Frankrijk. Amerika. W E r'k E N Merklprijzen. H opmerk ten. Beuken en Eiken Berd, Openbare Aanbesteding perceel LAND, lEïTTIZilEINr Bouwg ronden Lande a WO ONHUIS HOFSTEDEKEN ZAAILAND, 7 Broeimachienen HOPS TAKEN HOFSTEDEN BOUWGRONDEN HOPSTAKEN Sparren Hopstaken, Er was op dit oogenblik veel vastbera denheid noodig, om kalmte in de geesten terug te brengen Ik vreesde een oogenblik dat al ons werk ging vernield worden. De reden van die razernij Ik bezigde werklieden van Oostende, die ik omringd had door werklieden van Brus sel, gewoon met mij te werken. De Oostend- iche werklieden trokken geringer dagloon, omdat zij niet zoo handig en zoo vlug zijn als de Brusselaars en denkelijk hebben zij daarom de wanorders uitgelokt. Nu is alles stil. Nieuwe werklieden zyn aangenomen. Maandag avond keerden eenige boe- renwerklieden langs den steenweg naar hunne woningen te Gymel, Langdorp en andere nabijgelegen dorpen. Onder het gaan kregen zij twist en zij raakten aan 't vechten. Een genaamde Renaert werd zoo woe dend dat hij een blokmakersmes uit den zak trok en er eenen gezel, Cuypers ge naamd, eenen steek in het hoofd meê toe bracht. De steek was zoo geweldig dat het mes in de wond afbrak. De getroffene viel en, een naburig huis binnengedragen zijnde, gaf hij daar weldra den geest. Renaert werd in zijne woning aange houden en hij bekende alles. Hij betuigde zijn spijt over de misdaad, voornamelijk omdat hij eenen onschuldige had getroffen, die veel gelijkenis had met den eigenlijken aanlegger van den twist, De eerBte oorzaak moet echter geweest zijn eene serenade van ketelmuziek,gebracht aan de zuster van Renaert, eene weduwe, die voor de tweede maal ging trouwen. De twist ontstond nu op de bedreiging dat denzelfden avond die betooging zou herhaald worden. Jan Sch., landbouwer te Lischert, kwam dronken thuis en volgens gewoonte zocht hij ruzie tegen zijnen zoon, die hem zijn gedrag verweet. Hierdoor tot woede gebracht nam hij eenen stok en sloeg den jongen een been stuk. De moeder snelde toe om den zoon te verdedigen, doch op hare beurt werd zij nu door den dronkaard geslagen en op den grond geworpen, zoodat zij bewusteloos en zwaar uit eene hoofdwonde bloedend, bleef liggen. De geburen snelden toe en bonden den onmensch, die nu in eene tranencrisis uit berstte. Hij verdween ongemerkt, terwijl de geburen de twee gekwetsten verzorgden. Tegen den avond vond men hem op zolder, aan eenen balk hangend. De vrouw is, na tot het bewustzijn terug gekeerd te zijn, bij het vernemen van al wat er gebeurd was, in eenen staat van schijndood gevallen, die haar wellicht het leven zal kosten. Wat al onheil door den jenever te weeg gebracht 1 Het gerecht zal zich met eene zon derlinge zaak moeten bezighouden. In een nonnenklooster te Chaudfontaine,waar men onderkomen verleent aan oude geestelijken kwam zekere KI., zich uitgevende als rus tend priester den i April zich aanbieden om in den kost te komen. De moeder over ste vernam vier dagen later dat KI. een priester in interdictie was en verzocht hem dus het gesticht te verlaten. Hij weigerde op grond dat het aannemingscontract deB- wege geene voorwaarden had gesteld. De overste riep toen den voorzitter der recht bank ter hulp in zitting van kortgeding. Deze verklaarde zich onbevoegd en verzond de zaak voor de rechtbank, die nu zal moe ten beslissen. Een genaamde Jan Vcrcammcn te Gilly, had twist met eenen kameraad, An- theunis geheeten. Vercammen trok een mes uit den zak, bracht er Anthunis ver scheidene steken meê toe en vluchtte. Des anderendaags vond men Anthennis, zoo goed als dood, in het veld. Men voor ziet eiken stond dat hij sterven zal. Het parket van Charleroi doet een onder zoek. Te Racour, bij Landen, kwam de genaamde Kinet thuis en vond zijne vrouw in gezelschap van eenen herbergier, die in de buurt woont en wien hij reeds vroeger met jaloersche- blikken had aangezien. Hij werd woedend, nam eene groote vijl en stak die eerst in het hoofd en toen in de borst van den gebuur. De herbergier viel dood neer De moor denaar gaf zich zelf gevangn. De feesten van Jeanne d'Arck. Clemenceau heeft wat toegegeven aan de eischen van den gemeenteraad van Orléans. Er is echter bepaald dat de ambtenaren en vertegenwoordigers der gevestigde korpsen, den voorrang zullen hebben op de geeste lijkheid. Deze mag meegaan in den stoet, ten zelfden titel als alle andere maatschap pijen. Zij mag haar geestelijk gewaad dia gen en hare bannieren meenemen, maar alle godsdienstige zinnebeelden, als krui sen; relikwies enz. moeten wegblijven. De stoet zal van het stadhuis uitgaan en niet van de hoofdkerk en ook aan het stadhuis uiteengaan. Voor de hoofdkerk zal men stil houden, om de geestelijkheid toe te laten hare plaats te komen innemen. De godsdienstige plechtigheid heeft 's morgens plaats, voor den stoet. De ambtenaren mogen| ze bijwonen ten per soonlijken titel. Er zal geen godsdienstige plechtigheid plaats hebben op het slagveld, zooals op andere jaren. Twee militaire muzieken zullen hunne medewerking verleenen. De afgevaardigden van den gemeenteraad hebben verklaard hiermee voldaan te zijn, zoo zegt ten minste de nota. Drie mannen en eene vrouw namen Woensdag een rijtuig op de Place d'Italie te Parijs en deden zich naar eene- herberg der rue Pierre Lescot brengen. Hier moest de koetsier een uur op hen wachten en dan deden zij hem naar de Place d'Italie terug- keeren. Een kerels nam toen plaats op den bok naast den koetsier. Op den hoek der rue Bobillot voelde de koetsier zich bij de keel grijpen. Men wierp hem ten gronde en de vier bandieteu plunderden hem uit. Een van hen had de stoutmoedigheid naar het policiebureel te gaan zeggen, dat hij in rue Bobillot een man bewusteloos had ge vonden Ongelukkiglijk was hij door een der agenten gekend. Met vieren nam men hem vast en gaf men hem bevel meê te gaan. Ter plaats hield men ook de twee andere bandieten aan. Alleen de vrouw is er in gelukt te ontsnappen. De koetsier, een man van 50 jaar, is in ergen toestand naar het gasthuis gebracht. Aardbeving in Mexico. avond, om 11 1/2 ure, is de stad Mexico" in Amerika, door eene aardbeving geschokt geworden. Het schudden heeft 4 minuten geduurd. Te San-Luis, Potosi en zelfs te Oaxaca, 800 kilometers of 160 uren van Mexico, heeft men ook schokken waargenomen. De veroorzaakte schade is gering, maar de ontroering is groot geweest, vooral te Mexico, waar de inwoners in slaapgewaad uit hunne huizen vluchtten, en er van ge heel den nacht niet meer durfden in gaan. Te San - Pedro zijn muren van het gevang ingestort twee opgeslotenen werden ge dood en 19 erg gekwetst. Volgens de waarnemingen door de sis- mographieke toestellen van Washington en Albany gedaan, moeten de bevingen wel twee uren aangehouden hebben, maar zeer licht. De Nationale Bank van New-York, ont vangt een telegram uit Mexico, meldend dat 560 personen door de aardbeving ge dood zijn in de steden Chilpancliiorguo en Chilapa. De overheden hehben hiervan geene bevestiging ontvangen. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 8 - Vrouwelijk idem i5 2 Huwelijken. P. Trogh, werkm. met M. Possé, tw. J. Franck, vuurst. met E. De Bundel, z. b. E. Van Campenhaut, dienstkn. met A. Van Impe, br. B. De Waege- neer, schrijnw. met C. Francois, tw. C. Van de Poele, z, b. met C. Delagey. z. b. Overlijdens. C. Waegemans, m. Librecht, tw. 29 j. Ouden Denderm. steenw. P. De Vos, z. b. 74 j. Leopoldstr. R. Goethals, m. Timmermans, schrijnw. 20 j. Kerre- broeckstr. M. Roosen, z. b. 60 j. Sl- Jorisstr.M.Van den Bossche, tw. 24 j. Hoogevesten. 5 kinderen onder de 7 jaren. De ondergeteekende IPetmj» I5RT8, landbouwer en herbergier te Erem >odegem, Dorp, heeft de eer het geacht publii k kenbaar te maken dat hij de schulden gemaakt of te maken door zijne vrouw, Célestine Vertongen, niet zal erkennen. En mbodegem, 5 April 1907. De eieren betaalde n ca per 25 stuk fr. 2.00 a 2,25 CUREGHEM-ANDERL. 17 April Veemarkt. Te koop gesteld -• 625 ossen, 229 stieren, 973 koeien, totaal: 1827 stuks. Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,80 a 1,02 Stieren 0,68 a 0,90 Koeien en Veerzen 0,64 a 0,86. -Kalverenmerkt Ter merkt gebracht en te koop gesteld 862 Prijs per kilogr: fr. 1,00, 1,15 a 1 '3. BRUSSEL 12 April Kalverenm. Getal te koop gesteld 251, per kilogr. op voet fr. 0,90 a 1, i5. Huidenmarkt Ossen 1,10 a 1,15, stieren o,g5 a 1,00, Koeien en Veerzen i,i5 a i,3o, Kalveren 1,90 a 2,00. Provincie Oost-Vlaa nderen GEMEENTE MELDERT. OPENBARE AANBESTEDING opbouw eener nieuwe Gemeenteschool en het leveren der Meubelen. Zaterdag 20 April. 1907. larwe 00,00 00.c Masteluin 00,00 a 00,00 Rogge 00,00 a 00,00 Garst 00,00 a 00,00 Haver per 100 kil. 00,co a 00,00 Aardappelen de 100 kil. 7,5o a 8,00 Boter per 3 kil. 7,20 a 8,91 Eiers de 25 1,80 a 1,89 Viggenen.per koppel 70,00 a 90.00 Vlas. de 3 kil. 0,00 a 00,00 Ajuin de 100 kil.volgk.w, 9.00 a 0,0c LONDEN, 16 April. Er is meer vraag voor alle soorten Fiigelsche hop do lage prijzen zijn ongetwijfeld aanlokkend voorde brouwers. Men kwoteert als volgtEr.gel- sclie hop, 1° kwaliteit, 85-100 fr. 2° kwa liteit, 75 fr. Duitscho. 75-85 fr. Belgische, 50-75 fr Elzasser, 75-100 fr. Amerikaan- eche, 65 85 fr. BRUSSEL, 17 April. Do prijzen zijn meer nominaal dan wezenlijk. Aalst (8 mer ken), 41 fr. Poperingke, 37 J/2-39 frank. NUREMBERG, 17 April. - Weinig ver handelingen. Ilallertnu (met lood), 131-137 fr. goede middelbare soorten marktwaar, 112-118 fr.minder goede producten, 80-90 frank. POPERINGHE. 36 frank. GENT, 19 April. Tarwe, per 100 kilos, fr. 20,00 a 21,00 Rogge 15,00 a 00,00 Haver 21,00 a 00,00 Garst 00,00 a 00,00 Boter per kilo, 2,80 a 3,00 Eiers per 26, 2,00 a 2,20 VEEMARKTEN. Gent, 19 April. Getal te koop gestelde hoornbeesten 679 Melkkoeien 33 Vette koeien Het College van Burgemeester en Sche penen der Gemeente Meldert, zal op Maandag 6 Mei 1907, om 3 '/a uren na middag, ten Gemeentehuize, onder na dere goedkeuring der bevotgde Overheid, overgaan tot de openbare aanbesteding A) Eerste lot der Werki n van opbouw eener nieuwe Gemeenteschool, Begroot op 17 1,19 frs. B) Tweede lot der levering van Meu belen, Begroot op frs. Het voorafgaandelijk pandgeld te stor ten is vastgesteld op frs. 1000,00 door den aanbieder der bouwwerken. Het bijzonder lastboek berust ter in zage op het Gemeentehuis, alle werkda gen van 2 tot 5 uren namiddag. De aanbiedingen zullen den heer Bur gemeester van Meldert toegestuurd wor den overeenkomstig de voorschriften van het modellastboek, bij aanbevolen brief dragende den Poststempel van uitierlijk 2 Mei 1907; zij zullen onder dubbelen omslag zijn, waarvan den buitenste voor opschrift zal dragen, Aanbieding voor de ONDERNEMING VAN GEMEENTEWERKEN OP 6 Mei aan te besteden, en de binnenste voor lot een Aanbieding voor de on derneming DER BOUWWERKEN DER GE MEENTESCHOOL en voor lot 2 Aanbie ding VOOR DE LEVERING DER ScHOOLMEU- belen voor de Gemeenteschool. Voor net opstellen hunner aanbieding even als voor de verklaring nopens het minimum van dagloon, zullen de Aan bieders zich formulen kunnen verschaffen ten Gemeentehuize. Voor alle inlichtingen wende men zich tot den heer J. Goethals, Stadsbouw- kundige, te Aelst. Meldert, 10 April 1907. De Burgemeester, C. GOOSSENS. De Secretaris, Th. VASTEN AVON DT. STAD AALST. Groote ossen 6 I Stieren 6 Jonge ossen 33 Magere beesten 209 Vaarzen 63 Schapen 9 1 Varkens 412 Lammeren 0 Loopers 10 Kalveren 107 Viggens 400 Stieren ie kw. 0,90 ekw. o,85 3*kw. 0,75 Koeien o,85 0.75 0,68 Vaarzen 0,98 o,S3 0,71 Osser: T,00 0,90 0,78 Varkens l, IO 1,00 0,00 Kalverer 1,35 1,10 0,00 aldaar 29 aren 30 c r'inren, palende ten ooBte M. DomiDÏcns De Laudtsheer en Kin deren en M. Nazarie De Wolf, ten zuide de rede cn daarover M. Bonedikt De Feyter, ten weste Juffrouw Weduwe Siau en Mijnheeren Desiré De Saedeleer en De Wolf voornoemd en ten noordo de Erven De Clippel. Booraprys fr. 25,00. Gebruikt, door den medeeigenaar M. Domi nique De Landtabeer, te Erpe. Tweede koop. Een perceel Ulsbosch, gelegen te Erpe, Oostmeersehen, gekada streerd wijk D, nummer 908, groot 12 aren 40 centiaren, palende ten ooate en teu zuide M. Van Louderzeel-Van 8ande, ten weste M. Joannes Meuleman en ten noorde M. Domi nique I)e Landtsheer m Kiudereu. Onver- pacht. Boom- en 8truikhoutprij8. fr. 100. ZITDAGEN Instel Maandag 15 -. lq()7 Verblijf Maandag 29 APnI 1JU'* telkens om 3 uren van den avond, te Erpe, uau de Dorpplaats, ter herberg De Gouden Leeuw, n bij M. Joseph Lievens-De Brouwer. OPENBARE VERKOOPING van alle slach van Canadasi beelen, Olmen, Esschen, Planken, Flieringen, Kepers, Pannelatten Kortewagentremels, enz., to Meire 011 Erpe. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoort, in het openbaar verkoopeD, op Maandag 29 April 1907, om 9 urou voor middag. Te Meire, aan de Dorpplaats, op den bof van de herberg gehouden door den heer Xa- veer Van Oauter. Om 1 ure namiddag. Te Erpe, nal ij het Dorp, aan den Water molen, op den hof der herborg van den heer Adolf Van der Biest. 1° 3000 meters gevierschald Canada Berd, van 2 1/2 centimeters dikte. 2° 20UU meters gevierschald Abeelen Berd, van 2 1/2 centimeters dikte. 3° 1000 meters gevierschald Canada Pa- reelberd tot 80 centimeters breedte. 4° 1000 meters gevierschald Canada Berd 3/4. Verdeeld in hoopen 'i elks gerief. 5° 25 koopen Canada Kasberd. 6° 25 koopen Olmen, Esschen, Beuken en Eiken planken van 4 tot 9 centimeters dikte. 7° 25 koopen Canada en andere houten Flieringen en Kepers. 8° IOOO meters Canada Pannelatten. 9° 10 koopen Canada en Wilghouton Kor tewagentremels. 10° 10 koopen Schalen en gerieflijke afval. N. B. De vorenaangeduide hoeveelheid hout zal op elk der bovengemelde plaatsen te koop gesteld worden. De koopen tot vijf frankeu moeten gereed betaald worden voor do overige koopen iB or uitstel van betaling vermits te stellen goe- d 1 borg. Verder geschiedt de verkooping op de ge wone voorwaarden en mits het gewoon on geld. Door sterfgeval. ANTWERPEN, 19 April De ponden of halve kuogr. betaalde oen volgens kwaliteit fr. 1,45 a 1,60. De aardappels per zak 0,00 a 7,00 tr. der werken voor het aanleggen van de Albrechtlaan. Het College van Burgemeester en Schepenen der Stad Aalst zal op VRIJDAG 26 APRIL 1907, om elf uren voormiddag, ten Stadhuize, ter gewo ne Zittingzaal, in het openbaar overgaan tot de opening der aanbiedingen voor de aanbesteding van de werken voor het aanleggen van de Albrecht laan te Aelst, tusschen de Staatsbanen van Brussel naar Oostende en van Aelst naar Opwijck. De begrootingsstaat der uit te voeren werken bedraagt de som van 186,734 fi-aiiken. Het lastenboek dezer onderneming en de daarbij behoorende plans en bestekken berusten in het Gemeentesecretariaat alwaar men alle werkdagen van 9 ure 's moigends tot 's middags er kennis kan van nemen. Exemplaren zal men er van kunnen bekomen, mits betaling der onkosten, door eene vraag in te dienen bij het Gemeentebestuur. De aanbieding, op zegel geschreven, zal aan den Burgemeester der Stad Aelst toegezonden worden bij aanbevolen brief ter Post besteld ten uiterste den Woensdag 34 April. Zij zal toegezonden wor den onder dubbelen omslag de binnenste omslag zal voor opschrift dragen Aanbod voor het aanleggen van de Albrechtlaan de buitenste omslag zal bij het adres van den heer Burgemees ter de melding hebben Aanbieding voor de onderneming van Openbare Werken Het aanbiedingsschrift moet zijn opgesteld vol- Sens het voorgeschreven model en behoorlijk on- erteekend het moet vergezeld zijn van het stor tingsbewijs van de pandgelden die bepaald zijn op 19,000 franken. De werken moeien aangevangen worden onmid - delijk na de ontvangst van liet schriftelijk bevel door het Gemeentebestuur hiertoe te geven zij moeten voltrokken wezen binnen de acht maanden er op volgende. Verdere inlichtingen betrekkelijk de uitvoering van het ontwerp kunnen bekomen worden bij den heer Ch. DU BOSCH, Conducteur van Bruggen en Wegen, te Aelst. Aalst, den 39 Maart 1907. De Burgemeester en Schepenen, M.-L. Gheeraerdts. De Secretaris, Oscar Reyntens. OPENBARE VERKOOPING en een p e e ee 1 Elsbosch, TE ERPE. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen in et openhaar verkoopen, do volgende goederen, te weten Eerste koop. Eene partij Land, gelegen te Eipe, Schuoneptm of Kbyherg, bekend bij kadaster wijk C, nummer 784a en 785, groot OPENBARE VERKOOPING van schoone en welgelegen TE AALST, alsmede van een perceel LAJJ(D, TE HELDERGEM. De Notaris DE GHEEST te Aals, zal ter tus- schen komst van Mr VAN HEMELRYCK, Notaris te Berlaere, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen STAD AALST. Eerste koop. Een schoon en voornaam Rente niershuis, gestaan en gelegen ten voorhoofde in de Korte Zoutstraat, gekadastreerd wijk A, nummers 1827 en 1828, met eene grootte van 1 aar, 80 cen tiaren, houdende van de eene zijde aan jufirouw Annette Peirreboom, van de andere zijde aan koop drij en van achter aan jutlrouw wed. Waterinckx. Bewoond door juflrouw De Coninck. Tweede koop. Een Handelshuis, uitmakende den hoek der Nazarethstraat en Korte Zoutstraat, gekadastreerd wijk A, nummer i823a, met eene grootte van 1 aar, 40 centiaren, houdende van de eene zijde aan het huis van dame Waterinckx, van de andere zijde aan de Nazarethstraat en van achter aan den heer Frans O'Herde. Bewoond door de kinderen Roggeman. Derde koop. Ken Handelshuis, gestaan en ge legen ten voorhoofde in de Korte Zoutstraat, en gekadastreerd wijk A, nummers 1829B en 1829c, met eene grootte van 1 aar, 70 centiaren, houdende van de eene zijde aan het huis onder den eersten koop, van de andere zijde aan den heer Achilles Vermeiren en van achter ook aan den heer Achilles Vermeiren. Bewoond door den heer Albert Van Herreweghe. Vierde koop. Een Huis en Herberg, geslaan en gelegen ten voorhoofde in de Denderslraat, ge- teekend, n. 3, gekadastreerd wijk C, nummer ioo3g5, met eene grootie van 90 centiaren, palende van de eene zijde aan hu huis onder koop vijf. van de andere zijde aan julfrouw Louisa Dumont en van achter aan koop zeven. Bewoond door den heer Wauters. Vijfde koop. Een Winkelhuis, gestaan en ge legen ten voorhoofde in de Denderslraat, geteekend n. 1, gekadastreerd wijk C, nummer ioo3n5, met eene grootie van go centiaren, palende van de eene zijde aan koop vier en van de andere zijde aan koop zes.— Bewoond door den heer Frederic Claessens. Zesde koop. Een Huis en Grond, gestaan en gelegen ten voorhoofde In de Veldstraat, geteekend nummers 2 en 4 en gekadustreerd wijk C, nummer ioo3i5, met eene grootte van 90 centiaren, hou dende van de eene zijde aan koop vijf en van de andere zijde aan koop zeven. Gebruikt door de heeren Claessens, De Kerze- aer en Geladen. Zevende koop. Een Huis en Herberg, gestaan en gelegen ten voorhoofde in de Veldstraat, ge teekend n. 6 en gekadastreerd wijk C, nummer ioo3k5, met eene grootte van 80 centiaren, hou dende van de eene zijde aan koop zes en van de andere zijde aan den heer Edgard Schouppe. Bewoond door den heer Van der Eist. GEMEENTE HELDERGEM. Achtste koop. Een perceel Laad, gelegen op d'Holbeke, groot 19 aren, 68 centiaren en geka dastreerd wijk A, nummer 233, met eene grootte van 20 aren, 20 centiaren, palende ten ooste aan mijnheer Adolphe Van Pottelsberghe de la Potte rie en Madame Van der Hauwaen-Antheunis, ten zuide aan dezelfde, ten weste aan den heer Octaaf De Swaef-De Smet en ten noorde aan den heer Jan-Baptisfe De Leeuw-Lievens. Gebruikt door Desiré De Cock. ZITDAGEN Instel, Woensdag 10 April 1007, ten 2 uren namiddag, ter estaminet A la Place impériale, bij den heer Frans Van Mossevelde, te Aalst, Keizerlijke Plaats. Verblijt, Woensdag 24 April 1907, ten 2 uren namiddag, bij den heer Charles Corael, ook te Aalst, Keizerlijke Plaats. N. B. Het huis onder koop een, mag bezichtigd worden den Dijnsdag en Woensdag van iedere week van a tot 4 uren namiddag. OPENBARE VERKOOPING van TE AALST, St-Jobstraat. Dc NolHris DE GUEKST, te AalBt,, sal nam n de Burgerlijke II. spitalen, Gods- en Weeshniarn der Stad Aalst, in het openbaar verkoopen STAD AALST. Eenen schoorien Eigendom, beslaande uit Bouwgronden en Landen, allerbest golegan te Aalst, St-Job. gekadastreerd wijk B, deel van nntnmer -07a met eene grootte volgens inefing van 2 ec aren, 60 aren 88 centiaren, Ïalende ten ooste aan den heer Wauters, uffrouweu Podevyu et: de Burgerlijke Gods huizon, ten zuide aan de St-Jobstraat, ten weste aan den heer Du>vez, het Weldadig heidsbureel van Aalst, de heeren Van der Heyden, Claus, Van Londersele en Liénart, en de Burgerlyke Godshuizen en ten noorde met half losweg aan den heer Philemon Reraory Verdeeld in 13 loten volgens grondplan opgemaakt door den heer Bernard Goethals, Bouwkundige en gezworen Landmeter te Aalst, als voigt Eerste lot Een perceel Bouwgrond, ten v este groot 14 aren 66 centiaren. Tweede lot Een perceel Bouwgrond daar- neven groot 13 aren 89 centiaren. Dorde Int. Een perceel Bouwgrond da ir- neven groot 15 aren 29 centiaren. Vierde lot Een perceel Bouwgrond daar- neven groot. 15 aren 18 centiaren. Vijfde lot Een perceel Bouwgrond daar- neven groot 15 aren 07 centiaren. Z «de lot. Een perceel Bouwgrond daar- neven groot 14 aren 96 centiaren. Zevende lotEen perceel Bouwgrond daar- neven groot 14 aren 85 centiaren. Achtste lotEen perceel Bouwgrond daar- nevan groot 14 aren 74 centiaren. Negende lotEen perceel Bouwgrond daar- neven groot 14 aren 63 centiaren. Tiende lotEen perceel Bouwgrond daar- neven groot 14 aren 52 centiaren. Elfde lot Ken perceel Bouwgrond ten ooste groot 14 aren 41 centiaren Twaalfde lot Een perceel Land, achter voorschreven loten acht tot en met eif; groot 45 aren Oi centiaren. Dertiende lot En een perceel Land, ton noorde groot 53 aren 61 centiaren. EENIGE ZITDAG Vrijdag 26 April 1907. Ten 3 uren namiddag ter herberg Dk Graaf van Vlaandrrkn bij den heer Frans Beeckman, te Aalst, St Job. OPENBARE VERKOOPING van een te Aalst, Moorselschebaan. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal ten overstaan van den heer Vrede rechter des Cantons Aalst, in het open baar verkoopen STAD AALST. Een Huis en Grond, ges'aan en gele gen ten voorhoofde aan de Moorselsche baan, gekadastreerd wijk F, nr 892F, met eene grootte van een aar 20 centiaren. Bewoond door Juffrouw Weduwe J. B. Van de Velde-Roelandt. Eenige Zitdag Zaterdag 4 Mei 1907. Ten 2 uren namiddag ter Zittingzaal van het Vredegerecht in het Stadhuis, te Aalst. 'Door sterfgeval. OPENBARE VERKOOPING van een behuisd te Erpe, Itoseh. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal namens wien het behoort, in het openbaar verkoopen EENIGE KOOP. Een behuisd Hofstedeken, gestaan en ge lagen te Erpe. in den Allemansbosch, (nnby de Roos), bekend op hot kadaster wijk A, nummer 770o, groot 2 aren 70 centiaren en volgens titel 2 aren 54 centiaren, palende tan noorde en ten ooste Juffrouw I'bilomène De Boeck, ten zuide do Straat en ten weste de Kinderen van den heer Doroien DeSmet. Be voord en gebruikt, door den heer Emiel De Bruficker. ENKELE ZITDAG (Dijnsdag 30 April ïQOj om 3 ure namiddag, ter herberg genaamd In nu Roos, n rrehouden door den heer Eva- riste Smekons, te Erpe, nnbij de Vijf Huizen. OPENBARE VERKOOPING van een goed perceel «e Oordegom, Spourt. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in he openbaar te koop aanbieden EENIGE KOOP. Een goed perceel Zaailand, gelegen te Oorde gem, Speurt, bekend bij kadaster sectie E, num mers i52C en i52b, aldaar groot 48 aren 10 cen tiaren, palende ten ooste Mmo Limpens-D'Hondt, ten zuide den Waterloop, ten weste Mme W' De Mulder-Van Achteren kinderen en ten noorde de Straat. Verdeeld in 2 deelen. ZITDAGEN Instel 23 April Verblijf 7 Mei '907' telkens om 3 uren van den namiddag, ter herberg gehouden door den heer Gustaaf Francois, te Oor degem, nabij het dorp. Bij uitscheiding vau bedrijf. VENDITIE VAN (couveuses) en van houte Gebouwen en toebehoorten VOOR AFBRAAK, van erne Eend- en Kiekenkweekerij MET AFHANGEN, teAygem, Geetegem, en te Haeltert, Eekent. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal door het ambt van de Notaris ARENTS, te Haeltert, op Maandag 22 April 1907, tv Aygem, Geetegem tn op Dijnsdag 23 April 1907, te Haeltert, Erkent, telkens om 9 uren voormiddag, openbaarlijk verVoop'-n. al de bonte gebouwen ge dimd hebbende voor de Eend- en Kie kenkweekerij genaamd Couvoir de Harltert, met afhangen en het nog be staande materiaal. VENDITIE VAN 6000 LARIX en SPARREN dienstig voor (bouwmaterialen, te Aalst Va n rt k a a i op Woensdag 24 April 1907, om 2 uren namiddag door het ambt van den No taris BRÉCKPOT, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van en Zaailanden, TE A A L S T - M IJ L B E E K De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen t° Eene behuisde Hofstede, te Aalst- Mijl beek, op d-n Koning, aan den Klei nen Driesch, groot 23 aren 53 centiaren. Bewoond bij de Weduwe Ch.-L. De Coninck. 20 Eene behuisde Hofstede, nevens voorgaande, groot 11 aren 90 centiaren. 3° 3g aren 60 centiaren Land, gelegen ten deele op Aalst-Mijlbeek en ten deele op Iierdersem, genaamd de Fontein, 40 20 aran Land, te Aalst-Mijlbeek, op het Langeveld, genaamd den Koning. 5° 26 aren 40 cent. Land, te Aalst- Mijlbeek, op den Koning. 6° 24 aren 5o centiaren Land, alsvo- 7® 67 aren 52 cent. Land, te Aalst- Mijlbeke, Doolhof, op den Wijngaard. Instel Donderdag 2 Verblijf Donderdag 16 el x9°7» om 3 uren namiddag, ter herberg van Frans Podevyn-De Coninck, te Aalst- Mijlbeek, aan den Dobbelen Arend. OPENBARE VERKOOPING van schoone /uailandcn e«i Bosch, te Moorsel en Aalst-Mijlbeke. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal achtervolgens bevelschrift verleend door den heer Voorzitter der Burgerrechtbank te Dendennonde, in date 7 Februari 1907, met gewin van palmslag, openbaarlijk verkoopen Gemeente Moorsel. Eerste koop. Eene goede party Land,zeer wel geschikt voor Bouwgrond, gelegen te Moorsel, nabij het Dorp, op het Kapelleveld, aan de nieuwe ontwor- pene straat van het Dorp, naar de Statie, bij meting groot 33 aren 69 centiaren, Gebruikt door Joannes Verhoeven* en de kinderen De Wolf. Verdeeld in 4 deelen, zooals op hel ge drukte grondplan is afgeschetst. Ingesteld fr. 4270. Tweede koop. Eene partij Zaailand en deeltje Bosch, gelegen te Moorsel, op den Kattensteert, an den Steenweg van Aalst op Moorsel, bij meting groot 82 aren 61 ceniiaren. Boomprijs fr. a3o. Gebruikt door Joseph De Wever, de weduwe August De Wever en Joannes Verhoeven. Ingesteld fr. 3460. Verdeeld in 6 deelen, zooals op het gedrukte grondplan is afgeschetst. Derde koop. - Eenen Bsoch, gelegen te Moorsel, op den Kattensteert, achter voorgaande, bij meting groot 42 aren 91 centiaren. ln beheer. Op te leggen boomprijs fr. ioi5. Ook afgeschetst op het gedrukte grond plan. Ingesteld fr. i52o. Vierde koop. Eme partij Land, ge legen te Moorsel, op Zandbekerheide, met eene grootte van 55 aren 80 centia ren. Op te leggen boomprijs fr. 27a. Gebruikt door Joannes Verhoeven en de weduwe Toonnes De Poorter. Ingesteld fr. 1600. Vijfde koop. Een perceeltje Bosch, gelegen te Moorsel, op Zandbekerheide, met eene grootte van 10aren 3o centiaren. In beheer. Op te leggen boomprijs fr. 361. Ingesteld fr. 440. Stad Aelst. Zesde en laatste koop. En eene pai- tij Land, te Aalst-Mijlbeke, wijk Papen rode, op het Hooiveld, met etne grootte van 40 aren. Gebruikt door Gustave Coene en Phi lemon De Neef. Ingesteld fr. 1700. ZITDAGEN Instel Donderdag 18) Verblijf Donderdag 25 1 9°7» telkers om 2 uren namiddag, ter Esta minet <1 Het Kaatspel. hij Juffrouw We Charles-Louis Van Nuffel-Moens, te Moorsel, Dorp. Voor nadere inlichtingen en kennisne ming van het kohier van lasttn, vervotge men zich ten kantoore van bovengenocm- den Notaris BRECKPOT, te Aalst, aan de Graanmarkt, alsook ten kantoore van den Notaris DE GHEEST, te Aalst, Keizerlijke Plaats m van den Notaris HAMENDT, te Sint-Nicolaas. OPENBARE VERKOOPING van Larixen en Sparren Ie IHoorsel, Statie door den Secretaris REYNTENS, en bevoegd ambt, op Maandag 22 April 1907, om 2 uren namiddag. Studie van den Notaris DE SADELEER te Erembodegem. Venditie van 6000 Larixen en 6000 en 7000 zeer schoone Sparren Boonstaken, TE EREMBODEGEM, aan db Statie en aan de Denderbrug, op Dijnsdag 23 April 1907, om 1 uro namiddag.

De Denderbode | 1907 | | pagina 3