omtrent 16 jaren oud, de genaamde Ghysbrecht, be kwam zondag namiddag in een gevecht verscheidene messteken hem toegebracht door zekeren D'Haens, zoon Constant. De verwonde zal naar alle waarschijnlijkheid een oog kwijt zijn. De genaamde Domien Van Lierde, werkman aan staatsspoorweg, is dijnsdag morgend ter statie Aalst-Noord door de maal verrast geworden toen hij op weg was naar de statie Aalst-Zuid en werd de beide beenen afgereden. De verslagene heeft slechts korten tijd zijn ongeluk overleefd alleen kon hij zijne biecht spreken. De on gelukkige is nauwelijks 20 jaren oud, hij nam deel aan de laatste loting voor de na tionale militie en trok nummer 62. Heden Woensdag 's morgens is een koopwarentrein gereden op een stilstaan den trein ter statie van Lede. Verscheidene wagons zijn beschadigd geworden. Geen malheuren aan personen zijn te betreuren. De werkstaking ter u Filteries Kéunie» duurt voort. De onderhande lingen tusschen het Bestuur van 't fabriek en de werkstakers heeft tot niets geleid. Wij willen er niet rechtstreeks tusschen- komen om geene wapens te geven aan de Staakbewerkers of Winkelpolitiekers wij herhalen dat de eisch der werklieden niet overdreven is. Drama der dronkenschap. Ka- rel Beerens en Andreas Van Eddeghem65 en 72 jaar oud, zaten woensdag avond een glas bier te drinken in eene herberg te Borsbeke, toen eenige jongelingen die heel den dag gezwierd hadden, binnenvielen. De bazin wilde hun eerst geenen drank schenken, maar op hunne bedreigingen, ging ze toch naar den kelder. Terwijl ze weg was, ontstond eene woor denwisseling tusschen de twee ouderlingen en de beschonkene kerels. Deze trokken opeens hunne messen en brachten aan de bejaarde bezoekers ver scheidene steken toe. Toen de bazin weer boven kwam waren de woestelingen gevlucht, maar ze zijn toch gekend en ze worden opgezocht. Een oude diefstal. In het be gin van December, is er op de boerderij van Van Daele, te Hillegem, een knecht weggeloopen, met de kleeren van den paar denknecht, zijnde 2 vloeren broeken, x ka toenen broek, 1 paar nieuwe schoenen en 7 frank in geld. Sedert bleef hij onvindbaar. Nu de dade" der misdaad van Zottegem gekend is, is men hier overtuigd, dat het dezelfde deugr niet zou moeten zijn, die den knecht van Hillegem bestolen heeft. Sint-Lieven&-Houtem. Bede vaart. Feesten. Jaarlijks komt op Eersten Paasehdag, eene ontelbare volks menigte van uren in 't ronde, den Heiligen Livinus voreeren, in zijne kapel op Sint- Lievenskouter. Dat aloud godsdienstig gebruik is sedert lang in voege, en de oorspronkelijke kapel of bidplaats moet sedert eeuwen en eeuwen bestaan. De H. Livinus heeft daar water uit den grond doen spruiten, met zijnen herderlijken staf in de aarde te steken. Die fontein, gelegen nevens de kapel, droogt nooit uit, het water er van blijft altijd op dezelfde hoogte, zelfs in de grootste droogte. De kapel is sedert eenige jaren veel ver groot en verschoond. Behalve in de win termaanden, wordt er ten minste alle eer ste Maandagen van iedere maand, het H. Misoffer in opgedragen. Jaar in jaar uit komen talrijke bedevaar der6, zelfs bij nachte hier hunne toevlucht nemen. De deur der kapel is altijd open. De H. Livinus is de oudste en meest be kende Heilige van Vlaanderen. Geen wonder dus, dat men er zich te Houtem met groote bedrijvigheid op toe legt, om dezen Zomer plechtig de jubel feesten te vieren. De luisterrijke en welver vulde stoeten en andere groote feestelijk heden, belegd op de Zondagen, 30 Juni en 7 Juli zullen iets buitengewoons zijn. Vrijdag morgend werd er van wege eenen gekenden n ij veraar der stad getele foneerd naar een hotel van den Boulevard Anspach te Brussel. Die nijveraar verwittigde den hotelier dat zijn vriend 's avonds per automobiel zou aankomen in het Hotel en hij verzocht den hospes eene goede kamer in gereedheid te brengen voor zijnen vriend, die Offel heette. Vrijdag avond, rond middernacht, kwam er wezenlijk een automobiel aan den ingang van het Hotel en de zoogezegde Offel stapte uit. Hij liet zich naar zijne kamer brengen en zegde dat zijne koffers maar 's anderen daags zouden toekomen. Hij vroeg aan den kassier van het hotel hem twee honderd frank te leenen tot 's anderendaags. De kassier deed zulks en de man ging in zijne kamer. Zaterdag morgend vond men zijne kamer ledig. De zoogezegde Oflel was met de twee honderd frank gaan vliegen. De hotelier telephoneerde naar den ge- kenden nijveraar, die hem, den dag te voren, per telefoon de komst van zijnen vriend Oflel had aangekondigd. De nijveraar wist van niets. Dan eerst begreep de hotelier dat hij te doen gehad had met eenen aftroggelaar die den naam van den gekenden nijveraar, had gebruikt om hem op die wijze des te gemak kelijker de 200 trank afhandig te maken. Te Gent werd op de volgende wijze aftruggelarij gepleegd Een heer biedt zich bij een persoon aan om champagne te verkoopen, een goed merk en aan kleinen prijs, De heer weigert en zegt voor het oogenbiik geen champagne noodig te hebben. Daarop zegt de verkooper zal u, ten titel van reklaam, eene mand champagne zenden, om die aan uwe vrienden te laten proeven. Inderdaad, eene mand met den wijn komt toe en de heer D., noodigt zijne vrienden uit den champagne te komen proeven. Allen vinden hem lekker en daar de prijs maar op 2,50 fr. de flesch komt, bestellen allen eenige manden, tot het be loop van 8000 frank. De bestelling komt toe, tegen comptante betaling en de maanden worden geleverd. Als men den champagne gaat proeven, ondervindt men dat het water is met een schuimend poeder gemengd. Men heeft den kerel niet kunnen vinden, die een goed merk als proef had geleverd. Een vreemde kerel heeft Zaterdag in eenen winkel der Vlaanderenstraat te Gent drie meerschuimen pijpen gestolen, ter waarde van 75 fr. De persoonsbeschrijving van den dief is aan de policie overgemaakt. Ziehier hoe de kerel te werk i6 gegaan Hij ging in den pijpenwinkel drie pijpen halen voor eenen statiebediende, om deze er eene uit te laten kiezen. Op zijne vraag ging de meid met hem mede en droeg de pijpen. In de statie nam de kerel een ingangs kaartje voor de meid. Toen ze binnen waren zeide hij Geel mij de pijpen, ik zal den bedien de laten kiezen Ik kom seffens terug. De meid gaf hem het pakje, maar toen ze een uur gewacht had, was de kerel nog niet te zien Een bediende die den naam draagt als dien welke de dief heeft opgegeven, bestaat niet in de statie. Gevaarlijk spel. Onbekenden, waarschijnlijk jonge knapen, hadden in ae Geuzensiraat, te Antwerpen, een pak kar doezen voor de karabijn Flobert, op de tramriggels gelegd. Toen een tramrijtuig er over heen leed, gingen al die kardoezen af en de hagelkorrels vlogen in alle richtingen, waardoor twee gersonen gewond werden. De genaamde Matthyssens, wonende Pre kerstraat, 69, ontving twee korrels in den hals en zekere Smolders, Van Craenenbeek- siraat, 2, werd aan den neus getroffen. Beide gkwetsten werden in het St° Elisa- bethgasihuis verzorgd Men denkt dat deze kardoezen aan de dokken zijn gestolen door knapen. De policie heeft daarover een onderzoek ingesteld. Een inwoner van Kortrijk, bij eenen herbergier inwonende, heeft het huis op verschillige plaatsen in brand gestoken en toen zich verhangen. De brand kon ge- bluscht worden maar de zelfmoordenaar was dood. Sedert eenigen tijd bestatigde de Heer Emiel Mistier, handelaar in verlwaren, te Lokeren, dat er geld uit de schuiven ver dween. Hij kreeg vermoedens op zijnen knecht zekeren G. V. R.., wonende op dc Heir- brug en gaf er kennis van aan den heer policiecommi8saris. Deze verborg zich zaterdag morgend van vóór 6 ure in het huis van M. Mistier. 't Moest immers in den vroegen mor gend zijn dat het geld telkens gestolen werd want door het talrijk personeel van den huize was het gedurende den dag bijna onmogelijk. Nauwelijks was G. V. R. op zijn werk, of ziende dat hij vrij spel had, daar de meester nog te bed waren, drong hij het bureel binnen en opende eene schuiflade waar dagelijks het geld wordt ingelegd. Hij had den tijd niet de plaats te verla ten, want de policiecommissaris sprong uit zijnen schuilhoek en.greep hem bij den kraag. In den voormiddag nog deed de policie eene huiszoeking bij G. V. R. Men vond er verschillende verfartikelen, waarschijnlijk voortkomende van zijnen baas. In de spinnerij en weverij Van de Putte en Rothlisberger te Lokeren, hebben 65 werkmeisjes den arbeid gestaakt zij vragen vermeerdering van loon. Men voorziet eene minnelijke overeen komst. Maandag namiddag rond 4 ure, kwam de fruitkoopman Detailleur-Herman te Rousselaere over de Groote Markt gereden met zijn peerd en een licht rijtuig waarin 3 kleine kinderen zaten. Gekomen aan den draai der Noordstraat, kantelde het rijtuig door eene verkeerke beweging om, de kin deren met zich medesleepend, dewelke eronder terecht kwamen eerst dacht men aan groote ongelukken, maar wanneer men met be behuld van de toegesnelde menigte, het rijtuig kon oplichten, stelde men vast dat deze kinderen met eenige kleine won den en kneuzingen er waren van afgeko men, en met eenige dagen rust gansch zullen hersteld zijn. Zondag avond ging A. V. met een zijner gezellen ter herberg van Remi Muylle, in de Schoolstraat te Rousselaere, alwaar zij gedurig glazen bier dronken, en van geen betalen spraken. De herbergier deed hen opmerken dat hij geen drank meer zou gegeven hebben indien zij niet betaalden, daarop keerden V. en dezes gezellen hunne woede tegenover den baas en vielen hem te lijf. Na eene langdurige worsteling trokken zij den herbergier buiten en sloegen hem daar duchtig af. Toegesnelde geburen dre ven de aanvallers op de vlucht en stelden vast dat Muylle gansch bebloed ten gronde lag. Zaterdag avond, rond 9 uren, werd te Luik een policie-agent verzocht, eenen jongeling te volgen naar de rue du Vert- Bois. De jongeling leidde hem een huis binnen en toonde hem, in eene benedenvertrek, eene vrouw, die op een bebloed bed lag en in de rechterzij eene schotwond had. De jongeling beweerde dat de vrouw, in eenen aanval van jaloezie, zich had willen zelfmoorden. De gekwetste naar het gast huis gebracht zijnde beweert van haren kant dat de jongeling haar heeft willen vermoorden. Het gerecht moet nu de waarheid onder zoeken. Eene vrouw te Wortegem die aan zwijnsvet had gewerkt, had met hare han den een bankbrieije van 1000 fr. vastgeno men en daarna op eene tafel gelegd. Eene kat die daar juist aanwezig was besnuffelde het briefje en speelde het binnen. Motorwagens. Vloeibare zuur stof onder toevoeging van eenige gassen, werd onlangs te Maagdeburg als voortbe wegingsmiddel voor motorwagens beproefd. Vaklieden, die de proefneming bijwoonden, waren zeer met den uitslag ingenomen noch rook, noch onaangename reuk werd ontwikkeld. De kosten moeten zeer laag zijn, en de cylinders behoeven zelfs bij de grootste snelheid niet afgekoeld te worden. Langs den dijk te Blankenberghe zijn drie villas afgebrand. Een derzelven diende tot werkplaats voor den kunstschilder Van der Haegen, en bevatte verscheidene schil derijen van waarde De brand ontstond in de photographiewerkplaats van M. Lebon en vernielde mede een schietsalon. De pompiers waren met hun materieel te Rous selaere, ^odat het vuur vrij spel had. Een automobiel, waarin vier dames gezeten waren, reed op den weg van de Gilleppe eenen wandelaar omverre. De ge troffene was op den slag dood. De dames reden snel voort naarDolhain-Welkenraedt. Maar de telefoon was hen voor en in laatst genoemde gemeente aangekomen werd de chauffeur door de gendarmerie aangehou den. Ten gevolge van eenen twist, in eene danszaal nabij Bergen ontstaan, werden de messen getrokken en werd er gevochten. Nadien vond men een der vechters ziel togend op den weg. Hij stierf zonder eenige inlichtingen te hebben kunnen geven. Het parket doet een onderzoek. De dwalende werkstakers, die reeds Hoei, Charleroi en andere plaatsen bezoch ten, zijn dus te Brussel aangekomen. Zij meenden Maandag, even als zij eiders deden, met eene wandeling door de stad geldinzameling te houclen en liedjes te ver koopen. Dit werd hen verboden, zoo dat zij zich moesten bepalen bij het rondwan delen 111 groepjes, geleid door Brusselsche gezellen. Daar zij het beu zijn, op de ban ken van het Maison du Peuple te slapen, zochten zij, 't zij tegen betaling, 't zij kosteloos, een onderkomen. Dijnsdag ver trokken zij naar Leuven. Het parket van Bergen is naar het stadje Rceuix om onderzoek te doen wegens een diefstal van juweelen, ten bedrage van 50,000 fr. ten nadeele van eene rentenier- ster dier plaats. De policie van Brussel is verwittigd, want men denkt det de dieven zullen trachten hunnen buit daar aan den man te brengen. Een zinnelooze die over een maand of drie schijnbaar genezen uit het gesticht van Froidmont was terug gekeerd heeft in eenen nieuwen aanval van hersenkoorts, een jong meisje, met een riek een steek in de borst toegebracht. De man is dadelijk weer opgesloten. Het meisje is doodelijk gekwetst. Een slimme boer. Naar de «Amer sf. Ct.» vertelt, had een boer uit Soest 300 eieren verkocht aan eene zoogenaamde firma te Amsterdam, die volgens eene advertentie een paar duizend eieren kon gebruiken tegen flinken prijs, Van betalen kwam echter niets. De boer ging naar Amsterdam, naar inlichtingen bij de poli cie, kreeg weinig trooot, zocht de firma zelf op en kreeg te hooren, dat deze alleen des Zaterdags uitbetaalde dat was een regel en daarvan werd nooit afgeweken. Nu, zegde de man, ik kom dan wel eens terug, maar kan de firma misschien nog meer eieren gebruiken, ik heb er nog 1500, die ik tegen denzelfden prijs aanbied. Zend maar zooveel als ge wilt, maar kom als 't u belieft op Zaterdag afrekenen. Thuis gekomen, pakt ons boerke voor een gewicht van 1500 eieren netjes steenen in eene mand onder hooi, en zendt dit aan de firma. De eieren mochten echter alleen afgegeven worden, indien de eerst geleverde 300 betaald werden. De firma, die liever 300 eieren betaalde dan 1500, betaalt en ontvangt de netjes ingepakte 0 harde eieren. Valschmunters. Verscheidene leden van een internationale bende, die valsche bankbriefjes vervaardigen en uitgaven, zijn te Marseille in hechtenis genomen. Eerst nam de policie den juweeher Finance, den makelaar Bréda, den advocaat Calkoen en een zekere Martini in hechtenis. Men zocht verder naar een vijfden, Tussart geheeten, waarbij het toeval de policie eenige andere leden der bende in handen speelde. Terwijl nameiijk speurders een zekeren Durani volgden, die uit Spanje in Marseille aangekomen was, zagen zij eene koopvrouw in kleeren uit hare woning komen in ge zelschap van eenige kerels, die hun van vroeger bekend waren. De koopvrouw en haar vriendin droegen allen pakjes en be gaven zich naar eene spoorwegstatie. De speurders wilden wel eens weten, wat er in die pakjes zat, en gaven zich daarom uit voor douane-beambten. Er kwamen valsche bankbriefjes ten bedrage van meer dan 300,000 fr.' voor den dag. De koopvrouw in kleeren had niet minder dan 580 valsche bankbriefjes in haar bezit, en in hare wo ning werd het materiaal voor het maken van valsche bankbriefjes gevonden. Na de eerste aanhoudingen had de on derzoeksrechter reden gevonden om inlich tingen te vragen aan het gerecht te Rome, Barcelona, Turijn en Amsterdam. Het bleek toen, dat er ook reeds in Italië, Spanje en Nederland een onderzoek werd ingesteld omtrent gelijke feiten, waarbij de zelfde personen betrokken waren. Aan het gerechtshof te Rome is nu opgedragen, alle elementen van het onderzoek te centrali- seeren. De bende moet in Zuid-Frankrijk, Italië, Spanje en aangrenzende landen reeds voor millioenen valschbankpapier aan den man hebben gebracht. Zondag morgend, rond 3 i/2 uren, ontstond brand in eene der afhankelijk heden van het vermsfabriek van den heer Bériot, Marquilliesstraat, in de voorstad van Ar ras. De vlammen welke aangewakkerd wier den door allerlei licht ontvlambare stoffen, sloegen hemelhoog in de lucht op en maak ten rassen voortgang. Alle hulp was weldra overbodig, ten minste voor hetgeen het brandende gebouw betrof. De pogingen der pompiers strekten dan ook om de naburige gebouwen te bevrijden en, onder andere, eene afhankelijkheid, geheel in planken opgetimmerd, gelegen op ongeveer 5 meters van het gebouw, en waarin eene groote hoeveelheid vernis en ongeveer 300 liters benzine lagen.De brand zal wellicht gesticht zijn door eenen vuur- sprankel welke uit de schouw van eenen voorbijrijdenden trein zal gevallen zijn. In Hersen en Thuringen woeden weer hevige sneeuwstormen. Bij het dorp Schnett is een jonge arbeider bevrozen langs den weg gevonden. Te Weenen evenals in heel 't land, sneeuwde het Maandag. In Galicië,Mahren en in de Alpen waren een aantal spoorwe gen versperd. Tusschen Selzthal en St- Michaël is een goederentrein in de sneeuw blijven steken. De Weener advocaat Dr Nemeczeh heeft eene zonderlinge passie hij raapt op straat al dc eindjes eigaar op, die hij maar vinden kan. De Kamer der advocaten te Weenen heeft eene klacht neergelegd, vindende dat die manie afbreuk doet aan de eer van Mr Nemeczeh en aan de eer der balie in 't al gemeen. Zij vroeg daarom zijne uitschrab- bing is toegestaan. In een plaatsje in den Staat Arkansas heeft een treurig voorval plaats gevonden, waaruit weer eens blijkt, hoe fel en harts tochtelijk in het zuiden der Vereenigde- Staten gewoonlijk uiting wordt gegeven aan de gevoelens van rassenhaat. Twee negerinnen vielen aan op eene blanke vrouw en hare dochter, welke beiden met scheersmessen levensgevaarlijk werden ge wond. Zoodra dit bekend werd trok eene woedende menigte er op uit, ving de dade ressen en schoot haar dood. Policie en jus- ticie worden bij dergelijke gevallen in de Staten meestal uitgeschakeld.

De Denderbode | 1907 | | pagina 2