Zondag 21 April 1907 5 centiemen per nummer 57"e Jaar 5941 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Roode moordenaars. DE GOUDKUIL Nog het wetsontwerp Warocqué-Boël De werkstaking Renteboekjes. DE DENDERBODE Pit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgenden dag. De i>rys ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiëD door de Post ont- vaigen zyn ten laste van den schuldenaar. Men schryft in by C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N' 31, on in alle Postkantoren des Lands. CLIQUE 8UUH, Per drukregel. Gewone 16 centiemenReklamen fr. 1-00Vonnissen op 3** bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen by acccord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heereu Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dynsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen óch te wenden ten bureele van dit blad. Aalst, 20 /April ÏOOT. Roode moordenaars. Wat roode moordenaars zal men zich verwonderd afvragen. Ja, roode moordenaars, die benaming is niet overdreven zoo is het immers inderdaad... In 't begin der maand januari van dees loopende jaar, had er eene werkstaking plaats, ter koolmyn Grand Conty en te dezer gelegenheid werden er mee tingen gehouden en onder ander een des nachts, in het socialistisch volkshuis te Gosselies, zwarte meeting genoemd. Deze meeting had plaats in de volle duisternis, men zag elkander niet. En opdat men de sprekers niet herkennen zou aan hunne stem, spraken de rede naars door een spreektrompet, gelijk de barakmannen op de fooren gebruiken. De roode opstokers voerden eene hoogst geweldige taal zij hitsten onbe schroomd tot brandstichting, roof en moord aan. Hunne aanhitsingeu hadden gevolgen; zekere Vau Escolte werd laflyk ver moord. Te vergeefs zocht het Gerecht den moordenaar of de moordenaars op. Ver- schillige verdachten werden aangehou den doch hij gebrek aan stellige of overtuigende bewyzen vrij gelaten Men was op 't punt de zaak te classee- ren of te verlaten, toen het Parket op nieuw zekere verdachten deed aanhou den... En nu had men den waren dader, den laffen moordenaar in handen, zekere Victor Duterne. Zijne medeplichtigen zyn ook gekend. De heer onderzooksrechler van Char leroi ondervroeg den beschuldigde Du- terne over de zwarte meeting in het socialistisch Volkshuis tt^Gosselies en ziehier zijne verklaringen «Wij zijn in bende uit de meeting van het Maison dd Pedple van Gosselies gekomen. Het was eene zwarte meeting, gehouden in den donkeren. Wij waren daar met rond de zestig. Er werd daar gezegd dat men er een einde moest aan stellen, en dat er moest geschoten worden op degenen die naar hun werk zouden gaan, in Grand Conty. Wy waren allen gewapend. Men zegde ons ook dat wy moesten gaan staan op de brug van cle vaart, en maar schieten op den eersten werker den gereedsten. Zoo, er is dus wel eene meeting gew eest Ja, antwoordde Duterne. En 't is ten gevolge van den raad welken daar gegeven werd, dat ik nu met mijne makkers ben aangehouden. De rechter drong bijzonderlijk op dit VAN •I. it. iiUTCiim^oA. io° Vervolg. Gelukkig brak een rol touw mijnen val, en door een gezegend toeval kwam mijn rechterhand juist in de rol terecht. Ik voelde iete hard en koud, rond en min of meer hol. Het was een luikje, dat in het ruim uitkwam In een oogenblik had ik het open, en overlegde nu welken weg ik volgen zou. Als ik mij den weg moest banen door het schot, berekende ik, dat ik meer dan een uur gevaar zou loopen ontdekt te worden. Indien daarentegen het touw nog door het groote luik hing kon ik op het dek komen in een zesde van den tijd, dien ik noodig had om een gat te boren. Ik koos dus den weg door het ruim, als veiliger en sneller. Ditmaal zou ik er wel voor zorgen, dat ik Beau Billy niet bij de beenen pakte. Een stroom van bedorven lucht kwam mij door het luikje tegemoet. Ik nam het eerste touw het beste en duwde het door het luikje, waarbij ik tot mijn groote blijd schap ontdekte dat het omstreeks twintig voet lang, èn aan het eind van een haak punt. aan, en Duterne heefl zijne verkla ring houden staan. Degenen die op de meeting het woord voerden, hebben ons gezegd geweeren, revolvers, hommen en dy namiet te gebruiken, al wat wij maar hadden, en dat wel tegen dezen die vooi lwerkten in den Grand Conty, waar de slaking was uitgeroepen. Deze woorden van Volanten van de anderen, hebben mijn hoofd verhit, en onder dien indruk is 't dat ik gehandeld heb. Maar waarom hebt gij op den ploeg- haas Van Escotte gescholen, vroeg de rechler. Omdat hy voort werkte in den Grand Conty Hij moest het werk staken gelijk wij Ziedaar, geachte lezers, de verklarin gen van den bijzondersten dader of moordenaar. Wie zijn hier de grootsto plichtigen Onbetwistbaar zjj de roode belhamels die door hunne moorddadige opsloke- rijen den arm van den moordenaar Du terne hebben gewapend Natuurlijk w erd de zwarte meeting eerst door de socialistische organen ge loochend. En later toen 't feit van de zwarte meeting bewezen was, dan be weerden zij dat er geene opstukerijen waren gehoord, dan was er daar niets kwaads gezegd... Maar een getuige die er tegenwoordig was zekere De Decker, bevestigde dat Volant aangeraden had bommen te ge bruiken en hij leerde hoe ze moesten gemaakt worden. Ten slotte vragen wij Overdrijven wy als w ij sommige roode leiders, laffe moordenaars heeten Uw antwoord, geëerde lezers, valt niet te betwijfelen en 't zal neen, duizend maal neen zijn over de werkerpensioenen. Onlangs hield het Verbond der Lyf- rentkasseu van West-Vlaanderen zijne jaarlijksche algeineeue vergadering te Brugge. In die vergadering werd door M. Standaert, Voorzitter, gesproken over de nieuwe outwerpen betreffende het pen sioen, onder andere over het wetsvoor stel van M. Waroqué, dat voor doel heeft aan al dc nyverheids- en land- bouwwerklieden, mannen en vrouwen, een ouderdoms of invaliditeitspensioen te verleenen, bepaald op het minimum van 360 frank 's jaars. M. Standaert legde dat wetsvoorstel uit als volgt Volgens de berekeningen van M. Wa- rocqué zouden de werklieden jaarlijks, bij middel van afhoudingen op hun loon, eene som van 18,319,000 frank moeten storten. voorzien was. Het touw was wel oud, maar ik kon het toch best gebruiken ik beves tigde den haak dus aan het luikje, kroop er doorheen, en liet mij in den zwarten afgrond zakken. Opeens zag ik op mijnen weg naar bene den aan mijne rechterhand een stuk grauw licht. Ik noem het licht, doch aiieen in vergelijking met de dikke duisternis die mij omringde. In den boeg van een schip is een gat van een paar voet in het vierkant boven de diepgan8lijn aangebracht, om het inladen te vergemakkelijken van planken en derge- lijken ballast, die in zijn lengte niet goed door de luiken gaan en daar de brik ballast in bad en het weder goed was, denk ik dat Daddy Mullins door hun overhaast vertrek vergeten had, de opening toe te maken. In ieder geval was zij daar vlak vóór mij, en liefderijk was het gemurmel van het water en den geur van den zeewind, die naar binnen kwam. Ik slingerde er heen met het touw, en een oogenblik daarna lag ik met hoofd en schouders uit de opening. Het zal ongeveer één uur geweest zijn, en de nacht was op zijn donkerst. De mist was dikker geworden en verborg de sterren. Doch na dc duisternis in de touwkooi, kon ik beter de omgeving onder scheiden. Ik was verbaasd, te zien, wa^r wij ons bevonden, want tijdens mijn wanhopige De patroons zouden, van hunnen kant, eene gelyke bijdrage van 18,319,000 frank te storten hebben. Eindelijk zou de Staat in de vorming der pensioenen tnsschen te komen heb ben voor eone jaarlijksche som van 19,330.000 frank. Voor deze tusschenkomst van den Staat zou M. Warocquè de middelen vinden in de volgende belastingen Hij stelt voor de verhoogiug der belasting op den alcohol en de heffing van twee nieuwe belastingen 1° Eene belasting van 1 ten honderd op do koepons van obligation en actiën en op de koepons der Belgische rente. Deze belasting zou, volgens zjjne schatting 2 millioen frank opbrengen 2" Eene belasting van 50 centiemen per 1000 frank op de beurs- verkandelingen, waarvan de opbrengst, volgens zijne schatting, 12 millioen zou bedragen. Een algemeene raad te Brussel zou alle jaren het noodige geld verzamelen en niet te werk gaande bij capitalisalie, eveneens de sommen jaarlijks uitbetalen. Elke gemeente zou eenen opziener en eenen raad hebben die zouden uitspraak doen over de onbekwaam beid tot wer ken van den werkman, die recht zou hebben op het ueheele pensioen, van den dag af dat hij niet meer 1/3 van zijn dagelijksch loon zou kunneu verdienen. Die ambten zouden kosteloos zijn en de leden van dien raad zouden door het algemeen stemrecht gekozen worden. M. Standaert bestreed krachtig dat stelsel dat aan eiken werkman eene storting van 5 centiemen daags oplegt, omdat het eeue groote onrechtvaardig heid bevat. Vooreerst algemeene on rechtvaardigheid jegens eene gansche klas werklieden die uitgesleten zijn, zooals do duizenden Vlamingen die in Frankrijk werken, de dienstboden, in dienst hetzij van bijzondcren, hetzij in werkhuizen, handelshuizen, enz. Onrechtvaardigheid ook door de een vormigheid eener taks voor zeer ver schillende loonen nieuwe onrechtvaar digheid die de afhouding van den mijnwerker, die de grootste loonen ont vangt, op 2 1/2 centiemen daags ver mindert. Zonder het hatelijke der gedwongene storting te rekenen, moet men ook in acht nemen dat teil minste 1,350.000 werklieden, die, volgens de bekentenis van M. Warocquè zelf, den ouderdom van 65 jaren niet bereiken, sedert den ouderdom van 15 jaren zouden gestort hebben om niets te trekken. Dat is eene hatelijke onteigening van meer dan een miilioen werklieden, zon der eenige vergelding. Men vergete ook niet dat vele werklieden, in den winter geen werk vindende, in de stoffelijke onmogelijkheid zouden zijn aan die be paling te voldoen Eindelyk, wat te raden betreft, die over de onbekwaam heid tut werken moeten oordeeleu, in Duitscliland, waar men in èén jaar meer dan 52,000 weigeringen van aanvragen tot oubekwaamverklaringen heeft ge- aanval, had ik alle berekening van tijd ver zuimd. Ik meende dat wij ongeveer halfweg de rivier zouden zijn, doch wij bevonden ons reeds in de Baai De sleeptros was inge haald. de brik had de zeilen bijgezet ik kon het nauwelijks gelooven, want ik had er niets van gehoord en nu lag zij dwars ter hoogte der Punt, waar, zooals gij u zul herinneren, ook de schooner voor anker lag. Waar hij gelegen had, mocht ik wel zeg gen, want het was meer dan twijfelachtig, of hij er nu nog zou liggen. Misschien was hij reeds weggezeild, terwijl de brik nog op de rivier was of misschien hadden de samenzweerders hem aangeklampt en bui ten de baai gesleept, eer mijn vader mannen genoeg had kunnen aanwerven om hen te voorkomen. Zooals wij lagen, hadden wij het land vlak voor ons, en kon de ligging van den schooner alleen bepaald worden van de andere zijde Vlak boven mij zag ik een touw hangen ik greep het voelde dat het vast was, en bezield dooi het verlangen om het ergste tc weten, klom ik zachtjes naar boven. Het uitsteken van den kluiver belette mij te zien wat ik wilde, want de zwakke wind was vlak landwaarts. Ik zag dus niets van den schoener «n daar alle lichten aan boord uit 6Chenen te zijn, en gelukkig niemand op den uitkijk stond, deed mijn teld, verwekken die duizenden, dikwijls willekeurige weigeringen, groot mis noegen onder de werkersbevolking. Indien de patroons trachten, door loon- vermindering, zich van die belasting van 20 millioen 's jaars te ontlasten, zal de Belgische werkman geheel het ge wicht dragen van eene jaarlijksche be lasting van veertig millioen Indien de werklieden, daarentegen, zoeken er zich van tc ontlasten op den patroon, door te weigeren dagelijks 5 centiemen van liun loon te laten afhouden, zal het de nijver heid zijn die dezen /.waren last zal dra gen Zonder le rekenen dat de taks op de aktiën en ohligatiën ook op de nijver heid zal drukken. Zal deze dien jaarlijk- schen last van 40 tot 50 millioen dra gen Neen, daar ligt de oplossing niet. Wij willen eene oplossing door de vrijheid en onze bonden behouden zooals zij nu bestaan, doch mits de wet te ver beteren. Deze redevoering werd toegejuicht door de gansche vergadering die, op voorstel van M. Debaut, besloot de mee ning erin uitgedrukt namens de federa tie, aan de Rcgeering te doen kennen. ondanks de upstokerijen tot woeling door zekere roode haantjes vooruit. De liberalen doen niets voor de werk stakers, ze laten ze maar loopen nu geen wonder toch onze liberalen zijn van aard Manchesterianen, in andere woorden, mannen van het laat maar gaan zoo het gaat eu dat de werklieden maar hun plau trekken. De volgende plakbrief werd lieden in onze Stad aangeplakt welke dpn uitslag doet kennen van de onderhandelingen tusschen den heer M.-L. Gheeracrdts, Burgemeester, en de hoeren fabriekbe- stuurders Louis Van Langenhove en Carlos Cumont STAD AEL8T. (De (Burgemeester der Stad Aeist maakt bekend aan de Werklieden de welke in het nijverheidsgesticht der Filature et Filtéries réunies, aan den Tragel, zijn werkzaam peweest, dat uit zijne onderhandelingen met hunne Pa tronen, er te hesluiten is dat deze bereid zijn het werk te laten hernemen aan de volgende voorwaarden 1° het werk zal betaald worden op stuk naarvolgens eeu bepaald tarief in het fabriek aangeplakt, 2' de Werklieden zullen hiertoe ver deeld worden in groepen van 7 tot 12 personen. De Patronen verzekeren dat in deze voorwaarden de Werklieden vermeerde ring van loon zullen bekomen en ver langen dat hunne regeling van het werk aan eene proef worde onderworpen. Zij verklaren verder de voorwaarden van het werkcontract te willen bespreken met hunne Werklieden zonder de tus- schenkomst van vreemden. schoenen uit, nam ze in de hand en sprong op het dek, waar ik mij dwars overheen naar den anderen kant van het schip werkte, en toen over de verschansing zag. Onmiddeliijk trok ïk zoo snel mogelijk hoofd en schouders terug Vlak over mij langs het schip lag een boot vol man schappen 1 De sleepboot was het niet. Dat ontdekte ik toen ik nog eens voorzichtig keek. Ik kon nu niet meer in den donker zien, zooals ik pas uit hel donker hol kwam, en ik geloof, al hadden de ma. nen naast mij op het dek gestaan, ik hun gelaat evenmin had kunnen onderscheiden als zij het mijne, zoo duister was het Maar toch was het de sleepboot niet. Onwillekeurig begreep ik, dat het de troep was, die afgezonden werd om zich van den schoener meester te maken. In mijn verrassing had ik zeker eene beweging gemaakt, die zij gehoord hadden, want toen ik nog eens over de verschansing zag, riep men Spoed u toch Eph Wij kunnen hier den hcelen nacht niet blijven liggen Eph Eph Outlaw Een baardelooze knaap, ongeveer van mijn leeftijd, figuur en lengte. Waarom zou ik niet zijne plaats in de boot innemen Het was donker genueg om mijn list te verbergen, en zulk een gele genheid om aan boord van den schoener te komen, mocht ik niet verzuimen. Ik kom ik kom zegde ik, zoo goed mogelijk de stem van Eph nabootsend, en Dezen die in de nieuwe voorwaarden het werk begeeren aan te nemen kun nen in het fabriek hunne namen laten inschrijven;zoohaast een voldoend getal werklieden zal ingeschreven wezen, zal het work hernomen worden Met alle weldenkende Burgers en in overeenstemming met talrijke gedwon gene werkstakers zelve, spoort de Bur gemeester de Werklieden aan met wijs heid en overleg te onderzoeken of in hun eigen belang de nieuwe voorwaar den niet kunnen aanvaard worden, al ware het slechts tijdelijk als proefne ming, en wekt ze op niet te luisteren naar baatzuchtige opruiers die niet de verbetering van hunnen toestand be trachten, maar alleen door de gevolgen eener werkstaking hunne politieke be rekeningen willen bevoordeeligen. De Burgemeester. M.-L. GHEERAERDTS. Aelst, den 17 April 1907. Het gemengd comiteit der werksta king had do heeren Senators en Volks vertegenwoordigers van Aalst uitgenoo- digd tot eene vergadering in het Brus selshof op Donderdag 18"' April. Ziehier den brief dien onze Gatholieke Senators en Volksvertegenwoordigers met uitzondering der HH. Van Vreckem en Raepsael afwezig aan den vertegen woordiger der catholieke werklieden gestuurd hebben Den 17 April 1907. Mynheer, Wij hebben den brief ontvangen door UEii. onderleckend, onze bemiddeling verzoekende om een einde tc stellen aan de werkstaking der Filature en Filté ries réunies en ons uit nood igende tot eene vergadering der heeren Senators en Volksvertegenwoordigers van het Arrondissement te houden op Donder dag 18 April. Wij aanzien deze vergadering als onnuiig vermits wij ons schriftelijk ge wend hebben tot de hoeren Bestuurders van het werkstakende fabriek In onzen brief doen wij een beroep op hunne menschlievendheid en op hunne gema- tigheid om een einde te stellen aan eenen toestand die de stad Aalst bedroeft. Wij vernemen dat de Heer Burge meester Gheeraerdts met de grootste be reidwilligheid en genegenheid op uw verzoek als bemiddelaar opgetreden is. Een dubbele bemiddeling schijnt ons overbodig des te meer dat de Burge meester ons doet verhopen dal. volgens de verklaringen door het Bestuur van het fabriek hem gedaan, de gevraagde proef eene loonsverbetering zal bijbren gen. Aanvaard, Mynheer, de verzekering onzer beste gevoelens van achting en vriendschap. (GetCh. Woeste, L. De Sadeleer, B'u L. de Bélhunc, Eug. dc Kerchove. een wanhopig besluit nemend, liet ik mij in de boot zakken. Vooruit klonk het. zoodra ik aan boord was. De mannen sloegen de riemen uit, en snel verwijderden wij ons van den zwarten omtrek der brik. Door een zeer gelukkig toeval was ik voor in dc boot terecht gekomen. Daar was geen zitplaats, zoodat ik, zoo diep tusschen de wanden van de boot kon kruipen, dat ik nauwelijks van de boot te onderscheiden was. Bovendien zaten de manschappen met den rug naar mij toe te roeien. Slechts een man zat met het gezicht naar mij toe, en die was te ver af om te zien wie ik was, ofschoon ik hem aan zijne stem erkende. Het was Derrick, die den post van stuur man vervulde. Het was een zesriemboot, met zeven personen bemand, mij zelf, den zoogenaam- den Eph. niet meegerekend. Dc wind, die met krachtige vlagen van de landzijde kwam, blies hun adem. van rumgeur ver vuld, naar mij toe. Zij hadden eene behoor lijke tractatie gehad met het oog op het aanstaande karwei. De omwonden riemen, door geoefende handen bestuurd, maakten geen gedruisch niemand sprak een woord de boot werd recht op den schoe ner afgestuurd. Geen menschelijk oog vermocht in zulk een duisternis een schip te ontdekken, doch De heer Senator Van Vreckem welke belet is geweest te vergaderen met zijn collegas. laat ons weten dat hy zich 't accoord verklaart over hunnen brief aan de werkstakers. ONZE ZIENSWIJZE. - Bovenstaan de schrijven toont ons aan dat onze acht bare Senators en Volksvertegenwoordi gers met dit gemengd comitcid in geene betrekkingen willen treden. Zij hebben gelijk in de politiek alleen handelen is 't best. Men zal ons wellicht antwoorden daar treft men geen politiek in aan. Ge zijt er wel meó... Waarom is Groene Pie voorstaander van dit gemengd co miteit Om zijne machteloosheid te ver duiken... Van de meer dan 1200 werk stakers is er een enkel by hem aangeslo ten en hij handelt als of hy er 500 vertegenwoordigde. Men begrijpt.... Men weet dat de Spaarkas, op eerste aanvraag der personen die een spaar boekje bezitten, hun spaargeld, gelijk voor welk bedrag, in Belgische staats- rente omzet. De Spaarkas betaalt 3 t. h. intrest zoolang het bedrag van hef. spaar boekje beneden de 2000 fr. blijfteens dat het spaargeld boven de 2000 fr. klimt dan betaalt de Spaarkas enkel 2 t. h op de geheele waarde van het spaarboekje. Daarom is het in het be lang der spaarders nooit meer dan 2000 fr.op hunne spaarboekjes te laten staan, en het overii-e geld te besteden om Bel gische rente te koopen,die3 t. h. intrest opbrengt. Op die manier zal al hun ge spaarde geld, hoe groot het bedrag er van weze, aan 3 t. h. besteed zyn, in volstrekte zekerheid, onder waarborg van den Staat, en in veiligheid legen diefstal, teger. brand en gelijk welke rampen. De formaliteiten tot het bekomen van een renteboekje zijn de eenvoudigste en de gemakkelijkste van de wereld gy gaat met uw spaarboekje naar het post kantoor en vraagt aan den postmeester voor zulke of zulke som Belgische rente te koopen aan 3 t. h. gij zult alleenlijk de moeite hebben uw hnndteekon te zet ten op een gedrukt papier, de post zorgt daarna voor al het overige. De aankoop van Belgische rente tot een bedrag van 3,000 fr geschiedt zonder onkosten boven die som eischt de Spaarkas een commissieloon van 1 l'r. voor 1000 fr. titels het bedrag der aangekochte rente, alsook van den jaarlykschen in trest, wordt ingeschreven in het rente boekje dat ingelascht zit in ieder spaar boekje onderden vorm van twee bladen rooskleurig papier de vervalleno in tresten worden regelmatig ingeschreven in liet spaarboekje. Wilt gy naderhand uwe Belgische rente geheel of gedeeltelijk verkoopen, verwittig uwen postmeesteren liy zal u den dag vaststellen waarop gy uw geld moogt uit zijne haoden aihalen. Dat alles gaat zonder moeite, zonder onkosten het eenzame lichtje aan de ra van den schoener wees hun maar al te goed den weg. Ongetwijfeld had ieder mensch een mes of een revolver bij de hand, want of schoon zij, dank zij hunne goede maatre gelen, weinig tegenstand te vreezen hadden van den kapitein of zijne matroozen, was Derrick er to. h de man niet naar, om de voorzichtigheid uit het oog te verliezen. En ik had zelfs geen zakmes bij mij. Gij moogt mij gerust een roekeloozen dwaas noemen, want mijn onderneming was een wanhopig waagstuk. En had ik ook maar even tijd gehad om te overleggen, eer ik over de verschansing stapte, dan weet ik niet, of ik mij wel in zulk groot gevaar had begeven, met zoo weinig kans op eenen goeden uitslag. De gedachte aan mijn vader, die dapper was, maar geheel alleen zijn schip moest verdedigen, en een krankzinnig verlangen om hem te hulp te komen, is al wat ik lot mijne verontschul diging kan inbrengen. Onze tocht was kort, ofschoon hij mij, die zuchtte onder de dubbele vrees voor ontdekkingen en voor het lot van den schoener, verschrikkelijk lang voorkwam. Het trillende lichtje aan de ra van den schoener werd tot eene straal, die de duisternis kliefde als een zweerd, en toen bespeurden wij het vaartuig aan Btuurboord. Dreigend rees het voor ons op in den rusti- gen nacht, en uitdagend sprongen de golven er tegen op. Wordt voortgezet.

De Denderbode | 1907 | | pagina 1