LANDBOUW. Onze missionarissen. Allerhande nieuws. Frankrijk. Duilscliland. Engeland. HOFLAND, Meststoffen. Eenige dagen geleden stelde men te Ieperen vast dat kooplieden, niet zeer nauwgezet op 't punt van eerlijk heid. waggons fosfaat van lage gehalte ge leverd hadden aan prijzen die het dubbel of het driedubbel van de wezenlijke waarde overtroffen. De Patrie verneemt dat, langs den kant van Maldeghem en in het Noorden van Brugge, talrijke landbouwers meenende natuurlijken guano van Peru te koopen aan a a frank, zich gefabrikeerde mest stoffen hebben laten leveren, welke nauwe lijks tien frank weerd waren. Sedert dat het sodanitraat aan een over dreven prijs staat, verkoopen sommige han delaars zoowat overal in West-Vlaanderen, onder den zeer ongepasten naam van gedroogden beir, vagelingen en afval van verschillenden oorsprong, gemengd met zekere meststoffen, dat alles met beir overgoten. Men verwijt heel dikwijs de landbouwers dat zij te wantrouwend zijn. Welnu in zulke gevallen zijn zij het niet genoeg, aan gezien zij te doen hebben met personen die ze niet kennen en die er hunnen stiel van maken hen te bedriegen. De landbouwers beschikken thans over voordrachtgers, Btaatslandbouwkundigen en bestuurders van laboratoriums, aangesteld om hen in te lichten talrijke trakten en vlugschriften worden overal verspreid de landbouwbladen waarschuwen hen gedurig tegen het bedrog. Dat zij dus oppassen, om zich niet te laten bedriegen. Een nieuwe martelaar iB gestorven. De Surinamer brengt de tijding der dood van den eerw. pater Lemmens, te Paramaribo bezweken aan de leproosheid, in het gesticht St-Gerardus-Majella. Pater Lemmens was Maastrichtenaar. Hij werd geboren in 1850. Soldaat zijnde, werd hij naar Surinam gezonden in 1878, doch in 1882 verwisselde hij het officiersuniform voor het Redempto ristenkleed. Hij werd priester gewijd in 1886, pastoor te Nio-Niekerie en wijdde 't overige van zijn leven aan de verzorging der leproozen Aangetast door de schrikkelijke kwaal, nam hij het voornemen, aalmoezenier in het melaatschengesticht te worden. Vrij willig zonderde hij zich af en de vier laat ste jaren van zijn leven wijdde hij aan het verzorgen der melaatschen. Aalst. I>e werkstaking ter Filtbrieb Réunies duurt zonder rustveratooring voort De onderhandelingen tu88chen den heer Burgemeester en de hee- ren fabriekbestuurders hebben tot geen be vrediging geleid deze laatsten blijven eischen dat, allen zonderonderscheid en als 't mogelijk is, moeten op stuk werken. Is dit soms geen middeltje om zich van de ouderlingen stil aan te ontmaken Men zegt ons neen... Goed, wij zullen het afwachten. De meisjes en vrouwen der con tinus zouden nu bij ploeg moeten werken op stuk. Drij werksters zouden 4 molen tjes moeten oppassen De werksters zeg gen dat zij daartoe niet in staat zijn ah ze goed werk moeten voortbrengen. Van den anderen kant beweeren de bestuurders dat de werksters op die wijze tot fr. 2,25 en meer daags kunnen verdienen... Wie blijft in de waarheid Die kwestie kunnen wij niet oplossen wij kennen er immers niets vanMaar eene bemerking toch Bij ploeg of te samen voor gemeen rekening werken Maar zou de naarstige dan voor de min werkzame niet moeten arbeiden Ook al eene kwestie die wij niet kunnen oplossen. Wij herhalen het eene daghuur van fr. 2,50 voor 11 1/4 uren arbeid is niet overdreven en de Filteries Réunies kunnen beter dan iemand dit loon toestaan... De helft der werkstakers en gedwongene werkstakers zijn aangesloten bij den chris ten Bond tegen de werkeloosheid, Lokaal Cath. Werkmanskring. Men telt er onge veer 250 van 't mannelijk geslacht en 350 van 't vrouwelijk geslacht. De mannen die vóór de werkstaking aangesloten waren ont vangen 9 fr. ter week, de meisjes en vrou wen 4 fr. Zij die zich na 't uitbreken der werkstaking hebben aangesloten en dus nog niets betaald, ontvangen 3 fr. ter week. Bij de liberalen zijn er slechts ongeveer 25 mannen en 5 meisjes aangesloten. Hoe groot 't getal is dergenen die bij geen bond zijn aangesloten is onbekend. Bij de groene socialisten is een enkel aangesloten. Wat er overblijft, is aangesloten bij de roode winkel politiekers der Saskaai. Diefstallen van koper te Lede. De statie werd Donderdag in rep en roer gesteld door de huizoeking die den heer Commissaris van policie bijgestaan van twee veldwachters deed ter woon van éen persoon die verdacht wordt betrokken te zijn in de diefstallen van koper. Deze huiszoeking deed tal van voorwer pen ontdekken op den zolder geborgen die van diefstal te nadeele van dnn Staat voort kwamen, namelijk eene hoeveelheid staal draad, beitels en distel... Ondervraagd over de voortkomst dezer voorwerpen antwoordde de verdachte dat hij ze gevonden had of gekregen van onbe kende personen. Later. Uit het verder onderzoek is gebleken dat de koperdieven 12 in getal zijn en verblijven de eenen te Lede en de anderen te Aalst en te Wetteren. Die rooverijen duren reeds twee jaren zonder dat men er iets van bemerkte. Men schat dat er om meer dan 10 duizend franks geroofd werd De beste verstandhouding heerschte onder de dieven de eene stool voor den anderen. 't Was lijk bij de roode socialisten Allen voor éen en éen voor allen Zaterdag waren te Lede eenige kleine knapen aan't opheffen der roosters van de riolen en ze dan te laten vallen. De kleine Schelfhout, oud 5 jaren, had zijn voetje met bij tijde weggetrokken en de rooster viel er op met het ongelukkig gevolg dat de groote teen letterlijk werd afgesneden. Doctor Moens heeft den kleine de noodige zorgen toegediend, 't Is eene les voor vele ouders die hen 't gevaar zal doen inzien van zulke kleine kinders onbewaakt ter straat te laten loopen. Wat is daarvan De Etoile bevat het volgende zonderling verhaal De rechterlijke agent Goossens was Zon dag in eene herberg van Brussel, waar een onbekende, die naast hem aan tafel zat, met hem een gesprek aanknoopte. De man had dorst en, om zich pintjes te doen betalen begon hij geschiedenissen te vertellen, die voor den policieman zeer be- langswekkend waren. Zoo vertelde hij dat hij een gewezen matroos was, van de stoomboot Rupel, varende tusschen Antwerpen en Londen, en dat hij onlangs zijnen kapitein vermoord had, door hem over boord te werpen. Sinds dien won hij den kost, met dron kaards te bestelen, die op de banken der publieke wandelingen in slaap vallen. Hij somde verscheidene diefstallen op, welke hij op die manier, zoo te Antwerpen als te Brussel, bedreven had. Genoegzaam ingelicht over de levens wijze van zijnen herberggezel, hield Goos sens den man aan en bracht hem naar het policiebureel. Hij zegde te zijn August Celis, geboortig van Boom. De identiteits papieren, die hij bij zich droeg, waren de zijnen niet. Maandag morgend uit den amigo ko mend, zegde hij, dat al wat hij verteld had, praatjes waren. Niettemin is hij ter be schikking van den procureurs des konings gehouden, tot er meer licht zal ingewonnen zijn over zijne doenwijze. Men heeft te Antwerpen inlichtingen doen nemen en daaruit blijkt, dat de man inderdaad den agent voddenhistorie heeft opgesolferd. Eene dame, Mevr. T. te Brussel, miste sedert eenige dagen een boekje waar in, op iedere bladzij eene formuul met haren naam en adres gedrukt stond, waarop zij hare bestellingen aan de leveranciers schreel en die dan bij de betaling der reke ningen als bewijs van de levering moesten dienen. Zij hechtte geen belang aan die verdwijning tot dezer dagen een harer leve ranciers met eene rekening van meer dan 4000 fr. afkwamMen begrijpt wat er ge beurd was. Het boekje was gestolen en bij middel van bons was de levrancier beet ge nomen. Het parket onderzoekt. Het parket van Brussel heeft ander maal een bevel tot inhechtenisneming uit gevaardigd tegen Carlos Waddington, den moordenaar van Balmaceda, den Chileen schen gezantschapssecretaris. Waddington zal dientengevolge de volgende maand we gens moord voor het Assisenhof van Bra bant terechtstaan. Eene zonderlinge zaak houdt de policie te Brussel bezig. Zondag nacht- viel aan de brug der Oeverpoort eene vrouw in het water. Zij werd gered door haren man en eenige voorbijgangers. De vrouw en ook de man zegden dat zij bij ongeluk in 't water was gevallen. Twee andere personen echter beweren gezien te hebben, dat de man haar van de brug heeft geworpen. De man en de vrouw, 25 en 26 jaar oud, zijn maar sedert twee maanden getrouwd. De zaak wordt onderzocht. De groote boom bestemd voor de tentoonstelling van Brussel in 1910 vangt heden zijne reis aan. Die zal toch wel op tijd ter bestemming zijn Hoeveel paarden er wel zullen noodig zijn om dezen kolos te vervoeren die 23,000 kilos weegt, weet men nog niet. De Baarelaars zien met weemoed hunnen oudsten inboorling vertrekken. Immers ook, hij heeft sinds eeuwen, trots storm en wind, de vreugde en het leed hunner voor ouders gedeeld en zag zoovele geslachten voorbijgaan 1... Ieder stelt zich, met bang voorgevoel, de vraag of deze oude buitenjongen zich nog wel, op zijne jaren, in België's hoofdstad zal kunnen gewennen Zekere heer gelastte zijnen knecht eene doos met goede fosfoors te koopen. Dit werd gedaan, en reeds den volgenden avond wilde de heer eene keers ontsteken maar wat hij ook deed, geen der fosfoor- kens was in branden te krijgen. Ten uiter ste vergramd, riep hij zijnen knecht en zegde Heb ik u niet gezegd dat gij zeer goede fosfoors moest koopen, en ziedaar, niet één die branden wil. Hoe is het mogelijk, mijnheer 1 riep de knecht verbaasd, ik zelf heb ze één voor één vooraf geprobeerd, en allen waren nochtans goed. Zondag avond is te Wetteren eene koornmijt afgebrand, toebehoorende aan Van den Berghe-Penninck, wijk ten Eede. Daar er scheen kwaadwilligheid in het spel te zijn, begaf de policiecommissaris zich ter plaats en vernam weldra, dat een kleine bengel, 10 jaren oud, door zijne moeder om eene doos stekskens was gezon den en daar was voorbijgegaan. De kleine bekende, het vuur aangestoken te hobben. Droevig einde van eenen redder. Over verscheidene jaren haalde Octave Tous6aint, toen in garnizoen te Antwerpen, eene vrouw uit eene brandende woning en redde haar aldus het leven. Deze redder was nu gevestigd te Vireux, in Frankrijk, nabij de grens, en is er dezer dagen in droevige omstandigheden aan zijn einde gekomen. De kleine Marcel May, 3 jaar oud, was in het kanaal gevallen, juist toen Toussaint er voorbij kwam. De moedige man sprong in 't water, greep het kind en ging er mee naar den kant zwemmen, toen hij door eenen bloedsopdrang getroffen,als een steen in de diepte zonk. Kort nadien dregde men twee lijken op. Zekere L. V. van Hemixem, werd door personen van Schelle verdacht, deelge maakt te hebben van hunne tegenpartijin een gevecht op de kermis van Zondag te Niel. De broeder van L. V. zegde mij noch tans daareven, dat die verdenking niet ge grond was, want dat zijn broeder ahijd bij hem geweest was, zonder aan eene vecht partij meêgedaan te hebben Althans, toen L. V., dezen namiddag in Schelle kwam, ontstond er met gezegde personen twist over die zaak, en ten laatste kwam er vech ten van. Eindelijk greep L. V. naar zijnen revolver, die los geladen was, en loste schoten, die zekeren Ph in den arm lichte lijk kwetsen. De veldwachter L. Jacobs, heeft onmiddellijk de zaak onderzocht. Een koopwarentrein die van Antwer- pen-Zuid kwam, ontriggelde maandag na middag op de hoogte der kazernen van Contich. Er zijn geene ongelukken, maar de stoffelijke schade is nogal groot. Dat hierdoor eene grootte ontreddering in den dienst teweeg gebracht werd, laat zich oordeelen. Tot 10 uren was de baan belemmerd en gedurende dien tijd moesten de reizigers naar Brussel langs Boom-Dendermonde of langs Lier omrijden. Te Turnhout, zoo schrijft men, was men tamelijk ongerust, omdat de trein die rond half acht uit Antwerpen aankomt, om 10 uren nog niet was binnengeloopen. Ver- 6chillige personen kwamen naar de statie om inlichtingen vra-gen. Rond 10 uren is een goederentrein aan gekomen in den fourgon hadden een vijf tigtal reizigers plaats genomen. Die wislen ook niet veel te vertellen, vermits zij van Leuven en Aerschot kwamen. Men vernam wel dat er eene ontsporing had plaats gehad in de statie te Contich, doch verdere in lichtingen over het ongeval waren te Turn hout niet toegekomen. Zondag nacht heeft men in de Diestschestraat, te Leuven, elkander bij den kraag gevat. Uit de danszaal Marrant, waar gewoonlijk veel soldaten zijn, kwam een zekere Vercammen, soldaat bij het ioe en hij werd handgemeen met een 7-tal kanonniers welke den sabel trokken. Een van hen werd erg aan den pols gekwetst en zelfs zeer gevaarlijk. Gelukkig is de policie op tijd tusschen gekomen, anders was er een nog bloediger gevecht uit voortge komen. Zondag nacht hebben er te Leuven hier en daar ook andere vechtpartijen plaats gehad. In eene herberg der Ridderstraat heeft zekere Vanwijngaerden eenen slag met den stoofhaak toegebracht aan A. Del- vaux en eene wonde in het hoofd veroor zaakt van eenige centimeters diep. Zondag nacht zyn er te Mechelen dieven in de woning gebroken van Mej. Hannart, rentenierster, De Deckerstraat. De schelmen zijn langs den hof binnenge drongen en na al de benedenplaatsen en den kelder te hebben doorzocht, hebben ze de hand gelegd op het zilverwerk, ter waarde van 200 fr. en eene partij flesschen wijn. In denzelfden nacht heeft men bij M. Jacobs, Hanswijckvaart, heel het kieken kot leeg geplunderd. Voor beide diefstallen hebben de plegers zorg weten te dragen, bij tijd de vlucht te nemen. Zaterdag avond rond 11 1/2 ure, is brand uitgebroken in den stoommolen van Mev. weduwe Constant Loncke-Depoorter, te Ingelmunster. Eene groote hoeveelheid bloem, lijnkoeken, olie, de stoommachien en het gebouw met geheel het binnenmate- riaal zijn vernield. Het woonhuis en andere afhankelijkheden bleven gespaard. De scha de beloopt tot 70.000 fr. De oorzaak is on bekend. De pompiers hebben met groote moeite eenen blok werkmanswoningen kunnen vrijwaren. Donderdag namiddag gebeurde in de Doornik8che wijk, te Kortrijk, een erg ongeluk. Een timmerman trok een zwaar stuk hout op, om het venster in een huis van gemelde straat te krijgen. Opeens brak de koord en het stuk hout viel op het hoofd van mad. Gustave Sagaert, die juist voorbij kwam. De ongelukkige werd door haren zoon en andere personen opgenomen en naar hare woning gedragen. De schedel van het slachtoffer was gekloven de arme vrouw is 's avonds ten 10 ure overleden, ondanks de verkleefdste zorgen die haar toegedient waren. Kaartenliefhebbers komen te Rousse- laere, allen namiddag bijeen, om zich te verzetten ten huize van M. Houthaeve, in de Spanjestraat en die eerbiedweer- dige mannen hebben eenen gezamcntlijken ouderdom van 325 jaar Het zijn de heeren Fr. Houttaeve. 82 jaar vader Vanden- bussche, 82 jaar vader Cornette, 77 jaar Pieter Depoot, 84 jaar. Als deze laatste afwezig is, dan komt een plaatsvervanger van 72 jaar de spelers volledigen. Verleden week ontving M. D., ban kier, te Rousselaere, eenen naamloozen brief waarbij hij onder doodsbedreiging verzocht werd eene aanzienlijke som gelds neder te leggen op een gestelde plaats. Heer D., verwittigde de policie die een waakzaam oog in 't zeil hield. Op het oogenblik in den brief vermeld, kwam A. S de aangeduide plaats onderzoeken, nam in der haast den briefomslag die er met inzicht was neergelegd en ging het hazen pad kiezen, toen hij door een agent bij den kraag werd gevat. Een onderzoek is geo pend. Men is op het spoor van nog dergelijke zaken. Men meldt uit Meenen Eiken Zon dag wordt hier, nu eens op Belgisch, dan weer op Fransch grondgebied, een verboden kansspel gespeeld. Ziet de houder van het spel eenen poli- cieagent opdagen, wanneer hij zich op Belgisch grondgebied bevindt, dan trekt hij onmiddellijk met zijn boeltje over de grens; hetzelfde gebeurt, wanneer hij zich op Fransch grondgebied bevindt en de Fran- sche policie ter plaatse komt. Wordt hij van beide kanten der grens bewaakt, dan speelt hij eenvoudig niet. Zekere Isidoor Claeys, 46 jaar oud, metser, die in de Schoolstraat, te Meenen, woont, was nu door de rechtbank van Duinkerke verwezen en verbannen uit Frankrijk, voor het houden van het kans spel in kwestie. De policie van Halewijn lag op loer om te beletten dat hij terug in Frankrijk kwam. Zondag morgend bevond zich Claeys met zijn materiaal op Fransch grondgebied, bewaakt door de Belgische gendarmen. Twee veldwachters van Halewijn sprongen van den aankomenden tram uit Armentières grepen Claeys vast en brachten hem naar het policiecommissariaat. Die aanhouding verwekte eene groote samenscholing van volk. Het volgende wordt gemeld uit Gullegem Zondag avond rond, 7 ure, waren er verscheidene personen bezig met spelen Zonne en Anker met zekeren H. P. Deze was beginnen spelen met eene som van rond de 30 fr. en ziende dat hij verloor begon hij te twisten. Hij moest aan zekeren persoon 0,70 fr.; hij weigerde en een twist ontstond, waarbij hij werd gestoken. De man liep in de her berg De Kloefkapperij binnen, liet zich op eenen stoel nedervallen en riep Ik ben gestoken Daarna viel hij ten gronde en blies den laatsten adem uit. De dader die op vlucht was gegaan, is te Heule aangehouden. Het parket heeft zich naar Gullegem begeven Nieuwe aanhoudingen zijn gedaan met betrek op den moord van Courcelles.. Ook de broers van den vermoorden Van Escotte werden ondervraagd. Zij verklaar den dat de ongelukkige vóór zijnen dood heeft kunnen verhalen dat hij na de mee ting, dicht bij de brug, door zes personen werd afgewacht. Twee hunner gingen van de groep weg. De stakers lieten hem pas- seeren en schoten toen. Inconnu Monsieur Deken. Het volgende geeft nogmaals een bewijs, hoe zeer de Walen te klagen hebben over de EXAGÉRATIONS FLAMINGANTE8. Had niet een onzer vrienden het onge lukkig gedacht gehad, in 't Vlaamsch eenen brief te schrijven naar zijnen neef, tijdelijk verblijvend bij den zeer eerw. heer deken van Hoei. De brief kwam wel te Hoei, doch van deken had nooit iemand gehoord en de brief werd in den rébut geworpen met de vermelding Inconnu M. Deken. Later werd op den brief echter gemerkt retour en zoo kwam hij ten slotte terecht in het postbestuur te Brussel, waar iemand die Vluamsch verstond er op zette Voyez doyen Huy. Als we nu moesten vragen dat de Staatsk ambtenaren in België allen de twee talen zouden moeten kennen, dan maakten de Walen minstens eene revolutie. Een hei- en boschrand heeft in den omtrek van Genck en Zonhoven gewoed. M en meldt hier over Meer dan 300 hectaren bosch en heide zijn verwoest. De houthakkers hadden hon derden stapels hout opgericht, die alle een prooi geworden zijn van het vernielend element. De vlammen maakten sprongen van 20 tot 50 meters, en schoten voorwaarts met duizelingwekkende snelheid. Het wild werd uit de bosschen verjaagd men zag verscheidene herten in den om trek van de plaatsen der ramp rondzwer ven. Rond de woningen wierp men aarden wallen om het tegen te houden. Niettegenstaande deze maatregel is toch eene hoeve afgebrand Omtrent de aangerichte schade valt nog niets met zekerheid te zeggen. De oorzaak der ramp is onbekend. Inbraak. Ongekende dieven heb ben Zondag nacht te Namen, het rolluik van den kerksieradenwinkel van .VIPa- lumbo, rue de Bruxelles, weten open te lichten en zijn het magazijn binnengedron gen. Verschillige hostievaten, medalies en een rijk ostensorium zijn gestolen. Van de dieven die hun bezoek rond 4 ure in den morgend gebracht hadden is geen spoor. Kerk gesloten. De Burgemeester van Lissre deed ondanks het verbod van den E.H. Pastoor het lijk van een vrijdenker in de kerk brengen en de klokken luiden. Z. H. de Aartsbisschop van Rennes heeft Zondag drij gelezen Missen doen celebree- ren en vervolgens het kerkgebouw difinitief sluiten. Niet waar, groene volksfoppers, er be staat geen godsdienstoorlog in Frankrek Voor het assisenhof. Een Belg, zekere Bolle, verschijnt op 't oogenblik voor het assisenhof der Seine wegens ontvreem ding en schriftvervalsching. Na België te hebben verlaten, waar hij veroordeeld was wegens misbruik van verhouwen, vond hij te Parijs eene goede plaats, maar de vrou wen en de koersen brachten hem tot dief stal en op zekeren dag verdween hij met eene som van 137,000 fr. van zijnen baas. Toen trok hij met zijn lief naar Corfoe. Hij voelde zich daar zoo veilig, dat hij zelfj postkaarten stuurde naar zijne vrienden in Frankrijk. Aldus ontdekte men waar hij zich bevond. De diplomatie mengde zich in de zaak en hij werd bij bestuurlijken maatregel over de Grieksche grenzen gezet. Hiervan werd gebruik gemaakt om hem aan te houden. Bekentenissen van eenen moorde naar. De slachter Liberka heeft aan den onderzoeksrechter bekend, dat hij den werkman Joseph Brouwer vermoord heeft. Hij bekende ook in de laatste jaren drie andere moorden gepleegd te hebben. Al zijne uitleggingen komen ten volle overeen met de werkelijkheid der feiten. Al die misdaden zijn ingegeven door wraakzucht. De Onderzoeksrechter heeft aan de poli cie te Konitz gevraagd of Liberka tijdens den moord op den student Winter daar niet woonde. Over dien moord, die indertijd zooveel gerucht maakte, is Liberka nog niet ondervraagd. Berliner Tageblatt verneemt dat de naam van Liberka niet henoemd is in de dossiers van den geheimzinnigen moord van Konitz, evenmin op de lijst der aange houdenen als op die der gezellen van den slachter Schulz. Volgens een ander bericht heeft Liberka in zake den moord te Konitz een alibi kun nen bewijzen. Op een avondsneltrein van Kottbus naar Halle, is nabij de statie van Mücken- berg een misdadige aanslag gepleegd. In de duisternis werden groote steenen naar den trein geworpen. De machinist werd zoo ernstig aan het hoofd gewoond dat hij onderweg uit moest stappen, om een dokter ter hulp te roepen. Bovendien werd een reiziger licht gekwetst en gingen heel wat ruiten aan stukken. Ofschoon de trein aan stonds remde, hadden de boosdoeners zich in de duisternis reeds uit de voeten ge maakt. Pinsenliefde. Men heeft vóór eenige dagen aangekondigd dat prins Oscar, zoon van keizer Wilhelm, zijne studiën zou gaan voortzetten aan de Amerikaansche Haward-hoogeschool. Thans verneemt men dat er geen kwestie is van prins Oscar, maar wel van den vierden zoon des keizers, prins August Wilhelm, verloofd sedert de maand Januari met prinses Alexandra- Victoria van Schleeswijk-Holstein, zijne nicht. De geschiedenis dezer verloving is nogal merkwaardig. De prins had te Bonn verno men dat een groothertog de hand vroeg van haar, die hij beminde. Hij vroeg geen toe lating aan de overheden der hoogeschool van Bonn, om voor eenige dagen die stad te verlaten en zelfs zijn adjudant wist ei niets van. Hij trok dus naar Berlijn, en deelde alles mee aan zijn vader, den keizer, hem verklarende dat hij zich nooit zou kun nen gewennen aan het denkbeeld dat prin ses Alexandra een ander zou toebehooren. Getroffen stemde het keizerlijk paar toe in de verloving, op voorwaarde dat het huwe lijk eerst in 1909 zou gesloten worden. De prins zal dus zijne studiën voltrekken te Bonn, en in den volgenden semester te Straatburg studeeren. Het volgende jaai scheept hij zich in naar Amerika. De Daily Mail verneemt uit Ham burg, dat daar nu 3000 Engelschen in de plaats der stakende dokwerkers bezig zijn. Maandag zijn er weer twee honderd bijge komen. De Hamburgsche reeders beweren, dat zij uit Engeland zooveel dokwerkers krijgen kunnen als zij willen hebben. Volgens de Daily Mail hebben de Engelschen te Hamburg volstrekt niet te klagen, noch over de zwaarte van het werk, noch over voedsel en herberging. De cor respondent van het blad heeft er zich van overtuigd. Zij verdienen zes fr. daags voor negen uren werk, met een shilling extra voor elk uur 's nachts. Zondags hebben ze vrij. De Londensche correspondent van de N. R, Ct. seintDe Hamburgsch-Ame- rikaansche lijn werft hier voortdurend vrij willigers om de Hamburgsche stakers te vervangen. Duizenden dagloonere bieden hun diensten aan. Maandag morgend vroeg heeft het te Londen gesneeuwd. De sneeuw was wel gauw gesmolten, maar lag toch korten tijd als een dikke mantel op de daken en de straten. De thermometer daalde een oogen blik tot bij het vriespunt. OPENBARE VERKOOP1NG van een goed perceel TE LEDE, nabij het Dorp. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal namens wien het behoort, in het openbaar ver- koopen EENIGE KOOP. Een goed en welgelegen perceel Hofland, te Lede, op den grooten Kauter, nabij hel Dorp, be kend op het kadaster wijk C, nummer 91, groot 13 aren 80 centiaren, palende ten ooste de rede, ten zuide vrouw weduwe Camiel De Spiegeleer als gebruikster, ten weste den heer Philemon Lie- vensenten noorde den heer Joseph Moens. Gebruikt door vrouw weduwe Alfons De Bruyc- ker, te Lede. TWEEDE ZITDAG Dijnsdag 16 April 1907, om 3 uren namiddag, ter herberg In Sm Anna, gehouden door den heer August Van der Vurst, te Lede aan de Dorpplaats.

De Denderbode | 1907 | | pagina 2