Catholieke Jonge Wacht Zondagrust. Stad Aalst.-Werkbeurs AELST. Allerhande nieuws. DE HOEST 1,oe erg hii ook Tegen 't schijt of afloop Merlaprijzen. Hopmerkten. Stedelijk Bestuur Openbare Aanbesteding Wij worden verreweg meer door onszei ven dan door anderen be drogen. INDERDAAD onze liberale leepe Maffen van Mylbcek en Schaarbeek moeten al de uitwassemingen die bij de bemesting der akkers ontslaan, hebben ingezwolgen om al die vuilnissen in hunnen Keldergalm uit le braken. Als die liberale maffen ofle lafaards denken dat men zich om huDne vuilnis bekom mert. Ils sont gras atec ca zei Reimond zaliger. Of die penlakeiën, de broodschrijvers van aan den oever des Renders, met hunne vuiltong roeren of niet roeren wie zou er nu toch willen om bekommeren Onze liberale controleurs en bijzonderlijk de groote financier Men heer Jef, beknibbelden bij de bespreking der Stadsbegrooting voor 1906,als verre overdreven de som die wierd voorzien als aandeel in het Gemeentefonds. De som voorzien beloopt tot 197,000 fr. Welnu_ het wezenlijk aandeel beloopt tot 203,255 fr. dus 5,255 fr. meer dan voorzien was. Wat moet men hier uit afleiden 1 Dat de catholieke meerderheid van onzen Stedelyken Raad hare toevlucht niet nemen moet tot vermeerderingen van ontvangsten die in de lucht zyn gegrepen, om het evenwicht tusschen ontvangsten en uitgaven te regelen Onze Medeburgers zullen bij 't onder zoek en de beraadslaging over de Stads rekening, 't gene vóór de maand Octo her zal plaats hebhen, kunnen oordeelen over 't vertrouwen dat ze in de liberale Maften stellen mogen, wanneer zy be weren dat de stadsrekening met een tekort sluit. Men zal alsdan eene kleine vergelij king kunnen maken tusschen den hui- digen toestand der stadszaken en den- gonen tijdens het liberaal Bestuur wan neer men eene uitgave van 200 frank voor 't plaatsen van piscijnen een jaar moest verschuiven ten einde de begroo ting te kunnen sluiten met een bonieken van.... 40 franks ?f!f!... Hoe dikwyls prijst men zich niet om geprezen te worden Larochefoücaüld. DE GASKWEST1E. Wij ver nemen thans dat de bestendige Deputatie aan ons Stedelyk Bestuur komt ter ken nis te brengen dat zij voornemens is d# overeenkomst betrekkelijk de gasver lichting goed te keureu mits eenige be merkingen van geringen aard wat het opstel van het contract betreft. De provinciale technische dienst ver klaart onder ander in zyu verslag dat de belangrijke zaak der verlichting het voorwerp is geweest van een grondig onderzoek bijzonderlijk wat het stelsel aangaat, regie of vergunning, 't welk de meeste voordeelen aan de Stad verze keren zou. Dat onderzoek laat niets te n wur.schen over en ik ben van ge- n voelen, zegt de heer Ingenieur-be lt sluurder, dat de beslissing van n den Gemeenteraad voor goed- n keuring vatbaar is. Zoo spreekt een man van ondervin ding on met kennis van zaken. Nu, dat zal de zeeveraars van 'torgaan der fima Vijf Ezels C° niet be letten aan hunne gedwongen lezers zoekeu op te vijzen dat onze vijf liberale feniksen in staat waren met de exploi tatie van hot thans bestaande gasfabriek honderd duizend franks zonder de centiemen te winnen. Honderd duizend franks zonder de centiemen IJl! Watte watte 1 watten I Maar kom, kom, 't zal zeker zijn ge lijk de brandverzekering door het stads bestuur die volgens den nooit verzadig den greef vanChipka 250duizend franks winst zou afwerpen... Dc zeeveraars van 't ezelsorgaan en van Chipka zijn vau den zelfden doesem en van hen mag men met den dichter zeggen Een simme blijft een simme, hoe sierlijk die gekleed. Zy houdt altijd haar aard, die nimmer zfj vergeet IN DEN LOOP dezer week had den zekere zwansers aan eenige liberale Maften doen gelooven dat de bestendige Dcputalio onzer Provincie aarzelde hare goedkeuring te verleenen aan belcon tract van vergunning der gasverlich ting, aangezien er haai' een voorstel was geworden door MM. De Blieck en Van der Schueren ingezonden, waarhij zy zich onderlinge verbonden, onder waarborg hunner persoonlijke goede ren,de winst van honderd duizend frank 'sjaars aande Stad van Aalst te verze keren, indien onze Stedelijke Raad op zijn besluit wil terugkomen en de regio of zelfsuitbatirig aannemen Maar O bittere teleurstolling Ja, bit tere teleurstelling, voor de liberale Maffen en voor het, volgens de liberalen zoo krottig Aalst't was een APRIL- V1SCH AALST. Het Bestuur heeft in zitting van 4 April 11. beslist i° Eene algemeene Vergadering der Catholieke Jonge Wachten van Aalst te houden, op Maandag 15 April 1907, om 8 1/2 ure 's avonds, ten lokale van M. Camille Verleysen, Burghtstraat, 1. DAGORDE 1. Mededeelingen 2. Prijskamp. 3. Aanvaarden van nieuwe leden 20 Het patroonfeest van den H. Michaël plechtig te vieren op 5 en 6 Mei aanst. Het programma ervan zal later bekend gemaakt worden. Het Bestuur. Aan onze geachte geabouneerden buiten onze Stad hebben wij de eer te berichten dat wij de vrijheid zullen nemen hun in den loop der volgende week onze kwittancie voor 1907 door het Postbestuur te laten aanbieden. Wij hopen dat men op eerste aanbod zal willen betalen ten einde ons verder werk en onkosten te sparen. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Bisdom van Gent. Zijne Hoogweer- digheid heeft benoemd Onderpastoor te Burght, den E. H. De Mets, A. leeraar te Dendermonde. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 7 April 1907, M. Meirsschaut, Korte Zoutstraat. Wordt dringend gevraagd Een goede Vuurstoker. Priester Daens. Van zyd en wyd vraagt men ons Hoe gaat het met Priester Daens Wy en zelfs de naaste geburen weten er niets van... En Groene Pie zwygt er over lijk versmoord sedert byna eene maand,.. Wat Cree^iboter. Markt Zaterdag 6 April 1907, 125 kilogrammen ter Markt. Prijs fr 3,10 perkilo. BOTERMARKT. Heden Zaterdag wer den 274 klonten boter ter markt gebracht wegende te samen 2190 kilogrammen. AALST. Werkstaking ter Filteries Réunies. - Gelijk wij het don derdag 11. hebben meêgedeeld is het fabriek gesloten en zijn er meer dan 1200 werklie den en werkmeisjes in vrijwillige en onvrij willige werkstaking. Voor hoelang is 't fabriek gesloten Dit zal afhangen van de omstandigheden. De overgroote meerderheid der werklie den van de beide geslachten werken reeds op stuk. Slechts een gedeelte van 200 of meer werkmeisjes werken op daghuur en 't Bestuur der fabriek heeft besloten dat ze ook op stuk moeten werken Als ze neer- stig zijn kunnen ze 2 fr. 25 daags verdie nen, zeggen de heeren Bestuurders. Nu die meisjes weigeren op stuk te wer ken.. Waarom Wij zijn hieromtrent niet voldoende ingelicht... Wij moeten het ra den. Wij zeggen dus indien zij weigeren op stuk te werken omdat ze vreezen hunne vorige daghuur niet te kunnen verdienen, waarom het niet beproefd En is de uitslag zoo ze het voorzien, dan iB de weg niet op gegraven om opnieuw in werkstaking te gaan Het Bestuur heeft besloten dat zoolang die meisjes het stukwerk niet aanveerden het fabriek gesloten blijft. Het einde der werkstaking hangt dus van haar af... De catholieke vereenigden hebben een tombola ingericht tegen 10 centiemen het lot er zullen 10 duizend loten uitgegeven worden. De roode vereenigden laten een ezeltje (niet een der vijf van 's Gravensteen) aflo- ten tegen 10 centiemen 't lot en 10 duizend loten... De dagbladen kondigen aan dat de roode 50 duizend frank gaan in leening nemen om de stakers ter hulp te komen... Als 't waar is Aooll tcleui'Ki'Ktcld. De regelmatige wijze waarop in onze dag bladen plaatselijke gevallen zooals het vol gende bekend gemaakt zijn, boezemt ons hier te Aalst noodzakelijk belang in. Er is geene wijk onzer stad, die niet vertegen woordigd werd, ook is het met belang dat wij wekelijks een altijd plaatselijk geval bestatigen en zulks verdient het grootste vertrouwen. M. G Scheerlinck, 62, Leopoldstraat, te Aalst, zegt ons Ik leed sedert vijf jaren van zoo scherpe nierpijnen, dat het mij dikwijls onmogelijk was te bukken noch te zitten, dag en nacht was ik rusteloos, mijn water was rood en troebel, de middelen bleven zonder uitslag en ik voelde mij ver kwijnen ik was moed- en hopeloos, toen mij een vriend van de Foster Pillen voor de Nieren sprak, en verkocht bij M. De Valkeneer, apotheker, en ik beproefde ;:c op mijne beurt. Eindelijk had ik het zoo langgezochtte middel gevonden, want na zes dagen begon ik reeds eene beternis in gansch mijnen toestand te gevoelen, en na veertien dagen was ik teenemaal hersteld, ik ben zeer te vreden over zulk eenen onverhoopten uit slag cn wil die pillen zeer rechtzinnig aan bevelen. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof U het kenbaar te maken. Eisch wel de echte - Foster Pillen voor de Nieren waarvan de krachtdadigheid algemeen bekend is, ze zijn éénig in hunne soort laat U bijzonder geen namaaksel met eenen min of meer gelijken naam in de plaats stellen. Men kan ze in alle apothe ken bekomen tegen 3 fr. 50 de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post met het bedrag der som te zenden aan het Algemeen Depot voor België Engelsche Apotheek Ch. Delacre, 50, Coudenberg- straat, Brussel. Wacht U voor namaaksels eisch het handteeken James Foster op elke doos. D. A. x3. AALST. Zaterdag nacht zijn er 40 koperen versiersels afgebroken en gestolen van het hek aan 't kasteel De Verdoe menis te Aalst-Schaarbeek, bewoond door M. Eug. Jelie. Het gestolene is door de Policie aangeslagen ten huize waar de dieven hunnen buit hadden verechacherd Hr.ELTERT. Zondag, Paschen, des nachts, is er eene bende zatte kleddens stormenderhand gevallen op het kapelletje van den H. Gaugericus, gestaan nabij het klooster aan de binnenbaan naar onze Stad. De beeldstormers hebben de deur inge stampt, dakpannen afgeslagen, alles wat zich in 't bidplaatske bevond in stukken geslagen en den offerblok geroofd. I11 de plaats van 'theiligenbeeld hebben ze een wiel geplaatst van een hondenkarretje. (Waar hebben ze dat wiel gehaald?) 's Anderdaags tweeden Paaschdag is het heiligenbeeld gevonden aan de herberg van sieur Louis Scheerlinckx. wijk Eiland, op meer dan een halve uur afstand van de plaats der ver woesting. Een arm was afgeslagen. Ziedaar nu de beeldstormerij in 't klein en als de blauwen, rooden en groenen zullen gansch meester zijn, dan zullen wij die godsdiensthatende schelmerij in 't groot te zien krijgen. De kleddens hebben verders ter houtza gerij Muylaert, veel hout op stapels gezet als moest er eene openbare verknoping plaats hebben. LEDE. Sedert lang, wel twee of drij jaren, werd bestatigd dat er veel koper ter statie werd gestolen. Ondanks de streng ste waakzaamheid was men er tot hiertoe niet in gelukt de dieven te knippen. Einde lijk de heer Commissaris van policie. Haemerlinck ontdekte de verhelers en bracht hen tot bekentenis. Eenige aanbrengers werden aangewezen en men verwacht verstommende aanhou dingen. Een bijzondere agent van 't bestuur der Staatsspoorwegen 6taat de policie in het onderzoek of opsporingen bij. B. EEN GEVECHT had Zondag avond te Vlierzele plaats in 't welk de messen getrokken werden en hunnen rol hebben gespeeld EEN BOSCHBRAND had te Oorde- gem plaats Het bosch genaamd Dijkens is door 't vuur verslonden. De schade is groot en de oorzaak onbekend. Wnitranii dunkt men «Jen Isijvnl V Zeg eens, zijt gij op de hoogte der Beurs, hoe komt het dat de wisselagent Smet steeds de orders uitvoert veel eer der en beter dan Dupont Eh mijn lieve, 't is heel eenvoudig. Gij weet dat iedereen terzelfder tijd roept in de Beurs. Het is dus natuurlijk dat degene die het hardst roepen kan de meeste zaken doet De arme Dupont is altijd verkoud en Smet integendeel gebruikt regelmatig Fay's echte Sodencr Mi neral Pastillen, en beschikt dus over eene stem die alles beheerscht. Hij komt dus overal de eerste aan. De doos Fay's echte iudener Mineral Pa stillen kost slechts 1,25 fr. en wordt in alle apotheken en drogerijen verkocht. In 't groot E. BRUNER, algemeen agent, 13, Magdalenasteenweg, Brussel. Revolverschoten werden Maandag nacht te Oombergen gelost gedurende een gevecht aan den Dreef ontstaan, tusschen eenige jongelingen. Zekere De Winne werd licht gekwetst aan de zijde. De daders zijn gekend en proces-verbaal is opgesteld. Bijna opgehangen. Een jonge ling te Hillegem bijna opgehangen. Een jongeling die den Koster behulpzaam is, was aan 't klokluiden voor eene begrafenis. Op eens ontsnapte hem 't zeel, 't sloeg rond zijnen hals en trok hem mede in de hoogte. Gelukkiglijk viel hij terug ten gronde. Hij klaagt over inwendige pijnen en zijn hals is verwond. Ondervraagd of er dit jaar veel April- vi8schen, onder vorm van prentkaarten waren verzonden, verk.aarde de postont- vanger van Brussel-Centrum, dat het getal Aprilvisschen danig begint af te nemen. Echter heeft de verzending van prentkaar ten met zichten van Brussel en de provincie veel toegenomen. De duizenden Engel- schen, Duit8chers en Fransehen. die met de Paaschdagen hier zijn afgestapt, hebben er gansche scheepsladingen verzonden. Een Franschman, zegt hij, verzendt liefst z:ch ten van monumenten een Duitscher vrouwenfiguren, en een Engelschman, manneken-pis. Er zijn met Paschen dui zenden en duizenden portretjes van man neken-pis naar Engeland en de coloniën verzonden. Den spoorwegdienst kan den burger soms wel aardige fratsen spelen. Twee juffertjes van Brussel, te Londerzeel in pensionnaat, waar ook eenige Engelsche misses hare opvoeding krijgen, gingen in vacancie. Zij pakten hare kleeren in en zonden den koffer met het duidelijk leesbaar adres harer ouders, naar Brussel. Dagen ver'iepen, maar geen koffer verscheen. Ein delijk belde een drager van den spoorweg met eene kist, vol geplakt met Fransche en Engelsche etiketten, bewijzende dat de kist naar de Zuidstatie van Antwerpen en van daar over Harwich naar Londen en vervolgens langs den zelfden weg terug was gezonden. En, in plaats van verschoo ning te vragen over de vertraging, eischt het spoorwegbestuur de betaling van al dat nutteloos vervoer. De vader eischt nu langs bestuurlijken weg zijn geld weerom. Hij zal dat denkelijk wel krijgen, maar wanneer Het parket van Brussel is naar Merchtem geroepen, wegens een drama, dat daar is gebeurd. Jonge lieden hadden onder elkaar getwist en een hunner, Van Cauter, ziende dat hij bedreigd was, maakte zich uit de voeten. Maar hij werd gevolgd door eenen andere en weldra begon het gevecht opnieuw. De laatste, bijgestaan door zijnen broeder, viel nu Van Cauter aan, wien bij middel van eenen met ijzer besla gen paal, het hoofd te bersten werd gesla gen. De aanranders vluchtten, het moord tuig in den brand latende neven het lijk van hun slachtoffer. De twee moordenaars, de gebroeders De Cock, sijn aangehouden. Wij hebben over eenigen tijd meld, dat de pleger van eenen grooten juweelendiefstal te La Louvière kort nadien te Brussel was aangehouden. In eene der laatste ondervragingen heeft nu de dief ook den verheler bekend gemaakt. Het is een juwelier van Brussel, bij wien dan ook onmiddellijk eene huiszoeking werd gedaan. Gedurende die opera ie zagen de magistra ten dat de vrouw van den juwelier eene hoeveelheid horlogies in eenen vuilnisbak verborg. Zij werd, even als haar man, aan gehouden. De onderzoeksrechter Bilaut houdt zich bezig met eene zeer erge zaak, welke te Evere is voorgevallen. Een boerenknecht verliet zijnen baas, met omwonden hoofd terwijl uit eene groote kwetsuur bloed stroomde. Hij vertelde dat zijn baas hem met eenen riek had geslagen, omdat hij weigerde op eenen Zondag te werken in het veld. Twee dagen later kwam hij zich in het gasthuis van Schaarbeek laten ver zorgen. Men hield hem in behandeling, maar hij stierf daags nadien. Woensdag kwam de zaak aan de ooren van het par ket. De boer, die ondervraagd werd, loo chent de gezegden van den knecht en be weert dat deze van eene ladder is ge vallen. zij wordt op el- ken ouderdom op eenige dagen genezen door den echten Borstsiroop van üe- pratere. Weigert alle andere Siroopen, Pillen, Pastillen die men u in de handen zoekt te steken, want niet is zoo goed voor de borst dan de echte Siroop van Depratere. Prijs 2 franken de groote flesch. Te bekomen bij Od. Depratere die overal verzendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 centiemen meer voor port), alsook te Aalst, bij de apothekers De Valckeneer en Cellebaut. De genaamde Pieter Tondelaere, van Wetteren (ten Eedej is Donderdag in de blauvvselfabriek te Melle, bij het opleggen van eenen riem, door dezen meegesleurd en vreeselijk verminkt tusschen de werk tuigen. Den armen man, die tweemaal werd rondgeslingerd, werden eenen arm en de beide beenen zoo erg vermorzeld, dat deze zullen moeten afgezet worden. Tondelaere is naar het gasthuis van Gentbrugge overgebracht, hetwelk zijne vrouw eerst verleden week verlaten had. De arme man is vader van 3 minderjarige kinderen. Minister Francotte bracht Maandag namiddag zijn officieel bezoek aan de bak kerijtentoonstelling te Gent. Hij was verge zeld van baron de Kerchove d Exaerde, gou verneur, en de heeren Stevens en Cartuy veis, bestuurders bij het ministerie van arbeid. De heer D'hont, bestuurder der tentoonstelling, wenschte den minister welkom en bedankte hem voor zijn blijk van belangstelling. De minister antwoordde met eenige korte woorden en bezocht ver volgens geheel de tentoonstelling, herhaal delijk uitleggingen vragende over de ten toongesteld voorwerpen. De minister is om 5 ure per automobiel naar de statie ver trokken. De tentoonstelling werd Dijnsdag avond om 8 ure, met een concert gesloten. De ambtenaar van den Burgerlijken Stand te Lokeren heeft Donderdag morgend een huwelijk voltrokken, dat niet alle dagen geschiedt. Een napkruiper (cul-de-Jattej, van 33 Jaar ouck is in den echt getreden met eene welgevormde dochter van 32 jaar. De man zonder beenen, die doodarm is, kroop de trappen van het stadhuis op. ritste de trouwzaal binnen en wipte daar op een stoel, nevens zijne gelukkige bruid. Er was veel volk naar dit zonderling paar komen zien. In de gebuurte der jongge huwden had men een opschrift gehangen Leve de bruid Dien wensch heelt het moedige meisje wel verdiend. Moedige redding. Maandag, kwart voor 9 uren s avonds, kwam den trein 39 uit Brugge met twee lokomotieven de statie te Kortrijk binnengereden. Op hetzelfde oogenbiik wilde eene vrouw, een kind op den arm dragende, over de spoor baan gaan. De onderstatieoverste, M. Eug. Vande- kerchove, het gevaar ziende, waarin zij verkeerde, sprong naar de vrouw toe en wierp haar ter zijde. De moedige redder werd zelf door de lokomotief gevat en ten gronde geworpen hij kon gelukkig eene ijzeren baar vastgrijpen en werd alzoo een getal meters ver medegesleept. De machinist van de eerste lokomotief, dat ziende, stopte met zulk geweld dat de kettingen in stukken sprongen. Vandekerc- hove kroop alzoo ongedeerd van onder het machien hij klaagt echter over inwendige pijnen. Zijne moedige daad verdient eene schoone belooning. Een zeventienjarige Aalstenaar, sto ker op de machien van den trein Eecloo- Zelzate, heeft Donderdag namiddag om streeks a ure, in de statie te Eecloo, een erge val gedaan. Water willende nemen voorden ketel der machien, viel hij ten gronde, met het ongelukkig gevolg dat hem de borst werd ingedrukt, een arm en twee ribben werd gebroken en hij inwendige kneuzingen bekwam. Daar de ongelukkige geen enkel woord kon spreken, heeft de eerw. heer onderpastoor Van der Myns- brugghe hem de H .Olie toegediend Dokter Anlonissen heeft hem de eerste zorgen toe gediend en dan naar 't gasthuis doen over brengen. Zijn toestand is hoogst bedenke lijk. Te Veldegem, nabij Brugge, had zekere Declercq de gebroeders Ryde in eene herberg getrakteerd. De Ryde's vertrokken, zeggende naar huis te gaan doch toen De clercq wat later op de baan ging, kreeg hij twee dolksteken in de borst. De aanranders wierpen hem dan in de gracht, waar hij 's anderehdaags door voor- bijgangers gevonden werd. Hij ademde nog en kon verklaren dat de gebroeders Ryde hem aangerand hadden, 0111 zijne beurs te stelen, die nog 7 fr. bevatte. De gebroeders zijn aangehouden, MetPaaschmaandag had, volgens oud gebruik, de gewone ommegang te Herve plaats, en veel volk was van buitengekomen om dien te zien. Zaterdag Onder dezen was eene groep, die breack naar de stad kwam gereden en die, om den stoet te zien passeeren, het rijtuig tegen het gaanpad had geplaatst De koetsier had het peerd den toom uit genomen om het gedurende dien tijd te laten eten. Doch eensklaps 6chrikte het dier door de beweging en het gerucht der mu ziek. Het ging op den loop te midden der dichte menigte Een moedige toeschouwer sprong vooruit en greep het paard bij den snuitdoch de beweging der voorpooten wierp den man vooruit, en hij moest lossen. Met geweld vloog hij tegen de straatsteenen en werd gekwetst opgenomen. Wel dertig personen werden omgeworpen en velen er van zijn gekwetst. Ook een kinderwagentje waarin twee kinderen zaten, vloog omverre. Het eene kind, 5 jaar oud, werd op den slag gedood. Het werd onder eene hoeve van het paard het hart inge stampt Het andere kind is zoo erg gewond, dat er geen redding mogelijk is. De personen, die in het rijtuig zaten, sprongen beurtelings op den grond en be zeerden zich allen min of meer. Eindelijk snelde het paard de gemeente uit en holde steeds voort, tot het, aan eenen draai van den weg, tegen eene helling neerviel Het rijtuig was in splinters, maar het paard had geene schram bekomen. Zooals men wel denken kan, heeft dit voorval niet weinig ontroering teweeg ge bracht. In de rue Barbe d'Or, te Luik, waar veel vrouwen van lichte zeden wonen, gebeurde een drama van liberale onafhan kelijke zedenleer dat erge gevolgen had kunnen hebben. Daar woont Th, Guffreu6 met zijne moeder en Fernande Lherneux, zijne minares. Na een zekeren tijd F. Lher neux in dienst gehad te hebben als ser veuse wilde hij ze buiten zetten. Dit gebeurde, maar zij wilde zich wreken. Vrijdag kwam zij om hare kleederen en vroeg om met Guffreus persoonlijk eenige woorden te spreken. Deze laatste weigerde en onmiddelijk loste zij drie revolverschoten, die gelukkiglijk hem niet troffen Daarna keerde zij het wapen tegen zich zeiven en zij loste een schot in volle borst. Zij rolde van al de trappen en kwam te recht in de armen harer moeder, die niet wist wat er gebeurd was. Zij is naar het hospitaal ge voerd, en is zoo het schijnt niet doodelijk gekwetst. Tusschen Aalbeke en Lauwe hebben kwaaddoeners eenen balk gelegd over de spoorbaan juist ter plaatse waar deze over eenen dijk loopt die 7 tot 8 meters hoog is. De balk, uit eene naburige stelling geno men, was van mastenhout en werd door de wielen van de locomotief plat gereden, zoo dat slechts de eerste rijtuigen de schok voelden. Eene ontriggeling op deze plaats had schrikkelijk kunnen zijn Het geheim, dat het drama van Cour- celles tot nu toe omsluierde, is eindelijk opgehelderd. De man, die tijdens de werk stakingswoeling van de mijn Grand-County, den porion Van Escotte vermoordde, is eindelijk in handen van het gerecht. Een mijnwerker, die aan de staking geen deel had genomen, de genaamde Ramboux, had nabij de plaats, waar Van Es otte ver moord werd, eenen persoon ontmoet, wiens voorkomen hem eenigszins verdacht scheen, namelijk een zekeren Bernard Tournay. Deze omstandigheid was tot nu toe nog niet gekend, omdat èn Ramboux èn Tour nay tot nu toe door het onderzoek nog niet verontrust waren. Eerst nu is dat uitgekomen en Tournay, aangehouden en ondervraagd zijnde, heeft nu volledige bekentenissen gedaan. Hij heeft andere verdachten bedreigd, alles te zullen uitbrengen en inderdaad verklaringen gedaan, die tot wel een dozijn andere aan houdingen zullen leiden. De zaak van Courcelles is geroepen om een der voornaamste werkstakingsprocessen te zullen worden, die onze rechtbanken nog te oordeelen kregen, te meer omdat de weduwe Van Escotte een burgerlijk proces inspant, om van de gemeente vergoeding te eischen, gelijk het geval was met de plun- derzaak te Baudoux en de moord op den gendarm Léonard te Taillis Pré. Uit Charleroi wordt gemeld, dat te Taillis-Pré, een gehucht van Gilly, een moord is gepleegd. Deze gemeente bezit eene droevig-bloe- dige reputatie en zij houdt die in stand. Ee vreedzame werkman, Lennis ge naamd vermaakte zich in eene herberg met pijltjes werpen, toen zekere Van Gueld onverwachts binnenstormde en, zonder de minste aanleiding, Lennis zes dolksteken toebracht in het hoofd, de borst en den rug, zoodat het slachtoffer stervend in elkaar zakte. De aanwezigen waren door dit tooneel zoo zeer verstomd van schrik, dat geen enkele durfde tusschenkomen en de moor denaar ongehinderd kon vluchten. Een inwoner van Virton bezit eenige tamme... wilde zwijnen, 't Klinkt wel vreemd, maar toch is het zoo. Over een paar jaren ving hij ze zeer jong en kweekte ze op. Drie bleven er in 't leven, een beer n twee zeugen. Een der laatsten heeft nu ijf jongen geworpen. Het feit verdient wel vermelding. Te Wasmes maakten vier dronkaards ruzie in eene herberg, omdat de waardin hen geen drank meer wilde geven. Zij beleedigden de vrouw, zoodat haar echtgenoot, die eene naburige kamer was, meende te moeten tusschenkomen. Nu vielen de drinkebroers den baas zei ven aan. Deze wilde, om zich gemakke ker te verdedigen.de steenen pijp, waaruit j rookte aan zijne vrouw overhandigen maar juist deed een der twisters, Bouchez eenen aanval op hem, met dit gevolg dat de steel van de pijp in het oog van den aanvaller te recht kwam. Dit feit deed het gevecht nog verergeren, toen eensklaps Bouchez, te midden van het gewoel in elkaar zakte. Men snelde hem ter hulp, maar hij waB D« Secretaris, reeds dood. Oscar Reyntens. van Kalvers, Veulens, Kachtels, Koeien en Zwijnen, gebruikt slechts het echt Ame- rikaansch Poeder van Depratere, aan één frank de groote doos. Het is zonder weerga. Gewaarborgde genezing in 3 uren. Te bekomen bij O. De Pratere, alsook te Aalst, bij de apothekers De Valkeneer en Callebaut. Inbrekers hebben de kerk van Auve- lais bezochtbij middel van een ladder zijn zij het gebouw binnengedrongen. Zij heb ben verschillige voorwerpen, waaronder een hostievaas in zilver, medegenomen en de offerblokken opengemaakt. De gendar merie zoekt de daders op. 25 BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN Mannelijk geslacht 17 Vrouwelijk idem 8 Huwelijken P. De Boeck, wever, met J. Peeters, tw. Overlijdens. P. Van den Bo, sche, we Coppens, z. b. 66 j., Beukendreef. J. De Smet, je- suiet, 65 Brusselstr, A. Goeman, w* De Groot, z. b. 94 j Oud. Denderm. st.w. - F. Geeroms, m. Veldeman, z. b. 85 j., Zoutstraatp. J. Van den Dries- sche, w# Van Wiele, z. b. 79 j., Leo- poldstr. V. Keselaer, tw. 17 j., Vaart straat. L. Lievens, vr, Guns, z. b. 55 j., Moorselb. P. Van Gucht, m. Ver- moesen, metser, 34 j Ltdebaan. E. Ley 1 en, m Wolfbergen, poortier, 53 j., Koophandelstr. 5 kinderen onder de 7 jaren. 6 April. 1907. fr. 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,00 a 00,00 00,go a 00,00 8,00 a 0,00 8,io a 9,00 2,00 a 2,16 65,00 a 80.0c 0,00 a 00,00 5.00 a 6,00 Masteluin Rogge Garst Haver per 100 kil. Aardappelen de 100 kil, Boter per 3 kil. Fiers de 25 Viggenen.per koppel Vlas. de 3 kil. Ajuin de 100 kil.volgk.t LONDEN, 2 April. Nog altjjd verflauwt te hopmarkt veel handelaars schynen niet meer te gelooven dat de prijzen zouden stij gen. Middon-Kent gaat 135 fr. Kent 125 fr.; Sussex 115 fr. voor de prima waar de ge wone producten 80-100 fr. Alhoewel er voort durend Amerikaansche hop ingevoerd wordt is zij toch weinig gevraagd, evenzoo is 't ge legen met Duitsche en Belgische producten. BRUSSEL, 3 April. In gevolge de Engelsche markt en de onthonding der Bel- 8i8ch9 brouwers is onze hopmarkt nog ver flauwd. Op du hopbeurs te Antweipen kwo- 1 eerde men Aalst 41 fr. en Popericgho 39 fr.; hier eehter staat Aalst 40 fr. en Poperinche 37 1/2 f.auk. v B NUREMBERG, 4 April. De prijzen blijven .standhouden er is thans weinig vraag voor de Duitsche brouweryen. POPERINGIIE, 5 April. 40 fr. VAfkAELST. De Burgemeester der Stad A 1st, brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat de heer Van Cleynenbreugel, Landme ter van het Kadaster, Zitting zal houden ten Stadhuize, Bureel van hei Kadaster, van Woensdag 10 tot Zaterdag i3 April aanstaande, telkens 's morgens van 9 101 12 uren en 's namiddags van 2 tot 5 uren, om ingevolge art. 70 §2 van het Reglement der bewaring van "t kadaster ever u gaan tot het opnemen der veran deringen voor het jaar 1907. Ai 1st, den 3 April 1907. De Burgemebster, M.-L. GHEERAERDTS. STAD AALST. der werken voor het aanleggen van de Albrechtlaan. Het College van Burgemeester en Schepenen der Stad Aalst zal op VRIJDAG 26 APRIL 1907 om elf uren voormiddag, ten Stadhuize, ter gewo ne Zittingzaal, in hel openbaar overgaan tot de opening der aanbiedingen voor de aanbesteding van de werken voor hei aanleggen van de Albrecht laan te Aelst, tusschen de Staatsbanen van Brussel naar Oostende en van Aelst naar Opwijck. De begrootmgsstaai der uit le voeren werken bedraagt de som van 18G,734 franken. Het lastenboek dezer onderneming en de daarbij behoorende plans en bestekken berusten in het Gemeentesecretariaat alwaar men alle werkdagen van 9 ure 's motgends tot 'b middags er kennis kan van nemen. Exemplaren zal men er van kunnen bekomen, mits betaling der onkosten, door eene vraag in te dienen bij hei Gemeentebestuur. De aanbieding, op zegel geschreven, zal aan den Burgemeester der Stad Aelst toegezonden worden bij aanbevolen brief ter Post besteld ten uiterste den Woensdag 24 April. Zij zal toegezonden wor den onder dubbelen omslag de binnenste omslag zal voor opschrift dragen Aanbod voor het aanleggen van de-Albrechtlaan de buitenste omslag zal bij het adres van den heer Burgemees ter de melding hebben Aanbieding voor de onderneming van Openbare Werken Het aanbicdingsschrift moet zijn opgesteld vol gens het voorgeschreven model en behoorlijk on- derteekand het moet vergezeld zijn van het stor tingsbewijs van de pandgelden die bepaald zijn op 19,000 franken. De werken moeten aaogevangen worden onmid delijk na de ontvangst van het schriftelijk bevel door het Gemeentebestnur hiertoe te geven zij moeten voltrokken wezen binnen de achl maanden er op volgende. Verdere inlichtingen betrekkelijk de uitvoering van het ontwerp kunnen bekomen worden bij den heer Ch. DUBOSCH, Conducteur van Bruggen en Wegen, te Aelst. Aalst, den 29 Maart 1907. De Burgemeester en Schapenen, M.-L. Gheeraerdts.

De Denderbode | 1907 | | pagina 2