Slad Aalst.-Werkbeurs AELST. Groote Kampstrijd Allerhande nieuws. Opensl Huilde plant h. - Het blad le Canton de Dison richt tot de anti-clerikalen zijnerstreek den volgen den oproep, dien men niet te veel kan verspreiden De eerw. pater Lammens is, nabij Molokaï, overleden aan de melaalsch- heid welke hy betrapt had met de me- laatschen te verzorgen. Zijne plaats staat dus open. Wy brengen dat nieuws ter kennis van onze socialistische en liberale hoofd mannen en andere vrienden der verwe reldlijkte Menschheid. Dat die heeren zich haasten de me- laatschen zyn verlaten en, indien de vrij metselarij en het Maison du People er niet spoedig in voorzien, zal de eerw. pater Lammens weeral vervangen wor den door een anderen calotin die den geest der melaatschen zal verstompen. De inschrijvingen zullen ontvangen worden by MM. Franquet en andere pastoorsvreters, die hier wcêrhouden zyn door den strijd tegen de clerikale melaatschheid die zeer aanstekelijk, doch niet doodelyk is. De Ami de l'Ordre roept zijnen con frater zeerwel toe. Wij zeggen op onze beurtGoed gelapt, confrater Loos alarm. Volgens de Etolle zijn er, met het oog op die meeting, maandag avond te Laeken uitzonderlijke voorzorgmaatregelen genomen. In den namiddag had het parket van Brussel de policie van Laeken verwit tigd dat de socialisten voornemens wa ren. na afloop der meeting te komen manilesteeren voor 't paleis. Onmiddellijk kwamen burgerlijke en militaire overheden overeen over den in te richten ordedienst. Om 9 ure bevonden zich voor de gril- lie van het kasteel vereenigd burge meester Bockstael de officieren der grenadiers in bezetting te Laeken lui tenant Jacques, der gendarmerie, en de officieren van policie. De lOgendarmen der residentie waren versterkt door 40 van Brussel, die te samen met heel de policie van Laeken in het park verscholen lagen de mili taire post was verdubbeld en in de ka zerne der grenadiers stonden twee com pagnies marschvaardig. Kortom, voor de bewaking van het hoofd van den Staat was goed gezorgd. Eerst ten 12 ure mocht alleman naar huis gaan en werd de nachtelijke stilte volledig rond het vorstelijke verblijf. KI. Itloedprocessie. De Heilige Bloedprocessie van Brugge, zal op Maandag 6 Mei haren jaarlykschen omgang doen. Benovens Mgr de Bis schop van Brugge, zal Z H. de Bisschop van Southwark (Engeland) aan de plech tigheid deelnemen. /oiKla^ruHt. Een koninklyk besluit, heden in den Moniteur afge kondigd, luidt als volgt I. De hoofden der ondernemingen, behoorende tot een der hierna bedoelde soorten van ondernemingen, worden gemachtigd, wanneer de arbeid by elkander opvolgende ploegen wordt in gericht, het werk der nachtploeg te ver lengen tot den Zondag morgend 6 ure. In dit geval mag het werk der arbeiders, die deel uitmaken van deze ploeg, niet worden hernomen vóór Maandag op hetzelfde uur Bereiding van salpeterzuur of sterk water bereiding van phosphorzuur en phosphorzure zouten alkoolstokerijen bereiding van maïsameldonk of stijfsel vervaardiging van kunstleien bereiding van ultramarijn-blauw werktuigelijke bewerking van het houtzuivering van borax spijkermakeryen smederijen tinpletteryen; bloömmolens olieslage rijen vervaardiging van katoenen lampwieken bereiding van zwartsel voor gieterijen bereiding van phos phorzure kalk werktuiglijke steenza- geryen- en slyperyen loodpletteryen zuivering van potasch bereiding van salpeterdraadtrekkeryen. MAGAZIJN van BEHANGPAPIEREN en allerhande MEUBILEERING Karei. VAM DE PUTTE, Aalst, 29, Korte Zoutstraat, 29, nevens 't Bureel van De Denderbode. Spoedige bediening Matige prijzen. Vragen door de Patroons 3 Espadrillemakers2 kleermaaksters - leermeisjes 2 Boordenzetsters voor brei werk; dienstmeiden. Vragen der Werklieden i Goede bakkergatt1 voerman 1 ma gazijnier. Creemboter. Markt van Woensdag 24 April 1907, 80 kilogrammen ter Markt. Prijs fr. 3,00 perkilo. GEMEENTE MOORSEL. MET DEN DIKK1 K BAL (Onderarms). Het Gemeentebestuur heeft de eer het publiek ter kennis te brengen dat er dit jaar opnieuw eenen Groote Kampstrijd zal plaats hebben tusschen twaalf vermaarde partijen. Prijzen VOO FV. Prijzen. i* prijs 100 Franks. 2e prijs 66 Franks. 38 prijs 40 Franks. Zullen spelen Op Zondag 5 Mei 1907 Moorsel, Ch. DeRop Baerdegem, Rem. Joostens Denderbelle, H. Heurinck Laeken, G. Naveau. Op Donderdag g Mei 1907 Ninove. Rem. De VriezeKoekelberg, H. Tonnet Herdersem, Ph. Buyl Appels, Van Garsse-Vereecken. Op Zondag 19 Mei 1907 Dendermonde, De Gheest Aalst, Aimé Verhoeven Geerardsbergen, H. Blaton Hofstade, J. Moureau. (Telkenmale om 2 uren, 3 uren en 5 uren van den namiddag). GROOIL BlëLISHl!%G op Donderdag 6 Juni 1907. De groote beslissing zal opgeluisterd worden door de Koninklijke Harmonie Sinte-Cecilia. Het spel zal gespeeld worden volgens het reglement der Nationale Federatie. De Schrijver-Bestuurder, Charles De Rop. Op bevel van het Gemeentebestuur De Burgemeester en Schepenen Th Coorbman, Dr V.Fouquart en Fr. Mobns. De Secretaris Arth. Reyntbns. AALST. - Brandramp, namiddag om half vier uren omtrent is er brand uitgeborsten ter hofstede van Serafien Arts, landbouwer, wonende Walestraatje, Aalst-Mijlbeek. Het vuur deelde zich meê aan de neven staande hofstede bewoond door Frederik Van Langenhove, landbouwer. Ondanks de moedige hulp van 't Pom pierskorps van Mijlbeek zijn er van de hof- den slechts rookende puinen overgebleven. Het vee alleen is kunnen gered worden. De schade is dus aanzienlijk. De hofstede Arts is de eigendom van M. Karei Schuermans. Men vermoedt dat deze ramp veroorzaakt is langs de schouw pijp. Voor beide hofsteden en inboedel, be staat er verzekering. AALST. - Velo ongevallen. In de Lange Ridderstraat is een kindje omverge reden met gevolg dat zijne bil ontwricht is. In de Lange straat, Mijibeek, werd eene vrouw zoo geweldig omverregestooten dat ze bedlegerig is. Het parket van Oudenaarde heeft te Geeraardsbergen een onderzoek ingesteld over een ongeluk dat heeft plaats gehad in de fabriek van lucifertjes i La Grammon- toise. Een i5jarig meisje is door eenen riem gevat en werd het hoofdhaar letterlijk afge rukt. Een werkman kon de riem afwerpen en alzoo het meisje redden van een gewissen dood. Twee jonge Rijselaars, Rogier V..., 16 jaar oud, en Louis L..., 20 jaar oud, die in den nacht van Dinsdag tot Woensdag hnn huis verlaten en voor eene waarde van 40,000 frank obligaties en aktiën hadden medegenomen, welke zij ontvreemd hadden hunner ouders, deftige en eerlijke nijveraars, zijn te Brussel aangehouden Twee lichtekooien vergezelden de jonge lingen op hunne vlucht. De vluchtelingen schenen de richting te hebben genomen van België. De policie van Brussel werd verwittigd. Het is dan ook in deze laatste stad dat de vluchtelingen Vrijdag morgend ontdekt werden. De twee kereltjes waren den Vrij dag avond, samen met hunne gezellinnen in een music-hall gegaan. Rond 9 1,2 ure, waren de beide vrouwen onder een of ander voorwendsel vertrokken en later waren zij teruggekeerd naar het hotel, waar zij den koffer openbraken van Roger V... en zich meester maakten van de 30,000 fr. waarden welke er nog in lagen. Het overige was nedergelegd onder een valschen naam bij wisselagenten. De jongelingen begonnen dadelijk de vrouwen op te zoeken. Wanneer zij, rond 11 ure, in hun hotel aankwamen, verwittigde hen de hotelier dat de meisjes hen opwachtten voor de Beurs. Beide jongelingen gingen er heen, doch vonden er, in plaats van hunne gezellinnen, de agenten der veiligheidspolicie die hen aanhielden. Men vond op hen revolvers en 400 frank. Het signalement der beide vrouwen is in alle richtingen verzonden. De beide vrienden zijn opgesloten, in afwachting dat hunne ouders hen komen afhalen. Een bejaarde inwoner der Franciscus- straat werd in de Plantenstraat te Brussel, aangesproken door eene jonge vrouw, die hem een almoes vroeg, zeggende dat zij in de grootste ellende verkeerde. De oude man nam haar mede naar zijne woning en gaf haar te eten en te drinken. De vrouw ging vervolgens heen. na haren weldoener bedankt te hebben. Kort nadien bestatigde de ouderling dat een pak obligaties, eene partij juweelen «n eene som geld, voor een bedrag van rond de 10,000 fr., verdwenen waren De policie werd verwittigd en eeni- ge uren later werd de diefegge aangehou den. Men vond het gestolene in hare ka mer Maar wie laat ook zulke belangrijke som liggen in het bereik van den eersten den besten vreemdeling Het parket van Brussel heeft onder zoek te doen in eene ernstige aftrugge laarszaak, waarvan wij de volgende inlich tingen in de Brusselsche bladen te lezen krijgen Drie maanden geleden was M. X., vroe ger eigenaar van een groot huis op de An- spachlaan, door tegenslag in zaken, ver plicht een makelaarschap in champagne wijn te beginnen, voor rekening van een huis te Epemay. Hij had als vennoot zekeren Y genomen en deze laatste gelastte zich vooral met het plaatsen van de koopwaar. Hij bezocht de koffiehuizen en hotels, trachtte door groot verteer de eigenaars tot bestellingen over te halen en kwam dan een paar dagen later terug; zeggende Een mijner klanten uit de nabijheid aan wien ik champagne te leveren heb, is afwezig en, om de dubbele kosten van ver voer te sparen, verzoek ik u, mij toe te laten, de manden voor eenige uren in uwen kelder te bewaren. Ik kom ze, ten laatste, morgen vroeg terug halen. Dit verzoek werd bijna altijd ingewilligd. De welwillende handelaar teekende dan het ontvangstbewijs af en een paar uren later kwam de wagen met de flesschen. Maar eensklaps kwam J. toegesneld, zeggende dat de afwezige klant 't huis was gekomen en deed den wijn terug opladen en wegvoeren. Y. liet nooit na, den handelaar een paar manden champagne ten geschenke te ge ven, voor zijne dienstvaardigheid. Zoo kreeg een inwoner van Koekelberg, voor 48 manden champagne, die Hij in be waring had aanvaard, acht manden ten geschenke. Een uit de Spoormakersstraat kreeg er tien, een derde vijf, en zoo vervol gens. Maar later ontvingen de welwillende lie den wissels van het Fransche huis, voor geleverde champagne, die zij slechts eenige oogenblikken in bewaring hadden gehad. Maar, zij hadden het ontvangstbewijs af- geteekend. en dat was hun ongeluk. De wissels werden de een vóór de an dere na, geprotesteerd en dat wekte de ver moedens op van het huis te Epemay. De wijn was middelerwijl een anderen weg opgegaan, waar naartoe dat zal het gerecht onderzoeken. Wat er van zij, de fabrikanten zijn in drij maanden tijd voor omtrent 25,000 fr. in de doeken gelegd en de bedriegers zijn gevlucht. Een coiffeerder van Elsene zat maan dag avond in zijnen zetel te slapen. Zijn bediende dien hij niet anders kent dan met zijnen voornaam Guillaume, heeft hem in den slaap zijne sleutels weten te ontfut selen. Daarmede opende hij de brandkast, waaruit hij een pak weerden van 8500 fr. en 600 fr. in bankpapier roofde. Natuurlijk slibberde hij daarmeê de deur uit. De coif feerder heeft de zaak aan de policie ver teld. Zondag namiddag, heeft zekere Van den Dries8che, bijgenaamd de Muite herberg houdend in de Populierstraat, te Gent, zijne vrouw willen vermoorden ei haar eenen ergen messteek toegebracht ii het achterhoofd. De oorzaak is te zoeken in het feit dat de eigenaar van een orgel, dat zij huurden, dit in de afwezigheid van den man was komen.weghalen. Eene gemeene kerel bevond zich te Leuven verleden Zondag op de Vaart half dronken beleedigde hij een priester welke daar juist voorbij ging. Ook riep hij allerlei eerlooze dingen naar nog zeer jonge kinderen. De agent Moelants kwam een einde stellen aan dat spel en werd ook door den kerel uitgejouwd. Door hem te willen aanhouden deed de agent een misstap, waardoor zijn voet ontwricht werd en hij per rijtuig naar huis moest gevoerd wor den. Wij vernemen nu dat de agent Moe lants zich nog altijd ten zijnent bevind en dat zijn voet welke erg bezeerd werd, nog verre is van genezén. De kerel in kwestie, een zekere Van C. van Wilsele is aange houden. Alweer de petrol. Eene vrouw erg verbrand. In de laatste dagen doet de petrool van zich weer spreken. Zaterdag avond wilde de 65jarige vrouw J. Van Hullen, wonende op eene zolder kamer van het huis n. 36 der St-Lazarus- straat, te Antwerpen, het vuur wat aan wakkeren met er petrool op te gieten. De vlam sloeg eensklaps uit de stoof en stak de kleederen van de onvoorzichtige vrouw in brand. Medebewoners van het huis ge lukten er in, de vlammende kleederen te dooven, doch niet vooraleer de vrouw reeds vele brandwonden op 't lichaam bekomen had. Niettegenstaande is de vrouw ten harent gebleven zonder de minste genees kundige hulp tot Zondag morgend, wan neer zij naar het policiebureel kwam kla gen. Men bracht de vrouw oogenblikkelijk naar het Stuivenberggasthuis over. In de vijfde wijk te Antwerpen heeft de dag der Eerste Communie aanleiding gegeven tot een zeer erg ongeluk, Zondag middag, rond 12 uren, in de Onderwijs- straat. Twee knapen van 14 jaar waren in de Onderwijsstraat met vuurwerk aan 't spelen toen een eerste communiekantje, Marie Van der Celen, 12 jaar oud, wonende Erwtenstraat, 64, er met hare moeder voorbijging. Een der jongens had een vuurpijl aange stoken en daar deze wat te warm werd, wierp hij dien brandende in de hoogte. Ongelukkiglijk kwam hij terecht op de witte kleedjes van het Eerste Communie kantje. De lichte stof stond in een oogen- blik in brand. Op de hartverscheurende kreten der moeder en van het meisje kwam men langs alle kanten toegesneld en doofde men de brandende kleeren uit. Niettegende de spoedige hulp was het arme kind reeds erg aan aangezicht en armkes verbrand. Oogenblikkelijk bracht men het naar het Stuivenberggasthuis waar de brandwonden wel als erg, doch niet doodelijk beschouwd worden. Dit ongeluk doet het denkbeeld in ons opkomen dat de policie het verkoopen van dergelijk gevaarlijk speelgoed wel zou mo gen verbieden. Met kermis, vastenavond en andere der gelijke gelegenheden wordt het afsteken van vuurpijlen verboden. Waarom verkoopt msn ze dan, zelfs als het geen kermis is Mevr. G., wonende Van Diepen- beeckstraat, te Antwerpen eene zeer lief dadige dame en ieveraarster van het werk c M elk voor de Kleinen, had in gezegd gesticht haren mantel en zilveren saccoche weggehangen, toen een jongen van rond de 14 jaar binnentrad en haar eenen brief overhandigde, vragende om ondersteuning. Terwijl de dame den brief las. was de jonge snaak zoo behendig, het zilveren beursje te robberen. De diefstal werd eerst bemerkt toen de jongen reeds weg was. Opzoekingen werden gedaan en toen bleek het dat de jongen tot een soort bede laarsgezin behoorde de moeder had het beursje bij eenen juwelier der 8e wijk gaan verkoopen De zakdoek, die in het zakje stak, had ze verbrand. Een brave werkman van Koekelberg, wiens vrouw reeds meer dan eens de echte lijke woning en hare kinderen verlaten had. ontmoette de ontrouwe aan den arm van eenen man in de Vrijheidlaan. Woedend geworden, bracht hij haar eenen messteek toe. De wonde schijnt niet zeer erg te zijn, want, na verzorging, kon zij naar hare woning, die zij nooit had moeten verlaten, terugkeeren. De man is aangehouden. Te Gheel viel een zesjarig wichtje in de vaart, zijn gezellinnen namen ijlings de vlucht toen zij het kind in 't water zagen verdwijnen het dochterke van den schip per Benoit Peelman, had het ongeluk ook zien gebeuren. Alhoewel slechts 12 jaar oud, sprong het moedig meisje in een bootje, en naderde alzoo de drenkelinge, die alzoo, wel bewusteloos, doch levend op het drooge kon gebracht worden. Vrijdag morgend zijn 165 personen uit Koitrijk, Bisseghem, Lauwe, Lende- lede, Wevelghem, Rumbeke, Rousselare, Ingelmunster, enz., naar Antwerpen ge trokken, om naar America scheep te gaan. In den nacht van Vrijdag tot Zater dag, rond 1 ure, luidde de noodklok te Kortrijk. Een geweldige brand was uitgeborsten in (je drogerij van den heer Kamiel Lam- brecht, verwer, in de Twaalf Apostelstraat. M. Lambrecht, geholpen door eenige toegesnelde geburen, begon de eerste red dingswerken, tot de aankomst der brand weer. Daar er in de drogerij eene groote hoe veelheid katoen lag, stond alles in weinige oogenblikken in lichtlaaie vlam. Alles wat eenig vuur kon vatten werd in allerijl bui tengeworpen. Weldra kwamen de pompiers met de brandspuit aangosneld. Er was geen water verkrijgbaar en de brandweermannen kon den weinig verrichten. Toen er water uit de naburige steenput- ten kon getrokken worden, was alles de prooi der vlammen geworden. Het dak der drogerij stortte in. Men moest zich dan bepalen met de naburige woningen en het huis van den heer Lambrecht tegen het vuur te vrijwaren, De inwoners maakten zich reeds gereed om met hunnen inboedel te vluchten. Om 2 ure lag alles opgebrand, er staan nog vier muren recht. De machienzaal is behouden gebleven. Men heeft gedacht dat de ketel, die onder atoom was zou gespron gen zyn. De policie had de grootste moeite de toegestroomde menigte op afstand te houden. De brandweer is tot Zaterdag morgend ter plaats gebleven. Het vuur werd tot in de naburige gemeenten bemerkt van waar Zaterdag morgend veel volk naar de plaats der ramp is gekomen. De schade door verzekering gedekt, be loopt tot 50,000 fr. Er werken in de ver- werij een 35tal werklieden. Zij stonden Zaterdag niet weinig te kijken toen hunne fabriek in asch lag. De moordenaarsbende van Haze- brouck. Dinsdag heeft er op de Fransch- Belgische grens gehucht Abeele, eene nieu we confrontatie plaats gehad tusschen leden van de beruchte moordenaarsbende van Hazebrouck. Die confrontatie was be legd om eene herbergierster van Poperinghe tot bekentenissen te dwingen. Alhoewel het bewezen is dat in de woning van die vrouw het hoofdkwartier gevestigd was van Abel Pollet en van zijnen Belgischen luitenant Guyar, gezegd Lapar, en alhoewel de her bergierster door Pollet en Deroo aangewe zen was als de opstookster van de diefstal len welke in België gepleegd werden, wilde zij nooit het minste bekennen. Te Godewaarsvelde st&pten de bandieten uit den trein onder het geleide van 15 gen darmen terzelfder tijd kwamen op de Bel- gishe grens Guyar en de vrouw van Pope ringhe. Deze die ziek is of het veinst te zijn, zat ineengedoken op een stoel. De confrontatie leverde geen uitslag op. Rond 3 1/2 ure liep de confrontatie af, en toen de Fransche gevangenen weggeleid werden, wilden eenige photografen onderweg hunne portretten opnemen doch Pollet en Deroo verborgen hun gelaat achter hunne klak. Ten 5 urs kwam de trein met de Fransche bandieten te Hazebrouck aan. Daar namen zij met het parket plaats in een rijtuig en men reed naar Pradelles, daar Deroo ver klaard had dat hij in de woning van zijnen vader den buit verborgen had. Voorde deur van het huis, door vader Deroo betrokken, stond eene aanzienlijke volksmenigte. Teo- fiel Deroo was daarover zeer verbolgen hij riep tot het volk op dreigenden toon dat hij niemand aanraadde binnen te komen. De huiszoeking gebeurde «eer snel onder een plavei, in de keuken, vond men eene blik ken doos met 520 fr. in goudstukken. Onder het dak ontdekte men een gouden ring en een zilveren uurwerk men denkt dat die twee laatste voorwerpen in België gestolen zijn. Na die ontdekkingen liet men Theophiel Deroo een oogenblik alleen met zijnen vader. De arme ouderling brak in snikken los toen zijn zoon hem zegde Mijn arme oude vader dien ik onteerd hebvergeef mij1 Daarop antwoordde de grijzaard dat hij alles vergeten en vergeven had Men had moeite om beiden van elkaar te verwijderen. Maandag hebben de gendarmen te Sint- Omaars eene meid aangehouden, afkomstig van Hazebrouck, en die sedert eenige maanden in dienst was van eenen eigenaar, wonende op de avenue Saint-Martin-au- Laert. Die aanhouding staat in verband met de bende Pollet. Naar er verteld wordt, zouden er in het kort nog nieuwe huiszoekingen en aanhou dingen gedaan worden. Ook zou het wel mogelijk kunnen zijn dat er eene vijfde con frontatie te Abeele zal geschieden. Het onderzoek in die geruchtmakende zaak zal nog wel een jaar duren. In den nacht van 20 op 21 dezer zijn tot nu toe onbekende dieven ingebroken op het kasteel Deconinck, te Stacegem. Zij hebben al het zilverwerk ter waarde van 6 tot 7000 franken gestolen. De dieven heb ben ook getracht het koffer-fort open te breken, doch zijn in hunne pogingen niet gelukt. Dat zij lang op het kasteel vertoef den lijdt geen twijfel, gezien, men omtrent geheel opgerookte sigaren op de tafel in de eetplaats vond liggen zij waren ook geheel wel bekend' met de ligging der plaatsen. De inwoners hebben niets gehoord, zon derling is dat de dieven slechts de zilveren voorwerpen mede namen en het nagemaakt zilver lieten liggen. Een streng onderzoek i6 ingesteld. Tot hiertoe is nog geen spoor der dieven ont dekt. Het gerucht liep zaterdag te Brugge dat het gerecht beslag had doen leggen op Het Recht, het blad der Daensisten. Er was wel iets van, doch de zaak is andera dan men zich voorstelde. Het blad had op zijne vierde bladzijde eene annonce opge nomen van «ene Duitsche loterij, iets wat door de wet verboden is en dat tot rechter lijke vervolging zal leiden. Honderdjarige te Eeckloo. De hoofdstad van het Meetjesland was Zondag in feest ter gelegenheid van den honderd sten verjaardag van M. Commergo, oud- achepene, oud-arrameester, oud-voorzitter van den werkrechtersraad en der maat schappij van onderlingen bijstand De Werkmansvrienden. Hij is thans nog altijd eerevoorzitter van de maatschappij De Vereenigde Vrienden, en is vereerd met de bijzondere decoratie van onderling» bijstand van eerste en tweede klas, met he! burgerkruis van eerste klas en met de her- inneringsmedalie van Leopold II. Geboren den 18 April 1807, nam M. August Commergo, in 1846, het ambt wau van armmeester hij vervulde deze taal gedurende acht jaar, t is te zeggen tot ir 1854, jaar in hetwelk de vader van dei jubilaris overleed. In den loop van dit laatste jaar wer: M. Commergo als gemeenteraadslid gekc- zen, in vervanging van zijnen vader bi maakte deel uit van den raad gedurend: zes jaar, waarna hij niet herkozen word! vóór 1870, jaar, tijdenB hetwelk hij to: eersten schepene werd benoemd. Achtereen volgens werd hij onder-voorzitter en voor zittervan den werkrechtersraad en vervuldi dat ambt 39 jaar lang. M. Aug. Commergo is gehuwd geweei met dame Rozalia Antonia Van Damme weduwe van M. J. Temmerman, gehore te Oostende, 12 Mei 1797 en overleden t Eeckloo, 20 Januari 1865. Dit huwelijl was kinderloos. Tot vóór weinige jaren ging de eeuwe ling nog dagelijks met kloeken stap nar zijnen hof, in de Collegiestraat. Langa merhand werd hij slechter te been en thani sedert een 3-tal jaren, leeft hij kalm voon gewoonlyk gezeten vóór het venster zijK slaapkamer, op de Groote Markt, omring door de verkleefde zorgen zijner nicht, Me; P. Commergo, en van zijne andere familie leden. Droevig geval. Eene herbergier! vrouw van de wijk Hazegras, te Oostend! vernemende dat men een verdronken kit uit de nieuwe dok had gehaald, dacht i het haar zoontje was en werd er zoo v* aangegrepen dat zij kwalijk werd en tw: uren nadien den geest gaf. Het was echü haar jongetje niet, en bovendien was Ik kind niet verdronken, maar het werd gert door een voorbijganger die den kleine ts stond ter hulp gesneld was. In den nacht van Zondag op Maar dag hebben dieven de kerk van SpienM geplunderd. Een altaar beroofden zij alles wat er op stond. Het totaal bedn van den diefstal bedraagt 15 000 fr. Ve moedens wegen op twee kerelB die men: den omtrek heeft zien rondslenteren. Maandag nacht is een stoutmoedig diefstal gepleegd in de Otterstraat, Turnhout Aldaar woont Frans De Raei die op 't oogenblik op reis is. De die** hebben waarschijnlijk kennis gehad deze omstandigheid Althans, zij hebt* laugs den achterkant eene ruit uit e venster gesneden en zijn vervolgens te nengedrongen. Hier hebben zij een koC

De Denderbode | 1907 | | pagina 2