Altijd nog deGaskwestie. Groote Kampstrijd DITJES en DATJES. Aan onze Lezeressen. Kieskronijk. Zondagrust. AELST. Allerhande nieuws. Tegen 't schijt of afloop tëé<"m den Hoest en de vallinè. DE HOEST hoe erg hii ook men moet geen papieren ontvangen, noch bezorgen, noch bewaren alles staat aangeteekend in uw spaarboekje, hetwelk in geval van diefte, brand of verlies aanstonds ongeldig gemaakt en door een nieuw boekje van dezelfde waarde vervangen wordt. Het aankoopen van renteboekjes breidt zich nog te langzaam uit, daar zoovele menscheu geheel onbekend zyn met de gemakkelijkheid, de zekerheid en het voordeel dat het aankoopen van Belgi sche rente door de spaarkas hun ver schaft. De Belgische rente aan 3 t. h. is ver deeld in drie reeksen de eerste reeks betaalt haren intrest op 1 Januari en 1 Julide tweede op 1 Mei en 1 Novem ber de derde op 1 Februari en 1 Augustus Er bestaat ook eeue Belgische rente aan 2 1/2 t. h. betaalbaar op 1 Januari en 1 Juli, doch de rente titel van 100 fr. naamwaarde staat gewoonlyk in de Beurs aan 86 tot 87 fr., omdat de intrest kleiner is. Het bezit van een renteboekje, dat minstens 100 fr. intrest jaarlijks op brengt, geeft recht op ééne stem meer in de kiezingen voor Kamer, Senaat, provincie en gemeente om die bijge voegde stem te genieten moet minstens 3.350 fr. op het renteboekje ingeschre ven zyn. Ontelbare kiezers zouden alzoo eenestem kunnen by winnen. Wij wenschen dat vele onzer lezers, die eenig spaargeld bezitten, ruimschoots zouden gebruik maken van die nuttige instelling der offlcieele spaarkas, dat zij hun geld by voorkeur in spaar- en renteboekjes zouden plaatsen, waar, benevens volstrekte veiligheid, een schoone intrest van 3 t. h. verzekerd is, en het spaargeld altijd te hunner onmid - dellyke beschikking aan de hand blijft. Met het spaargeld op de spaarkas slaapt men zacht en leeft men gerust, ontslagen van talrijk# kommervolle zorgen en kwellende angsten. 't Kelderorgaan der firma Vijf ezels C°, schryft in zijn nummer van 7 April 11. I. - Het eerste werk dat er zou moeten gedaan worden is eene uitbreiding te geven aan het buizennet, van omtrent 4 duizend metera En verder III. Eene derde uitgave ware benoo- digd voor de vervanging van een deel buizen die nu liggen in de kuip der stad ongeveer 2duizned meters door nieuwe te vervangen van grooteren diameter, ten einde de gas naar de uiteinden der stad te leiden. Dat staat zwart op wit, dus onbetwist baar. Wat blijkt hier uit dat hedendaagsche buizennet, volgens de liberale contro leurs, slechts eene lengte heeft van 2 duizend meters en dat er een nieuw buizennet moet bijgevoegd worden van 4 duizend meters, dus te samen 6 duizend meters. Waarlyk houden de penlakeien der liberale contróleurs dan toch waarlyk den spot met ons, Aalsteuarenï Aanzien zij ons dan toch voor mannen nog dom mer dan den domsten koejongen van Nieuwerkerken Welke Aalstenaar, tenzij de liberale controleurs, weet niet dat het thans be staande buizennet eene lengte hoeft van ongeveer 18 duizend meters. En vol gens de liberale contróleurs bestaat er lieden maar een buizennet van 2 dui zend meters dus maar een verschilletje van 16 duizend meters. En met een net van 4 duizend me tera nieuwe buizen en 2 duizend me ters oude buisjes die zich in den grond bevinden, zou men in al de straten en wijken licht verschaffen, terwyl het uit het verslag van MM. Moyersoen en Bor- remau en uit de openbare bespreking blijkt, dat het nieuw buizennet om al do straten en wij kon van lichtte voor zien, eene lengte van 36 duizend me ters moet hebben. Dus zoo maar een verschilletje van 30 duizend meters. Volgens onze liberale contróleurs zou de regie wanneer men het bestaande gasfabriek voor 160 duizend franks aankoopt en zich voor 100 duizend franks uitbreidingen en verbeteringen getroost, alle jaren 100 duizend fi anbs zuiver winst voor de Stad afwerpen. Maar 't bewijs van die verzekerde jaarlijksche winst?... Oh, die moet ons nog altijd geleverd worden... Houden de liberale controleurs dan toch de vijf minuten met ons Maar wat wil men toch?... Zou de spreuk hier niet toepasselijk zyn A pravo corvo dispar non g;gni- tur ovum. Eene kraai legt slechts kraaien eiërs. Wat zouden onze liberale controleurs nu doen met de 2000 meters oude buizen die reeds meer dan vijftig jaren in den groDd bedolven zijn Luistert de penlakeien gaan het ons zeggen IV. De 2000 metei's buizen die men door buizen van grooteren diameter zou vervangen, zyn voor 't grootste gedeelte in 't geheel niet versleten en kunnen zoowel als nieuwe hunnen dienst doen deze 2000 meters zouden dus ook elders kunnen gebezigd worden derwyze dat men met do 4000 meters nieuwe buizen hiervoren voorzien, onmiddelijk eene eigenlijke uitbreiding aan het buizen- net zou kuunea geveu van omtrent 6 duizend meters. Het thans bestaande buizennet is voor 't grootste gedeelte niet versleten Wy hebben do buisleiding zien ver nieuwen 3 4 jaren geleden in de twee Zoutstraten en die buizen die meer dan vytig jaren in den grond hadden verble ven, waren door 't roest zoo zeer ver teerd dat ze braken in de handen der werklieden toen zy ze opnamen.. Zelfs de kooplieden in vodden wilden ze voor de vracht niet... Maar laat ons nu aannemen dat een gedeelte der oude buizen nog niet totaal verroest is, hoeveel jaren zullen ze nog kunnen dienen Twee of dry jaren ten hoogste... En waar zal men die oude verroeste buizen van kleinen diameter plaatsen?.. Natuurlijk in de uiteinden, in de volkswyken. In de uiteinden in de volkswijken, want in de kuip der Stad zouden onze liberale contróleurs nieuwe buizeu van grooteren diameter leggen. Die oude verroeste buizen zijn dus nog goed genoeg voor de boeren van Mijl beek. Schaarbeek en St-Job en voor de werklieden... En als binnen twee of dry jaren, die oude buizeu zoodanig zullen verroest zyn dat ze in den grond gas laten ontsnappen en aldus de born putten bedorven worden, dan kunnen de boeren van Mijlbeek, Schaarbeek en St-Job eu de werklieden die de volks wyken bewonen maar water gebruiken dat stinkt en smaakt naar de gas. En dit zou onbetwistbaar de waarheid zijn immers de thans bestaande buizen verkeeren in zulken staat van verroes ting dat ze 30 ten honderd gas in den grond laten ontsnappen. Maar met de boeren en de werklieden bekommeren de liberalen zich overal zoo zeer als met de oude maanschijnen die in de hoeken van den wereld opeengestapeld worden. GEMEENTE MOORSEL. MET DEN I> I KII% BAL (Onderarms). Het Gemeentebestuur heeft de eer het publiek ter kennis te brengen dat er dit jaar opnieuw eenen Groote Kampstrijd zal plaats hebben tusschen twaalf vermaarde partijen. Prijzen 2GO Fr. Prijzen. ie prijs too Franks. 2e prijs 6o Franks 3® prijs 40 Franks. Zullen spelen Op Zondag 5 Mei 1907 Moorsel, Ch. De Rop Baerdegem, Rem. Joostens Denderbelle, H. Heurinck Laeken, G. Naveau. Op Donderdag g Mei 1907 Ninove. Rem. De Vrieze Koekelberg, H. Tonnet Herdersem, Ph. Buyl Appels, Van Garïse-Vereecken. Op Zondag 19 Mei 1907 Dendermonde, De Gheest Aalst, Aimé Verhoeven Geerardsbergen, H. Blaton Hofstade, J. Moureau. (Telkenmale om 2 uren, 3 uren en 5 uren van den namiddag). GROOTK UB op Donderdag 6 Juni 1907. De groote b- slissing zal opgeluisterd worden door de Koninklijke Harmonie Sinte-Cecilia. Het spel zal gespeeld worden volgens het reglement der Nationale Federatie De Schrijver-Bestuurder, Charles De Rop. Op bevel van het Gemeentebestuur De Burgemeester en Schepenen Th. Cooreman, Dr V.Fouquart en Fr. Mobns. De Secretaris Arth. Reyntbns. Over weinige weken stierf te Parijs een uitstekende geleerde, de scheikundige Berthelot. Op wetenschappelijk gebied be wees hij groote diensten. Berthelot werd met grooten praal op staatskosten begraven. En daar hij een vrijdenker of godverlooche naar was geweest, werd er door de Fransche mafonnieke geuzen nog grooter vertoon gemaakt 't was immers eene schoone gelegenheid om eene grootsche antigods- dieestige betooging te houden. Natuurlijk heeft die burgerlijke begrafe nis, of liever indelving, bij onze Belgische geuzen bewondering verwekt en in hunne vervoering hebben zij bekenissen gedaan die dienen aangestipt te worden omdat zij ons leeren wat zij in 't schild voeren De Indépeno'ance beige een der bezadigste liberale organen van die burger lijke begrafenis gewagende, schrijft onder ander het volgende Iedereen kan niet in het Pantheon begraven worden, maar iedereen kan de nuttelooze ceremoniën van den gods dienst vermijden... De burgerlijke en nationale lijk" plechtigheden van M. Berthelot zul len meer uitwerken ten voordeels van de vrijdenkerij dan jaren propaganda. Dit zal het logisch besluit zijn van deze zegepralende begrafenis, die een der meest indrukwekkende plechtigheden van het moderne Parijs is geweest en eene daad van onafhankelijkheid ten aanzien van den godsdienst die opzij gesteld, weggelaten, als niet bestaande aanzien werd. Dub de burgerlijke begrafenissen zijn po litieke betoogingen die geen ander doel hebben dan de ceremoniën van den Gods dienst te verachten en propaganda te maken voor de vrijdenkerij of godverloochening... En dan als de liberale vrijdenkers volkomen zullen meester zijn, zullen de christe lijke of godsdienstige begrafenissen afgeschaft zijn en iedereen als een hond bedolven worden. De natuur antwoordt niet op de klachten en de vragen der menschen zij wijst hen onverbiddelijk tothenzelven terug. Z jn koffie en thee radeelig Tot dusver placht men veelvuldig in dok terskringen aan het gebruik van alcool na- deeliger gevolgen toe te schrijven dan aan dat van thee en koffie. Nu heeft in latertn tijd de bekende Münchener specialist voor maagziekte D. F. Cramer, in de Münche ner doktersvereeniging, op grond van tal rijke proeven door hem genomen bij zieke en gezonde personen, er op gewezen, dat veelvuldig gebruik van thee en koffie na deeliger gevolgen had dan 't alcoolgebruik. Volgens hem zou een willekeurige hoeveel heid bier minder schadelijk zijn dan een daaraan gelijke hoeveelheid thee of koffie. Spoedig hoopt D. F. Cramer over zijne onderzoekingen en waarnemingen een boek werk te doen verschijnen. Ten Blotte zal men er misschien nog toe komen, alleen water al drank toe te staan. En dan nog alleen gesteriliseerd water. Tentoonstelling. Tot hiertoe zijn reeds meer dan 3000 betalende bezoeken gedaan aan de tentoonstelling der Gilde van St-Lucas en St Jozef in de St-Lucas- school te Gent. Er is denkelijk nooit onder de liefhebbers te Brussel zooveel over de toekomende basiliek van Koekelberg gepraat geweest als tegenwoordig onder de kunstliefhebbers te Gent, dar.k aan de plans en keurige teekeningen, die de bouwkundige M. Lan- gerock hier van gezegde basiliek tentoon stelt. Teven zijn er vele Gentenaars, die nu nog maar hebben geleerd wat al bouw kundige pronkstukken er te zien zijn in de kuip van Gent, waarvan eene bewonderens waardige maquette - tentoongesteld is door M. Aug. Poppe Het is waarlijk vermakelijk om de uit drukkingen van verrassing en verwondering te hooren. welke ontsnappen aan vele be zoekers, die te voren van de St-Lucas- school niets anders kenden dan de praatjes tegen het practisch onderwijs dier school. Bij 't zicht der schilderijen, muurschil deringen, beeldhouw- en bouwwerken, glas ramen en allerhande kunstjuweelen. die hier de bewondering wekken van de lief hebbers, verklaren velen, spijt te hebben over de lichtgeloovigheid, waarmee zij zoo lang voor klinkende munt aanvaard hebben wat men hen hierover opdischte. Ter herinnering.De tentoonstelling blijft alle dagen open tot 31 April, v,.n 10 ure 's morgens tot 5 ure 's namiddags De kleine burgerij. De natio nale Commissie der kleine burgerij zal, op Dinsdag 23 April aanstaande, in de mar meren zaal van het Paleis der Academiën, eene algemeene en openbare vergadering houden, om te beraadslagen over de voor stellen, door de 3d* afdeeling aangenomen in 't opzicht van crediet. Vli«»g<»n|}npi»»i*. Wilt gij zelf uw vliegenpapier maken en gerust zijn dat het behalve voor muggen en vlie gen onschadelijk is, mengt 125 grammen zwarte siroop of 100 grammen meelsuiker en 8 tot 10 grammen bitterhout en laat dit mengsel in eenen liter water oplossen. Dompelt in dit mengsel bladen vloei papier, welke men laat afdruipen en dro gen, en welke daarna uitmuntenden dienBt doen. Vele andere toebereidselen van vliegen papier zijn vergiftig voor kinderen, vogelen, katten, enz. BAKKERS! BAKKERS De Keldergalm boft er op dat de liberale kliek, en zij alleen, geene samenwerkende broodbakkerij in Aalst bezit De liberale kliek alleen bezit geene Zou men ons eens willen aanwijzen waar de samenwerkende broodbakkerij der catho- lieke Partij gestaan en gelegen is Gedurende de werkstaking ter spinnerij der Keizerlijke Plaats wat men op "t punt eene liberale samenwerkende bakkerij te stichten. Maar de zaak is uitgesteld tot na de gemeen tekiezingen. Als men er aan twijfelen mocht men vrage inlichtingen bij den bijzondersten bierleverancier aan de rooden. De 8urenwerkdag in Frankrijk. - Men weet dat 't Fransch gouvernement over eenigen tijd, in een zeker getal werk huizen en arsenalen van den Staat, proef nemingen bevolen heeft aangaande de toe passing van den 8urenwerkdag. De voorstaanders van deze hervorming hadden voorzegd dat de beperking van de werkuren, verre van de voortbrengst te verminderen, veeleer deze vergrooten zou. Welnu 't waren slechte profeten. Uit een officieel verslag is gebleken dat schier over al de voortbrengst in verhouding gebleven is met het ge al werkuren. Bijgevolg om op 8 uren tijd het zelfde werk te leveren als op 9 en 9 1/2 uren, zal de Staat een grooter getal werklieden moeten gebruiken, 't is te zeggen meer zal moeten betalen. frfwij»* van voor» •I>4 In het begin van 1899 hadden wij 2,571 lokomctieven thans hebben wij er, 3,445 en al de nieuwe machienen welke bijkomen zijn veel krachtiger dan de oude. Er is eene vergelijkende tabel opgemaakt in 1905 tusschen het getal lokomotieven per kilometer spoorweg in de Europeesche Staten Engeland heeft 0,61 lokomotief per kilo meter Duitschland, 0,41 Zwitserland, 0,35 Holland, 0,32 Frankrijk, op de groote banen, 0,29 Oostenrijk, 0,24 In 1905 had België 0,81 en op heden is het per cent reeds tot 0,85 lokomotief per kilometer gestegen. België komt dus ver voor al de andere Europeesche landen. Ziedaar hoe het Catholiek Staatsbestuur het land naar den dieperik leidt, volgens de geuzengazetten. A propos, we hebben in lang dat refreintje niet meer gehoord. Tegenspoed in de duivenlief- hebberij. Algemeen zijn te Brussel en voorsteden de klachten derbest-.- duiven- liefhebbers over het mislukken, dit jaar, van het kweeken van jonge duiven. De mee6te eieren zijn slecht en er komen geene jongen uit voort. Er zijn liefhebbers die uit zeven koppelen eieren geen enkel jong wonnen ander lieten vier, vijf koppelen duiven broeden en bekwamen slechts 2 en 3 jongen, in plaats van 8 en 10. Daar de jonge duiven in Maart gekweekt, best ge schikt zijn voor de prijsvluchten met jonge duiven in den loop van hetzelfde jaar, mag deze mislukking eene ware ramp voor de duivenliefhebber8 genoemd worden. Het parket van Charleroi begaf zich naar het Maiso- du Peuple van Cour celles, om er een onderzoek te doen aan gaande de zwarte meeting die den moord op den porion Van Escotte heeft voorafgegaan. Twee der aangehoudenen Duterne, de moordenaar en Dedecken, begeleid door gendarmen in burgerkleeding, waren bij het onderzoek aanwezig, om de magistraten in te lichten. Deze twee mannen zegt een Brus- selsch blad hielden onder elkander de volgende samenspraak Dedecken jammert over de dwaasheid der werkstaking van den Grand Conty. Nooit zegt hij hebben de mijn werkers meer geld gewonnen. De kolen- kappers hebben dagen van 7 tot 8 frank en zelfs nog meer. En zeggen dat wij zeven weken werkloos gebleven zijn, uit hoofde der wegzending van Chrétien Gedurende zeven weken heb ik in 't ge heel 18 frank ontvangen, als onderstand van het syndicaat. Wat is dat antwoordde Duterne. Gij zijt ongehuwd ik, die eenen heelen hoop kinderen te voeden had, heb tweemaal 10 fr. getrokken. Maar de anderen, de hoofdmannen van het syndicaat, dik VERGATEN HUN EIGEN NIET EN MOESTEN NIET VREEZEN VAN HONGER TE KREVEEREN. Onnoodig bij die woorden van twee slacht offers eenige overweging te voegen RUPSEN VERNIELEN. Wel dra gaat de tijd aanbreken dat groenten, beziestruiken en sierplanten opgevreten worden door insekten. Een gemakkelijk middel ter wering is het volgende snijdt eene goede handsvol jonge scheuten af van den vlierboom, en laat die in water goed koken. Zoo bekomt men een zwart sap waarmeê men de rupsen begiet of bespuit, en de rup sen welke door dit sap geraakt worden, tuimelen dood neder. Men mag gerust zijn voor de planten zelf deze zullen door de begieting niet lijden in den groei noch later eenen onaangenamen smaak geven. DE MINITERIEELE CRISIS is nog niet geëindigd. Men voorziet dat M. de Trooz, als cabinetshoofd zal optreden. Men bevestigt als zeker dat Z M. de Ko ning zaterdag avond naar Parijs vertrekt en hieruit leidt men af dat het nieuw minis terie zeer kortelings zal aangesteld zijn. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Bisdom van Gent. Zijne Hoogweer- digheid heeft benoemd Onderpastoor te Steendorp, den E. H. Cathelyn, C., leeraar te Dendermonde. Het voorjaar iB ingetreden en daarmede is de tijd gekomen dat de dames zich, meer dan anders, bezighouden met de keuze en den aanmaak harer toiletten. De behoefte aan het bezit van een degelijk practisch Modeblad, hetwe'k volledig voorlicht, betreffende de eischen welke de mode stelt doet zich thans het meest gdvoelen. IIet if.l'we Modeblad hetwelk bij den uitgever van dit blad ver krijgbaar is, kost slechts 120 fr. per 3 maanden (franco per post fr. 1.60) en is een Modegids bij uitnemendheid. Het bevat afbeeldingen van de fraaiste toiletten, zoowel alB van meer bescheiden costumen en eene uitgebreide collectie voor kindergoed. Het is o'-ontbeerlijk voor elke huis moeder, die er prijs op stelt zich en hare kindere smaakvol en toch weinig kostbaar aan te kleeden Elke aflevering is vergezeld van een uitvoerig patronenblad zoodat men in staat is een betreffend costuum of model daarvan zelf te vervaardigen. Het blad is van groote waarde voor jonge Damen, wegens een schat van afbeeldingen van handwerken. Wij wekken onze lezeressen op, zich op dit fraaie en goedkoope Modeblad te abon neer en. Proefnummers zijn verkrijgbaar ten bureele van dit blad tegen 0.20 fr. franco per post tegen 0,25 in postzegels. Uit Gentbrugge. Inden Liberalen Kring dezer gemeente, is Zondag namiddag het cartel met de socialisten, met bijna algemeene stemmen verworpen. Start Aalst.-Werkbeurs Vragen door de Patroons 3 Espadrillemakers2 kleermaaksters leermeisjes 2 Boordenzetsters voor brei werk dienstmeiden. Vragen der Werklieden 1 Goede bakkergast1 voerman 1 ma gazijnier. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 2i April 1907, M. De Waele, Kerkstraat. Creemboter. Markt van Zaterdag 20 April 1907, 120 kilogrammen ter Markt. Prijs fr 3,00 perkilo. BOTERMARKT. - Heden Zaterdag wer den 302 klonten boter ter markt gebracht wegende te samen 2410 kilogrammen. MAGAZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerhande MEUB1LEER1NG- Kahei. VAN DEPU1TM, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, 29, nevens 't Bureel van De Dendbrbode. Spoedige bediening. Matige prijzen. AALST. Verscheidene kinderen en ouders zijn Woensdag onderhoord op het policiebureel, door het parket van Den dermonde, in eene zaak tegen J. de Mol, wonende Brusselschensteenweg, beticht van erge feiten. GULDEN HUWELIJKSJUBILÉ. - Op 20 Mei aanst zullen de echtelieden Frans Rumbaut, stadswerkman en Melanie De Mulder, wonende Gentsche straat, wijk Schaarbeek, het Jubilé vieren van 50 jaren huwelijk. Alfons Smekena, slachtoffer van het velo-ongeval op zondag 11., is gister vrijdag avond aan de gevolgen van inwendige ver wonding overleden. ALTIJD AAL81'. 't Is hetgeen er de waarde van uit maakt, de bewijzen die wij wekelijks in deze kolonnen drukken komen altijd uit Aalst, want wij stellen vertrouwen in het geen ons een buurman zegt en al die plaatselijke bewijzen geven, zonder twijfel, reden tot overweging aan de menschen van hier. Mad. M. Walgraef, 8 Pieter Couckstraat te Aalst, zegt ons Sedert zes jaren leed ik van vreeselijke nierpijnen zij beletten mij '8 nachts te slopen en iederen morgend stond ik vermoeider op dan daags te voren; ik had overvloedige zweetingen, ik was soms zoo ziek, dat het mij zeer lastig was het kleinste werk te doen, niettegenstaande vele middelen volhardden mijne pijnen altijd 't was een martelingschap ook toen men mij de Foster Pillen voor de Nieren verkocht bij M. De Valkeneer, apotheker aanried, aarzelde ik niet ze te gebruiken. De uitslag was zeer gelukkig want na vier dagen was ik verlicht en den twaalfden dag was ik gansch genezen. Ik verklaar het bovenstaande waar en veroorloof U het kenbaar te maken Indien ge niet wilt teleurgesteld worden, verzeker U dan dat het wel de echte Foster Pillen voor de Nieren zijn, die men U geeft mijd U vooral voor namaak sels met min of meer gelijkend voorkomen en naam, want ge zoudt den gewenschten uitslag niet verkrijgen. Men kan ze in alle apotheken bekomen tegen 3.50 fr. de doos of 19 fr. de 6 doozen of vrachtvrij per post met het bedrag der som te zenden aan het Algemeen Depot voor België Engelsche Apotheek Ch. Delacre, 50, Coudenberg- straat, Brussel. Wacht U voor namaaksels eisch het handteeken James Foster op elke doos. D. A. 15. LEDE. Ruzie was Maandag laatst ontstaan tusschen Antoinette Van den Drie8sche en hare schoonzuster Marie De Brucker. De polic e-commissaris deed een onderzoek, aangaande verscheidene dief stallen gepleegd te Lede en te Aalst. Daar er vermoedens wogen op Marie De Brucker werd zij behendig ondervraagd. Zij kwam tot bekentenissen en niet min dan 46 dief stallen werden aangestipt. Het onderzoek wordt voortgezetmen denkt nog andere diefstallen klaar te kun nen trekken. Marie De Brucker had te Aalst in eenen winkel eene zilveren heer- en damenuur- werk gestolen, in een anderen winkel een rok en in eenen derden vijf corsets. Te Lede bij Gust. De Neve, een satijnen rok, waarde 11,75 en bij de weduwe De Spiegeleer, eenen sjarp, ter waarde van 7,50 fr. Dijnsdag nacht heeft men te Aygem gepoogd in te breken bij de kinderen Ver hoeven, bij Viktor Van den Einde en bij Viktor Van Herreweghe. De dieven zijn overal moeten vluchten. Men zal genood zaakt zijn eene goede nachtwacht in te richten. Woensdag morgend kwam de land bouwer Alfons De Beul, van Zele, met eenen os naar de stad waag te Dendermonde. Daar aangekomen verschrikte het dier zoo geweldig dat het op hol ging en den hof van den Burgerskring instormde. Niemand dierf het dier naderen. Men legde stroppen doch alles te vergeefs. Het dier rende steeds in dolle vaart den hof rond. Zonder de moedige tusschenkomst van den heer Omer Hallaert, slachter, had men willicht groote ongelukken te betreuren gehad. Hij kapte het dier een zijner pooten af. Razend van pijn schoot het voorwaarts en rukte een deel der ïjzere grillie die den tuin van den voorhof scheidt. De omstanders vluchtten verschrikt binnen. Gemelde heer Hallaert hieuw ten tweede male met zijne bijl den andere poot af, het dier zeeg neer en werd verder ter plaats afgemaakt. Inwoners van een huis der Philips-de- Goedestraat, te Brussel, schijnen een voor gevoel gehad te hebben van iets wat gebeuren zou. Toen zij van eene reis terug kwamen, bevonden zij dat dieven in hunne woning waren geweest maar gelukkig hadden de bewoners, toen zy op reis gin gen, de voorzichtigheid gehad hunne waar den, omtrent 12,000 fr., bij eenen vriend in bewaring te geven. van Kalvers, Veulens, Kachtels, Koeien en Zwijnen, gebruikt slechts het echt Ame- rikaanBch. Poeder van Depratere, aan één frank de groote doos. Het is zonder weerga. Gewaarborgde genezing in 3 uren. Te bekomen bij O. De Pratere, alsook te Aalst, bij de apothekers De Valkeneer en Callebaut. Het erfdeel van den vermoorde. Een titel voor een feuilleton. De geschie denis zou er ook voor kunnen dienen en wie weet zal men haar vandaag of morgen niet eens, met de noodige bijzaken uitge breid, als zoodanig te lezen krijgen. Het verhaal komt uit eene gemeente van Oost-Vlaanderen,uit Bouchoute,bij Eecloo, een dorp van 2700 zielen. 't Is de Zeeuwsche Courant, die het meêdeelt en die wij dus verantwoordelijk laten. Jaren geleden vertrok de 18-jarige Joan- nes-Bernardus Begyn, van zijne woonplaats Bouchoute, naar Duitschland. Het geluk was hem zeer gunstig, tot hij, ten slotte, een schatrijk persoon werd. Zijne fortuin had eene groote aantrekkingskracht op knecht en meid en. naar men zegt, hebben deze personen Begyn om zijn geld ver moord. Dat kwam echter aan het licht en, daar bij zijnen dood uit de papieren bleek, dat hij geboortig was van Bouchoute (België), moest in die richting een onderzoek worden ingesteld, daar men de wettige erfgenamen van den vermoorde, in Duitschland niet kende. Toen eenmaal het bericht in deze stre ken was gekend, ging Let als een loopend vuurtje rond en vele personen die den naam Begyn of een gelijkluidenden naam droegen wendden zich tot advocaten om dezen te verzoeken nasporingen te doen. Dooreen zekeren Begyn, te Bouchoute, werd een advocaat uit Eecloo naar Duitsch land gezonden om zich van de zaak in alle punten goed op de hoogte te stellen. Deze is nu teruggekeerd en heeft voor die familie Begyn hoopvolle berichten meegebracht. Het kapitaal moet circa elf millioen mark bedragen en komt rechtstreeks ten deel aan genoemde familie, welke de som in zeven staken zal hebben te splitsen.Eene 88jarige vrouw te Sleidinge zou het totale bedrag van 1/7 der som krijgen; de andere zevende deelen moeten weer gesplist worden. Volgens een gezegde wonen te SaB van Gent, Westdorpe, Philippine en Hulst per sonen, die zeker voor een deel dezer nala tenschap in aanmerking zullen komen. Alle gegevens van den vermoorde op het gemeentehuis te Bouchoute, komen overeen met die van de familie Begyn. K.jAA echte SódenerS JfAYj olineral-Pastilles D doos Fes. 1.25. Te bekomei in alle Apotheken en Drogerijen. Jn 't groot FB run er. algemeen agent, .13 hl. odalenasisenweo. BfUSSel. Woensdag morgend rond 4 ure, vond men op de baan van den ijzerenweg Boom- Antwerpen, niet verre van den Krekelen- berg, het lijk van een onbekenden persoon. Heel de linkerkant van het lichaam was schrikkelijk gepletterd, het hoofd verbrij zeld, de borstkas geheel ingedrukt. De dood moet oogenblikkelijk zijn geweest, en men denkt dat er zellmoord gepleegd is. De man was in den avond langs de baan van den ijzeren weg op de ijzeren brug aan gekomen en men had hem daar den weg naar Antwerpen gewezen, daar hij gedurig na ir Anvers vroeg. Volgens papieren op hem gevonden moet het een Engels, hman zijn, die nog niet lang in het land is aangekomen. Het lijk is naar het doodenhuis overge bracht. Uit de L^uvensche Vaart, bij Me- chelen is het lijk opgehaald van een jong meisje, Josefien Van O welke sedert veer tien dagen vermist was. In een der zakken van de drenkeling# vond men een briefken met deze bedrei ging: Josefien, als gij uitgaat schiet ik u dood met eenen revolver. Het briefken was niet geteekend, doch het doet vermoedens van moord ontstaan, die door het gerecht zullen opgehelderd worden. zij wordt op el- ken ouderdom op eenige dagen genezen door den echten Borstsiroop van De pratere. Weigert alle andere Siroopen, Pillen, Pastillen die men u in de handen zoekt te steken, want niet is zoo goed voor de borst dan de echte Siroop van Depratere. Prijs 2 franken de groote flesch. Te bekomen bij Od. Depratere die overal verzendt tegen postbon van 2,00 fr. (50 centiemen meer voor port), alsook te Aalst, bij de apothekers De Valckeneer en Cellebaut. Over de werkstaking der metsers van liet Palack-Hotkl, te Oostende, vertelt de ondernemer der werken aan een blad van Brussel het volgende Wat hier gebeurde, is wel de meest ongewone zaak, die men zien kan. Volgens gewoonte waren de 420 werk lieden, die ik bezig, van 's morgends af aan 't w erk, toen rond 10 ure het gros mijner troepen, bestaande uit Brusselaars en Oostendenaars, bezig op de bovenste gaandery, alsook diegenen werkzaam in de appartementen en de badkamers der drie vleugels van het gebouw, geluiden lieten hooren, die wy, myne meestergasten en ik, in 't begin hielden voor het gerucht der golven, opgezweept door den wind, die op dat oogenblik zeer hevig was. Weldra zagen wy langs ladders en trap pen heele wolken van welklie, dreigend, schreeuwend, zingend, groote gebarsn makend, naar beneden komen. Zy maakten op de binnenplaats gemeene zaak met de metsers en dienders, gebezigd aan het nieuwe Feestpaleis, namen ze mee naar den uitgang en poogden de monumen tale poort, in opbouw op do Steurslei, omverrc te werpen Met hunne werktuigen gewapend, wilden zy de ontzagiyko kraan afbreken, die de zware materudeen longerons tot van 14,000 kilos ophaft.

De Denderbode | 1907 | | pagina 2