Allerhande nieuws Fraukrijk. Duitschland. Stedelijk Bestuur Openbare Aanbesteding BOUW GRONDEN ZAAILANDEN AALST. De werkstaking ter fabriek Filteries Réunies Tragel duurt voort Bestuurders en werklieden zijn niet tot accoord gekomen ondanks verscheidene onderhandelingen. Daar de werklieden Dijnsdag tot het werk niet zijn terugge keerd, is het fabriek gesloten, de eenen zeggen tot donderdag, anderen zeggen voor drij weken en weer anderen beweren dat het voor drij maanden is. Vaste inlichtin gen ontbreken ons voor 't oogenblik. HAELTERT. Zondag, Paschen, des nachts, is er eene bende zatte kleddens stormenderhand gevallen op het kapelletje van den H. Gaugericus, gestaan nabij het klooster aan de binnenbaan naar onze Stad. De beeld8tormers hebben de deur inge stampt, dakpannen afgeslagen, alles wat zich in 't bidplaatske bevond in stukken geslagen en den offerblok geroofd. In de plaats van 'theiligenbeeld hebben ze een wiel geplaatst van een hondenkarretje. (Waar hebben ze dat wiel gehaald 's Ander daags tweeden P .aschdag is het heiligen beeld gevonden aan de herberg van sieur Louis scheerlinckx, wijk Eiland, op meer dsn een halve uur afstand van de plaats der verwoesting. Ziedaar nu de beeldstormerij in 't klein en als de blauwen, rooden en groenen zullen gansch meester zijn, dan zullen wij die godsdiensthatende schelmerij in 't groot te zien krijgen. De kleddens hebben verders ter houtza gerij Muylaert, veel hout op stapels gezet als moest er eene openbare verkooping plaats hebben. De genaamde V. E., een gast van rond de 20 jaren, achter 't klooster te Be- veren wonende, die reeds verscheidene keeren met het gerecht heeft af te rekenen gehad, was met Paschen weer op zwier gegaan en, zeer bedronken, in den vroegen namiddag thuis gekomen. Op de berisping zijner ouders en andere leden van het huisgezin, ontstak de zoon in dolle woe de, nam het groot broodmes en bracht zijn vader, een doorbrave werkman, eene groote wonde toe in den arm, juist tusschen deo pols en de beenpijpen des voorarms Hel bloed liep in overvloed uit de gapende wonde en dokter E., in allerhaast geroepen, oordeelde den toestand zeer gevaarlijk en riep de hulp van een zijner collegas in. De eerw. h. onderpastoor V. O. gaf den gesto ken vader de H. Olie. Ondertusschen was de booze zoon door geburen en een policieagent onschadelijk gemaakt en op eene kar uit de buurt in allerhaast aangebracht, werd hij onder ge leide van policie en eene ontzaglijke menig te volks, daar juist de vespers en het lof geëindigd waren, naar de gevangenis ge voerd. Maandag morgend heeft het parket een onderzoek gedaan en de gendarmen hebben den ontaarden zoon met den trein van half tien ure naar Dendermonde overgebracht. Men leest in den Petit Parisien Een financieel gesticht van Brussel, dat over eenigen tijd in eene zaak van val- sche cheks eene aanzienlijke som verloor, is opnieuw het slachtoffer van eene gelijk aardige bedriegerij, ten bedrage van fr. 256,000. Het had dezer dagen van Parijzer ban kiers die in zijne bureelen eene open reke ning hebben, verwittiging gekregen dat een wissel van 25,000 fr. zou worden aange boden. De bank antwoordde dat zij geen geld beschikbaar had voor hunne rekening en dat bij gevolg de som niet betaald zou wor den. De Parijzer financiers schreven terug dat zij niets verstonden van die weigering daar zij wisten dat hun te-goed nog verre van uitgeput moest zijn. En zij vroegen tevens hunne rekening. Hieruit bleek dat zij bij middel van valsche papieren bedrogen waren voor fr. 256,000, heel het crediet der Parijzer bank. Het nazicht deed die papieren ontdekken, met volmaakt nagevolgde paraphe van den controleur. De dief moet een bediende van 't huis van Parijs zijn geweest, doch het lijdt bijna geen twijfel of hij moet een medeplichtige in de Brusselsche bank hebben gehad. Kan men gelooven dat er nu reeds voorwerpen worden aangebracht voor de tentoonstelling van 1910 Men heeft na melijk in de gemeente Baerle een boom geveld, die geplant was in 1617, onder de regeering van Albrecht en Isabella en waar van de stam, van 5m85 omvang, in gezegde tentoonstelling prijken zal, Hij is aange kocht door een persoon van Dendermonde. Rond de hoofdstad is weer eene bende kerkdieven werkzaam. Zij heeft met Paasch- nacht de kerk van Sint-Pieters Jette be zocht en al de offerblokken leeg gestolen. Wetende dat de deur electrisch verbonden is met eene bel in de pastorij, zijn zij langs een venster in- en uitgebroken. In eene herberg op den Kouter te Loo- christy, is twist ontstaan tusschen dronken boeren der gemeente en andere van Saffe- laere. Toen al de pintglazen stuk geslagen wa ren werden de messen voor den dag ge haald en weldra stroomde het bloed. Verscheidene pereonen waren erg ge wond en een man van jaren bleef dood lig gen. Zijn hoofd was bijna afgesneden De dader, een jongeling van 24 jaar is aangehouden. Het parket van Gent is maandag namid dag, in het Gemeentehuis toegekomen en ging aanstonds over tot de ondervraging van den moordenaar en der getuigen. De plichtigc, die er maar een jongen uit ziet van een zeven tiental jaren, heeft volle dige bekentenissen afgelegd. Samen met zyn broeder hadden zij zooveel herbergen bezocht dat zij zich niet meer herinnerden waar zij geweest waren. Elkeen op Loochristy deelt innig in de smart der familie van het slachtoffer, die in 't kort in 't huwelijk moest treden Bijna op hetzelfde oogenblik ontstond er in eene herberg van de wijk Hoeksken een bloedig gevecht en had men bijna nog twee slachtoffers te betreuren. De genaamde Frans Van Damme ont ving vier steken in den rug en Henri Buyle twee steken in het hoofd. Een bareelwachter te Hal, dis een der laatste nachten naar zijnen post ging, ontmoette op de spoorlijn een persoon van rond de 60 jaren. Hij sprak den man aan, doch kon geen antwoord krijgen. De zonderlinge wandelaar liet echter door gebaren verstaan dat hij een trein wil de tegen houden Ziende dat hij met een zinnelooze te doen had, beproefde de ba reelwachter hem mede naar de statie te leiden, waarin hij gelukte. Dank aan papieren, in bezit van den on gelukkige gevonden, kwam men te weten dat het een gewezen herbergier is van Elsene. De zinnelooze was dijnsdag avond van huis gegaan. Na eenigen tijd in de stad ge dwaald te hebben was hij langs de spoor baan gegaan. Het mag een wonder heeten dat de man niet vermorzeld werd. De fa milie van den krankzinnige werd verwittigd en kwam hem terug halen. Uit Boom meldt men dat een ernstig ongeluk Dijnsdag morgend in de statie aldaar gebeurd is. Een bareelwachter genaamd De Coster, woonachtig te Reeth, ging rond 6 uren naar zijnen post. Op de hoogte van den bareel ter plaatse Krekelenberg gekomen moet hij, ter oor zake van den mist,den trein niet opgemerkt hebben, die hem langs achter naderde. Hij werd door de locomotief in den rug getroffen en, over de haag, te midden van den weg geworpen, waar men hem een uur later stervend heeft gevonden. De verongelukte is 62 jaar oud, heeft een groot huishouden en telt reeds 30 jaar dienst in het spoorwegbestuur De Coster is niet dood maar zijn toestand is zeer erg. Schrikkelijke misdaad te Korrijk. De brouwergast Jan Hespeel, 74 jaar oud, werd Zondag morgend opgehangen gevonden op de kamer, welke hij bewoon de bij den herbergier Polydoor Martens, ter wijk Walle. Martens zegde dat Hespeel op drij plaat sen brand gesticht had vooraleer zich op te hangen. M. Looghe, policie-commissari8, kreeg echter achterdocht en deed een onderzoek. Hij vernam dat Hespeel over eenigen tijd eene som van 1400 fr. geërfd had. Bij de lijkschouwing stelde men vast dat Hespeel deerlijk afgeslagen was geweest. Het voorhoofdbeen was gebroken en de schedel geborsten van het eene oor tot aan het andere. De ongelukkige is aan de sla gen bezweken en daarna opgehangen. De voeten van het slachtoffer waren verbrand. Op de zolderkamer van Hespeel ont dekte men bloedvlekken op den vloer en de balken het rook er ook erg naar petrool. De herbergier Martens heeft geenen vol doenden uitleg kunnen geven over al die bijzonderheden en is ook aangehouden. Hespeel was geboren te Ansegem. De herberg van Polydoor Martens heet De Gouden Appel. Martens Is geboren te Bellegem den 11 Juni 1870 en is getrouwd met SylvieDe Jans. De echtgenooten Martens hebben drie kinderen, waarvan het oudsle 4 jaar oud is. Pieter Hespeel was geen brouwersgast meer, maar is het geweest hij leefde van zijne renten en betaalde bij Martens 1 frank daags kostgeld. Bij de eerste ondervraging, heeft Martens gezegd dat hij dacht dat Hespeel zich had opgehangen uit armoede. Dat kan niet waar zijn, want Hespeel had geld. Martens heeft ook gezegd dat Hespeel sedert eenigen tijd teekcns gaf van zinsver bijstering. Niemand heeft dat bemerkt. Hespeel was gekend als een zeer spaarzaam en matig man. Ziehier hoe de eerste vaststelling gedaan werd Zondag morgend, om 6 uren, zag Arthur Terry, smidsgast, die rechtover De Gou den Appel woont, rook door het dak op stijgen. Hij liep naar de herberg en verwittigde Martens. Men liep naar de kamer van Hespeel. De deur was in slot en men moest ze in slaan om binnen te geraken. De deur was niet gegrendeld langs bin nen, zooals eerst gezegd is geweeBt. Ei zat een sleutel in den zak van Hes peel. Donderdag is een nieuw onderzoek in De Gouden Appel gedaan. Men heeft er een aantal voorwerpen aangeslagen zooals een pak lijnwaad en zakken met petrool doortrokken een hand mes met bloedvlekken op het mes, en afge- schreepte vlekken op den hecht. Uit den vloer der zolderkamer zijn stuk ken plank gezaagd met bloedvlekken op geheele planken zijn ook meegenomen alsook de kleeren van Hespeel Toen de geburen, na het instampen der deur bij den opgehangene kwamen, lag er onder zijne voeten een hoopje assche. De schoenen brandden nog aan zijne voeten. Men weet niet zeker of Hespeel nog leefde of reeds dood was, toen hij opge hangen werd, Een tweede bezoek van het parket. De vrouw van den beschuldigde gaat voort met loochenen. De zaak laat voorzeker toe talrijke ver onderstellingen te maken betrekkelijk de drijfveer van de misdaad en de wijze waar op ze gepleegd werd. Sinds de maand Augustus 1905 had Hespeel 1400 fr. inkomen getrokken Hij verkeerde dus hoegenaamd niet in nood. Een bijzonder punt moet opgeklaard worden. Het is bewezen dat de deur van de kamer des anderendaags gesloten was met den sleutel. Nu, die sleutel is teruggevonden in de zakken van het slachtoffer.Wie had hem daarin gestoken Bestaat er geen tweede sleutel Het is te hopen dat het parket die zaak zal opklaren. Nadere bijzondbrheden. Men be sprak in verontwaardigde bewoordingen de tegenstrijdige antwoorden van den herber gier Martens, die door iedereen openlijk beschuldigd wordt. In zijne nieuwe verklaringei\ aan den onderzoeksrechter, is er eene, welke hoogst zonderling is. Volgens hem zou het slachtoffer, den zaterdag morgend ten 11 ure, naar boven zijn gegaan en sinds dien niet meer gezien zijn. Hespeel had, zegde hij, de gewoonte dik wijls naar zijne kamer te gaan om te gaan rusten. Doch men heeft vastgesteld dat het bed zondag morgend, wanneer het lijk ge vonden werd nog onbeslapen was. Men mag ook niet uit het oog verliezen dat de poging tot brandstichting zondag morgend werd vastgesteld. Eene bijzonderheid, die ook niet van be lang ontbloot is, is deze, dat er minstens twee liters petrool noodig zijn geweest om het inpakgoek en de zakken te bevochtigen welke op de kamer zijn gevonden. Hespeel nu had, om zich te verlichten enkel een klein nachtlampke, dat te nau- wernood eenen deciliter petrool kon inhou den. Voegen wij hier nog bij dat het huis verzekerd was door den eigenaar. Vrijdag is het onderzoek voortgezet. Het nachtlampke werd aangeslagen. De klee- dingstukken en de met bloed bevlekte voor werpen werden in het gemeentelijk labora torium onderzocht. In strijd met hetgeen door zekere bladen was aangekondigd, draagt het lijk van het slachtoffer, behalve de twee doodelijke sla gen aan het hoofd, geen enkel spoor van geweld. M. Max Angenot, eên Gentenaar, wachtmeester bij het derde lanciers, te Brugge, wiens paard tijdens eene wande ling op hol ging, is maandag namiddag nabij de brug der Coupure, door den val van het paard, met het hoofd tegen de kas seien geslagen en met eene schedelbreuk bewusteloos blijven liggen. Zijn toestand is hopeloos. Nabij Ath, op den steenweg naar Brussel staat eene kleine pachthoeve, be - woond door Armand Potlet en zijne twee zusters, alle drie rond de 60 jaar. Zondag morgend vernamen de geburen dat eene der zusters, Sylvie dood was. Zij gingen naar de pachthoeve en kregen een vrecselijk schouwspel te zien. Aan het lijk was in de linkerzijde eene groote wond zichtbaar. Potlet zegde dat Sylvie in den nacht was gestorven en dat hij haar hart had uitgesneden, opdat de ziel niet weg zou vliegen. De policie werd verwittigd en deze nam aanstonds den man in verzekerde bewaring. De misdaad werd volgenderwijze ont dekt Eene nicht der Potlets was, zooals zij alle dagen deed, naar de hoeve gekomen om melk te halen en die, verwonderd zijnde dat zij hare tante Sylvie niet vond, aan hare andere tante Augustine vroeg waar zij was. Deze antwoordde dat zij bezig was met de koeien te melken. Maar voorbij de kamer van Sylvie gaan de, wierp zij eenen blik door het venster en zag haar dood te bed liggen. Verschrikt ging zij haren man verwitti gen en toen deze met zijnen broeder op de hoeve kwam, vonden zij Armand Potlet bezig met het hart der doode uit te snijden. Hij wilde, zegde hij, de ziel van Sylvie in eene fiesch bewaren. Blijkbaar was de man zinneloos. Overi gens men had bij alle drie reeds sedert eenigen tijd teekens van geesteszwakte meenen op te merken. Armand had reeds vroeger in een dergelijk oogenblik het lijk eener bloedverwante willen opgraven. Sylvie was nu ziek en zou den voorgaan- den nacht gestorven zijn. Er is dus geen moord gepleegd maar alleen lijkenschennis. De ongelukkige is in het gesticht van Froidmont opgesloten. Men berichtte dat te Turnhout een dubbele moordpoging had plaats gehad op het gehucht Broekzijde» onder Turnhout. Inderdaad, men kwam weldra te weten dat zekere Aug. Van Gorp revolverschoten had gelost op twee makkers die met hem huis waarts keerden. Eerst poogde hij zekeren Marten Lemmens neer te schieten, doch het wapen ketste driemaal, zoodat Lem mens kon ontkomen. Toen vuurde hij twee maal zijnen revolver ufop Eduard Geerts, die aan den arm en het hoofd gekwetst werd. Het bleek alras dat de wonden niet gevaarlijk waren want het slachtoffer kwam zelf eene klacht doen op het policiebureel. Zijne wonden werden onderzocht door eenen geneesheer, die bestatigde dat er geen gevaar bestond. De dader had de vlucht genomen in de richting van Het Zwanen - ven en had zijn revolver, die nog met eenen kogel geladen was, in eene gracht geworpen. Tegen den avond kwam Van Gorp zich op het policiebureel aanbieden Hij werd dan ook ter beschikking van het parket gesteld. Indien men aan zijne verklaring geloof moet hechten zou de zaak ingewikkelder zijn dan men eerst vermoedde. Inderdaad Van Gorp zou dezer dagen in 't huwelijk treden en zijne toekomende was over eeni gen tijd het slachtaffer van eenen schande lijken aanslag, waarvan de daders tot nu toe onbekend bleven, maar die zouden nu wel kunnen gekend worden. Voor 't oogen blik kunnen wij er niet meer van zeggen, 't Is best mogelijk dat de dader morgen in vrijheid worde gesteld en dat er andere aan houdingen geschieden. Later. Naar wij vernemen heeft het parket een langdurig onderzoek gedaan. V. G... is na ondervraging, door den heer onderzoeksrechter in vrijheid gesteld. Wat de andere erge zaak betreft, hierover stelde men ook een onderzoek in Hier is kwestie van eenen schandelijken aanslag, waarvan de aanstaande bruid van G... het slachtoffer was. Het meisje is sedert dien lijdend en behoeft nog steeds geneeskundige zorgen. Er zijn evenwel geene aanhoudin gen gedaan, alhoewel de beschuldiginhen stellig waren, doch er bestaat twijfel over den voomaamsten plichtige. Deze, die aan geduid werd, kan onmogelijk de plichtige zijn. Het onderzoek wordt voortgezet. Een werkman, die te Mariemont van de fabriek kwam werd zonder eenige reden onderweg aangevallen door twee mannen, die hem steken in den rug toebrachten en de vlucht namen. De gekwetste werd bloedend op den weg gevonden en naar het gasthuis van Morlan- welz gebracht waar men bevond dat de lon gen geraakt zijn. Zijn toestand is hopeloos. Twee broeders werden als de daders aangehouden. Zij bekenden hunne misdaad en beweerden dat zij dronken waren. De godsdienstvervolging. De Bis schop van Fréjus was tijdelijk te Toulon en wilde in het marinegasthuis de gewonden van de Iéna bezoeken, maar het bevel was, dat geestelijken alleen toegelaten mochten worden, wanneer de gewonden om hen gevraagd hadden. Dit was niet ge schied en de Bisschop mocht niet bij de gewonden komen. Bemerkingen overbodig, De bekende protestantsche predikant Bourrier, heeft, wijl hij weigert zich langer m^t ei kerkelijke avonturiers te compromit- teeren, zijn medewerking onttrokken aan de schismatieke onderneming van René Vilatte en Henri des Houx. Hij bedankt er voor, zegt hij in de Chrétien Francais, meê te werken om sommige lieden, die niets ernstigs, niets duurzaams, niets gods dienstigs weten tot stand te brengen, aan een positie en aan den kost te helpen. Hij verklaart het schisma voor éen misgeboorte en stelt vast, dat het bankroet, geslagen heeft. Arme Des Houx 1 Vier Belgen gekwest. Maan dag namiddag rond 5 ure reed er een char a bancs naar het hyppodroom van Long- champ met talrijke vreemdelingen, die te Parijs de Paaschfeesten doorbrachten. Het rijtuig kwam in botsing met eenen trein en werd omgeworpen. Verscheidene reizigers kwamen er met den schrik af, maar 4 hun ner, Belgen, werden gekwetst, gelukkig niet erg. 't Waren MM. Jean Tasset, van Luik, Delsone-Falla, van Herstal, Joseph Coulon en Boré. Alle vier werden naar hun hotel gebracht. Zonderlinge zaak.In de omstreken van München is eene misdaad ontdekt. Voor een veertien dagen ging de dochter van eenen landbouwer, Mej. Kerscher, eenige dagen doorbrengen bij hare familie in Aiterhof. Zij schreef niet naar huis, maar hare familie meende dat zij goed was aangekomen en verontrustte zich niet over haar stilzwijgen. Voor eenige dagen nu meende een vis- scher, terwijl hij zijne netten ophaalde uit eenen vijver te Aiterhof, zwakke zuchten te hooren, voortkomende uit het lisch van den oever. Hij naderde met zijne boot en in een hutje dienende voor de eendenjacht, vond hij eene vrouw, slechts gekleed met een hemd, die geheel uitgeput was. Spoedig vernam hij nu dat deze vrouw niemand anders was dan Mej. Kerscher. Niettegenstaande de spoedig verleende huip gaf zij weldra den geest. Zij kon evenwel, alvorens te sterven, een deel van hare ge schiedenis verhalen. Op haren weg naar Aiterhof in eene ver laten streek, werd zij aangevallen door een man, die haar schandelijk mishandelde. Toen deed hij zijn slachtoffer chloroform opsnuiven en heeft haar dan, denkt men, naar de hut gebracht, na haar ontkleed te hebben. Marie Kerschner b'eef daar een tiental dagen, zwak, ziek zonder voedsel en zonder kleeren. Er is een rechterlijk onderzoek geopend over die vreemde misdaad VA1» AKLBT. De Burgemeester der Stad A lst, brengt ter kennis van ite belanghebbenden, dat de heer Van Cleynenbreugel, Landme ter van het Kadaster, Zitting zal houden ten Stadhuize, Bureel van hst Kadaster, van Woensdag 10 tot Zaterdag i3 April aanstaande, telkens 's morgens van 9 tol 12 uren en 's namiddags van 2 tot 5 uren, om ingevolge art. 70§2vanhet Reglement der bewaring van 't kadaster ever te gaan tot het opnemen der veran deringen voor het jaar 1907. Aeist, den 3 April 1907. Db Burgemeester, M.-L. GHEERAERDTS. STAD AALST. der werken voor het aanleggen van de Albrechtlaan. Het College van Burgemeester en Schepenen der Stad Aalst zal op VRIJDAG 26 APRIL 1907, om elf uren voormiddag, ten Stadhuize, ler gewo ne Zittingzaal, in het openbaar overgaan tot de opening der aanbiedingen voor de aanbesteding van de werken voor het aanleggen van de Albrecht laan te Aelst, tusschen de Staalsbanen van Brussel naar Oostende en van Aelst naar Opwijck. De begrootingsstaat der uit te voeren werken bedraagt de som van 186,134 franken. Het lastenboek dezer onderneming en de daarbij behoorende plans en bestekken berusten in het Gemeentesecretariaat alwaar men alle werkdagen van 9 ure 's morgends tot 's middags er kennis kan van nemen. Exemplaren zal men er van kunnen bekomen, mits betaling der onkosten, door eene vraag in te dienen bij het Gemeentebestuur. De aanbieding, op zegel geschreven, zal aan den Bur;emeester der Stad Aelst toegezonden worden bij aanbevolen btiei ter Post besteld ten uiterst* den Woensdag 24 April. Zij zal toegezonden wor den onder dubbelen omslag de binnenste omslag zal voor opschrift dragen Aanbod voor het aanleggen van de Albrechtlaan de buitenste omslag zal bij het adres van den heer Burgemees ter de melding hebben Aanbieding voor de onderneming van Openbare Werken Het aanbiedingsschrift moet zijn opgesteld vol- §ens het voorgeschreven model en behoorlijk on- erteekend het moet vergezeld zijn van het stor tingsbewijs van de pandgelden die bepaald zijn op 19,000 franken. De werken moeten aaogevangen worden onmid- delijk na de ontvangst van het schriftelijk bevel door het Gemeentebestnur hiertoe te geven zij moeten voltrokken wezen binnen de acht maanden er op volgende. Verdere inlichtingen betrekkelijk de uitvoering van het ontwerp kunnen bekomen worden bij den heer Ch. DUBOSCH, Conducteur van Bruggen en Wegen, te Aelst. Aalst, den 29 Maart 1907. De Burgemeester en Schepenen, M.-L. Gheeraerdts. De Secretaris, Oscar Reyntens. OPENBARE VERKOOPING van schoone ^auilnmtleik en Butteh, te Moorsel en Aalst=Mijlbeke. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal achtervolgens bevelschrift verleend door de n lieer Voorzitter der Burgerrechtbank te Dendermonde, in date 7 Februari 1907, met gewi van palmslag, openbaarlijk vc rkoopen Gemeente Moorsel. Eerste koop. Eene goede partij Land,zeer wel geschikt voor Bouwgrond, gelegen te Moorsel, nabij het Dorp, op het Kapelleveld, aan de nieuwe ontwor- pene; straat van het Dorp, naar de Statie, bij mciii'g groot 33 aren 69 centiaren, Gebruikt door Joannes Verhoeven en de kinderen De Wolf. Verdeeld in 4 detlen, zooals op hel ge drukte grondplan is afgsschetst. Tweede koop. Eene partij Zaailand en deeltje Bosch, gelegen te Moorsel, op den Kattensteert, an den Steenweg van Aalst op Moorsel, bij meting groot 82 aren 61 centiaren. Boomprijs fr. 23o. Gebruikt door Jos< ph De Wever, de weduwe August De Wever en Joannes Verhoeven. Verdeeld in 6 deden, zooals op het gedrukte grondplan is afgeschetst. Derde koop Eenen Bsoch, gelegen te Moorsel, op der. Kattensteert, achter voorgaande, bij meling groot 42 aren 91 centiare ln beheer. Op te leggen boomprijs fr. ioi5. Ook afgesche'st op het gedrukte grond- plan. Vierde koop. Eene partij Land, ge- leg, n te Moorse), op Zandbckerheide, met t ne grootte van 55 aren 80 centia ren. Op te leggen boomprijs fr. 27a. Gebruikt door Joannes Verhoeven en d weduwe Joonnrs De Poorter. Vijfde koop. Een perceeltje Bosch, gelegen te Moorsel, op Zandbekerheide, in t ecre grootte van 10 aren 3o centiaren. In beheer. Op te leggen boomprijs fr. 361. Stad Aelst. Z -sde en laatste koop. En eene par tij Land, te Aalst-Mijlbeke, wijk Papen- rode, op hc-t Hooiveld, met eene grootte van 40 aren. Gebruikt door Gustave Coene en Phi lemon De Neef. ZITDAGEN Instel Donderdag 18) Verblijf Donderdag 35 Apnl '9°7, telkens om 2 uren namiddag, ter Esta- miuet IIet Kaatspel. hij Juffrouw We Charles-Louis Van Nuffcl-Moens, Ie Moorsel, Statie. Voor nadere inlichtingen en kennisne ming van het kohier van lasten, vervocge men zich ten kantoore van bovengenoem- den Notaris BRECKPOT, te Aalst, aan de Graanmarkt, alsook ten kantoore van den Notaris L)E GHEEST, te Aalst, Keizerlijke Plaats en van den Notaris 11A M EN DT, te Sint- N1 colaas. OPENBARE VERKOOPING vau goede en !Weei*»selieii te Aalst-MijIbeek en Moorsel L)h Notaris EEMAN te Erpe, zal nameni v. ieu het behoort met gewiu vau palmslag ei gelagen, de uavolgeude goederen, in hel openbaar verknopen, te weten Aalst-Mijlbeek. Koop 1. -- Eun perceel Land, gelegen o| bet Wyngaardvel.1, bekend by kadastor wjjl L), nu ui uier 53b,3Bi8, gruot volgens motini 02 aren 02 centiaren, palende ten ooste ml halve baan Al. Joseph Be Blieck, ten zuid: Alr K. L. Meert, ten weste zelfden heer I> Blieck en ten noorde Juffr. Wea* Frans IA Man. Gebruikt zonder termyn door Jufir Van Gyseghem, te Aalst-Mylbeek,

De Denderbode | 1907 | | pagina 2