TOMBOLA EEN EN AN DE li. Geestelijk kronijk. Groote Kampstrijd Rechterlijke kronijk. De Ministerieele crisis. A lerhande nieuws. der Tijdelijke Uitwijkelingen. Lokaal St. Jozef, Gent. Het l%ir {4)440 wint eene Obligatie in de maandelijksche trekking van 7 April 1907. De negende trekking heeft plaats Zon dag 5 Mei. De groote trekking is bepaald binst de maand Juli. De obligatie mag bij bij M. L. Duprkz, Oudburg, 34, Gent, afgehaald worden. De ontalnggevende Mi- niaier». Graaf de Smet deNaeyer is geboren te Gent, den 13 Mei 1843. Gewezen nyveraar. Hy deed zijne stu diën in het St' Barbaracollegie te Gent en in het collegia van Marcq, in Frank rijk. De koning verhief hem lot graaf in 1900. Sedert 1886 werd hy als volksverte genwoordiger gekozen van het arron dissement Gent-Eecloo en werd sedert altijd gekozen. Graaf de Smet de Naeyer werd de eerste maal minister in het cabinet de Burlet, in het jaar 1894. In 1896 volgt hy M. de Burlet op als cabinetsoverste. Hy trad af den 23 Januari 1899, ten gevolge van de bespreking der evenre dige vertegenwoordiging. Hy werd 's anderendaags staatsminis ter benoemd en kwam terug als cabi netsoverste den 5 Augustus van 'tzelfde jaar. M. J. Van den Heuvel, geboren te Gent, den 16 November 1854. Hy is advocaat te Gent en hoogleeraar der Universiteit van Leuven, waar hij het strafrecht en het openbaar recht onder wijst. Hij heeft te Leuven de school van politieke en maatschappelijke weten schappen gesticht. Hij is geen lid van de Kamer en zal dus niet meer in de Kamer zetelen als het nieuw cabinet zal samengesteld zijn. M. de Favereau is geboren te Luik den 15 Januari 1856 en is advocaat in gemelde stad. Hy werd als provinciale senator van Luxemburg den 16 Juni 1900 uitgeroepen. M. J. de Trooz is geboren te Leuven, den 21 Februari 1857. Hy is catholieke volksvertegenwoor diger van het arrondissemt Leuven sedert 1889. Baron Vander Bruggen is geboren te Gent den 6 Januari 1852. Hij is inge schreven by de Gentsche balie en is volksvertegenwoordiger van het arron dissement Thielt sedert 12 Juni 1888. M. G. Francotte is geboren te Luik, den 23 November 1852. Hij is advocaat in die stad en volksvertegenwoordiger van Luik sedert 1900. M. J. Liebaert, werd geboren te Kor tryk, den 22 Juni 1848. Hij is advocaat te Kortrijk en volksvertegenwoordiger voor Kortryk sedert 1890. Generaal-majoor A. Cousebant d'Al- kamade, werd geboren te Oudenaarde, den 26 April 1840. In het afgetreden ministerie zetelden dus drie Gentenaars, een inboorling van Oudenaarde en een van Kortryk, dus vijf Vlamingen. Vyf advocaten maakten dëel van het cabinet. Caliinethool den eeilert 1831. De lyst onzer Cabinets hoofden sedert 1831 is niet lang. Onder het voorloopig bewind was het hoofd van-het eerste ministerie van den Regent M. Sylvain Van de Weyer, 26 Februari 1831. Aan 't hoofd van het tweede ministe rie was M. J. Lebeau, 24 Maart 1832. Vervolgens te beginnen met de re geering van Leopold I De Meulenaere, 21 Juli 1831. Generaal Goblet, 20 October 1832. deTheux, 21 Augustus 1834. Lebeau, 18 April 1840. J.-B. Nothomb, 13 April 1841. Van de Weyer, 30 Juli 1845. de Theux, 31 Maart 1847. Rogier, 12 Augustus 1847. de Brouckere, 31 October 1852. de Decker, 20 Mei 1855. Frère, 9 November 1857. d'Anethan, 2 Juli 1870. Malou, 8 December 1871. Frère, 19 Juni 1878. Malou, 16 Juni 1884. Beernaert, 26 October 1884. de Burlet, 26 Mei 1894. de Smet de Naeyer, 25 Mei 1890. Vandenpeereboom, 24 Januari 1899. de Smet de Nayer, 5 Augustus 1900. EEN PRAKTISCH HONDENKOT. Dit wordt gemaakt uit een spekkist of petroolvat. De geur is onschadelijk voor den hond vermindert den onhebbelij- ken reuk van sommige houden, en ver- dryft do vlooien en ander ongedierte. Hondenvrienden laten het hok op eene pin rusten, en hechten de ketting aan het hok zelfzoodoende draait het hok meè, naar den kant waar de hond loopt, terwyl hy sleehts een paar me ters beloop heeft, wanneer de ketting aan den grond vast zit. HET VERDRIJVENVAN MUIZEN. Vindt men een gaatje in kelder of kamer, waar muizen hunnen doortocht gevonden hebben en, dat men niet stop pen kan (byv, tusschen deur en vloer,) dan giele men enkele druppels munte olie op die plaats en de muizen, zullen vol tegenzin, terugkeeren. ËERi Hollandsche dichter heeft voor de dronkaards de volgende wel door dachte versen geschreven Genever is een ding Dat alles kan verteren Huis, hof en geld en goed En al uw mooie kleeren. Hij maakt uw beenen dun, Uw hoofd gelijk de maan, Als of ge zes jaar lang Had aan de koorts gegaan. Die veel in kroegen loopt, Wordt tot den arbeid trager. Den kroegbaas maakt hij vet En zellef wordt hij mager XXXIIIs'» BEDEVAART NAAR JE RUSALEM aan boord van den bijzonde ren stoomboot L'ETOILE. Vertrek uit Mareille den 15tn Mei terugkomst den 24^ Juni 1907. Verlongende ver blyving in Galilea, in Jerusalem en de omstreken bij de terugvaart staking tot den berg Athos, volledige bezoeking der volgende steden Constantinopel, Athenen, Napel, Pompéi en Romen. Men kan het volkomen programma der 33e en 34e bedevaarten bekomen bij den inrichter P. LEGRAND, rue du Parchemin, 16, Bruxelles. MAGAZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerhande MEUBILEERING - Karei, VAIW DE DUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, 29, nevens 't Bureel van u De Dendbrbode. n Spoedige bediening. Matige prijzen. STAD AALST. Openbare Zit ting van den Gemeenteraad in de gewone zaal der Vergaderingen ten Stadhuize op Zaterdag 20 April 1907, om 5 1/2 uren *8 avonds. Dagorde: 1. Gemeentekas. Driemaandelijk na zicht, ie kwartaal 1907. 2. Werkbeurs. Rekening 1906. Be grooting 1907. 3. Burgerlijke Godshuizen. Openbare verkooping van eenen meersch te Erpe. 4. Wegenis. Overeenkomst met M» P. De Witte voor de verbreeding van de Binnenstraat. 5. Contract voor de Gasverlichting. 6. Werken van verhooging der Statie van den IJzeren weg. GEMEENTE MOORSEL. MET DEN DIKÜErv D A U (Onderarms). Het Gemeentebestuur heeft de eer het publiek ter kennis te brengen dat er dit jaar opnieuw eenen Groote Kampstrijd zal plaats hebben tusschen twaalf vermaarde partijen. Prijzen aOO Fr. Prijzen. ie prijs 100 Franks. ae prijs 60 Franks. 3® prijs 40 Franks. Zullen spelen Op Zondag 5 Mei 1907 Moorse], Ch. De Rop Baerdegem, Rem. Joostens Denderbelle, H. Heurinck Laeken, G. Naveau. Op Donderdag 9 Mei 1907 Ninove, Rem. De VriezeKoekelberg, H. Tonnet Herdereem, Ph. Buyl Appels, Van Garsse-Vereecken. Op Zondag 19 Mei 1907 Dendermonde, De Gheest Aalst, Aimé Verhoeven Geerardsbergen, H. Blaton Hofstade, J. Moureau. (Telkenmale om 2 uren, 3 uren en 5 uren van den namiddag). GDOOTE IIEHLISSING op Donderdag 6 Juni 1907. De groote beslissing zal opgeluisterd worden door de Koninklijke Harmonie Sinte-Cecilia. Het spel zal gespeeld worden volgens het reglement der Nationale Federatie. De Schrijver-Bestuurder, Charles De Rop. Op bevel van het Gemeentebestuur De Burgemeester en Schepenen, Th. Cooreman, Dr V.Fouquart en Fr. Mobn6. De Secretaris Arth. Reyntbns. OUDE ZOTTIN. Wij hebben de geschiedenis verteld van eene 82jarige weduwe, die zich door eene kaartlegster liet wijs maken dat een jonge knappe sol daat smoorlijk op haar verliefd was, dat zij met hem een kasteel zou bewonen enz.en zich alzoo door de bedriegster liet berooven van eenige duizenden franks, hare meube len wat nog al meer. De kaartzienster werd voor die feiten door de Rechtbank van Charleroi veroordeeld tot 39 maanden gevangenis en eene groote geldboete Hare dochters en schoonzoon, die van medeplichtigheid beticht waren, werden vrijgesproken. De oude verliefde, die van haren minnaar nooit iets had gezien dan eene photogra phic, was niet ter zitting verschenen. De rechters hadden het raadzaam geoordeeld, haar in stilte hare mislukte liefde te doen betreuren. Algemeen wordt bet erkend dat het catholiek Ministerie 't welk zijn ontslag Z. M den Koning komt aan te bieden onschatbare diensten aan Land en Volk beeft bewezen. De bloeiende toestand, de algemeene welvaart die op 't oogen- blik heerschen zijn wij ten grooteren deele verschuldigd aan de moedige man nen, aan de onvermoeibare werkers welke het cabinet de Smet de Naeyer samenstelden. 't Is waarlyk te betreuren dat zulk een ministerie gevallen is op eene kwes tie die niets gemeen heeft, met de leer stelsels onzer catholieke Partij. Verre van ons den maatregelen af te keuren die voorgesteld waren door MM. Beernaert en consoortenom 'tonderaard- sche werk in de Kempische koolmij nen op 8 uren maximum te bepalen. Die meer dan slaaflijke arbeid dient, in 't belang van de gezondheid der werkers, beperkt te worden. Dit blijft, volgens ons. buiten kijf. Waarom bevocht het Ministerie het voorstel der heeren Beernaert en con- soorten Vooral omdat het een blind wetgevon was voor ontginningen die, ten besle dat het komen kan, slechts binnen 10 jaren zullen kunnen in werking zyn. Ook bestaat er volgens de meening der heeren Ministers gevaar dat het acht uren werk nadeelig zal zyn aan onze koolnyverheid, dus aan baas en werk man. Een enkwest hierover was besloten en onzes dunkens, zou het best zijn geweest den uitslag er van af te wachten. Het voorstel der heeren Beernaert en consoorten kon dus zonder cenig belang te miskennen verdaagd worden. Als gevolg heeft Z M. de Koning het wetsontwerp op de koolmijnen waaraan meer dan twee jaren is gearbeid inge trokken. Het is onmogelijk alles te bespreken wat de dagbladen dagelijks meêdeelen. Zeggen wij dat do socialisten eene revo- lutionnaire beweging hebben willen verwekken naar aanleiding dezer in trekking doch'lis op een sisser uitge- loopen. De liberalen staan de ontbinding der Kamers voor, 't visschen in troebel water. Z. M. Leopold II is dezen nacht te Laeken aangekomen en ongetwijfeld zullen de onderhandelingen reeds aan den gang zijn voor liet vormen van een nieuw ministerie. Naar men verzekert zouden do aftredende Ministers allen weigeren van het nieuw cabinet deel uit te maken. Wy zullen het afwachten. AALST. Rijwielongeval. Zekere Alfons Smekens, huisschilder, wo nende Kerrebroeck, kwam Zondag des namiddags rond 5 uren, in volle vaart, aan gereden op de Houtkaai, toen hij op een kar botste van den plaffoneerder Lenain die zich aldaar bevondt. De kar vloog in 't water en Smekens lag daar zonder nog bijna teeken van leven te geven. Men droeg hem ten huize van Lenain van waar hij na eene eerste verzorging naar het naburige hospitaal werd gevoerd. De verslagene scheen ernstig inwendig verwond tusschen borst en buik en zijn toestand vertoonde zich zoo gevaarlijk te wezen dat men hem het H. Oliesel be diende Doch betemis volgde en nu heden mag men hem als buiten gevaar aanzien Men beweert dat Smekens bij drank was. Dieven zijn langs een venster in de kerk van Gijsegem gedrongen en hebben er een gouden remons trans en verscheidene zilveren voorwerpen gestolen, het alles voor eene gezamelijke weerde van verschei dene duizende franks. Over eenige dagen ontving de heer policiecommis8aris van Lede een proces verbaal van den heer statieoverste van Brussel-Noord, aangaande twee koperen bekkens welke de verwarmingsbuizen ver binden der reizigerstreinen. Die bekkens waren ontvreemd op het oogenblik dat de trein moest vertrekken, den 7 Februari laatst. De policiecommissaris is er in gelukt het ontvreemd koper te ontdekken, en men is op het spoor van den dader. De bleekersgasten van de garentwijn- derij Stichelmans te Ninove, hebben het werk gestaakt. Zij vragen 10 p. h opslag van loon. Indien zij niet spoedig het werk hernemen, zullen de 350 andere werklieden van de fabriek niet kunnen voortwerken. Reuzenpopulier. Zooals wij reeds zegden gaat het vervoer van den reuzenboom van Baarle-Drongen met groote moeilijkheden gepaard. Vrijdag avond was men toch aan het hekken van het buiten goed geraakt. Men hoopte Zaterdag op den steenweg te komen van Baarle naar Landegem. Dat is eene kleine buurtweg hoe die eruit zal zien na het voorbijrijden van de zware vracht, dat is moeilijk te zeggen. Nog nooit zal die steenweg zulk een ge wicht te dragen gehad hebben. De boom weegt, zooals men zegde, 23,000 kilos, en de wagen weegt er 13,000; samen dus 36,000 kilos. De boom moet in Drongen-statie op waggon geladen worden om naar Brussel vervoerd te worden. De boom is 55 voet of i6m5o lang, en meet, op borsthoogte 17 voet of omtrent 5m25 omtrek. Zijne middenlijn moet dus omtrent im7ozijn. Een blad meldt dat een makelaar in edelgesteenten te Brussel in failliet ver klaard is. In zijne woning verklaart men, dat hij naar het buitenland gereisd is, om te trachten zijne zaken te regelen. De diamanthandelaars van Antwerpen schijnen door deze zaak erg getroffen te zijn, want drie hunner hadden hem gedurende de laatste drie maanden voor 1,400,000 fr. steenen geleverd, zegt de Patriote. De echtgenooten L., te Molenbeek, beiden rond de 50 jaar twisten nogal dik wijls. De vrouw, die min of meer in de hersens is geraakt, door een ongeval over eenige jaren haar overkomen (een pak was van eenen verhuiswagen op haar hoofd gevallen), verdachtharen man van ontrouw. Zondag was L. met haar naar de foor van Laeken gegaan, om haar te verstrooien. Onderweg hegon de vrouw weer over het- zelide onderwerp te twisten en dit duurde tot zij thuis kwamen. De man, eindelijk alle geduld verliezend, wilde opnieuw uit gaan, maar de vrouw trok de sleutel van de deur en wierp dien onder ket bed. Op het oogenblik dat de man zich bukte om dien op te rapen, haalde de vrouw snel eenen revolver uit de schuif der wascbtafel en schoot den man een kogel in 't gelaat. Het gerucht van het schot en het hulpgeroep van den man deed de geburen toesnellen, welke de zinnelooze aan de policie lever den, terwijl de gekwetste naar 't gasthuis werd gebracht. Wij hebben gemeld hoe noodlottig het overbrengen van eenen pokzieke, de besmetting heeft doen overgaan op het huisgezin van een gevangenbewaarder te St-Gillis, Brussel. De Matin deelt hier ons eene Bchier ongeloofelijke daad mee, die aantoont dat zelfs magistraten wel eens onvoorzichtige daden kunnen begaan. De gevangene, die door een vreemd gou vernement uitgeleverd en door Frankrijk reizend naar België was overgevoerd, had de ziekte in het lijf. Hoe dit ontdekt werd Ziehier Hij was naar het paleis van justicie gebracht, om door den onderzoeks rechter ondervraagd te worden. Tijdens het verhoor bemerkte de magis traat verdachte puistjes op zijn gelaat. Hij raadpleegde een dokter en alhoewel deze gezien had dat de m.in door de pokken aan getast was, deed hij hem naar de gevan genis brengen. Waarom niet naar het gasthuis vraagt het Ërusselsche blad. Inderdaad. De onderzoeksrechter moet zijn tegenwooidigheid van geest hebben verloren en dat is misschien wel de oorzaak dat de gevangenbewaarder nu zijn vrouw door de ziekte verloor. Bij de ontploffing te Brussel van eene kruik met naphte in den kelder van eenen loodgieter wilde een gebuur den hierdoor ontstanen brand uitdooven met er water over te gieten. Dit deed de vlam terugslaan en zijne kleeren in brand steken Hij weid hierdoor zoo erg over geheel het lichaam verbrand, dat hij bij hoogdringend heid naar het gasthuis moest worden ge bracht. Een tweede persoon werd bij dezelfde gelegenheid aan borst en handen verbrand. Acht tot negen honderd paarden waren er Zaterdag op paardenfoor te koop gesteld. En de verkoop ging zeer vlot. Wil men een bewijs Een enkele koopman had 99 peerden ter markt gebracht en daarvan werden er 85 verkocht. De prijzen gingen van 1500 tot 2000 fr. Een ging zelfs 2800 fr. Veei werd er aangekocht door Hollan ders en Duitschers vooral de laatsten hebben eenen voorkeur voor onze Brabant- sche rassen. Zondag middag ten 1 uur 40 is een reizigerstrein, die te Gent in de Zuidstatie gereed stond om te vertrekken, zoo krachtig door een manceuvreerende locomotief aan gereden, dat de reizigers, die in de wagons zaten dooreen werden geschud als pattatten in eenen zak. Er zijn 6 licht gekwetsten een ander schijnt echter nogal ernstig in wendig gekneusd te zijn, zoodat hij in het gasthuis moest verzorgd worden, 't Had erger kunnen zijn. De gekwetsten zijn in woners van omliggende gemeenten. De trein had niets geleden en kon na eenige vertraging de reis voortzetten. Een der voornaamste nummers van 't programma der inhuldigingsfeesten van Brugge-Zeehaven is het steekspel en de stoet van hei Gulden-Vlies. Alle schikkin gen zijn daartoe reeds genomen en de rollen vastgesteld. Er ontbrak nochtans iets de bijtreding van het leger. Om te mogen deelnemen aan de luister rijke ridderfeesten, moest er eene bijzoudere machtiging gegeven worden door den heer minister van oorlog. Deze toestemming is nu aangekomen. Zoo verdwijnt de laatste hinderpaal die de uitwerking van dit prach tig deel der aanstaande feesten had kunnen belemmeren. Een tweede goed nieuws Daags vóór de inhuldiging der haven, zullen te Brugge een groot getal plezierjachten aankomen, om deel te nemen aan den grooten weder- landschen wedstrijd van zeilbooten, die te dezer gelegenheid zal ingericht worden. Zonderlinge werkstaking. Veer tien dagen verlof krijgen met geld op zak, welke werkman zou daaraan wederstaan Geen wonder dus dat de werklieden ten getalle van ongeveer 300, gebezigd aan het Koyal Palace Hótcl te Oostende, met geestdrift zich hebben laten overhalen om voor eenige weken hun werk te laten staan, door personen zegt men, die de werken aan genoemd hotel gaarne zagen vertraging lijden, en daarom Maandag morgend aan die werklieden hunne volle daghuur voor twee weken uitbetaalden dus van 70 tot 140 fr. voor ieder, naarmate het beloop van hun gewoon weekloon. Dat zulke uitdeeling niet geheel en al zonder eenige ruststoornis ging, is het niet te verwonderen. In het begin ging alles goed. In eene achterkamer eener herberg der Joseph U-straat, werden de werklieden, meestendeels metsers, bij twee tegelijk bin nengelaten en 't geld hun overhandigd, maar sommigen die vroeger aan het hotti gewerkt hadden, maar nu niet meer, von den het goed toch om hun aandeel te ko men.... Anderen kwamen verscheiden! keeren en werden dus dubbel betaald 0; meer nog Ten 6lotte kwam men geld ti kort en de overgeblevenen werden tot 's na middags ten 3 uren uitgesteld. Maar reeds ten 1 uur waren allen reeds ter plaatse, ei ongeduldig wordende, beukten zij de deus van het huis in en de policie en gendarme moesten bijgeroepen worden om de ordt te herstellen. Tot omtrent 7 uren 's avondi heerschte eene groote opgewondenheid ix en rond de Joseph II-straat. Verscheiden! van de ergste lawijdmakers werden aange houden Zooals men weet, bestaan de werker aan het Royal Palas Hó tel in het bijbou wen eener concertzaal, van een aanta kamers, enz. Te rechte often onrechte be weert men dat in het hotel een speelclul zal ingericht worden en zelfs dat het eenij doel van de gansche onderneming is, aa: den Kursaal, van Oostende, eene geducht! mededinging aan te doen. De voornaamste! onder de nieuwe eigenaars van het Royal Palace Hótel zijn mannen van Monte- Carlo. M. Marquet, wiens naam genoemd werd in betrekking met de werkstaking, kondig: eene stellige logenstraffing af, al zou h: iets er mede in te zien hebben. Het parket is ter plaats geweest, naa aanleiding eener klacht vanwege de aanne mers van het Royal Palace Hotel. Met verzekert dat deze laatsten werklieden ui Antwerpen hebben laten komen. De echtgenooten Sterkx die te Lom beek eene belangrijke hofstede uitbaten werden in den nacht van Donderdag to Vrijdag, schielijk gewekt door een akelii gekraak van vlammen. Ze stonden i: allerijl op en stelden'vast dat hunne hof stede en hunne afhankelijkheden nog enkc een grooten vuurgloed vormden. Zelfs het woonhuiB was reeds beginnet branden en de echtgenooten Sterckx had den enkel den tijd in allerijl de vlucht ti nemen. Weldra sloegen de vlammen ove op eene naburige hofstede, toebehoorend aan de echtgenooten Boris. De beide hofsteden werden ten grondt vernield. Het vee, de inboedel, de iand- bouwalm, kortom alles wat de hofstede bevatten, werd in asch gelegd. Het vee en een deel der meubels van di echtgenooten Boris konden gered worden De schade is zeer aanzienlijk. Maandag morgend, rond 6 ure, heel Van Damme, waker in de staalfabrieke: van Angleur, zijne vrouw vermoord in 4 volgende omstandigheden. Sedert Vrijdag laatst waren de echtgt nooten gescheiden. De vrouw had het hut verlaten met haren I3jarigen zoon en eenei neef van 22 jaar, die door de echtelinga grootgebracht, en met welken, als men dl praatjes mag gelooven, de vrouw nu op a te gemeenzamen voet omging. Na zijnen nachtdienst in de fabriek wa de wakerMaandag morgend, voorzien va: eenen knuppel en zijnen revolver, uitgt gaan. Hij begaf zich naar het nieuwe vet blijf van zijne vrouw om te zeggen dat 4 meubels moesten verdeeld worden en da zij ook voor de helft moest tusschenkomei in hef betalen der schuld. Daar de vrouw zegde dat zij geen geit had, ontstond een hevige twist, onde welk'en Van Damme zijne vrouw een hevi gen stokslag toebracht. Zij vluchtte, maar hij vervolgde haar greep haar bij den rok en loste, terwijl hi haar vasthield, twee revolverschoten, eet in den hals en een in het hoofd. De ongelukkige zakte dood neer. De moordenaar ging zich met de groot- ste kalmte bij de policie gevangen geven, Man en vrouw waren 48 jaren oud. Men bericht uit Merxplas dat eet hevig gevecht is ontstaan tusschen twet opgeslotenen der colonie. De een heeft me: eenen riek eenen gevaarlijken steek op he: hoofd toegebracht aan een andere. Het par ket van Turnhout is verwittigd en wordt te Merxplas verwacht. Maandag voormiddag kwam het iSjarig meisje Coleta P. aan de kom der oude vaart te Turnhout. Zich alleen wanende, sprong zij in het water met het doel een einde aat haar leven te stellen. Jan Wouters, bijge naamd Jan Kloon, had het feit van verre gezien hij snelde toe en na vele vruchtelooze pogingen gelukte hij er in, de drenkelinge, wel bewusteloos, maar toch levend aan den kant te brengen. Men denkt dat het meiBje gehandeld heeft uit liefde- verdriet. Er loopt te Charleroi tegenwoordig in den omtrek eene bende rond, die voor specialiteit heeft, de juwelierswinkels te plunderen. In éénen nacht werden er twee leeggestolen te Gilly en te Binche. Eene derde poging bij een anderen juwelier il mislukt. Het parket van Charleroi was Maan dag te Courcelles met zeven van de aange houden verdacht, om ter plaatse van den moord zelf, de zaak te onderzoeken met het heropvoeren der misdaad. De verdachten werden van dichtbij be waakt in de rijtuigen, door vijftien gendar men te voet, terwijl het terrein nog door een veertigtal gendarmen te peerd en te voet werd afgesloten. En dft was wel noodig, want heel Cour celles en omtrek was toegestroomd om het spectakel te zien. De gevangenen werden nabij de brug ge bracht. De porion Patoux duidde de plaats aan waar hij met Van Escotte stond, toen de aanvaller hen naderde en schoot. Duteme, de moordenaar, bevestigde de gegeven inlichtingen en bootste zelfs, on*

De Denderbode | 1907 | | pagina 2