Kerk der Theresianen. Nieuwjaarsgiften voor Z. H. l'aus Pius X. VERTOONINGEN Kerk van S'-Martinus. Zondagrust. AELST. Allerhande nieuws. DE HOEST hoe "M"1 °°,k teg*;n den Hoest en de valliné. Tegen 't schijt of afloop Frankrijk. Engeland. Pauselijke Staleu. Me rhlprijzen. tlopmerkteu. LARIX HOPSTAKEN B O O M E N perceel LAND, ZAAILANDEN D» }{nnk\vi'«Ho. 't Libe raal orgaan der firma Vijf Ezels onder de kenspreuk Hiaan Hiaan Hihaéafln deelt onder handteekening van Menheer Jel', beschouwingen meê over de Gaskwestie.. Wat ta Mechelen gebeurde wordt door Menheer Jel' beknibbeld. In Me- chelen zegt hy, heeft men eene open- bare aanbesteding belegd zonder b nochtans aan de belanghebbenden den b tijd te laten het lastencohier betamelijk na te zien. In vjjf dagen moest alles b kantenklaar wezen en de Société b centrale ging met de vergunning n weg... Protest ia tegen die bandel- b wijze aangeteekend Inderdaad er is protest aangeteekend bij de bestendige Deputatie door eene Brusselsche Maatschappij en 500 gasver- bruikersvan Mechelen. In zitting des Gemeenteraadsraads van 23 dezer bewees de heer Burgemeester dat er hoogdringendheid bestond en het Stadsbestuur regelmatig heeft gehan deld. De heer Claes, Schepen, bewees dat er nergens voordeeliger voorwaarden bestaan als te Mechelen. Het Schepen college heeft gewerkt voor het welzyn der Stad en de goedkenring van 't con tract door de bestendige Deputatie, wreekt ons tegen de onrechtveerdige aanvallen. Dus 't contract te Mechelen werdt reeds een tiental dagen na zijne sluiting door da bestendige Deputatie goedge keurd. Er zetelt daar zeker geen muggezifter in 't provinciaal Bestuur De Société Centrale n zegt Menheer Jefverder, heeft te Mechelen milderen breeder gehandeld dan te Aalst13 cen- b tiemen in de plaats van 15 centiemen b voor de verlichting by bijzonderen, b 0,09122 voor verwarming in plaats b van 12 hier, en 0,06 voor de open- b bare verlichting in plaats van 10 te b Aalst Wij zeggen niet Menheer Jef, ge «paart de waarheid maar toch weten wij dat van 't gene ge voorstelt wat af te doen valt. En dat wij in u geen al te groot vertrouwen kunnen stellen, zult ge gereedelijk willen aannemen Im mers g'hebt meer dan eene liberale leugenzonde op 't geweten... Wij zullen dus na de feestdagen onze informeerkazak aantrekken en met onze zeven uren botten naar Mechelen stappen en dan. Menheer Jef, zullen wy u met volle kennis van zaken kunnen te woord staan... Uitgesleld is niet kwyt ge scholden en,in alle geval,gezult er niets by verliezen... Volle Aflaat ter gelegenheid der Gedu rige Aanbidding van het Allerheiligste Sacrament dei Autaar», op Zaterdag 6 April. Orde der Diensten 's Morgens, ten 5 uren, de eerste Mis ten 8 uren, de solemnele Mis. 's Namiddags, ten 5 uren, Lof en Te Deum. Vorige lijsten fr. 436,00 Naamloos, AalBt, 2,00 Koninklijke Harmonie Sinte-Cecilia, MOORSEL. LUISTERRIJKE Maandag 1 April i2e Paaschdag) en Zondag 7 April 1907, om 4 uren, in de Groote Zaal der Meisjesschool. Men zal opvoeren i° Neo of de jonge Martelaar, drama met zang in 3 bedr. i 2" Eene Zitting te Boschbeke. klucht spel in 1 bedrijf door Frsd. Louckx. Paaschen. Om 9 uren, solemnele Hoogmis, gezon gen door de onlangs gestichte St-Gregorius gilde Om 4 uren, plechtig Lof, gezongen door al het volk onder 't Lof Groot Sermoen. MAGAZIJN van B EHANGP APIERE N en allerhande MEUB1L KERING kvitti VAN DE PUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, 29, nevens 't Bureel van De Denderbode. Spoedige bediening. Matige prijzen. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 31 Maart 1907, M. Bonner, Bisschopstr. Maandag 1 April, (2* Paaschdag). M. Ghysselinckx, Molenstraat, De keuringen van Bpring- 8tieren, koeien en veerzen in 1907, zijn vastgesteld op de volgende plaatsen, dagen en uren Woensdag 3 April. Appel- terre-Eychem, Dorp, om 9 ure, (koeien en vaarzen) om 2 ure (stieren). Comice Ninove. Oordegem, Dorp, om 9 ure. Comice Aalst. Letterhautem, om 2 ure. Comice Herzele. Maandag 8 April. Okegem, Dorp, om 9 ure Iddergem, Dorp, om 2 ure, Comice Ninove. DijnBdag 9 April. S' Antelinckx,Dorp. om 9 ure Woubrechtegem, Dorp, om 2 ure. Comice Herzele. Voorde, Dorp, om 9 ure Smeerhebbe- Vloersegem, Dorp, om 2 ure Comice Gee- raardsbergen. Woensdag 10 April Borebeke, Dorp, om 9 ure S' Lievens-Hautem. Dorp, om 2 ure Comice Herzele. Ingevolge een besluit der Bestendige De putatie van den Provincieraad zullen de omschrijvingen voor bovengemelde keurin gen dezelfde zijn als die van de thans be staande landbouwcomicen der provincie, Creemboter. Markt van Zaterdag 30 Maart 1907, 120 kilogrammen ter Markt. Prijs fr 3,10 per kilo. BOTERMARKT. Heden Zaterdag wer den 275 klonten boter ter markt gebracht wegsnde te samen aseo kilogrammen. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Bi6Dou van Gent. Zijne Hoogweer- digheid heeft benoemd Bestuurder te Sint-Denye-Westrem, den E. H. Weytens, Aalmoezenier der Pupil lenschool te Aalst Onderpastoor in St-Jozefskerk te Aalst, den E. H. Morre, leeraar ia de Bisschop pelijke Normaalschool te St-Nikolaas te Sottegem, den E. H. Blancquaert, onder pastoor te Burght. Eenige relikwieën vun jaar 30. Zij zijn niet talrijk meer. Een blad geeft nog slechts de volgende op Vrijwilligers, gedecoreerd met het rid derkruis der Leopoldsorde. 1. J.-B. Du bois, voorzitter der maatschappij der strij ders van 1830, Brussel 2. P. E. Mespion, strijder van 1830. Brussel 3. J. M. Jans- sens, strijder, Winkel-St Kruis (Terdonck); 4. E. Hespeel, strijder, Antwerpen 5. Ch. Duymelinck, strijder, Sint-Nicolnas-Waas. Miliciens van 't jaar 1830. 1. F. Go- deris, milicien, Zonnebeke; 2. B.-A. Craye, milicien, Brugge 3. D. Van den Buss he, milicien, Roeselare 4. Ph. Provost, mili cien, Ligne 5. A. Lemoine, milicien, Vierzet-Borze 6. E. Vercauter, milicien, Ville Pommerceul 7. Ph. Demoulin, mi licien, Arquennes. Vreeselijke kwelling van alle nachten. De ondervin ding van eenen inwoner van Hoei. Hoeveel slapelooze nachten heeft het prik kelend, grievend en het om zot wordend speen U doen doorbrengen Welke marteling veroorzaakt het U ge durende den dag Het is nutteloos dat gij eene menigte vermeende middelen gebruikt hebt en nochtans een zeker middel, want lees het geen er een uwer medeburgers over zegt. Mr Emile Dantinne, wonende Thiers au Preter k la Sarte, zendt ons eenige inlich tingen ten dien opzichte, ons veroorlovende se kenbaar te maken. Hij schrijft ons Hoei, 12 Sept. 1903 Ziedaar twintig jaar dat ik van 't speen lijdt en tot heden had ik nog geen krachtig middel gevonden, ik heb uwe Foster's Zalfverkocht te Aalst bij Mr De Valkeneer, apotheker, drie maal gebruikt en ik was reeds verlicht, ik heb de verpleging nog eenigen tijd voort gezet gedurende nog ongeveer acht dagen en sinds heb ik bestatigd dat die vreeselijke kwaal teenemaal verdwenen was. Den 2 Aug. 1904, 't zij elf maanden daarna, verklaarde ons Mr Dantinne nog altijd zeer tevreden te zijn, want hij was nog altijd genezen denkt toch eens na, zegde hij ons, zulks kwelde mij reeds sinds den ouderdom van 17 jaren en ik ben er 37 Het hinderde mij al gaande, al staan de, al werkende, zells des nachts al liggen de leed ik ook heden dat ik niet meer lijd, en dat ik mij zoo wal te pas voel wil ik dienst bewijzen aan degene, die aan de zelfde kwalen lijden. Ik verklaar het boven staande waar en veroorloof U het kenbaar te maken. De huid is eene der wijzen waarop on zuiverheden uit het gestel gevoerd worden, maar zij is aan bijzondere ongestelheden, die haar werk beletten of tegenhouden on derhevig en deze moeten in 't bijzonder be handeld worden. Eenige van deze ziekten zijn Eczema, Speen, Roos, Dauwworm, Schurft,enz. Foster's Zalf is een bijzonder middel voor iedere soort jeukende huid ziekten men heeft ze gebruikt en hare kost bare waarde in duizende gevallen besta- digd. Verzekert U dat men U de Foster's Zalf geve van dezelfde soort als die welke M. Dantinne gehad heeft. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3 fr. 50 de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post als men de vraag stuurt aan het Alge meen Depot voor BelgiëEngelsche Apo theek, Ch Delacre, 50, Coudenbergstraat, Brussel. D A 12. AALST. De werkstaking ter garen- fabriek Filtcries Reünies duurt voort. De werksters der Engelsche molens heb ben een opslag van 15 centiemen daags verkregen, doch willen aan 't werk niet gaan zoo lang de overige stakers geene voldoening verkrijgen... Sedert gister Vrijdag ligt het gansche fabriek stil, niet dat de werklieden die nog aan den arbeid zijn, ook het werk hebben gestaakt maar om den inventaris te maken. Gedwongene werkstakers dus. Dijnsdag aanst. wordt het werk her nomen al de stoomtuigen enz. zullen in gang gezet worden. Zij die 't werk niet hernemen willen, blijven voor goed buiten. Talrijke werkstakers keuren de werk staking af omdat men,volgens hen, ontijdig is begonnen, 't Is, zeggen zij, te onlangs geleden dat er een zekeren opslag is toege staan geweest en men moest het nog wat uitstellen van opnieuw vermeerdering van loon te vragen. Wij willen er niet verder tusschenkomeni alleen herhalen wij dat de eisch der werk lieden van fr. 2,50 voor 11 1/4 uren arbeid niet overdreven is.Wij hopen dat 't bestuur der fabriek eindelijk de vraag der werk lieden zal inwilligen. AALST. Een smartelijk ongeluk is gister Vrijdag voorgevallen ter katoen spinnerij der Vaartstaat. Een der meisjes is door den molen waaraan zij werkzaam was bij het hair gevat geworden en om zoo te zeggen letterliik gescalpeerd. Naar men ons verzekerd zou ze, ondanks 't verbod, haar kairbos hebben gekamd. De ongeluk kige is van Erpe. Na eer6te geneeskundige zorgen ter spinnerij is zij naar 't hospitaal overgebracht. AALST. Goede Vrijdag.Gister was het weêr souper monstre ter estaminet Au Commerce b Groote Merkt, onder Voorzitterschap van den zeer libe ralen heer onde meester Jef De Blieck. De fine fleur der Aalstersche geuzerij was daar weer eens vergaderd. Die groote jannen apen de francma(onB der groote steden na, die op dien dag ban ketten houden k la Balthazar en goeden sier maken om de voorschriften der R. C. Kerk spottend te miskennen. De catholieke Aalstenaars moeten het onthouden. Mcorsel. Maandag avond waren ter herberg van de We Van den Steen, Dorp, de maatschappij De standvastige Kaartspelers hun geliefkoosd spel aan 't uitoefenen. De spelers waren :Mr Luycx, Mr en Me Snel, Mr De Buyst en oneen besten Fransoo. Al met eens riep de pre sident Solo slim en met klank won hij hem. Er werd een dikke pint op gepakt. A zij wordt op el- ken ouderdom op eenige dagen genezen door den echten Borstsiroop van üe- pratere. Weigert alle andere Siroopen, Pillen, Pastillen die men u in de handen zoekt te steken, want niet is zoo goed voor de borst dan de echte Siroop van Depratere Prijs 2 franken de groote flesch. Te bekomen bij Od. Depratere die overal verzendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 centiemen meer voor port), alsook te Aalst, bij de apothekers De Valckeneer en Cellebaut. Er bestaat te Sinte-Maria-Oudenhove sedert lang eene vijandschap tusschen de families Van Weymeersch en Bogaert, wonende in de Nederbrakelstraat. Over eenige weken had een gevecht plaats, waarin vrouw Van Weymeersch nog al erg toegetakeld werd. Maandag waren allen op zwier geweest, 's Avonds, rond 8 ure, werd Omer Van Weymeersch plotseling door Richard Bogaert met eene spade op het hoofd gesla gen, zoodat hij eene vreeselijke wonde be kwam. Ook werden hem nog verscheidene steken toegebracht. De gendarmen werden aanstonds ontbo den en hielden den dader aan. De eerw. h. pastoor heeft het slachtoffer slechts de H. Olie kunnen toedienen. Een dokter ver zorgde het slachtoffer en naaide do wonde toe. Het parket van Oudenaarde is Dinsdag namiddag ter plaatse geweest. Het Blacht offer, 24 jaar oud en ongehuwd, verkeert nog altijd in gevaar. Volgens men zegt zou hij Maandag ver- schillige keeren ruzie hehad hebben. De dader, Richard Bogaert, gareelmaker, is 26 jaar, gehuwd en vader van 3 kinderen. Het slachtoffer en sijn broeder Cyriel hebben in den namiddag te Erwetegem ge vochten tegen twee personen van Sinte- Maria Oudenhove. Later. De toestand van Omer Van Weymeersch is thans een weinig beter, maar hij is nog niet buiten gevaar. In de pachthoeve Storms, te Dender- monde, Putbroek-Echt was brand ontstaan. De vlammen sloegen over naar eene tweede en vervolgens naar eene derde hoeve, welke laatste meer dan dertig meters van de anderen gelegen waB. Alle drie de erven met al wat zij inhielden, en bijna al het vee, zijn vernield. Men schat de schade op 150,000 fr. Een drame gebeurde te Meulebeke (W.-V1.J Eenige personen, die op zwier waren met eenen harmo icaspeler voorop, werden dronken en begonnen te vechten en zekere Hellyn trok zijn mes en bracht den 2ojari- gen Van Hollebeke een doodelijken steek toe. De dader nam de vlucht. Het slachtoffer werd naar zijne woning gedragen. Zijn toestand werd zeer erg geoordeeld, doch sedert is er betemis geko men en het is te denken dat hij zal genezen. De gendarmen van Eeghem waren ver wittigd, maar toen zij naar het huiB van den dader gingen, was hij weg. Hij had zijn werkboekje doen vragen in de fabriek te Ardooie cn was te voet wegge gaan, zeggende dat hij naar Frankrijk trok. Hellyn is vader van een kind. Een cyclist en een motocyclist botsten te Brussel met zooveel geweld tegen elkaar, dat beiden tegen den grond vlogen en deer lijk bloedend naar het gasthuis moest worden gebracht. Een hunner, een I7jarige docterszoon, moest er zelfs in verpleging blijven. De motocyclist kon na eene ver- bandlegging het gesticht verlaten, maar dan wachtte hem eene onaangename ver rassing. Toen hij vertrekken wilde, was een onbekende met zijn machien weg. Het rijwiel van den andere is onbruikbaar ge maakt door den schok. Men ziet, met het 6choone weer begint de doodrijderskroniek weer aanzien te krijgen. Een persoon, die te Eecloo, voor rekening van een aukkursaal van Vooruit, van Gent, met kar en peerd de dorpen door kruiste, om ellegoederen en kruideniers waren te verkoopen, heeft de plaat gepoetst, na eerst peerd en kar verkocht te hebben. Hij heeft eenen brief geschreven, in welken hij zegt naar Amerika te trekken. Hij be looft, het ontvreemde met gedeelten terug te betalen. f... M echte Sodener ffl ("ineral-Pastilles D doos Frcs. 1.25. Te bekome i in alle Apotheken en Drogerijen. Jn 't groot: FBruner. algemeen agent. 18 M; odalenasteenweg. Brussel. Onlangs was de hond van M. Ivo Passchier losgebroken, in huis geloopen en had er onder de oogen van zijn meester een briefje van 100 fr. ingeslikt. De man deed den hond spoedig een hsvig purgeermiddel innemen, en men vond eenige stukken het briefje weer. De stukken werden zorg vuldig in een doosje gestopt en naar de Bank van Kortrijk gestuurd, die met den besten wil van de wereld, geene sporen van het nummer kon weervinden. Van daar stuurde men het doosje naar de Bank van Brussel. Passchier komt nu bericht te ontvangen dat men het nummer 21 ontdekt heeft en dat men een nieuw briefje van 100 fr. te zijner beschikking houdt. De meid uit de Beroepsschool, Non- nenboschstraat, te Gent, deed eene klacht dat een werkman-huisschilder eene kan met 20 liters olie had ontvreemd. Juist zij den man met eene steekkar voorbij het policiebureel rijden en zegde Dat is de dief De policiekommissaris Desmet riep den man binnen en zegde hem 0 Gij hebt eene kan met olie gestolen Ja, antwoordde hij, ik zal ze gaan halen en hij liep weg. Men heeft de kar teruggevonden in eene herberg waar hij ze in bewaring had gege ven, maar men heeft den kerel niet kunnen aanhouden hij is naar Frankrijk gevlucht. Een jongeling van Ledeberg is van zin in het huwelijk te treden. De jongen ging naar het gemeentehuis om zijne pa pieren en vernam daar, niet zonder ver wondering, dat hij dood was sedert 1886 En de jongen heeft in 1903 te Ledeberg gelot en is 6edert twee jaar bij de Lede- bergsche burgerwacht ingelijfd 1 Dus om te trouwen is hy dood en om te loten en het land te verdedigen, leeft hij. Het huwelijk moet uitgesteld worden tot wanneer de rechtbank M. Veeckman op de boeken terug in 't leven brengt, wat hem wel een heel sommeke zal kosten. van KalverB, Veulens, Kachtels, Koeien en Zwijnen, gebruikt slechts het echt Ame rikaan sch Poeder van Depratere, aan één frank de groote doos. Het is zonder weerga. Gewaarborgde genezing in 3 uren. Te bekomen bij O. De Pratere, alsook te Aalst, bij de apothekers De Valkeneer en Callebaut. Veulenkweek. De landbouwers wier merrie bij het veulenen sterft, mogen zich met het veulen bij Modest Verroken, landbouwer aan de statie te Melden, be geven die zich zal gelasten het op te voeden. Maandag namiddag had in de Thien- schestraat te Leuven, eene vechtpartij plaats tusschen eenige lotelingen, welke voor den keurraad hadden verschenen. Een zekere Verluyten werd erg aan 't hoofd gekwetst, en op de straatsteenen geslagen, zoodat hij eene gapende wonde had in 't aangezicht en zijn neus gansch verminkt was. Verscheidene proces-verbalen werden Zaterdag ovond had op den Steenweg van Nieupoort naar Veume een verschrik kelijk rijwiel ingeval plaats. Een Fransch cyclist, J. Vanderkindere, van Hontschoote, reed met groote snelheid over de baan. Eensklaps brak de as van het voorste wiel. De ongelukkige werd verscheidene meters ver op den grond geworpen en vreeselijk gekwetst aan het hoofd. Eene pedaal ver brijzelde zijnen schedel. Een voerman, aldaar juist voorbijrijdend, nam den gekwetste op zijne kar en bracht hem over naar een koffiehuis, waar de on gelukkige echter weldra stierf, ondanks de verkleefde zorgen welke hem werden toe gediend en zonder nog terug tot het be wustzijn te komen. Te Rceulx, in het Centrum en om trek, gaat schier geen nacht meer voorbij zonder aanrandingen, diefstallen, inbraak en andere bandietenstreken van dien aard. En ondanks de gedurige waakzaamheid der gendarmen gelukte men er nog niet in, d« bende want er is hier stellig eene bende werkzaam in handen te krijgen. Bij zekere jufvr. Lebocq stool men eene partij juweelen men zegde eerst voor 50,000 fr., maar dat was verre overdreven. Bij den oud-burgemeester van de ge meente beproefde men tot tweemaal toe in denzelfden nacht in te breken. Bij den pastoor-deken werd eene dergelijke poging herhaald. Zondag stool men bij eenen pasteibakker en denzeltden nacht bij de zuster van M. Leon Mabille, thans burgemeester van Rotulx. Maandag bij notaris De Quanter, waar de dieven, bij middel van revolver schoten, verjaagd werden. Heel de streek is vol schrik en waarlijk niet zonder reden. Een motocyclist heeft op zonderlinge wijze wonden bekomen, die hem waar schijnlijk het leven zullen kosten. Tamelijk snel over de Place de la Gare, te Bergen, rijdend, viel hij, doordien een hond hem in den weg liep en hij, met dien te mijden, vast raakte tusschen de tramriggels. Hij botste met het hoofd op de kasseien en buitendien deed de val een revolver afschie ten, dien hij in den zak droeg. De kogel trof hem in de zyde. Beide wonden zijn doodelijk. Een nieuw mijnongeluk gebeurde te Flémalle. Op het hoogste gedeelte van eene helling van 38 meters was een werkman bezig met kolen los te kappen. Met eenen houweelslag maakte hij een lek in eene waterhoudende ruimte, die meer dan 100 kubieke meters inhield. Het water stroomde met geweld de helling af, sleepte den werkman mee, hem zoo forsig tegen de wanden van de gaanderij slaande, dat hij op den stond dood bleef. De kracht van den stroom had hem, behalve den polsband van zijn hemd, al de kleeren van het lijf gerukt. Een rijtuig gestolen en terugge vonden. Drij oud veroordeelden maak ten zich Woensdag namiddag, rond 3 uren, meester van een paard en eenen cabriolet, welke in de rue Daubenton te Roubaix stonden, en toebehoorden aan Mad. Scré- pel-Pollet, rue Marceau, te Mouvaux, en die eene harer vriendinnen was komen be zoeken. De drij mannen handelden zoo snel, dat zij alreeds in de Zeven-Bruggenstraat wa ren alvorens het noodsein kon gegeven worden. De dienstmeid van Me Scrépel zette hen achterna. De dieven ziende dat zij gingen aangehouden worden, sprongen ten gronde en vluchtten weg. Onwaarschijnlijk. Men heeft, naar wij gelezen hebben, in Engeland de laatste dagen hetzelfde heerlijke lenteweer gehad als wij, maar dat de zon er al zoo'n kracht heeft gehad als men in het volgende bericht kan lezen, is wel verbazend. Volgens een telegram namelijk van de Press Associa tion 'i is er dijnsdag op den spoorweg tuB- schen Sunderlaud en Newcastle een loco motief ontspoord en gekanteld, een goede ren- en een reizigerswagen mee omwerpende. En de oorzaak van het ongeluk De sporen waren door de hitte van de zon gebogen I Acht man werden gewond. Omtrent middernacht, van Maandag op Dinsdag, reed een trein van Lancashire naar Yorkshire bij Newton Heath op een zijspoor. De locomotief werd gestuit door de stopbuffels en viel om gelukkig maar, anders was misschien de geheele trein van eene hoogte afgestort. De vijftig reizigers kregen een geweldigen schok een had er een hersenschudding van. Zaligverklaring van Pius IX. Zooals men weet is de zaak der zaligver klaring van Paus Pius IX aan de H. Con gregatie onderworpen. Het onderzoek over de heldhaftigheid der deugden van dien grooten Paus is ge opend. Langdurig en nauwgezet zijn de werkingen van dat onderzoek. Men heeft eerst het diocesaan proces, dat plaats heeft in de bisdommen waar deze heeft geleefd voor wien men de eer der zaligver klaring vraagt. Alsdat eerste onderzoek geëindigd is worden de uitslagen ervan overgemaakt aan de Congregatie der kerk gebruiken, die alsdan haar eigen onder zoek begint 't is eerst na de werkzaam heden dezer laatste, als het besluit ervan gunstig iB dat de dienaar der Heeren,wiens zaak werd onderzocht, Eerbiedwaardig mag genoemd worden. Die onderzoeken vereischen bijna altijd verscheidene jaren tijd. Voor Pius IX zal het diocesaan proces te Rome zelf plaats hebben, doch buiten het Vatikaan het zal bestuurd worden door den Cardinaal-vi- kari8 Respighi. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. geboorten Mannelijk geslacht 7 g Vrouwelijk idem 11 Overlijdens. M. Durieux. we Hoste, z. b. 80 j., Ho- veniersstr. D. Van Lierde, spoorweg- werkm. 19 j., Picter Coeckestr. V. Beeckman, z b. 64 j., Drij Sleutelsstr. L. De Decker, m. Van Bever, gepens. 68 j., Bisschopstr. F. De Sadeleer, vr. Rombaut, z. b. 42 j., wonende te Hofstade. 5 kinderen onder de 7 jaren. Zaterdag 23 Maart. 1907. Tarwe fr. 00,00 a 00,00 Masteluin 00,00 a 00,00 Rogge 00,00 a 00,00 Garst 00,00 a 00,00 Haver per 100 kil. 00,00 a 00,00 Aardappelen de 100 kil. 8,50 a 0,00 Boter per 3 kil. 8,37 a 8,91 Eiers de 25 2,00 a 2,16 Viggenen,per koppel 70,00 a 80.0c Vlas. de 3 kil. 0,00 a 00,00 Ajuin de 100 kil, volgk. w, 9.00 a r,oo Poperinge. fr. 40,00. LONDEN, 26 Maart. De verhandelingen blij ven steeds gering. De beste Kentefhop geldt i5o fr.; Suisex. 140 fr.; doch de gewone marktwaar slechts 100-120 fr. Naar Duitsche en Belgische pro ducten is de aanvraag zeer beschrankt, alhoewel de makelaars alle aanneembaar aanbod gewis aan- veerden. BRUSSEL. 27 Maart. Niettegenstaande de lage prijzen komt er geen leven in de hopmarkt. Er zijn enkele verhandelingen voor den aanstaanden Oogst Aalst, 55 tol 57 1/2 Poperinghe, 5a t/a tot 55 fr. NUREMBERG, 27 Maart. Deze week schijnt de handel rustig ter oorzaak van 't naderend Paasch- feest. Goede hop gaat immer 125 tot 137 1/3 Ir. Venditie vun SOOO te AALST, Vaartkaai, op Woensdag 3 April 1907, om 2 ure □amiduag door het ambt van den No taris BRÉCKPOT, te Aalst. Kantoor der Domeinen te Ninove. Op Vrijdag, 12 April 1907, veiling ter herberg van M* W' Van Stalle, te Den derleeuw, (Statie), om 9 l/s ujen voor noen 116 Boomen, Hagen, Wijmen en Kaphout, wassende op gronden aange kocht voer het leggen van den ijzerenweg van Brussel (zuid) op GeDt St. Pieters. Kosten to*/o Koopsommen te betalen binnen de 6 maanden, mits borg. Zie de plakbrieven. "ÏÏFÈH MEE^ËRkïiÖKNG van oen en een perceel Ehbosclt, TE ERPE. I)e Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoort, met ge«iu van palmslag en gelagen in Let openbaar verkoopen, de vol&ende goederen, te weten Eerste koop. Eene partij Land, gelegen te Erpe, Schoonegem of Kleyl>erg, bekend bij kadaster wjjk C, nummer 784a en 785, groot aldaar 29 aren 30 centiaren, palende ten ooeto M. Dominions De Landtsbeer en Kin deren en M. Nazarie De Wolf, ten zuide de rede en daarover M. Benedikt De Feyter, ten weete Juffrouw Weduwe Siau en Mijnheeren Desiré De Saedeleer en De Wolf voornoemd en ten noorde de Erven De Clippel. Boomprijs fr. 25,00. Gebruikt door den medeeigenaar M. Domi nique De Landtsbeer, te Erpe. Tweede koop. Een perceel Elsbosch, gelegen te Erpe, OostmeerBchen, gekada streerd wijk I), nummer 908, groot 12 aren 40 centiaren, palende ten ooste en tea zuide M. Van Londorzeel-Van Sande, ton weste M. Joannes Menieman en ten noorde M. Domi nique De Landt8heer rn KindereD. Onver- pacht. Boom- en struikhoutprjjs. fr. 100. ZITDAGEN Instel Maandag 15 iq07 Verblijf Maandag 29 jAP»liaü7. telkens om 3 uren van den avond, te'Erpe, aan de Dorpplaats, ter herberg De Gouden Leeuw, n bij M. Joseph Lievens-De Brouwer. OPENBARE VERKOOPINg""5"*"" van goede en .Ueei'88chen le Adlst-Mijlbeek en Moorsel. Dn Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien het behoort met gewin van palmslag en gelagen, de navolgende goederen, in het openbaar verkoopen, te weten Aalst-Mijlbeek. Koop 1. Een perceel Land, gelegen op het Wijngaard veld, bekend by kadaster wijk D, nummer 53b,'3Bis, groot volgens meting 52 aren 82 centiaren, palei.de ten ooste mut halve baan M. Josdpb De Blieck, ten znide Mr K. L. Meert, ten weste zelfdén heor De Blieck en ten noorde Juffr. Wed* Frans De Man. Gebrnikt zonder termjjn door Juffr. Van Gyseghem, te Aalst-Mijlbeek. Verdeeld iu twee deelen 1* deel, 26 aren 14 centiaren ten noorde. Boomprys fr. 38. 2* deel, 26 aren 68 centiaren ten zuide. Boomprijs fr. 22. Koop 2. Eene party Land, gelegen nabjj de Breedestraat, genaamd het Beeksken, ge kadastreerd wijk D, nummer 648u, groot vol gens meting 39 aren 15 centiaren, palende ten ooste en ten zuide M. Joseph De Blieok, ten weste de baan en daarover de Maatschap pij Stokery en Mouterij u De Gonde Leeuw en M. Victor ModSIb, en ten noorde met den weg Juffr. Maria Van de Maelo en M. Hector Da Cock Gebrnikt zonder termijn door M. Vital Leemans en Joseph Dorms, te Aalst- Mijlbeek. Koop 3. Een perceel Land, gelegen op den Zavel, nabjj den Ouden Dendermona- scben steenweg, wijk D, nnmmer 687b van bet kadastraal plan, groot volgens meting 13 aren 63 centiaien, palende tec ooste de erven lie Wolf Coevoet, ten zuide M. Jan- Bapt. Ledegen, tea weste M. Romaan De Brnyn en ten noorde over de baan den heer Fruns-Guatnaf Van de Maele. Gebruikt zonder termjjn door M. Bernard Claessens, te Aalst-Mijlbeek. Koop 4. Eene partij Laod, gelegen aan de Breedestraat, bekend bij kadaster wjjk D, nummer 205b, groot volgons meting 44 nren 18 centiaren, palende ten ooste Juffr. Ma- tbilde Van Langenhove, ten znide de Breede- traat, ten weste met half baan het goed on der koop 5 en ten noorde Mr en Jnffr, Jan en Lnoia Van den Steen. Gebruikt zonder termjjn door Jnffr. Wed0 Pilate, te Aalit- Mjjlbeek. Verdeeld in twee deelen 1* deel, 22 aren 13 centiaren ten ooste. Boomprijs fr. 75 2* deel 22 aren 05 centia ren, ten weste. Bi omprjjs fr. 67. Koop 5. Een perceel Land, gelegen aan de Breedestraat, gekadastreerd wjjk D, num mer 206d, groot volgens meting 41 aren 42 centiaren, palende ten ooste het goed under koog 4, ten znide de Breedestraat, ten weste Mijnheeren Frans en Prosper De Cook en ten noorde Jnffr. W* T rans DeTrooh. Gebruikt zonder termjjn door voornoemde Jnffr. Pil »te. Verdeeld in twee deelen 1* deel, 20 aren 74 ceutiaren, ten ooste. Boomprijs fr. 50 2* deel 20 aren 68 cen tiaren ten weste. Boomprijs fr. 63. Koop 6. Eene party Land en deels met Boomen, beplanten Meet sob, gelegen op bet Hoogveld aan de Breedestraat, wjjk D, num mers 313, 318, 317 en ou 314a, groot volgens meting 1 bektaar, 55 aren, 52 centiaren, pa lende ten ooste en ten znide M. Karei De Vis- De Cuck, ten weste M. Joseph Van Neck- Van de Velde en ten noorde met den Losweg aan de Breedestraat. Mijnheeren Jndocus Sch'jokaert eu De Vis voornoemd. Verdeeld in 4 deolen 1* deel, 31 aren 38 c. ten zuid-weste. Ge brnikt door M. Joseph Van Neck-Van de Velde. 2" deel, 53 uren 31 c. teu znide ooste. Boompi jjs 620 fr. In regie. 3* deel, 36 aren 87 c. teu noord-ooste. Boomprijs 295 fr. Iu regie. 4° deel, 33 aren 76 c. tèn noord-weste. Boomprys 880 fr. In regie. Gemeente Moorsel. Koop 7. Eeu perceel Lund gelegen op den Molenkuuter, groot volgens titel 18 aren 04 centiaren, bekend by kadaster wjjk B. nummer 480c, groot aldaar 19 aren 50 centia ren, palende oost de straat, zoid de ErveD Vetmoesen en Bosman, west- en noord Pieter Redant. Gebruikt zonder termijn door M. Frans Aelbrecht, te Moorsel. ZITDAGEN Instel Dijosdag 26 Maart 1Qn_ Verblijf April 13U'« Telkens om 3 uren van dou avond, ter her berg De Vereentging der Vleeschhouwers, l<jj Jaivrouw Weuuwe I'hkophikl Tollenkkk, te Aalst, Moorsel8cbo Baan, recht over 't Slacht huis.

De Denderbode | 1907 | | pagina 2